Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) TheReMiXeR válasza Vangelis (#8550) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

na erre udnék ellen példát mondani (én is) :DD

Pár hete vettem egy iMac-et egy prémium besorolású boltban...
Nagy számokkal hírdették, hogy akció. Mivel weboldalon látszólag a legkisebb gépet hírdették, na mondom most ennyiért veszek egyet. (régóta akartam már egy ilyet is).
Becsattogunk boltba, poénból egy asus laptopot vettem elő, hogy ebbe kérek ram bővítést.
Fazon csak lesett... nem vágta a poént.

Lényeg, hogy akarok venni egy iMac-et! Kérdezem a fazont a biztonság kedvéért, hogy miből tevődik össze ez az akciós gép. Baromi nehéz kérdést tettem fel, hiszen Mo-n nem forgalmaznak csak 3-4félét. Azt hiszem ezek felépítését nem lenne nehéz megjegyezni.
Kérdésemre emberünk odaugrik az éppen kirakott géphez és kutakodni kezd a neten. Aki már nézte az angol nyelvű oldalakat (apple) az már biztos látta, hogy nem az van leírva, hogy mi van benne hanem hogy mi lehet 20as vagy 24es monitor, 250-es vagy 320-as vinyó... Magyarul emberünknek fingja se volt, mi van a vasban. Kérdezem, hogy ez az akciós ami itt ki van rakva? Nem, felelte, mert ez az új széria. Mondom neki, hogy ez nem lehet, mert ebben 320as vinyó van, HD2600Pro VGA és 2,4-es proci, az újban 250es vinyó van, 2400XT VGA és 2,6-os proci. Erre megint neki esik a netnek...
Kb. eltelt 10perc és még mindig nem tudtam, hogy melyik gépet akciózzák.
Ekkor mondtam elvtársunknak, hogy na öcsém hozzá 1et. Kell, megveszem akármi is van benne... Kihozza, full origi minőségi csomagolásban. Kibontjuk... és végre kiderül, hogy az az akciós gép ami ki van rakva. Az az akciós gép amiben a proci 2,6-os helyett csak 2,4-es, de jobb a vga és nagyobb a vinyó. Az amit 320ezerért árulnak perpill az új procival.
Na, vigyor a számon, nekem pont ez kell.

Szal ez azért érdekes számomra, mert ha én nem tudok megmukkanni amikor rákérdeznek nálam arra, hogy mit tud egy alkatrész az ebbe a kategóriában ciki.
A "nagyoknál " nem.

Egyébként mindenki váltson mekre :DDD :DD :DDD

(#8552) Nyugdíjas válasza TheReMiXeR (#8551) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyik hölgyismerősöm aktuális pasija egy iStyle-ban dolgozik. Hát nos... izé... :D
Egyébként nagyon bírom az apple cuccokat, magam is MacPro-t használnék, ha megtehetném. Nos az állásra jelentkezők közül kb. ugy válogattak mint egy divatfotózáson, tehát kinek a pofája megy a bolt berendezéséhez kb...
Behaltam rajta:DDD

Ezek után csodálkozunk?:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8553) Hequila válasza TheReMiXeR (#8551) üzenetére


Hequila
őstag

Egyébként mindenki váltson mekre
Nincs mindenkinek annyi pénze sznobkodni... :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8554) eziskamu válasza Hequila (#8553) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet sznobkodni olcsóbban is, csak annak az Apple nem örülne ;]

(#8555) Nyugdíjas válasza eziskamu (#8554) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Engem speciel nem érdekel, mennyire ne örülnek neki;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8556) TheReMiXeR válasza Hequila (#8553) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

tőlem igen távol áll a sznobkodás... ha az lennék akkor valami air mac-et vettem volna mutogatás céljából...

