Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) Bferibörs válasza bacus (#14499) üzenetére


Bferibörs
addikt

Meglepő módon az s24 u sem végzett jó helyen fotózásban.

[kép]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#14502) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Azért ez meglepő, hogy utolsó a sorban az S23U akksi téren:
[https://www.tomsguide.com/us/smartphones-best-battery-life,review-2857.html]

(#14503) rothfb válasza gyuri81 (#14502) üzenetére


rothfb
veterán

Egy másik lista:
link

Nem mindegy honnan nézzük.
link

(#14504) balintka válasza gyuri81 (#14502) üzenetére


balintka
addikt

Én megvárom a gsmarena besorolását, azt azért kötve hiszem, hogy ekkora különbség lenne az S23U-hoz képest. De ha valóban ekkora lenne, akkor tudom fogom cserélni 24U-ra.

(#14505) klaya86 válasza gyuri81 (#14502) üzenetére


klaya86
senior tag

Amíg nem zsír új készülékeket tesztelnek, azonos aksi elhasználódással, addig ezeknek a teszteknek nem sok értelme van. Be is szarok, ha az s24u 30%al jobban bírja. Új korában nálam az s23u 9-10 órás képernyő időket tudott. Belakott rendszerrel, fél évesen 8-9 óra. Fél évesen az s24u sem lenne jobb.

(#14506) TODI1111 válasza balintka (#14504) üzenetére


TODI1111
addikt

Hétköznapi használatban nincs is ilyen különbség. S23 ultráról váltottam az én felhasználói szokásaimmal, ugyan azokkal a programokkal és beállításokkal egy kicsit jobban bírja, de nem ennyire.

(#14507) balintka válasza TODI1111 (#14506) üzenetére


balintka
addikt

Én is erre gondoltam. Meg a 24U-nak még új is az akksija. Ugyanezzel a mérettel 10-15%-nál nagyobb különbséget semmiképp nem tartok reálisnak.

(#14508) A 2. Vesztes válasza bacus (#14499) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Mi az a "katt katt katt"? :)

Amúgy nem látom értelmét annak, hogy túlzott jelentőségét tulajdonítsunk az összehasonlításoknak. Az a lényeg, hogy neked megfelel e az eredmény.
Mindig lesz/lesznek telefonok, amik jobbak valamiben. Ez csak elveszi az örömöt. ;)

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#14509) bacus válasza A 2. Vesztes (#14508) üzenetére


bacus
őstag

így mondják a magamfajta boomerek, mikor "elkattintják" a fényképező gépet :D

pl hangerő gombokkal még az érzés is olyan :)

migabi24 és Bferibörs:
Érdekes, hogy csak a beltéri képekkel van ilyen bajom, ma is fotóztam motorozás közben, nem igen találok ilyen hibát, életlenséget, stb. Jó a fényképezője nagyon kültéren, és tuti beltéren is jobbat tud, mint amit az automata beállítással készít, főleg kevés fényben. A zajmentesség nem érdekes, ha amúgy a képen bemozdul minden.., lehet a pro módot kell használni, majd próbálgatom

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14510) A 2. Vesztes válasza bacus (#14509) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

:D :D Nem vagy te boomer szerintem, max X generációs. Én amúgy az vagyok.

A kemeraproblémákon lehet hogy segít a Camera Assistant a Galaxy Storeból. Ha még nem töltöttétek le, lehet érdemes kipróbálni.....

