Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14551) PuMbA


PuMbA
titán

Feltettem az asztali gépemre a 9.04 RC-t. Eléggé bejövős,HD3200 driver működik rendesen és azt vettem észre ,hogy a videók képe sokkal szebb ,mint Vista vagy 7 alatt.Az Audigy 4-et is kapásból felismerte és hang egyből volt. Hajrá Ubuntu! :R

Azért vicces ,hogy egy ingyenes szoftver szebb képet ad,mint a Windows... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14552) Moleskin


Moleskin
tag

Ha már a Creative kártyámhoz nem jött válasz, esetleg a WinFast DVR3100H - hoz tud valaki működő drivert?

(#14553) Vladi válasza #16820480 (#14546) üzenetére


Vladi
nagyúr

Áááá azt hittem ezzel csak a fedórásokat szopatják. :DDD
Valaki elárulhatná, hogy ennek mi az értelme? Most amíg vissza nem kapcsolom, hogy indítok újra graf felületet? Persze init 3... ugyebár... :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14554) #16820480 válasza stopperos (#14550) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, tudom, hogy van rá megoldás, meg is csináltam. és most nagyon nagyon köszönöm, hogy beírtad ide, mert időközben elfelejtettem, hoyg hogy volt, és pont az előbb egy újratelepítésnél nem kellett megint előkeresnem :)

Vladi: na nehogy már azt hidd, hogy csak ti kaptok a jóból :P

[ Szerkesztve ]

(#14555) PuMbA


PuMbA
titán

Valaki tudja,hogy hogy kell olyan network autoconfigot elindítani,ami az installnál vagy utána beteszi az Auto eth0 kapcsolatot? Mert kitöröltem az összes kapcsolatot és nem bírom újra beállítani,ha elkezdem beírni az adsl modem mac címét akkor inaktív lesz az alkalmazás gomb.

(#14556) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyan megoldható Ubuntu alatt, hogy valami módon csatlakozzon windows hálózatba, és tudjak egyszerű fájlműveleteket végezni?

Mert most szereztem egy szerver P3 lapot, ami ahogy nézem, csak 137G-s vinyókat kezel, nekem meg ennél nagyobb van. Ubuntu + wine segítségével szépen megy a DC kliensem, de ezt a gépet el szeretném tenni a szekrénybe, úgyhogy távoli elérést is meg kell még oldanom, amit win alól is tudok majd kezelni, gondolom van ilyen.

Mondjuk még fogok próbálkozni XP felvarázsolásával, de sok esélyt nem adok a sikernek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14557) PuMbA válasza PuMbA (#14555) üzenetére


PuMbA
titán

Probléma megoldva.

(#14558) floatr válasza #16820480 (#14554) üzenetére


floatr
veterán

Háááát kipróbáltam én is az RC-t, de nem vagyok tőle lelkes, és nem a ctrl-alt-backspace miatt.

A wifi bár elindult, vagy 10 perc szívás volt, míg sikerült rácsatlakoznia a rúterre -- gyanús h ennyiszer nem gépeltem el. A livecd-t használtam, és próbáltam beüzemelni a vpnc-t, de nem találtam sehol -- valami vicces oknál fogva még nincsen a tárolóban vszeg. A HD3470-es stuff megy ugyan az alap driverrel, de a kizárólag a jauntyhoz szállított prebéta 9.4es fglrx összef.. mossa magát. Viszont végre kéken virít a bluetooth led, kissé vakító így itt a félhomályban.

Áááááh, ezt sem kell elkapkodni, érzem...

(#14559) #16820480 válasza floatr (#14558) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem elsőre ment a wireless egy linksys wrt54gl routerrel. igaz én wicd-t használok az alap network manager helyett, mert sokkal könnyebben kezelhető.
nvidia driver szintén simán ment, stb.

viszont kellemes meglepetésként ért, hogy most először feltéve a 64 bites rendszert, mindenből találtam 64bites verziót. azt hittem, hogy rosszabb lesz a helyzet...

