Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15701) leviske válasza leviske (#15700) üzenetére


leviske
veterán

Megtaláltam. :DDD Ha valaki véletlenül hasonló helyzetbe kerül, annak...:

sudo /etc/init.d/gdm stop

sudo /etc/init.d/gdm start

De végül sajnos a 9.10-es a "végső megoldás:halál" címszóval búcsúzott a gépemtől, miután ezek után is problémázott. :)

(#15702) Vladi válasza leviske (#15701) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ubuntun nincs grafikus felület nélküli futási szint, de 3-4-5 szabad, úgyhogy csinálhatsz sajátot.
Aztán csak

sudo init 3

mondjuk.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15703) rekid


rekid
addikt

Helllo!

ubi 8,10.

Feladat cf linuxot cfkartyara kiirni. iso megvan, kártyát látom kérdés hova mountolja fel illetve hogy hogyan is kene kiirni? igy probalom kiirni:

dd if=/home/rekid/cflinux-1.0.iso of=/media/disk/

és ezt kapom:

dd: "/media/disk/" megnyitása: Könyvtár :Y

Ami igaz de nem tudok mit kezdeni vele :)
TIpp? :DD
Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15704) rekid válasza rekid (#15703) üzenetére


rekid
addikt

talan ha nem a csatolasi pontot adtam volna meg....hanem a tenyleges nevet akkor menne ;)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15705) rekid válasza rekid (#15704) üzenetére


rekid
addikt

nemigazan ertem...

rekid@rekid6910p:~$ sudo dd if=/home/rekid/cflinux-1.0.iso of=/dev/sdb1
18556+0 beolvasott rekord
18556+0 kiírt rekord
9500672 bájt (9,5 MB) másolva, 0,323993 mp, 29,3 MB/mp

nyomok egy df-et és:

/dev/sdb1 15600 0 15600 0% /media/disk

Megsem irta ra..... grrrrr

Gyáva népnek nincs hazája!

(#15706) róland


róland
veterán

Pammu

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15707) #16820480 válasza róland (#15706) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tud csatlakozni a BB 8900-hoz. illetve úgy írom, hogy ez sem tud. de lehet, hogy csak beállítás kérdése.

(#15708) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

online frissítettem 9.04-re és azóta a flash videók gyengélkednek firefox és opera alatt, az adobe oldaláról a flash plugint feltettem.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#15709) #16820480 válasza szaszayanou (#15708) üzenetére


#16820480
törölt tag

a gyengélkednek mit jelent pontosan?
próbáld meg leszedni synapticban a flash plugint, és úgy feltenni, hoyg FF-ban megnyitsz egy olyan oldalt, ahol be van ágyazva ilyen tartalom, majd amikor megjelenik felül a figyelmeztetés, hogy kell valami plugin, akkor oda kattintva kiválasztod az adobe féle verziót, és telepíted (aztán firefox restart). nekem így most megy, mert amúgy pár napja kitalálta néhány oldal, hogy nincs flash plugin telepítve...

(#15710) szaszayanou válasza #16820480 (#15709) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

a macromedia flashplugint kellett kiszednem a synapticban, és most már működik is. :C Úgy fest linux alá a legjobb az adobe megoldása.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#15711) #16820480 válasza szaszayanou (#15710) üzenetére


#16820480
törölt tag

a kettő ugyanaz, amennyire tudom :) a macromedia-t felvásárolta az adoba egy ideje.

(#15712) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megin' hasfájásom van a szép új rendszerrel... a hang

00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller (rev 02)

ez van a lapon, valamint elvileg a videokártyán is van a hdmi miatt valami, de az nincs kivezetve. korábban egyszerre tudott menni pl. a skype meg a zenelejátszás, vagy a youtube. most az megy,amelyik hamarabb el lett indítva. alsa van a hanghoz beállítva.

mod: pulseaudio-val megy. de azt korábban valami miatt nem szerettük, mindenki lebeszélt róla.

[ Szerkesztve ]

(#15713) Major Major válasza ngabor2 (#15712) üzenetére


Major Major
őstag

mod: pulseaudio-val megy. de azt korábban valami miatt nem szerettük, mindenki lebeszélt róla.

nekem még nem volt bajom PA-val.

