Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15601) TFSi


TFSi
őstag

Csak egy általános kérdés, így még eléggé újmotorosként. Miért kritizálható az S23U kamerarendszere, azaz milyen tekintetben jó és melyek azok a dolgok, amelyek kívánnivalót hagynak maguk után?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15602) Ferenczi Áko válasza TFSi (#15601) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szerintem picit túl élesíti a képeket a gyári kamera appal, viszont a Camera assistant-ot telepítve be lehet állítani a képlágyítást, így már jó.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15603) tms+ válasza TFSi (#15601) üzenetére


tms+
tag

Mozgó jeleneteket nem igazán lehet vele jól elkapni.

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#15604) mgTerminator válasza tms+ (#15603) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezért kell vele a holdat fotózni, az lassan mozog és a Samsung is ezzel reklámozta, ez biztos nem lehet véletlen :D

(#15605) Gardaai válasza VanAzAPénz (#15596) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nézz rá adb-vel: adb shell dumpsys battery
Ott látod a töltési ciklust is, illetve saccol egy akku %-ot, mint az iPhone a tárolt adatok alapján.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15606) mgTerminator válasza Gardaai (#15605) üzenetére


mgTerminator
veterán

Amúgy nem igaz hogy ezt nem bírja a Samsung beletenni úgy mint az apple... Én is szívesen megnézném de nem akarom a gépre kötni meg adbvel szerencsétlenkedni.

(#15607) TODI1111 válasza mgTerminator (#15606) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem bele tudná csak valamiért nem akarja. Majd akkor lesz benne ha a google beleteszi az aktuális androidba.

(#15608) FingR86 válasza Gardaai (#15605) üzenetére


FingR86
őstag

ezekből az értékekből mit és hogyan olvasok ki ?

(#15609) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azt amúgy vágjátok, hogy amikor az akku lemerül és a telefon kikapcsol, marad kapacitás az akksiban? Különben kifingana végleg a telep. Már megint egy felesleges dolgon pörögtök.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15610) gyuri81 válasza Plazmacucci (#15609) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Így van....és a 100% sem annyi, hanem hozzávetőleg 93%.

(#15611) TFSi válasza tms+ (#15603) üzenetére


TFSi
őstag

Ez gondolom szoftveres hiányosság. Tévedek?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15612) mgTerminator válasza gyuri81 (#15610) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez igaz néhány elektromos autóra, de a telefonra nem, mivel túl kicsi a kapacitása és nem éri meg jelentősen levágni az amúgy is rövid üzemidőt.

(#15613) Gardaai válasza FingR86 (#15608) üzenetére


Gardaai
senior tag

97% - 223 töltési ciklussal.

Szerk:
Bocs.. magyarázat:
mSavedBatteryAsoc : ez tippeli meg a többi adat alapján hány %-os, nálad 97 = 97%
mSavedBatteryUsage: ezt elosztod 100-zal, ez jelenti a teljes feltöltések (ciklus) számát

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15614) Gardaai válasza mgTerminator (#15612) üzenetére


Gardaai
senior tag

Én is így tudom/gondolom.
Elektromos autók képesek 0%-on is még kilómétereket megtenni. Ezért a nettó/bruttó kapacitást, hogy legyen puffer, így kímélve az akkut valamilyen szinten.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15615) Plazmacucci válasza mgTerminator (#15612) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Te ha az összes telefon így működik, hogy állapítod meg, hogy nem éri meg? Vagy te fejben így vágod, hogy 5000mAh az mennyivel több üzemidő mint 4850?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15616) Pug válasza Gardaai (#15613) üzenetére


Pug
veterán

Mar korabban elojott, hogy ez annyira "tipp", hogy csak na. Volt olyan forumozo, akinek az 5+ eves romma hasznalt akkujara is is 95%-ot dobott. En erre nagyon nem hagyatkoznek.... :N

[ Szerkesztve ]

(#15617) gyuri81 válasza mgTerminator (#15612) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

(#15618) Gardaai válasza Pug (#15616) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nekem mást mutat a tapasztalat!
Főleg, hogy azt sem tudjuk, itt ez a százalék mit is jelent pontosan. Hogy nem csak kapacitást, az egészen biztos.
AccuBattery egy zsír új gyári akkura (biztosításban cserélt teljesen új telefon) 75%-ot ír (már vagy 5x mértem 5%-100%-ig), adb pedig 99%-ot, 6 ciklussal. :)

Egyébként nem mintha az iPhone-nál nem lenne ilyen:
1000+ ciklusos iPhone-om azt írja 91%, közben már előjönnek alacsony töltöttségnél kikapcsolási anomáliák (CPU nem tud felvenni elég áramot belőle, így kikapcsol). Tehát az akku szinte kuka, ha így vesszük, ettől függetlenül korrekt üzemidőt hoz és ritkán jön csak elő (nagyjából 3x csinálta pár év alatt), az is kizárólag 5-10% töltöttség körül.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15619) sixpak


sixpak
nagyúr

Lusta voltam a gép előtt ülni és a telón toltam a PS-t egész nap...és LR-ot.
Valaki tudna linkelni, egy akkumérő app-ot, mert az ideg szétb@sz, hogy csak 10 óra screen time van és már 10%-ra merül.... :U

