Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14501) simonzé válasza sh4d0w (#14498) üzenetére


simonzé
addikt

Ubuntu alatt én csak a bwin.com-ot nem tudom használni, mindenféle egyéb mint pl. többdféle netbank, flash, stb hibátlanul megy.

I don't fit in. I fit out.

(#14502) simonzé válasza stopperos (#14489) üzenetére


simonzé
addikt

Nekem a 8.04 vált be, az simán ment Unichrome-os gépen is. A 8.10-zel problémáim akadtak Nvidiás környezetben több gépen is. A driverek és a compiz engedélyezése utáni újraindításkor dosos felületen jelszót kér, ami már önmagában is furcsa. De ezután nem érzékeli a gombokat, helyettük valami fura karakterek jelennek meg, már ha egyáltalán érzékeli a gombnyomást. Ilyenkor csak a reinstall segít. A 8.04 nálam problémamentesen futott minden gépen. (Pendriveról a cégesen is, pedig ott csak user jogaim vannak. :D)

Mége gy apróság ami fontos lehet: a fenti probléma XP SP2-s DualBootos rendszereken volt.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#14503) zodo válasza Lenry (#14495) üzenetére


zodo
nagyúr

Azt hittem egy nagy átfogó leírást kell elovasnom,mert rá se néztem reggel a linkre.
Szóval ez nekem még nagyon gáz egy kicsit. :B

Mielőtt, bármit is tennék ,megkérdezném a "mount /dev/célpartíció /mnt/cél" parancssorra utalva. Létre kell hozzak egy üres particíót a cél vinyón , a majdani másolás végett az ubuntunak?

(#14504) zodo válasza zodo (#14503) üzenetére


zodo
nagyúr

Azt hiszem,hogy ehhez fejben, gyenge vagyok.
Mivel az Ubuntut csak netezésre ,zene ill. video nézésre plusz irodai alkalmazások futtatására használom így nincs sok értelme a számomra "megfejthetetlen rejtvényekhez".
Elnézést kérek mindenkitől az utóbbi megjegyzésemért!
Arra jutottam ,hogy számomra sokkal egyszerűbb és kivitelezhetőbb ,ha újratelepítem az Ubuntu-t egy üressen álló 40gb-os vinyóra és kész.

Szóval csak abban kérném a segítségeteket,hogy hogyan távolítsam el teljes mértékben a mostani Ubimat ,hogy a vista mükődőképes maradjon?

[ Szerkesztve ]

(#14505) zodo


zodo
nagyúr

Bocs,asszem megtaláltam. Így kell eljárnom ?

Beteszed a Vista telepítő lemezt, ugyan úgy javítás funkció, de most a konzolt, vagy mit válaszd (nem a betöltő helyreállítását), vagyis "DOS-os beírós ízét"
Lényeg, hogy oda írd be (idéző jelek nélkül), hogy:
"bootrec /FixBoot"
"bootrec /FixMbr"

Ubuntu forumból való ídézet.

(#14506) felora:)


felora:)
tag

sziasztok!

az en gondom ez lenne:)--> Adott egy gep, atheros wifikarival, madwifi driverrel. ap-modban van az ath0, bridge-utils nevezetu nagyszeru progival osszevontam az eth1-el ennek kozos neve->internet (ip cim, stb megvan adva tokeletes mukodik, atjarokent.) szeretnem a wifi-t wpa2-be atpakolni, hogyan tudnam megoldani? wpa_supplicant csomagbol telepitve, nem forrasbol. 0.6.4 verzio. valaki vallalkozo lelku segit?:)

itt az interface conf:

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
pre-up /sbin/ifconfig eth0 up # line maintained by pppoeconf
provider dsl-provider

auto eth0
iface eth0 inet manual

auto eth1
iface eth1 inet manual

auto internet
iface internet inet static
address 192.168.2.100
netmask 255.255.255.0

auto ath0
iface ath0 inet manual

nagyjabol ennyi lenne a keres.:) akar msn-en lehet jelentkezni segitoknek.:) pü-be odaadom a cimemet.

(#14507) stopperos válasza simonzé (#14502) üzenetére


stopperos
senior tag

8,10 müködött viaval. Most próbálkoznék 9,04 el. Bevállalom, majd írom a tapasztalatokat.
Az Nvidia driver meg sehogy sem akart működni az asztalin, semelyik verzióval. Most Ati kártyák vannak, amik 9,04 alatt is simán mennek, nem kell hozzá zárt driver.

