Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14151) #16820480 válasza mzx (#14150) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, a használt vinyó keresése jó ötlet :K

az éppen bejelentkezett userre gondoltam, ilyenkor az ő jelszava a használatos.

(#14152) mzx válasza #16820480 (#14151) üzenetére


mzx
senior tag

hm.... köszike, most livesession userke vok,
ugyhogy a lock screen
-értelemszeruen- nem kért jelszot,
amikor visszalépett,

de most akkor fejest ugrok a masik userrel ;)

Bár dupla sebességgel megy a netem ubin, az xp alattihoz képest,
ÁMDE mivel cd-ről megy ubi, igen igen lassu minden egyéb (alkalmazások elinditása, stb.), plussz adjuk hozzá, h régi procim van...
.. szoval kis idő, mig engedi kiprobalni a konfig ;)

(#14153) mzx válasza #16820480 (#14151) üzenetére


mzx
senior tag

hát...sajna most fagytam userváltáskor, ezert hagyom is egyelore... valszeg megtelt a lapozofile is, és idővel kivág alkalmazásokat, most meg ez ...
:/ ... de sebaj, live-cd mégse u.a., mint hdd-re telepitettrol, altalaban sem u.a.

Mindenesetre valamikor kiprobalom majd. :)

köszi a válaszaid; perceken belul bemásolom a tegnapi , kevésbé lényeges kérdéseimet is, a megválaszlatlanokat, hátha valakinek van kedve, ideje azokra is írni ;)

Az eddigi fontosakra reagaltatok (te is), úgyhogy köszönöm szépen nektek :)

(#14154) mzx


mzx
senior tag

a kevésbé fontos kérdéseim tehát (de azert ezekre is érdekel válasz valakitől) :

1)
! ! DUPLA sebességgel netezek,ahhoz képest, ahogyan xp alatt
:))
(gondolom mert nem terhelik a windowsos biztonsagi alkalmazasok, ezert, nemde? ;) Példaul xp alatt antivir azonnal ellenoriz; itt nincs ilyen... :) )

2)
És úgy tűnik, a grafika minőségibb, mint xp alatt, ugyanazon gépen ,u.a. monitorral :) Ez a gnome szabványnak koszonheto? :)

3)
sajna volt egy komolyabb gond: már net offline is fagyott az ubim ... :( , aztan kovetkezo boot soran már net online is ...
Ezt kovetoen xp -vel boot-oltam és megnoveltem a virtu memot, azaz a lapozo file méretét.
EZ LEHETETT A LUDAS? Mármint h a RAMmal egyutt
nem tett ki 1 GB memót, ez lehetett a fagyások oka?

(P3 -as gép, 384 MB RAM.)
(azóta lapozofile+RAM egyutt 1 GB felett van, de pár óra elteltével egyes esetekben alkalmazás megnyitása más alkalmazás ablakát kivágta, valamint fagytam user-váltáskor.)

(#14155) Siriusb


Siriusb
veterán

Fenébe. Átméreteztem a particiókat, visszaállítottam image fájlokkal az ubit, s mivel a grub nem találja a fájlokat, próbáltam újra installálni a grubot, de eredmény nélkül. :W Azt írja, hogy sikerült, azt mégse

(#14156) body007


body007
addikt

Hogyan tudom leszedni a nem synapticon keresztül telepített progikat? Gondolom van valami uninstall scriptje. Azt honnan szedem elő? Azt sejtem, h a doksijából, de ha azt se vágom pontosan, h mi a progi neve? Van valami parancs ami kilistázza a telepített progik listáját?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14157) fatal` válasza #16820480 (#14149) üzenetére


fatal`
titán

Hogyan tudnék mégis erre a kernelre frissíteni? Kipróbálnám vele a LANt. :) Bocsi a sok nagyon kezdő kérdésért :D

(#14158) fatal` válasza body007 (#14156) üzenetére


fatal`
titán

Ha csomagból telepítettél (.deb) akkor sudo apt-get remove csomagnév (nekem akkor is működött ha nem a repositoryból töltöttem a csomagot hanem külső forrásból, pl. google-gadgets).

(#14159) #16820480 válasza mzx (#14154) üzenetére


#16820480
törölt tag

1. nem mindegy? örülj neki, hogy gyorsabb :D lehet, hogy biztonsági program (vagy esetleg kettő program összeakadva), vagy automatikus frissítések miatt

2. szerintem talán a compiznak köszönhető, már ha be van kapcsolva. a gnome amúgy nem szabvány, hanem egy ablakkezelő. van még másik több fajta is, egyesek több, mások kevesebb erőforrást esznek.

