Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80401) kuka018


kuka018
csendes tag

Sziasztok!tudnatok nekem mondani megbízható magyar iptv szolgáltatast ami külföldön is használható!?koszonom

[ Szerkesztve ]

(#80402) #04441088 válasza DJ. Ru$y (#80400) üzenetére


#04441088
törölt tag

A magenta 1-eseknek szóló külön kedvezmények miatt gondoltam.
De most pl. az is fura, ha belépek és beteszem a szuper családi hd-t, ezres netet, hang alapot, akkor ~600 Ft-al olcsóbb az egész, mint hang alap nélkül. Azt meg külön gondolom nem szüntethetem meg, mert még van hűségidő.
Meg ami még nem világos az a 20, illetve 25 %-os kedvezmény. Most van net + telefon, akkor megkapjuk? :R

[ Szerkesztve ]

(#80403) Chereiose válasza #04441088 (#80277) üzenetére


Chereiose
addikt

Na a 10GB a chromeban ssd-re lejött kb 100mb/sec-el. Aztán hdd-re is kipróbáltam,mivel pl az usb 3.0 pendriveom is 140el másol rá. ugyan úgy a HDD-re is 100 al jött le a fájl a netről. torrentről,steamről 20-40 között jön csak. Torrentben pl korlátlanra van állítva a sávszélesség...

(#80404) havri1 válasza Chereiose (#80403) üzenetére


havri1
félisten

Valami korlátozza. Aktív vagy? Port átirányítás megvolt? Port checker-el megnézted?

[ Szerkesztve ]

havri

(#80405) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!

Budapesten lakik barátnőm a XVIII. kerület, Felsőcsatári út környékén. Elvileg optika van már náluk, azt hiszem 120/10Mbites net, telefon, 2db set-top box van a Cisco (Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway) wifis modemre kötve, amit a szolgáltató (T) adott.

A hibajelenség amivel kapcsolatban a tanácsotokat szeretném kérni a következő:
Barátnőm laptopján nagyon sokszor elment a net, vagy ledobta wifiről és újra kellett csatlakoznia, vagy pedig csak simán a wifi ikon mellett feljött a sárga háromszöges felkiáltójel ikon, és korlátozott kapcsolatot írt.
Egy fél év után rájöttünk, hogy a TV-hez van köze. Ha megy a 2 box (vagy rögzít az egyik, az mindegy) akkor nagyon lassú a net, és sokszor van olyan is, hogy akár az egyik TV(set-top box) bekapcsolásakor is ledob a wifiről, majd nagykegyesen újra csatakozik.

Kicsit idegesítő ez amikor sorozatot, filmet nézne az ember, de sokszor van, hogy az egyetemi tanulmányai leadásában is gátolja a páromat. A laptop és a modem között 5 méter van és 1 fal (nem vasbeton), szóval semmi más indokolja ezt a dolgot, csak az, hogy a Cisco modem egy hulladék. Hozzátartozik az is, hogy ha megy a torrent a modem mellett elhelyezett és kábellel közvetlenül összekötött PC-n akkor azon folyamatos az internet, sosem szakad meg (míg wifi nincs, olykor nem is látjuk az SSID listán a modemet).

Amire gondoltam:
1. egy routert venni és arról osztani a netet vezetékesen és vezetéknélkül is, így levenné ezt a terhet valamennyire a modemről és talán megoldódna a probléma.
2. bemenni egy T irodába és reklamálni, hogy ez mi, hogy egy olyan eszközt adnak ami nem tudja szolgáltatni azt amire való.. viszont félnék ebben az esetben azt mondanák, hogy nem az ő gondjuk/hibájukból adódik ez a dolog.

Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#80406) DJ. Ru$y válasza kuka018 (#80401) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt ne a Telekom topikban, ha kérhetem, ugyanis a Telekomnak nincs olyan IPTV szolgáltatása amit külföldön használhatsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80407) DJ. Ru$y válasza #04441088 (#80402) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erről beszéltem 2 szolgáltatás esetén 20% csomagkedvezmény, 3 szolgáltatás esetén 25% kedvezmény jár (a kettő nem adódik össze, csak az egyiket kapod) a szolgáltatásokra.

Netre és telefonra 20%-ot kapsz, ha kérsz IPTV-t, akkor ehelyett 25%-ot fogsz kapni.

