Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14301) sh4d0w válasza dark2 (#14300) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Gyorsulást érhetsz még el a memória bővítésével is; ha 1 giga lenne, többet érnél el vele, mintha 800-ról 850-re ugrasz (ezt egyébként tuninggal nem tudod elérni?)... Persze a flash- és videolejátszáshoz inkább CPU kell, FF meg egyébként sem sebességbajnok, legalábbis indításkor, főleg, ha sok különböző oldalt látogatsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#14302) #16820480 válasza floatr (#14297) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, hogy csak túl ritkán írok lemezeket. akkor is áltlaában rw lemezre, ott meg szinte mindegy, hogy ront-e. adatmozgatásra inkább pendrive-ot használok (amióta van 8 gigás itthon), archiválásra meg külső vinyót (kevesebb helyet foglal, tartósabb, gyorsabb).

Vladi: mit értessz problémásabb nyersanyag alatt? a lemez minőségét?

(#14303) pc-user válasza dark2 (#14300) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nagyjából ilyen az én konfig-om is...

Szerintem:
1. A Xubuntu-tól könnyebb, gyorsabb disztrót kellene megpróbálnod... (pl. Crunchbang Linux - csak egy tipp)

2. Ha Firefox-ot használsz, érdemes telepíteni a Flashblock és Adblock kiegészítőket. (Miután felraktam ezeket, csökkent a proci-használat...) Nekem egyébként az Opera gyorsabbnak tűnik...

(3. Audio/video lejátszónak nekem a MPlayer jött be, gnome-mplayer front-end...)

[ Szerkesztve ]

(#14304) Major Major válasza dark2 (#14300) üzenetére


Major Major
őstag

Nekem is Xubuntu 8.10-van a P3-as notebookomon, az egy 866-os mobile processzor, elég korrekten futnak a flash videók, film totemmel. (Általában ilyenkor is csökkentett órajelen, azaz 533 MHz-en megy a proci) Celeronnal nincs tapasztalatom.

(#14305) rtom válasza sh4d0w (#14301) üzenetére


rtom
senior tag

Anno a PIII 933 MHz-es gigász gépemen ubi+openbox rendszer nem evett 300 Mb felett RAM-ot, háttérben torrent +FF x füllel, úh. az 1 Gb-t kicsit soknak tartom, 512 viszont javasolt. FF helyett dillo, kazehakase vagy fasterfox esetleg?

(#14306) Major Major


Major Major
őstag

Ajánlom mindenkinek az ubuntuforums olvasását!

(#14307) dark2 válasza sh4d0w (#14301) üzenetére


dark2
tag

Sajnos a ram nem bővíthető tovább, nemcsak, hogy 2 slot van mndössze, de a chipset limitje is 512. i810 ennyit tud. Sajnos a procikból is csak a 100-as fsb-s coppermine megy, a tuát nem ismeri fel. Sajnos a 133-as coppert sem tudja hajtani alulórajelzve, egyszerűen nem indul a gép.
Ezért lenne érdekes, hogy majdnem azonos órajelen, de cerkáról P3-ra váltva javul-e valamit a helyzet?

(#14308) dark2 válasza rtom (#14305) üzenetére


dark2
tag

Igen, gondoltam már más webböngészőre, de kipróbálom a FF blokkolóit is.

(#14309) Vladi válasza dark2 (#14307) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az 512 mega az már elég lesz abba gépbe. Több rammal már nem kapnál sokkal több teljesítményt. Azok a p3-asok már elég olcsók. 2-3 ezer pénzt érdemes érte adni, főleg ha eladod a régit. Picit javul majd a helyzet - főleg a cache miatt - a filmek simábban mennek majd.
De azért van olyan rugalmas a rendszered, hogy még finomíts rajta. (reklámok letiltása már felmerült. Én a mostani gépemen is kitisztítottam a kedvenc oldalaimat. Sííímán bejönnek. :K )

(#14302) sheratan: nagyon ratyi, karcos újraírhatót. Csak az volt kéznél, és a braseronak beletört a bicskája. A k3b megírta. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14310) Siriusb válasza Vladi (#14309) üzenetére


Siriusb
veterán

Vladi, te gnome - mal használsz kde-s szoftvereket? Legalábbis úgy emlékszem, régebben azt írtad, gnome van fenn nálad.
Nem okoz galibát?