Majd jelentkezem az Unichrome-os eredményekkel...

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#14508) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

A húgomnak készülök kiwi 8.12 -t rakni a gépére XP helyett. Az már teljesen szét van esve, és véleményem szerint vírusos is. Addig-addig beszéltem amíg beleegyezett hogy "azt a linuxot" tegyem fel neki. Ami a lényeg, hogy egy Pannonos usb modemet használ. Ránézésre E220 lehet. Mivel ebben nincs gyakorlatom ezért is fordultam hozzátok. Telepítés előtt/alatt/után mit kell tennem hogy működjön is? Annyival tisztában vagyok hogy bedugom és az lspci-ben látnom kellene. Még az is megy hogy végigviszem a varázslón a hálózati kapcsolatok menüben. Utána viszont elakadok. Arra lenne szükségem hogy milyen paramétereket kell megadni a profil szerkesztésénél. Ha csak egy linket adtok az is jó lesz.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#14509) rtom válasza ragazzo (#14508) üzenetére


rtom
senior tag

Emlékeim szerint a 8.10-ben lévő hálózatkezelő vagy minek hívják már tudja kezelni, a kernel által alapból támogatott.

Szerk.: ja, ezzel nem segítettem, bocs.


Nekem problémám ezzel a verzióval volt/van, ami egy tárhelyet is tartalmaz (azon vannak a win-es driverek), mivel a linux csak pendrive-ként ismeri fel. Találtam egy eljárást a modeswitch-re, de aztán a gép gazdája letett a linuxról, úh. nem tudtam befejezni.

[ Szerkesztve ]

(#14510) rtom válasza rtom (#14509) üzenetére


rtom
senior tag

Talán ez segít.

(#14511) Major Major válasza ragazzo (#14508) üzenetére


Major Major
őstag

A kiszolgáló beállításokra gondolsz? Telefonszám, bejelntkezési neév, ilyenek? Mert azt tudja alapból. Legalábbis én a telefonommal Vodás netre simán fel tudtam csatlakozni.

(#14512) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ide is beírom, hátha: ki ismeri az aptitude konfigurálásának módját?

https://www.coreinfinity.tech

(#14513) Kicker


Kicker
senior tag

hali

feltettem, pendriveról jól felment, asus m6 notira, felismerte az eszközöket, wifi, fn kombinációs billentyűk, hang, talán még vga is, mert effektek vannak ablak előugrás és eltűnéskor.

de

- nem teljes a magyar nyelv, elég zavaró, a netes letöltés valamiért nem megy, pedig olvastam, hogy van valami online update
- java telepítés sem ment, bin végű file-t nem nyitja meg
- foxit reader.exe-t sem nyitja meg, ezt szoktam használni pdf olvasására

láttam hogy van ilyen javító-felhasználóbarát csomag amit le lehet tölteni, de sok helyen írnak róla, de linket nem találtam.

DVD írás hogy lehetséges, milyen progit javasoltok? Totalcommander megy rajta?

Nem vagyok windows buzi, de valami windows szerű felület nem lehetne rajta???

Előre is köszi a válaszokat!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14514) Vladi válasza Kicker (#14513) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Linuxon a telepítést tárolókból oldjuk meg, és elsősorban onnan. Itt olvashatsz erről a módszerről.

Magyar nyelv, java is ide sorolandó.

Mivel most új operációs rendszeren vagy, ezért új programokat érdemes használnod. Szóval mondj búcsút foxit readernek. :D Van helyette Document Viewer, ami szerintem már fel is van telepítve.

A wines programokat (.exe) nem tudod csak úgy feltelepíteni. Alapból nem futnak a wines programok. Helyette ismerd meg a Linuxos programokat!

fájlkezelő: gnome-commander, mc, krusader. Majd mondanak még
Írás: k3b, bradero

Felület meg: megint csak magamat tudom ismételni: épp most csöppentél bele egy teljesen más, új szoftveres világba. Hosszú mély sóhaj közepette mondj búcsút a régi szoftvereidnek, szokásaidnak, felületeidnek és öleld kebledre ezt az érdekes újat... :DD

Ó de milyen romatnikus hangulatban vagyok. Majd elmúlik egy hét múlva... Jön az új ubuntu, meg az új újonc hullám. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14515) rtom válasza Kicker (#14513) üzenetére


rtom
senior tag

Pár link a "úgy nézzen ki az Ubuntu mint a windows-om" témára:

look like Vista
look like XP

és ha másra fájna a fogad:
minden ami gnome
gnome-art
debian-art
esetleg deviant-art

(#14516) #16820480


#16820480
törölt tag

az mennyire normális, hogy egy firefoxban futó flash játék és usb-s külső vinyóra másolás együtt 20-as load-ot produkál?

