Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15701) Rigormortiis válasza arcitec (#15697) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Isten ments, hogy a cserélhetőség miatt visszajöjjenek azok a jó kis recsegős-ropogós hátlapok! Meg azt sem hiszem el, hogy ha valaki 2-3+ évig használ egy telefont, annak probléma a helyi Samsung szervízben kicseréltetni az akksit egy huszasért.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15702) Leonardo91 válasza dnelb (#15698) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Az S5 öt hagyjuk.. 2 is volt és mind2 beázott mint a szar.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#15703) Plazmacucci válasza Rigormortiis (#15701) üzenetére


Plazmacucci
félisten

LG G5 valaki? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15704) iceQ! válasza Plazmacucci (#15703) üzenetére


iceQ!
addikt

Mai napig használja sógorom...! :D Céges telóm volt, azt neki adtam. Idén lesz 7 éves.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15705) mgTerminator válasza iceQ! (#15704) üzenetére


mgTerminator
veterán

Oszt hány bateri vót cserélve?

(#15706) iceQ! válasza mgTerminator (#15705) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem vagyok hazug, de egy akksi csere sem nem vót. Gyári van benne még mindig. Sőt van 2 db G6-os LG telefonom is, azokba sem volt akksi cserélve és még mái napig működnek.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15707) freddirty válasza Plazmacucci (#15692) üzenetére


freddirty
senior tag

Az első pár évben szívesen használom vizes felvételekre a telefont, de utána már nem annyira bízom a vízállóságban. Leejtések, több év zsebben hordás, nyári kánikulában felforrósodott készülék/ragasztó, problémás lehet a víznek. Ha meg már utána meg is bontotta egy szerviz utána biztos nem, és tökmindegy, hogy szakszervíz volt vagy sem.
Egyébként én szívesen vinném samu szervízbe, ha ott helyben fél óra alatt lemelegítik a hátlapot és cserélik az akkut. De onnantól, hogy le kell adni akár pár napra, az onnantól nogo. Én már várom vissza a cserélhető akkus készülékeket és akár megleszek simán a vízállóság nélkül is teljesen jól. Note 4 rulez, még megvan a fiókban pár akksival egyetemben :)

fred

(#15708) L_ajos válasza Gardaai (#15680) üzenetére


L_ajos
őstag

Ezt ma reggel lőttem Napfelkelte után 12 perccel, egybefüggő felhőréteg és csepergő eső mellett.
A Taurus 40km/h-val haladt.
Nem olyan rossza ez.
Nekem határozottan tetszik.

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#15709) freddirty válasza arcitec (#15697) üzenetére


freddirty
senior tag

+1 fully agree. A cserélhetetlen akku csak arra ösztönzi az embereket hogy hamarább eldobják a telefonjukat és csak termelődik az elektronikai hulladék. Nyilván a telefongyártók nem fognak örülni, mert visszaesik a fogyasztás de az EU a mi érdekeinket kell képviselje nem pedig koreai v. kínai cégekét. lehet szidni az EU-t sok minden miatt de ez jó lépés jó irányba.

fred

(#15710) Tin válasza freddirty (#15709) üzenetére


Tin
veterán

Ha otthon lehet cserélni, akkor majd veszel bele kínai vagy hamis olcsó "akciós" akkut, ami aztán kigyullad. A gyártót nem fogja érdekelni, ha mindenkié ilyen, nem kerül versenyhátrányba, az árat és marketinget meg majd eldönti mellé. Igazából ez a lépés kedvez a gyártónak, mert mondhatja, hogy nem vállal garanciát az utólagos akkuból következő meghibásodásra.

(#15711) Plazmacucci válasza L_ajos (#15708) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Fotózz le egy gyereket beltérben.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15712) mgTerminator válasza iceQ! (#15706) üzenetére


mgTerminator
veterán

Valahogy sejtettem... Az emberek miért azon akarnak spórolni amin nem lehet?
Anno a fürdőben spot lámpa volt 30W halogén, nem kell bemutatni, később kicseréltük LED-esre ami 1.5W-os volt, kis helyiség bőven elég volt. A csere után fater mindig sötétbe ült be szarni. Mondom ennek mi értelme van? ha 0-24 világít szünet nélkül nincs 30Ff/hó.
Az EU-nak a villanyautó akkujával kellene kezdeni valamit hogy a gyártó ne mondja egy 8 milliós autó tulajának hogy 10 millióért kell vennie egy komplett akkut mert egyetlen cella gyengélkedik. :U

(#15713) L_ajos válasza Plazmacucci (#15711) üzenetére


L_ajos
őstag

Soha sem fotózom beltérben. Arra gépet kell használni ha valódi minőséget akar az ember. ( a fotós topicban is ezért nem osztok meg képeket és nem megyek bele egy végtelen "történetbe" :D )