A %-os kedvezménynövekedés miatt szokták az emberek a hang alapot betenni a csomagba, mert úgy minden felállásban olcsóbb általában, mint nélküle a csomag.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80408) sziszi-fuszi válasza Chereiose (#80403) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Milyen torrent klienst használsz? Ha uTorrentet akkor nem csodálkozom, mert valószínűleg a cache rosszul van belőve. Próbáld ki qBittorrentel.

Mi alá kell írás?

(#80409) DJ. Ru$y válasza k.soma (#80405) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem optika van, hanem koax, ugyanis az eszköz egy kábeles HGW, nem ONT, jelentse be barátnőd vagy te az azonosítóikkal hibára, eszközcsere lesz valószínűleg, ez nem rendeltetésszerű működés. Főleg, ha reprodukálni is tudják a szerelő előtt, hogy mondjuk megy a net és bekapcsolnak egy STB-ot és tényleg lehal a net, akkor én úgy gondolom, hogy ki is fogják cserélni. Ha ugyanilyen eszközt tesznek le, akkor mindenképpen cseréltessék a tápot is, azok is szeretik feladni a harcot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80410) Chereiose válasza sziszi-fuszi (#80408) üzenetére


Chereiose
addikt

Bittorentet használok.

havri1: Mi az, hogy aktív vagyok, illetve a többin mit értesz? :U

[ Szerkesztve ]

(#80411) havri1 válasza Chereiose (#80410) üzenetére


havri1
félisten

Ez már nagyon off, de egy utolsót még leírok.
Az utolsó jól működő utorrent kliens, amit 1x éve használok 24/7-ben, azaz utorrent 2.2.1.
DSL és optikán is.
Aktív és passzív peerek vannak. Aktív tölthet mind2 típusú peertől, de a passzív csak aktivtól. Eleve ezzel korlátozódik a lehetőségek tárháza.
Aktív úgy tudsz lenni, hogyha a portot nyitod a routeren, vagy használod a upnp-t. Én előbbit preferálom.
Persze a nyitott portot meg kell adni a programban, ehhez a gépnek fix ipt is kell adni. Tuzfalon nyitni stb.

havri

(#80412) Chereiose válasza havri1 (#80411) üzenetére


Chereiose
addikt

Van topik erre valahol? Mert több kérdsem lenne.

Világos amit írsz, de nem csak torrenten szedett ennyivel, hanem pl. steamben is egy-egy játékot, megállt 40 megánál ott is.

(#80413) havri1 válasza Chereiose (#80412) üzenetére


havri1
félisten

(#80414) kabelmania27 válasza k.soma (#80405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemértékek rendben vannak?
Ha nem néznek dvb-c adást érdemes megszüntetni a koax osztást ha van.

[ Szerkesztve ]

(#80415) Upo válasza #22718208 (#80356) üzenetére


Upo
addikt

Hogy éred el a 724V-t kívülről? Én nem találtam ilyen opciót, Vagy valami portforwardot állítottál be?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#80416) brekes


brekes
tag

Sziasztok! Tv-t szeretnék igényleni részletre. Már több mint két éve van otthoni előfizetésem. Nem rég lett hosszabbítva, átléptem magentába + még egy mobil előfizetésem is lett. Anno egyszer már igényeltem tv-t és nem kaptam. Elmaradásom akkor nem volt. Viszont tavaly novemberben volt egy lekapcsolásom. Most viszont 1 elmaradásom sincs. Merjek tv-t igényelni?

(#80417) spici válasza brekes (#80416) üzenetére


spici
tag

Az elmúlt 6 hónapot figyelik, hogy rendesen fizetted-e.
Szóval elméletileg nem lehetne (Ha a lekapcsolás tartozás miatt volt), de nem rúgnak meg ha megkérdezed, hátha tévedek.

(#80418) #22718208 válasza Upo (#80415) üzenetére


#22718208
törölt tag

Regelsz egy ddns szolgáltatást .
Megadod a HGW -ben a nevet jelszót és annyi.
A regelt domain neveddel máris látható a HGW.

Port átirányítással meg lényegében bármilyen otthoni eszközödet elérheted kintről.

Pont itt van a problémám , mivel nem megy a k...a portforward , így a hgw mögött semmit nem látok.
Időm meg még nem volt átvariálni az egészet.