(#15714) Orb1337


Orb1337
tag

Üdv,
lamp szerver htdocs-ba szeretnék fájlokat másolni fájlkezelőben, hogyan tudok magamnak írási jogot adni?

(#15715) harylmu válasza Orb1337 (#15714) üzenetére


harylmu
őstag

terminálba: gksudo nautilus
így elvileg van mindenféle engedélyed.

még találtam egy ilyet

[ Szerkesztve ]

(#15716) róland válasza harylmu (#15715) üzenetére


róland
veterán

gksu nautilus

De megy "sudo nautilus"-szal is. (Vannak esetek, amikor így kell használnom, bár nagyon ritkán.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15717) Orb1337 válasza róland (#15716) üzenetére


Orb1337
tag

Igen köszönöm mind2töknek, közben rájöttem hogy ftp-n localhost, 21-es port és a megadott pw-vel is tökéletesen megy :)

(#15718) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sziasztok!

9.04-es Ubuntum van nagyjából mindent megoldottam már rajta kivéve a network managert. Akármit akárhol állítgatok nem akar megjelenni az ikonja és így elég nehéz kapcsolatokat beállítanom. Ha valakinek van ötlete azt nagyon szívesen várom.

Köcce mindenkinek előre is :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15719) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nagy nehezen csak megoldottam, de van még egy elég zavaró kis hiba a flashplayerben, a hangerő állítás és sok oldalon be sem jön. Külön progi vagy flash frissítést adjak neki?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15720) Neil Watts válasza Tikakukac (#15719) üzenetére


Neil Watts
veterán

ooo... izeeee.... :D
Akkor most mi a felallas?
Tokmindegy! :D

1. Szedj le a synapticbol minden flashsel kapcsoltatos cuccot! (icedtea, flashplugin-nonfree)
2. Ha ez megvan akkor latogass el ide, es itt rakd fel az Adobe fele flash plugint! :)

Good Luck!

u.i.: Huje US bill kiosztas :((( az y-z-re vigyazok :)) Programozashoz nincs jobb :))

Udv. Core2

(#15721) Tikakukac válasza Neil Watts (#15720) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi szépen, pont mire elolvastam végeztem a telepítéssel és most már totál jó a dolog. Most éppen a kiba''ottul nehezen eltávolítható Kiba Docckal vacakolok istennek se akar törlődni a gépről :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15722) ngabor2


ngabor2
nagyúr

postfix esetén hol és hogyan lehet beállítani, hogy a rendszernek küldött levelek hozzám jöjjenek? nem mintha olyan sok érdekesség lenne bennük... csak legyen már az is belőve.

(#15723) Neil Watts válasza ngabor2 (#15722) üzenetére


Neil Watts
veterán

ez és ez?
Nem ismerem a postfixet.
MOD: Visszaraktam a magyar billentyűzetemet! Yeah! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15724) Matamata


Matamata
aktív tag

Helló!

Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy jó helyre írok de azért mégis talán ti tudjátok hogy mi lehet a baj :DDD

Szóval olyan problémám lenne, hogy Ubuntu használata után az XP-n mindig elállítódik az óra. Ezt a dolgot azért sem értem mert két külön meghajtón van a két rendszer. Tehát elvileg semmi kapcsolat nincs köztük. :F

(#15725) body007 válasza Matamata (#15724) üzenetére


body007
addikt

Azért csak van egy kis kapcsolat köztük, mivel egy gépen van a kettő :D Ha beállítod mindkettőn pontosan egyformára (mondjuk egy weblapról), jónak kell lennie.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#15726) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

Windows XP-n, Picasa3 programmal, képekből készített videót szeretnék lejátszani Ubuntu 9.04 rendszeren. A videót lejátssza, de az alatta lévő mp3 számot nem. Feltettem a Picasat is, hátha megy, de nem, ott meg videot sem lehet készíteni :O

Le tudom játszani valahogy úgy a videót, hogy menjen alatta a hang is?

