Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) malomszék válasza mezis (#32500) üzenetére


malomszék
csendes tag

Csak az egér van vezeték nélkül, de már régóta.

(#32502) malomszék válasza Gubek-Einste (#32499) üzenetére


malomszék
csendes tag

Gondoltam egyben beírom a hibát és az új készülék keresését.. Elnézést!

(#32503) Humbucker


Humbucker
senior tag

Vettem egy TP-LINK TL-WR841N Routert, és már a TP link oldalán ahol konfigurálni kell, ez a kép fogad a gyors beállításoknál. Pedig megnéztem be van dugva mindkét kábel.

(#32504) Gubek-Einste válasza Humbucker (#32503) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manuálisan állítsd be a dolgokat.
Milyen neted van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32505) Humbucker


Humbucker
senior tag

Van itt valakinek TP-Link-TLWR841N Routere?

(#32506) Gubek-Einste válasza Humbucker (#32505) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi is a problémád?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32507) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!
Van egy Tplink TL-WA750 repeaterem. Jelenleg úgy használom, hogy a más SSID-vel hozok létre alhálózatot vele, nem kiterjesztem az eredetit azonos néven. A gondom annyi, hogy az eszköz konfigurálásakor egyetlen egyszer kérdez jelszót, amikor a main routerét kell megadni, hogy a repeater csatlakozni tudjon rá, így az alhálózat jelszava egyezik a main routerével. Ezt szeretném megváltoztatni: más hálózatnév, más (egyedi) pass. Azonban ezt az opciót sehol nem lelem, most nincs ilyen, vagy én vagyok vak? :)
Köszönöm!
DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#32508) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Kedves Nagyérdemű!

Az alábbi témában kérem segítségeteket. Van egy WDR3600 routerem, amin OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 (kernel 3.7.4) fut már egy pár éve. Net a digitől jön, közvetlen kábelen a routerbe (szolgáltatói eszköz nincs). Egyszer beállítottam mindent, azóta tette a dolgát.

Az utóbbi héten viszont alkalmanként elveszik pppoe kacspolatom, így elveszik a net. (ld. log) Aztán bizonytalan idő után újra magára talál, de esetleges, hogy 2 percig vagy egy napig működik-e.

May 30 19:39:30 OpenWrt daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now down
May 30 19:39:30 OpenWrt daemon.info pppd[4507]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
May 30 19:39:30 OpenWrt daemon.info pppd[4507]: RP-PPPoE plugin version 3.8p compiled against pppd 2.4.5
May 30 19:39:30 OpenWrt daemon.notice pppd[4507]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
May 30 19:39:45 OpenWrt daemon.warn pppd[4507]: Timeout waiting for PADO packets
May 30 19:39:45 OpenWrt daemon.err pppd[4507]: Unable to complete PPPoE Discovery
May 30 19:39:45 OpenWrt daemon.info pppd[4507]: Exit.

Mit tudok tenni, hogy újra minden a régi kerékvágásba kerüljön?

Köszönöm előre is a segítséget!

(most épp csórom a netet, és a mobilnézeten hirtelen nem találtam választ a keresővel)

(#32509) jmuranyi válasza Stefi_dzsi (#32508) üzenetére


jmuranyi
tag

Az álmoskönyv összefoglaló ilyen esetekre
tápcserét javasol. Ötletnek lehet jó :)

(#32510) krealon válasza Den Hadnagy (#32507) üzenetére


krealon
veterán

"az alhálózat jelszava egyezik a main routerével. Ezt szeretném megváltoztatni: más hálózatnév, más (egyedi) pass. Azonban ezt az opciót sehol nem lelem, most nincs ilyen, vagy én vagyok vak?"

A felhasznaloi kezikonyv alapjan: Wireless --> Wireless security menupont

(#32511) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok! Routert cseréltem és valamiért akadozik a net időnként. Az outlook pl nem tölti le az emailokat az új routerrel wifin. Érdekes viszont, hogy madzagosan meg letölti a mail-t. Win frissítések keresése, áruházbeli frissítések keresése pl 10 perc is akár. Régi routerrel ez max 20 másodperc. 99% wifin használom, így a lan nem alternatíva. Csináltam pár képet a router beállításairól. Ezek egy részét nem igazán értem teljesen. A cél a max "biztonság" de azért az alapvető dolgokat ne blokkolja.(böngészés, mail, ) torrent nem lényeg. Router ea7500 net digi

(#32512) Gubek-Einste válasza maci25 (#32511) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdés???

