Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) Gubek-Einste válasza B-L-A-C-K (#32448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32452) B-L-A-C-K válasza Gubek-Einste (#32451) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Első 2 az enyém (első 2,4Ghz-es, a második az 5Ghz-es). A mérések közvetlenül a router mellett vannak 5Ghz-en, azaz se fel se semmi. Eszközök: Dell E6540-es noti Intel Dual Band Wireless-AC 7260 kártyával, illetve egy iPhone 7 mobil.

(#32453) Gubek-Einste válasza B-L-A-C-K (#32452) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb lenne a csatorna kép.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32454) B-L-A-C-K válasza Gubek-Einste (#32453) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erre gondolsz?

(#32455) mezis válasza B-L-A-C-K (#32454) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen és hasonlót a 2,4 GHz-es sávra is...

mezis

(#32456) whYz válasza Gubek-Einste (#32439) üzenetére


whYz
addikt

Nem ertem, hogy miert es hogyan kellene tamogatnia a WoL-t a routernek, mert ha 9-es porton bejon a packet, akkor azzal mar semmi dolga azon kivul, hogy a megfelelo helyre tovabbitja.

(#32457) TomAce


TomAce
tag

Sziasztok,

Mivel nem eleg eros a wi-fi jel az emeleten ezert szeretnem megnovelni egy masik routerrel wi-fi bridge modeban. A kerdes, hogy hogyan?

A router van hozzakotve a nethez B router van az emeleten.
B routeren beallitom a Wi-Fi-n a bridge connectiont A routerhez? Akkor ha B routerhez csatlakozom akkor betudok lepni mindket routerbe viszont internet nincs.
B routeren meg megprobaltam beallitani a DMZ-t hatha az a gond es Host IP-nek A router IP-jet adtam meg, de nem mukodik.
Mit csinaltam rosszul?

Koszi!

(#32458) CorrectorHUN


CorrectorHUN
csendes tag

Üdv!

A Tp-Link TL-WR941ND routeremmel van gondom tél óta.
Hajlamos egy picit melegedni(tényleg nem nagyon, 30 fok felé nem megy) és sokszor(nem mindig!) használhatatlanná válik az internet minden eszközön(vezetéken is). A letöltési sebesség teljesen rendben van, viszont a feltöltés olyan kicsi hogy a félórás várakozás után betöltött speedtest is csak error-t ad. A modemmel nincs gond, arra kötve minden eszköz oké. Amikor viszont beüt a probléma, akkor sem wifin nincs upload, sem vezetéken. Hogyha áramtalanítom és hagyom pár percet, akkor érdekes módon működik(ki tudja meddig). Én hardwarees hibára gyanakszok. A vezetékekkel sincs gond, cseréltem többször is. Még szolgáltatót is váltottam(többek között) ezért. Valaki tudja esetleg a probléma okát, valami tipp esetleg?

(A tech supportot próbáltam a tp-linknél, de a srác még azt sem tudta, hogy mi az a feltöltési sebesség, szóval feladtam...)

Előre is köszönöm!

Edit: Még mielőtt valaki kérdezné: firmware updateelve lett, reseteltem/újrakonfigoltam nem egyszer...

[ Szerkesztve ]

(#32459) mezis válasza CorrectorHUN (#32458) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Melegedés: Lakásban, nem napsütötte helyen a WR941-nek két példánya is évek óta, folyamatos üzemben működik probléma mentesen. Az egyik helyen falra szerelve, függőlegesen, a másik helyen egy kis telefon asztalkán vízszintesen.
Régebbi verziók.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32460) CorrectorHUN válasza mezis (#32459) üzenetére


CorrectorHUN
csendes tag

Ez is van már jó pár éves, de a szobában a radiátor melletti asztalon van(a szobában a legjobban szellőző hely), amit még télen meg is értek, de nyáron nem kéne gondnak lennie. Az függöny is legtöbbször el van húzva, nem nagyon éri napfény. Valamiért mégis melegszik. Ezért félek attól, hogy nem a külső környezet melegíti ennyire, hanem valami gebasz van a burkon belül.

(#32461) audi100td válasza audi100td (#32388) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

sajnos közben más gépnél is előjön a probléma, ebből lehet esetleg következtetni valamire?

Adott egy RT-N18U router, erről megy az internet (PPPoE, T-Home) + egy TP-link router van még hozzá csatlakoztatva kábelen. A wifi mind a két routeren be van kapcsolva. A Dlink idegen router.

