Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) mgTerminator válasza tylerddd (#15343) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ne felejtsd el hogy nem ugyan az a szoftver fut az S és az A szérián.

(#15352) Gardaai válasza mgTerminator (#15351) üzenetére


Gardaai
senior tag

"nem ugyan az a szoftver fut"
Ezt így pontosan nem tudom, viszont az A széria évek óta teljesen korrekt felhasználói élményt nyújt, főleg az A50 szériától fölfelé.
S szériát S23U alatt mindig alázta. Fogtam is a fejem, hogy most tényleg A szériát kéne vennem? De akkor meg le kéne mondani az S széria előnyeiről, azt meg nem szerettem volna.
S23 szériánál végre célba értem úgy érzem, de azért még kéne egy kicsi.
S24U meg tényleg olyan lett (remélem a OneUI 6.1-nek köszönhetően, így megkapja az S23U is), hogy azt mondtam ez a néha, minimális döccenés már tényleg belefér és szóra sem érdemes.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15353) klaya86 válasza mgTerminator (#15350) üzenetére


klaya86
senior tag

Nem megváltja a világot, egyszerűen működik hibátlanul. A 12 GB viszont gondolom megváltja...

(#15354) mgTerminator válasza Gardaai (#15352) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem is ugyan ez az érzésem, április 10. vettem az S23U-t, egy rossz szót nem tudok rá mondani, mondjuk a kamera lehetne jobb de 2 feles után már kit érdekel.

Viszont most elkezdtem erősen gondolkozni a Fold szérián, 99% hogy a Fold 6-ot megveszem megjelenéskor :D

(#15355) donnie.d


donnie.d
aktív tag

Jövő héten én is csatlakozom a tulajdonosok táborába.
Remélem jól döntöttem.

(#15356) A 2. Vesztes válasza donnie.d (#15355) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Remekül. 👌

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#15357) petymeg


petymeg
addikt

Észrevettétek, hogy az Android Auto milyen gyorsan szívja az akksit? A bekarikázott meredek részen ment, közben YT Music.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#15358) tylerddd válasza donnie.d (#15355) üzenetére


tylerddd
veterán

De csak ha 12GB-os verziót vettél, a 8-as sz*r!

@petymeg Igen, olyannyira, hogy az S23U-t még csak véletlenül sem kötöm rá. Én Note 9-en gyakorlatilag akku gyengülést tapasztaltam az AA használata után. Ha kell, egy régebbi készüléket teszek rá, aminek mind1 és megy rajta a Sygic.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15359) sixpak válasza mgTerminator (#15354) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mi a baj a kamerával?
Én még nem használtam "élesben", azért kérdem.
Mondjuk egy S21 Ultra/S23 Ultra összehasonlítást már csináltam (manual, tökegyforma beállítások), de nem tudom eldönteni, melyik jobb.

Bár hajlok rá, hogy az S21U, a 12 giga ram miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15360) Plazmacucci válasza sixpak (#15359) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kicsit jobb a 23, de nem sokkal. Beltérben ugyan úgy összehányja magát.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15361) L_ajos


L_ajos
őstag

Gondolom itt mindenki okosabb mint a rendszer mérnökök...
2 oldalon keresztül ezt a felesleges ram témát olvasni fárasztó.

nekem inkább egy olyan üveg kellene ami alá végre nem megy be a por.
Sajnos nagyon poros terméket gyártó vegyiüzemben dolgozom és eddig mindig szívtam az "üvegekkel".

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#15362) petymeg válasza tylerddd (#15358) üzenetére


petymeg
addikt

Kollégámnak S21 van az a gyors merülés mellett még melegedik is rendesen.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#15363) mgTerminator válasza sixpak (#15359) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát nem bánnám ha picit közelebb lenne a konkurenciához, de amúgy nem rossz :D

Amikor QR kódokat kellett beolvastassak vele hát minden kódnál kínlódás volt mert nem tudott fókuszálni, én mozgattam előre hátra a telefont amíg éles nem lett a kép és akkor csippant.
Szerencsére munkát váltottam ahol nem kell QR kódokat olvastatni csak navigálni, azt is szeretem amikor gondol egyet és elkezd körbe körbe forogni és a navi mindig újratervez :))

(#15364) mgTerminator válasza L_ajos (#15361) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha elolvastad akkor annyira azért nem volt fárasztó ;]

Miért nem próbálod ki a hydrogel fóliákat? Évek óta ezeket használom, könnyű felrakni, levenni, olcsó stb...