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32513) akos86


akos86
aktív tag

Üdv Uraim!

Adott egy tp link tl wa901 v2 acces point amin elvileg ddwrt van, sajnos a webes kezelőfelületét nem találom sem lanon sem wifin. Járt már valaki hasonló cipőben? Próbáltam resetelni de semmi eredmény. Szeretném visszatenni a gyári szoftvert rá de így szinte lehetetlen. Hogyan lehet életre kelteni ezt a kütyüt? Bármilyen segítséget szívesen fogadok.

3dfx, gone but never forgotten...

(#32514) krealon válasza akos86 (#32513) üzenetére


krealon
veterán

tp-link tl-wa901nd v2 -re 2 unbrick talalat jott:

https://superuser.com/questions/528367/dd-wrt-possible-brick-on-tplink-wa901nd-v2-any-advice

- hard reset 30/30/30: dd-wrt hard reset guide
- change arp mac address of wireless connection, follow this guide
- connect to web interface via 192.168.1.1

Update: the only working dd-wrt firmware with enabled LAN port is this one:

DD-WRT v24-sp2 (01/24/13) std - build 20548

Valamint:
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=48844

(#32515) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ismerősnek bekötötték a digi 1000-t egy Zte F668-cal, de össze szeretnék kötni egy Asus Rt-n18U routerrel.
A topikban a beállítási lehetőségeknél a switch nélküli módszert szeretném megoldani.

Tehát zte lan portjákba a kábel egyik vége a másik meg az Asus wan portjába és dhcp automaticra állítva?
Plusz a wifit letiltanám a zte modemen.

Valamit rosszul csinálhattam?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32516) krealon válasza anonymus89 (#32515) üzenetére


krealon
veterán

"Tehát zte lan portjákba a kábel egyik vége a másik meg az Asus wan portjába és dhcp automaticra állítva?
Plusz a wifit letiltanám a zte modemen.
Valamit rosszul csinálhattam?
"

Ha a LAN IP-k mas tartomanyba esnek a ket routeren, akkor jo lesz az osszeallitas.
Pl
ZTE: 192.168.0.1
ASUS: 192.168.1.1

[ Szerkesztve ]

(#32517) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

A wifi a lakás egyik felében elég gyengécske, és mivel akad egy fölösleges router, gondoltam segítek a gondon. Viszont sehogyan sem jön össze. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy mit ronthatok el?

A gazda router egy D-Link GO-RT-N300. Amit rajta csináltam, az ezen leírás alapján történt. A gazda router IP-je 192.168.0.1, a DHCP 192.168.0.100 és 254 közötti. A switch-ként használni kívánt routernek a 0.10-et adtam, DHCP Disabled-en, a kábelek a LAN 1-2 portban vannak. És mégsem megy, mert nincs netem, a windows (7) hálózati diagnosztikája DNS kiszolgáló nem található hibaüzenetet ír.

A switch-ként használni kívánt router egy TP-link TL-WR642g.

Mit csinálhatok rosszul? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#32518) anonymus89 válasza krealon (#32516) üzenetére


anonymus89
addikt

okes lett csak nem indították ujra a routert :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32519) akos86 válasza krealon (#32514) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm a választ. Sajnos nem jutottam előbbre.

Vagy behalt ezen a dd-wrt vagy simán rosszul flashelték fel. Lan portban nem kapok ipcímet (cmd ipconfig/all)

a webes felület továbbra sem érhető el, wifin sem

Fel lehetne valahogy éleszteni ez a csodát?
Van itthon egy nokia c-53-as kábelem.... azzal esetleg?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#32520) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
A probléma a következő: vettem Telenortól Hello Data csomagot meg szereztem hozzá egy huawei e5372 tipusú mini hotspot routert. Elején tökéletesen ment, mostanába viszont mind telefonon mind laptopon a következő két üzenetet dobálja fel legtöbb weboldal megnyitásánál:
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Újraindítás után egy darabig megint hasít az internet de fél óra múlva megint előjön ez a hiba :F
Esetleg ha tudnátok segíteni mi lehet a hiba mit próbáljak ki annak örülnék :))
Stabil 3G/4G kapcsolat van, és YouTube is megy tökéletesen mikor ezeket a hibákat dobálja fel.

