Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) Teaway


Teaway
veterán

Nem szívbajos a T mai reklámlevele.
Azt írja a végén:
„A havi díj akció 2016. november 2-ától visszavonásig, de legkésőbb 2017. január 15-ig tart.”
:D

Nincs itthon csokid??

(#80752) Hoorus


Hoorus
őstag

Rádobtak még 20 mbps-t a gigás netre? Rendre ennyiket dobál, szóval nem hiszem, hogy mérési hiba.. Eddig 952-953 volt max.. ;]

(#80754) flash- válasza Sharkweb (#80746) üzenetére


flash-
veterán

de. talált. süllyedt....
(ráadásul megvettem...)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#80755) rwin5


rwin5
őstag

Írtam "panasz" levelet. Normális stílusban megfogalmazva, pedig ami megy az utóbbi időben az vicckategória. 0,3-4 Mbit/s-es a letöltésem úgy hogy nem megy csak a böngésző.. Azt írták, hogy legkésőbb 30 napon belül válaszolnak, vagy tán lesz valami ügyintézés már nem tudom pontosan hogy szólt. A modemmel semmi baj, gépemmel sem.. nem tudom mi van, de jó lenne ha stabilizálná a drága telekom.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#80756) lemusz válasza rwin5 (#80755) üzenetére


lemusz
addikt

Honnan szeditek ezt a netmérő oldalt? A minap is itt sírt valaki a pingje miatt azt kiderült végül, hogy csak ez a faszom oldal mérte szarul... Persze ettől még fennállhat a dolog, de tessék normális oldalon mérni, pl: speedtest.net

[ Szerkesztve ]

(#80757) rwin5 válasza lemusz (#80756) üzenetére


rwin5
őstag

Az internet használhatatlan, így biztosan nem a honlap ír rossz értéket. :)

(#80758) lemusz válasza rwin5 (#80757) üzenetére


lemusz
addikt

De rossz értéket ír, pont erre hívtam fel a figyelmed! Megnéztem most és pl nekem 85-ös pinget ír, holott fixen 25-nél nem magasabb magyar szervereken, letöltési sebességemből lecsal egy cirka 5 mbitet, feltöltésemet meg messze nem jól lövi be, 15 mbit helyett 2 mbitet ír...

szerk.: ezek messze a mérési hibahatáron kívül esnek és ha ezt a telekom is tudja a netmérő oldalról, akkor majd jól kiröhög téged, jó okkal...

[ Szerkesztve ]

(#80759) dchard válasza wmati (#80753) üzenetére


dchard
veterán

"GSM, LTE és WDCMA" majdnem eltalálta :)

Viccet félretéve borzalmasan irritáló beszédhangja van a csávónak, próbál ilyen erőltetetten casual lenni, de ez csak ront a helyzeten, a hadarásról nem beszélve.

Az enyém sem kellemes, nem is narrálok videókat :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#80760) rwin5 válasza lemusz (#80758) üzenetére


rwin5
őstag

Tényleg alá mér letöltésben, most jó az internet és összemértem. Most stabilabb a net, majd ha rossz lesz akkor is összehasonlítom a 2 honlapot. Ha heti szinten 1x ilyen lenne az internet, nem volnék ilyen indulatos-ideges, de most már elfogyott a türelmem ezzel kapcsolatban, pedig tényleg sokáig húztam. Majd ha hívnak telefonon vagy válaszolnak leírom mit okosodtam.

(#80761) #22718208 válasza dchard (#80759) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ez még semmi a 1412 férfihanghoz viszonyítva.
Kinek lehetett az a bizarr ötlete,hogy az a hang oda jó lesz...?

Ráadásul az "egyes gomb""kettes gomb" stb is tök bénán van elhadarva/vágva.
Süketek dolgoznak ott vagy mi lehet?

(#80762) wmati válasza dchard (#80759) üzenetére


wmati
addikt

Nembaj elfér jó lesz így is :DD
Nekem se a favorit de a mögöttes tartalom azért elég jó volt szerintem. Halandó ember mikor pillanthat be a snoc-ba vagy a Száva utcába ? Mindazon által az snoc-ot egy másik nézőpontból mutatta meg ez tetszett legjobban. Száva utca meg szerintem simán érdekes csak. Bááár tv adás terén volt egy kis info elköpés amit nem akart nagyon lezárni.