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#14511) bacus válasza A 2. Vesztes (#14510) üzenetére


bacus
őstag

Fent van. 53 éves leszek idén... (de ma egy étteremben egy ingyen illemtanóra keretében, ahogy oktatott a banya, megkérdeztem mégis mennyinek néz engem? 30-35 között..., könny csordult a szemembe. :D)

És bár szorosan nem tartozik ide, de egy időben elég sok esküvőn fotóztam fotósként.., némi fogalmam van a fényképezésről. :)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14512) golyós válasza A 2. Vesztes (#14510) üzenetére


golyós
őstag

Miért hiszitek, hogy a CA csodát tesz?
Ki nem állhatom a GCam felületét, de ott valóban van különbség a képek között.
Beltérben és csipőből tüzelésre nem való ez a telo.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#14513) Pythoncobra válasza Bferibörs (#14501) üzenetére


Pythoncobra
tag

"Nem végzett jó helyen"
147 helyett 144 pont.
2 %
Észrevehetetlen.
Ez azt jelenti, hogy a legjobb 20 készülék foto tulajdonságai között marginális különbség van.
A felhasználók kb 98 %-a nem is veszi észre.

[ Szerkesztve ]

(#14514) A 2. Vesztes válasza golyós (#14512) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Há én azé hiszek benne, me azt mondották a rötylámban... :DDD

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#14515) A 2. Vesztes válasza bacus (#14511) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

:) Akkor te egy étterembe járó, fiatalos X vagy, mondom én! :K A boomer generáció nem gondolom hogy különösebben érdeklődne az okostelefonok irányába, persze vannak kivételek.

A telefon továbbra is lenyűgöz. Amit nem használok még az az S pen. Nálatok az be van járatva? Van haszna a hétköznapokban? :F

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#14516) rothfb válasza A 2. Vesztes (#14515) üzenetére


rothfb
veterán

Mi a franckarika az a boomer generáció? Már a kifejezés is taszít, de korban mit jelent, hogy boomer? Mettől meddig?

[ Szerkesztve ]

(#14517) Senser87


Senser87
tag

Sziasztok!
Hétvégén kipróbáltam a videószerkesztőt, hosszú idő után. A készített videóból csak levágtam elől-hátul, majd elmentettem másként. Teljesen elrontotta a színeket. Most kipróbáltam S24+-szal (kollégámé),az is kicsit talán módosított rajta, de nem számottevő.
OneUI 6.0 lehet a hibás? Minden frissített. Csatoltam a két videóból kivágott képet.
Van rá megoldás, vagy ez ilyen?
[kép] [kép]

SAM GS23U

(#14518) DeFence válasza rothfb (#14516) üzenetére


DeFence
tag

Szerintem a most 45 felettiek mind azok.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#14519) rothfb válasza DeFence (#14518) üzenetére


rothfb
veterán

És mi az, hogy boomer???

(#14520) Plazmacucci válasza rothfb (#14519) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Miért nem googlizol rá? A 45 és 65 között született emberek azok, de a szlengben az olyan többnyire idős embert jelenti aki generációs különbségek miatt nem érti meg a mai szokásokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14521) jeni válasza Plazmacucci (#14520) üzenetére


jeni
félisten

És a 41-ben születtek is

(#14522) rothfb válasza Plazmacucci (#14520) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor az a kijelentés, miszerint a 45 év felettiek mind azok, hülyeség úgy, ahogy van.
Off vége.

(#14523) lala666 válasza Plazmacucci (#14520) üzenetére


lala666
senior tag

Sokszor még egymást sem értik....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#14524) tylerddd válasza Pythoncobra (#14513) üzenetére


tylerddd
veterán

Egyébként is én döntöm el, hogy nekem jó-e. Nyilván egy unboxing és objektív teszt általánosságban a készülékről segíthet a döntésben vásárlásnál. De utána a személyes tapasztalat lesz a döntő. Egy ilyen "hányadik helyen áll" dolog szerintem annak számít, aki valamilyen szinten villantani akar a készülékkel, hogy neki a "legjobb" van.