[ Szerkesztve ]

(#32521) krealon válasza Traxx (#32517) üzenetére


krealon
veterán

"És mégsem megy, mert nincs netem, a windows (7) hálózati diagnosztikája DNS kiszolgáló nem található hibaüzenetet ír."

Az elso es legfontosabb dolog, hogy a Windows kap-e rendes IP cim beallitasokat a d-link routertol.
Paranccsorban kiadott

ipconfig

paranccsal ellenorizheto.
Ha nem, akkor elso korben ujrainditanam az eszkozoket.

(#32522) krealon válasza akos86 (#32519) üzenetére


krealon
veterán

"Vagy behalt ezen a dd-wrt vagy simán rosszul flashelték fel. Lan portban nem kapok ipcímet (cmd ipconfig/all)
a webes felület továbbra sem érhető el, wifin sem
"

DD-WRT eseten csak a korabban emlitett build eseten mukodik a LAN port.

A wifi-s, arp-s buveszkedes - amit korabban linkeltem - nem segitett?

"Fel lehetne valahogy éleszteni ez a csodát?
Van itthon egy nokia c-53-as kábelem.... azzal esetleg?
"

Sorosport segitsegevel (amihez jo a Nokia CA-53-as kabel), jo esellyel elesztheto.

(#32523) krealon válasza mate1396 (#32520) üzenetére


krealon
veterán

"Elején tökéletesen ment, mostanába viszont mind telefonon mind laptopon a következő két üzenetet dobálja fel legtöbb weboldal megnyitásánál:
ERR_CONNECTION_TIMED_OUT
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
Újraindítás után egy darabig megint hasít az internet de fél óra múlva megint előjön ez a hiba
"

Probald meg a WinMTR segitsegevel monitorozni a kapcsolatot, hogy a router elott, vagy utana szakad/e meg a kapcsolat. Igy kiderul, hogy a wifi vagy a mobilinternet a problema forrasa.

(#32524) akos86 válasza krealon (#32522) üzenetére


akos86
aktív tag

arp -s dolog sem segített

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#32525) akos86 válasza krealon (#32522) üzenetére


akos86
aktív tag

egyszerűen nem oszt ip cimet csak annyit látok hogy szórja a wifi jelet dd-wrt néven arra tudok is csatlakozni hálózati tulajdonságoknál ezt látom

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag:
Leírás: 802.11 USB vezeték nélküli helyi hálózati kártya
Fizikai cím: ‎48-02-2A-57-F2-33
DHCP-kompatibilis: Igen
IPv4-cím: 192.168.1.128
IPv4 alhálózati maszk: 255.255.255.0
Bérleti jog kezdete: 2017. június 4. 15:09:17
Bérleti jog vége: 2017. június 5. 15:09:18
IPv4 alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1
IPv4 DHCP-kiszolgáló: 192.168.1.1
IPv4 DNS-kiszolgáló: 192.168.1.1
IPv4 WINS-kiszolgáló:
A NetBIOS a TCP/IP felett engedélyezve: Igen
Kapcsolati szintű IPv6-cím: fe80::883b:a119:e120:cc81%14
IPv6 alapértelmezett átjáró:
IPv6 DNS-kiszolgáló:

a forgalomnál küld és fogad is.

3dfx, gone but never forgotten...

(#32526) Stefi_dzsi válasza jmuranyi (#32509) üzenetére


Stefi_dzsi
tag

Köszi. Sajna nem segített. De egyre inkább a szolgáltatóra gyanakszom...

(#32527) Traxx válasza krealon (#32521) üzenetére


Traxx
őstag

Ha a TP-Link routert bevonva LAN-on keresztül próbálok a netre kapcsolódni, akkor ezt kapom:

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . :
Kapcsolati szintű IPv6-cím . . . : fe80::75e1:9ba7:9f0c:512b%11
Automatikusan konfigurált IPv4-cím: 169.254.81.43
Alhálózati maszk. . . . . . . . . : 255.255.0.0
Alapértelmezett átjáró. . . . . . :

