Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) Gardaai válasza Kleroo (#15294) üzenetére


Gardaai
senior tag

Lehet, de sose használtam droidon sem, mert számomra elviselhetetlen a használat, ha nincs egy szép fluid animáció amit látok. Nekem attól nincs "gyorsabb" érzésem, inkább gagyi hatást kelt.
Bizonyára köze van ahhoz, hogy animációkkal is foglalkozom és a szép átmenetek adják hozzá a wow faktort és az értéket.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15302) migabi24 válasza Gardaai (#15301) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én nem foglakozom animációkkal, de ugyanez a véleményem, atom gagyi ha nincs szép átmenet :D

(#15303) tylerddd


tylerddd
veterán

Én 0,5-re leveszem, ahol tudom az animációt és elviselhető a működése. Telefonokon bevált, de pl. próbáltam Android TV-n, ott valahogy nem volt az igazi, marad 1x-es sebességen.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15304) Kleroo válasza Gardaai (#15301) üzenetére


Kleroo
veterán

Mindenkinek javaslom, hogy próbálja ki, és használja egy napig igy. Én is imádom az animációkat. Meetingeltem órakat sokzsor, UX-essel arról, hogy 0.8 v 0.9mp legyen, és legyen-e 2 irányváltás is egy animációban, stb :D.
0.5x tempón is minden animáció megvan, fullosan kirenderelve szépen. Ha pattogósan, gyorsan használod a tellát, sokszor olyan szitukban, ahol pörögni kell; akkor nagy a difi tempó-érzetben. Mondom ezt amúgy úgy, hogy használtam 1x-nél hosszabban is pár napig, van hogy jó dolog benne gyönyörködni, chillben. De amúgy tényleg, a 0.5x penge. Ha megszokod, ugyanúgy látod, az 1x-et pedig csigának érzed utána azonnal. Ugyanaz az élmény, csak rohadt fürge. A 23U pedig van annyira gyors, hogy animáció nélkül tényleg instant tempóra vált, nem kell a töltéseket elfednie :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15305) mgTerminator


mgTerminator
veterán

RAM használat, Facebook és tiktok app nincs feltelepítve és böngészőből se használom ezeket. Játék van felrakva de hónapok óta időm nincs semmire nem hogy játékra.

Most gondolom jönnek majd a 8Gb fanok hogy megmondják hogy ők ugyan megmondták hogy elég a 8Gb mert a rendszer csak 7.8Gb-ot használ :))

(#15306) Gardaai válasza Kleroo (#15304) üzenetére


Gardaai
senior tag

Hiszek neked. Lássuk a medvét.
Átállítottam 0.5x-re min. egy napig. Régen próbálgattam még talán S7, S8 időben, de borzalmas élmény volt.
Most valóban nem olyan rossz érzés mint régen, sokkal jobb animációnak köszönhetően, nem csak lepuffan a helyére. Továbbra is kicsit gagyi. Meglátjuk változik-e a véleményem. :))

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15307) -Maci- válasza Kleroo (#15304) üzenetére


-Maci-
addikt

Én már nem is tudom hanyadik telóm óta ezzel a művelettel kezdek rögtön az első bekapcsolást követően. Alap mozdulat. :B

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#15308) Gardaai válasza mgTerminator (#15305) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha 30GB memória lenne benne, akkor 20-at enne a "rendszer".
Ez mindig is így volt. Addig nyújtózkodik ameddig tud. Ezért szokták mondani, hogy nincs olyan, hogy túl sok memória.
8GB is bőven elég, ha nagyon megtelik, akkor a rendszer innen-onnan elvesz, majd ha szabadul fel, megint betölti.
Ezért felesleges vitát generálni, amikor sok-sok éve így működik a memória kezelés.
Asztali gépembe 64 GB memória van, irodai gépemben 32 GB, mégis ugyanazt a munkát szinte ugyanolyanak minőségben tudom elvégezni. Akkor van baj, ha combosabb projekt van, egyébként egál.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15309) sixpak válasza mgTerminator (#15305) üzenetére


sixpak
nagyúr

1 hete párhuzamosan használom az S21 Ultra-t (12Gb) az S23 Ultrával (8Gb).
Ha ugyanazokat az appokat nyitom meg mindkettőn, akkor is több ram usage van a 12Gb-nál.
De gondolom nem újdonság neked a ram kezelés, pc-nél is ugyanígy működik.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15310) Kleroo válasza Gardaai (#15306) üzenetére


