Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) diegho


diegho
nagyúr

na kaptunk új központot. Felvétel megvan az öregről ahogy tolja ki kiskocsival a bontási területről a központot szép vígan múlt hét csütörtökön 17:53 perckor :))

épp valakinek laptop memóriák és vinyók árait mondogatom, mikor bejön egy nő azzal:
-valami baja van a monitorunknak meg kéne nézni, mikor tudnál kijönni hozzánk?
-be kéne hozni mert nem megyek ki senkihez (ránézésre 500ft kifizetése is gondot okozott volna neki)
elkezdett valamit magyarázgatni, hogy nem jó valamiért, persze kb nulla információ tartalommal.(valami olyant magyarázott, hogy nem tudják rádugni a gépre) 5 perc után felfogta, hogy be kéne hozni azt a monitort. Kiment az üzletből.
Mondom a srácnak, hogy na ez is menni fog a fórumra, csak nevetett.
10 perc múlva jön vissza a nő egy 14" kb 10 éves monitorral, srác még itt volt, beszélgettünk az xp memóriacímzéséről (4 giga ramot szeretne ugyanis)
Lerakja a nő a monitort, nézem a csatlakozót, ez pedig jónak néz ki, igaz gányolás látszik a végén. Megfogtam egy tesztvga-t a polcról, próbálom rádugni, nem megy. Akkor nézek rá a csatlakozóra a kábelen. Bazz ez nem is monitor csatlakozó. Nem tudom milyen csatlakozó volt ráforrasztva a monitor kábelre, de nem a megszokott lábkiosztás 6 pin-t számoltam minden sorban :F na mondom ez jó, ez nem csoda, hogy nem megy rá a 15 pin d-sub csatira. Kb 15 percembe telt mire elmagyaráztam neki, hogy még csak foglalkozni se akarok a problémájával és hagyjon békén azzal, hogy csináljam meg neki, mert nem vagyok hajlandó elvágni egy vga kábelt azért, hogy utána rágányoljam a csatit a szaros 200ft-os monitorjára. Közben (a nő még javában szenvedett) elköszönt a srác és az ajtóból visszaszól: "sok sikert a fórumon". Miért találnak meg az ilyenek mindig?

(#8302) virkir válasza diegho (#8301) üzenetére


virkir
veterán

Miért találnak meg az ilyenek mindig?

Valahogy az arcodra lehet írva.
:D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8303) mark75


mark75
senior tag

2nap és dark knight :))

(#8304) mark75 válasza mark75 (#8303) üzenetére


mark75
senior tag

most vettem észre,rossz helyre irtam. :B

(#8305) eziskamu válasza mark75 (#8304) üzenetére


eziskamu
addikt

Miért? A számtech boltosok nem járnak moziba? Ja már rég letöltötték ;]

[ Szerkesztve ]

(#8306) Zofren válasza eziskamu (#8305) üzenetére


Zofren
aktív tag

nem töltöttük le. biztonsági másolatot készitettünk az ügyfél gépéről. :)

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#8307) Pötyi válasza diegho (#8301) üzenetére


Pötyi
őstag

Lehet, hogy Hercules VGA monitor volt? :D

[link]

QNX is cool!

(#8308) Rover623 válasza Pötyi (#8307) üzenetére


Rover623
félisten

Olyan nem volt (és nincs) hogy "Hercules VGA"...;)

primus inter pares

(#8309) diegho válasza Pötyi (#8307) üzenetére


diegho
nagyúr

neeem én igazából először soros egér csatira gondoltam, de nem az, látszottak a forrasztás és gányolás nyomai a vga kábel végén.

(#8310) nyunyu válasza Rover623 (#8308) üzenetére


nyunyu
félisten

Olyan nem volt (és nincs) hogy "Hercules VGA"... ;)

Mondjam, hogy volt Hercules VGA, vagy mutassam? :))

Sooot, a monokrom grafikus szabvanyt huszonsokeve megalkoto Hercules ceg meg Radeon9700-et is gyartott...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8311) pok.tom válasza nyunyu (#8310) üzenetére


pok.tom
aktív tag

sztem ott a monitorra gondolt a srác h. hercules monitor nincs :F

(#8312) virkir válasza Rover623 (#8308) üzenetére


virkir
veterán

Egy félistennek azért legalább a hivatkozásként betett linkre rá kéne néznie. Nem? ;)
Ha már a hőskorra nem is emlékszik.