C:\Windows\system32>

Maga a D-Link router működik is, meg nem is, kábelen most próbáltam, és A helyi kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP konfigorációval üzenet jött a win hálózati diagnosztika lefuttatása után - wifin viszont van net :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#32528) mate1396 válasza krealon (#32523) üzenetére


mate1396
tag

Ezt írja ki ez a progi, sajnos nekem sokat nem mondd nem értek hozzá :))
De a böngészőben sajnos nem jó se mobilon se laptopon :(

(#32529) krealon válasza Traxx (#32527) üzenetére


krealon
veterán

"Ha a TP-Link routert bevonva LAN-on keresztül próbálok a netre kapcsolódni, akkor ezt kapom:

Ethernet-adapter Helyi kapcsolat:
Automatikusan konfigurált IPv4-cím: 169.254.81.43
"

Ez (IP: 169.254.*.*) annyit tesz, hogy a gep nem tud kapcsolatba lepmi a D-link DHCP szerverevel.
A TP-link es a D-link kozotti osszekottetes rendben van? (Port ledek vilagitanak?)

Fix IP-t (pl 192.168.0.99) bealitva a gepen el tudod erni a TP-link admin feluletet (192.168.0.10)?

(#32530) krealon válasza mate1396 (#32528) üzenetére


krealon
veterán

A WinMTR legyege, hogy folyamatosan kell futtatni, es amikor a bongeszo hibat ad, akkor meg kell nezni, hogy a "Loss%" melyik allomasoknal kezd el novekedni.
Ha az osszesnel, akkor peldaul a routerrel szakad meg a kapcsolat.

A netes hibak ilyen trial-and-error (proba --> mukodik - nem mukodik) modon derithetok fel.

(#32531) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Olyan letezik, hogy kulfoldi eszkozokkel nem tudok a WIFI-hez csatlakozni?
Van egy TV, macbook es 2 iphone. Kulfoldiek. Angliaban lett minden vasarolva. Most a telefonom a WIFI-hez csatlakozva van. A macbook-al is sikerult mar, aztan egyszer csak megint nem. TV Is volt mar neten, de most megint nem akar csatlakozni. Kabel, vezetek nelkul, teljesen mindegy. Nem megy a csatlakozas! A router egy regi TP-Link.

(#32532) Gubek-Einste válasza KD6-3.7 (#32531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a router és mennyi idős?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32533) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van egy Belkin N+ F5D8635-4 v1 router ...
Nem mukodik rajta se a wan se a lan

Azt vettem eszre, hogy a router datuma/oraja 2000 ...
gondolom ez okozza azt hogy nem megy a net
Mit lehet ezzel kezdeni? (Manualisan nem lehet az idot allitani :( csak az idozonat lehet valtoztatni)

Pppoe -vel probaltam
Az lehetseges hogy egy masik routerrol dhcp-vel beallna?

Elore is kocce :R

[ Szerkesztve ]

(#32534) Gubek-Einste válasza detroitrw (#32533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?
Reset volt már?
Mikortól/mitől lett ilyen?
Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32535) detroitrw válasza Gubek-Einste (#32534) üzenetére


detroitrw
addikt

Ajandek router mert porosodott mashol a polcon ... (igy a korat nem tudom, hogy mennyit mehetett)
Egy tapcsere megoldhatja a problemat? a wifi mukodik szal lehet ra csatlakozni, de mivel nem megy a lan igy wan-ba se lehet net rajta.

Volt mar reset es fw frissites is

(#32536) citromkarika


citromkarika
újonc

Sziasztok! Azt szeretném tudni, hogy vajon a dd-wrt firmware meg tudja e adni, hogy aki a hálózatra csatlakozott az milyen internetcímeket látogatott meg. Pl. index, origo.hu, stb
Köszi a választ előre is!