Köszönöm.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#15727) sh4d0w válasza Egorov (#15726) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Tedd fel az mp3 codec-et.

https://www.coreinfinity.tech

(#15728) klayton#1


klayton#1
tag

udv, egy aprosaggal kapcsolatban szeretnek kerdezni: ubuntu jaunty alatt megoldhato lenne, hogy a sajat [home] mappam lathato legyen az AWN dockon? mert nem talaltam ilyen appletet/beallitast [de az is lehet, hogy vak vagyok:)] , es nem lehet csak ugy odahuzni se. a valaszt elore is koszonom:)

(#15729) harry


harry
veterán

Sziasztok, egy fagyás és restart óta nincs hang - a panelon a hangszóró áthúzva, Volume Control megnyitásra ez fogad:
No volume control GStreamer plugins and/or devices found.
Az 'lspci -v' ide vágó kimenete:

05:08.0 Multimedia audio controller: Creative Labs SB Audigy (rev 03)
Subsystem: Creative Labs Unknown device 0052
Flags: medium devsel, IRQ 22
I/O ports at a000 [size=32]
Capabilities: <access denied>

Az 'aplay -l' eredménye:

**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****

Próbáltam egy leírás alapján helyrehozni, de nem ment - csomagok törlése (--purge remove), telepítése nem segített, próbáltam forrásból felrakni, nem írt hibát, de az 'alsamixer' parancs eredménye ez:

alsamixer: function snd_ctl_open failed for default: No such file or directory

Próbáltam a hibaüzenetekre rákeresni, de úgy sem találtam semmit. Próbáltam felrakni eyg alsaconf-ot (ubuntun nem része az alsa-utils-nak), de nem sikerült (függőségre hivatkozott /talán modutils/, de azt felrakva sem ment). Gstreamer codeketet is újraraktam, próbáltam modprobe snd-emu10k1-et menet közben betölteni, de nem jártam sikerrel.

A rendszer: Ubuntu 8.04, Gnome, Sound blaster audigy hangkártya, nforce 4 amd alaplap. Régebben még talán telepítés és állítgatás nélkül is ment egyből, nem tudom, most mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15730) Major Major válasza Matamata (#15724) üzenetére


Major Major
őstag

Milyen ubuntut használsz? Ez a probléma azért jön elő, mert a Windows a rendszeridőt helyi időnek tekinti, Linuxon pedig UTC-re van állítva. Szóval a linux idő szerver alapján beállítja a UTC-t, windows meg azt hiszi rá hogy helyi idő, és egyel kevesebbet mutat, mint kéne. Bár Intrepid óta az Ubuntun is RTC=helyi idő. Ennek ellenőrzésére
cat /etc/default/rcS |grep UTC
[link]

(#15729) harry
random livCD-vel jó a hang?

[ Szerkesztve ]

(#15731) Major Major válasza klayton#1 (#15728) üzenetére


Major Major
őstag

a stacks applet nem ezt csinálja?

(#15732) klayton#1 válasza Major Major (#15731) üzenetére


klayton#1
tag

hat a home foldert nem olvassa be, csak ugy sikerult megoldanom, hogy sima bedobalos stacket hoztam letre, es beleraktam a homebol a mappakat.. vegulis funckiora megfelelo:)

(#15733) dbius


dbius
veterán

Pár napja a frissítéskezelőben megjelenik három inaktív frissítési lehetőség, amivel nem tudok mit kezdeni. Ott vannak, mindig megjelennek, de nem lehet őket aktiválni.

Nálatok nem jelent meg valami hasonló?

(#15734) Matamata válasza Major Major (#15730) üzenetére


Matamata
aktív tag

A 9.04-es ubuntut használom .
Két órát késik az xp-n az óra ha használom előtte az ubuntut .
Azért nem értettem mi van vele mert két egymástól teljesen független telepítésként van fenn a két rendszer .
Amit megoldásnak írtál kipróbálom, remélem bejön .

Megnéztem most UTC-n van .

[ Szerkesztve ]

(#15735) dbius válasza dbius (#15733) üzenetére


dbius
veterán

Közben synapticban ránéztem kézzel ezekre a frissítésekre. Úgy tűnik, mintha frissebb verzió lenne elérhető, újabb csomagokra hivatkozik, de frissítésre kijelölve azt a hibaüzenetet kapom, hogy a hivatkozott csomag nem érhető el...

