Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#15951) Nemesys válasza Kicsirics77 (#15950) üzenetére


Nemesys
tag

Tapasztalat. Igaz semmit nem tudok még a linux-ról mert még csak most kezdtem de az első msn kliens amit találtam és használható az az emesene. tudja a plus kódokat. tehát nem krikszkraksz neveket jelenít meg elvileg a zenét is mutatja bár még nem próbáltam. Szerintem ez jó. De szívesen fogadok más progikat is. Ti mit ajánlotok? Van ennél jobb?

TELEFONON ERDEKLODJ(ön)! "És mindennapi stratégiánkat add meg nekünk ma, de ne vigyél minket a ritmusjátékok közé, mint ahogy mi sem megyünk az XBOX közelébe, mert miénk az egér, a monitor, és a klaviatúra, mindörökké - ENTER."

(#15952) zodo válasza zodo (#15914) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm hBd -nek a bíztatást.

Pár perce telepítettem az Ubi 8.04-t egy Compaq Ipaq ( 733mhz / 256Mb ) gépre és kezeli az 1440x900 -as felbontást. :B :)
( ,bár nem tudom miért nem lepődtem meg ,hogy az ubi alapból kezeli ,majd a monitorom felbontását )
Viszont ,mint mindig kérnék egy kis segítséget, mert sokadjára próbálkozom ezzel a rendszerrel, de ezidáig nem sikerült mélyebb ismeretekre szert tennem.
Hogyan tudnám gyorsítani a rendszeremet ?
( ha a Synaptic-ban elkezdem törölni a felesleges progikat ,az már segít valamelyest ? )
Még nem volt aktív netem a rendszer telepítésekor így nem lett minden magyar. Bementem a System / Adminisztráció / Nyelvi támogatás-ba ,kiválosztottam a magyart il. eltávolítottam az angolt és restart útán sem történt változás. Synaptic-ba kerestem , neten is , de nem találtam helyessen mükődő oldalt.
Mégis ,hogyan tudnám feltenni a language pack-ot ?
Telepítettem 159 db frissítést ,de újraindítás útán újabb 239 db érhető el a manager-be , ez normális ?

Előre is köszi a válaszokat.
Addig is visszakeresek ,egy -két régebbi próblémám megoldásaira.

[ Szerkesztve ]

(#15953) PuMbA válasza zodo (#15952) üzenetére


PuMbA
titán

Ubuntu 8.04-nek 384MB RAM a minimumja, a 9.04-nek 256MB,tehát jobban jársz az újabbal.
Attól ,hogy leszeded a programokat ,hogy lenne gyorsabb a géped? Semelyik sem indul el automatikusan.
9.04 telepítésnél a magyar nyelv automatikusan felmegy ,ha van neted dhcp-vel.
Nem normális.Véletlenül nem a sima 8.04-et tetted fel ? A mostani verzió a 8.04.2.

[ Szerkesztve ]

(#15954) zodo válasza PuMbA (#15953) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor ez még a sima verzíó ,mert még a kiadás napján töltöttem le és azóta ezt szoktam elővenni.
Gondoltam, hátha segít ha egy pár progit eltávolítok.
Ezekszerint jobban járok a 9.04-el , de lehet mégjobban ,ha megnézem melyik disztri passzol a kicsi gépemhez.
Esetleg ötlet ?
Olyasmi kellene mint az Ubi 8.04 , 8.10 ,mert ezeket már valamelyest ismerem.

(#15955) PuMbA válasza zodo (#15954) üzenetére


PuMbA
titán

9.04 sem másabb,mint a többi,szerintem ezt tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#15956) Csakénvagyok válasza Kicsirics77 (#15950) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Én nem volta elég egyértelmü. A yahoo messenger linux változatáról hallotam hogy nem jó. Az még egy plus gond hogy nem is tudom beszerezni (honan töltsem le ha sem a synaptic sem a yahoo honlapja nem ajánlja fel?)

szerk: Hogy oldjátok meg a yahoo mess csatlakozást?

