Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A cél a upc wi-free befogása (kliens mód), egy wr841nd ver8. Már többen írták, hogy nekik sikerült jól beállítani.
Openwrt már fönn van, de tovább fogalmam sincs hogy. Pl hol találom a MSCHAPv2-t.
Egyelőre inkább webinterface-t használnék (ahhoz kéne tutorial), még nem tudok ssh-zni, telnet-elni.

Előre is ezer köszönet :R !

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32302) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Milyen beállítás lehet nem megfelelő egy 300Mb/s-es wifi routeren, ha a net csak 20Mb/s-al működik rajta?
Vezetéken megy rendesen, a rákötött gép. Mobil stick van a routerben, azt közvetlenül gépbe dugva szintén jó!
Több felállással is kipróbáltam, és valami a router wifi-vel nem jó szerintem. De nem tudom, hogy milyen beállítás csinálhat ilyet?

PC

(#32303) krealon válasza ArthurShelby (#32301) üzenetére


krealon
veterán

"A cél a upc wi-free befogása (kliens mód), egy wr841nd ver8.
[...]
Egyelőre inkább webinterface-t használnék
"

A TL-WR841ND v8 routerben 4 MB flash van.
A Wi-Free-hez csatlakozashoz a wpad-mini csomagot kell wpad csomagra cserelni az OpenWRT firmware-ben. Ha jol emlekszem, a 4 MB-os keszulekeken (ahol LuCI is van) nem fog elferni az alap rendszer mellett. Ilyen esetben Image Generator-ral keszithetsz sajat csomagosszetetelu OpenWRT valtozatot, vagy a forrast letoltve es konfiguralva fordithatsz magadnak komplett firmware-t.

Oszinten szolva en probaltam mindkettot, de az Image Generator-ral nem sikrult zold agra vergodni (a forditas pedig a gyenge CPU (Celeron 847) miatt tobb mint 1 ora volt).

TL-WR842ND-n siman elferne (8 MB flash).

(#32304) krealon válasza Wasquez (#32302) üzenetére


krealon
veterán

"Milyen beállítás lehet nem megfelelő egy 300Mb/s-es wifi routeren, ha a net csak 20Mb/s-al működik rajta?"

PL:
- a kliens eszkoz korlatozott tudasu vagy
- nem megfelelo a hasznalt csatorna vagy
- nem megfelelo a csatorna savszelesseg vagy
- nem megfelelo a kodolas vagy
- tul sok zavaro halozat van vagy
- tul sok nem wifi alapu radiozavar van vagy
- a router nem nyilt terben van
- stb

(#32305) kipe84


kipe84
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy egy D-Link DWR-921-es 4G-s router. 30 Gb adatforgalom volt rajta amit minden figyelmeztetésem ellenére gyorsan lehasználtak. Ma kaptunk egy új 30 Gb-os kártyát. A kérdésem az lenne, hogy hol találok pontos leírást, hogy hogyan tudom mindenki számára letiltani minden portot a 53-as 80-as és 443-as kivételével vagy legalább az 1000 alatti portokat. Így talán tovább kitart a kártya. A webcím szűrést próbáltam, de sajnos attól teljesen megbolondul a router így inkább azt hanyagolnám. A lényeg az lenne, hogy ne tudjanak youtube meg hasonló videómegosztókat használni, a mobilok ne tudják frissíteni az app-okat amint wi-fi-re csatlakoznak, ill. wot és társai online játékok ne menjenek.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#32306) bagly


bagly
tag

Sziasztok! A következő a gondom. Eddig tökéletesen üzemelt egy asus rt n18u router digis nettel, majd éjjel volt egy két áramkimaradás. A router logja a következőt írja: timeout waiting for pado packets. Nézelődtem a fórumon, de nem találtam megoldást. :(

(#32307) Gubek-Einste válasza bagly (#32306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a router saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32308) bagly válasza Gubek-Einste (#32307) üzenetére


bagly
tag

Úgy tűnik nem router gond lesz. Sem másik routerrel, sem közvetlen kapcsolaton a pc-vel nem funkcionál.

(#32309) SunMount3r válasza SunMount3r (#32300) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ezek szerint senki sem tapasztalt még csak hasonlót sem?! :F

(#32310) kezo0 válasza SunMount3r (#32309) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem akkor szokta feldobni a böngésző a router admin oldalát, amikor megszűnik a netkapcsolat.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32311) SunMount3r válasza kezo0 (#32310) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi, akkor nem csak nálam van ilyen furcsaság.