(#32537) Traxx válasza krealon (#32529) üzenetére


Traxx
őstag

Igazából banális hiba volt, mint kiderült :D Nem én végeztem a kábelezést, és ez zavart meg teljesen. Az adott szobában van egy asztali gép, és volt egy ethernet kábel, ami bement a szobába, de jóval rövidebb volt. A gép tetején van egy usb wifi stick, és ebből azt hittem, az biztosítja a netet. Közben pedig nem, mert kábel megy bele :D És az a kábel, amit én próbáltam használni (és amiről azt hittem,a gazda routerből jön) valójában az ip tv használaton kívüli kábele volt. Így nem csoda, hogy nem látta egymást a 2 eszköz. Rendbe téve a kábelezést, minden pikk pakk működik :)

De köszönöm, hogy foglalkoztál a gondommal, és segítettél, én voltam a balfék :D :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#32538) maci25 válasza maci25 (#32511) üzenetére


maci25
aktív tag

Bocsi de valahogy eltűnt a szöveg
Tehát a router egy ea7500 router. A problémám az, hogy valamiért lassú a hozzá kapcsolódó laptopon az internet időnként. Az az érzésem néha mintha a router elzárná a csapot és csak csordogálna az adat.
A kérdésem az, hogy a képeken látható beállítások jók e ha a cél az, hogy "max biztonság" legyen. Vagy esetleg valamit érdemes változtatni? Lehet a képeken lévő beállítások miatt lassú időnként a net?
Pl: win frissítést jó 3 percig keres mire kiadja , hogy friss a rendszer
Áruház is dettó.
Mind ez megoldódik ha vissza kötöm a régi 1043 routeremet.
Tehát jó a beállítás a routeren, és nem az van , hogy valamiért alig jut át a gép a szűrőkön- tűzfalon?

(#32539) Gubek-Einste válasza detroitrw (#32535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet előre biztosra mondani.
Milyen típusú?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32540) Gubek-Einste válasza citromkarika (#32536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy bizonyos szinten lehet az ilyesmit monitorozni de a teljes forgalmat nem.
Pontosan mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32541) Gubek-Einste válasza maci25 (#32538) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen vagy wifi-n van a gond?
Más kliens eszközzel is ez a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32542) maci25 válasza Gubek-Einste (#32541) üzenetére


maci25
aktív tag

Szia!
Most, hogy így mondod elvileg csak egy laptoppal(y50-70) van csak gond. Mindegyik eszköz wifin van csatlakoztatva.
Ezt hozza a lapos wifi kapcsolatnál:
Protokoll: 802.11ac
Biztonság típusa: WPA2-Personal
Hálózati sáv: 5 GHz
Hálózati csatorna: 44
Gyártó: Intel Corporation
Leírás: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260
Illesztőprogram verziója: 17.15.0.5
Panel lakás de a probléma akkor is jelen van ha próba képen egymás mellé teszem a két eszközt.
Mi lehet a gond és jók azok a beállítások?

(#32543) citromkarika válasza Gubek-Einste (#32540) üzenetére


citromkarika
újonc

Hogy bizonyos weboldalakat a hálózatra csatlakozók közül meglátogatott e bárki és ha igen, ki?. Pl. szerencsejáték, face, chatoldal...

(#32544) ArthurShelby válasza maci25 (#32542) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem 100%-osan ide kapcsolódik, de az intel ac7260-nak ping problémái szoktak lenni (ami játéknál elég zavaró lehet, és ha jól tudom az y50-70 gamer gép). [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32545) temporello válasza citromkarika (#32543) üzenetére


temporello
tag

OpenDNS vagy valamilyen proxy program kell neked.

(#32546) citromkarika válasza temporello (#32545) üzenetére


citromkarika
újonc

Értem. Szóval azokkal meg lehetne nézni? dd-wrt erre nem jó? Csak forgalom figyelésre, korlátozásokra meg ilyesmi?

(#32547) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!

Lehet nem jo helyre irok bocsi.
Szoval szuleimnek vettem mai nap egy tplink 1043nd (v4) routert mert az elozo router mar tok rovason volt net hol volt hol nem.
Szoval laptoppal neteznek wifi kapcsolattal, sebesseget mertem 30/35 korul van. Megmertem telomon is (nexus5x) 97/101.

Jol gondolom hogy a toshiva laptopba levo broadcom n-es wifi kartya miatt merek 30/35-ot?

Ha rebdelnek ebayrol vmi normalisat, milyet kellene? Inteles? Esetleg konkret tipus?

Koszonom elore is!

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#32548) Gubek-Einste válasza eisento (#32547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ide illik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32549) akos86


akos86
aktív tag

üdv az uraknak!

Adott egy halott tplink ta901nd v2 acces point ami ttl usb kábellel kommunikál a géppel (com3 115200) viszont a végén a putty terminálban nem tudok írni semmi parancsot. Valaki találkozott már ilyen esettel?
wifin: dd-wrt néven szórja a wifit jelet de webes felületet nem érem el.