[ Szerkesztve ]

(#32462) Gubek-Einste válasza whYz (#32456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem minden router képes erre, olvasd át ezt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32463) Gubek-Einste válasza TomAce (#32457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ek vannak használatban?
Pontosan milyen beállításokat is használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32464) Gubek-Einste válasza CorrectorHUN (#32460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?
Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32465) Gubek-Einste válasza audi100td (#32461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek tedd külön csatornára vagy a TP-Link-et vagy az Asus, úgy, hogy nem legyen átfedés közöttük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32466) mezis válasza audi100td (#32461) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

N18U-t 11 - 13-ra (12, 13 nem minden mobil kedvence) és próbálj meg alkalmasabb helyet találni a routereknek.
(A -65dBm még csak, csak, de a -70dBm már elég kevés. Egyes gyártók táblázatban adják meg, hogy mekkora térerőnél mekkora átviteli sebességre lehet számítani.)

mezis

(#32467) B-L-A-C-K válasza mezis (#32455) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#32468) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

UPC-s Connect Box-ot modem (bridge) módba lőttem és csatlakoztattam hozzá egy D-Link DIR-842-es routert. Net van, viszont nem jön be a router oldala, se ip alapján se a dlinkrouter.local.-al.

Mi lehet a gond?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32469) Gubek-Einste válasza B-L-A-C-K (#32467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon telített, sok jóra itt nem lehet számítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32470) Gubek-Einste válasza Motion_Blur (#32468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kap a kliens eszköz rendes IP címet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32471) audi100td válasza mezis (#32466) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, köszi, a TP Link nem téma, egy távolabbi helységhez van. Az Asus-t megpróbálom közelebb elhelyezni, addig is a csatornát átállítottam 11-re. Az internettel kapcsolatos probléma szerintem nem router eredetű lesz, a másik érintett gépben is centrino 6205-ös wifi van, annak lehet valami nyűgje, tele van vele a net.

Gubek-Einste: Köszönöm neked is. :R

[ Szerkesztve ]

(#32472) B-L-A-C-K válasza Gubek-Einste (#32469) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ha 5Ghz-en használom, akkor nem csak az 5Ghz-es képet kell nézni? Mert ott meg csak én vagyok...

(#32473) mezis válasza B-L-A-C-K (#32472) üzenetére


mezis
nagyúr

"Első 2 az enyém (első 2,4Ghz-es, a második az 5Ghz-es)."
Kapcsold le a 2,4GHz-et ha nem használod. ha meg mégis használod akkor vagy az 1-es vagy a 13-as csatornán.

mezis

(#32474) Motion_Blur válasza Gubek-Einste (#32470) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hogy micsoda? :D

Lövésem sincs, összedugtam mindent ahogy kell, a UPC-s CB-t átlőttem bridge módba, továbbra is elérhető ip-ről.

Viszont a routert nem tudom konfigolni, be se jön az admin oldal.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32475) ArthurShelby válasza Motion_Blur (#32474) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azt kérdezi, hogy amiről böngészel gép, és amin nem éred el a router admin oldalát, az az eszköz kap e ip-t?
Ha megszakítod a kapcsolatot a cb és a router között, akkor eléred a router oldalát (egy újraindítás után, egy routerre kötött gépről)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32476) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Van egy Cisco 892fsp routerünk egy iskolában és kb 2 hete elkezdte azt csinálni, hogy nem oszt ki rendesen dhcp-vel ip-t egyes gépekenek, de csak párnak a 90%-a a gépeknek oké, a maradék 10%-nak meg kioszt dns-t átjárot, ip-nek meg egy 169... ip-t ad. Release, renew nem segít, csak ha routerből táp ki, táp be és utána egybők működik.
Viszont ez nem állapot, hogy egy ilyen szintű routernél ezt naponta meg kell csinálni.
Mi lehet a gondja?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#32477) user12 válasza bakonyip95 (#32476) üzenetére


user12
őstag

Az a bizonyos 10% PC halmaz mindig fixen ugyanazokból a kliensekből áll?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#32478) bakonyip95 válasza user12 (#32477) üzenetére


bakonyip95
tag

Nem, elég random, hogy melyik gépeken és először csak a wifi routerre gondolta, aztán switchre, de van, hogy annál jön elő, ami kábelen van (pedig a mellette lévő gép tökéletesen megy) van, hogy wifi-s gépen, szóval tényleg random, hogy melyik kliensen van ez a hiba!