(#80419) Rockland


Rockland
tag

Heló!

Van egy ilyen modemem a Telekomtól "zte home gateway speedport entry 2i", ma hozták és az lenne a kérdésem hol lehet át állítani a wifi név/jelszót? :F

(#80420) Upo válasza #22718208 (#80418) üzenetére


Upo
addikt

Félreérted. Minden be van állítva, ddns, port forwardok mennek, elérek mindent amit kell. De a speedport web interface csak a belső hálóról megy, te meg azt írtad hogy kintről is eléred. Arra lettem volna kíváncsi hogy hogyan.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#80421) #22718208 válasza Upo (#80420) üzenetére


#22718208
törölt tag

Beírom a ddns domain nevem a böngészőbe és annyi.

Ennek így kell lennie alap esetben, hiszen úgy viselkedik mint egy webszerver. Betölt a HGW oldala és pont.

[ Szerkesztve ]

(#80422) Upo válasza #22718208 (#80421) üzenetére


Upo
addikt

Hát ez jó. Nekem a wan port felől nem akar menni, csak a lan oldalról. Lehet hogy nálam szűri a T a portot?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#80423) viktorhu válasza Upo (#80422) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem illik, hogy a belső router oldal meg a belső háló vpn nélkül kívülről elérhető legyen. Én beállítottam vpn-t otthonra, és azzal nézek haza kívülről.

(#80424) mamago1972


mamago1972
tag

Tegnap végre életre kelt az optikai hálózat és az iptv. Gigabites szolgáltatás, elvileg. Még az ajándék router nem érkezett meg. Huawei elosztót kaptam. Egész egyszerűen nem tudok sebességet mérni, csak a wifi sebességét. Azt látom, hogy az gyorsabb lett. Az egyik laptopon közel 80/80-as sebességeket mértem. A bajom az, mint említettem, nem tudom megmérni a lan sebességet, mert egész egyszerűen nincs ilyen eszközöm. A laptopokon nincs lan csati, ezen kívül csak apple termékek vannak. Van egy PS4, de az meg egész egyszerűen triviális értékeket mutat, letöltésnél 110, feltöltésnél 8. Szóval, van valamilyen módszer, ahogyan tudnám ellenőrizni a sebességet?

Do I make myself clear?

(#80425) havri1 válasza mamago1972 (#80424) üzenetére


havri1
félisten

Ha nincs lanos eszközöd, szerinted? :)

havri

(#80426) DJ. Ru$y válasza mamago1972 (#80424) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, kölcsön kérsz egy jó specifikációjú RJ45 csatlakozós Pc-t vagy laptopot. Gigabit az ajándék D-Linkkel sem lesz meg wifin..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80427) dptrsk válasza mamago1972 (#80424) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

...ezen kívül csak apple termékek vannak.

Az Apple iMac jó lesz mérésre, ha gigabites LANja van...
Attól, hogy Apple termék még jó mérésre szerintem

[ Szerkesztve ]

(#80428) mamago1972 válasza dptrsk (#80427) üzenetére


mamago1972
tag

Úgy látom, marad a kölcsönkérés. :) Sajnos nincs imac, csak telefon és ipad. Így jártam. Tudom, hogy wifin sem lesz gigabit, de azért gyorsabb lesz.

Do I make myself clear?

(#80429) reveszgabor8 válasza rostiron (#80128) üzenetére


reveszgabor8
újonc

Szia!

Én is ugyanezzel a problémával küzdök. Sikerült valami megoldást találnod?

(#80430) DJ. Ru$y válasza reveszgabor8 (#80429) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha tovább olvastál volna érkezett rá válasz. :) Itt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80431) Chereiose


Chereiose
addikt

Véletlenül sikerült felfüggeszteni a telekom fiókomat, elcsesztem a jelszót. Mikor tudok belépni újra, meddig függesztik fel?

(#80432) Soriano válasza Chereiose (#80431) üzenetére


Soriano
tag

24 órára, de ezt ki is szokták írni. Nem lehet, hogy technikai hiba miatt nem tudsz belépni? Karbantartások és emiatt fennakadások vannak sokmindenben.

(#80433) Chereiose válasza Soriano (#80432) üzenetére


Chereiose
addikt

OK, nem ezt én cesztem el, azt hittem, hogy jó jelszót írok és probáltam másikkal is...Persze utána láttam felírva a telómba a rendeset :D

(#80434) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Édesanyámnál üvegszálát építik most ki. IP TV lesz.