Kleroo
veterán

Kiváncsi leszek. :DSzerintem igényes lett végre. (régen csak azért kapcsoltam ki, hogy legalább ez ne döcögjön, ez ne egy a HW-t, de évek óta -khm kivéve az s22-t :D - nagyon szepen duruzsolnaka samsungok, es esztetikai elmenyt ad a .5x is. Az lesz izgi amikor visszaalssz, hogy lassunak fogod-e erezni a telot. :D Persze nyomogatni kell oszen, appok kozott vatogatni, stb. :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15311) tylerddd válasza mgTerminator (#15305) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem 8GB-os van, de nem érdekel ez a téma. Unalmas. Felesleges.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15312) klaya86 válasza tylerddd (#15311) üzenetére


klaya86
senior tag

+1

(#15313) Rise17 válasza mgTerminator (#15305) üzenetére


Rise17
tag

(8gb/256)Én azt vettem észre hogy az One ui 6.0 sokkal több ramot eszik, 5.1-el úgy hogy fent van facebook messenger insta tiktok igazábol minden ez jön(letiltottam minden felesleges samsung,google appot) ki :

[ Szerkesztve ]

(#15314) TODI1111 válasza Kleroo (#15304) üzenetére


TODI1111
addikt

Átraktam 0,5x-re. Próba indul. :D

(#15315) klaya86


klaya86
senior tag

Nálam minden telefonon első, hogy leveszem 0.5re az animáció sebességet. Sokkal pörgősebb az egész.

(#15316) Lajmund


Lajmund
senior tag

Ott elvan cseszve hogy kiadták 8 gigàval amikor a 12 kéne hogy az alap legyen ha màr csúcs készülék. Nekem is mindog 8 giga fölött van a ram àltalàban és minden egyből jelen van semmit nem kell vàrni. Nem hiszem hogy a 8 gigàsba is így van. Igaz fold5 de a hardver meg a szoftver szinte ugyanaz.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#15317) klaya86


klaya86
senior tag

Fárasztó már ez a RAM téma...

Egy kis példa, mennyi különbség van 8 vs 12 GB RAM között.
[link]

(#15318) -Maci-


-Maci-
addikt

RAM az én olvasatomban:
Azért van, hogy minél több, sűrűn használt app lehessen meg nyitva a háttérben, hogy azok gyorsan elérhetőek legyenek.
A rendszer ezt optimálisan szabályozza. A RAM azért van, hogy használjuk. Nem azért, hogy minél több legyen belőle szabadon.
A rendszer nagyrészt kihasználja a rendelkezésre álló RAM-ot, hiszen azért van.
Új, nem háttértárazott app indítása esetén a rendszer intelligensen újra tervezi az appok RAM használatát.
Ergo a rendelkezésre állom RAM terület 90%- ban foglalt a maximális gyorsaság érdekében. Ergo fölösleges azon görcsölni, hogy mennyi RAM van szabadon.

Az én olvasatomban!

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#15319) gyuri81 válasza TODI1111 (#15314) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Kb ezzel kezdem mindig az új telefont belakást. Nem tudom elviselni már az 1x-es animációt. Elalszok közben annyira lassú... :DDD

Lajmund : nekem van összehasonlítási alapom, mivel másfél évig volt 12/256-os S22U-m. Pont olyan a RAM kezelés mint az most a 8/256-os S23U-n, semmivel sem rosszabb. Ha nem hozná azt a szintet, elhiheted, hogy eladtam volna a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#15320) mgTerminator válasza klaya86 (#15317) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nagyon szép videó, kár hogy nem 2 belakott telefon lett tesztelve hanem csak 2 pucér éppen letöltött appokkal :)

(#15321) klaya86 válasza mgTerminator (#15320) üzenetére


klaya86
senior tag

Elengedlek, használd egészséggel a telefonod.

[ Szerkesztve ]

(#15322) TODI1111 válasza mgTerminator (#15320) üzenetére


TODI1111
addikt

A második nap után pedig még megkináltam volna mindkét készüléket egy kis DEX használattal és közben is megnéztem volna a RAM használatot.

