Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80951) DJ. Ru$y válasza N2O999 (#80950) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha tudja a 30 Mb-et a hálózat (akár bonginggal is), akkor nem "kötelesek" optikát kiépíteni, főleg, ha nem nyertek arra a régióra. Természetesen elképzelhető, hogy nem lesz VDSL2-ről váltás, nálunk sem lesz, a két környező falu kapni fog optikát, a mi településünk a három közül a legnagyobb úgy néz ki nem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80952) spici válasza Criton (#80949) üzenetére


spici
tag

Értem. Lehet ez nagy kérés lenne, de pontosan le tudnád írni hogyan is van felépítve a hálózat?

Például rajzzal, plusz pontosan hogyan van beállítva (pl asus routerben wan statikus-e stb.)
IPTV melyik eszközből él stb.

Ha nem nagy kérés, kellene ahhoz hogy tudjak segíteni.

(#80953) N2O999 válasza DJ. Ru$y (#80951) üzenetére


N2O999
tag

A járásban ezen a településen van a legtöbb igényhely, 951 db emlékezetem szerint, tehát van még mit lefedni, nekem 630 m hurokhosszal vannak ezek az értékek. 129 millió Ft 30% támogatás, ha jól értelmezem az kb. 430 millió Ft capex.

[ Szerkesztve ]

(#80954) Criton válasza spici (#80952) üzenetére


Criton
veterán

Na most fog kijönni megint egy szaki megnézni.

(#80955) vhw


vhw
addikt

Ma hajnalban kaptam egy e-mailt állítólag a telekomtól, meglehetősen tört magyarsággal:
Pl.:
"Kérjük, hogy most vége előtt a megadott időszakban annak érdekében, hogy az előfizetés mindig velünk"

Amiben arra kérnek fizessek be valami elmaradt számlát.
A számla olyan címre érkezett, amivel tudomásom szerint semmiféle kapcsolatban nem állok a telekommal.

A mail szép kis fejléccel, színek, betűtípus stb. Hivatkoznak folyószámlára, a számla sorszámára.
Mellette szép kis kör emailként érkezett, vagy másik 100 cím is szerepel a címzettek között.

Na most sejtem, hogy mire megy ki a játék. Arra lennék kíváncsi, hogy ez már "közismert" sztori, vagy érdemes lenne dobni egy mail-t a valódi telekom ügyfélszolgálatának róla, hogy valakik vicceskedni próbálnak.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#80956) Morris válasza kabelmania27 (#80938) üzenetére


Morris
veterán

Pont ez a gond, hogy sűrűn szakadás van.

(#80957) kabelmania27 válasza Morris (#80956) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemújraindítás nem segít?
Criton: Írd majd le a fejleményeket.

(#80958) #22718208 válasza vhw (#80955) üzenetére


#22718208
törölt tag

Lassan ez mindennapos.

Sztem spamnak jelölni és jónapot.

(#80959) mbalint987 válasza N2O999 (#80950) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ha nem lesz GPON-ra átállás, az sem tragédia, egyrészt ha van elég kapacitás akkor köthetnek Bonding-ot (én tennék vele egy próbát, nekem SAT TV mellett van atom stabil Bondingolt 50 Mbit), másrészt meg ha a T a rézhálózat továbbfejlesztését végzi, akkor közelebb kerülhet egy DSLAM/MSAN is, és akkor nem beszéltem az esetlegesen bevezetendő Vectoring-ról. A T-nek a prioritása az, hogy a legtöbb helyen mehessen az 50 Mbit.

(#80925) spici: Igen, valami gáz mindenképpen van a vonallal, valahol talán egy eloxidált kötés/rossz kábel okoz problémát, mindegy, ez már a T dolga kideríteni.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#80960) Klown válasza Gubek-Einste (#80836) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

A box és a telefon egy hálózaton van. Hiába próbáltam kézzel is összerendelni a box-ot a telefonnal, nem ment. Anyósomnál koax területen (Érd) gond nélkül párosodott ugyanez a telefon a box-szal.