A kérdésem, hogy ha van 1 TV-je és egy HDD-s DVD fellevője, akkor valahogy a felvevőt tudná -e tovább használni időzített felvételre.
Jó lenne nem havi díjat fizetni mikor ott egy teljesen jó céleszköz.

Nem kell hogy külön lehessen használni a TV-t és a felvevőt, mert most sem lehet.

A kérdés, hogy a settopboxból kapott jelet át tudom -e vezetni a felvevőn (tehát nem közvetlenül a TV-be menne)?
Jelenleg a TV kábel el van ágaztatva. Az egyik fele megy a TV-be, a másik az íróba, majd onnan a SCART a TV-be.
Valami hasonló kellhet (csak gondolom nem TV kábellel, hanem mondjuk SCART), mert gondolom a kikapcsolt DVD író nem adja a SCART-on jelet a TV felé.

Tételezzük:
- A DVD író nem csak analóg csatornákról, hanem bemenetről is tud rögzíteni (még ellenőriznem kell)
- A DVD író tud valami jelet adni a box felé, hogy be kéne kapcsolni és az adott csatornára váltani. (nem tudom van -e ilyen, mert nem volt rá szükség. Ha van ilyen, akkor nem tudom, hogy anyámé tud -e ilyet. Annyit tudok, hogy az én régi DVD írómon volt valami olyan, hogy a csatornáknál be lehetett azt állítani, hogy az normál módon jön, vagy SETTOPBOX-on keresztül. Ebből gondolom hogy talán lehet valami olyan szabványos vezérlő utasítás ami az összekötésen kívül parancsokat adhat egy BOX-nak)

A Telekomot kérdeztem, és teljesen 0 információt kaptam, hogy az ő IP TV boxai tudnának -e ilyen valami jelet kezelni, ha létezik tényleg ilyen.
Vagy esetleg milyen más módon oldható ez meg.

Mivel gondolom valaki futott már ilyenbe bele, ezért remélem itt kaphatok némi támpontot.

Segítségeteket előre is köszönöm,

Zoltán

(#80435) Gubek-Einste válasza World-Soft (#80434) üzenetére

A kérdés, hogy a settopboxból kapott jelet át tudom -e vezetni a felvevőn (tehát nem közvetlenül a TV-be menne)?
Megoldható

Valami hasonló kellhet (csak gondolom nem TV kábellel, hanem mondjuk SCART), mert gondolom a kikapcsolt DVD író nem adja a SCART-on jelet a TV felé.
Ha áram alatt van akkor átmegy rajta a jel.

- A DVD író tud valami jelet adni a box felé, hogy be kéne kapcsolni és az adott csatornára váltani. (nem tudom van -e ilyen, mert nem volt rá szükség. Ha van ilyen, akkor nem tudom, hogy anyámé tud -e ilyet. Annyit tudok, hogy az én régi DVD írómon volt valami olyan, hogy a csatornáknál be lehetett azt állítani, hogy az normál módon jön, vagy SETTOPBOX-on keresztül. Ebből gondolom hogy talán lehet valami olyan szabványos vezérlő utasítás ami az összekötésen kívül parancsokat adhat egy BOX-nak)
Nincsen ilyen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80436) DJ. Ru$y válasza World-Soft (#80434) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A STB HDMI-n és SCART-on tud jelet adni. (egyszerre) Nem tudom milyen TV-ről van szó, de, ha elég a SCART a TV-be, akkor meg tudod azt csinálni, hogy egyiket kötöd a TV-be másikat a felvevőbe bár, így belegondolva teljesen felesleges, mert úgyis át kell kötnöd a felvevőt is a TV-be, szóval igen, akár HDMI-vel, akár SCART-tal át tudsz menni a STB-ból a felvevőbe és onnan úgy mész tovább, ahogy tudsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80437) World-Soft válasza Gubek-Einste (#80435) üzenetére


World-Soft
senior tag

A TV-n csak scart van.
A bekapcsolom a DVD írót, akkor átvált a TV rá. Ha kikapcsolom, akkor meg visszavált antennára.

Ezért gondoltam, hogy kikapcsolt állapotban nem visz át semmit.