(#14560) Vladi válasza CPT.Pirk (#14556) üzenetére


Vladi
nagyúr

Já megint a szekrény. Hová teszed a ruháidat? :C

samba fájlmegosztáshoz, puttyal meg rácsatlakozol a terminálra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14561) CPT.Pirk válasza Vladi (#14560) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ill nem is szekrény, ez most az egyik fiókba fog menni majd. :K

Amúgy samba meg puttyhoz lehet kérnék egy kis segítséget, vagy valami jó leírást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14562) stopperos válasza CPT.Pirk (#14561) üzenetére


stopperos
senior tag

Sambához ami kell programcsomag Ubuntuhoz: system-config-samba
Miután feltetted meg fog jelenni egy Samba program a beállításaid környékén. Ott tudod a megosztásokat állítani és a gépnevedet, meg hogy milyen felhasználók férjenek hozzá.
A nehézség 10 es skálán 2 es.

Remélem jól értelmeztem a kérdésed.

terminálban pedig scp nevű programmal tudsz másolni, vagy sftp vel. Ezekhez olvasd el a manual-t. (Magyar manual hoz: synapticban: manpages-hu)

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#14563) Egorov


Egorov
aktív tag

Reggelt!

Nekem nem megy a Wubi. Windows xp-re szeretném felrakni, bejön hogy hogyan szeretném telepíteni, de ha rányomok a windows-on belüli telepítésre akkor nem történik semmi.
Ne legyek türelmetlen és várjam meg a véglegest? :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#14564) Kicker válasza gabaly (#14545) üzenetére


Kicker
senior tag

bazz, sose találtam volna meg... :DDD pedig keresésben jó vagyok, de ezt csak így szájbarágósan tudtam megoldani... köööszi! :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14565) Major Major válasza Moleskin (#14552) üzenetére


Major Major
őstag

Ezt nézd meg.

(#14566) floatr válasza #16820480 (#14559) üzenetére


floatr
veterán

Nahh, kellet nyavalyognom :)
Megjelent a legújabb végleges ati driver is, bár a hupon azt írják h kb felezi a teljesítményt :(
Tegnap nem találtam a universe tárolóban a vpnc-t, ma benne van

Alakul... (legalábbis ami engem érint)

(#14567) #16820480 válasza floatr (#14566) üzenetére


#16820480
törölt tag

úgy látszik jó helyen tudsz nyvalyogni :D majd ha hiányzik valami, akkor küldök neked kívánságlistát, hátha beleteszik :)

egyébként így használat közben nekem is egyre jobban tetszik a Jaunty. teljesen újdonság-hangulatom van, pedig teljesen azonos rendszer, csak most a 64bitest tettem fel...

(#14568) Major Major válasza #16820480 (#14567) üzenetére


Major Major
őstag

Próbáld csak ki a 64 bites flasht, és rögtön elmegy majd minden jókedved :)

(#14569) floatr válasza Major Major (#14568) üzenetére


floatr
veterán

Tom volt már de azt meg tudnád esetleg mondani, hogy ha kiírom pendrive-ra, akkor azon lehet-e permanens változásokat eszközölni mint pl csomag install

(#14570) Major Major válasza floatr (#14569) üzenetére


Major Major
őstag

Van a hivatalos live usb készítő, ami rajta van a LiveCD-n, ennél van egy olyan kapcsoló, hogy persistent mode, ha ezt bepipálod akkor megmaradnak a beállítások. Az unetbootin-ban nincs ilyen beállításra lehetőség, és nem tudom hogy ez azt jelenti-e, hogy megmaradnak, vagy azt, hogy nem :) Szóval elvileg érdemes a hivatalos, usb-creator nevű progit használni, viszont ez nekem nem működött intrepidben :(

(#14571) floatr válasza Major Major (#14570) üzenetére


floatr
veterán

köszi

Bár pont intrepiddel akartam kiírni :(

(#14572) RI/OS válasza Major Major (#14568) üzenetére


RI/OS
őstag

? 3hónapja használom a 64bites jauntyt, egyszer fagyott le eddig kb a jutub(adobe flashplayer natìv 64bit). Az is szerintem azért mert még alpha volt a rendszer

[ Szerkesztve ]

(#14573) #16820480 válasza Major Major (#14568) üzenetére


#16820480
törölt tag

teljesen jól megy a flashplayer. illetve nem teljesen, de ez magának a flashnek a baja: egy-egy cucc olyan load-ot produkál, amit semmi más nem képes a gépemen. de nem fagy.

viszont: rhythmbox miért nem képes elmenteni az id3 tag-ekben a változásokat? úgy néz ki, mint aki elmenti, de amint újraindítom a progit, máris elfelejti... banshee-ban van egy olyan, hogy "write metadata to files" a beállításoknál, de rhythmboxban ilyet nem láttam sehol.