Régebben mintha úgy olvastam volna, hogy optikán nem megy a távirányító alkalmazás. De csak optikán. DSL-en és kábelen igen. Nagyon úgy tűnik, hogy ez valós. Legalábbis nekem nem sikerült a párosítás. Feleségem iPad-jával sem ment. Csak a távoli rögzítést engedi, a távirányítót azzal sem, pedig az más platform. Érdekes, mert ugye az eszközök egy hálózaton vannak.

Valakinek sikerült már optikán belőni az alkalmazásban a távirányítót?

Vajon optikán miért nem lehetséges? :F

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#80961) DJ. Ru$y válasza Klown (#80960) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy az ONT vagy a kész struktúra leválasztása lehet az oka, más nagyon nem. Ha tényleg csak optikán nem megy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80962) Criton válasza kabelmania27 (#80957) üzenetére


Criton
veterán

Kicserélték a készüléket egy Cisco 3925-re, ez most teljesen jó, nem fagy le.
A kérdésem az, hogy mit hova dugjak illetve mit kell beállítani, hogy a saját routerem tudjam használni?

Most már viszont az ipv6 is tökéletesen megy.

[ Szerkesztve ]

(#80963) Sharkweb válasza Klown (#80960) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Nekem most is működik, ugye a Távirányító alkalmazás már rég be van építve a Műsorújság alkalmazásba. Hogy, hogy csináltam, simán beolvastattam a telefonnal a QR kódot és kész. Ja a csatornarendezés is működik.

[ Szerkesztve ]

(#80964) Hoorus válasza Klown (#80960) üzenetére


Hoorus
őstag

Nekem ment optikán is a távirányító app...

(#80965) Morris válasza kabelmania27 (#80957) üzenetére


Morris
veterán

De. De naponta egyszer ezt el kell játszanom? :F

(#80966) kabelmania27 válasza Criton (#80962) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Routered wan portját összekötöd a cisco lan1 portjával.

(#80967) Criton válasza kabelmania27 (#80966) üzenetére


Criton
veterán

csak a lan1-el lehet összekötni a want? a ciscon kell még valamit állítani?

(#80968) dchard válasza N2O999 (#80950) üzenetére


dchard
veterán

A QLN-en egyértelműen látszik az áthallási zaj növekedése, de ez "normális", ahogy egyre több az előfizető, az egyes végpontokon elérhető sebesség (vectoring nélkül) csökkenni fog.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#80969) kabelmania27 válasza Criton (#80967) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel alapértelmezésben kiadja a routernek az ipcímet a router a gépednek ezért ha így hagyod is menni fog.
Ha szeretnéd dmz-be tenni a routert akkor a router ipcímét kell a hgw-ben beállítani.

(#80970) Criton válasza kabelmania27 (#80969) üzenetére


Criton
veterán

Azt szeretném hogy a routetem adja ki az ip címet

(#80971) DJ. Ru$y válasza Criton (#80962) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV mellett csak DMZ-vel tudod "teljes értékűen" használni a saját routered. AP-ként ledegradálódik sima switchnek, wifi AP-nak, ha pedig csak úgy rákötöd, akkor lesz egy dupla natod, ahol minden port forwardot stb-t duplán kell az ASUS mögül megcsinálni, szóval vagy DMZ-vel LAN-WAN vagy pedig AP-ként LAN-LAN összekötve.

#80970
A DHCP a legkevesebb, teljesen mindegy melyik eszközöd adja. Neked a legjobb a LAN-WAN + DMZ lenne szerintem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80972) Criton válasza DJ. Ru$y (#80971) üzenetére


Criton
veterán

Ezt csináltam meg, LAN-WAN + DMZ , de mindig a Cisco adja ki az ip címet.

(#80973) Gubek-Einste válasza Criton (#80972) üzenetére

A router-nek vagy a router-re csatlakozó kliens eszközöknek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80974) Criton válasza Gubek-Einste (#80973) üzenetére


Criton
veterán

Nos, akkor adott a Cisco és az Asus.