..de nem és amióta ezen dolgozom nincs fagyás, nincs vírus, nincs reset, nincs not responding...

egyébként mitől sznobság? ha leosztod az árakat és hogy mit kapsz akkor igencsak ugyanazokkal a számokkal találkozol...

igazából nem lehet bővíteni? ezt nem is kell... (már ha melózol a géppel és nem játszol)

(#8557) liver válasza TheReMiXeR (#8549) üzenetére


liver
tag

"-jouúnápot!
-jónapot!
-vincseszterek felől szeretnék érdeklődeni
-milyenre gondolt?
-160 gigásra
-no, de milyen csatlakozóval rendelkezzen?
-ágépéssel
-sajnos olyanom nincs
-viszlát"

Ejnye..hagyod hülyén meghalni :DDD

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#8558) johniee válasza liver (#8557) üzenetére


johniee
senior tag

Hát ilyen hülét..... :D :DDD és SATA-s Videókártyájuk nincs? :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#8559) TheReMiXeR válasza johniee (#8558) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ja meg ddr2-es vincseszter...

az a baj, hogy a hülékkel nem lehet mit csinálni... ha mini okításba torkollik a dolog akkor az nem fog tetszeni neki... talám még ki is kéri magának a helyezetet...
...így meg abban a tudatban távozik, hogy itt nem lehet ilyet kapni...
(ez az előző kollégának íródott)

(#8560) as_Rock válasza Wilika (#8457) üzenetére


as_Rock
őstag

eeePC-n kétlem, hogy kiadványt szerkesztel, lévén ott képek vannak, emiatt ugye vagy PS, vagy valami hasonló képszerkesztő + minima egy QuarkXpress mint alap a kiaványszerkesztésben.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8561) ollie válasza TheReMiXeR (#8559) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, nem hülye az, aki nem ért a számítógépekhez. Vagy a dédszüleid is azok voltak, akik még életükben nem is láttak számítógépet? Ne nézzük már le az embereket.

***

(#8562) lúzer válasza TheReMiXeR (#8556) üzenetére


lúzer
veterán

elhiszed, hogy nekem win alatt sincs? ;)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8563) elessar


elessar
tag

Egy kis olvasnivaló, nem csak boltosoknak: http://www.urpisti.vilaga.hu/

[ Szerkesztve ]

(#8564) diegho válasza TheReMiXeR (#8556) üzenetére


diegho
nagyúr

sz@r lenne, ha fagyna a gépem, pedig tuningolva is van, de az utolsó fagyás (nem tuningolás kitesztelés közbeni) nem tudom mikor volt, talán még tavaly amikor ati kártya volt a gépben és a catalyst állandóan kiakadt valami hibával, de azóta újra nvidia van és nem fagyott le. (régebben 3-4 hetekig szokott menni a win rajta, csak frissítésekre volt újraindítva, de mostanában már nem csinálok vele semmit éjjelente) Vírusról, ha nem boltban melóznék nem is tudnám, hogy mi az, mivel saját gépen még nem láttam olyant, kivéve mikor direkt szedtem le seriall.com-ról win reinstall előtt egyet (alaplap proci vga cserét túlélte, de már lassú volt szegény), hogy megnézzem mit csinál. Win alatt sincs kékhalál, fagyás, semmi gond, ha normálisan van összerakva a gép és be van állítva rendesen a win. Szomszédomék annyit értenek hozzá mint egy marék molylepke, de 3 évig ment nekik ugyanaz a win és csak akkor lett újratéve, mikor lecserélték a gépet és eladták (így egyszerűbb volt eltüntetni a dolgaikat a vinyóról) most fél éve van meg az új gépük és még ezen sem volt semmi probléma vagy vírus, pedig néznek felnőtt oldalakat is, van msn, játék, minden ami szedni szokta a vírusokat.