(#14311) Vladi válasza Siriusb (#14310) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, semmit. Csak kicsit lassabban indul, mert tölti a kde libeket. Meg randa. De amúgy jó. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14312) Siriusb válasza Vladi (#14311) üzenetére


Siriusb
veterán

Én a Kmail-lel szerencsétlenkedtem gnome alatt régebben, igaz nem sokáig ;)
Viszont a jauntyval nekifutok újra a kde-nek, meglátjuk...

Ha már itt tartunk, a gmount iso-nak mi a kde megfelelője?

(#14313) rtom válasza Siriusb (#14312) üzenetére


rtom
senior tag

AcetoneISO és sokkal többet tud, mint a gmount iso...

(#14314) Siriusb válasza rtom (#14313) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm, ki fogom próbálni.

(#14315) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok már kérdeztem 2napal ezelőtt sajnos azóta sem tudom a bajomat megoldani.Ubuntubol a 9.04 van fent tudom még nincsen készen de nekem jobban bejön mint a 8.10.Sajnos az a gondom,hogy wlan kapcsolat nem megy notin amíg nem frissítettem addig volt wifi de amikor frissítettem azóta nincsen kapcsolat csak vezetékes.Broadcom B43xx driver el megy ezt újra telepetitem de sajnos nincsen változás,az eszközmeghajtók között aktiválva van de a notin nem világit a wlan működését jelző lámpa.Esetleg van valakinek javaslata miképpen kellene elindulnom?hogy megoldjam a hibát.

(#14316) Kicsirics77 válasza qwertly (#14315) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam atheros wifi van és ugyanúgy nem világít a lámpa 8.10 alatt
de ettől nekem megy a wifi a vezetékes plussz a mobilnet is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14317) qwertly válasza Kicsirics77 (#14316) üzenetére


qwertly
addikt

Nekem 9.04 és ez működött addig amíg nem frissítettem azóta nem megy.És nem csak azt néztem,hogy nem világit a wlan működését jelző lámpa hanem a kapcsolatoknál sincsen wlan kapcsolódási lehetőség.

(#14318) ngabor2 válasza qwertly (#14317) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, akkor jöjjön az, amitől az egéren felnőtt userek félni (vag legalábbis tartani) szoktak: parancssor.

lspci
majd keresd meg a wlan sorát, és szúrd be ide, hadd lássuk, kiről is van szó. aztán
iwconfig

a folytatás az eredményektől függ.

(#14319) daninet válasza daninet (#14291) üzenetére


daninet
veterán

?? :F
nem tudom használni még mindig :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14320) Major Major válasza daninet (#14319) üzenetére


Major Major
őstag

Nem volt hibás az iso, amit letöltöttél? md5 sumot nézd meg.

(#14321) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

(#14322) dbius válasza Major Major (#14320) üzenetére


dbius
veterán

Nemrég találkoztam jó pár olyan iso fájllal, amit Linux alatt semmivel nem tudtam mountolni, semmi nem ismerte fel (kiírni nem próbáltam lemezre), csak windows alatt boldogultam vele, ott viszont bármivel.

(#14323) body007 válasza sh4d0w (#14321) üzenetére


body007
addikt

:C :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14324) daninet


daninet
veterán

üdv!
közben feladtam a wubi-t majd inkább csinálok neki partíciót és felrakom addigis:

próbálok virtualbox-ban megfelelő felbontást csinálni de miután beírom hogy sudo ./VBoxLinuxAdditions-x86.run kéri az admin jelszót amit nem birok begépelni..csak villog a kurzor de semmire nem reagál csak az enterre amire kidobja, hogy rossz jelszó... bróbáltam vágólapról beszúrni de úgy sem megy.. mi lehet a baj? :R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14325) sh4d0w válasza daninet (#14324) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

sudo esetén soha nem látod, mit csinálsz... írd csak be a jelszót és enter.

https://www.coreinfinity.tech

(#14326) daninet válasza sh4d0w (#14325) üzenetére


daninet
veterán

siker :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14327) sh4d0w válasza daninet (#14326) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

grat, csak így tovább!