Azt tudom, hogy bizonyos időközönként minden szolgáltató bontja a netet, kb. ez lehetett akkor, mert a böngészés utána rögtön ment tovább rendesen, mintha meg se szakad volna. Csak fura, hogy eddig hogy nem tapasztaltam.

A másik tippen valamilyen túlterhelés, sok egyidejű kapcsolat vagy ilyesmi. De újra nem indult tőle a router az biztos.

(#32312) _Smooth válasza Gubek-Einste (#32286) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, ma volt időm, megcsináltam.
Először csak factory reset, majd eszembe jutott, h esetleg rálesek a legfrissebb FW-re is (gyári).
2013as volt rajta, a lefrissebb, amit találtam, 15-ös. Feltoltam rá azt is, majd újra beállít mindent (manuálisan, semmi backup&restore).
Elsőre úgy tűnt, rendben, bár factory reset után működő DDNS az új FW alatt már nem akar csatlakozni... sebaj, ez még ráér.
Most azonban odáig el se jutottam, h teszteljem vezetéken a filmekre, jelenleg böngészni is alig lehet. Notin a böngésző is alig tölt be tartalmat, de mobil alkalmazások meg kb még annyira se.
Szóval jelenleg úgy tűnik, rosszabb a helyzet, mint volt.
Valami ötlet a folytatáshoz? :/

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#32313) Gubek-Einste válasza _Smooth (#32312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz próbát a CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32314) _Smooth válasza Gubek-Einste (#32313) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hm... ezen gondolkozom én is következő lépésként.
De most akkor ez azt jelenti, h nem beállításbeli vagy hardveres/garanciális probléma, hanem ennyit tud a vas és próbáljam meg egy nem gyári, kisebb erőforrásigényű firmware-rel?
Mert akkor nem igazán értem, mit keres ez a hulladék az ajánlott termékek listáján a "milyen routert vegyek" topicban.
Mostanra gyakorlatilag papírnehezékké "fejlődött" ez a szutyok. Az előbb már a kezelőfelületét se tudtam elérni.
Áramtalanítás után magához tért, egész gyorsan be is töltött a menüje, de közben nethiányt írt a windows - mialatt a fórumot azért szintén majdnem szokványos sebességgel betöltötte.
De hát ez a félcsodás állapot is tart majd ideig-óráig, mint az előbbi próbálkozáskor :(
100as neten 30as letöltést mért speedtest. NAS-ról már nemhogy HD, de SD tartalmakat se nyit meg.

Létezik olyan consumer router 30eFt-ig, ami képes ellátni ezeket az alap igényeket? Már az sem érdekel, ha wifin nem megy a stream -.- De vezetéken azért ne okozzon már nekik gondot :/

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#32315) Gubek-Einste válasza _Smooth (#32314) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mert akkor nem igazán értem, mit keres ez a hulladék az ajánlott termékek listáján a "milyen routert vegyek" topicban.
Minden eszközzel lehet hiba, egyik sem tökéletes, általánosságban megfelelő.

Létezik olyan consumer router 30eFt-ig, ami képes ellátni ezeket az alap igényeket? Már az sem érdekel, ha wifin nem megy a stream -.- De vezetéken azért ne okozzon már nekik gondot :/
Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32316) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok!

Van egy tp link tl-wr1043nd v2.1 gigabites routerem. Direkt azért vettem, mert 120mbit re váltottam. Na most az a problémám, hogy van egy kis raspberry-m amit amolyan NAS nak használok.

A fent említett tp-link ről kapja a netet cat 6 kábelen. Nagyon furcsálltam, hogy 120mbit es net és csak 5-6-7MB/s a max sebesség letöltéskor. Mindig a torrentre fogtam, hogy nincs több seeder stb. De csak nem akart jobb lenni. Fogtam és kivettem a routert az egyenletből, és direktben rádugtam a kábelt a raspberry re. Rögtön 10-11MB/S azaz elértem a raspberry 100mbites portjának a határait. És más eszköz is max 5-6MB/s es sebességet tud ha a routert használom.

Mi lehet a gond? Bandwith controll nincs beállítva. A tp link csak wifi acces pointként üzemel. a telekomos routerről kapja kábelen a netet, és a tp-link dobja tovább wifin illetve kábelen 1-2 dolognak, pl a raspberrynek.
Fura de egy Tp-link 841N routerrel is csak 6-7MB/s volt a max torrent. Akkor nem is gondoltam arra, hogy más lehet a gond épp azért vettem gigabitest.