U-Boot 1.1.4 (Feb 24 2012 - 16:48:46)

AP81 (ar7100) U-boot
DRAM:
sri
32 MB
id read 0x100000ff
flash size 4MB, sector count = 64
Flash: 4 MB
Using default environment

In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: ag7100_enet_initialize...
No valid address in Flash. Using fixed address
bsingle_phy = 0
eth0: 00:03:7f:09:0b:ad
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds## Booting image at bf020000 ...
Uncompressing Kernel Image ... OK

Starting kernel ...

OpenWrt kernel loader for AR7XXX/AR9XXX
Copyright (C) 2011 Gabor Juhos <juhosg@openwrt.org>
Decompressing kernel...
done!
Starting kernel...

[ 0.000000] Linux version 3.5.7-rc1-svn20118 (root@dd-wrt) (gcc version 4.7.2 20120910 (prerelease) (Linaro GCC 4.7-2012.09) ) #1682 Fri Oct 12 10:18:22 CEST 2012
[ 0.000000] flash_size passed from bootloader = 1786
[ 0.000000] bootconsole [early0] enabled
[ 0.000000] CPU revision is: 00019374 (MIPS 24Kc)
[ 0.000000] arch_mem_init
[ 0.000000] booting platform Atheros AR9132 rev 2 (0xb9)
[ 0.000000] Determined physical RAM map:
[ 0.000000] memory: 02000000 @ 00000000 (usable)
[ 0.000000] Zone ranges:
[ 0.000000] Normal [mem 0x00000000-0x01ffffff]
[ 0.000000] Movable zone start for each node
[ 0.000000] Early memory node ranges
[ 0.000000] node 0: [mem 0x00000000-0x01ffffff]
[ 0.000000] Primary instruction cache 64kB, VIPT, 4-way, linesize 32 bytes.
[ 0.000000] Primary data cache 32kB, 4-way, VIPT, cache aliases, linesize 32 bytes
[ 0.000000] Built 1 zonelists in Zone order, mobility grouping on. Total pages: 8128
[ 0.000000] Kernel command line: console=ttyS0,115200 root=1f02 rootfstype=squashfs noinitrd init=/sbin/init
[ 0.000000] PID hash table entries: 128 (order: -3, 512 bytes)
[ 0.000000] Dentry cache hash table entries: 4096 (order: 2, 16384 bytes)
[ 0.000000] Inode-cache hash table entries: 2048 (order: 1, 8192 bytes)
[ 0.000000] __ex_table already sorted, skipping sort
[ 0.000000] Writing ErrCtl register=00000000
[ 0.000000] Readback ErrCtl register=00000000
[ 0.000000] Memory: 29456k/32768k available (2148k kernel code, 3312k reserved, 405k data, 160k init, 0k highmem)
[ 0.000000] NR_IRQS:80
[ 0.000000] irq init done
[ 0.000000] plat_time_init: plat time init done
[ 0.000000] Calibrating delay loop... 265.42 BogoMIPS (lpj=1327104)
[ 0.080000] pid_max: default: 32768 minimum: 301
[ 0.080000] Mount-cache hash table entries: 512
[ 0.090000] NET: Registered protocol family 16
[ 0.110000] bio: create slab <bio-0> at 0
[ 0.120000] Switching to clocksource MIPS
[ 0.130000] NET: Registered protocol family 2
[ 0.130000] IP route cache hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
[ 0.130000] TCP established hash table entries: 1024 (order: 1, 8192 bytes)
[ 0.140000] TCP bind hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
[ 0.140000] TCP: Hash tables configured (established 1024 bind 1024)
[ 0.150000] TCP: reno registered
[ 0.150000] UDP hash table entries: 256 (order: 0, 4096 bytes)
[ 0.160000] UDP-Lite hash table entries: 256 (order: 0, 4096 bytes)
[ 0.160000] NET: Registered protocol family 1
[ 0.170000] gpio_proc: module loaded and /proc/gpio/ created
[ 0.180000] Register LED Device
[ 0.180000] wl0gpio_proc: module loaded and /proc/wl0gpio/ created
[ 0.190000] AR7100 GPIOC major 0
[ 0.190000] squashfs: version 3.0 (2006/03/15) Phillip Lougher
[ 0.200000] msgmni has been set to 57
[ 0.200000] io scheduler noop registered
[ 0.200000] io scheduler deadline registered (default)
[ 0.210000] Serial: 8250/16550 driver, 1 ports, IRQ sharing disabled
[ 0.240000] serial8250.0: ttyS0 at MMIO 0x18020000 (irq = 19) is a 16550A
[ 0.240000] console [ttyS0] enabled, bootconsole disabled