Cisco és az Asus összeköttetése: LAN<>WAN. Az Asus a Cisco LAN port1-be van dugva. A LAN port2 viszont powerline-ba. Így viszont mindent ami powerline-on megy, azt szeretném, hogy az Asus legyen az első és ne a Cisco. Viszont ha a Ciscon marad a WAN<>LAN port1 felállás, a powerline meg egyenesen az ASUS Lanport 1-be csatlakozik, akkor meg a Cisco elérhetetlen.

Most, hogy a WAN<>LAN port1 van, és a LAN port2-be van a powerline így az ASUS-t nem érem el, csak Wifin.

[ Szerkesztve ]

(#80975) kabelmania27 válasza Criton (#80974) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Iptv-t kösd rá a ciscora, aztán a cisco lan1 portját a router wan portjával.

(#80976) DJ. Ru$y válasza Criton (#80974) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel külön alhálózatok lesznek... Ez így normális. A Ciscot hagyd ki az egészből, arra csak az IPTV legyen kötve, minden más forgalmat a mögötte DMZ-ben lévő ASUS lásson el. Ez a "legegyszerűbb".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80977) Criton válasza DJ. Ru$y (#80976) üzenetére


Criton
veterán

Sajnos az STB-t nem tudom közvetlen külön a Ciscora kötni . Pont ezért van a powerline.

(#80978) DJ. Ru$y válasza Criton (#80977) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A Powerlineon csak az IPTV megy? Akkor a Powerlinet kösd a Ciscora és minden más az ASUS-ra. Nem ártana egy sematikus rajz legalább, hogy, hogy néz ki a hálózat és mit akarsz megvalósítani, de lassan ott tartunk, hogy csak az AP mód lesz neked megoldás és a Cisco marad routernek, az ASUS degradálódik switchnek és WIFI AP-nak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80979) Criton válasza DJ. Ru$y (#80978) üzenetére


Criton
veterán

Kábelnet hálozat elött az alábbiak szerint nézett ki.

T-s ADSL modem és az Asus WAN-ja volt összekötve. Asus LAN port1 ment a powerline-ba. Két set top box és a net is a powerline-on keresztül ment mindent probléma nélkül. De itt valahogy ez nem nagyon akar megoldódni.

(#80980) gghrtz


gghrtz
őstag

Sziasztok!
Gyorsítós opciós netem van, és olyan kérdésem lenne, hogy a sávszélességet befolyásolhatja, hogy csúcsidő van? Mert néha olyan 8-10Mbit a letöltés, bizonyos időszakban meg megvan a max 50-60Mbit. A feltöltés mindig jó. Itt konkrétan nem is arra gondolok, hogy a cella amit használok leterhelt, mert eléggé gyéren lakott területen élek, a jelerősség pedig excellent. Vajon a bonding server terheltsége befolyásolhatja-e a sebességet? Előre is köszönöm!
Egyébként elégedett vagyok, az eddig 4,5/0,5-ös sávszél után ez kb. maga a megváltás.

[ Szerkesztve ]

(#80981) DJ. Ru$y válasza Criton (#80979) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanúgy össze tudod kötni, de nem fogod elérni az ASUS mögül a Ciscot, csak, ha külön a Ciscora csatlakozol ennyi. Bár, ha a T-től nem modemed volt csak, hanem HGW annak a felületét sem tudtad volna elérni az ASUS mögül, ha az ASUS router volt és nem csak AP.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80982) Criton válasza DJ. Ru$y (#80981) üzenetére


Criton
veterán

Igen, erre sajnos most már rájöttem , hogy ahogy én akarnám az T-s eszközzel nem nagyon fog együtt menni.
VDSL-nél nem tudom hogyan de működött .
Most AP módban teljesen jól lehet használni mind a két készüléket .
Minden szép és jó volt , de a fiam olyan sikeresen meg rángatta a koax kábelt , hogy a csatlakozó leszakadt.
Pont ezért van nálunk Powerline :)
Nos , a kérdésem , milyen Krimpelo kell ehhez a kábelhez illetve milyen csatlakozót kell ravenni?
Így akkor lehetőségem lesz egy kicsit visszavágni a kábelbol és akkor már a koaxot sem érné el.
Valamint Budapesten hol lehet venni ilyen szerszámokat? Olyan is kene amivel a koaxrol a külső vagy milyen réteget be lehet vágni , nem akarok késsel hülyéskedni , és ehhez most megint technikust hívni meg felesleges szerintem .