Egy csomóan felhozzák az iPhone mellett az ökoszisztémát, miközben van egy telefonjuk, ami egymagában nem lesz ökoszisztéma :DDD De jó marketing duma és sok Youtuber is ezt hozza fel...akiknek nyilván Mac, iPad, Watch stb. minden van.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14525) klaya86 válasza tylerddd (#14524) üzenetére


klaya86
senior tag

Ez a villanás dolog egyébként röhejes 😃de sajnos igaz. Akik azt hiszik, hogy egy telefon miatt ők már valakik, vagy többek, mint a másik, ott nagy baj van. Maximum 1-2 ismerős előtt lehet villantani, de kimesz az utcára vagy bárhova és az emberek 99.9%-a leszarja mi van a kezedben. Nekem is van ilyen ismerősöm, aki azért vett s23u -t, mert akkor ő mekkora jampi lesz majd. Természetesen összes fényképen alul be van kapcsolva az s23 ultra vizjel, mindenki lássa mivel lőtte. 🤣🤣 Szánalmas sajnos. De szerintem részben ez marketing, illetve a fogyasztói társadalom sajátsága.

(#14526) bacus válasza Plazmacucci (#14520) üzenetére


bacus
őstag

Van itt azért kis kettősség, mert a szleng "egymást, meg a szokásokat sem értik" elég pejoratív jelentéssel bír, nyilván ezt az ember nem használja pl saját magára, no meg nem is igen igaz, mert a mai vívmányokat, nem a mostani Y,Z generáció fiataljai fejlesztették ki, hanem pont ennek a boomereknek mondott generáció zseniei.

Maga a kifejezés a baby boom -kor születettekre vonatkozik, ami a különböző országokban hozott rendeletek után hirtelen megugró születés számokra utalnak. A szó nem magyar, nem is magyar sajátosság, de itt is létezett, még ha kicsit eltolva is. (a hetvenes évek közepén már nem A,B,C osztályok voltak az iskolákban, hanem volt D, E, stb is, mert annyi gyerek volt) Pár év múlva majd ki tudja milyen szó lesz a mostani CSOK miatt született generációra.

Összefoglalva, a bizonyos életkorban lévő embereket kategorizálják X,Y,Z generációnak, az ennél idősebbeket meg simán leboomerezik :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14527) rothfb válasza bacus (#14526) üzenetére


rothfb
veterán

Pontos megfogalmazás. Ahogy már írtam, hülyeség bárkit kor alapján leboomerezni (eleve a kifejezés talán ha pár éve létezik), szimplán butaság.

(#14528) Plazmacucci válasza bacus (#14526) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tévedsz, a boomer nem a korosztály megnevezése miatt ismeretes és népszerű az interneten. Ez egy népszerű meme, de aki boomer úgy sem érti :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14529) golyós válasza A 2. Vesztes (#14515) üzenetére


golyós
őstag

Fordításnál verhetettlen az S pen. Változtathatod, hogy a szöveg fölé rakással a szót vagy több mondatot jelöljön ki és fordítsa.
Mivel nem beszélek angolul (se) így én nagyon szeretem.
Ali-n is használom , terméleírásokhoz is kiváló segítség.
Képszerkesztés közben is jó, hogy van.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#14530) bacus válasza Plazmacucci (#14528) üzenetére


bacus
őstag

Vagy te nem érted.., mert az ok boomer kifejezésre kerestél.

De mint írtam, hazánkban az elkésődés folyamata itt is megfigyelhető :D A tól-ig határokat nem kell ilyen élesen venni.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14531) Plazmacucci válasza bacus (#14530) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Baszki ezt írtam egy órával ezelőtt... Ez már nem boomerség, hanem értő olvasás hiánya :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14532) Capella válasza Plazmacucci (#14528) üzenetére


Capella
senior tag

Nekem azzal van tele a hócipőm, hogy manapság minden szirsz@rra azt mondják, hogy mém.
Gyakorlatilag nincs semmi, ami ne mém lenne. :N Így ebben a formában nekem semmit nem jelent, hogy valami mém. ;) :P

(#14533) bacus válasza Plazmacucci (#14531) üzenetére


bacus
őstag

akkor miért nem gyakorolsz? :D

vagy te elhiszed, hogy egy 2019-ben népszerű lett mém hozta be ezt a kifejezést?
Már 2000 előtt is így nevezték a generációkat, mikor még az internet mint ilyen gyerekcipőben járt.