(#14517) floatr válasza #16820480 (#14516) üzenetére


floatr
veterán

Ha flash, akkor teljesen normális másolás nélkül is

(#14518) #16820480 válasza floatr (#14517) üzenetére


#16820480
törölt tag

másolás nélkül az a cucc csak olyan 10-s körülit szokott csinálni :( eddig sem szerettem a flasht, de ezek után még kevésbé fogom...

(#14519) Kicker


Kicker
senior tag

Vladi és Rtom

:R

elmélyedek a leírtakban aztán szólok ha valamit bénázok.

:DDD

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14520) Kephamos


Kephamos
addikt

USB-s rackben lévő vinyómra, amin már vannak adataim szeretnék egy új partíciót, amire később winxp-t rakok és belerakom egy másik gépbe. Hogyan lehetséges?

(#14521) rtom válasza Kephamos (#14520) üzenetére


rtom
senior tag

Vagy nem értem a kérdést, vagy a nézd meg, hogy a gparted-ben választható-e az USB-s vinyód (kéne...)

Elméletem szerint a linuxban minden fájlnak látszódik, innentől kezdve, hogy a vinyó külső vagy belső, édesmindegy. De ha nem így van, nyugodtan kövezzetek meg :DDD

Ja, a gparted még az adataidat is elpakolgatja nem használt területre, hogy ne zavarjanak be a partícionálásnál, de kedvezőtlen bolygóállás esetén nem lehetetlen az adatvesztés, úh. javallt egy backup.

[ Szerkesztve ]

(#14522) Kicker válasza Kicker (#14519) üzenetére


Kicker
senior tag

Na kis szöszmötölés után áttértem az xp style-re, és utána megvilágosodtam egy csapásra, nagyon jó a támogatása, meglepően, csomó mindent felajánl stb, a java is feltelepült. Szóval tetszik!

Elvileg alapból benn van dvd író program (a legutóbbi 8.10-est töltöttem le). Majd tesztelek mindent sorjában.

Köszi a tippeket mégegyszer! :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14523) Kicker


Kicker
senior tag

egy windows emulatort hol találok?? CSomagkezelőben nem láttam...
egy programot használok melóra, de csak win- es változata van.

Ja és még a full magyarosítást sem találom...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14524) Vladi válasza rtom (#14521) üzenetére


Vladi
nagyúr

Linux alól te is csak egy fájlnak látszol. :DD

(#14520) Kephamos:

Töredezettségmentesítés - ha lehetséges. Majd a már említett gparteddel lecsípsz egy darabot. Persze előtte csatold le a kérdéses eszközt. Meg egy adatmentés sem hülyeség.
Ez utóbbi nélkül a folyamat idejére fordulj Mekka felé és borulj térdre... :DDD

(#14523) Kicker:

Csaknemférabőrébe... :U :D
Wine nevű programot keress. Azzal lehet wines alkalmazásokat futtatni. Itt az oldala. Fel is sorolják az egyes programok mennyire futnak, vagy nem.

Wow! A wine oldalát jól kiglancolták! :Y

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14525) sh4d0w válasza Vladi (#14524) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Régen járhattál a wine oldalán, vagy fél éve ilyen... ;)

Kicker: ha netán mégsem megy wine-vel a programod (megeshet), akkor virtualboxban még mindig telepíthetsz egy XP-t...

https://www.coreinfinity.tech

(#14526) stopperos


stopperos
senior tag

No végül csak sikerült! Aki Unichrome integrált grafikus kártyás laptopra akar 9.04 et telepíteni, csak ennyit kell pedzeni az xorg.conf on:

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
SubSection "Display"
Virtual 1280 800
EndSubSection
EndSection

A beta mindent felismer, egyedül az lesz furcsa, hogy első indításkor a desktop bal felső sarka fér csak bele. Kell neki ekkor egy [CTRL] + [ALT] + [F1] és mcvel mindent meg lehet babrálni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#14527) rtom válasza Vladi (#14524) üzenetére


rtom
senior tag

Csak annyit remélek, hogy inkább kocka, és kevésbé kör alakúnak, főleg nem egységnyi sugárral. :N

stopperos: ez a xorg.conf miben különbözik egy frissen generált példánytól?