[ Szerkesztve ]

(#80983) icetheman válasza Criton (#80982) üzenetére


icetheman
tag

Már pedig ehhez szerintem ne vegyél szerszámot, végy pár darab csavaros F csatlakozót ::

[link]

Szikével szépen meg háámozod, "harisnyát" visszahajtod, rácsavarod, kész, és még fagyira is marad pénz a gyereknek.

(de ha mindenáron be akarsz ruházni , akkor krimpelhető csati (valami ilyesmi ,több fajta van, és ahhoz megfelelő krimpelő is kell.)

[ Szerkesztve ]

(#80984) psefever


psefever
újonc

Sziasztok!
Kb két hónap múlva lesz esedékes, hogy Telekom internetet + IPTV-t köttessek a házba.
Nos a kérdésem a következő: szeretném, hogy a kertben lévő fedett kiülőben is legyen wifi (bográcsozás + sörözés közben is lehessen zenét hallgatni). Tervben a 20 Mbit/s net lenne gyorsító opcióval. A kertben lévő hely nincs túl közel a router-hez. Milyen range extendert ajánlanátok ehhez a projekthez? Vagy milyen alternatívát?
Köszönöm a válaszokat!

(#80985) kabelmania27 válasza psefever (#80984) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vezetéknélküli témában ITT választ fogsz kapni a kérdésre.

(#80986) psefever válasza kabelmania27 (#80985) üzenetére


psefever
újonc

Köszönöm!
Megkérdezem abban a topicban.

(#80987) Criton válasza kabelmania27 (#80985) üzenetére


Criton
veterán

kabelmania27 leszedtek valami csillapítót a koaxról, most ilyen értékeket érek el, vagy is amit a Cisco mutat:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 1.1 dBmV 42.2 dB
Channel 2: 0.8 dBmV 42.2 dB
Channel 3: 0.5 dBmV 42.2 dB
Channel 4: 0.3 dBmV 42.0 dB
Channel 5: 1.1 dBmV 43.0 dB
Channel 6: 1.0 dBmV 42.6 dB
Channel 7: 1.2 dBmV 43.0 dB
Channel 8: 1.2 dBmV 42.7 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.5 dBmV
Channel 2: 42.7 dBmV
Channel 3: 43.2 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#80988) kabelmania27 válasza Criton (#80987) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#80989) davee120


davee120
újonc

Sziasztok!
Van egy Speedport W 724V routerem, amit a T-től kaptam. Sajnos ezzel a routerrel nem igazán akartak működni a P2P kapcsolatok, ezért vettem egy TP-Link WR841N-t. A speedporton kikapcsoltam a dhcp-t viszont így az IPTV-k nem működnek. Mi lehet a gond?

(#80990) DJ. Ru$y válasza davee120 (#80989) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kapcsold vissza a DHCP-t, a TP-t kösd úgy a Speedportra, hogy a Speedport LAN1 legyen összekötve a TP WAN portjával, ezek után pipáld be a Speedportban a PPPoE Passthrough opciót, majd a TP-ben állíts be PPPoE kapcsolatot és add meg a szükséges adatokat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80991) davee120 válasza DJ. Ru$y (#80990) üzenetére


davee120
újonc

Ezeket megcsináltam. Visszakapcsoltam a DHCP-t is, de rájöttem, hogy emiatt nem működik a P2P. :(

(#80992) Criton válasza davee120 (#80991) üzenetére


Criton
veterán

üdv abban a körben, akik ilyennel szenvednek.... :DDD telekomnak köszönhetően én csak AP módban tudom használni a routerem :W

egyébként itt elég jó leírás van

[ Szerkesztve ]

(#80993) DJ. Ru$y válasza davee120 (#80991) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

De onnantól kezdve, hogy a PPPoE PT átengedi a csatlakozást a saját routerednek, onnantól kezdve semmi köze a Speedport DHCP-jének a saját routered forgalmához, úgymond egy modemként funkcionál onnantól kezdve.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80994) Criton


Criton
veterán

kábelnet esetében érdemes a dns címet változtatni, vagy jó az amit a T ad?