[ Szerkesztve ]

(#15957) zodo válasza PuMbA (#15955) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi.
Csak tudom, hogy van ezer féle és hátha van olyan ami jobban passzol a gépemhez ,így gondoltam.
(pl. régebben kipróbáltam a suse 10.0-t az is tetszet ,igaz kicsit más. )

(#15958) pc-user válasza Major Major (#15944) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nem próbáltam Network Manager-el, de úgy látszik, a probléma nem "ideát" van... :)

(#15959) zodo


zodo
nagyúr

Töltöm a 9.04-t.

Abban még segítenétek, hogy a a telepítés végeztével ,hogyan szoktátok testreszabni a rendszereteket ?

pl. én beleesek abba a híbába ,hogy nem törlöm a sosem használt alkalmazásokat és a frissétés kezelő ,pedig teszi a dolgát és én meg letöltöm és telepítem, de minek :F :B
Aztán mivel láma vagyok , ebből az írásból szoktam az okosságokat alkalmazni.
Szóval ilyesmi ,hogy milyen alkalmazásokat tiltsak le ,mert teljessen felesleges egy átlag felhasználónak. Esetleg mit ,hogyan érdemes beállítani. ( asztal környezet ,stb )

(#15960) PuMbA válasza zodo (#15959) üzenetére


PuMbA
titán

Én hagyok mindent alapon,nem állítok semmit. Semmilyen alkalmazást nem érdemes letörölni,ami benne van az biztos ,hogy kellhet majd egyszer. pl. a 8.04-be mit nem használsz és törölnél le?

[ Szerkesztve ]

(#15961) zodo válasza PuMbA (#15960) üzenetére


zodo
nagyúr

Most már megnem mondom, de kb. Ekiga , Evolution ,Játékok, Transmission ,Firefox a lejátszó progikat. Bocs ,ha valamelyiket rosszul írtam.

(#15962) PuMbA válasza zodo (#15961) üzenetére


PuMbA
titán

Értem.Ekigat,Evolutiont,Játékokat én sem haszálom. Szerintem hagyd fönt azért őket,a gépet nem lassítja és sok helyet sem foglalnak.

(#15963) zodo válasza PuMbA (#15962) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok.
Most íróm a cd-t. Remélem ez majd jobban fekszik a gépemnek. :)

Szerk: Ez a 9.04 kb. olyan mint az elődjei , felépítésben ?

[ Szerkesztve ]

(#15964) PuMbA válasza zodo (#15963) üzenetére


PuMbA
titán

Mindenben,telepítő is szinte ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#15965) zodo válasza PuMbA (#15964) üzenetére


zodo
nagyúr

Thx. :R
Most eltünők telepíteni, de holnap biztos jövök okosításra !

(#15966) pc-user válasza zodo (#15959) üzenetére


pc-user
aktív tag

Utólagosan szoktam velük foglalkozni (pl.):
- tűzfal beállítása
- rendszer gyorsítása
- tisztítás
- fájlkezelő (pl. gnome commander) telepítése
- Firefox kiegészítők telepítése, stb.

(#15967) Vladi válasza zodo (#15952) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na ha van már egy telepített rendszered, ami nem mellesleg már elég kiforrott és stabil, akkor nem érdemes váltanod.
Most van miből kiindulni, azt próbáld alakítani.

A gyorsításról oldalakat lehetne megtölteni. Ha leszeded a felesleges csomagokat az jó, de sokat nem segít rajtad.

Keress egy gyorsabb ablakozót. lxde, enlightenment javasolt. Esetleg valamilyen box, de azok elég fapadosak. xfce kicsit meghízott mostanában.

Ami sokat segít az némi plusz ram.

Meg az induló démonokat, desktop vackokat tudod szűkíteni. De mondom sok trükk van.
[OFF]

na most kiakadok! Mi a szarnak kellett rábeszélni a frissebb változatot? Mit nyer vele? Sok plusz munkát. Öcsééémm... :W [/OFF]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15968) zodo válasza Vladi (#15967) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia Vladi!