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#15714) -Maci- válasza L_ajos (#15713) üzenetére


-Maci-
addikt

"Arra gépet kell használni ha valódi minőséget akar az ember"

Ez szín igaz, de mégis van 1-2 teló, amivel megoldható a "gyerek beltérben" téma egy eszerű kattintással. Az S23U sajnos nem tartozik ezek közé. :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#15715) Gardaai válasza -Maci- (#15714) üzenetére


Gardaai
senior tag

Azért nem 1-2 teló, vannak többen is.
Nem csak az S23U, a többi (Ultra modell biztosan) sem képes erre.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15716) sixpak válasza Gardaai (#15715) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mindegyikkel megoldható...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15717) dnelb válasza sixpak (#15716) üzenetére


dnelb
veterán

Akár le is írhatod akkor hogyan . :)

(#15718) Ferenczi Áko válasza Plazmacucci (#15711) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Miért pont gyereket? 😅 Inkább egy mozgó tárgyat nem? Vagy csak a gyereket nem veszi a fényképező? :DD

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15719) Plazmacucci válasza Ferenczi Áko (#15718) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mert mi a frászt fényképezzek bent ha nem a gyereket? Lakásban nem mozognak tárgyak.
De ez a full cinikus hozzáállás kiborít. Értitek miről van szó, csak nehéz belátni, hogy más gyártó ezt sokkal jobban megoldja?!

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15720) tylerddd válasza Plazmacucci (#15719) üzenetére


tylerddd
veterán

Beláttuk, elhisszük. Az a gáz inkább, hogy amióta itt vagyok tulajként, tavaly július óta, havonta előjön ez és 20-30 hozzászóláson keresztül megint erről szól itt minden. Ennél még a milyen üveget/tokot témának is több értelme van.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15721) Plazmacucci válasza tylerddd (#15720) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Örülök, hogy nincs feledve, én csak december óta rontom itt a levegőt, de már nagyon bánom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15722) Ferenczi Áko válasza Plazmacucci (#15719) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Egy lakásban millió mozgó dolgot lehet fotózni.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15723) tylerddd válasza Plazmacucci (#15721) üzenetére


tylerddd
veterán

El kell adni, ha egy számodra ennyire fontos funkció nem kielégítő minőségű.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15724) Kleroo


Kleroo
veterán

A 23u arra nevel ;] , hogy bárhol megoldassz vele bármit, de ha beltérben jó és maradandó fotókat akarsz, akkor plafonra derítés vakuval. Bátmilyen teló bármilyen algoritmusa hadonászhat a varázsbottal, azok a fények, hangulat sosem lesz meg mint így (és lehet akár egy 15éves budget dslr kitobival, csak a vaku/fény a lényeg, szuper lesz).

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#15725) Gardaai válasza sixpak (#15716) üzenetére


Gardaai
senior tag

Én nem tudom. Se gyerek, se kutya, se macska, se mozgó tárgyak nincsenek a lakásban. Robotporszívó van, meg az asszony, de egyik sem olyan gyors hogy ne tudjam lefotózni. :DDD
Amúgy meg ha olyan gyorsak lennének nem fotóznék, hanem videóznék. Akár 60 fps-el és máris ki lehet menteni ahol éles az aktuális képkocka. De mint nem ezt művelő ember írom, lehet mozgó gyerekről akartok portrét lőni, amihez nem jó a videó funkció (bár mintha lenne portré videó).

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15726) sixpak válasza Gardaai (#15725) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én nem akarok okoskodni, de annyira jók már ezek a mai kamerák, hogy kis odafigyeléssel lehet jó képeket lőni vele, bármilyen körülmények között.
Persze lehet, hogy 10 képből csak 3 lesz tökéletes, de nem kell bele filmet venni, úgyhogy ingyen van a próbálkozás. :)
Amúgy meg ha kevés a fény, akkor tökmindegy, hogy Samsungot használsz vagy Iphone-t vagy dedikált kamerát, akkor is szar lesz, ha nincs 1 milliós, fényerős obid valami fasza vázzal.
Szóval lehet itt fikázni a kamerát, de ha mondjuk egy közepes árfekvésű DSLR/MILC-el sem lenne jobb az eredmény, ha valaki arra cserélné a (bármilyen) telefonos kamerát.
Nekem van egy olcsó F2 palacsintám, de azzal is észnél kell lenni sötétben.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15727) Gardaai válasza sixpak (#15726) üzenetére


Gardaai
senior tag

"Persze lehet, hogy 10 képből csak 3 lesz tökéletes"
Pontosan ez a bajuk. Amíg a Samsung 10/3, addig egy iPhone pl. 10/8-9.