(#14574) Major Major válasza #16820480 (#14573) üzenetére


Major Major
őstag

Gondolom még mindig a 32 bites flash megy wrapperrel, mert a 64 bitesből nem jött ki újabb február óta.
Én ezt az adobe-os alphát használtam, de a flashes oldalak egy része kilövi a böngészőt. De még így is inkább ez, mert a wrapper nekem túl lassú volt a gépemen. Nagyjából ezért fogok visszatérni a 32-es rendszerre jauntyban, annak ellenére, hogy semmi mással nem volt problémám.

(#14575) #16820480 válasza Major Major (#14574) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, repoból tettem fel, akkor az lehet, hogy 32bites. de annyira nem érdekel, ezért nem fogok visszatérni 32bites rendszerre. akkor inkább nem használok flasht és kész. youtube-on kívül másra nem is kell úgysem, análkül meg simán tudok élni.

(#14576) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Borzasztóan lassú ez az Ubuntu a P3-asomon (mp3+Firefox, msn-el meg teljesen behal), úgyhogy szeretnék feltenni mellé valami win-t. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék particiót felszabadítani? A Legjobb lenne a vinyó elején. Windowshoz Acronis Dick Directort használok, de Linuxhoz nem jó.

Köszi!

(#14577) #16820480 válasza kem (#14576) üzenetére


#16820480
törölt tag

esetleg megpróbálhatsz egy takarékosabb grafikus felületet feltenni a gnome helyére. például LXDE, vagy hasonlók.

(#14578) Major Major válasza kem (#14576) üzenetére


Major Major
őstag

ezt próbáld ki
de amúgy a lassúságra:
sudo apt-get install lxde
vagy
sudo apt-get install xubuntu-desktop

azon a gépen valószínűleg már túl nehéz a gnome
de megpróbálkozhatsz a crunchbang linuxszal, az is ubuntu alapú, és nagyjából az lxde van rajta.

(#14579) CPT.Pirk válasza stopperos (#14562) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem jól, de erre a célra inkább maradok most régi XP-nél, mert végre rájöttem, hogyan lehet működtetni azon a gépen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14580) Quentaro


Quentaro
tag

PROBLÉMA! Adatvesztés?? Sziasztok! Lenne egy - számomra - igen nagy problémám, ezzel kapcsolatban kérdezlek benneteket, kérek segítséget. A kérdésemet/kérésemet két részre bontanám:

Hallottam egy ismerősömtől, hogy a Linux Ubuntu változata már teljesen felhasználóbarát, mindenféle dzsudzsu nélkül lehet programokat telepíteni, sok eszközzel települ, gyors, teljesen szuper.
Na most én a Linuxhoz egyáltalán nem értek, és amúgy se vagyok pro... Szóval windowsban létrehoztam a Paragon eszközével egy partíciót a MÁSODIK vincseszteremen második felén(!), direkt linuxosat. Tehát azon az eszközön két partíció volt.
- Aztán elkezdtem a telepítést, na most eljutott addig a részig, hogy hova tegye az oprendszert. Az első megoldás valami automata volt, de úgy értelmeztem, hogy az nem jó, mert a c:-vel akart valamit, az első vinyóval...
- A második lehetőséget választottam.
- Ezután már nem írt semmi durvulens dolgot, hogy itt most legyilkolja a teljes vinyót, óvakodjak, format, vagy valami, olyan hogy formázás, törlés a folyamatban azthiszem nem is volt.
- Ezután el is indult az Ubuntu, nagyon szép, gondolom nagyon jó is, de mivel egyáltalán nem értek hozzá, hagytam, majd később szöszölök vele, kíváncsi voltam, hogy van e boot menü, indul-e az xp.
- Elindult, minden okés, EDDIG. Ugyanis egyáltalán(!) nem látom a primary slave winchestert.

Ez volna a kisebb gond, de nemhogy a Win, de a Paragon se látja egyáltalán a másik partíciót azon az egységen (az egész sárga linuxos partíció, és az EXTENDED pedig lapozófájl). Ami megrémít... :)
Mivel nekem azon a meghajtón fontos adataim voltak, igen nagy gondban vagyok!
A KÉRDÉSEM az volna, hogy hogyan tudok hozzáférni a régi adataimhoz? Van erre valami 4 dummies megoldás?