Most már késő, már a 9.04-ről írók. :)

Kb. 45 perc volt a telepítés , ezen a gépen. :B
Ha emlékszel és arra gondolsz éppen,hogy volt egy dualboot-os, 8.04-es rendszerem akkor ne bánd ,mert nincs már meg egy ídeje. Sajnos soha nem az Ubi índult el a játékok miatt így nem is sikerült jobban megismernem. Most ,majd nagyobb esélye lesz ,mert ez egy önnálló ,de pici gép. (említetted a ram bővítés lehetőségét / ebbe ennyi a max. tehető mennyiség ) Öszintén bevalva ,ezt a gépet letöltő gépnek szánom, de az int. vga-t nem kezeli driver ügyileg alapból az xp és gondoltam ,majd a linux megoldja ami be is vált. Ha összejön akkor úgyis mindig itt lesz kéznél azt szórakozhatók vele. ( mert sok jó dolgot látok linux alá, amit jó lenne kipróbálni)

Akkor marad az ablak kezelő ill. a démonok.
Holnap megnézzem őket.

Végül is nem annyira gáz a rendszersebesség ,sőt ,de nem baj ha nyerek még a trükkök segítségével. Persze nem az a célom,hogy egy hiper-giga gépet varázsoljak ,szegény gépből.
Akadt némi próblémám az índulást követően (ami 8.04-nél nem volt) / elfogadtam az ajánlott billentyűzet választást , de át kelett álítanom,mert valami angol korcs lett az alapértelmezett. Operát böngészőt , flashplugin-nonfree társaságában már fel is került.

#15966) pc-user

Kell tűzfal ?
Tisztító az jó ötlet.

Asszem jó darabig ide fogok járni, kérdezősködni. :)

[ Szerkesztve ]

(#15969) Major Major válasza Csakénvagyok (#15956) üzenetére


Major Major
őstag

pidginben a yahoo fiókot módosítsd úgy, hogy a
Személyhívó kiszolgáló

cn.scs.msg.yahoo.com

legyen
[link]

(#15970) Major Major válasza pc-user (#15958) üzenetére


Major Major
őstag

Szerintem tegyél vele egy próbát, ha már van :)
Nekem gond nélkül ment az ADSL beállítás vele (nem azt használom de egyszer szükségem volt rá), annyi volt ha jól emlékszem, hogy a PPP authentications-nél ki kellett vennem a pipákat.

(#15971) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

a következő a problémám szeretném az UHU linux livot (UHU-Linux v1.2 Live)futtatni XP mellett de a következő a problémám előjön a Lunuxos ablak és kérdezi hogy milyen környezetbe futtassa kiválasztok egyet Enter és ezt írja ki:

"nem találom a rendszer üzemszerű indításához szükséges fájlokat sem a merevlemezen sem a CD-n, ezért egy korlátozott képességű minimál rendszert fogok elindítani. Enter=ok"

de nem történik semmi

ez a felirat áll a végén a kurzor villog ennyi
sh-3.00#

mi lehet a baj?

teljesen járatlan vagyok e témában
lehet rosszul van megírva? ISO filet szokásos módon írtam Disc készítése IMAGE ból (mintha filmet írnék)

nagyon köszönöm a gyors segítséget ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15972) Antonio


Antonio
senior tag

elindítottam egy másik vistás gépen és ugyanaz a hibaüzenet :( ...
rossz programot szedtem volna le ? vagy az írás volt rossz?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15973) PuMbA válasza Antonio (#15972) üzenetére


PuMbA
titán

Hagyd az UHU-t,próbáld Ubuntuval.

(#15974) zodo


zodo
nagyúr

Tegnap csak azt hittem ,hogy sikerült a billentyűzetemet beállítanom, de nem.
Vagyis csak félig. :F

Bejelentkező ablakban még "angolnak" ( pl.: y = z ) ,de belépés útán a rendszeren belül már magyar.

Rendszer / Beállítások / Billentyűzet / Kioszások fül , alatt a Magyar az alapértelmezett.

Itt be kellene állítanom " Alkalmazás rendszerszinten " gomb alatt ?