[ Szerkesztve ]

(#32317) kmisi99 válasza kmisi99 (#32316) üzenetére


kmisi99
addikt

Abban a pillanatban mikor leírtam, hogy a régi routerrel is lassú volt, akkor esett le, hogy a kábel lehet szar. És igen új kábellel szintúgy viszi 10MB körüli szintet. Kíváncsiságból a rossz kábelre egy kábel mérővel rá fogok mérni, hogy hol a gebasz.

[ Szerkesztve ]

(#32318) ArthurShelby válasza krealon (#32303) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerencsére rosszul emlékeztél, mert elfért (wpad mini le, wpa-supplicant fel), ez nem volt probléma.
Ezt a videót mindenkinek melegen ajánlom, nagyon jó volt, sokat segített. Ez alapján egyszerű lett (volna).
Ennek ellenére sokat bajlódtam, meg kellett ismernem az openwrt-t. Már alapból az gond volt, hogy hol tudom beállítani a router ip címét, dhcp-t, ipv6 kikapcs...
Az interface menüben kb mindent törölni kell, kivéve a lan-t, és csak utána kell elkezdeni beállítani bármit is (ez is idő volt mire rájöttem. Meg kellett tanulni, hogy mi hol van, merre meddig (van benne pár óram :D )
Itthon működik, remélem a helyszínen is fog (később kitöröltem a mac címét (bssid) a upc wi-free-nek, mivel a másik helyszínen valószínű más lesz).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32319) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#32318) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem lehet valahogy a sugárzási energiát feljebb nyomni (18dBm a max)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32320) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy TP-Link 841N-t használok pár éve gond nélkül. Az utóbbi időben viszont menetrendszerűen minden este 21:45-21:50 körül megakadt a net kb fél percre. Onnan vettem észre, hogy multi játék megállt, a teamspeak pedig elhalkult ilyenkor. Fél perc elteltével viszont ment tovább minden. Azt hittem, hogy a szolgáltató csinál valamit, de ideiglenesen beállítottam a helyére egy Linksys E900-at (Tomatos) és megszűnt a probléma azóta, jó a net mindig. Vajon mi lehetett ez a hiba? (Inviteles vagyok, optikán, ha ez számít)

(#32321) Wasquez válasza krealon (#32304) üzenetére


Wasquez
senior tag

PL:
- a kliens eszkoz korlatozott tudasu vagy (másik routerrel nem volt ilyen gondja, bgn-es wifi kártya)

- nem megfelelo a hasznalt csatorna vagy (automatán van, 1-es csatornát használja, de próbáltam már másikkal is.)

- nem megfelelo a csatorna savszelesseg vagy (ezt hol kell ellenőrizni, mit kell keresnem pontosan?)

- nem megfelelo a kodolas vagy (ez mit jelent, milyen kódolás nem jó?

- tul sok zavaro halozat van vagy (ez biztosan nem, szomszéd családi ház is csak kettő van, nagyon gyenge térerő jön csak tőlük.

- tul sok nem wifi alapu radiozavar van vagy (Ezt sem hinném, nincs semmi extra a közelben, vagy a lakásban, gondolom, az előző routert is zavarta volna.

- a router nem nyilt terben van, ez így van, egy szobában van, de a gép is kb 4m-re, amivel használom.

PC

(#32322) Gubek-Einste válasza Chosen (#32320) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Log-ban mi látszik ekkorról?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32323) Chosen válasza Gubek-Einste (#32322) üzenetére


Chosen
addikt

Hmm ezt el is felejtettem megnézni, de jó ötlet. Vajon megőrzi a logot akkor is, ha kikapcsoltam már?

[ Szerkesztve ]

(#32324) Gubek-Einste válasza Chosen (#32323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32325) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
Van egy "Cisco RV110W Wireless-N VPN Firewall" router amin ki szeretném kapcsolni teljesen a tűzfalat. Felhasználói útmutató szerint a Firevall -> Basic Settings alatt ki kell venni a pipát a "Firewall" alól, viszont amikor a "save"re kattintva le akarom menteni nem történik semmi. (Próbáltam több böngészőben, de sikertelenül.) Tud valaki ebben segíteni vagy találkozott hasonló problémával?
Előre is tényleg nagyon köszönöm!

// -

(#32326) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok

adott egy gigás net, amihez kaptam egy "ajándék" D-Link DIR-842 routert.

Beállítottam ahogy a Telekom topikban ajánlották, de a letöltés botrányos, csak 30-35Mb..Mit kellene átállítani?