(#80761) gombilaci1 A nagy eltérés hogy a hölgy egy színész, az úr pedig Telekom call centerben dolgozik. A Férfi call center hangszépség versenyen többször szerzett szép helyezést. De van akit a hölgy irritál szóval :))

[ Szerkesztve ]

(#80763) havri1 válasza dchard (#80759) üzenetére


havri1
félisten

Azt hittem, csak engem irritál. Borzalmas, fáj hallgatni, komolyan.

havri

(#80764) DJ. Ru$y válasza havri1 (#80763) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanúgy elfér, ahogy Goodspeed és bárki más "oktató" videója, aki belenéz és nem szimpatikus neki, nyilván nem kötelező végignézni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80765) havri1 válasza DJ. Ru$y (#80764) üzenetére


havri1
félisten

Természetesen, ez egyértelmű. A beltartalom érdekes, valóban nem mindennapi dolgokról beszél, csak hát a felhozatal nem szerencsés - részemre - .
Nem vitaalap, csak megjegyzés volt részemről is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#80766) dchard válasza havri1 (#80763) üzenetére


dchard
veterán

Én igazán próbáltam elvonatkoztatni, de a tartalom sem volt lenyűgöző: olyan Discovery-sen felületes, és pontatlan. :)

Egyébként azért azt is látni kell, hogy persze van egy műszaki esztétikuma egy ilyen toronynak, de alapvetően funkció nélkül áll (sem a benne lévő egy darab állomásra, sem a 10 mikró linkre nem érdemes fenntartani), de a fenntartása baromi drága, és vajon ki fizeti ki mindezt? A telekom előfizetők. És hány ilyen objektuma lehet a telekomnak...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#80767) kabelmania27 válasza dchard (#80766) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régebben több telefonközpont épületén volt nagyméretű mikróantenna aztán eltűntek.

[ Szerkesztve ]

(#80768) #22718208 válasza wmati (#80762) üzenetére


#22718208
törölt tag

Hogy mit nyert???

Esetleg úgy, mint győzőke volt ,hogy indult egy versenyen ,de ő egyedül és meg is nyerte. :-)

Na de mind egy. Addig jó még nem kell őket hívni.

(#80769) rwin5 válasza lemusz (#80758) üzenetére


rwin5
őstag

'no most jár a piros pont a Telekomnak. Du hívtak, hogy kijönnének megnézni hogy mi okozza a hibát, de nem tartózkodtam otthon. Mondták, hogy megnézik helyileg és ha nem külső helyen van a hiba, hanem nálunk (gondolom padlástérben, vagy egyéb) akkor hívnak telefonon. Csippant is a telefon egy fél órája, hogy kijöttek és megtalálták a hibát és elhárították. (Remélem tényleg volt érdemi javítás, nem csak rábökték, de nem vagyok rosszmájú mert most stabil az internet)

Úgyhogy ha megjavult ténylegesen akkor le a kalappal, mert este írtam a levelet, ma délután már ki is lett javítva. :R

Speedtest szerint 16 ms a ping + a maximális letöltés kb 90%-át hozza is.

(#80770) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Van egy jóbarátom, akinek most jár le a hűsége 29-én. Van alternatív szolgáltató is nála, viszont szeretne Telekomos maradni, mert mindene ottvan. Viszont ezt nehezményezi, hogy az 50k-s készülékkedvezmény rá nem érvényesíthető hűséghosszabbítás esetén. Sőt egyáltalán nem kapott ügyfélmegtartót, mert a telekomnál ilyen nincs, egy ft kedvezményt sem ajánlottak neki, se telefonon se ügyfélszolgálaton.
Annyit mondtak neki amikor azt mondta hogy akkor lemondja és nem hosszabbít, hogy oké majd hozza be az ezeközöket és ennyi. Annyit elhintettek neki, hogy amikor beviszi az eszközöket, akkor talán lehet kaphat valami kedvezményt, próbálkozzon akkor.
Mik a tapasztalatok, létezne hogy ennyire leszarja az ügyfeleit a telekom?! Kap majd vajon kedvezményt mégiscsak, ha leadja az eszköket?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#80771) DJ. Ru$y válasza norberto_th (#80770) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van ügyfélmegtartójuk pedig... Lehet, hogy bemondásra nem akarnak neki kedvezményt adni. Fel kell őket hívni úgy, hogy szeretne hosszabbítani, de itt van XYZ szolgáltató, ha olcsóbban, akkor szeretné megkérdezni, hogy mit tudnak ők ajánlani, ha nem tudnak mit ajánlani, és jobb a másik szolgáltató, akkor pedig vagy váltani kell vagy elfogadni azt ami van.