[ Szerkesztve ]

(#14528) stopperos válasza rtom (#14527) üzenetére


stopperos
senior tag

A 9.04 ad egy üreset. Gépeltem egy ilyen alapot. Belevittem a SubSection részt, hogy ne képzelje hogy akkora a kijelzőm. Csak ennyi. Tudom nem jelentős, de én anno sokat szenvedtem miatta. Kollégiumban van pár ember akinek nem megy fel emiatt rendesen a laptopjára, csak ha az xorg.conf fájlt állítjuk. Gondoltam megosztom amire jutottam, hogy a via felhasználók is boldogan telepíthessenek.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#14529) Obi-1


Obi-1
őstag

9.04RC letöltése fut. Install este. :))

Only a Sith deals in absolutes.

(#14530) #16820480 válasza Obi-1 (#14529) üzenetére


#16820480
törölt tag

én is nagyjából erre vártam, hogy átmigráljam a cuccaimat a nagyobbik vinyóra, mert akkor már ext4-re kéne formázni :))

(#14531) rtom válasza stopperos (#14528) üzenetére


rtom
senior tag

Ja, szóval ez egy újabb Xorg-os fejlesztés, akkor sejtésem szerint az összes régebbi monitorral rendelkező user bele fog futni ebbe a hibába, amiknek az EID infója nem / rosszul olvasódik.

(#14532) Kicker


Kicker
senior tag

feltette elvileg a wine-t, de hogy hova, vagy hogy indul, arra nem jöttem rá...

a szoftverforrásokba beírtam amit kellett, meg a kulcsot is, valamit telepített, azonban indítani nem tudom... :W

milyen gépre van a 9.04 linux? ez a 8.10 elég jó effektekkel van ellátva, és még a kis ati 9100 igp is bírja... :C

mod: ja még valami .deb-et indítok, hoppáááá

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14533) Kicker


Kicker
senior tag

feltette, a programomis felment, csak az meg visual foxprot használna, ha tudna... neten nem találtam semmit ehhez... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14534) Obi-1 válasza #16820480 (#14530) üzenetére


Obi-1
őstag

Márciusban vettem egy gyors Samsung F1 vinyót, arra már csak egy ideiglenes 8.04-et raktam fel. :)

Only a Sith deals in absolutes.

(#14535) stopperos válasza Kicker (#14532) üzenetére


stopperos
senior tag

Az hogy 8,10 vagy 9,04 az nem hat negatívan a teljesítményre. Én nem vettem észre legalábbis pedig a héten összesen 4 gépre pakoltam fel. 1 Ghz től 2,5 ig. A boot idő lett gyorsabb.
Ez amúgy még béta változat, a rendesre várni kell még 23áig, akkor adják ki véglegesen
A visual fox pro-s eredményeid meg érdekelnek majd, mert én egy olyan program miatt nem mertem egy gépet átütni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#14536) Moleskin


Moleskin
tag

Sziasztok!

Múltkor sikerült megtalálnom a fórumban 3 hasznos linket amivel testreszabhatta az Ubi-t, de azóta nem találom és marhára idegesít.
Ezért fordulok segítségért: Egy olyan progi kellene amely (Machintosh-nál is van) az asztalon létrehoz egy tálcaszerűséget és azokra programok illetve mappák ikonjait tudom rendeleni.

Előre is köszi, és tudom hogy már volt linkelve, de pont azt nem tlaálom amely a legjobban tetszett!

(#14537) rtom válasza Moleskin (#14536) üzenetére


rtom
senior tag

Talán ezt kerested.

Szerk.: Most nézem, a #14531-ben nem EID hanem EDID infót akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#14538) Moleskin válasza rtom (#14537) üzenetére


Moleskin
tag

de ez ám!

Big THX!

(#14539) Kicker válasza stopperos (#14535) üzenetére


Kicker
senior tag

nem értem hogy miért nem jó, ugyanis ez a program elvileg XP-re is felteszi ezt a visual foxprot, az első telepítéskor, valószínű az ubuntu alatt ez megtörtént, de nem tud futni, valahogy felimismeri a wine ellenére is, hogy ez nem winfos... jelzem, hogyha jutok valamire.

a 9-es ubuntu miben más mint a 8-as? kb annyira lesz "hibás" mint xp után az első vista?
a 8-asban nagyon bejönnek az effektek, a logikája annyira nem tetszik, meg a testreszabhatósága is még talány előttem (egy-két dolgot leszámítva).

