Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15151) csibor válasza CPT.Pirk (#15145) üzenetére


csibor
őstag

A legegyszerűbb megoldást választottam,kicseréltem ATI-ra,és van 1024X768 felbontásom.

(#15152) #16820480 válasza Major Major (#15150) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez tök változó, van amikor nem is megy a lejátszás és kifagy. de újabban már friss telepítés után a médiatár olvasását sem bírja befejezni, mert közben kifagy. ott meg túl gyorsan fut végig a számokon, meg nem is írja ki pontosan melyiknél tart.

(#15153) csibor


csibor
őstag

Hogy ne legyen egyszerű a napom,HP LJ4P nyomtatót nem látja az ubi :N

(#15154) sh4d0w válasza gyurman (#15147) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Biztos van rá program, de hamarosan a fullcircle.hu-n webes formában is meglesznek a cikkek...

https://www.coreinfinity.tech

(#15155) body007 válasza Major Major (#15148) üzenetére


body007
addikt

Én felraktam a 0.3.0a1-t (ami valójában 0.2.99.1 :U ) de ugyan azt csinálja. Annyira rájöttem, h szám váltásnál szokot kilépni. Ezt eddig nem vettem észre, mert rádiózok szinte mindig, ott meg - ha olyat hallgatok - nem sürün vált.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#15156) rtom válasza csibor (#15153) üzenetére


rtom
senior tag

lsmod-dal nézd meg, melyik modult töltötte be hozzá, az openprinting.org szerint mennie kéne, csak nem a hplip hanem a hpijs driver kell.

(#15157) Major Major


Major Major
őstag

Véletlenül újat írtam válasz helyett...

body007:
Hát nemtom mi lehet... Én viszonylag rég óta használom, de nem találkoztam ilyen rendszeres fagyással. Esetleg egy bug reportot megérne, akár a launchpaden az ubuntu bugoknál, akár az exaile oldalán.

Többiek:
Tudja valaki miért ütközik a hunspell-hu szótár a thunderbirddel? A hunspell szótárak jó részét fel lehet tenni, és pont a magyart nem?
Firefoxban akarnám megcsinálni, hogy magyar legyen a helyesírásellenőrző, mert idegesít hogy minden szót aláhúz, de még nem találtam meg a beállítását...

[ Szerkesztve ]

(#15158) fradi81


fradi81
veterán

Hello
A linuxos firefoxban sokkal csúnyábbak a firefox karakterei mint windowsban. Ezen hol lehet javítani?

moto g72, Ninebot d28e

(#15159) floatr válasza fradi81 (#15158) üzenetére


floatr
veterán

sudo apt-get install msttcorefonts

Bár ha engem kérdezel -- leszámítva a windóz-ie párosra optimalizált oldalakat -- szvsz jobban olvasható az alap betűkészlet.

(#15160) rtom válasza gyurman (#15147) üzenetére


rtom
senior tag

(#15161) ádyz


ádyz
addikt

Üdv.

Hogy oldhatom meg azt, hogy XP alatt is olvasni tudjak a linuxos winchesterről?
Total Commander-ben a linux-os plug-in nem mutatja a hdd-t.

(#15162) floatr válasza ádyz (#15161) üzenetére


floatr
veterán

A file rendszer pluginek a tcmd-ben a network neighborhood alatt vannak ("\"), nekem tökéletesen megyeget az ext2

(#15163) ádyz válasza floatr (#15162) üzenetére


ádyz
addikt

Az megy nekem is, de csak egy mappa van, hdb1 néven, benne meg semmi. :F

(#15164) floatr válasza ádyz (#15163) üzenetére


floatr
veterán

Csak nem ext4-es partícióról van szó...? :)

Egyébként nekem eddig ez a plugin jött be leginkább (ext2 és ext3 esetében), bár csak olvasására használtam.

(#15165) ádyz válasza floatr (#15164) üzenetére


ádyz
addikt

Hát passz, nem tudom. :F

(#15166) ádyz válasza floatr (#15164) üzenetére


ádyz
addikt

Konkrétan arra kéne, hogy a mozzillám jelszavait átmentsem xp-re.

(#15167) sh4d0w válasza ádyz (#15166) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Installable Filesystem Driver.

https://www.coreinfinity.tech

(#15168) floatr válasza ádyz (#15166) üzenetére


floatr
veterán

Hát ha végképp nem megy máshogy, esetleg próbáld meg ezzel, bár én ezt az uccsó opcióként használnám.

