Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) Capella válasza Gardaai (#15613) üzenetére


Capella
senior tag

Nálam 99%-os az S23U akku 182 töltési ciklussal.
Mondjuk eddig se gondoltam, hogy annyira rossz lenne. ;)
Az S21U pedig 97% 527 töltéssel, és 2 °C-kal magasabb a valamikori maximum hőmérséklete az akkunak.
Ezek után kíváncsi lettem egy Note8-ra. Az 92%-os akku 799 töltéssel a kiolvasott adatok szerint.

(#15652) Rigormortiis válasza VanAzAPénz (#15650) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Miért kínzod magad ezzel?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15653) mgTerminator válasza Rigormortiis (#15652) üzenetére


mgTerminator
veterán

Miért ne? Ha érdekli nézze, nekünk nem fáj, legalább nem megint tok meg fólia a téma :U

(#15654) Gardaai válasza VanAzAPénz (#15650) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ez alapján még 2 töltési ciklus sincs benne.
Kell pár teljes töltés mire eléri a maximális kapacitását.
Elektromos rollernél amikor kicsomagoltam alig tudta a felét mint ahogy számolgattam, hogy kéne neki. Ahogy raktam bele a ciklusokat nagyjából minden töltés hozott +5-10 km-t.
Szóval türelem. 14 nap van elállni, addig bőven változni fog az eredmény.

S24U topikban nyugtatgattunk egy iPhone-ról áttérő embert, hogy lesz ez még jobb, mert fele olyan SoT-t tudott összehozni mint a többiek, azt hitte selejtes. Minden nap egyre jobb lett neki, most meg már hozzá azt a szintet amit az iPhone-ja tudott (persze nem új korában), azóta lehet még jobb.
Ez az akku betanuló fázis nagy gimic. 2-3 nap semmire nem elég, hiába tűnik el az üzenet, hogy tanul, még 2 év után is képes alkalmazkodni a szokásaidhoz.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15655) VanAzAPénz válasza Gardaai (#15654) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Hát a 14 nap hamarosan itt van, konkrétan 15-én, de az már nem játszik.
Hogy miért van benne ilyen kevés?
Pénteken kaptam meg és asszem valamikor vasárnap bontottam ki és próbáltam ki. :)

(#15656) Gardaai válasza VanAzAPénz (#15655) üzenetére


Gardaai
senior tag

Kiszállítástól számítva 14 nap az elállás. Nem a rendelés leadásától kell számolni.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15657) VanAzAPénz válasza Gardaai (#15656) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Március 1-én kaptam meg, tehát most pénteken lesz meg a 14. nap, ami ugye ünnepnap :)

(#15658) tylerddd


tylerddd
veterán

Én elégedett vagyok az üzemidőmmel, néha rákukkantok az AccuBattery-re. Vagyis rákukkantanék, de nekem valamiért nem méri a ciklusokat egy ideje. Írja, hogy merítsem 15% alá, aztán mégis egy január eleji időpontot ír utolsó teljes feltöltésnek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15659) golyós válasza Rigormortiis (#15652) üzenetére


golyós
őstag

Magát? Minket. ;]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#15660) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Megjött a havi ;]
Még maradunk 6.0-n.....

(#15661) -Maci- válasza gyuri81 (#15660) üzenetére


-Maci-
addikt

"Megjött a havi "

És közben még egy frissítés is érkezett ;]

Bocsi :D

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#15662) szabeska válasza -Maci- (#15661) üzenetére


szabeska
addikt

;]

F1

(#15663) Pug válasza gyuri81 (#15660) üzenetére


Pug
veterán

Még maradunk 6.0-n.....

Csak megvarja a Samu amig beeg a notification bar....

Vaaagy esetleg javitottak mar 6.1 elott a pixel shifting issue-t?

[ Szerkesztve ]

(#15664) S e t h válasza gyuri81 (#13529) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, ez hasznos.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#15665) mgTerminator válasza Pug (#15663) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem már be van, ha ez vigasztal :))

(#15666) vlesi69 válasza Capella (#15651) üzenetére


vlesi69
senior tag

Milyen app volna az ami írja az akku százalék elhasználódását, és mennyi töltési ciklus van benne, meg minden mobillal működik e. Kiváncsiságból megnézném.

(#15667) mgTerminator válasza vlesi69 (#15666) üzenetére


mgTerminator
veterán

Top secret, erről itt mi sosem beszélünk 🤫

(#15668) Ferenczi Áko válasza vlesi69 (#15666) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

A napokban hol voltál?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15669) Capella válasza vlesi69 (#15666) üzenetére


Capella
senior tag

Amit én írtam, az nem app, hanem a Gardaai által javasolt és némi infóval fűszerezett adb shell dumpsys battery parancs alapján van.
Ettől még lehet(ne) olyan app, ami ugyanezt le tudja kérdezni és kijelezni.
Korábban volt valami infó program, ami akku adatokat is megmutatott, feltöltések száma, vagy ilyesmi, de valamelyik verziótól úgy emlékszem root jog mellett tudta már csak.