Az 50k-t nem fogja megkapni, mert új előfizetős "becsalogató" kedvezmény.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80772) *miklos* válasza DJ. Ru$y (#80771) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Az alternatív szolgáltató akkor ér valamit, ha Diginek hívják. Az ütős És tudja az üfsz cím alapján. Nekem beajánlott egy sokkal alacsonyabb árat, aztán, mégis a régi díjat számlázták. Utána másodszor is. Azóta digis vagyok.

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#80773) dchard válasza kabelmania27 (#80767) üzenetére


dchard
veterán

Az biztos, hogy a telefonközpontok legalább egy ha nem két évtizede kinőtték a mikró linkek kapacitását, azok tartalékolt optikával voltak/vannak bekötve. Inkább a Telekom (T-Mobil) bázisállomásairól hordtak fel, esetleg cégeknek adtak jó pénzért béreltvonali mikrót rajta. De amikor egy darab LTE bázisállomás önmagában képes 6-800megabit/s kiszolgálására, akkor a mikró már vagy karcsú hozzá, vagy csak 1-2 hopot lehet belőle kirakni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#80774) kabelmania27 válasza dchard (#80773) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól emlékszem 1995 körül még fent voltak az antennák, trifon készüléket pulse módban hagyták bekötéskor de a tone móddal is lehetett telefonálni.
Anno távolsági vagy saját központon kívüli hívásnál szakadó esőben zajosabb volt a vonal estefelé, nappal viszont nem volt zajos, ezért arra tippeltem hogy amikor a központok között nincs szabad vonal a rendszer átkapcsol mikrohullámú átvitelre ha van kapacitás, előfordult 06 körzetszám után foglalt hang.

[ Szerkesztve ]

(#80775) havri1 válasza *miklos* (#80772) üzenetére


havri1
félisten

Ha digis területen van, alapból speciális árat kap szerintem. Az ügyfélmegtartás csak akkor jön szóba, ha lejár a hűség, és az ügyfél bontani szeretne. Bár nekem simán felmondták nagyszüleimnél a telefont, rá se kérdeztek miért, hogy, stb. Bezzeg amikor az iptvt akartam lemondani! Komolyan kérdőívet kellett majdnem kitölteni, hogy miért.

havri

(#80776) bazsika89


bazsika89
tag

Sziasztok!

Azt esetleg tudja valaki, hogy a 13.keruletben Victor Hugo utca körzetében mikortól lesz elérhető T-Home szolgáltatás? Optika már telepítve van a lépcsőházakban, de még csak előszerződést lehet kötni amiben 10 hónapjuk van, hogy elinduljon a rendszer.

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#80777) DJ. Ru$y válasza bazsika89 (#80776) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Senki sem jós, és senki sem tudja előre, hogy mikor hagyják jóvá, mikor tudják műszakilag átadni stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80778) Klown válasza norberto_th (#80770) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Keress meg egy üzletkötőt! Ő nekik általában van joguk kedvezményes csomagot adni. Nálam is ők intézték el az egyedi Speciális II. -> Speciális I. váltást. Természetesen ezt még a backoffice-osok megfúrhatják, de nem jellemző. Mondjuk, ha 0 kedvezményre rögvest Speciális I.-est kérsz, akkor lehet, hogy szemet szúr. Nálunk az egész kerület Speciális I. kivéve a lakótelepeket, ahol nincs DIGI és UPC, ott csak Specális II. van.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#80779) havri1 válasza Klown (#80778) üzenetére


havri1
félisten

És üzletkötőt hogy keresünk?
Google? :)) Én 10 év alatt 1-el sem találkoztam sajnos.

havri

(#80780) dr.bubo válasza dchard (#80766) üzenetére


dr.bubo
őstag

Száva utcai tornyot a DVB-T (mindigtv) sugárzására is használja az Antenna Hungária

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#80781) tope válasza tope (#80740) üzenetére


tope
addikt

Ma felkerült a digitális (pdf) számla, nincs bekötési díj számolva.