Itt pedig érkezik a második fele a kérdésemnek - amely a pesszimistábbik énem csúnya feltételezésén alapul. A fentiekre a 2.0 linux userek (én még 0.1b se vagyok :) ) ugyanis LEHET röhögve rávágják, hogy megszívtad te noob/geek/gyík/msfan, mert mégis volt formázás elrontottam, hibáztam, ennyi. MENTHETETLEN.
Azt szeretném megtudni, hogy mi a teendő? Szóval minden megoldás érdekel, egészen konkrétan itt valami unformat, lemezvisszaállító, adatkinyerő megoldásra gondolok, tényleg minden számításba jöhet... oké, Kürt kft nem (de a progik amiket használnak... :) ), NAGYON fontos lenne! Ha valaki lépésről lépésre leírná... megköszönném, de ezkevés, szóval istenként tisztelném, mint gurut, "életmentőt", hálám a sírig kerget, meg azon is túl... Szükségem van azokra az adatokra, pótolhatatlanok. (Azért nem nézegetem a google-t mert gondolom windowsból ezt nem lehet megoldani, a Linuxon pedig tényleg alapoktól kellene tudnom, mi merre..)
Megtisztelő, építő jellegű válaszotokat előre is nagyon köszönöm, írhattok ide, vagy a trashbin20@gmail.com címre ( :) azért ez, mert vannak akik/amik mailcímekre vadásznak) THX, tisztelettel,

RP

https://GTFever.EU

(#14581) Vladi válasza Quentaro (#14580) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Akkor végül is telepítés közben megmutattad neki, hogy hová települjön? Mert ha jól értem létrehoztál egy partíciót linuxnak.

Win alól megnézheted mi látszik most: Vezérlőpult - számítógép kezelés - lemezkezelés asszem.

Linux alól meg nyiss egy terminált és add ezt a parancsot:

sudo fdisk -l

Majd másold be ide a kimenetet. Meg azt, hogy előtte milyen partícióid voltak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14582) floatr válasza Quentaro (#14580) üzenetére


floatr
veterán

Hát semmi biztatót nem tudok mondani a történet első felével kapcsolatban. Az installerben két opció van: automatikus, és kézi particionálás. Az automatikus felismeri a különálló meghajtókat, és felkínálja teljes használatbavételre -- al-opcióként. Namost ha az automatikus módszer szerint választottad a második vinyót (primary slave; sdb vagy hdb), akkor azt erősen legyalulta. Ha a kézi módszert választottad -- ami nem igazán olvasható ki a leírásodból -- akkor látnod kellett volna egy olyan oldalt, ami az XP installerénél is van, amikor arra kérdez h hová rakodjon.

A kézi módszer ad arra lehetőséget, hogy egy adott vinyónak csak egy részét használd fel az egész helyett, mint ahogy akartad is eredetileg. Ott törölhetsz és létrehozhatsz partíciókat sdb1, sdb2 stb. (vagy hdb1, hdb2 ...) néven.

A visszaállítással kapcsolatban amiatt van rossz érzésem, mert ha az automatikus cuccal új ext3-as partíciót rakott a teljes lemezre, akkor arra kapásból minimum pár GB adatot is rányomott, ami így felülírhatott egy nagy adagot, az eredeti anyagodból.

(#14583) #16820480


#16820480
törölt tag

mivel lehet könnyen normális backupot csinálni a rendszerről? a home könyvtár kéne főleg, meg ami még fontos lehet (/etc? /usr/share? /usr/local?).
jó lenne egy olyan megoldás, amit mondjuk 1-2 naponta meg tudok csinálni, de nem szöszöl az összes fájllal végig, hanem ami nem változott, azt békén hagyja.

egyszer még valamikor próbáltam a simple-backup progit, de az nem tudta visszaállítani nálam a saját mentéséből a cuccokat...

[ Szerkesztve ]

(#14584) PuMbA válasza #16820480 (#14583) üzenetére


PuMbA
titán

"1 CDs requested on 2009-04-16. 1 CDs were approved and sent to the shipping company 10 hours ago. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping. "

Hogy a fenébe küldik el ha még nem jött ki a 9.04?

Mod: Új hsz-t akartam...

[ Szerkesztve ]

(#14585) dr_strange válasza #16820480 (#14583) üzenetére


dr_strange
senior tag

Nezd meg az Unison nevu alkalmazast.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#14586) #16820480 válasza dr_strange (#14585) üzenetére


#16820480
törölt tag

egész jónak tűnik a leírása aalpján, csak úgy nézem nem kezel kivételeket, a home-ban levő ~80 giga zenét meg nem másolgatnám most újra (nem azon a vinyón vannak, amire a backup-ot tenném...)