(#80995) Gubek-Einste válasza Criton (#80994) üzenetére

Mindenféle net kapcsolaton érdemes custom DNS-t használni szolgáltatótól függetlenül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80996) DJ. Ru$y válasza Criton (#80994) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

8.8.8.8 és 8.8.4.4 mind a kettő a Google DNS-e, kereshetsz alternatívákat, néha sajnos van baja T-s DNS-ekkel, ha teheted inkább írd át, akár úgy, hogy egy Google DNS, egy teljesen más külsős DNS, Open DNS stb, aztán, ha van harmadik opció, akkor oda betenni a T-s DNS-ek közül az egyiket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80997) davee120 válasza DJ. Ru$y (#80993) üzenetére


davee120
újonc

Kipróbáltam, hogy bekapcsolva hagyom a DHCP-t a speedporton, de még mindig szétkapcsol a tracker, ha max sebességgel jön a torrent.
Egy hálózaton kell lenni a két routernek és speedporton is meg kell adni a felhasználónevemet és jelszavamat?

(#80998) DJ. Ru$y válasza davee120 (#80997) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szétkapcsol, ja, hogy ez volt a probléma. Korlátozd vissza a maximális és és feltöltésed alá ~20-30%-kal a le és feltöltést a kliensedben, akkor nem fog szétkapcsolni, nem a tracker kapcsol szét, hanem a net fekszik meg, ha fullon megy és mellette megpróbálsz még bármi mást csinálni. Szóval próbáld meg azt, hogy leszabályzod első körben.

Egy hálózaton? Ezt nem értem. Úgy kell összekötni, ahogy leírtam. 0-ról így csinálnám:

1, Speedport factory reset (törlődik belőle minden, visszaáll alapra IPTV-t simán ellátja)
2, Speedport-ban PPPoE Passthrough bepipál és ne nyomj a Save-re, mert, akkor elfelejti, hogy bepipáltad
3, Speedport LAN1 < KÁBEL> Saját router WAN
4, Saját routeren WAN beállítás, PPPoE opció
5, Megadod a PPPoE hozzáféréshez tartozó felhasználódat és jelszavadat
6, Működik, örül.

(Viszont ez sem jelent megoldást arra, hogy, ha maxon hajtod a netet és szétkapcsol, ugyanis akármilyen routerrel ezt fogja csinálni, nekem egy ASUS router van mögötte és, ha nem korlátozom vissza mind a két irányt pár megabittel, akkor képes megölni akár a feltöltés, akár a letöltés az egészet, úgy, hogy nincs IPTV, az pedig a másik nálad, hogy az IPTV még elvesz a net sávszélességből is a DSL miatt.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#80999) davee120 válasza DJ. Ru$y (#80998) üzenetére


davee120
újonc

Értem. köszönöm.
Még annyit kérdeznék, hogyha speedporton kikapcsolom a DHCP-t akkor az IPTV nem kap IP címet, de a TV-n be lehet állítani manuálisan az az IP. Azt meg lehet oldani, hogy a routerben MAC cím alapján hozzárendelek egy fix ip-t és azt adom meg au IPTV-n?

(#81000) DJ. Ru$y válasza davee120 (#80999) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hagyd bekapcsolva a DHCP-t a Speedportban, nem lesz semmilyen hatása a routeredre és a hálózatodra, csak az IPTV BOX-ok kapnak onnan IP-t. Az IPTV-t a Speedportra kösd, ne a saját routeredre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.