Hirdetést eltávolítottam.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#80782) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Műholdas T-sat hoz lehet kérni CAM modult? Vagy náluk csak Box jár amik párosítva vannak.
Milyen boxot adnak?
Minőségről valakinek tapasztalat? Pl UPC műholdashoz képest?

(#80783) havri1 válasza K Norbi (#80782) üzenetére


havri1
félisten

Csak BOX van, párosítva a kártyával.
Ha jól számoltam, 6 box járt eddig nálam. KAON 1600 a legjobb, amit eddig próbáltam az újak közül. Régi best az az ADB volt. Ezek nem rögzítősek. KAON 1600 -ból van rögzítős is.
Szerencse kérdése, melyiket kapod. Ami éppen van a szerelőnél kb..

[ Szerkesztve ]

havri

(#80784) K Norbi válasza havri1 (#80783) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem köszi :R Upc directem van 2011 óta, kacsingatok T-sat fele a sok sok HD csatorna miatt.[link]
Ahogy látom ők MPEG-4 be nyomják az SD ket is [link]

Nézem az oldalán [link] 1 évet aláírok csak TV kéne 5047Ft és ehhez hány box jár?
1 év után gondolom ismét hűség vagy felemelik a havidíjat?

(#80785) mamago1972 válasza K Norbi (#80782) üzenetére


mamago1972
tag

Több, mint egy évig használtam a sat szolgáltatást és most váltottam iptv-re. Lassú volt a vevőegység, nagy viharokban kimaradás volt, tehát nagyobb tükör kellett volna. A képminőség meg nem a legjobb. Iptv-én sokkal szebb a kép.

Do I make myself clear?

(#80786) tope válasza K Norbi (#80784) üzenetére


tope
addikt

1 Box jár alapból ingyen, minden további box 870Ft/db

+ teljes ártáblázatra kattintva előjön

UI: 1 előfizetéshez max 3 Box kérhető, azaz 4. TV bekötése új előfizetést igényel (illetve Boxonként mind2 kimenet használható, így 1 Box 2 TV-t is elláthat, persze ilyenkor mind2 TV-n ugyanazt látod)

[ Szerkesztve ]

(#80787) havri1 válasza mamago1972 (#80785) üzenetére


havri1
félisten

Én (igaz 6 éve), de pont a képminőség miatt váltottam sat - re. 12xcm-es tv-n nézzük, sd és hd, nekem tökéletesen megfelel. Tudom egyéni, de nekem a 6 év alatt csak 1x volt kiesés, amikor mindenhol tudomásom szerint, hiszen a feladó egységnél volt gond/vihar.
Lehet volt több is, csak nem vettük észre.

Én KAON 1000-et használok, nem fürge, de megteszi.

Telefont is kössön a kolléga, úgy szerintem olcsóbb a sat szuper családi hd.

[ Szerkesztve ]

havri

(#80788) K Norbi válasza mamago1972 (#80785) üzenetére


K Norbi
addikt

Az isten háta mögött lakok. Műholdas jöhet szóba.
Nekem 110Cm alu tányér van motorral. Ennek mindegy milyen idő van. Sose szakadozik van tartalék. :DDD
Kapott új fejet. [link] :D

(#80786) tope Köszönöm ezt jó tudni, 2 box kellene.

(#80787) havri1 Utána olvasok hogy éri meg jobban, és meglátom. :R
Itt Upc Kaon van 1 tv-n, a másikba modul. [link]

Ha a szerelőnél lesz több beltéri akkor milyet lenne érdemes kérnem? Kaon 1600 gyorsabb csatornaváltáskor?
T sat honnan lövi fel? UPC/Digi az románból? ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#80789) DJ. Ru$y válasza K Norbi (#80788) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A szerelő dönti el milyen eszközt helyez ki, a döntést nem bízzák az előfizetőre általában.