(#14587) dr_strange válasza #16820480 (#14586) üzenetére


dr_strange
senior tag

szerintem kezel kiveteleket, lasd [link], 'ignore' sor a config file-ban

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#14588) Batman válasza #16820480 (#14583) üzenetére


Batman
őstag

Szia!

Több megoldás is létezik erre, ime pár darab:
[link]
Ez egy úgymond egyszerű de nagyszerű scipt. Semmi felesleges csicsa , csak teszi a dolgát, persze az egyszerűségéből fakadóan komplexebb rendszerek backupjára nem ajánlott, és ha jól emlékszem nem tud incrementális mentéseket.

[link]
Ő egy alap ubuntus csomag, őszintén még nem használtam, de szép grafikus kattingatós lehet megér egy próbát.

[link]
Ő az én nagy kedvencem, több szervert is vele backup-olok. De ide lehet túlságosan bonyolult és monumentális.

Vagy egyszerűen 20 perc alatt írsz egy scriptet ami ezt teszi , itt egy példa:

#!/bin/bash

#####Config Section#####
# number of separate backups
numofbck=3
# backup counter file. Use absolute path!
counter_file=/home/user/counter # modosítani kell
# e-mail address to send warnings to
email_address=email@email.com # modosítani kell
# backup location
bck_loc=/home/user/example # modosítani kell
# backup target
bck_trg=/home/user/backup # modosítani kell
####DO NOT MODIFY UNDER THIS LINE######

# if the counter_file does not exist we create one
if [ ! -f $counter_file ]; then
echo 1 > $counter_file
fi

#generating subdirs for separate backups, if they do not exist
for ((num=1; num <= numofbck ; num++))
do
mkdir -p $bck_loc/$num
done


#actual counter state
counter_act=`cat $counter_file`
#echo "act=$counter_act"
#num=$(($counter_act % $numofbck))
#echo "num=$num"

#incrementing counter state, or reset if it has reached numofbck
if [ "$counter_act" -lt "$numofbck" ]; then
echo $((counter_act + 1)) > $counter_file
else
echo 1 > $counter_file
fi


#doing the actual backup and saving the return value
rsync -rultp --delete $bck_trg $bck_loc/$counter_act > /dev/null 2>&1

ret=`echo $?`

# sending warning via e-mail if something went wrong
if [ "$ret" -ne 0 ]; then
echo "Az rsync visszateresi erteke: $ret." | mail -s "WARNING -- backup hiba" -a "From: root@email.com" $email_address # modosítani kell
fi

#make a weekly backup on sunday
mkdir -p $bck_loc/weekly
if [ `date | cut -d " " -f 1` = "Sun" ]; then
rsync -rultp --delete $bck_trg $bck_loc/weekly > /dev/null 2>&1
ret=`echo $?`
if [ "$ret" -ne 0 ]; then
echo "Az rsync visszateresi erteke: $ret." | mail -s "WARNING -- heti backup hiba" -a "From: root@email.com" $email_address # modosítani kell
fi
fi


# for explicit exit status
exit 0

Értelem szerűen itt egy két dolgot változtatni kell, a rendszerhez állítva, ezeket "#modosítani kell" felirattal megjelelöltem. Ezt a scriptet cronjob-ba berakod és megy magától.

Remélem tudtam segíteni.

üdv
Batman

[ Szerkesztve ]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#14589) floatr válasza #16820480 (#14567) üzenetére


floatr
veterán

Na, kipróbáltam a kubit is. Hát azt kell mondjam h a kubuntus srácok komolyan megdolgoznak azért, hogy az emberek megszeressék a gnome-ot :DDD

(#14590) #16820480 válasza dr_strange (#14587) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, valóban, csak én a grafikus felületét néztem, és ott az elején csak egy darab forrás egy egy darab célkönyvtárat lehet megadni egy profilhoz.