Közben meg most nézem, hogy ha ALT+Print Screennel mentem el az aktuális ablakot, akkor az ablakkereteket nem menti el (Ha a teljes képernyőt mentem, akkor látszanak az ablakkeretek) - Ubuntu Jaunty, gnome alatt, compiz bekapcsolva. :U ez is érdekes, mert mintha korábban jó lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#15736) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. Eddig adsl-em volt és működött a net ubuntu alatt. Mától upc lett és nem megy a net. Win működik és az ubuntu live cd-n is megy a net már indulásnál. MAC cím egyforma a win és az ubuntu alatt, de a hálózati beállításokban (óra melett) egyszerűen nincs semmi, és nem is fogadja el amit írok. Az én sejtésem az, hogy a régi adsl beállítások zavarnak be. Valaki segítsen.. Köszönöm.

(#15737) harry válasza Major Major (#15730) üzenetére


harry
veterán

Mindjárt megnézem, de szinte biztos, hogy nem hardveres, a fagyás előtt tökéletes volt ubi és vinxp alatt is...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15738) Major Major válasza Matamata (#15734) üzenetére


Major Major
őstag

az /etc/default/rcS fileban kéne átírni az UTC=yes-t UTC=no-ra

(#15735) dbius
2.6.28.11.15 nálam a legújabb verzió
csomaginformációk frissítése nem oldja meg a problémát?
alt+prtscr nálam sem fotóz ablakkeretet, de nem vagyok benne biztos, hogy ez bug és nem pedig feature :)

(#15737) harry
kernelfrissítés volt? mert a következő akkor a régebbi kernel kipróbálása

(#15736) Laybee
az adsl network manageren keresztül volt beállítva, vagy pppoeconffal?
/etc/network/interfaces fileban mi van?

[ Szerkesztve ]

(#15739) Laybee válasza Major Major (#15738) üzenetére


Laybee
őstag

Pppoeconffal

auto lo
iface lo inet loopback


auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
pre-up /sbin/ifconfig eth0 up # line maintained by pppoeconf
provider dsl-provider

auto eth0
iface eth0 inet manual

(#15740) Major Major válasza Laybee (#15739) üzenetére


Major Major
őstag

az első két sor maradjon, a többit kommenteld vagy töröld ki
a network manager nem kezeli azokat az eszközöket, amik az interfaces-ben szerepelnek

(#15741) Laybee válasza Major Major (#15740) üzenetére


Laybee
őstag

Ahha, okosabb lettem, köszönöm szépen, működik.

(#15742) dbius válasza Major Major (#15738) üzenetére


dbius
veterán

Nem, nem oldja meg a csomagfrissítés. Igazából nem okoz tünetet, hibát, csak zavaró, hogy ott van...

2.6.28.11.15 a legújabb??

Nekem nem:


(#15743) Major Major válasza dbius (#15742) üzenetére


Major Major
őstag

jaunty proposed be van kapcsolva?

(#15744) dbius válasza Major Major (#15743) üzenetére


dbius
veterán

Yes - lehet meg is van a válasz... ;) Thx. Várok pár napot.

Szerk: A betűtípus nálad hogy van beállítva? Kellemesebbnek tűnik a szememnek a Tied, bár lehet, csak felbontásbeli optikai csalódás :)

[ Szerkesztve ]

(#15745) Major Major válasza dbius (#15744) üzenetére


Major Major
őstag

jó kis képeskönyv lesz itt :)

a 100 DPI innen

(#15746) dbius válasza Major Major (#15745) üzenetére


dbius
veterán

Thx, kipróbálom!

(#15747) body007 válasza Major Major (#15745) üzenetére


body007
addikt

Az a DPI kalkulátor elég érdekes eredményt ad nekem: 49 DPI
Kb. semmit nem látok olyan beállításoknál :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#15748) Major Major válasza body007 (#15747) üzenetére


Major Major
őstag

hát az hogy a túróba...? :)
milyen monitorod van? mit adtál meg neki?
(nem írtál vesszőt a pont helyett?)

[ Szerkesztve ]

(#15749) body007 válasza Major Major (#15748) üzenetére


body007
addikt

1360x768 32" (HD ready LCD tv) nézd meg, annyit ír :)
Vagy nem állítottam be valamit?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#15750) Egorov válasza sh4d0w (#15727) üzenetére


Egorov
aktív tag

Szia! Nem nagyon találtam ilyen codecet. De az mp3 számokat önmagában viszi. Ezzel a picasaban készített videoval van csak gond.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.