3. nem hiszem, hogy 1GB ram kevés lenne neki. bár attól függ mit csinálsz épen. nekem most egy FF van nyitva 7 füllel, egy pidgin meg egy QQ, és így is csak 370MB körül fogyaszt. 2GB ram mellett én ki is kapcsoltam a virtuális memóriát teljesen, ne nyúlkáljon a vinyóhoz feleslegesen, főleg laptopon ne.

hunfatal: nem tudom, hogy csak a kernelre tudsz-e frissíteni (gyanítom, hogy nem), de egy

sudo apt-get upgrade -d

segítségével fel tudod tenni az új kiadást. bár ez olyan 2GB körül fog letölteni (csak az idő hosszúsága miatt mondom, mivel ezek a csomagok nem valami mellé, hanem helyett kerülnek fel).

(#14160) rtom válasza body007 (#14156) üzenetére


rtom
senior tag

dpkg -l

kilistázza a feltelepített csomagokat.

Vagy ha rémlik a neve, akkor

dpkg -l '*név*'

Ja, ha meg eltávolítani akarsz akkor

dpkg -r / --remove

ill. esetleg a -P / --purge segíthet (utóbbi a beállításokat is leszedi)

[ Szerkesztve ]

(#14161) Akheron válasza Major Major (#14137) üzenetére


Akheron
senior tag

Igen, próbáltam azt is, de úgy tűnt, hogy az is csak ideiglenesen oldja meg a problémát. Letiltottam a Network Managerben a hálózatot, átírtam a MAC-et a macchangerrel, majd engedélyeztem ismét a hálózatot. Ekkor csatlakozott annak rendje és módja szerint, újraindítás után viszont a Network Manager "device is unmanaged"-ként mutatta a hálózati vezérlőt. :( Úgy rémlik, hogy a MAC is a régi volt, miután újraindítottam. Azt hiszem, úgy sikerült ismét kezeltté tennem a vezérlőt, hogy kitöröltem az /etc/network/interfaces fájlból a vezérlő adatait.

Persze most már mindegy; a fenti megoldás szerencsére jól működik. :)

De: tudtok esetleg valamilyen módot arra, hogy a felbontást a képernyő fizikai méreténél nagyobbra állítsam? Csak ideiglenesen volna szükség rá, amikor olyan párbeszédpanellel találom szembe magam, ami kilóg a netbook keskeny képernyőjéről. Úgy képzeltem ezt el, ahogyan a Windows XP-ben is működik: arra a területre görgeti az asztalt, ahol az egérmutató épp van. :)

(Apropó, időközben Xubuntura váltottam. Eléggé teljesítményigényesnek tűnt a Gnome ezen a kis gépen, és sok helyet foglaltak el az ablakkeretek az eredeti témákkal.)

[ Szerkesztve ]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#14162) body007 válasza rtom (#14160) üzenetére


body007
addikt

köszi, így már faxa :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14163) fatal` válasza #16820480 (#14159) üzenetére


fatal`
titán

Akkor megvárom a végleges kiadást, köszi. :)

(#14164) rtom válasza Akheron (#14161) üzenetére


rtom
senior tag

Próbáld ki az LXDE-t, az még kevesebbet eszik, sudo apt-get install lxde, aztán a login képernyőnél választhatod az xfce helyett.

(#14165) fatal` válasza #16820480 (#14159) üzenetére


fatal`
titán

Gondoltam mégis felrakom viszont a

sudo apt-get upgrade -d

Nem csinál semmit, 0 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.
Gondolom azért mert beta rendszerre nem frissít. Mit kéne még átállítanom?

(#14166) sh4d0w válasza Akheron (#14161) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Vmilyen virtuális desktopot létre lehet hozni, de a pontos metódust nem ismerem. Szerintem érdemes szétnézni az ubuntu.hu-n és az ubuntuforums.org-on ezügyben.

https://www.coreinfinity.tech

(#14167) fatal` válasza fatal` (#14165) üzenetére


fatal`
titán

Már frissül :)

(#14168) #16820480 válasza fatal` (#14167) üzenetére


#16820480
törölt tag

na, látom, sikerültközben megoldani :)
azért arra készülj fel, hogy néha ki fognak akadni programok. de ennek ellenére én imádom az ilyen tesztverziókat, látszik, hogy dolgoznak rajta folyamatosan, és egyre jobb lesz (napi 30-40-50-100mega frissítés érkezik)