Bár abban igazad lehet, hogy a Herkules és a VGA az két külön fogalom, már ha monitorról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8313) Rover623 válasza virkir (#8312) üzenetére


Rover623
félisten

Emléxem a hőskorra...;)
És a Hercules VGA kártyákra is emlékszem...nekem is volt.

De!

Pötyi Hercules VGA monitorról beszélt...ami egy faszság, ugyebár...;]

primus inter pares

(#8314) localhost válasza localhost (#8286) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tehát?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8315) Rover623 válasza localhost (#8314) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem most gyűjti a lét az új kamerára...nem akar szégyenben maradni a család előtt...:DDD

primus inter pares

(#8316) bullseye


bullseye
addikt

Ezt már nem bírom ki... elnézést a féloffért, de mai "olvasói" kérdés:

"Szevasztok azért irok mert a vista-val bármilyen filmet töltök le az ;;r00,r01....stb kiterjesztésben jelenik meg és akár kiirom akár megprobálom a gépen megnézni nem megy és nemtudom hogyan kolnvertáljam át vob kiterjesztésre hogy megnézhessem vagy kiirjam."

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#8317) Rover623 válasza bullseye (#8316) üzenetére


Rover623
félisten

Ez már az új generáció...digitális analfabétizmus...;]

primus inter pares

(#8318) diegho válasza bullseye (#8316) üzenetére


diegho
nagyúr

könyörgöm ne... már fárasztottak ma elegen :O

ahogy ezt leírtam bejött az egyik legfárasztóbb vevőm... neeeeeeeeeeeeeeeeee és megkérdezi, hogy mennyiért van vinyó. mondom neki, hogy most 160-as a legkisebb. Erre mondja a fia talált neten újonnan 4k-ért számlával és ennyiért ki is viszik hozzá házhoz. Sok sikert kívántam neki hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8319) localhost válasza diegho (#8318) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Annyiért én is tudok adni, kétszer akkorát is, és ki is visszük!
Jah de nem működőképes, az baj ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8320) localhost válasza localhost (#8319) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérdezik a zsidó halkereskedőt:
- mennyibe kerül a hering?
- Öt kopejka darabja!
- ÖÖÖÖÖÖT kopejka???? Mikor szemközt a Grűnnél csak négy ?!?!
- Akkor tessen kérem odamenni vásárolni!

Jön vissza a vevő:
- Két heringet kérek!
- Mi van? Miért nem a Grűnnél vette, mikor ott csak négy kopejka?
- Mert neki momentán nincsen.
- Jah!!! Amikor nálam éppen nincs, akkor nálam csak két kopejka darabja! De nálam van!!!!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8321) bullseye válasza localhost (#8320) üzenetére


bullseye
addikt

Akkor már ideillő régi kínai vicc ez is:

Lao-ce egy számítástechnikai boltot vezetett, ami jól ment (mondom, régi vicc...). A sikereit látva mások is kedvet kaptak, így hamarosan mellette jobbra és balra is nyílt 1-1 üzlet. Mivel az egy boltra jutó bevétel így – logikusan – csökkent, a jobboldali bolt tulajdonosa boltján egy hatalmas plakáttal kezdte hírdetni: "rendkívül alacsony árak" – fel is lendült a forgalma, a többiek kárára. Erre a bal oldali tulajdonos is kiplakátolta boltja fölé: "Hihetetlenül akciós árak". Lao-ce nem tehetett mást, mint kiírta saját üzletének bejárata fölé: "Főbejárat"

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#8322) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Nem boltos vagyok, viszont gyakran szervizelem ismerőseim gépét, de ilyet még nem láttam. User szerint így hozta el a boltból, amit megerősíthet az érintetlen gar matrica. Csak nem értem miért kellett popszegeccsel rögzíteni az oldallapokat. :F