(#15670) Capella válasza mgTerminator (#15667) üzenetére


Capella
senior tag

Húúú, bocs. Közben felfedtem a titkot. :DDD :B ;)

(#15671) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Ezt a funkciót, ami be van karikázva, hogy lehet beallítani, hogy ne a vissza gombot kelljen használni?

[ Szerkesztve ]

"Samsung s23 ultra®

(#15672) Szellem. válasza Pug (#15663) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Tök jó, hogy volt, ahol arról írtak, hogy márciusban jöhet a 6.1, de gondolom kivár a Samsung, hogy vegyék előbb az S24-et.

(#15673) kaisers válasza Dika22 (#15671) üzenetére


kaisers
aktív tag

Kijelző - navigációs sáv - ujjhúzásos mozdulatok - segítség a kézmozdulatokhoz

[ Szerkesztve ]

(#15674) Dika22 válasza kaisers (#15673) üzenetére


Dika22
tag

Köszönöm szépen, sikerült! :C

"Samsung s23 ultra®

(#15675) vlesi69 válasza Ferenczi Áko (#15668) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nem mindig vagyok itt. Ha van időm akkor esténként frissítem a hirdetéseimet és benézek a fórumokra.
mgTerminátor Miért titkos? Én nem vagyok egy számítógépes guru csak használom a cuccokat, ha bele kell babrálni, gépről telepíteni stb, akkor hagyom.

(#15676) tms+ válasza Szellem. (#15672) üzenetére


tms+
tag

Nem mondom, hogy tuti márciusban jön a 6.1, de ahhoz, hogy a hír igaz legyen, még van 2,5 hét márciusból. Kár ezen addig fennakadni.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#15677) Ferenczi Áko válasza vlesi69 (#15675) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nah, nem heccellek, az utolsó 50 hozzászólás ezzel foglalkozott..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15678) vlesi69 válasza Ferenczi Áko (#15677) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nem mindig olvasom végig az összes hozzászólást, van hogy csak végig görgetem.

[ Szerkesztve ]

(#15679) L_ajos válasza tms+ (#15603) üzenetére


L_ajos
őstag

Érdekes. :U Vonatokat fotózom és a képek 90%-a éles. ( 20-80km/h ).

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#15680) Gardaai válasza L_ajos (#15679) üzenetére


Gardaai
senior tag

Jó fényben!
Ha már kicsit is sötétebb van, ott kezdődnek a bajok.
Legalábbis ezt mondják. Én nem fotózgatok. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15681) mgTerminator válasza vlesi69 (#15678) üzenetére


mgTerminator
veterán

Most nem basztatásból, megértem ha nem olvasod végig az összes hozzászólást, de honnan jött az ötleted hogy megnézd az aksit? :)

A másik pedig a kereső...

(#15682) MrTwister válasza tms+ (#15676) üzenetére


MrTwister
őstag

Áááá ne viccelj már egy hónapban két frissítés, én még olyat nem láttam...majd áprilisban, de szerintem inkább nyáron jön az... :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#15683) TODI1111 válasza MrTwister (#15682) üzenetére


TODI1111
addikt

Pedig volt már. Tavaly 10.10 android 13. ezután 10.29 android 14.

(#15684) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok, a note 9-em akkucseréjéből tanulva az s23 ultrához rendelnék már előre tényleg eredeti gyári samsung akksit ha már 3-4 éves korában szükség lenne rá és addigra a samu már nem gyártana. Az otthoni javítási programnak ezt kéne támogatnia. De a Samsung oldalát böngészve nem látok akkut. Most tényleg én bénázok el valamit vagy direkt nem árulnak?

fred

(#15685) Plazmacucci válasza freddirty (#15684) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Semmit sem értek abból amit írsz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15686) MrTwister válasza TODI1111 (#15683) üzenetére


MrTwister
őstag

Na akkor jöhetnek a tippmixxxx tétek, ki szerint jön még ebben a hónapban? ;] Én arra fogadnék nagy tétben, hogy nem, de ne legyen igazam! :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#15687) tylerddd válasza freddirty (#15684) üzenetére


tylerddd
veterán

Most akarsz akkut venni, amit majd 3-4 év múlva tennének bele? Felejtős szerintem. Az egyik lényeg az akkucserénél pont az, hogy minél frissebb gyártású legyen, amit beleraknak.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15688) Prien válasza freddirty (#15684) üzenetére


Prien
addikt

3-4 év múlva "valószínűleg" úgyis elcsábít egy újabb készülék, én nem aggódnék az akku miatt már most. :U

A kevés is több a semminél.