(#14169) fatal` válasza #16820480 (#14168) üzenetére


fatal`
titán

Igen a frissítéskezelő kiírta hogy új disztribúció van. :)

Tudom mivel jár egy Beta rendszer :) Meglesem. Hopp most cserélt hátteret még újraindítás előtt. :D A Catalysttól félek egy kicsit az új X verzió miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#14170) CPT.Pirk válasza mzx (#14154) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

P3+384 rammal két gépem is van, 500Mb-nél nem volt több lapozó fájl egyik gépben sem, nem okoz fagyást. Ált. nem is igen használják a swapot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14171) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Mi a fene lehet a gépemmel? Ezeket produkálja.
Win XP mellé felraktam Wubival a 8.10-et, újraindítom a gépet, nemlátja a hangkártyát, videókártya csere előtt látta, mondom nagyon jó.
Átmegyek Winbe, be sem töltődik, hamem BSOD-szel elszáll min a győzelmi zászló. :DDD :W
Bemegyek F8-cal csökkentett módba, leszedem az Ubi, és utána műxik az XP!
Na ez mitől van? :F

(#14172) CPT.Pirk válasza Neil Watts (#14171) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Esetleg felírtad a kék halál hibakódját? Mert google segítene, a kód nélkül viszont senki meg nem mondja, mi volt a gond.

sheratan: Asztali gépen én is frissítettem, bár kellet szenvedni vele, mire látta, hogy 9.04 elérhető. Lehetne erre pipás opció a frissítőben, hogy jelezzen magától...

Amúgy pikk-pakk lement a frissítés, 615mega az egész, telepítése is gyors volt. Indulás után meglepett azzal, hogy betöltéskor megszólalt a center hangszóróm is, ez eddig nem volt így. (Audigy1). Kapásból csak annyi problémát vettem észre, hogy a megnyíló ablakoknak fél képernyőnél van az alja, nem tudom őket teljes képernyőre tenni. Ellenben HD4670-em a 9.1-es catalystel tökéletesen működik, van compviz, stb. Majd persze frissítem a drivert hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14173) fatal` válasza fatal` (#14169) üzenetére


fatal`
titán

Hát a Sis 191 még így sem akar rendesen működni. :(

(#14174) #16820480 válasza CPT.Pirk (#14172) üzenetére


#16820480
törölt tag

lesz majd rá opció, attól függően, hogy hogyan állítod be a csomagkezelőben. de egy alpha verziót nem fog ajánlgatni, mert az még ugye a nevéből is adódóan nem stabil teljesen, egy átlag usernek semm iszüksége rá. aki meg ért hozzá, az fel tudja tenni, vagy tud kérdezni.
ha majd megjelenik a "retail" verzió, akkor megjelenik a frissítések közt. az X.10-es frissíŧések nem szoktak mindig, mert azok nem LTE kiadások.

(#14175) Kephamos válasza CPT.Pirk (#14172) üzenetére


Kephamos
addikt

megnyíló ablakoknak fél képernyőnél van az alja, nem tudom őket teljes képernyőre tenni.
Ez nálam is probléma. Ki tudod húzni, csak rá kell kattinta a teljes képernyő ikonjára. (jobbfelül) és utána tudod méretezni.

(#14176) Kephamos válasza Kephamos (#14175) üzenetére


Kephamos
addikt

Hoppáhoppá! Őstag lettem! :DD

(#14177) RI/OS válasza #16820480 (#14159) üzenetére


RI/OS
őstag

Nincs swapod=byebye hibernálás, a 9.04 meg azon kivül, h 20ból 1x bedől a firefox, stabil

[ Szerkesztve ]

(#14178) RI/OS válasza #16820480 (#14145) üzenetére


RI/OS
őstag

Azért frissít rá, mert ennek is van alverziója.2.6.28-11 3, 11 4, 11 5, stb.

[ Szerkesztve ]

(#14179) Akheron válasza rtom (#14164) üzenetére


Akheron
senior tag

Tulajdonképpen jó már nekem az Xfce-s felület sebessége. :) Amivel főleg gondom van jelenleg, az a böngészés. A Firefox 3 Windows alatt szélsebes; Ubuntuban viszont egészen kiábrándító élményt jelent számomra a használata. Kipróbáltam az Operát is, de az még lassabbnak tűnt, és az Epiphany is csak a Firefox-hoz hasonló teljesítményt nyújtott. :( Aztán a Flash-ek kezelése is rendkívül lassúnak hat, de erről gondolom nem elsősorban a böngésző tehet. Most így elsőre az Adobe szoftverét telepítettem, viszont lehet, hogy kipróbálom majd a többi lehetőséget is.