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14540) #16820480 válasza Kicker (#14539) üzenetére


#16820480
törölt tag

konkrét változásnaplót szerintem a hivatalos honlapon biztosan találsz. a verziószám egyébként annyit jelent, hogy mikor jelent meg (9.04 = 2009 április). nincs akkora generációváltás egy-egy verzió közt, mint a vista-xp fronton. sokkal egyenletesebb a fejlesztés.
múltkor végigolvastam, hogy milyen különbségek vannak a gnome 2.24 (ez van a múlt véi Ubuntuban még) és 2.26 (ez meg a mostaniban) közt, de szerintem ebből egy átlagfelhasználó elég keveset vehet észre, főleg, ha új még az egész rendszerhez.

(#14541) Kicker válasza #16820480 (#14540) üzenetére


Kicker
senior tag

Köszi a választ!

Egyenlőre még gyakorlom ezt a 8.10-est..

A magyar nyelv még mindig nem kóser, sem a mozillában, sem magában a linuxban, nem találom a mozillában a magyar nyelv add-on-t, pedig a keresőbe is beírtam stb... :N

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14542) #16820480 válasza Kicker (#14541) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, én a billentyűzetkiosztáson kívül nem használok semmiből magyart, szóval ebben lehet, hogy nem tudok segíteni. bár elvileg synapticban is vannak ilyen lokalizációk, ha az fel van téve, akkor működnie kellene.

(#14543) Kicker válasza #16820480 (#14542) üzenetére


Kicker
senior tag

van synapticom.. szoktatnom kell az agyam a linuxra... :K

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14544) Moleskin


Moleskin
tag

Sziasztok!

A zene szerelmese vagyok és kezdő Ubuntu használó.
Az X-fi platinum-hoz tudom hogy a creative feltette a 32/64 bites drivert, de ezen kívül még sokkal több kellene.
Nem tudom hogyan tudom beállítani a térhangzást, meg a kártya egyébb funkcióit, pl ami Windows alatt a creative progijaival símán beállíthatók voltak.
- Bass Crossover frequenzy, Bass redirection
- 5.1 beállítása, hogy a sztereo mp3-ak az 5.1 összes hangszóróján szóljon
- X-fi Crystalizer technológia használata

Remélem tudtok segíteni.

Előre is köszönöm!

(#14545) gabaly válasza Kicker (#14541) üzenetére


gabaly
tag

Szia.
Az Ubuntu.hu-n olvastam:

Ezektől magyarnak kell lennie:

A frissítések letöltése (de csakis utána) után:

"Rendszer - Adminisztráció - Nyelvi támogatás

A támogatott nyelveknél pipa a magyar mellé. Majd alkalmaz."

"Alkalmazások - Kellékek - Terminál
sudo aptitude install language-pack-hu"

Ezek után én is azt hittem, az egész gépet újra kell indítani, de:

"charlie

ctrl-alt-backspace, aztán akkor csak az ablakkezelo indul ujra. nem kell itt az egész rendszert ujrainditani kéremszepen"

(#14546) #16820480 válasza Kicker (#14543) üzenetére


#16820480
törölt tag

óvatosan szoktasd :K [link]

gabaly: a 9.04-től kezdve már kivették ezt a ctrl+alt+bckspace dolgot sajna.

[ Szerkesztve ]

(#14547) gabaly válasza #16820480 (#14546) üzenetére


gabaly
tag

De ha telepítések után a frissítéseket letöltötte - de csakis akkor - és a többit elvégzi amit írtam, magyarnak kell lennie teljesen.

(#14548) gabaly válasza #16820480 (#14546) üzenetére


gabaly
tag

Hoppsz!

"gabaly: a 9.04-től kezdve már kivették ezt a ctrl+alt+bckspace dolgot sajna."

Nem a 8.04-től? :U

(#14549) #16820480 válasza gabaly (#14548) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem 8.10 alatt még ment, csak most kellett trükközni, hogy újra legyen, amióta 9.04 alphát használtam.

(#14550) stopperos válasza #16820480 (#14549) üzenetére


stopperos
senior tag

Ezt én is észrevettem,de van rá megoldás is:

Ctrl-Alt-Backspace is now disabled, to reduce issues experienced by users who accidentally trigger the key combo. Users who do want this function can enable it in their xorg.conf, or via the command dontzap --disable.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.