Mai visszajáró ügyfél (fiatal srác) 2 hete szólt, hogy a vinyója rossz amit nálam vett fél éve, mert csak 32 gigát ismer fel és nem lehet rá win-t telepíteni, nem hitte el, hogy jó az, ma bejött.
-szia
-szia
-van vinyótok?
-van mekkora kellene
-160-as mert érdekelne mikorra tudnátok kicserélni a rossz vinyómat
-behoztad?
-nem
-akkor esetleg talán jó lenne, mert 5 perc alatt megcsinálom
-de az nem jó, nem tudsz vele semmit csinálni
-hozd be! (kicsit határozottabban rászóltam)
behozta, 5 perc múlva vitte megpartícionálva, formázva :)) komolyan nem hisznek nekem az emberek, pedig már 2 hete is megcsináltam volna neki, de akkor se hitte el, hogy csak 5 perc.

[ Szerkesztve ]

(#8565) lúzer válasza diegho (#8564) üzenetére


lúzer
veterán

át kellett jumperelni csak, vagy mi volt?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8566) Mewryck


Mewryck
tag

általában a jumperelés a gond,előszeretettel korlátozzák le a vinyókapacitását

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#8567) lúzer válasza Mewryck (#8566) üzenetére


lúzer
veterán

no igen a 32 giga tipikus jumperelés azért kérdeztem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8568) diegho válasza lúzer (#8565) üzenetére


diegho
nagyúr

már jumper nélkül hozta be, rátettem a jumpert a helyére, beraktam a gépbe, azonnal 160 giga formázott terültet látott, a felügyeleti eszközök lemezkezelése, fogtam töröltem a partíciót, újra kiírtam és megformáztam gyorsba. kész vihette is.

(#8569) lúzer válasza diegho (#8568) üzenetére


lúzer
veterán

kösz
érdekes különben, nekem pont jumper nélkül full, meg master (a pata vinyóim)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8570) diegho válasza lúzer (#8569) üzenetére


diegho
nagyúr

mert neked WD-d van, én meg seagate-ről beszélek.

(#8571) bullseye válasza ollie (#8561) üzenetére


bullseye
addikt

anyukám se ért hozzá pl. de nem is ő megy vásárolni... vagy ha nagyon akar, akkor felírja szó szerint mi kell, és nem 5 perc beszélgetés maradványaiból próbál kirakni valamit...

és amúgy tényleg van egy réteg, aki ez után nem hiszi el, hogy az AGP az más. boltban pláne, mert biztos csak rá akarják sózni aa drágább, PCI-e merevlemezt :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#8572) felora:)


felora:)
tag

gondolom azért ide is elfér.:)

[link]

(#8573) Lenry válasza diegho (#8564) üzenetére


Lenry
félisten

de az nem jó, nem tudsz vele semmit csinálni
bazmeg... valszeg ha boltban dolgozol, akkor elképzelhető hogy értesz is hozzá...
(bár lehet, hogy az illető korábban járt már iStyle-ban :DDD )

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8574) nyunyu válasza diegho (#8570) üzenetére


nyunyu
félisten

mert neked WD-d van, én meg seagate-ről beszélek.

Az se rossz.

Kedvencem eddig az a Samsung PATA vinyo volt, amire ugye ranyaltak gyarilag egy matricat, hogyan kene jumperolni, na ugy sehogy sem akarta felismerni slavenek, Samsung weblapjan talaltam egy MASIK kiosztast, de ugy sem mukodott, mire a szomszed forumon valamelyik szervizes benyogte, hogy huzzam mar le a masodik jumpert, mert az a 32GB limit. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8575) diegho válasza nyunyu (#8574) üzenetére


diegho
nagyúr

ilyenek nálam is voltak :D

no meg régen olyan hangkártyák amik kibontva a csomagból nem szóltak. egyik se az 5 ből, egy jumpert kellett rátenni és utána ment, amelyik nagykerből hozta főnök (akkor én még nem dolgoztam ott) már vagy 100db-ot visszavett, hogy mind sz@r, mikor szólt nekik, hogy csak egy jumper kell.

(#8576) TheReMiXeR válasza ollie (#8561) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ne szívd mellre, ez itt általános és kizárólagos.