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#8323) Rover623 válasza belaazallat (#8322) üzenetére


Rover623
félisten

Hogy ne tudjátok buzerálni...azért...meg hogy ne tudd megnézni mi van benne (tesztprogikról biztos nem hallottak még ezekben az üzletekben:F)...;]
Mindentől függetlenül ritka sötét dolog...:W
Amíg ment a SEX, az alsóbb árkategóriában szinte mindennapos volt ez a megoldás...de a multik polcaira kirakott szemét is gyakran ilyen kiszerelésben van...:(

primus inter pares

(#8324) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nálunk ma egy Képkártyával volt probléma:)

Vissza is küldtük gariba:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8325) tlac válasza Vangelis (#8324) üzenetére


tlac
nagyúr

és ezen kiborultatok? :)

(#8326) Vangelis válasza tlac (#8325) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem csak valamiért a Képkártya kifejezést még soha nem halottuk.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8327) nyunyu válasza Vangelis (#8326) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem olvastal eleg "szakirodalmat" tizeneve.

Egyebkent nemet szaklapokban vannak ennel cifrabb kifejezesek is.
Pl. alaplapra hasznaljak a Mutterkarte, a Hauptplatinie, meg a Mainboard elnevezest is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8328) ML320 válasza nyunyu (#8327) üzenetére


ML320
aktív tag

Szaklapok? A művelt, hozzáértő felhasználó!!! Az ám az igazi. A méjbárd legyen szektt szívn és hozzá egy éjdzsíphí, de minimum réjd ájdijével. Plussz a többi. Kinél és mit kerestek tökéletes angolsággal kiejtve?

Ember tervez, Isten perverz...

(#8329) localhost válasza ML320 (#8328) üzenetére


localhost
Közösségépítő

HICS-PI nyomtatóhoz tonert. és.... a legjobb, amikor "Dé-ypszilon" márkájú nótbukot keresetek

Mit? mondok-én.
Dé-ypszilon mondja Ő, hogy ez van a tetejére írva a fedélnek, amikor lecsukja.

Nézd ezt a logót fejrefordítva!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8330) Lenry válasza ML320 (#8328) üzenetére


Lenry
félisten

???

a méjbárd-ot még beazonosítottam alaplapnak, meg az éjdzsíphí-t is AGP-nek, de a többi... közölnél egy megoldókulcsot is? :U :DDD

neddudki-t már egész jól értem... azt hittem ezzel is megbirkózok :))

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8331) diegho


diegho
nagyúr

IDE RAID amit nem tudsz értelmezni, hja és socket7.

[ Szerkesztve ]

(#8332) Lenry válasza diegho (#8331) üzenetére


Lenry
félisten

:R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8333) ML320 válasza Lenry (#8330) üzenetére


ML320
aktív tag

Ahogy írták. Csak tudod, ahogy bejön az egyén, rádnéz, kiejti ezeket a szavakat, akkor a dekódoló program betöltése az agyba elvesz egy kis erőforrást, és úgy néz ki, mintha lefagynék... Pedig futnak a progressek... ;)

Ember tervez, Isten perverz...

(#8334) Pötyi


Pötyi
őstag

Kötetlen beszéd közben ezt ti hogy ejtitek:

"szhríkom" vagy "háromkom" ?

:D

QNX is cool!

(#8335) Stavi válasza Stavi (#8300) üzenetére


Stavi
tag

kicsit elkéstem a képekkel
előzmény: az ipse 220v-ról átkapcsolta a tápot 110-re

[link]
[link]
[link]
[link]

az usb-be lévő mp3 lejátszó állítóéag szétdurrant (amit el is hiszek :)