(#15323) Lacka89 válasza Heyman (#15239) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Megnézem majd, köszi

(#15324) gippazoid


gippazoid
senior tag

A Linux és így az Android RAM kezelésének lényege hogy ha van akkor használja. Ez nem Windows. Ha 64 GB lenne benne akkor annyit használna - majdnem.

Gippazoid Novelties Inc.

(#15325) TFSi válasza klaya86 (#15321) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, egyetértek, ez lehet az optimális végszó. :K

8GB RAM tökéletesen elegendő még a csúcskategóriában is. Talán még az AI funkciókhoz se lesz kevés.;]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15326) Pug válasza mgTerminator (#15320) üzenetére


Pug
veterán

Az egy dolog, de mindketton be volt love a Ram plus :DDD

(#15327) TFSi


TFSi
őstag

Ha még esetleg nem volt: link

Nagyon fura eredmények, igaz a tesztelt S22U nem az exynosos európai verzió.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15328) mgTerminator válasza TFSi (#15325) üzenetére


mgTerminator
veterán

Jaja, tuti elég lesz, azért nem létezik az S24U-ból 8Gb verzió :DD

Pug: Afelett átcsúsztam :D

gippazoid: nem azzal van a baj ha használni akarja azt ami van, hanem azzal ha használná ami nincs :D De szerencsére ott a RAM+

[ Szerkesztve ]

(#15329) Lajmund válasza mgTerminator (#15328) üzenetére


Lajmund
senior tag

Ram pluszt èrdemes kikapcsolni. És igen nem véletlenül nincs màr egy csucskészülék se 12 giga alatt egy ideje android vonalon. Lehet elketyeg 8 gigàval de azért lássuk be nem az igazi ennyi pénzért.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#15330) Plazmacucci válasza Lajmund (#15329) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így van. A legtöbben nem azt állitjuk, hogy kevés a 8, hanem azt, hogy 4 éve is többet adtak. Had ne jópofizzunk ha szájon szarnak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15331) klaya86


klaya86
senior tag

Én úgy vagyok vele, amit már többször leírtam, hogy használom a telefont, nem a speckókra gerjedek. 12 GB ról váltottam 8gb - ra, nulla különbség. Ha bármilyen szinten is kevésnek érezném a 8gb RAMot, nyilván menne is a háztól. De működik minden, 6-7 app között lazán válogatok, ha kell, nem zár be semmit. Nem nézegetem mennyi szabad RAM van, mert leszarom. Nekem nem erre áll fel a cerka, másnak úgy látom igen .... Lehet, hogy 3-4 év múlva lesz, amihez már kevés lesz a 8gb RAM, aki hosszabb távra tervez, vegyen 12 GB verziót. Nekem 3 év múlva biztosan nem lesz már meg a telefon. Kibaszott fárasztó ez az értelmetlen RAM téma.

(#15332) tylerddd válasza Plazmacucci (#15330) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem értem miért érzik magukat szarul a 12-es tulajok a 8-as verzióval rendelkezők helyett. Ha majd kevésnek érzi valaki, akkor eladja, vesz másikat/mást. Nekem inkább farokméregetésnek tűnik. Szóval igen, a 12-es tulajoknak fa**ább telefonja van. Nyertek! :C

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15333) Plazmacucci válasza klaya86 (#15331) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mutass egy kommentre amelyik kifejezetten azt állítja, hogy a 8 az kevés és problémát okoz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15334) klaya86 válasza Plazmacucci (#15333) üzenetére


klaya86
senior tag

Olvass a sorok között.

(#15335) rothfb


rothfb
veterán

Csak annyit tennék hozzá a ramvitához, hogy mivel a jövőre nézve A17-t is kapni fog ez a telefon, én azért vettem a 12 gigás verziót, mert az android nem arról híres, hogy egyre kevesebb memóriával fogja beérni. Ha megvan a több, ki is fogja használni.
Nekem ez a véleményem. Jövőt állóbb a több memória.