https://www.coreinfinity.tech

(#14328) PuMbA válasza sh4d0w (#14327) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem továbbra is rossz az összes ATI driver,megvárom a 9.04-et.Amit felajánl alapból,hogy ilyenfasza meg Ubuntu fejlesztők által tesztelve azzal villog a kép(pedig az Xpress 200 benne van a támogatási listában).A legújabb Catalyst-tal meg lila csíkos képet kapok.

sh4d0w: új hozzászólást akartam csak félrekattintottam

[ Szerkesztve ]

(#14329) rtom válasza PuMbA (#14328) üzenetére


rtom
senior tag

Valami érdekes hw lehet az, mert nálam az Acer 3103 laptop X1100-s karija (amit a linux szintén 200M-nek ismer fel) gond nélkül megy az Ubuntus zárt driverrel.

Itten is azt mondják, hogy megy.

(#14330) PuMbA válasza rtom (#14329) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom,hogy mi lehet a hiba ,de remélem a 9.04-gyel megjavul (azt irják sok javítás lesz benne):

"The latest X.Org server, version 1.6, is available in Jaunty. A number of video cards have been transitioned to free drivers as part of this update.

The -ati driver has received numerous fixes and performance improvements. It now uses the EXA acceleration method by default. 2D acceleration support for the newest R6xx/R7xx family of cards is also available. 3D support is available up to R5xx cards for -ati. An updated -fglrx proprietary driver is available for R6xx/R7xx users who need 3D support. "

Próbáltam Realtek drivert is feltenni amihez be kell tölteni a soundcore modult. Betöltésnél viszont hibát ír ki. Valamit esetleg kell csinálni előtte? Az biztos ,hogy fent van ,mert a modprobe kiírja csak a betöltés nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#14331) body007 válasza sh4d0w (#14327) üzenetére


body007
addikt

:DDD :C

PuMbA: a képvillogásra: állítsd át a videó kimenetett x11re vagy ha azon van állíts el róla (nem tudom megnézni cégnél nincs ubi)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14332) Lenry


Lenry
félisten

hogy tudnám áthelyezni a home-omat?
(fogy a hely a /-ben... ezzel valamennyi hely felszabadulna)

más: kijött az új GNOME. lehet valahogy frissíteni, vagy várjam meg a 9.04es Ubit, és abban alapból az lesz?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14333) #16820480 válasza Lenry (#14332) üzenetére


#16820480
törölt tag

9.04-ben már az új gnome van. akár meg is várhatod azt a két hetet, amíg kijön hivatalosan, vagy felteheted a bétát is akár.

(#14334) Lenry válasza #16820480 (#14333) üzenetére


Lenry
félisten

akkor annyira nem sürgős... kivárom azt a két hetet
április 23. ugye?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14335) ádyz válasza #16820480 (#14333) üzenetére


ádyz
addikt

Az új ubival lenne páér kérdésem.
Újra kell majd tenni, vagy simán lehet majd frissíteni a régit? :F

(#14336) Major Major válasza Lenry (#14332) üzenetére


Major Major
őstag

Ezek szerint eddig nem volt dedikált partíciója, és most csinálni akarsz neki?
Először is másold át a felhasználói könyvtáradat az új partícióra. Aztán szerkeszd meg még az fstabot a grafikus felületről, kell benne lennie egy ilyesmi sornak:

UUID=494ec29b-f66b-4454-a7e1-8366e94039d0 /home ext3 relatime 0 2

ha ez megvan, lépj ki valamelyik terminálba, válts rootra és állítsd le a grafikus felületet
sudo su
/etc/init.d/gdm stop
ha fel van még csatolva az új home partíció valahová, akkor azt csatold le
umount /media/valami
a felhasználói könyvtár törtlése a /partícióról
rm -R /home/Lenry
és mehet az új fstab szerinti felcsatolás
mount -a
indulhat a grafikus felület az új felhasználói könyvtárból
/etc/init.d/gdm start

ja és csak saját felelősségre, még nem csináltam ilyet, ezt hasból írtam össze :)

[ Szerkesztve ]

(#14337) #16820480 válasza Lenry (#14334) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt hiszem olyan körül, igen. egyébként olyan sok változást én nem látok, bár biztos van, csak nem olyan gyökeres, mint például KDE esetén.