Nem azokról van szó akik nem használnak gépet.

Ide olyanokról írok és írunk akik használnak szgépet de annak felépítését/ vagy működését/ vagy az évek óta használt programjának használatát képtelenek/ vagy főleg nem is akarják megtanulmi. PEDIG ez alap lenne. Nem ELVÁRÁS, hanem ALAP.

Nem a 80 éves mamiról van szó aki a szódásszifon használatán kívül semmihez nem ért.

Szal nem kell a vizedet főkapnyi.

Úgy látom mindig van "új" fórumozó aki éppen magára veszi a dolgokat... Főleg itt a PH!-n, ahol aztán megy a mesemátka rendesen... na mind1.

(#8577) diegho


diegho
nagyúr

bejön egy 50-es emberke kezében laptop táska és egy cd.
-cd lemezük van?
-van x ft
-át tudja nekem írni ezt a cd-t két példányban?
-át igen
-de ezzel a laptoppal kellene átírni
nézek furán
-végülis át

tehát hozzott egy gépet egy lemezzel, hogy tegyem be a gépbe indítsam el a nero-t klikkeljek hármat és írjam át :D

(#8578) TheReMiXeR válasza ollie (#8561) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ui.: egyébként nem én hülyéztem le az illetőt, csak olvass vissza. Az egy dolog, hogy az "azonosítás" miatt hasonló kifejezést használtam de az nem ugyanaz.

(#8579) TheReMiXeR válasza lúzer (#8562) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Én Neked mindent elhiszek :K meg másnak is de ez nem boldogít.

Azt Ti is elhihetitek, hogy van (volt) lehetőségem azt össze rakni amit csak akartam.
Viszont egy premier nem volt képes még egy egész napot hiba nélkül futni a gépen.
...és ezt kb. 8éves tapasztalatból szűröm le, mivel kb. akkor kezdtem a számítógépes videó editálást (az akkori premierrel).

Ellenben ezen a sz@r iMac-en, ami sznobizmus és nem éri meg az árát, harmadik napja megy a folyamatos HD kódolás, közben meg bármit csinálhatok. Tudom most megint az jön, hogy másnak is működik winfos alatt. Na ja, de ez engem nem boldogít ill. nem is érdekel. Ebből nem lakok jól.

Próbáltuk a hekkintost is, de ott sajnos előjött a PC hibája. Egyszerűen nem úgy ment mint magán a meken, simán kifingott 4maggal+8giga rammal. Most 2mag+4giga ram dolgozik, magabiztosan és hibátlanul.

Aztán azt már nem is részletezem, hogy 11éve zene szerkesztéssel is foglalkozom. Tudnék mesélni hányszor bosszankodtam win miatt.

Az ilyen rossz élmények késztettek arra az elhatározásra, na meg az a tudat, hogy az összes profi stúdió mac alatt dolgozik, hogy váltsak.

...na de ez nem a válts mac-re blog... nem fárasztok senkit hablatyolásommal.

(#8580) Stavi


Stavi
tag

A tegnap délutánunk kicsit huzós volt....
Jön egy telefon, hogy van egy kis hálózati probléma... 1mbit adsl + 3 gép re osztva a net.
Kiszállásos dolog, meg kell nézni...
Ez eddig még semmi extra, de hogy utánna az ottani imac-re xp-t telepítettnek velem.... :U
persze a gépet nem lehetett elhozni, mindent a helyszínen....

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#8581) as_Rock


as_Rock
őstag

Boltos szakikat kérdezném: ATI új 4670-es kártyái vannak-e már nagyker listában, illetve tudtok-e róla mikorra és mennyiért várhatóak, lesz-e belőle 2slotos, házból kifújó (mint 3870, vagy az iceQ hűtések) változat?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8582) TheReMiXeR válasza Stavi (#8580) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Jól megférgelték a vasat :C

Kollégának a bookján úgy megfagyott a winfos, hogy nem lehetett kilőni. Amikor végre sikerült utána is csak "fagyottan" indult el... Tutti :P

(#8583) TheReMiXeR válasza as_Rock (#8581) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

most néztem expben ott még nincs listában, uci-ban tuti nincs, máshol nem néztem.
egyebet nem tudok kérem kapcsojja ki

(#8584) H.O.D. válasza Stavi (#8580) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Felment rá?