(#32479) mezis válasza bakonyip95 (#32476) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A szolgáltató átállt az IPv6-ra ?
(A PC-ken kacsold le az IPv6-ot.)

mezis

(#32480) user12 válasza bakonyip95 (#32478) üzenetére


user12
őstag

DHCP / System log-ot megnézném, vagy ha nem aktív, akkor bekapcs és várni türelemmel :S
Akár ha menedzselhető a switch, AP, azon is, ha van rá lehetőség.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#32481) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

nem feltétlen router gond, és láma lesz a kérdés is, de hogyan kell 2 routert bekötni? :D

Gondolok itt arra, hogy a modemből kell mindkettő routert "kivezetni", vagy csk az egyik routert, és abból tovább a másikat?

Üdv: Zoli

(#32482) mezis válasza Zoli-bácsi (#32481) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Csak az egyiket és abból tovább a másikat. Így.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32483) #33253120


#33253120
törölt tag

Előre tisztázni szeretném, hogy hülye vagyok az ilyen dolgokhoz, mert sok éve nem használok routert vezetékes net hiányában.
De most viszont eljött a perc.

Adott két wifis mobilnet, ezekből egyszerre csak egy megy.
Van 1 db eszköz aminek ez így jó.
Viszont keveredett még két eszköz aminek vezetékes net kellene.

Itthon találtam egy Asus RT-N10E routert. Mit kellene kezdeni ezzel, hogy a wifi antennája legyen a wan oldal, és ami ott jön, az a vezetékes oldalon menjen ki?
Szerk.: Ha valami *wrt kell rá hozzá, abban is benne vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#32484) Gubek-Einste válasza #33253120 (#32483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem tudod megoldani amit szeretnél de nincsen CFW sem rá így nem használható erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32485) #33253120 válasza Gubek-Einste (#32484) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez nem hangzik jól.

B verzió.
Laptop kapja wifin a netet, és onnan osztom meg a netet a laptop RJ45 aljzatán a router wan portjára. Ez működhet? W10 Insider Preview lenne az áldozat.

De természetesen ehhez is hülye vagyok. :)

(#32486) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Vettem egy RT-N12+ asus routert. PPpoe net van. Van egy céges laptop Dell Latitude e7460 (agyonvédelmezve mindennel) illetve van egy privát, továbbá androidos és ios es telefon is.

A probléma:
Wifin Speedtesttel mérve a ceges laptopon nagyon hullamzik a net. Atlag 20 mega jon be (40 helyett) es a meres egyertelmuen akadozik.

(ceges laptop + Wifi)
Kép:

Kábelen más a helyzet:

(Ceges laptop + kabel)

Telefonon a wifi ugyan ugy hullamzik

Kabelen ping index.hu -t es az idok vegezeteig megy, wifirol kb minden 6. timeout

Telefonrol pingelve kb minden 10. timeout.

Wifin sokszor van hogy az email fiokomba belepve nem toltodnek be kepek, weboldalakon se minden kep jon be, botrany.

A privat laptopon valamivel jobb a helyzet (HP elitebook) de wifin ott is van ping timeout, speedtest meres ugyan ilyen akadozos, kabelen jo.

Routeren egyedi beallitasokat nem eszkozoltem, csak az a 3 lepeses lett vegrehajtva amit elso uzemeleskor felajanl. FW frissites volt, 86. factory reset is, de mar nincs otletem!

Koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#32487) H0r1 válasza H0r1 (#32486) üzenetére


H0r1
tag

Ajj kiszaladtam a szerkesztesi idobol. Van egy ilyen konstans hibauzenetem is azert:

(#32488) Gubek-Einste válasza #33253120 (#32485) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez működhet, bridge-be kell tenni a két interfészt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32489) Gubek-Einste válasza H0r1 (#32486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Van egy ilyen konstans hibauzenetem is azert:
NAT-olt IP címet kap a router WAN portjába, milyen szolgáltatói eszköz van előtte?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32490) H0r1 válasza Gubek-Einste (#32489) üzenetére


H0r1
tag

Szia! Köszönöm szépen a válaszod!

Egy lakóparkban lakom elég sok a wifi. Kevés eszközöm lenne képes az 5ghz-re ezért eddig nem is gondolkodtam el rajta.