(#15365) L_ajos válasza mgTerminator (#15364) üzenetére


L_ajos
őstag

Sajnos nem ismerem. - és őszintén így betegen lusta vagyok visszaolvasni.
Esetleg pontosabb típust tudnál írni aminek utána tudnék nézni?
Köszi! :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#15366) bombibmw válasza L_ajos (#15365) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem Hofi uv-s üveg van rajta.
Szépen illeszkedik a hajlított széleken is és működik az újjlenyomatérzékelő szépen.
Nem tud bemenni alá a por.

(#15367) mgTerminator válasza L_ajos (#15365) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én a SmartDevil fóliát rendeltem az Aliról, ez a kicsit drágább minőségibb fajta, a csomag 2db-ot tartalmaz és én 3 havonta szoktam cserélni mert annyi idő után kopik le nálam az ujjlenyomat taszító réteg.

(#15368) Kleroo válasza Gardaai (#15306) üzenetére


Kleroo
veterán

Na mik a tapasztalatok? Legyen valami izgalmasabb mint a hány giga RAM-ra milyen tok vagy fólia való. :P :P

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15369) DeFence


DeFence
tag

Srácok, aki használja a Wonderlandot.
Nem lehet csak lezárási háttérképet módosítani?
Én nem szeretném ugyanazt a képet háttérképnek is ami a lockscreen képe. Peldaul csináltam benne mozgó háttérképet is, az lenne a tuti ha az lenne a homescreen. Úgy emlékszem egyszer én már ezt ezért töröltem le mert ha egyiket megváltoztatom utána, a másik is megváltozik.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#15370) Ferenczi Áko válasza Kleroo (#15368) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Milyen szaga van a tollnak?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15371) mgTerminator válasza Ferenczi Áko (#15370) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az attól függ hogy hova dugod, ha a s.gg.dbe akkor sz@r, ha máshova, akkor másmilyen :))

(#15372) Ferenczi Áko válasza mgTerminator (#15371) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én csak a telefonban tartom.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15373) mgTerminator válasza Ferenczi Áko (#15372) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor csak és kizárólag elektron szaga lehet!

(#15374) Ferenczi Áko válasza mgTerminator (#15373) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:K

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15375) k850 válasza DeFence (#15369) üzenetére


k850
addikt

Ha jól értem a problémádat, akkor simán lehet beállítani.

Nálam működik.
A mozgó animációt állítom a home sceenre, a Lock sceernt a galériából.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#15376) Monstersnake


Monstersnake
tag

Ramot lehet venni pluszban?
Nekem csak 8 van(szégyen )de fkexelés céljából vennék még 5-öt.
Ezzel már én lennék a sapkán a bojt .

KRB

(#15377) DeFence válasza k850 (#15375) üzenetére


DeFence
tag

A homescreen lenne egy mozgó háttérkép, a lockscreen pedig egy lezárási és nyitási animációval ellátott másik kép. Mindkettőt a Wonderlanddal csináltam. Beállítom a lockscreen-t, be rakja homescreenhez is. Át állítom a homescreen-t, erre kicseréli a gyári élő háttérképre a lockscreen-t.

Ja és ez csak a Wonderland-os képekkel van így, egyébként persze tudok különböző képet beállítani mindkét helyre galériából.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#15378) mgTerminator válasza Monstersnake (#15376) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tudsz vásárolni de az 5Gb pont kifogyott ezek vannak csak készleten:

Egyébként mekkora lenne már ha ugyan azt csinálná a Samsung mint Elon, meg tudná venni mindenki az alap modellt és tudná vásárolni hozzá plusz tárhelyet, RAM-ot, extra kamerát stb. Nyilván minden be lenne építve és csak unlockolná egy egyszeri fizetés után...