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#8336) localhost válasza Pötyi (#8334) üzenetére


localhost
Közösségépítő

H nélkül, magyarul: szríkom

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8337) macilaci78 válasza ML320 (#8333) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak gondolom, a mozgásért és arcmimikáért felelős taskok kapnak kevesebb figyelmet az agytól. :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#8338) johniee válasza Stavi (#8335) üzenetére


johniee
senior tag

Kicsit megpörkölődött :DDD

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#8339) net84


net84
őstag

csak nem bírták ki, hogy ne akasszanak ki...
faszikám bejön, hogy neki egy nagyon izmos gép kell
- milyen paraméterekkel?
- 8 vagy jobb volna, ha 16GB ram lenne bent, négymagyos intel proci, mert egy szimulációs program fog rajt futni
- milyen operációs rendszer alatt futna ez a program?
- XP
- hááát nemigazán fogja támogatni ezt a rammenyiséget
- vista? ha xp-n fut és xp kell a programnak, akkor el fog futni vista alatt is?
- nembiztos...sőt! könnyel lehet, hogy nem
no itt meg is álltunk, mert én elkezdtem keresni neki, hogy mi mennyi, közben bebökte:
- olyat kellene nézni, ami most egyből van is itt nálatok
- olyan nincs
- akkor olyan, ami legkésöbb a jövő hét elején megvan
- legkorábban a jövő hét közepén, elöbb nem, de a memóriák inkább 2 hét múlva
főleg minekután neki mindenképpen DDR3 kell

Közben kiakadt azon, hogy hogyan képzeli az alaplapgyártó, hogy olyan alaplapot árul, ami támogatja a 16GB-ot, de nincs hozzá 4GB-os modul. Azt csak harmadszorra fogta fel, hogy van 4GB-os modul, csak az alaplap gyártója nem garantálja, hogy működik is az alaplapban...

egyből nem lett meg minden, így kértem tőle egy elérhetősége, hogy majd jelentkezek, ha megvan minden
nagynehezen találtam neki alaplapot, memóriákat és mindent, ami kell, igaz a ramok szállíthatósága még így is kérdéses volt
felhívtam, közöltem vele, hogy a 4GB-os modulok darabja majd 80k, a 2GB-os majd 40k, és nem tudom garantálni, hogy mindenz itt van a jövő héten (főleg, hogy 4 után elég necces utánnakérdezgetni a dolgoknak). Természetesen az árakon ismét kiakadt, majd azon is, hogy nem megoldható jövő hét elejére a gép, mert neki jövő hét végéig meg kell csinálnia egy munkát.
Jakérem! Én először megveszem az eszközt, amivel dolgozni tudok, és utánna kezdek el munkákat bevállálni...
az ilyet nagyon szájon tudnám csapni...

Read only...

(#8340) diegho válasza net84 (#8339) üzenetére


diegho
nagyúr

simán ddr2-es gépet kell neki eladni 8 giga rammal xp-vel és máris meg van oldva, mindenki örül. Kb feléből meg is úszta a dolgot és nem kell várni rá heteket.

(#8341) Josi válasza diegho (#8340) üzenetére


Josi
aktív tag

Xp alá felesleges a 8gGB ram, mert ugyis csak 3GB-t lát a rendszer :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8342) kraftxld válasza Josi (#8341) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Főleg, hogy az x64-es xp látja mind a 8-at.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8343) diegho válasza Josi (#8341) üzenetére


diegho
nagyúr

jaja 64bites akár 16 terrát is, 32bit vista is csak 4 gigát lát (xp is csak annyit lát, nem pedig 3-at). 4 gigából le kell vonni az összes címezhető memóriát a gépben, tehát vga-t, esetleg hangkártyáét stb. Az is igaz, hogy alapból az XP nem tud 2 gigánál többet kiosztani egyetlen alkalmazásnak, de ez egy perc alatt emelhető 3 gigára.