Sajna nem tudom megnézni mert épp elfüstölt, de az én felvevőmben volt olyan, hogy a csattornához be lehetett állítani, hogy az antennás, vagy settopboxon keresztül jön.
Nem tudom milyen hatása lett volna rá, mert nekem nincs boxom, de gondolom nem csak dísznek van a sajátom ez az opció. Valamire jó. És ebből gondoltam nem -e arra, ha az írón váltok csatornát, és az BOX-os, akkor valami módon ezt tudja tudatni a BOX-al, hogy váltson, mert igazából ott történne meg a váltás.

És akkor időzített felvételnél is működhet.

Vagy ha tévedek, akkor mi másra lenne jó ez a beállítás?

(#80438) kircsike válasza World-Soft (#80437) üzenetére


kircsike
tag

Szia!

Amire te gondolsz az egy régi technika.
Annó az én TV-m így kommunikált a videómagnómmal teljes bekötésű scart-on keresztül, csatornalista áttöltés, stb., stb.
Egy szó mint száz.
Ezt felejtsd el.
Az egyik (scart) megy a DVD felvevőbe, a másik (HDMI) megy a TV-be vagy a DVD felvevőből (mert úgy emlékszem ezeken 2db scart csatlakoz van) dugsz egy másik scart-ot a TV-be. Így meg is tudod nézni azt amit felvettél, mindenféle átdugdosás nélkül.
Felvenni azt tudod amelyik csatornára épp az IPTV box kapcsolva van.
Tehát ha hajnali 2-kor fel akarsz venni valamit akkor a boxot hagyd azon a csatornán bekapcsolva és csak a TV-t kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#80439) DJ. Ru$y válasza World-Soft (#80437) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a koax kábelt (DKTV vagy analóg esetén vagy SAT) a DVD-be dugod, akkor ő fog felelni a csatornaváltásért, a TV-n egy bizonyos csatornán lesz az "összes csatorna", mert a DVD-n fogod a csatornát váltani nem a TV-n, na IPTV esetén ez felejtős, ugyanis ott egy HDMI vagy SCART jeled lesz már a boxból, csatornát váltani pedig csak a STB-on tudsz a STB kapcsolójával, vagy betanított távirányítóval.

Ha jól értem a "problémát".

kircsike
Ezt írtam én is még reggel, én is így oldanám meg. Viszont, azt nem tudom, hogy a STB-okban nincs-e időzített kikapcsolás, hogy X óráig nem nyúlsz hozzá (csatorna váltás, stb), akkor nem kapcsol-e ki. Mert, ha igen, akkor hiába nézted délután 2-kor a TV-t és 8-kor fel akarsz venni valamit, ha a STB tétlenség miatt 4 óra után mondjuk kikapcsol. Ezért kényelmesebb és jobb a Telekom rögzítője, persze azért meg fizetni kell tudom én.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80440) wmati válasza DJ. Ru$y (#80439) üzenetére


wmati
addikt

Tétlenség miatt kikapcsolni biztos nem fog, max újra indul valami miatt és akkor a 1 es csatornára ugrik. De ez meg elég ritka.

(#80441) Upo válasza viktorhu (#80423) üzenetére


Upo
addikt

Igen, csak az a baj, hogy amikor eldobja magát a hgw akkor hiába, a vpn se megy. Olyankor haza kell menni és újraindítani/újra beállítani a hgw-t. Azért csillant fel a szemem, amikor megláttam hogy valaki wan oldalról eléri a hgw web felületét. Mert ha az menne nálam is, akkor nem kellene elzarándokolni a készülékhez, hanem belépnék és visszaírnám az elfelejtett konfigurációt.
Egyébként meg ha nincs portforward akkor hogy csináljam meg, hogy aktív legyen a torrent? Portforward nélkül csak passzív módban megy (upnp természetesen ki van kapcsolva), és ezen a vpn sem segít.
Tervezek én is vpn-t beállítani, a torrentzős zyxel nason lehetne a vége, most nézegetem a dokumentációkat. (bár ez nem a topik témája) De mint mondtam, ha a hgw ledobja a láncot akkor a vpn is megáll, azaz utazni kell, vagy telefonos távirányítás mikor van otthon valaki.
Egyébként a speedport w724v web menüje tényleg elérhető a wan oldalról a 80-as porton? Mert már ebben is kétségeim vannak, lehet hogy félreértjük egymást gombilaci1-el. Mert én hiába írom be simán a ddns címet ahogy írta, csak timeoutol. A szoftver verzióm ugyanaz mint neki, a menüben nem találtam sehol remote administration beállítást. Ezzel a készülékkel soha nem működött kintről, azt gondoltam hogy a biztonság miatt van így, nyugodt is voltam miatta. Most jöttem izgalomba hogy írta hogy neki simán megy.
Szóval tényleg nem tiltott a hgw-n gyárilag a remote administration?