Pont most volt róla szó, hogy honnan lövik. Innen. (Száva torony mellől, tartalék fellövő Debrecen.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80790) kisapa válasza K Norbi (#80788) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem már kb 4 éve van sat tv és semmi gond vele. A boxok sajnos néha belassulnak de olyankor ujjra kell indítani és megint jó lesz. Én kb 2 havonta eljátszom ezt és minden rendben.

(#80791) K Norbi válasza DJ. Ru$y (#80789) üzenetére


K Norbi
addikt

Debrecen? Ezt nem tudtam :R
(#80790) kisapa Köszönöm mindenkinek a segítséget. :K
Futok pár kört és meglátom mi lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#80792) DJ. Ru$y válasza K Norbi (#80791) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Félreértetted...

"A Száva utcai adótorony Budapest X. kerületében, a Száva utcában található adótorony"
Itt vannak a fellövők, ha itt olyan időjárási körülmények alakulnának, hogy innen nem tudnak fellőni, akkor veszi át a debreceni adó az egész rendszert.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80794) powerup2


powerup2
addikt

Senki nem tudja hogy ezen a csoda D-link HWG hogyan lehet google dns beállítani ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80795) DJ. Ru$y válasza powerup2 (#80794) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HGW.

És lehet, hogy sehogy, ugyanis volt egy olyan eszköz, amiben nem lehetett átírni úgy emlékszem. Meg tudod a kliens(ek)en is, akkor az adott kliens azt fogja használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80796) powerup2 válasza DJ. Ru$y (#80795) üzenetére


powerup2
addikt

Bocsánat az elirásért de én az eszközbe nem tudtam átirni azt hittem én nem értek hozzá , de jobb lenne ha a routerbe mar at lenne irva nem az adott eszközbe mert ha fut a torrent a weboldalak lehalnak amugy is lassan jönnek be ami idegesito pedig a net sebesség meg van .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#80797) DJ. Ru$y válasza powerup2 (#80796) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az nem a DNS miatt van... A szálakat kell visszavenni a kliensben, mert megfekteti a HGW-ben lévő procit.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80798) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Ma végre telepítve lett a 1GB-es netem Monoron (üvegszál).
Az lenne a kérdésem, hogy mennyi idő alatt kell kell beállnia a sebességnek?
Felfelé meg van, de lefelé kb. a felét lehet kihozni kábelen (közvetlen a fali kábel a modembe megy).

Adatok:
CPU: Core I-5 2800Ghz
Háttértár: SSD
Hálókártya: alaplapi GB-es
OP: Win 10 (kb. 2-3 hónapos telepítés)
Plusz infó:
-hétfőn kötötték le a 120-at, és ma ugyanazon a vezetékre lett aktiválva a GB-es (én dugtam rá az új modemet, de a távoli beállításkor a szerelő mondta, hogy meg van a megfelelő 21-es jelszint)
-Az biztos, hogy a kapott plusz router az nem jó, mert rosszat küldtek, mert csak 10/100-as, tehát gyengébb mint maga a modem.
-Mivel kb. 1 órája él, ezért még nem látszik a rendszerekben az ügyfélszolgáltatnak. Szerintük még várni kell kicsit, mert lehet nincs még minden jól beállva.

Ezért kérdezem, hogy mennyi időre kell beállni a sebességnek.
A 120-es az rögtön tudta a 120-at.
Ez viszont 480/205-öt adott pl. 15-ös PING-el. (eddig 2-es pingem volt)

Előre is köszi a segítséget.
Zoli

(#80799) Bozek válasza K Norbi (#80784) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az a "sok sok HD csatorna" valójában 24. Igaz, több, mint a UPC-nél elérhető 17.

(#80800) icetheman válasza World-Soft (#80798) üzenetére


icetheman
tag

Az a 15 ping nagyon gyanús. Ugyanúgy 2 -esnek kellene lennie. Megfelelő utp-t használsz? Minimum Cat5e ajánlott már gigabitnél. Nem tudsz nagyon mit tenni amíg ők nem látják,érdemes kivárnod és nem rágódni rajta.Ha tűkön ülsz , esetleg végig gondolhatod ,hogy összeporoztad-e (nagyon pici szennyeződés is számít) az optikai csatlakozót míg ki be dugdostad, mert ez is közbeszólhat a 21-es jelszintnél(ami miatt szvsz. lehet kisebb sebességed).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.