Where do you want to go today?

(#8585) as_Rock válasza TheReMiXeR (#8583) üzenetére


as_Rock
őstag

:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8586) diegho válasza as_Rock (#8581) üzenetére


diegho
nagyúr

ramiris, mercury nincs, tehát tuti nincs még az országban, talán hét vége felé.

(#8587) shtml


shtml
őstag

A garanciás topicban nem kaptam megbízható választ, ezért itt újra felteszem és csak boltosok válaszát várom:

Egy winchesternél hány bad sector (SMART-ban a reallocated sector count értéke) indokolja a garanciális cserét?

(Tehát nem arra gondolok, hogy a szerviz lefuttat egy diagnosztikai/repair programot, ami áthelyezi a bad sectorokat, ami után "megjavult" a winchester.)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8588) Nyugdíjas válasza H.O.D. (#8584) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Muszáj neki. De azt a perverz állatot aki egy ilyen gépre win-t rak... Nem is értem:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#8589) Stavi válasza H.O.D. (#8584) üzenetére


Stavi
tag

:K

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#8590) as_Rock válasza diegho (#8586) üzenetére


as_Rock
őstag

1-2 hétig még kibírom 1/2lábon is :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8591) sutykuru válasza diegho (#8577) üzenetére


sutykuru
tag

lehet, hogy nem ért hozzá :)
Faterom se tudja be se kapcsolni, na és? Tőlle is sokan kérnek "3 kattintást".

(#8592) lúzer válasza TheReMiXeR (#8579) üzenetére


lúzer
veterán

lényeg, hogy elégedett legyél vele ;)

én autocad-ezek napi 8 órában, az win privilégium
mázli hogy nem szopat a win ^^

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8593) lúzer válasza sutykuru (#8591) üzenetére


lúzer
veterán

én nagyfaterom meg van róla győződve, hogy az internet a sátán műve
ha gépelni kell akkor táskaírógép

és nem érti, ha megírok neki egy levelet hogy viszem be pen-en nyomtatni melóba
de kedves öreg, csak neki ezek ördögi masinák

azért menetrendet már kért tőlem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8594) nyunyu


nyunyu
félisten

Realityshow fuggo kollegaim ma nagy megdobbenessel konstataltak a nemsokara indulo esemeny netes beharangozojabol, hogy mi lettunk a nemsokara indulo TV musor nemhivatalos hardverszallitoi.

Csak errol a rendezvenynek helyet ado kedves ugyfelunk nekunk elfelejtett szolni...

Sebaj, kollegak mar azt is megbeszeltek, milyen indokkal fogunk munkaidoben nagymellu szokeket nezegetni a neten: "csak rajuk neztunk, nem tettek-e meg tonkre a rendszert". :))

Mindenesetre kezdunk felni, mivel multkor se lett jo vege, amikor egy ott forgato TV stabnak kellett internet:
Csak ugy talalomra kihuztak a szerverszoba ablakan at egy UTP-t az udvarra, hogy nesztek itt a net, aztan amikor meg meg mindig nem mukodott az internet az idegen gepeken, akkor a rendszergizdajuk megadta az altalunk bekonfiguralt router IP-jet, meg admin passwd-jet.

Utana meg velunk uvoltoztek fel oran at, miert nem megy a raktar adatbazis, csinaljuk meg DE AZONNAL. :W

Kollega visszaallitotta a router IP tartomanyat, jeee, egybol megjavult a rendszer.