ádyz: nem kell újratenni, simán frissíti majd, ha megjelent. egyszerűen a rendszerfrissítések közt meg fog jelenni az új verzió. csak annyival több macera, hogy elég sok csomagot tölt le egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#14338) Lenry válasza Major Major (#14336) üzenetére


Lenry
félisten

muszáj ennek partíciónak lennie? nem lehet simán egy mappa egy másik (ntfs) partíción?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14339) ádyz válasza #16820480 (#14337) üzenetére


ádyz
addikt

Értem, köszönöm szépen. :R

(#14340) Vladi válasza Lenry (#14338) üzenetére


Vladi
nagyúr

De, elvileg lehet. Még egy fix méretű fájlra is csinálhatsz fájlrendszert, és az lesz.
De ntfs-t nem annyira javaslom közvetlenül a jogosultságkezelés miatt. Valamint amíg nem működik biztosan az új /home a régit eszedbe ne jusson törölni.

Valamelyik Full Circle magazinban volt erről egy cikk magyarul. Azt keresd még meg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14341) Lenry válasza Vladi (#14340) üzenetére


Lenry
félisten

megtaláltam, 15. szám... de itt is partícionálni kell :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14342) Vladi válasza Lenry (#14341) üzenetére


Vladi
nagyúr

Próbálj akkor fájlra fájlrendszert létrehozni. Vagy csinálj partíciót. Az a legbiztosabb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14343) qwertly válasza ngabor2 (#14318) üzenetére


qwertly
addikt

Szia köszönöm a válaszodat :R sajnos most nincsen módom kipróbálni.De szombaton valószínűleg lesz módom majd akkor vissza térek rá.

(#14344) Major Major válasza Vladi (#14340) üzenetére


Major Major
őstag

Valamint amíg nem működik biztosan az új /home a régit eszedbe ne jusson törölni.

Van benne valami, ha működik az új home, akkor lépj ki terminálba, X stop, root login, home umount, és akkot tudod törölni a régi cuccokat.

NTFS azért sem szerencsés, mert messze nincs olyan sebessége az ntfs mountnal mint azt ext mountnak. (És több processzoridőt is eszik) Szerintem észrevehető teljesítménycsökkenést okozna.

(#14345) Lenry válasza Vladi (#14342) üzenetére


Lenry
félisten

és tudok ntfs partíción lévő fáljra ext fáljrendszerű fájlt csinálni? (és ha igen, hogy? :U ) vagy ennek sok értelme nem volna?

(csak egy ext partícióm van, a root. a többi ntfs a windows miatt, de csak azokon van hely)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14346) #16820480 válasza Lenry (#14345) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha már partícionálsz (előbb utóbb úgyis az lesz :P ), akkor szerintem inkább a 9.04-gyel tedd, abban már van ext4, amiről elég sok jót mondanak. bár erről szívesen hallanék azért itt is esetleg, ha valakinek van véleménye, de nekem eddig szimpatikusak az újítások.

(#14347) Lenry válasza #16820480 (#14346) üzenetére


Lenry
félisten

najóvan... 8.10 alatt van ext4 támogatás? mert akkor give it a try

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14348) #16820480 válasza Lenry (#14347) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt nem tudom, szerintem az új kernel támogatja, az meg nincs 8.10 alá.
egyébként nem azért mondom, hogy úgyis partícionálás lesz belőle, csak a saját példám alapján szerintem az lesz a vége. én is úgy kezdtem, hogy először csak egy kis linuxos partíció, az adatok meg ntfs-en. aztán rájöttem, hogy a törrentezéstől szarrá töredezik az ntfs, és marha lassú. így repült az egész, és lett minden ext3.

(#14349) Major Major válasza Lenry (#14347) üzenetére


Major Major
őstag

Ajánlom a JFS-t is kipróbálásra. Ugyan még én sem ezt használom, de kicsit utánanéztem a múlt hlten, és csupa jót olvastam róla.

(#14350) Lenry válasza #16820480 (#14348) üzenetére


Lenry
félisten

de én nem rakhatok át mindent ext-re, mert Windowst is használunk ezen a gépen... és míg a Linux kezeli az NTFS-t, ugyanez visszafelé nem igaz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.