[ 0.240000] console [ttyS0] enabled, bootconsole disabled
[ 0.260000] guessed flashsize = 4M
[ 0.260000] scanning for root partition
[ 0.260000] tplink uboot detected
[ 0.270000] bootloader size = 20000
[ 0.280000]
[ 0.280000] found squashfs at 110000
[ 0.280000] Creating 8 MTD partitions on "ar7100-nor0":
[ 0.290000] 0x000000000000-0x000000020000 : "RedBoot"
[ 0.290000] 0x000000020000-0x0000003e0000 : "linux"
[ 0.300000] 0x000000110000-0x0000003e0000 : "rootfs"
[ 0.310000] mtd: partition "rootfs" set to be root filesystem
[ 0.310000] 0x0000003e0000-0x000000400000 : "ddwrt"
[ 0.320000] 0x0000003e0000-0x0000003f0000 : "nvram"
[ 0.330000] 0x0000003f0000-0x000000400000 : "FIS directory"
[ 0.330000] 0x0000003f0000-0x000000400000 : "board_config"
[ 0.340000] 0x000000000000-0x000000400000 : "fullflash"
[ 0.350000] ->Oops: flash id 0x10215 .
[ 0.350000] tun: Universal TUN/TAP device driver, 1.6
[ 0.360000] tun: (C) 1999-2004 Max Krasnyansky <maxk@qualcomm.com>
[ 0.560000] PPP generic driver version 2.4.2
[ 0.570000] PPP BSD Compression module registered
[ 0.570000] PPP Deflate Compression module registered
[ 0.580000] PPP MPPE Compression module registered
[ 0.580000] NET: Registered protocol family 24
[ 0.600000] u32 classifier
[ 0.600000] Performance counters on
[ 0.600000] input device check on
[ 0.610000] Actions configured
[ 0.610000] Netfilter messages via NETLINK v0.30.
[ 0.610000] nf_conntrack version 0.5.0 (460 buckets, 1840 max)
[ 0.620000] nf_conntrack_rtsp v0.6.21 loading
[ 0.630000] nf_nat_rtsp v0.6.21 loading
[ 0.630000] ip_tables: (C) 2000-2006 Netfilter Core Team
[ 0.640000] IPP2P v0.8.2 loading
[ 0.640000] TCP: westwood registered
[ 0.640000] TCP: hybla registered
[ 0.650000] TCP: vegas registered
[ 0.650000] NET: Registered protocol family 17
[ 0.650000] Bridge firewalling registered
[ 0.660000] 8021q: 802.1Q VLAN Support v1.8
[ 0.660000] searching for nvram
[ 0.670000] nvram size = 0
[ 0.720000] Broken NVRAM found, recovering it (Magic FFFFFFFF)
[ 0.730000] Atheros AR71xx hardware watchdog driver version 0.1.0
[ 0.730000] ar71xx-wdt: timeout=15 secs (max=42) ref freq=100000000
[ 0.750000] VFS: Mounted root (squashfs filesystem) readonly on device 31:2.
[ 0.750000] Freeing unused kernel memory: 160k freed
start service
starting Architecture code for ap83
starting hotplug
Jan 1 00:00:02 udevtrigger[223]: parse_config_file: can't open '/etc/udev/udev.conf' as config file: No such file or directory
done
load ag71xx or ag7100_mod Ethernet Driver
[ 3.750000] ag71xx_mdio: probed
[ 3.750000] eth0: Atheros AG71xx at 0xb9000000, irq 4
[ 4.060000] ag71xx ag71xx.0: eth0: connected to PHY at ag71xx-mdio.0:0c [uid=00008201, driver=Generic PHY]
configure eth0 to 64:70:02:8a:1c:4d
load ATH 802.11 a/b/g Driver
load ATH9K 802.11n Driver
[ 4.240000] Compat-drivers backport release: compat-drivers-2012-09-04-2-gddac993
[ 4.240000] Backport based on wireless-testing.git master-2012-09-07
[ 4.250000] compat.git: wireless-testing.git
[ 4.440000] cfg80211: Calling CRDA to update world regulatory domain
[ 4.920000] cfg80211: World regulatory domain updated:
[ 4.920000] cfg80211: (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
[ 4.930000] cfg80211: (2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 4.940000] cfg80211: (2457000 KHz - 2482000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 4.950000] cfg80211: (2474000 KHz - 2494000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 4.950000] cfg80211: (5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 4.960000] cfg80211: (5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 5.250000] ieee80211 phy0: Atheros AR9100 MAC/BB Rev:7 AR2133 RF Rev:a2 mem=0xb80c0000, irq=2