Továbbra is: soha nem próbáltam és nem is fogom a beltéri mozgó dolgokat fotózni.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15728) sixpak válasza Gardaai (#15727) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezt nem tudom, és nem is akarok belemenni ebbe.
De a fizikát nem lehet, illetve nehéz megb@szni, ezért szerintem egy Iphone sem jobb, mint egy random android flagship...bár passzolom, hogy milyen hw van az ájfonokba (szenzor/üveg/etc), de kétlem, hogy jobb lenne mint a versenytársaik.
Mindegy is, szerintem használható a kamera, bármilyen helyzetben....ha nem, akkor meg ott a LRC. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15729) dnelb válasza sixpak (#15728) üzenetére


dnelb
veterán

A samsung 5 generáció óta képtelen megoldani amugy a beltéri fotót, szóval mostmár tényleg írd le légyszi te milyen beállításokat használsz beltéri fotókra :K Mert jelenleg pl ha fotózol egy macskát, és elfordítja a nyakát akkor az egész feje mosott lesz gyakorlatilag. 20ból 19x :) A gond meg azzal van, hogy iphoneon 20ból 1x.

(#15730) Gardaai válasza sixpak (#15728) üzenetére


Gardaai
senior tag

Pont ez a téma S24U topikban is: [link]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15731) sixpak válasza dnelb (#15729) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kissé túldimenzionálod a témát. :K
Van olyan a fotózásban, hogy ajánlott beállítás?
Szerintem nincsen.
Én manual-ba tolom általában és nem sajnálom az expót, valamelyik biztos jó lesz, meg ott a Lightroom is. :D
Sosem volt Iphone-om, de szívesen megnéznék egy összehasonlítást, részletes exif fájlokkal.

Gardaai: tényleg nem akarok belemenni ebbe a témába, aki képtelen fotózni ezzel a szarral, az miért nem vesz Iphone-t?
Azzal majd tud...ja, nem. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15732) Plazmacucci válasza Gardaai (#15730) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez azért van, mert a legjobb minőségi beállítások mellett alacsony fény esetében is több stack-böl áll össze a végeredmény. Olvastam, hogy akár 8 felvételböl is állhat egy kép. Amit az elsütés után látsz, hogy változik a végeredmény, az az a jelenség amikor összefűzi őket. Ezt ki lehet kerülni pro módban de akkor se hdr, se több elemes zajszűrés, se semmi. És még így se túl gyors a felvétel.
Akinek unalmas a téma lapozzon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15733) dnelb válasza sixpak (#15731) üzenetére


dnelb
veterán

Még mindig fordítva ülsz a lovon. Mivel a telefon képtelen arra, amire egy pixel/alma igen, tehát hogy állítgatás nélkül(!) tudjon jó képet beltérben, gondoltam van valami tuti módszered.. Én próbáltam állítani a záridőt, meg az isot, de kb full fekete lesz a kép ha olyan szintre hozom ahol nem mosódna el, hiába 3200 az iso.
Erre nem az a válasz hogy besértődünk, meg szenvedünk manual móddal, hanem ütjük a samsungot minden fórumon ahol lehetséges, hátha a 6. évre megoldják. :U

[ Szerkesztve ]

(#15734) sixpak válasza dnelb (#15733) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én ülök fordítva a lovon?
Kösz, hogy aggódsz de nekem nem szenvedés a manual mode, a besértődésre inkább nem reagálok. :D
Ezek szerint a Pixel és az Iphone feltalálta a tökéletes, fényerős üveget, ahol sötétbe is lehet alacsony ISO-val, gyors záridővel pompás képeket lőni....ebben az esetben azt kell venni, mindenkinek a saját döntése.
Perce. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15735) vlesi69 válasza mgTerminator (#15681) üzenetére


vlesi69
senior tag

Itt írtátok a százalékos elhasználódást megy mennyi a töltési ciklus és azért hogy mennyi lehet az enyémbe. Az Apple úgy tudom írja? Vagy van olyan app ami írja. Tényleg csak kiváncsiságból, mert amíg le lehetet tölteni az Antutut azt is letöltöttem végig futattam aztán kitörőltem.

(#15736) dnelb válasza sixpak (#15734) üzenetére


dnelb
veterán

De akkor minek kell hazudgálni hogy te megtudod oldani ezeket a helyzeteket ezzel a teloval is ? Nem tudod :D

(#15737) sixpak válasza dnelb (#15736) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ok, hazudtam, nem tudom. :)

r=a...sorry.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15738) vlesi69 válasza freddirty (#15684) üzenetére


vlesi69
senior tag

Most kerestem nemrég rá Samsung akkura egy Samsung Galaxy Camera akkura és adott ki gyárit és utángyártottat is és ezt az akkut régebbi Samsung telefonok is használták. De ha arra gondolsz hogy amit az Eu talált ki hogy cserélhetőséget bíztosítani kell biztos lesznek hozzá akkuk gyári vagy utángyártott. A fényképezőgépeimhez is veszek még 3-4 akkut pluszba a gyári 20000 ft az utángyártott 5-8 E forint. Majd kiderül a későbbiekben.