(#15379) Gardaai válasza Kleroo (#15368) üzenetére


Gardaai
senior tag

Érdekes volt. :)
Visszaálltam 1x-re pár órája, de innentől nem zárkózom el a 0.5x-től, néha-néha visszaállni rá.
Pörgős tőle a rendszer, de elveszti a finomságát, ami úgy tűnik számomra fontosabb.
Nagyon kínai gyártó érzést keltett, olyan volt amit videókon szoktam látni pl. Xiaomi, OnePlus-nál, a gyors animációkkal kompenzálnak.
Az zavart leginkább, hogy mindenhol leveszi az animációt. Galéria lapozás, social appokban ide-oda navigálás, billentyűzet amikor megjelenik/eltűnik, mappa kinyitása stb.
Jó volt a lelkemnek visszaállni 1x-re és kicsit lépegetni ki/be appokba. Valóban az appok megnyitása kicsit furának hatott (bezárás nem), lassabbnak éreztem, de valahogy mégsem.
Régebben csináltam FHD+ra visszaállás majd WQHD+ra megint pár nap / hét után.
Akkor értékeli igazán az ember mit is tud a telefon. Vagy jelen esetben mennyire jól összerakták végre az animáció részét is.
Meg tudom érteni azt aki így használja, de én maradok az ínyencek táborában.
Nekem sebesség < finomság (nem mintha így lassú lenne :P ).
De nem hamarkodom el a kijelentést, honlap kiderül 1x-en milyen lesz az élmény újra. :D

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15380) Gardaai válasza mgTerminator (#15378) üzenetére


Gardaai
senior tag

Na persze. :DD
Amikor 15 dollár centen spórolnak ahol csak lehet, mert milliós példányszámnál az már súlyos összeg (lásd titán keret S24U).
Szerintem előbb fogjuk az Apple-nél látni. Nem mintha az iCloud nem ugyan ez lenne csak tárhelyből.:DDD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15381) MrCsiT válasza L_ajos (#15361) üzenetére


MrCsiT
addikt

Whitestone alá szerintem nem megy be a por.. :F
Mármint: S23 Ultrán.
Cserébe előfordul, hogy a felrakásnál kevés akar lenni (azaz nem jól terül el) az UV-s rögzítő anyag. Érdemes a gyártói felrakás videót 2x is megnézni: pl. nálam a legelső példányt a telepítésnek az a lépése, hogy a kis nejezék kockát tegyük az üvegre még az UV-zés előtt, az odébb tolta az üveget,.és már csak UV után vettem észre, hogy nincs jó helyen, így szedhettem le.
A következő felrakás kb. 1 évig bírta majdnem hibamentesen (egy kis részen foltos lett vagy 9 hónap után).

Talán nemcsak, hogy venni, de betárazni is megérheti belőle, amíg egyáltalán kapható a piacon..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15382) Monstersnake válasza mgTerminator (#15378) üzenetére


Monstersnake
tag

:R:B

KRB

(#15383) petymeg válasza mgTerminator (#15378) üzenetére


petymeg
addikt

Ezt nem csak Elon csinálja a VW csoportnál is így van többek között.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#15384) golyós válasza Monstersnake (#15376) üzenetére


golyós
őstag

A laptopból ki tudok venni ha érdekel. Céges, észre sem veszik. ;]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#15385) L_ajos


L_ajos
őstag

Köszönöm szépen a fóliás tippeket!
Így más utána tudok nézni és máris 4 variációval beljebb vagyok a választásban.
Egyszer nem szeretnék spórolni vele ( mert megtettem ), és szeretném ha tartós lenne! :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#15386) mgTerminator válasza L_ajos (#15385) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az ujjlenyomat taszító réteg egyiken sem tartós. Utána pedig nagyon nehéz letörölni a zsírt és pillanatok alatt megint maszatos lesz.