Az ok boomer kifejezés a Z generáció szlengje: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Generation_Z_slang

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14534) bcl


bcl
senior tag

A boomer-témához
Eddig nem láttam ezt, itt leírva, és talán segíti a megértést: a második világháborúban elég rendesen elfogyott a férfi-alapanyag, illetve a születések/halálozások aránya csúnyán leromlott. Sokan is haltak meg (főleg férfiak), meg relatíve kevesen születtek.
A háború után ösztönözték is a születéseket, meg az emberek kedve is megjött... :DDD
Szóval így lett a baby boom. És ők lettek a boomerek. Magyarországon asszem a "Ratkó-gyerekek" generációja ők. És ezért volt sok-sok osztály a 70-es, 80-as években, mert az ő szüleik a Ratkó-generáció, akik sokan voltak, és emiatt sok gyereket is szültek.
Szóval így valahogy lehet kicsit történelmi kontextusba helyezni a dolgot :)
(75-ben születtem, nálunk is volt még f osztály is :) )

(#14535) migabi24 válasza bcl (#14534) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi a magyarázatot, érdekes volt :R

(#14536) hanti válasza bacus (#14533) üzenetére


hanti
senior tag

Azt hogy ma itt nyomkodhatjuk a telefont és van rajta internet, azt a boomer generációnak köszönhetjük, úgy mellesleg! :C

(#14537) rothfb válasza hanti (#14536) üzenetére


rothfb
veterán

Erről ennyit, mondom ezt 80-asként.
Na nem 80 IQ-sként...:U:DD

(#14538) bacus válasza hanti (#14536) üzenetére


bacus
őstag

Nem ezt írtam volna? Mert szerintem de. :)

"a mai vívmányokat, nem a mostani Y,Z generáció fiataljai fejlesztették ki, hanem pont ennek a boomereknek mondott generáció zseniei"

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#14539) tms+ válasza bcl (#14534) üzenetére


tms+
junior tag

Pontosan, itthon a Ratkó gyerekek az ötvenes években születettek, az ő gyermekeik a Ratkó unokák.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#14540) Kamarásss


Kamarásss
junior tag

[link] a fakó kijelző mellê...

(#14541) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Uraim, kérem engedjük már el a generációs témát, nagyon nem idevaló, még közvetve sem.
Köszi!

(#14542) A 2. Vesztes válasza golyós (#14529) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Nagyon köszi a tippet, még nem próbáltam, de akkor belekezdek. 👌🥳

Úgy látom sok mindenért marjátok egymást, ami kicsit fura. :F

Egy érdekesség a telóval kapcsolatban:
Az S20U sokkal flottobbul kezelte az etmeneteket a programok közt, ill simabban és gyorsabban kezelte a képek szerkesztését. Ezen csodálkozom, lehet hogy ki kell kapcsolni az animációkat??? :F