Illetve szívesen kipróbálnám a Swiftfox-ot is, de nem találtam Atom processzorhoz írt változatot, és nem tudom, hogy a meglévők közül melyikkel lehet érdemes próbálkozni.

Aztán a másik gondom az, hogy a párbeszédpanelek nagyon sok helyet foglalnak el (sok a térköz az egyes elemek között; ezen a kis képernyőn), de gondolom ezen sem igazán javítana a másik ablakkezelő.

[ Szerkesztve ]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#14180) fatal`


fatal`
titán

Irfanviewra milyen alternatívát ajánlotok? Nem kell hogy katalogizáljon (sőt) csak szimplán nyissa a képet, egyszerűen és lehessen léptetni a mappákban található képeket. MÁsik kérdésem ezek után hogy hol tudom a képekhez az alapértelmezett programot beállítani?

(#14181) #16820480 válasza RI/OS (#14177) üzenetére


#16820480
törölt tag

tudom, hogy nincs hibernálás, de nem zavar. soha nem használtam, talán csak egyszer kipróbálni, de még az is pár éve volt, windows alatt... számomra teljesen szükségtelen funkció.

nekem sajnos több dolog is fagy 9.04 alatt. például exaile, scim-bridge, pidgin, update-manager :D illetve például a deluge nem hajlandó megjegyezni a torrentjeimet, amint kilépek, elfelejt mindent... mondjuk bugreportolok szorgalmasan, remélem javítják. bár az is lehet, hogy nálam van a hiba...

#14178: köszi, ilyesmire gondoltam én is, cska nem jelzi sehol, és nem tudtam, hogy most akkor ez van, vagy csak meghülyült a csomagkezelő.

hunfatal: ha csak a mappában levő képek léptetése a fontos, akkor erre az alapból az ubuntu részét képező eye-of-gnome is elég. én emellett (thumbnailes nézet, meg pár alap szerkesztőfunkció miatt) gthumb-ot használok, de nem az nyílik alapértelmezettben. elvileg a system - preferences - preferred applications menüben tudod állítani, mi mivel nyíljon meg, de itt csak pár alap dolgot lehet kapcsolni, képnézegető pont nincs..

(#14182) Siriusb válasza fatal` (#14180) üzenetére


Siriusb
veterán

Én feltelepítettem wine-nal az irfanview-t, számomra az a legkezelhetőbb (különösen a csoportos konvertálás miatt)

(#14183) mzx válasza #16820480 (#14159) üzenetére


mzx
senior tag

köszi a válaszokat :)

(#14184) mzx válasza CPT.Pirk (#14170) üzenetére


mzx
senior tag

lehet h tenyleg nem az az oka , fene tudja ... :U

...amikor hamarabb fagyott kétszer is egymas utan, akkor még csak 400 MB lapozo file-t allitottam be (xp alatt), amikor csak órák mulva fagyott, ámde csak user váltáskor (ami a P3-on a procim windows alatt példaul nagyon nehezen visel), addigra már 800MB -ra tettem a lapozófile max. méretét. Tehát esetleg a 400 kevés volt mégis (?).

(ismétlem: LIVE-CD-zek ubin! ez tobb hibalehetoséget adhat, pláne régi processzorral; és eseteg több memót igényel, nem? :) )

Még valami: azt irod: "Ált. nem is igen használják a swapot."
A vinyóm miert dolgozik , általaban egyidejuleg a cd-rom -ommal? Azt gondoltam, talán mert a vinyót mint virtu.memó használja ilyenkor;

- mégsem ez a helyzet ilyenkor?

- feltételezem, h CSAK ram-ba ír ELEINTE, ugye? (ennek ellenére mégis vilog a hdd led-je, már boot-kor is, meg rendszeresen ,amikor a cd-rom is megy)

- mit tesz ilyenkor a hdd, hogy állandoan dolgozik, mialatt a cd-rom -om is?

[ Szerkesztve ]

(#14185) mzx


mzx
senior tag

(ha esetleg más is reagálna - hogy ne kelljen keresgélnie a vonatkozo előzményt: P3 -as gépemen a RAM:384 MB ! :) )

[ Szerkesztve ]

(#14186) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

aMSN-el webkamera képet tud fogadni de hang nincs. És a saját webkamerát nem ismeri fel.
Van megoldás a hangátvitelre?