(#15387) Sumptuous válasza Monstersnake (#15376) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Én már régóta nem veszek.. felesleges pénzkidobás.
Itt simán letöltheted ingyen is: [link] ;]

(#15388) golyós válasza Sumptuous (#15387) üzenetére


golyós
őstag

Ez ku.va jó :D
Ha ezt tudom nem cserélek telefont :B

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#15389) mgTerminator válasza golyós (#15388) üzenetére


mgTerminator
veterán

Amúgy se kell mert csak marketing 8Gb is bőven elég mindenre. (amíg meg nem nyitod a kamerát ;] )

(#15390) Gardaai válasza mgTerminator (#15389) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ha megnyitod mi fog történni? Bezáródik a YouTube a háttérben és majd újra kell nyitnom 440 milliszekundum alatt? Jajj ne.. :O
Minek szítod a tüzet? Vagy tényleg ennyire nem vagy tisztában a memória kezeléssel és elhiszed azt a sületlenséget, hogy nem elég 8GB? Főleg úgy, hogy van RAM Plus, amit bár mindenki kikapcsol, háttérbeli processzek tárolására (amíg te kamerázgatsz) tökéletesen alkalmas.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15391) sixpak válasza Gardaai (#15390) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem záródik be, mert semmi ram nem kell neki szinte.
Chrome zabál a legtöbbet.

Persze ha bezáródna, akkor én is kétségbe esnék. :D
Nem hiszem, hogy el tudnám viselni a tudatot, mikor annyi gondja van az embernek, és akkor még a ram is kevés...nem ugyanaz az életem nekem sem, mióta az S23-at használom...de erős vagyok, felülkerekedek a problémákon...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15392) Gardaai válasza sixpak (#15391) üzenetére


Gardaai
senior tag

Chrome-on belül ráadásul még page memory management is van.
Tehát ha túl sokan enne, akkor szépen inaktiválja az oldalakat amiket régen használtál.
Mivel csúcs telefon, ezért pakolnak bele 12 GB-ot vagy többet, közben bőven elég a 8 is, lásd iPhone 15PM. Nem a memóriának kell soknak lennie, hanem az optimalizációnak jónak.
Nem hiszem, hogy létezik olyan applikáció telefonra, ami egészbe benyel 6-7 GB-ot.. de továbbra is ott a RAM Plus opció, ha valaki kevesellné és félne, hogy bezáródik egy olyan app a háttérben amiben félig elkezdett munka lapul (ezt is figyeli, tehát igen csak kevés az esély rá, plusz auto save is létezik).

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15393) tylerddd válasza sixpak (#15391) üzenetére


tylerddd
veterán

Ha nincs különösebb oka (pl. szinkron a PC-s verzióval) a Chrome használatának, tegyél egy próbát a gyári böngészővel, szerintem marha jó.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15394) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Aki gcam-ot használ.. Melyik verzió az ajánlott? Esetleg külön config file is van hozzá?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15395) sixpak válasza tylerddd (#15393) üzenetére


sixpak
nagyúr

Próbáltam pár éve, de a megszokás nagy úr...a kezdetek óta Chrome-ot használok, nem bírom megszokni a többit.
Amúgy igen, PC chrome sync fontos.

Gardaai: persze, én tudom.
Nekem nem fog elfogyni a memória, mert light user vagyok, egy oldalon elférnek az appjaim. :D

Konkrétan alig néhány app van, ami nem gyári, fészbuk és hasonlókat meg törlöm, 4 perccel a telefon kicsomagolása után. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15396) L_ajos válasza sixpak (#15395) üzenetére


L_ajos
őstag

DSLR vagy Compact&Milc?

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#15397) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Srácok egy kis segítségre lenne szükségem,
messengeren nem működnek a chat fejek. párom szintén 23 ultáján, és kollégéámén is jó úgyhogy a hiba nálam van, csak nem tudom mi.
Próbáltam az összes létező beállítást, szedtem le apkmirrorról régebbi verziót visszatelepítettem az újat, de mindig ugyanaz a hiba.
Kiválasztom a listából a chat fejet, rábökök, és vissza dob a messenger
alap képernyőre
Létezik h valami más alkalmazáés kavar be?
néztem az engedélyeket, de elvileg minden jó.

(#15398) sixpak válasza L_ajos (#15396) üzenetére


sixpak
nagyúr

Milc.
Jó az app, gond nélkül működik.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15399) Plazmacucci válasza MrBazsi (#15397) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Más telefonon is ilyen szar.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15400) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Pici segítséget kérnék.
Próbálnám megvaltoztatni a csc-t ILO-ra (hivasrogzites miatt), de a samfirm valamiért nem akarja megcsinalni.
Develeoper mód, usb hibakereses megvolt. Telefon feloldva. A képen a telefon szoftver verziója illetve amit a samfw kiir:

Tudnátok segíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.