(#15169) ádyz válasza floatr (#15168) üzenetére


ádyz
addikt

Ez sem látja. A partíció meg van, de nem nyitja meg. Csak a swap-et. :F

(#15170) floatr válasza ádyz (#15169) üzenetére


floatr
veterán

És amit sh4d0w javasolt? Nem lenne rossz tudni a filerendszer típusát

Egyébként nemtom mekkora titkot árulok el :) de hamár egyszer az ubi tudja normálisan írni a windózos partíciókat, akkor célszerű ezt kihasználni, és ubi alól másolni. Nekem az XP alatt az ext2sys okozott gondokat -- szerencsére csak windóz alatt -- így max a tcmd plugint merem használni.

[ Szerkesztve ]

(#15171) Jester01 válasza ádyz (#15166) üzenetére


Jester01
veterán

Bebootolsz ubuntu live cdt és onnan írod a windowsba vagy pendrivera.

Jester

(#15172) ádyz válasza floatr (#15170) üzenetére


ádyz
addikt

Na igen, nem tudom miért nem mentem linux alá... :F

(#15173) #16820480


#16820480
törölt tag

lenne egy hatalmas problémám, amit holnapig meg kell oldjak, ebben kérem a segítségeteket:

egy előadást kell lebonyolítsak, amihez projektorra kötném a gépet. viszont úgy akarom megcsinálni, hogy ne twinview-ban menjen, hanem separate X server legyen a két kijelzőn. ez eddig szuperül megy is (most éppen egy monitorral próbálom, de projektorral sem lehet nagyon más a helyzet), csak az a baj, hogy akármilyen programmal próbálom, videót csak a primary (?), vagyis a leptop kijelzőjére hajlandó rakni. tehát a külső monitoron futó X serverben indítok egy totemet, és a másik képernyőre nyitja meg. ez azért baj, mert így nem tudok mozgóképet kitenni ugye a projektorra.

valakinek van valami ötlete?
180.44-es nvidia driver, 1.6.0-s xorg.

(#15174) #16820480 válasza #16820480 (#15173) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, közben eljutottam addig, hogy twinview-ban egész jól menne, csak most meg az a baj, hogy az OOo szórakozik: ha kiteszem a prezentációt teljes képernyőre, akkor azt csak a laptop belső kijelzőjén jeleníti meg. ha exportálom pdf-be a fájlt, akkor megy a külső kijelzőn fullscreenben, csak nincsenek meg azok az animációk, amiket az odp-ben beállítottam (tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de szeretném, ha menne).
egyébként most az van, hogy áthúzom a külső képernyőre az OOo ablakát, és ott nyomok egy fullscreent, akkor ott megmarad az ablak ott, de a fullscreen kép a belső kijelzőn jelenik meg. na, ez pont fordítva kéne, és tökéletes lenne.

(#15175) -kdM-


-kdM-
senior tag

hello!
most szeretnek uj notebook-ot venni es olvastam olyanokat, hogy az ubuntu nem tamogatja megfeleloen az ati kartyakat, igaz ez vagy csak hulyeseget olvastam?
a mostani notebookon mondjuk meg sem probaltam jatekot futtatni (ati x1100) a nagy gepen meg eleg docogosen ment a dolog (ati 4670)

szoval inkabb nezegessek nvidia kartyaval szerelt notebookot vagy teljesen mindegy?

(#15176) veze


veze
őstag

sziasztok.
segitséget szeretnék kérni a következöhöz. két op rendszer van, elsönek telepitettem a wint, utana ubuntut, megcsinalta a bootmenüt , müködik szépen. a linux az alapértelmezett oprendszer bootoláskor a wint ugy kell kiválasztanom. azt szeretném ha a win lenne az alapértelmezett, mert ha távinditassal inditom a gépet a boot menüt nem látom, csak ébreszti a router a gépet és az alapértelmezettel bootol akkor be. Ilyen esetben azonban mindig a win-t szeretnénk elérni.
A bootmenüben van néháy sor linuxra vonatkozó bejegyzés (a telepités, majd a frissitések kernelszámaival jelölve, ebböl az utolso frissités az alapértelmezett) ez az utolsó elég lenne és alapértelmezettként a windows sanos nem tudom hogy kellene szerkesztenem a bootmenüt.. ehhez kérnék segitséget, köszönöm

(#15177) Brutforsz válasza veze (#15176) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Egy általános leírás a GRUB-ról.

A konkrét megoldás pedig Alt+F2 gksu gedit /boot/grub/menu.lst, azokat az indítási bejegyzéseket, melyeket nem tartasz szükségesnek, vagy törlöd vagy a #-tel kikommenteled, majd megszámolod, a Windows hányadik aktív bejegyzés lett, és a kapott számból 1-et levonsz, végül ezt az értéket adod meg a default sorban.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#15178) rtom válasza veze (#15176) üzenetére


rtom
senior tag

szerkeszted a megfelelő fájlt:

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

és a default sorban lévő számot átállítod a neked megfelelőre, 0-val kezd.