(#15739) klaya86


klaya86
senior tag

Hát nem tudom. Szerintem kicsit túl van lihegve ez a beltéri fotózás dolog. Nekem két kislányom van. Nem mondom, hogy minden beltéri fotó frankó róluk, de bőven lehet jó képeket lőni az S23u-val. Persze, ha 200-al szaladnak, akkor nem, de azt meg miért is fotózzam?

(#15740) mgTerminator válasza sixpak (#15734) üzenetére


mgTerminator
veterán

A tesóm az S24Ultra-val lefotózta a fazékban a kaját és az eredmény homályos és zajos lett. Másodjára már csak zajos volt a kép. És eskü már nem mozgott a fazékban az ebéd! :D
Van még kérdés? :D

(#15741) sixpak válasza mgTerminator (#15740) üzenetére


sixpak
nagyúr

:))
Lol
Egy jó ájfont tudok ajánlani a tesódnak food témákhoz, 20-ból 20x jó lesz. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15742) Gardaai válasza vlesi69 (#15735) üzenetére


Gardaai
senior tag

Mármint iPhone-on akarod megnézni vagy Samsungon? Csak mert iPhone-on is van cikluskijelzős program.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#15743) vlesi69 válasza Gardaai (#15742) üzenetére


vlesi69
senior tag

Androidon. Tudom hogy az iPhonba van ilyen funkció, csak mint fentebb írták van valamilyen app-alkalmazás.

(#15744) S e t h válasza sixpak (#15737) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hagyd rájuk.
Azt hiszik, hogy a telefontól függ tudnak-e fotózni.
A forma 1-es versenyzők is csak a kocsi miatt jók, amit a seggük alá raknak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#15745) Plazmacucci válasza S e t h (#15744) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ennek a hozzászólásnak semmi értelme, és semmihez semmi közzé. De legalább jól megmutattad, hogy te is itt vagy :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15746) golyós válasza S e t h (#15744) üzenetére


golyós
őstag

Továbbra sem értitek a lényeget. Nem azért vesz az ember 600ért egy telefont, hogy 32 fotót készítsen mire 1 jó lesz, és nem azért , hogy utána laptopon vagy a telefonon utómunkával szarakodjon.
A csipőből való fotozást egy 5 éves Honor 20 Pro is simán hozza.

Egyéként nekem továbbra is az a gyanum, hogy különbség van a fotok minőségében, de nem jöttem rá, hogy mitől függ.
Persze simán benne van, hogy sokan kamuznak és szerkesztik a képeket, de olyan képeket tesznek fel, hogy kizártnak tartom, hogy utómunka nélkül ezzel a telefonnal ilyet lehet amikor nekem is ez van.

Pont a forma 1es hasonlatod nem állja meg a helyét, a legjobb példa Vettel, fényévekkel jobb kocsiban ment neki. Azóta hol is van?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#15747) S e t h válasza golyós (#15746) üzenetére


S e t h
nagyúr

Engem hidegen hagy ha felnőtt értelmes emberek nem tudják a XXI. században értelmes dolgokra elkölteni a pénzüket, hanem gyorsan vesznek vmit, aztán telesírják a webet, hogy mennyire átverve érzik magukat.

Az már jobban zavar amikor az elégedett vásárlókat vegzálják, mert ők hogy a francba lehetnek már ilyen igénytelenek, vagy vakok.

Ez a hiperszenzitív picsogás annak tükrében gáz, hogy a fórumozókon kívül sehol nem láttam egy tesztet sem ahol padlóba döngölték volna a samu képalkotását.

De ha még xar is lenne, ki kényszerít bárkit arra, hogy használja? Mi ez a mazochista attitűd, hogy erre kell kárhoztatni önmagát?

Én tegnap este egy születésnapi partin vettem részt ahol a telefonnal fotóztam és videóztam, utána azt vágtam, szerkesztettem, abból lett egy anyag amit családon belül osztottam és senki sem mondta, hogy okádhatnékja van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#15748) S e t h válasza Plazmacucci (#15745) üzenetére


S e t h
nagyúr

A tieidnek több van a vezénylős stílussal, hogy mi lehet a narratíva a topikban és mi nem.
Én egy év alatt nem nyöszörögtem itt annyit, mint te egy hónap alatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#15749) Ferenczi Áko válasza S e t h (#15747) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

"a fórumozókon kívül sehol nem láttam egy tesztet sem ahol padlóba döngölték volna a samu képalkotását."

Na, itt a lényeg.. :) :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#15750) mgTerminator válasza Ferenczi Áko (#15749) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tessék: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.