Üdv: Zoli

(#32327) mezis válasza Zoli-bácsi (#32326) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

WiFi-n vagy UTP-n ?

mezis

(#32328) Zoli-bácsi válasza mezis (#32327) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

WiFi-n.

(#32329) Gubek-Einste válasza Zoli-bácsi (#32328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mérjél kábelen is, wifi-t sok minden befolyásolja.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel mértél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32331) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Sajnos másik topikban nem jött válasz a kérdésemre. Remélem ti tudtok rá mondani valamit.

Az miért van, hogy a nem rég állományba helyezett ZTE Speedport Entry 2i HGW-t áramtalanítanom kell pár hetente? Egy idő után elkezd szétesni a kép a tv-n, hiába indítom újra, áramtalanítom a stb-t ugyanazt produkálja, viszont, ha a hgw-t áramtalanítom, akkor egy ideig megszűnik a kép szétesése. Internettel vezetéken vagy wi-fin nincs gondom, csak a tv adásokkal.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#32332) Zoli-bácsi válasza Gubek-Einste (#32329) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A kábelt a routerbe vagy a Huawei modembe dugjam?

Fal nincs, szóval jó helyen van a router.

Az SSID a hálózat neve? Vagy amit a routeren belül állítottam be? (bocs, totál láma vagyok :D )

Speedtest.net-en mértem

(#32333) Gubek-Einste válasza Zoli-bácsi (#32332) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen a D-Link-be kell dugni a kábelt.
Igen, az SSID a wifi hálózat neve.
Telefon típusa/gép wifi adaptere amivel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32334) Zoli-bácsi válasza Gubek-Einste (#32333) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Kábelen 600/200 jön.

Azt hagytam ami volt (dlink-8E03), csak a jelszavát állítottam át.

A gép egy Asus laptop, I7-es processzorral, ssd-vel. Az adapter Qualcomm Atheros AR956X. Legalábbis az eszközkezelőbe ezt látom. :D

(#32335) Zoli-bácsi válasza Gubek-Einste (#32333) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nos, csináltam egy mérést, de csak 2.4GHz-n, mert az 5GHz-n azt írja, hogy all networks are currently filtered.

(#32336) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#32334) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ilyen a hardver.

(#32337) mezis válasza Zoli-bácsi (#32335) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyen elektroszmoggal telített környezetben ne is várj többet. Talán a 4 - 7 közötti csatornák valamelyike szerencsésebb lenne, de a "mérést" a WiFi router antennájának közelében is el kellene végezni.

Ha kevés, akkor az 5GHz-es sáv lehet a megoldás. (Vagy UTP kábel.)

Nincsenek nagyon "árnyékban" a PC WiFi antennái ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32338) Zoli-bácsi válasza mezis (#32337) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi. :R A 4-7 csatornát a routeren belül tudom beállítani?

5GHz-re hogy lehet váltani? A routerben be van állítva, külön névvel,jelszóval, mégse látom az elérhető hálózatok között.

Nem tudom, 4méterre vagyok a routertől, egy nyitott szobaajtó választ el. Ha közvetlenül a router mellett mérek, kicsivel jobbak csak az értékek 50/50.

[ Szerkesztve ]

(#32339) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#32338) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Közben próbáltam az 5-ös csatornán, ott ugyanúgy 50/50 volt, de négyesen már 100/100. Közvetlenül a router mellett mérve. A 6-7 se jobb,marad a 4.Viszont ez még mindig gyenge. Állítólag tudnia kellene a 250-300-at.

[ Szerkesztve ]

(#32340) mezis válasza Zoli-bácsi (#32338) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, a router menüjében állítható a csatorna (frekvencia).

A PC-d WiFi-je csak 2,4GHz-es sávban működik. Pl. egy USB-s WiFi stick-el alkalmas lehet az 5 GHz-re is.

mezis

(#32341) Zoli-bácsi válasza mezis (#32340) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

ÉS az 5GHz-en biztosan tudná a max sebességet? Mert akkor inkább kicserélném a kártyát benne, mintsem stick-eznék.

Közben újra lemértem a 4-es csatornán, de most csak 50/50 van...

[ Szerkesztve ]

(#32342) mezis válasza Zoli-bácsi (#32341) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem biztos.
Kártya helyett jobb az USB-s.

mezis

(#32343) Deadsy


Deadsy
csendes tag

Rejtélyes wifiprobléma - segítség!