Batman: hú, ez jó kimerítő volt, köszi! :) azt a simple backup suite-ot próbátlam, de az nem akar rendesen menni nálam valamiért...
igazából nem kell olyan nagyon komoly program, ez csak a saját gépem mentésére szolgál, de majd átnézem a lehetőségeket.

floatr: azt mondod? :) pedig akartam adni az új verziónak egy esélyt így a nagyobbik vinyó beüzemelésével. eddig nagyon nem jött be a KDE, egyszerűen nem tudtam megoldani benne dolgokat, amik gnome alatt egyből mennek. biztos csak időt kéne rászánni, de mégis...

[ Szerkesztve ]

(#14591) Batman válasza #16820480 (#14590) üzenetére


Batman
őstag

Szia,

Ha egyszerű megoldás kell akkor a zyxbackup-ot vagy az írt scriptet javaslom.
De persze ha neten keresgélsz és találsz valami jobb megoldást akkor azt linkeld be ide is , lehet még nekünk is hasznos lesz.
Ha kérdésed lenne írj nyugodtan ha tudok segítek, ha nem akkor majd bambán nézek. :P

üdv
Baman

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#14592) Quentaro válasza floatr (#14582) üzenetére


Quentaro
tag

Köszönöm a reagálást! Ezt írja ki a linux:

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 1 4678 37576003+ 83 Linux
/dev/sdb2 4679 4865 1502077+ 5 Extended
/dev/sdb5 4679 4865 1502046 82 Linux swap / Solaris

Ezt a képet biztosan láttam a telepítésnél, nem hiszem, hogy az egész lemez felhasználását választottam volna, mivel fentebb írtam, hogy létrehoztam egy partíciót, szerintem akkor ott volt az a lehetőség, hogy összefüggő szabad terület - valami rémlik, hogy sdb vagy sd2, vagy valami ilyesmit választottam.

Válaszodat- válaszotokat előre is köszi!

https://GTFever.EU

(#14593) floatr válasza #16820480 (#14590) üzenetére


floatr
veterán

Nézd, én igazán próbálom megszeretni ezt a 4es szériát, de nem megy. Annyira szembemegy az gnome praktikumával, hogy az már ordít.

A NetworkManager nem működik rendesen, statikus IP-nél már megakad az ember. A vpn-nél valami totál bukó.

A dizájn szvsz ocsmány, amit úgy gondoltak, azt megcsinálták rendesen, a többi össze van toszigálva.

DigiKam-ot nem tudtam repo-ból installálni, mert kielégíthetetlen függősége van :DDD

Az korábbi csomagkezelőt kivágták, és beraktak a helyére egy végtelenül ostomba küllemű szoftvermanagert.

Újraindítani eddig még sosem sikerült, mert félúton elakadt, és csak egy ACPI shutdown segített neki ezen túllendülni. Így aszhatja az ember sok esetben a beállításait.

Ezzel szemben a gnome-ban pöccre megy minden -- egy dolgot leszámítva: a vpnc-plugin telepítője vagy bármi más nem pakolt fel egy d-bus jogosultságot, ami kellett volna neki a kommunikációhoz.

Hát első körben ezekkel futottam szembe. Elszomorító ez a kde-téma

(#14594) Batman válasza floatr (#14593) üzenetére


Batman
őstag

Szia,

Azért válasszuk külön a dolgokat, a KDE nem egyenlő a Kubuntval és a Gnome se az Ubuntuval. Tehát ha a Kubuntunak vannak is hibái abból nem lehet következtetni a KDE valódi tulajdonságaira, és ez igaz az Ubuntura is. A Kubuntuban és az Ubuntu-ban is egyaránt átformálták az ablakkezelőt a beépülő csomagokat , tulajdonságaikat, hogy az a fejlesztők igényeit kielégítse.
Nem védeni akarom a KDE-t mivel én is átáltam róla annak ellenére hogy elég nagy fan-ja voltam, de az új irányvonal nem jön be. De a gnome-ot se szeretem. Még keresem az igazit. :U

üdv
Batman

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#14595) floatr válasza Quentaro (#14592) üzenetére


floatr
veterán

Ja, az intrepid telepítője még nem alpontokba szedte az automatikus műveleteket...

Na a lista alapján akkor az áll fenn h sajnos a második winyó (sdb) 3/4-ét megette az ubuntu -- és sajnos az elején kezdte. Bár nem vagyok egy nagy guru visszaállítás témában, erről adatokat már nem nagyon hozol vissza a kürt segítsége nélkül (hallomásból úgy tom h 1-2 alkalommal felülírt adatokat is vissza tudnak hozni a mágnesezett felület aktuális állapotától függően)

Én csak annyit tudnék a dologhoz hozzáfűzni, hogy ha máskor ezen töröd a fejed, akkor nem árt egy szűz vinyó (ha több is van), de legalább kézi módszert használj a particionáláshoz.