(#15689) dnelb válasza freddirty (#15684) üzenetére


dnelb
veterán

3-4 évesen bőven lesz hozzá még akku

(#15690) freddirty


freddirty
senior tag

@dnelb: én azt látom hogy most sincs. Ami azért furcsa.
@Prien: a 4 éves Note 9emben végül saját kezűleg cseréltem akkut de sajnos már nem lehetett kapni eredetit. Most, 1-2 évvel később a lányom még mindig használja.
@tylerddd: ha berakom egy hűvös száraz helyre akkor évekig semmi baja sem lesz pár év alatt, nem degradálódik. Még mindig 20-30%-al jobb lesz mint a tengernyi kamu aliexpress akksi amit egyébként az összes 3rd party mobilszervíz beépít mint "eredeti" akku.

fred

(#15691) Prien válasza freddirty (#15690) üzenetére


Prien
addikt

Akkor itt van ez: [link]
Ugyanezt árulnák a Samsung oldalon is.

A kevés is több a semminél.

(#15692) Plazmacucci válasza freddirty (#15690) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A Samsungtól még most is lehet venni alkatrészeket kb 6-7 évre visszamenőleg. Az már más kérdés, hogy itthon csak a hivatalos szervizen keresztül teheted meg. De miért is akarnád te cserélni, ha nem tudod biztosítani magadnak a vízallóságot?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15693) arcitec válasza Plazmacucci (#15692) üzenetére


arcitec
addikt

Egyébiránt ez a vízállóság, khümm nem is tudom ugyan ki használja már víz alatt?
Még soha nem került még csepegő víz alá sem egyik sem. Inkább marketing, mint hasznos. Mindenesetre várom a 2026-tól cserélhető akksis telefonokat, addig ha lehet nem cserélnék semmiképp. 5-6 évig meg ez simán kíhúzza az egy akksival is.

(#15694) Rigormortiis válasza arcitec (#15693) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Anno az S7 Edgemet használtam sokat víz alatti fotózásra, a fél nyarat kedvesen töltötte és semmi baja nem lett. Jó ez. Elázni is sikerült már párszor. Én biztos nem áldoznám fel az akksicserés fszságot a vízállóságra!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15695) sixpak válasza arcitec (#15693) üzenetére


sixpak
nagyúr

S21 Ultra tengerbe is járt 2 nyáron.
Édesvízben sokszor.
Emellett ugyanúgy használtam, mint most az S23 Ultrát, hetente lemosom csap alatt.
Ha nagyon zuhog az eső, akkor meg a gatyámba törlöm, amikor már olyan vizes, hogy nem látni a képernyőt. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15696) iceQ!


iceQ!
addikt

Végülis akkor, ha cserléhető az akksi ugrik a csepp/vízállóság? Én örültem neki, hogy ettől nem kell félni, ha mondjuk egy horgászat során vizes lesz a készülék fotózás közben.

2026tól csak olyan telefonokat dobnak piacra ami cserélhető akksis?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15697) arcitec válasza Rigormortiis (#15694) üzenetére


arcitec
addikt

Pedig 2026-tól az lesz. Azért "TI" nem hinném, hogy sokan lennétek. Amúgy szerintem meg a cserélhetetlen akku a faxság. Akinek vízálló kell vesz rá vízálló tokot. Vagy vegyen
vízi fényképezőt és ne telefont, mert akár hogy is, azért csak telefon, ami még sok mindent is tud. :DDD Na meg elázott? Hogyé? Még soha... ;]
U.I: Amúgy meg lehet azt úgy csinálni, hogy vízálló maradjon. Csak rá kell a technológiát állítani. És igen EU előírta, és jól tette. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15698) dnelb válasza iceQ! (#15696) üzenetére


dnelb
veterán

az S5 cserélhető akksis volt és ip67 szóval szerintem megtudják oldani

(#15699) arcitec válasza sixpak (#15695) üzenetére


arcitec
addikt

Lemosni csap alatt. Hehehe azé na ... no comment ... Bár aki dagonyázik is vele... ;]
U.I: Na meg ha munka eszköz is, akkor talán érthető ... :R

[ Szerkesztve ]

(#15700) sixpak válasza arcitec (#15699) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem munkaeszköz. :)
Én már hosszú évek óta csap alatt mosom a telefonjaimat, hidd el, hogy jobb mint törölgetni valamivel...nem is volt egy karcos telefonom sem. :N

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.