(#15336) tylerddd válasza rothfb (#15335) üzenetére


tylerddd
veterán

Hány embernek lesz itt meg ez a készülék, amikor kijön az A17, ill. akkor kevesebb RAM-os alsó és középkategóriás készülékeknél nem is lesz A17?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15337) dnelb válasza tylerddd (#15336) üzenetére


dnelb
veterán

nem csak első tulajdonos létezik

(#15338) tylerddd válasza dnelb (#15337) üzenetére


tylerddd
veterán

Amikor kijön az A17, nem hiszem, hogy sokan vennének ilyet, akár használtan is.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15339) rothfb válasza tylerddd (#15336) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem. S10+-t is 3-4 évig használtam. Pedig arra A12 volt már csak.
Lesz A17 alsó közép kategóriában is. Hogyne. Az a nem mindegy hogyan fog működni. Mennyire fog akadni, laggolni, mennyire fognak bezáródni az alkalmazások. Milyen lesz a felhasználói élmény.

(#15340) dnelb válasza tylerddd (#15338) üzenetére


dnelb
veterán

bő 3 éves lesz akkor, s21u is teljesen jó telefon még ma is, pedig az csak exynos.

(#15341) rothfb válasza dnelb (#15340) üzenetére


rothfb
veterán

Nem mindenki űz sportot a telefonvásárlásból és költ minden évben a legújabbra. Én is ezt mondom. Amúgy is, figyelem az S24U fórumot is és hát fogalmazzunk úgy, vannak problémák. Most éppen a titán (mennyire odavoltak ezért) keret festése kopik le akár tokban is. Ez azért eléggé gáz egy 600 rugós telefon esetében.
Ja és a másik slágertéma manapság a bandig, vagy más néven a kijelző sávosodása. Mondjuk utóbbit talán szoftveresen is tudják majd javítani. Talán. De a kopást azt nem és egyelőre, ahogy nézem Samsung nem reagál a megkeresésekre.
Az S23U egy jól sikerült telefonnak tűnik, bármire elég lesz még évekig. Meglátjuk az akksi mennyire lesz tartós.

[ Szerkesztve ]

(#15342) dnelb válasza rothfb (#15341) üzenetére


dnelb
veterán

s20tol kezdve mind lekopik, karcolodik ha szar tokban van és bemegy a por. sőt, iPhoneok is, ez ilyen

[ Szerkesztve ]

(#15343) tylerddd válasza rothfb (#15339) üzenetére


tylerddd
veterán

Egy új készülék, amin A17 van, szerinted akadni fog? Most vett édesanyám 6GB-tal A34-et, meglepően jól pörög, szinte furcsa. Ennek akkor akadnia kellene az aktuálisan rajta lévő Androiddal?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15344) rothfb válasza dnelb (#15342) üzenetére


rothfb
veterán

Két hét után??? Nekem december óta van meg az S23U és egy deka kopás nincs rajta. Spigen rugged armor szilikon tok van rajta és egy bújtatósban cipelem. Pár hetente leveszem a szilikont és letisztítom a telefont.

(#15345) rothfb válasza tylerddd (#15343) üzenetére


rothfb
veterán

Az attól függ mire használja édesanyád. Én pl szinte mindenre. Navigálok, folyamatosan össze van kötve egy órával, fizetek vele naponta, zenét hallgatok bluetooth-on keresztül, telefonálok, netezek. Két sim kártya benne, egyik roamingol (digivodás). Van, hogy 10+ alkalmazás van nyitva.

(#15346) Pug válasza rothfb (#15344) üzenetére


Pug
veterán

S24U issue-k:

Banding (talan SW utjan javithato)
Grainy screen (90%, hogy SW utjan nem javithato)
Kopo festek (100%, hogy SW utjan nem javithato)

[ Szerkesztve ]

(#15347) iceQ! válasza Pug (#15346) üzenetére


iceQ!
addikt

Jövőre kifut az S23U-m, kicsit bizonytalan vagyok hogy merjek e váltani S25U-ra....

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15348) TFSi válasza iceQ! (#15347) üzenetére


TFSi
őstag

Messze van még az, illetve meg kell várni vele az első tapasztalatokat. Egyébként hogy érted azt, hogy kifut?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15349) iceQ! válasza TFSi (#15348) üzenetére


iceQ!
addikt

Céges, 2 évente jár az új "mindegymilyen" telefon. Nekem S25U lesz remélhetőleg.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15350) mgTerminator válasza tylerddd (#15336) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én muternak fogom adni, aki valószínűleg addig fogja használni amíg van benne élet. Neki most 6Gb RAM van a telefonjában és küszködik vele, nem hiszem hogy másnak a +2Gb megváltja a világot. De ez egyébként nem RAM vita csak mindenki megosztja a véleményét, tapasztalatait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.