Az elmúlt három napban igen furcsa problémával küszködök, nap közben szörnyen lelassul a wifi. Egy kiválóan beállított, a DIGI-től érkező 100 Mbps-ből 85-95-öt wifin továbbító TP-Link WR940N V3 routerrel indultam, ami hétfő délelőtt egyszer csak "ledobta a láncot", betárcsázós sebességre vagy épp nullára esett vissza, az internetes tevékenység lehetetlenné vált.

A beállítások nem változtak, a PPPoE-hozzáférés működött, a DIGI kábelén pedig, közvetlenül a számítógéphez csatlakoztatva meg is volt a közel 100 Mbps. A router beállításainak végigzongorázása, tucatnyi reset, újraindítás után délutánra javult, estére teljesen normalizálódott a helyzet, de kedden reggel jött a meglepetés. Reggel nyolc környékén újrakezdődött az egész, egyik pillanatban volt sebesség, utána semmi.

Próbálkoztam firmware-cserével is, felkerült egy DD-WRT, de az sem segített.

Elkönyveltem, hogy a router elromlott, mentem és vettem egy újat, ugyanazt a modellt, hiszen előtte jól szolgált. Hazaérve aztán kiderült, hogy hiába minden, a vadonatúj darab is ugyanannyira nem tud mit kezdeni a helyzettel.

Végül visszavittem, hoztam helyette egy Asus RT12N D1-est, ami (délután) végre működött, igaz, csak 8-12 Mbps-sel. Estére javult a helyzet, nőtt az átviteli sebesség, sőt, a visszahelyezett régi darab, a TP-Link is működött már.

Szerda reggel is ment vele a net, egészen 8-ig, amikor aztán megint oda a teljes sebesség. Újra cseréltem az Asusra, azzal legalább megy a net, de csak 2-4 Mbps le- és 12-es feltöltési sebességgel.

Néztem Acrylickel, inSSIDerrel is a környékbeli wifiket, 1-től 13-ig mindenféle csatornát kipróbáltam, de igazán jelentős változást ez nem hoz, és egyébként is, nem látszik semmilyen komoly zavarást okozó "ellenfél".

Valakinek van valami elképzelése, hogy a wifim miért szabadságol épp munkaidőben?

[ Szerkesztve ]

(#32344) pixelshader


pixelshader
tag

Helo. Egy remote desktop alkalmazást próbálnék használni wifi hálózaton. (teamwiever) Valamiért nem megy.

gép1 amit vezérelni akarnék: windows 8 egy belkin routerrel amin be van kapcsolva a wifi ap.

Gép2: windows xp egy asus routerrel ami csatlakozik a másik routerre.

Xp miatt van? Vagy mi lehet a probléma? A 2 gép csak akkor látja egymást ha mindkettőt rákötöm az 1ik routerre.

[ Szerkesztve ]

(#32345) pixelshader


pixelshader
tag

Még annyit írnék hogy a másik gép egy laptop amire max xp-t vagy esetleg egy linuxot lehetne felrakni.

(#32346) Gubek-Einste válasza Deadsy (#32343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutass egy képernyő képet az inSSIDer-ből.
Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus lenne az ajánlatos.
Nem csak az idegen wifi-k zavarhatnak, más 2,4 GHz-n működő eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32347) Zoli-bácsi válasza mezis (#32342) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Azt nagyon gagyi megoldásnak gondolom, inkább kicserélném a kártyát.

Viszont ameddig ezt nem lépem meg, mit lehetne tenni a gyorsítás érdekében a 2.4GHz-en? Semmit?:D

(#32348) Deadsy válasza Gubek-Einste (#32346) üzenetére


Deadsy
csendes tag

A gigabites eszközre: a TP-Link router 450-es, és ahogy írtam, pár nappal ezelőttig példásan működött, gyönyörűen tolta át a kábelen bejövő sávszélességet, szóval ilyen tekintetben nem volt gond.

inSSIDer és Acrylic (a mai nap folyamán is próbálgattam több csatornán a dolgot),plusz a délelőtti sebességmérések.

(#32349) mezis válasza Zoli-bácsi (#32347) üzenetére


mezis
nagyúr

De.
[link]
Utolsó mondat.

mezis

(#32350) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Hogy érdemes egy Cisco EPC3925 HGW-t és egy TP-Link Archer AC2600 a lehető legoptimálisabban használni?
Jelenleg a HGW-ből a router WAN portjába dugom az UTP kábelt. Valahol azt hallottam, hogy ez nem a legjobb megoldás, bár nem tudom miért...
Telekomos vagyok!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.