(#15179) floatr válasza sh4d0w (#15167) üzenetére


floatr
veterán

Van egy kis gondom az audióval. Elég ritkán eljátssza, hogy megszűnik a hang, és gőzöm sincsen hogyan lehetne visszahozni reboot nélkül, legutóbb skypeogás közben csinálta ezt.

Amellett jó lenne elejét venni. Van vmi ötleted erre?

(#15180) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Tiszteletem az Úraknak!

Segítséget kérnék. Feltettem az ubuntu 9,04-et és egyszerűen nincs netem és nem is tudom be configolni... Live módban sem ment pedig kellett volna már ott is... Kábelnetem van és elviekben minden beállítás nélkül mennie kéne. Viszont nekem semmi. ötletek?

(#15181) sh4d0w válasza floatr (#15179) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Van :DDD

Első és második. Utóbbi magyarul is elérhető a linuxegyszeruen.homelinux.org oldalon a Howto-k között.

Egyébként ha majd én is belefutok ilyen hibába, akkor úgy vágom ki a rendszerből a PA-t, mint a szél. Tök feleslegesen került be ez az Ubuntuba (szerintem legalábbis), ráadásul még implementálni sem sikerült normálisan.

#15180: állítsd be manuálisan az IP-címedet, ha router mögött vagy.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#15182) PuMbA válasza ЯΞD (#15180) üzenetére


PuMbA
titán

Terminálba írd be,hogy sudo pppoeconf,majd mindenre nyomj igent kivéve természetesen a felh.név és jelszóra.Ez után lennie kell netnek egyből.

(#15183) floatr válasza sh4d0w (#15181) üzenetére


floatr
veterán

Sőn, danke, spriccen, megsasolom

(#15184) Brutforsz válasza ЯΞD (#15180) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A Rendszer > Beállítások > Hálózati kapcsolatok > Vezetékes > IPv4 beállításai lapon add hozzá a Kézi módszer kiválasztása után a Címek dobozban a következő sort:
Cím: 192.168.1.1xx -- ez a géped IP címe
Hálózati maszk: 255.255.255.0
Átjáró: ha routert használsz, akkor jellemzően 192.168.1.1, ha közvetlenül a kábelmodemhez csatlakozol, akkor annak az IP-címe (pl. 192.168.100.1)

A DNS kiszolgálókhoz a szolgáltatód megfelelő címeit add meg (én megpróbáltam DNS kiszolgálónak a routert megadni, amely tartalmazza a szolgáltató címeit, de így nem működött).

Ezekkel a beállításokkal tegyél egy próbát.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#15185) ЯΞD válasza Brutforsz (#15184) üzenetére


ЯΞD
senior tag

köszönöm a segítségeteket de nem jött őssze egyik modszerrel sem ment. nos még annyit hogy nem használok routert csak simán modem a gépe a hálo kártyán keresztül..

most odáig jutottam hogy töltöm le a kubuntu-t egyik ismerősömnek szintén volt ilyen gondja de ezzel állítólag már ment neki simán...

illetve még egyben segítsetek: nekem jelenleg 3 felé van particiónálva a vinyom. C: xp van ezt szeretném ha maradna is. D: fontos adatok mentések (tabu) F: ide szeretném felhúzni a linux-ot. viszont valaki röviden irja le hogy mlyen opciókat válaszak a telepítést követően mikor a particióknál tartok. 4 lehetőség közül tudok választani. illetve még létre kéne hoznom egy swap-ot asszem mert most az nincs. persze bootmenü minden legyen.. köszi előre is.

(#15186) sh4d0w válasza ЯΞD (#15185) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

A belbecsben nincs különbség, csak a kezelőfelületben, tehát ha kubuntuval megy vmi, akkor az összes többi *buntuban is mennie kell (most a hivatalos kiadásokról vakerolok).

Partícionálás nehéz ügy, mert a kétféle választható opción belül annyi elágazás lehet, hogy hűha... Ubuntu.hu dokumentációs oldalait javaslom megtekintésre.

https://www.coreinfinity.tech

(#15187) harylmu válasza ЯΞD (#15185) üzenetére


harylmu
őstag

Egyszerű. Itt kijelölöd az F:/ meghajtódat.

(#15188) Vladi válasza #16820480 (#15174) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez fedorára van, de az elv ugyanaz. Nvidia beállító központban szerintem megtalálod ezeket.

OOo-ban van ilyen előadói konzol. Ezért szeritnem a programban is be kell állítani, hogy melyik képre tegye a vetítést.

Remélem nem túl késő. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15189) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Üdv!