A routerre rálátok használat közbe, 1 falat sem kell átlőnie.

inssider mérés:

Traceroute:

Ugy olvastam a lakopark forumaban, hogy van egy nagy "eloszto" eszkoz valahol es arra kapcsolodik minden lakas, es onnan megyunk tovabb. Ez eleg rosszul hangzik.

HP elitebook 8560w, Dell Latitude e7460, Iphone 6s, Xiaomi Mi box android TV.

Többször előfordul, hogy a céges laptopon ha nincs net, akkor a router.asus.com oldalon sem érem el a routert. Ilyenkor direkt IP-n keresztül még nem próbáltam, hogy elérem e, pedig elég ésszerűnek tűnik most.

Remélem megfelelő információkkal láttalak el! :R :R :R

UI: Honnan tudom megmondani egy eszkozrol hogy tudja e az 5ghz-t?

[ Szerkesztve ]

(#32491) Gubek-Einste válasza H0r1 (#32490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UI: Honnan tudom megmondani egy eszkozrol hogy tudja e az 5ghz-t?
Meg kell nézni a wifi adapter adatlapját.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32492) rin33 válasza Gubek-Einste (#32491) üzenetére


rin33
senior tag

Powerline sávszélességét hogyan lehet növelni, h gyorsabb legyen, szerintetek?

(#32493) H0r1


H0r1
tag

Totál használhatatlan az internet ma este. SEMMI nem töltődik be kb wifin.
Mérések:
Wifi

Kábel:

A héten áthozok egy TP link routert és azzal is kipróbálom.

(#32494) Gubek-Einste válasza rin33 (#32492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb minőségű kábelezés, kevesebb zaj, rövidebb szakasz, stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32495) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Most vettem egy TP-Link MR3420 routert, bedugom villanyba, kábel a gépbe és nem akar belépni a menübe, mit csináljak vele? Se a 192.168.1.1, se a tplinkwifi.net-re nem jön be. Próbáltam más kábellel, a másik három dugaljban is, semmi. Be kéne dobnia a kis ablakot ahol kéri a nevet meg jelszót, de csak nem található ilyen oldal szöveg van.
A gép jó, ha visszadugom a netet akkor megy rajta rendesen, a routerbe viszont nem tudok belépni se FF-szal, se IE-vel. Volt restart, reset, áramtalanítás többször is stb. A ledek szerint bootol rendesen és be is kapcsol.

Küldhetem vissza gariba ezek szerint?...

[ Szerkesztve ]

(#32496) Intruder2k5 válasza #90933760 (#32495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- A gép automatikus IP cím konfigurációra van állítva?
- Kap IP címet a routertől?
- Ha nem, egyáltalán érzékeli a csatlakozást?
- A routeren világít a LAN port LED-je?
- WiFi SSID látható?

RESET-elni próbáltad, áram alatt ~10mp-ig nyomva tartva a RESET gombot?

[ Szerkesztve ]

(#32497) malomszék


malomszék
csendes tag

Hello!

Többi éve hibátlanul működő routerem lehet ledobta a láncot.
A hiba: nagyon belassult a net.

Amennyiben közvetlen bedugom a kábelt a számítógépbe akkor tökéletesen megy.

Típus: DS LINK DS-WR151ND - 150 mbps wireless router

Valakinek valami tipp?

Ha esetleg új routert kell venni akkor melyik az ajánlott?
Ez a csomagom van:
DIGI100
Max:100/50 mbit/s
Gar:25/20 mbit/s

Jelenlegi mérés közvetlenül a gépről:
Válasz: 16ms
Le: 72,3 mbit/s
Fel: 37,3 mbit/s

Köszi előre is!

(#32498) #90933760 válasza Intruder2k5 (#32496) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az auto IP volt a gond, átállítottam és most jó.

Egyébként borzalmas maga a router, sokszor kétszer kell rányomni a gombokra, hogy elfogadja. Csak IE alól megy és csak a tplinkwifi.net címmel... Na mindegy beállítani csak egyszer kell remélem utána jól működik majd.
A neheze most jön, dugom rá a többi kütyüt, majd ha elakadok írok.

(#32499) Gubek-Einste válasza malomszék (#32497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32500) mezis válasza malomszék (#32497) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szimatoljuk körbe az éteredet.

Nem kezdtél használni újabb vezeték nélküli eszközt (egér, füles,....) ?

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.