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15620) Gardaai válasza sixpak (#15619) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha benne vagy a 14 napos elállási időben, én élnék vele... :U

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15621) arcitec válasza sixpak (#15619) üzenetére


arcitec
addikt

Nem hinném, hogy vissza kellene vinni. Az min 3 nap nem? Gondolom nem 14 napon belüli a készülék. Majd fél évig egy éjszaka merült úgy 4-5%-ot. Mára ez több mint a duplája lett. Ez van nem foglalkozom vele. Ennyit tudnak. Resetelni meg nincs ingerenciám... Az előző is kb így működött akku szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#15622) Plazmacucci válasza arcitec (#15621) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Irónia detektorodban is lemerült az elem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15623) mgTerminator válasza gyuri81 (#15617) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha ez valóban így lenne akkor az 5000-ből csak 4650mAh lenne kihasználható, és akkor az akku elvileg "csak" 4855mAh ha ennek vesszük az 93%-át akkor csak 4515mAh a kivehető és még nem beszéltünk az alsó bufferről.

A legutolsó telefonom az S4 volt, ott túl volt húzva az akku hogy egy hangyafasznyival több legyen az üzemidő itt meg majd simán levágnak 10%-ot nem? És akkor még beleteszik a 85%-ra töltés opciót ami az S24U-ban már csak 80%.

Ha ti ezt elhiszitek oké, én nem.

(#15624) mgTerminator válasza Gardaai (#15614) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem mindegyik, a 28-as ioniq-nak felső buffere volt, és amikor 0-ra ért ott meg is állt. Nyilván volt alsó buffer is egy kevés de nem kivehető. A Tesla model 3-nál nincs felső buffer, ha 100% nincs visszatöltés sem (ioniqnál volt) és 0%-on még képes működni.
A Nissan Leaf is hasonló mint a Tesla ott sincs felső buffer csak alsó.

Az ioniq-ot lehet mindig 100%-ra tölteni, míg a Teslat és a Nissant nem ajánlott csak ha hosszú útra megy az ember.

(#15625) dnelb válasza mgTerminator (#15623) üzenetére


dnelb
veterán

ez így is volt, ezért volt tele pl reddit s21 ultra fórumon hogy miért csak 4550nek írja az akksikat az accubattery :) az appot szidta mindenki hogy pontatlan, közben meg ez volt a háttérben.. megkeresem a kernel kódot ha nagyon akarod. Viszont 23-24ben már valszeg nincs ez benne, vagy valamelyik one ui verzióval atirtak, mert már 5k körül van a 23-24. Ezekhez még nem találtam kódot.

itt a kód : https://github.com/djb77/samsung-kernel/blob/G97XX-TW9/arch/arm64/boot/dts/exynos/battery_data_beyond2lte_common.dtsi#L151

[ Szerkesztve ]

(#15626) VanAzAPénz válasza Gardaai (#15605) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Köszi , meló után meglesem, ez eddig értelmes infónak tűnik :R .

(#15627) Capella válasza mgTerminator (#15612) üzenetére


Capella
senior tag

Mivel a Li-ion akkuk se a mélykisütést, se a túltöltést nem viselik jól, a beállított 0% - 100% értékek nem az abszolút minimum és maximum értékek, hanem van bennük lauf.
Én így tudom.
Hogy pontosan hova lövik be a határértéket, hogy "bolondbiztos" legyen, azt nem tudom.

(#15628) mgTerminator válasza dnelb (#15625) üzenetére


mgTerminator
veterán

Lehet hogy korábban le volt korlátozva és most a felhasználóra van bízva, de jelenleg nálam ez a helyzet, szóval nem hiszem hogy lenne felső buffer.

Ja igen az lemaradt hogy 85%-ig töltöm állandóan vezetek nélkül lassú töltéssel. Egész nap a magsafe autóstartóban van szóval nincs szükség gyorsabb töltésre.

[ Szerkesztve ]

(#15629) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! A Google Play-ről nem tudok letölteni semmit. Az alkalmazásokat engedi frissíteni, de letölteni nem enged. Eddig jó volt. Mi lehet a gond?

"Samsung s23 ultra®

(#15630) mgTerminator válasza Capella (#15627) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez eszközönként nagyon eltérő. Többnyire oda tesznek buffert amit nagyon hosszú időre terveznek pl autók, telefonba nem hiszem hogy nagy buffert tennének pláne hogy kicsi az akku és igyis panaszkodnak a userek hogy miért nem megy el 1 hetet extrém használattal.
Ráadásul ha nézi bárki is Jerry barátunk videóit akkor megköszönte a Samsungnak hogy végre úgy tervezték a telot hogy könnyű legyen az akku csere.
Órában pl abszolút semmi buffer, ez 99.99% ha 0-ra merül kell vagy 15 perc mire magához tér.

(#15631) Dr. Oid válasza mgTerminator (#15628) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

milyen tokot hasznalsz? a magsafe miatt kerdezem.