Aztan delutan megint hivtak, hogy nem megy, mert a TVsek megint bekapcsoltak a DHCP-t. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8595) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

18:00-kor ügyfél bejön, hogy cseréljük ki neki az 2hete vett géniusz kameráját mert nem jó... éppen zárunk, morcosan megjegyzem, hogy akkor is elmondtuk, hogy ne vegye meg, ha jót akar... nem hibás, csak éppen nem tetszik a minősége...

18:10-kor berobog egy csaj egy kislánnyal habár a zárva tábla elég rendesen kint van...
A duma a következő :
"most nyertünk a Pelikán Rádióban egy pendrájvot és itt kell átvenni"
Kissé kikerekedett szemmel lestem a nőre... mert a pelikán rádió már vagy 5éve átalakult Másik Rádióvá, de vagy 2éve már az is megszünt mert már Calipso néven fut B.Tóth 3/3-as besúgó Lászlóval az élen... aztán megkérdeztem :
"milyen címre jöttek? mi a bolt neve?
"Kossuth 33"
"na az szupi mert se az oldal se a házszám nem stimmel... ez a 18"
"na az jó, akkor kislányom valami nem stimmel"
...és köszönés nélkül kimentek...

A nap zárásának nem volt rossz :C

(#8596) diegho válasza TheReMiXeR (#8595) üzenetére


diegho
nagyúr

tőlem is vitt két hozzáértő barnább webcamot, nekik a legolcsóbb kellett (1500ft-ért kaptak :D) majd jöttek vissza, hogy hozzunk nekik éjjellátósat, de azt is fillérekért. Persze nem kaptunk olyant, visszajöttek megbeszélt időpontra. Mondom nekik, hogy sajnos nincs, de ezen a héten próbálunk szerezni. Erre ma délelőtt jönnek, hogy na van már? Mondom még hosszú ez a hét, talán pénteken lesz, de fillérekért nem kapni (pl a 3000ft-os kicsit normálisabb már drága nekik). Erre felháborodtak, hogy én hétfőre igértem nekik. Ezzel több gond is van: 1. ma kedd van :D 2. mivel eddig sok év alatt talán 3szor kaptunk hétfőn árut, ezért tuti, hogy nem ígértem nekik hétfőt. Állításuk szerint a kamerán semmi nem látszik. A beállítottátok a fényerőt és a fókuszt kérdésre egy: "hö?!" válasz érkezett :D na most az ilyenekkel mit csináljak? Nem tudom neki megmagyarázni, hogy a 10000-es azért kerül annyiba, mert az annyival jobb, úgyse hiszi el, hiszen én őt át akarom verni.

(#8597) Hequila válasza shtml (#8587) üzenetére


Hequila
őstag

Nem vagyok boltos, de félénk, elcsukló hangon annyit mondanék, hogy akkor garanciás, ha a S.M.A.R.T. paraméter "érték" értéke a "küszöb" érték alá csökken. Ekkor általában ki is szokta jelezni a diagnosztikai program, hogy a paraméter hibás (magyarul a sor végén látható 'OK' helyett 'fail' lesz olvasható.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8598) Hequila válasza Hequila (#8597) üzenetére


Hequila
őstag

Például ez garanciás lenne, ha nem lenne már vagy 6 éves.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8599) shtml válasza Hequila (#8598) üzenetére


shtml
őstag

Köszönöm a válaszodat, ez pont az ellentéte annak, amit a garanciás topicban írt egy ugyancsak nem számtechboltos.

Igazán érdekes, hogy a boltosok meg sem mukkannak, nem válaszolnak. Talán olyan kurva nagy szakmai titkot kérdeztem? :F

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8600) diegho válasza shtml (#8599) üzenetére


diegho
nagyúr

én nem válaszolok, mert én még a nem tőlem származó, nem garanciálisat is le tudom gariztatni, szóval nem igazán szokott érdekelni a rossz vinyó téma. Ráengedek egy hdd regenerator-t, ha nem tud vele mit kezdeni, akkor megy vissza garba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.