[ 5.260000] cfg80211: Calling CRDA for country: US
[ 5.400000] cfg80211: Regulatory domain changed to country: US
[ 5.400000] cfg80211: (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
[ 5.410000] cfg80211: (2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2700 mBm)
[ 5.420000] cfg80211: (5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 1700 mBm)
[ 5.430000] cfg80211: (5250000 KHz - 5330000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 5.430000] cfg80211: (5490000 KHz - 5600000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 5.440000] cfg80211: (5650000 KHz - 5710000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 5.450000] cfg80211: (5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 3000 mBm)
configure wifi0 to 64:70:02:8a:1c:4d
ath9k deconfigure_single: phy0 ath0
ath9k deconfigure_single: phy0 ath0
[ 7.310000] cfg80211: Calling CRDA to update world regulatory domain
[ 7.340000] cfg80211: World regulatory domain updated:
[ 7.350000] cfg80211: (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
[ 7.360000] cfg80211: (2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.360000] cfg80211: (2457000 KHz - 2482000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.370000] cfg80211: (2474000 KHz - 2494000 KHz @ 20000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.380000] cfg80211: (5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.390000] cfg80211: (5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.400000] cfg80211: Calling CRDA for country: US
[ 7.420000] cfg80211: Regulatory domain changed to country: US
[ 7.430000] cfg80211: (start_freq - end_freq @ bandwidth), (max_antenna_gain, max_eirp)
[ 7.430000] cfg80211: (2402000 KHz - 2472000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2700 mBm)
[ 7.440000] cfg80211: (5170000 KHz - 5250000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 1700 mBm)
[ 7.450000] cfg80211: (5250000 KHz - 5330000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.460000] cfg80211: (5490000 KHz - 5600000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.470000] cfg80211: (5650000 KHz - 5710000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 2000 mBm)
[ 7.470000] cfg80211: (5735000 KHz - 5835000 KHz @ 40000 KHz), (300 mBi, 3000 mBm)
ath9k configure_single: phy0 ath0
[ 7.550000] ath: phy0: Unable to set channel
call mac80211autochannel for interface: ath0
freq:2412 qual:99 noise:-95
freq:2417 qual:49 noise:-95
freq:2422 qual:70 noise:-95
freq:2427 qual:70 noise:-95
freq:2432 qual:48 noise:-95
freq:2437 qual:97 noise:-95
freq:2442 qual:49 noise:-95
freq:2447 qual:74 noise:-95
freq:2452 qual:72 noise:-95
freq:2457 qual:50 noise:-95
freq:2462 qual:100 noise:-95
mac80211autochannel interface: ath0 frequency: 2462
setup ath0 64:70:02:8A:1C:4D
[ 10.870000] device ath0 entered promiscuous mode
[ 10.880000] br0: port 1(ath0) entered forwarding state
[ 10.880000] br0: port 1(ath0) entered forwarding state
[ 11.720000] device eth0 entered promiscuous mode
[ 11.760000] device eth0 left promiscuous mode
ath9k radio 1: phy0 ath0
SIOCGIFFLAGS: No such device
SIOCGIFFLAGS: No such device
[ 12.880000] br0: port 1(ath0) entered forwarding state
[ 13.020000] etherip: Ethernet over IPv4 tunneling driver
connect: Network is unreachable
connect: Network is unreachable
connect: Network is unreachable
gethostbyname: Network is unreachable

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#32550) Multibit válasza akos86 (#32549) üzenetére


Multibit
veterán

Pastebin... pastebin :K

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.