(#15972) Antonio Ha nem tud a gép bootolni a lemezről akkor biztos rosszul írtad meg. Itt találsz ,segítséget ,gondolom az Uhu-t is így kell kiírni.

[ Szerkesztve ]

(#15975) PuMbA válasza zodo (#15974) üzenetére


PuMbA
titán

Kattints az alkalmazás rendszerszinten-re és jó lesz.

(#15976) Antonio válasza PuMbA (#15973) üzenetére


Antonio
senior tag

sajnos vidéken vagyok (szülőknél) és most nem áll módomban letölteni nagy dolgokat csak usb- netem van itt. UHU-val mi a gond?

a kiindulási probléma
le akarok tölteni egy csomó régi adatot (film/zene stb) a régi asztali gépemről amit már nem használok mivel szülőknél van, vettem külső HDD-t de sajnos XP-m nem akarja felismerni (XP blade edition valószínűleg ez a baja) és nincs kedvem újrarakni stb meg nem is vagyok jártas az ilyen dolgokban, ezért javasolták próbálkozzak Linux live-al bootolni azt talán felismeri külső usb HDD-t és akkor nem kel semmit újratelepítenem stb.

szóval még pesten letöltöttem az említett UHU linuxot ... ez van csak kéznél, ezzel mi a baj? :(

egy linket tudna valaki adni milyen másik live linuxot tudna ajánlani (annyi fajta van nem ismerem ki magam)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#15977) PuMbA válasza Antonio (#15976) üzenetére


PuMbA
titán

Az a baj vele,hogy nem valami jó diszribúció. [Ubuntu 9.04 live CD] . Szerintem rakj fel sima XP-t,az ilyen akármilyen editionok szarok és tele vannak hibával.

[ Szerkesztve ]

(#15978) zodo válasza PuMbA (#15975) üzenetére


zodo
nagyúr

Na ez megoldodott. :)
Rendszerindításkor az automatikus Numlock bekapcsolást kellene még megoldanom.
Néztem a beállításokat ez kicsit máasabb ,mint 8.04 alatt.

Találok valahol egy egyszerű megoldást vagy marad a Numlock...xy parancs szerkesztése ?
( régebben is csak a parancsal tudtam megoldani ,de már nem emlékszem pontossan a nevére és ,hogy hogyis csináltam )

(#15979) zodo válasza zodo (#15978) üzenetére


zodo
nagyúr

Kicsit elakadtam, megtaláltam a Hogyanok oldalon a folyamat leírását:

Nyitottam egy terminált ,beírtam a telepítő parancsot , megnyitja a Default lapot és

sudo apt-get install numlockx
sudo gedit /etc/x11/gdm/Init/Default

=> Itt nekem egy üres lap jelenik meg ,honnan kellene megnyitnom azt amelyik tartalmazza a pararncssort, hogy be tudjam írni a további sorokat az "exit 0" elé ?

Adjuk hozzá a következő sort az "exit 0" előtt
if [-x/usr/bin/x11/numlockx ]; majd
if usr/bin/x11/numlockx on
Kapcsoljuk ki a numlockot, és indítsuk újra a gépet, lenyomva a CTRL+ALT+Backspace-t. A numlock akitválódik, és minden alkalommal, amikor újraindítasz.

[ Szerkesztve ]

(#15980) PuMbA válasza zodo (#15979) üzenetére


PuMbA
titán

MIért kell ilyeneket beállítani? Megtudod nyomni a Num Lock-ot nem? Szvsz felesleges az ilyen online hogyanokat nézni,ezek nélkül is rendesen működik a rendszer. Egyébként fogalmam sincs ,én ilyenekhez nem nyúlok,mert annyira nem vagyok nagy linuxos és minek szenvedjek vele.

[ Szerkesztve ]

(#15981) zodo válasza PuMbA (#15980) üzenetére


zodo
nagyúr

Persze ,megtudom nyomni, de ha nem múszály ( és már megszoktam,hogy nem kell) akkor inkább beálítanám, mert anno már sikerült.
Biztos pofon egyszerű ,mint mindig csak én bénázok.