(#15632) Kleroo válasza sixpak (#15619) üzenetére


Kleroo
veterán

16giga rammal 20óra screentime is meglett volna... :(

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15633) mgTerminator válasza Dr. Oid (#15631) üzenetére


mgTerminator
veterán

Pitaka természetesen és az autóstartó is pitaka a muszerfalra ragasztva :D

(#15634) Dr. Oid válasza mgTerminator (#15633) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Még kérdezem... :D Erős a mágnes, tarcsa rendesen?

(#15635) mgTerminator válasza Dr. Oid (#15634) üzenetére


mgTerminator
veterán

Persze de a toll nem működik ilyenkor. Mondjuk amúgy sem fogok vezetés közben rajzolgatni :DD

A hőmérséklet is jó 31-32 fok fölé nem nagyon megy. Pedig kijelző folyamatosan be van kapcsolva és megy a navi is.

(#15636) Dr. Oid válasza mgTerminator (#15635) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Mármint akkor nem megy a toll, amikor a tartóra van cuppantva? Vagy akkor se, ha a tok van rajta?

(#15637) mgTerminator válasza Dr. Oid (#15636) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha valamilyen eszközt teszel a tokra, pl autós tartó vagy magsafe powerbank vagy kártya tartó stb, akkor a mágnes miatt egy kör alakban ott nem érzékel, tokkal semmi gond nincs.

(#15638) Ferenczi Áko válasza Dika22 (#15629) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Próbálj meg egy Play áruház gyorsítótár vagy adat törlést első körben..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15639) Dika22 válasza Ferenczi Áko (#15638) üzenetére


Dika22
tag

Köszönöm, segített! :R

"Samsung s23 ultra®

(#15640) Dr. Oid válasza mgTerminator (#15637) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Köszi!

(#15641) sixpak válasza Kleroo (#15632) üzenetére


sixpak
nagyúr

Tudom, de megszoktam, hogy pofoz az élet.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15642) golyós válasza Ferenczi Áko (#15588) üzenetére


golyós
őstag

Nálam még mindig 23.07.01
Nem is értem.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#15643) Ferenczi Áko válasza golyós (#15642) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

A Beállítások/Biztonság és adatvédelem/frissítések menüben nézted?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15644) golyós válasza Ferenczi Áko (#15643) üzenetére


golyós
őstag

Igen

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#15645) Ferenczi Áko válasza golyós (#15644) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Akkor passz..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15646) VanAzAPénz válasza dnelb (#15625) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Amúgy az S23-nál is van valami spekuláció szerintem.
Ugye én most ezen pattogok (szenvedek, tudom, ahelyett hogy elengedném :) ) hogy valami nem kerek a software-s és a Hardwaresen mért adatok között.
Tiszta sor hogy az AccuBattery azt olvas ki amihez a rendszer engedélyt ad, szóval nem 100%-ig megbízható, jómagam a jó minőségű USB teszterre (azokban is van fos) esküszöm.
Pláne és itt indult el az őrület nálam, hogy 3-m másik készüléknél alig van eltérés a két mérés között. Gondoltam hátha töltő/kábel stb, de nem hiszem a Onepluso-m Warp charge technológiát használ és tök mindegy volt hogy a Vivo-mat vagy a Huawei-t töltöttem a gyái töltővel, nem volt eltérés. Talán a Samu töltőjével is próbáltam az egyiket, franc se tudja...
BTW, igen rugózok rajta, vágom hogy el kellene engedem a témát ( amiért bocs, mert azóta ezen pörög a fórum), de engem ez érdekel és ilyenek kötnek le.
Másoknak az okoz örömet ha virágokat fotóz meg kutyát/macskát meg a tököm tudja milyen elő organizmusokat, engem meg nem érdekel amit mindennap látok, stb :). De igyekszem tiszteletben tartani.

Este még meglesem az ADB-s dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#15647) dnelb válasza VanAzAPénz (#15646) üzenetére


dnelb
veterán

amit írtál 85% 4133mah szerintem teljesen rendben van, akkor az kb 4850 mah 100on.

(#15648) VanAzAPénz válasza dnelb (#15647) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Ja, az jól hangzik , azóta a progi is írja hogy 98%-s, nincs is ezzel bajom :).
Ugye amit fentebb írtam hogy nem vágom hogy miért pont a Samunál mért mást az USB teszter (kevesebbet). Emlékszem hogy nem 1 cikk volt ha jól emlékszem hogy bizonyos Benchek jobb eredményt kaptak a Samsungon azonos hardwaren, meg ugye amikor jött ez a Holdat fotózom és ott is a figyelmesebbek észrevették hogy nem is a valós holdról készültek a képek. Asszem ez még talán mindíg téma. Szóval ahogy én látom a Samu szeret trükközni :).

(#15649) sixpak válasza VanAzAPénz (#15648) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, ki is derült, hogy faszság.
Próbáld meg félig felhő mögött, repülővel előtte, faágak mögött..

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15650) VanAzAPénz válasza Gardaai (#15605) üzenetére


VanAzAPénz
junior tag

Ez lett, rosszabra számítottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.