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#14543) gippazoid


gippazoid
senior tag

Lehet, csak nekem újdonság, de hátha tudok segíteni másnak is.
Pár napja teszteltem, hogy mikor működik az, hogy két SIM kártyával használva a telefont, amikor az egyiken beszélek, és hívás jön a másikra, akkor ne az történjen, hogy a másik hívónak bemondja a központ, hogy nem vagyok elérhető (ez a klasszikus eset ugye), hanem csöngjön ki a hívónak és én is lássam, hogy van bejövő hívás, és fel is tudjam venni. Ezt már korábbi OnePlus7 telefonomon láttam működni, meg is lepődtem rajta.
Na ez most nem működött, de sejtettem, hogy a VoLTE és VoWiFi ki-bekapcsolt állapotával van kapcsolatban. A Kapcsolatok menü környékén a SIM opcióknál bekapcsoltam mindkét SIM-re amit csak tudtam ezzel kapcsolatosan.
Úgy már működött.
Aztán pár nappal később telefonálni akartam és a kontaktra rábökve sehogy sem akarta felkínálni a tárcsázó, hogy melyik SIM-ről akarom hívni az illetőt. Pedig eddig ezt a funkciót használtam. Mindenáron az 1-es SIM-mel akarta, fel sem kínálta a 2-es SIM-et (ez független attól, hogy mi alapból melyik SIM-re van állítva a hívás). Aztán ha jól emlékszem, a tárcsázó beállításai között matatva találtam olyan menüpontokat, hogy melyik SIM-re melyik a preferált mód: mobilnet vagy SIM.
A SIM1-re WiFi volt beállítva, a SIM2-re meg mobilnet. Én sosem állítottam, erről a menüről nem is tudtam eddig.
Aztán tippeltem, hogy azért nem kínálja fel mindkét SIM-et mert nincsenek egy "szinten", a WiFi - kedvezőbb költségei miatt - előnyt élvez a Samsung szerint...
Beállítottam a SIM2-nél is a WiFi-t és azonnal megjelent az opció hogy SIM1 vagy SIM2-vel akarom indítani a hívást. Azóta a két térerő kijelzéshez két VoWiFi ikon is tartozik a felső állapotsorban.

Gippazoid Novelties Inc.

(#14544) -Maci-


-Maci-
addikt

Srácok, erre valaki?

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Kaptam egy tananyagot, ami HTML formátum van. Van egy kezdő oldal, rajta linkekkel (fejezetek). Ha egy adott lnkre kattintok betölti az adott fejezetet.
Ez a heyzet Windows alatt, Edge böngészővel.
Ugyanezt szeretném andoidon is(Tab S8U), de ott nem nyitja meg a linkeket. Kiírja, hogy nem található az oldal. Pedig 1:1-ben másoltam fel a mappát. Több böngészővel próbáltam (Edge, Samsung, Chrome)
mi lehet a gond? Tipp esetleg?

A dedikált csoportban nem kaptam választ. Hátha itt ügyesbb forumozók vannak.

Bocs, ha nagyon off.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#14545) Joccc07 válasza -Maci- (#14544) üzenetére


Joccc07
addikt

Próbáld meg a mappát egy másik mappába átrakni. Mondjuk a letöltések mappába. Azt használja a böngésző is. Valószínűleg adatvédelmi nyűgje van. Nem biztos, hogy segít, de egy próbát megér.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#14546) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Mondjatok lecci aki mar frissitett Android 14-re, az Akku ido tenyleg rosszabb lett ??
Megeri lecserelni a 13-at, mert nekem meg most is az van. :B
Koszi.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#14547) bcl válasza -Maci- (#14544) üzenetére


bcl
senior tag

Esetleg próbáld meg a KIWI Browsert!
Nem tudom, a natív androidos browserek támogatják-e a helyi/fájl resource-okat. Nem biztos. Vagy valami spéci/helyi fájl elérés engedély hiányzik. Ezzel szépen összecsenghet az, amit lentebb javasoltak, hogy próbáld másik mappába másolni.
Hátha...

(#14548) bcl válasza Dr.FantastiK (#14546) üzenetére


bcl
senior tag

Nálam nem okozott sem negatív, sem pozitív irányba változást. Legalábbis észrevehetőt nem.

(#14549) tylerddd válasza Dr.FantastiK (#14546) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam: tavaly júliusi vásárlás, szuper üzemidő 13-mal. Majd két frissítés eléggé megnyirbálta, a 14 hozta vissza az életbe. Azóta mindent feltettem, ami jött, nem lett rosszabb az üzemidő. Telekomos szoftver.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#14550) -Maci- válasza Joccc07 (#14545) üzenetére


-Maci-
addikt

Köszönöm, de sajnos így sem :F

@bcl

A Kiwi browserrel sem müködik sajna:(((

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.