(#15982) Csakénvagyok válasza Major Major (#15969) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Köszi :R , így már megy

(#15983) Vladi válasza Antonio (#15976) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyrészt régi, másrészt valszeg nem live, harmadrészt rosszul írtad ki, vagy töltötted le.
Nézz másik live cd-t.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15984) zodo válasza zodo (#15979) üzenetére


zodo
nagyúr

Már tudom,hogy rossz fájl-t próbálok megnyitni, de a jót nem találom.

Help !

(#15985) Major Major válasza zodo (#15979) üzenetére


Major Major
őstag

szerintem tedd be az automatikusan induló alkalmazások közé, hogy
usr/bin/x11/numlockx on
ott van valahol a rendszerbeállításoknál, talán indítópult a neve, de most nincs előttem gnome

erről a hogyanok oldalról: tudni kell, hogy a szerző gyakorlatilag annyit csinál, hogy lefordítja az eredetit, nem feltétlenül ért hozzá. most pl ebből (linkelt oldalról)

if [ -x /usr/bin/X11/numlockx ]; then
/usr/bin/X11/numlockx on
fi

ez lett:

if [-x/usr/bin/x11/numlockx ]; majd
if usr/bin/x11/numlockx on

szóval csak óvatosan! (arról nem is beszélve, hogy ez régi verzióhoz való cikk)

(#15986) Vladi válasza zodo (#15984) üzenetére


Vladi
nagyúr

[I]for ubuntu 9.04 use

sudo gedit /etc/gdm/Init/Default

no

sudo gedit /etc/X11/gdm/Init/Default

the rest is the same[/I]

Innen. Google 15 mp alatt mondta. Én meg azt mondtam, hogy ne rakj újat. 9.04-hez új leírásokat használj.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15987) zodo


zodo
nagyúr

Asszem marad a kézi bekapcsolás. :(((

Betettem a kívánt két sort a helyére, de mint eddig is inaktív lesz a numlock a betöltő csík megjelenésekor.

"Kapcsoljuk ki a numlockot, és indítsuk újra a gépet, lenyomva a CTRL+ALT+Backspace-t. A numlock akitválódik, és minden alkalommal, amikor újraindítasz."

Na ez az amit nem visel az IPAQ , ilyenkor "301 keyboard error" az eredmény. :((

Inditópultba is betettem , de szintén semmi.

Major Major Igen , már rájöttem, hogy ezek csak fordítások a Hogyanok oldalon.
Megpróbáltam a te verzíódat, de lehet ,hogy rosszul adtam meg valamit ?

Vladi És akkor most mi legyen , tegyem vissza a Hardy-t vagy az Ibex-et ?
Mire megírtad ,hogy ne tegyem fel az újatt már fent volt a Jaunty Jackalope.

(#15988) Major Major válasza zodo (#15987) üzenetére


Major Major
őstag

a gedit-es képen amit beírtál, az rossz
amit írtam, annak kell benne szerepelnie (a then is a kód része, a második sor elején nincs if, hanem a harmadik sorban van egy fi)

ctrl+alt+backspace a grafikus felület újraindítására szolgált 9.04 előtt, de kivették, hogy a kezdők ne járjanak pórul vele. sima újraindítás megteszi helyette, és nem kell nyomni közben semmit

indítópultban hiányzik a / az usr elől, és az X11-nek is nagy X-szel kéne lennie

[ Szerkesztve ]

(#15989) zodo válasza Major Major (#15988) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor így kellene kinéznie ?

Inditó pultban is javítottam a /usr ill. X11 -et.