Szerk: Most nézem, ami képet a (#80418)-ban berakott, az nem kintről hanem bentről éri el, mert speedport.ip a cím. Egyre gyanúsabb hogy tévedés. és mégsem megy kintről.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#80442) mgoogyi válasza Steven (#79813) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Hali!

Neked ez megoldódott?
Annyiból hasonló a problémám, hogy a torrent nálam is leöli a netet, sima weboldalak sem jönnek be, vagy csak 4. 5. frissítésre.
A gépem kábellel van összekötve a modemmel, ami szemre pont olyan, mint amit linkeltél a HGW alatt.

Torrent nélkül nálam is minden zsírul működik és én is azt sejtem, hogy a túl sok kapcsolat fingatja meg a modemet.

A linkelt oldalon írják egyébként:
"Wifi-n történő aktív torrent, és egyéb sok szálon futó le/fel töltés esetenként az eszköz nem megfelelő működését eredményezi. : Ez javítva lesz a következő "nagy" frissítés alkalmával."

Már kétszer "oldották meg" a telekomosok a problémát, ami még mindig fennáll..

(#80443) DJ. Ru$y válasza Upo (#80441) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az csak egy példakép volt neked a DDNS-re mivel otthon volt gyanítom ezért a belsőhálózatból csinált neked egy képet.

Speedporttal sosem próbálkoztam, de néha mikor a "Syno NAS"-om eldobja a hozzáférést valamiért, akkor az Asus routeremet simán elértem már kintről.

Mi lenne, ha vennél egy routert, akkor nem kellene se forwardot állítani semmit, megtanítani az otthonlévőket arra, hogy csak a PPPoE passthrought kell egy ilyen után visszanyomni és kész. Bár szerintem ez nem normális működés kellenének naplómentések és bejelentened vele hibára, plusz megnézni mit produkálnak ilyenkor a LED-ek az elején.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80444) DJ. Ru$y válasza mgoogyi (#80442) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mi lenne, ha megoldanád te és lekorlátoznád a feltöltési- és letöltési szálakat?

Itt a kolléga összes hozzászólása, amit ide írt a topikba.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80445) mgoogyi válasza DJ. Ru$y (#80444) üzenetére


mgoogyi
senior tag

8/4/1-gyel is meghal (úgy, hogy közben nem tölt se fel se le szinte semmit), nemhogy 50 összkapcsolattal.

"Így csak akad a kapcsolat de nem hal szét ... szvl nem kell resetelni... csak ki kapcsolni a klienst "

Csak kikapcsolni a klienst mint megoldás nem megoldás.

(#80446) dptrsk válasza mgoogyi (#80442) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

qbittorrent klienst próbáltad már?

(#80447) mgoogyi válasza dptrsk (#80446) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Nem még.

(#80448) DJ. Ru$y válasza dptrsk (#80446) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy jóval régebbi utorrent kliens.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80449) zojjektum


zojjektum
senior tag

Sziasztok! Ne haragudjatok, de gyorsban kellene segítség. Akinek van optikai kábelen jövő 120mb-os nete, tv-je az megtudná osztani a véleményét a stabilitásról? A net sokszor esik-e le a 15megás garantált sebességre? Megkeresett egy ügyintéző és most nem tudom érdemes-e váltani (upc, 29-es körzetben lakom és elvileg a áprilisban ők is optikai kábelen akarnak buzerálni, de kb. hasonló árért a t-nél úgy vettem észre valamivel többet kapok). Köszönöm!

(#80450) v!ct0y válasza zojjektum (#80449) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hali!
Nekem 3 hete van 50 es netem. Amiből 57-60 között kapok. És nem vettem észre lassulást egyszer se. Szintén 29 es körzet. Szerintem ne várj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.