(#14187) Kephamos válasza VINIKOR (#14186) üzenetére


Kephamos
addikt

skype. De ott meg kép nincs. (Egyébként aMsn-el működnie kéne, úgy tudom.)

(#14188) #16820480 válasza Kephamos (#14187) üzenetére


#16820480
törölt tag

skype-pal is. van kép, illetve lenne, csak valamiért szarul kezeli a program a webkamerámat. de régen emlékszem, hoyg teljesen azonos skype verzió 8.04 alatt (igen, azóta nem fejlesztették) simán vitte a videót, és hangot is. ráadásul szebb volt a videó képe, mint XP alatt :)
csak azóta sajna a 2.6.27-es kernel óta az egyik legacy drivert már nem kezeli a rendszer, az újjal meg nem megy tökéletesen a kamera.

(#14189) CPT.Pirk válasza mzx (#14184) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hittem eddig, hogy telepített ubuntud van. Most indítottam el a kis gépben, kb. 200Mb az állandó ram használat, és 1.4Mb a Swap használat.

Gépedben egészséges a vinyó?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14190) fatal` válasza #16820480 (#14181) üzenetére


fatal`
titán

Igen ott már néztem de nem lehet képnézegetőt állítani. :( gthumbot meglesem, köszi.

#14182: Nem akarok wineal szenvedni, de lehet, hogy az lesz a vége.

(#14191) ádyz


ádyz
addikt

Mi a halálért nem tudom XP-s firefox alól átmásolni a könyvjelzőket, jelszavakat stb.? :F

Már nagyon felb@szta az agyamat.

Folyton kiírja, hogy "A(z) „Extensions” mappa nem másolható, mert nincs joga létrehozni azt a célon."

Ez WTF?!

(#14192) sh4d0w válasza ádyz (#14191) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hogyan próbálod? sudo -val is kísérleteztél?

https://www.coreinfinity.tech

(#14193) ádyz válasza sh4d0w (#14192) üzenetére


ádyz
addikt

Azzal nem.

Írjam be neki, hogy

sudo copy stb.stb?

Mellelseg, elkellne egy kis segítség is az automatikus mountolás beállításához is... :F

[ Szerkesztve ]

(#14194) sh4d0w válasza ádyz (#14193) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Igen, érdemes lenne tenni egy próbát vele (bár azért gyanús a dolog, mert mintha a saját home-odba kellene kerülnie ezeknek a dolgoknak...).
Még lehetőség, hogy XP alatt exportálod ezeket, Ubuntuban meg importálod.

Automatikus mount már soxor volt itt téma, keress rá a topicban az 'fstab' kifejezésre.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#14195) ádyz válasza sh4d0w (#14194) üzenetére


ádyz
addikt

Hiába csinálom a leírás szerint, nem mountol automatikusan.

Hogy is kell a parancs? :F

copy és utána?

(#14196) pc-user


pc-user
aktív tag

Szép estét Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e törölt adatok helyreállítására szolgáló (recovery) progi - ext3 fájlrendszerre?

ádyz: a pysdm -et ismered?

[ Szerkesztve ]

(#14197) ádyz válasza pc-user (#14196) üzenetére


ádyz
addikt

Éppenséggel nem. :B

[ Szerkesztve ]

(#14198) body007 válasza ádyz (#14193) üzenetére


body007
addikt

autó mount: pysdm nevű progi

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14199) Major Major válasza pc-user (#14196) üzenetére


Major Major
őstag

attól tartok nem

[I]Q: How can I recover (undelete) deleted files from my ext3 partition?

A: Actually, you can't! This is what one of the developers, Andreas Dilger, said about it:

In order to ensure that ext3 can safely resume an unlink after a crash, it actually zeros out the block pointers in the inode, whereas ext2 just marks these blocks as unused in the block bitmaps and marks the inode as "deleted" and leaves the block pointers alone.

Your only hope is to "grep" for parts of your files that have been deleted and hope for the best.[/I]

(#14200) #16820480 válasza ádyz (#14195) üzenetére


#16820480
törölt tag

én amikor átmásoltam a FF-os cuccaimat, akkor fogtam a profilom könyvtárának tartalámát, és bemásoltam a linuxos FF profiljának a mappájába.
nem kell ehhez copy (...), megnyitsz egy nautilust, és ott átmásolod. ha nem tudsz a saját home könyvtáradba írni (mert ott van a firefox profilja: ~/.mozilla/firefox/[a-profil-neve-hexa-kóddal]), akkor ott más baj lesz, csak én nem tudom mi...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.