(#15990) Vladi válasza Major Major (#15985) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt nem modod komolyan, hogy a pacák a then -t majdnak fordítottam a kódban? :Y :W :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15991) Major Major válasza zodo (#15989) üzenetére


Major Major
őstag

így jó
de elég az egyik, ha működik :)

Vladi: :K

[ Szerkesztve ]

(#15992) zodo válasza Major Major (#15991) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm szépen. :R Mükődik. :DD

Vladi: Én bele is estem a fordító hibájába. :B De miért nem szólt neki senki,hogy nem úgyvan az ?
Vagy csak én szoktam azon az oldalon olvasgatni. :DDD

(#15993) Vladi válasza zodo (#15992) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na hát szólj neki. (Rájöttem ki az, majd szólok én.)
Szerintem már ne nagyon telepíts új rendszert. Most van egy, ezzel boldogulj. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15994) zodo válasza Vladi (#15967) üzenetére


zodo
nagyúr

Kipróbálnám az LXDE ablak kezelőt.
De nem szeretnék ismét a fordító hibájába esni ,ezért kérdezem:

Miket kellene beírjak ,terminálba?

pl::sudo apt-get install lxde

Aztán csak a bejelentkező ablak / beállítások alatt kiválasztani a lxde környezetet ?

További beállításokra nincs szükség ?
Amúgy ,ez szintén magyar lesz ?

(#15995) Major Major válasza zodo (#15994) üzenetére


Major Major
őstag

stimmel
hogy kell-e más beállítás, az majd kiderül, asszem lxde-ben is van valami vezérlőpult szerűség

(#15996) zodo válasza Major Major (#15995) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez lett az eredménye:

zodo@zodo-desktop:~$ sudo apt-get install lxde
[sudo] password for zodo:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapot adatok olvasása... Kész
Az alábbi extra csomagok kerülnek telepítésre:
arj gpicview leafpad libbeecrypt6 libjpeg-progs libobparser21 libobrender21
librpm4.4 lxappearance lxde-common lxde-core lxde-settings-daemon lxpanel
lxrandr lxsession-lite lxterminal obconf openbox openbox-themes p7zip-full
pcmanfm rpm xarchiver xscreensaver
Javasolt csomagok:
lxlauncher lxtask lxpanel-netstat-plugin menu ttf-dejavu libxml2-dev
p7zip-rar alien xli xloadimage xfishtank fortune qcam streamer
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
arj gpicview leafpad libbeecrypt6 libjpeg-progs libobparser21 libobrender21
librpm4.4 lxappearance lxde lxde-common lxde-core lxde-settings-daemon
lxpanel lxrandr lxsession-lite lxterminal obconf openbox openbox-themes
p7zip-full pcmanfm rpm xarchiver xscreensaver
0 frissített, 25 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 128 nem frissített.
Letöltés az archívumokból: 11,1MB
E művelet után további 37,5MB lemez-területetet használok fel.
Folytatni akarod [Y/n]? y
Letöltés:1 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe arj 3.10.22-6 [224kB]
Letöltés:2 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe gpicview 0.1.11-1 [61,8kB]
Letöltés:3 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe leafpad 0.8.13-1 [91,4kB]
Letöltés:4 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/main libbeecrypt6 4.1.2-7 [103kB]
Letöltés:5 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/main libjpeg-progs 6b-14 [79,4kB]
Letöltés:6 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe libobparser21 3.4.7.2-3 [36,1kB]
Letöltés:7 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe libobrender21 3.4.7.2-3 [66,2kB]
Letöltés:8 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/main librpm4.4 4.4.2.3-2ubuntu1 [976kB]
Letöltés:9 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxde-settings-daemon 0.3.2.1+svn20080509-5 [9524B]
Letöltés:10 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxde-common 0.3.2.1+svn20080509-5 [5429kB]
Letöltés:11 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe pcmanfm 0.5-3 [340kB]
Letöltés:12 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxpanel 0.3.8.1-2 [323kB]
Letöltés:13 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxsession-lite 0.3.6-2 [35,7kB]
Letöltés:14 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe openbox 3.4.7.2-3 [274kB]
Letöltés:15 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/main xscreensaver 5.07-0ubuntu3 [265kB]
Letöltés:16 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxde-core 0.3.2.1+svn20080509-5 [2912B]
Letöltés:17 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxappearance 0.2-1 [24,1kB]
Letöltés:18 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe xarchiver 0.5.2+dfsg-1 [494kB]
Letöltés:19 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxrandr 0.1+svn20080716-3 [12,3kB]
Letöltés:20 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe obconf 2.0.3-3build1 [93,9kB]
Letöltés:21 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxterminal 0.1.3-2 [28,4kB]
Letöltés:22 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe lxde 0.3.2.1+svn20080509-5 [2898B]
Letöltés:23 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe openbox-themes 1.0.2 [224kB]
Letöltés:24 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/universe p7zip-full 4.58~dfsg.1-1 [1195kB]
Letöltés:25 http://hu.archive.ubuntu.com jaunty/main rpm 4.4.2.3-2ubuntu1 [668kB]
Letöltve 11,1MB 41s alatt (268kB/s)
Új csomag kiválasztása: arj.
(Adatbázis olvasása ... Most 102482 fájl és könyvtár telepített.)
Kicsomagolás: arj innen: .../arj_3.10.22-6_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: gpicview.
Kicsomagolás: gpicview innen: .../gpicview_0.1.11-1_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: leafpad.
Kicsomagolás: leafpad innen: .../leafpad_0.8.13-1_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: libbeecrypt6.
Kicsomagolás: libbeecrypt6 innen: .../libbeecrypt6_4.1.2-7_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: libjpeg-progs.
Kicsomagolás: libjpeg-progs innen: .../libjpeg-progs_6b-14_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: libobparser21.
Kicsomagolás: libobparser21 innen: .../libobparser21_3.4.7.2-3_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: libobrender21.
Kicsomagolás: libobrender21 innen: .../libobrender21_3.4.7.2-3_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: librpm4.4.
Kicsomagolás: librpm4.4 innen: .../librpm4.4_4.4.2.3-2ubuntu1_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxde-settings-daemon.
Kicsomagolás: lxde-settings-daemon innen: .../lxde-settings-daemon_0.3.2.1+svn20080509-5_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxde-common.
Kicsomagolás: lxde-common innen: .../lxde-common_0.3.2.1+svn20080509-5_all.deb ...
Új csomag kiválasztása: pcmanfm.
Kicsomagolás: pcmanfm innen: .../pcmanfm_0.5-3_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxpanel.
Kicsomagolás: lxpanel innen: .../lxpanel_0.3.8.1-2_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxsession-lite.
Kicsomagolás: lxsession-lite innen: .../lxsession-lite_0.3.6-2_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: openbox.
Kicsomagolás: openbox innen: .../openbox_3.4.7.2-3_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: xscreensaver.
Kicsomagolás: xscreensaver innen: .../xscreensaver_5.07-0ubuntu3_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxde-core.
Kicsomagolás: lxde-core innen: .../lxde-core_0.3.2.1+svn20080509-5_all.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxappearance.
Kicsomagolás: lxappearance innen: .../lxappearance_0.2-1_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: xarchiver.
Kicsomagolás: xarchiver innen: .../xarchiver_0.5.2+dfsg-1_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxrandr.
Kicsomagolás: lxrandr innen: .../lxrandr_0.1+svn20080716-3_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: obconf.
Kicsomagolás: obconf innen: .../obconf_2.0.3-3build1_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxterminal.
Kicsomagolás: lxterminal innen: .../lxterminal_0.1.3-2_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: lxde.
Kicsomagolás: lxde innen: .../lxde_0.3.2.1+svn20080509-5_all.deb ...
Új csomag kiválasztása: openbox-themes.
Kicsomagolás: openbox-themes innen: .../openbox-themes_1.0.2_all.deb ...
Új csomag kiválasztása: p7zip-full.
Kicsomagolás: p7zip-full innen: .../p7zip-full_4.58~dfsg.1-1_i386.deb ...
Új csomag kiválasztása: rpm.
Kicsomagolás: rpm innen: .../rpm_4.4.2.3-2ubuntu1_i386.deb ...
Processing triggers for man-db ...
Processing triggers for shared-mime-info ...
Beállítás: arj (3.10.22-6) ...
Beállítás: gpicview (0.1.11-1) ...
Beállítás: leafpad (0.8.13-1) ...

Beállítás: libbeecrypt6 (4.1.2-7) ...