[ Szerkesztve ]

(#8344) Josi válasza diegho (#8343) üzenetére


Josi
aktív tag

arról nem volt szó, hogy 64 bites a windóza :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#8345) johniee válasza Josi (#8341) üzenetére


johniee
senior tag

Szerintem felesleges erről beszélni :)) Elég hülye ötlet 16giga RAM... főleg DDR3-ból :Y Egy vagyon(vagy egy másik gép minimum :DDD )

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#8346) net84 válasza diegho (#8340) üzenetére


net84
őstag

a történethez tartozik: DDR2-vel szerettem volna én is megoldani, részben azért, mert ahhoz találtam először alaplapot, részben azért, mert ahhoz ramot is elöbb tudtam volna adni, de amikor meghallotta, hogy DDR2, egyből "követelte" a DDR3-at, illetve a 8GB nem lett volna elég, neki mindenképpen olyan megoldás kellett, hogy a 16GB garantáltan megoldható legyen jövő hét elején legkésöbb...

egyébként a 16GB memóriát tudja kezelni az XP 64 bites változata? Vagy csak a Vista 64 bit?

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#8347) diegho válasza net84 (#8346) üzenetére


diegho
nagyúr

én az ilyen vásárlóknak szoktam sok sikert kívánni és illedelmesen elköszönni tőlük.Ha nem érti meg, hogy nem biztos, hogy menni fog és beszerezhetetlen, ráadásul marha drága (amire látszólag pénze sincs) akkor felesleges tovább foglalkozni az ilyenekkel. Hozzám is szokott járni 1-2 olyan srác akik 2 havonta kérnek árajánlatot, de soha nem vesznek semmit, pont bent volt a főnököm is egyszer és ő kérdezte meg egyiktől, hogy figyelj, ha nincs pénzed rá, akkor miért jössz be feleslegesen és tartasz fel minket 1 órán keresztül ezzel? Lenne ám jobb dolgunk is mint állandóan neked összeírogatni álmaid gépét. (hozzáteszem a srác állítólag már vagy 5 éve ezt csinálja és 5 év alatt még 1db cd lemezt sem vett nálunk :)) )

XP 64bit elméletileg 16TB memóriát is tud kezelni, persze nem próbáltam :D

[ Szerkesztve ]

(#8348) localhost válasza diegho (#8347) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert én már meguntam, hogy idejár hozzánk, megadtam neki a címeteket, hogy menjen oda hozzátok. Nem szokott localhostra hivatkozni ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8349) net84


net84
őstag

ma reggeli "agyi aratógép" telefonja:
- 512Mb-os DDR2 ram 667MHz-es mennyibe kerül?
- pillanat megnézem van-e jelenleg belőle, jelenleg nincs, 1GB 800MHz-es DDR2 ramot tudok adni
- és az jó az én notebook-omba?
HE?
- ha notebook-ról van szó, akkor abba más memória kell, abba tudok adni egy gigásat 667MHz-esbe
- voltam x-be, nekik van egybe 2GB-os moduluk, az is jó az én notebook-omba?
- tudni kellene a gép pontos típusát, és meg tudjuk nézni, illetve ki is tudjuk próbálni...
- jó! akkor beviszem a gépet...

Read only...

(#8350) Ygg válasza net84 (#8339) üzenetére


Ygg
senior tag

Bakker, ez az idióta tegnap minket is hívott.
Szerintem végigpróbált mindenkit Szombathelyen, ha hozám is eljutott.

(Aki nem ismerne - nincs boltunk, inkább szoftverekkel és integrációval, háló, rendszer, alkalmazás supporttal, webes alkalmazásokkal, fejlesztéssel foglalkozó cég vagyunk,
hardverrel akkor foglalkozunk, ha az ügyfél kéri, hogy szerezzük be a megoldáshoz, vagy karbantartsunk, szervízeljünk, etc.)

Öcsém vette fel.
Ugyanez, hiper szuper gép, szimulációra, a földön nincs annyi RAM, ami kéne bele, és tegnapra.
Ya, nálunk mindezt 200k-ból akarta kihozni.
Erre természetesen megnyerte a "menjen gyorsan a 3,14csába" feliratú sorsjegyet heveny röhögés kiséretében.
Persze kulturáltan megmagyarázta neki, hogy 200k az nagyon sovány ehhez, és mégis mi az elképzelése.
Elképzelés= Asus alaplap jó lesz, ne legyen gagyi.
S elkeseredve, hogy nem tudtunk neki tegnapra gépet adni, azért még adott egy komoly freimailos címet.
Pazar:).
Nagy az isten állatkertje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.