Ubuntu mellé ha felteszek egy másik partícióra winXP-t az nem fogja szétcseszni a rendeszindító menümet? Kinézem a winből, hogy nem fog törődeni a másik oprendszerrel és csak az fog indulni direktbe.

(#15190) daninet


daninet
veterán

hello
gyors segitseg kellene, kubuntut szeretnek telepiteni, ugy, hogy egy darabot kiszedek ntfs particiobol..egyelore nem kell swap-os jo lesz igy is, viszont nem nagyon ertek a dolgokhoz, nem talaltam az ubunu telepitojebol latott particio kidarabolasa akarmit, oszvisz ket verzio van a teljes lemez, ami ugye nem jo, es a halado.. ott kilistazza a dev tartalmat.. 3 windowsos ntfs-t lat holott ketto van, de meretrol megismerem oket, a lenyeg, hogy hogyan tudok valamejikbol egy darabot kiszedni? vagy ez csak ubuntunal van? vagy meg windows alol partition magic-el meg tudom darabolni?
elore is koszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#15191) veze válasza Brutforsz (#15177) üzenetére


veze
őstag

köszönöm a választ, (rtom-nak is)
igy nagyon könnyü volt, és megtanultam ezt is mostmár :) azért kellet a win default-nak, mert távinditas utan logmeIn-el érem el a gépet, de linuxot nem tudom felvenni a logmeIn regisztációmban..:( ha fel akarom, a windowsos cuccal probálkozik, így aztan be se tud jelentkezni, nem látom távolrol akkor sem ha be van kapcsolva.
egyaltalan lehetséges Windowsos gép---> logmeIN---> Linux távoli asztal kapcsolat?

(#15192) Neil Watts válasza -kdM- (#15175) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

ha már senki sem válaszol Neked akkor én megteszem:

Én (igaz ez asztali gép) hatalmasat szívtam az ati kártyámmal :S
Ez után csak nVidiát vagyok hajlandó venni, mivel annak legalább normális a driver ellátottsága. :)

[ Szerkesztve ]

(#15193) Neil Watts válasza kisgyerek85 (#15189) üzenetére


Neil Watts
veterán

de, szétcseszi, de egy GRUB reinstall 10 perc egy kezdőnek is, csak jó HOW-TO kell, és körültekintés (az viszont nagyon!)

HUP GRUB
2.

Good Luck! :)

(#15194) -kdM- válasza Neil Watts (#15192) üzenetére


-kdM-
senior tag

Koszi a segitseget! Most mar hajlok az nvidias megoldas fele.

[ Szerkesztve ]

(#15195) #16820480 válasza Vladi (#15188) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi :) közben sikerült megoldani, végülis twinview-ban ment a dolog. az OOo-ban valóban be kellett állítani, hogy melyik monitorra tegye a prezentációt. bár ami fura, hogy ha "all monitors"-t választottam, akkor is csak a laptopon jelent meg a kép.
viszont ami eddig biztosan nem volt, és mostmár megy: az Fn-es gyorsgomb a képernyő kimenet váltásnál. igaz az csak klünozza ugye a laptop képét a külső eszközre, de nem kell hozzá nvidia beállításokat buzerálni.

egyébként lehet, hogy szokni kéne még egy kicsit azt a dolgot, mert így twinview-ban elég jó lenne a prezentáció, ha tudnám közben úgy kezelni a külső monitoron levő dolgokat, hogy nem viszem át a egeret oda. lehet, át kéne szokni a parancssoros programokra :D

(#15196) Major Major válasza veze (#15191) üzenetére


Major Major
őstag

A logmein rendszerkövetelményeiből:
Target PC
• Windows Vista, XP & Server 2003 (all including 64-bit); Windows ME & 2000

(#15197) Major Major válasza daninet (#15190) üzenetére


Major Major
őstag

Szerintem egyszerűbb, és az ntfs miatt biztonságosabb is, ha win alól megváltoztatod a partíciók méretét. Egyszerűen hagyd meg partícionálatlannak a felszabauló helyet.

(#15198) Siriusb


Siriusb
veterán

Kubuntu 9.04 esetén hogy tudok egy power save profile-t hozzárendelni egy eseményhez? Tömören: videolejátszás közben kikapcsol a képernyő, ezt szeretném elkerülni.

(#15199) #16820480 válasza Siriusb (#15198) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt elvileg a lejátszóban is meg lehet adni, hogy ne engedje érvényesülni a power saving módokat. bár attól függ milyen lejátszó.

(#15200) Siriusb válasza #16820480 (#15199) üzenetére


Siriusb
veterán

Dragonplayer. VLC-t használtam idáig, de mivel áttértem kde-re, gondoltam használom a default-okat. :(
Dragonplayerben nem sok beállítás van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.