Beállítás: libjpeg-progs (6b-14) ...
Beállítás: libobparser21 (3.4.7.2-3) ...

Beállítás: libobrender21 (3.4.7.2-3) ...

Beállítás: librpm4.4 (4.4.2.3-2ubuntu1) ...

Beállítás: lxde-settings-daemon (0.3.2.1+svn20080509-5) ...
Beállítás: lxde-common (0.3.2.1+svn20080509-5) ...

Beállítás: pcmanfm (0.5-3) ...

Beállítás: lxpanel (0.3.8.1-2) ...
Beállítás: lxsession-lite (0.3.6-2) ...
Beállítás: openbox (3.4.7.2-3) ...

Beállítás: xscreensaver (5.07-0ubuntu3) ...

Beállítás: lxde-core (0.3.2.1+svn20080509-5) ...
Beállítás: lxappearance (0.2-1) ...
Beállítás: xarchiver (0.5.2+dfsg-1) ...

Beállítás: lxrandr (0.1+svn20080716-3) ...
Beállítás: obconf (2.0.3-3build1) ...

Beállítás: lxterminal (0.1.3-2) ...

Beállítás: lxde (0.3.2.1+svn20080509-5) ...
Beállítás: openbox-themes (1.0.2) ...
Beállítás: p7zip-full (4.58~dfsg.1-1) ...
Beállítás: rpm (4.4.2.3-2ubuntu1) ...

Processing triggers for libc6 ...
ldconfig deferred processing now taking place
zodo@zodo-desktop:~$

Ennyi ? Mehet a restart és az lxde kiválasztása a login képernyőn ?

(#15997) Major Major válasza zodo (#15996) üzenetére


Major Major
őstag

asszem elég a kijelentkezés is, nem kell restart

(#15998) zodo válasza Major Major (#15997) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem mertem simán kijelentkezni, mert mintha már láttam volna egy opciót csak nem modósítottam: "kijelentkezéskor a képernyő zárolása" és ezt elkerülvén inkább restartoltam. Bejelentkező ablaknál "csak erre az alkalomra" opciót választottam.

Szép kék ,nekem ez is tetszik. :)

Majd megszokom, bár hirtelen nem sok javulást tapasztaltam ,ha a memória fogyasztás adatait veszem figyelembe:
(azt sem értem,hogy miért megy fel a cpu 100%-ra a kb.30%-ról ha elindítom a rendszerfigyelő alkalmazást ,ez mindkét környezetre igaz ) :U

( csak az opera ment egy fülön a topikkal )
Gnome alatt :

Sajnos Lxde alatt nem mükődik a pscr ( legalábbis a Gimp ,beillesztésre azt a hibát dobta,hogy nincs a vágólapon semmilyen adat. :F ) és az a progi sem indul el ami gnome alatt ,ha nyomom a prsc-t.

Cpu: 100%
Ram: 140% ( 57.4% ) Swap: 17.8 ( 2.5% )

Egyenlőre furcsa ,mert eltünt a felső menüsor: Alkalmazások / Helyek / Beállítások fül ,majd bztos megtalálom őket.

Végül is mindegy ídővel kiderül ,mit hol találok ,köszönöm a segítséget. :R

Más: az miért van ,hogy kb.10-15 percenként be kell jelentkezzek a forumba ?
Ugyanúgy kábelen kapcsolódik ez a gép is a routerhez,mint a normál gépem, de ott nem tapasztaltam ilyet.

(#15999) Major Major válasza zodo (#15998) üzenetére


Major Major
őstag

elég sokat zabál a rendszerfigyelő maga
használj helyette top-ot vagy htop-ot (mindkettő parancssoros)

képernyőképet tudsz készíteni a gimppel is, van ilyen funkciója

(#16000) zodo válasza Major Major (#15999) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok, köszi. Mára azt hiszem elég lesz ennyi,holnap megnézem.

Azóta nézelődtem ezt-azt és tényleg gyorsabb ez a környezet a gépemnek.
Köszönet Vladinak az ötletért ,neked a segítségekért ! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.