(#14596) #16820480 válasza Batman (#14591) üzenetére


#16820480
törölt tag

most egyelőre ezt az unison-t próbálom, egész pofás, csak tényleg nem árt megírni kézzel a konfigurációs fájlt még mielőtt egyáltalán elindítanánk... főleg a kivételekre gondolok, mert nagyjából annyi hdd használatot produkál, mint egy rosszabb fajta torrent kliens hashelés közben (valószínűleg egyébként azt is csinálja), és így nem örültem neki, hogy elkezdte végigszüttyögni a rengeteg videómat, képemet és zenémet, amit amúgy is másik helyre már kimásoltam.

floatr: én eleve wicd-t használok, jobban szeretem az alap nm-nél. nekem olyan apróságok okoztak problémát, mint scim (illetve skim) beizzítása, touchpad letiltása (úgy, hogy a pöcökegér menjen). volt még pár dolog, csak nem emlékszem rá. meg eleve szerintem az a candy (vagy minek hívják?) felület szerintem ronda egy human vagy clearlooks-hoz képest. persze látszik rajta, hogy az egész arra való, hogy aki az osx-et szereti, de a megkötéseket nem, az használhassa.

(#14597) floatr válasza Batman (#14594) üzenetére


floatr
veterán

Hát az van h majd megesz a fene, amikor azt hallom a suse oldaláról, hogy nincsen gond a netmanagerrel (vagy hogy ott eleve jóval kevesebb a hasonló probléma a 4es szériában). Azt már korábban is tapasztaltam, hogy néha akadnak függőségi problémák, de pl ez a digikam, már régóta nem használható, mert valamivel mindig inkompatibilis volt.

Elhiszem h elég problémás alapból ez a KDE, de egyrészt akkor nem biztos h megéri erőltetni a részükről, másrészt meg jobban utána kéne járniuk, hogy mit tesznek bele a repo-ba. Vagy ha már annyira elszánták magukat, akkor tegyenek is bele kicsit többet a maguk részéről. Vagy nem is tudom, mert ha a KDE önmagában használhatatlan, akkor minden folyománya az lesz -- így a kubuntu is.

Kísérleti nyúl érzésem van ezzel kapcsolatban, mert minden egyes verziónál leindítom jópárszor szokni, aztán pofáraesés, meg rájövök arra, hogy munkára nem való...

(#14598) Batman válasza floatr (#14597) üzenetére


Batman
őstag

Szia,

Mint írtam KDE-t használtam hosszú éveken át, Gentoo alatt forrásból telepítve akkor kb 18-20 óra alatt fordult le a kis masinára. Mindig a legfrissebb teszt kiadásokat használtam , így néha ezért bele is futottam hibákba, de akkor igazán tetszett és nekem minden működött vele. A kedvem akkor vették el amikor eljött az új design, ekkor én minőségi visszaesést is éreztem a szolgáltatásokban. Bevallom a jelenlegi verziókat már nem ismerem, de ki fogom hamarosan próbálni, hogy friss valós képet tudjak a mostani helyzetről alkotni. (Talán az új kiadást, számolom a napokat, van egy gép amit fel akarok huzni, de ugy döntöttem már megvárom ezt a pár napot.)

üdv
Batman

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#14599) Egorov


Egorov
aktív tag

Feltettem az 9.04 vörzsönt nem wubival és nagyon boldog vagyok :) Eddig az az 1 bajom volt, hogy a wifi sehogy se akart menni. (Atheros). Most meg az egyetemen kipróbáltam és megy, minden gond nélkül felismerte a hálózatot :)

Egy kis gondom van még, hogy nem működik a kijelző fényerő szabályozása funkció gomb. Ez egyik verzió alatt se működött, de valószínű a FuSi gépem hibája, többen jelezték ezt a hibát erről a típusról : Pa1538

Na szóval minden pöpec most az Ubuntuval. :C

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#14600) floatr válasza Batman (#14598) üzenetére


floatr
veterán

Hát én kb az edgy óta használom (úgy linux-ot általában is), és a gutsy volt az utolsó, amikor azt gondoltam h minden frankó. Már úgy nézni is jó volt amikor az lcd tvre kötöttem :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.