Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

Telekoim féle HG8245H routeren van lehetőség a webes interace WAN elérhetőségét tiltani? Kicsit idegesítő hogy kívülről látom a router beállításait. :U Ráadásul így a 80-as portom foglalt, amit szeretnék haszálni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32702) haxiboy válasza haxiboy (#32701) üzenetére


haxiboy
veterán

Közben ideiglenes megoldásként ha valamire bemappolom a 80-as portot már nem elérhető kinnt. De attól még elég idegesítő :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32703) Gubek-Einste válasza haxiboy (#32701) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen nem szokott lenni a szolgáltatói eszközökben, használj inkább saját router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32704) woodworm válasza haxiboy (#32701) üzenetére


woodworm
veterán

Amúgy ténylegesen kívülről próbáltad (másik hálózat), vagy a wifijén lógva a külső ip-t írtad be?

(#32705) haxiboy válasza woodworm (#32704) üzenetére


haxiboy
veterán

Az itthoni hálózat kb így néz ki.

Router 1 (Ezen jön a net, DHCP stb) - Router 2 (wifi az emeleten) - Router 3 (wifi kikapcs, switchként használva a bányagépekhez)

Azonos alhálón van minden. Mindenhonnan elérni külső ip-ről/ddns domainról a router1 kezelőfelületét, illetve bepróbáltam külső IP-ről (mobilnet) ahonnan szintén elérhető. De elég volt a 80-as portot másik eszközhöz bindelni amin nem fut semmilyen service ezen a porton és már jó is. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32706) hardy555


hardy555
tag

Sziasztok!

Lenne egy elég komplikált problémám, máshoz már nem tudok fordulni csak hozzátok, PH-sokhoz.
Vettem egy új router-t, mivel a régi majdnem iskoláskorú volt már. A router egy TP-Link AC1350 C60.

Amíg a régi router elment, és az új még nem érkezett meg addig simán a gépbe volt dugva a kis kábelem, semmilyen switchbe vagy másik ideiglenes routerbe, és a letöltési sebességem a speedtest szerint 700-800 mbs volt. (DIGI 1Gbit-es net van itthon.)

Majd jött ez az új csoda, bekötöttem vártam, a csodát, és........l*fasz. Amikor először bekötöttem akkor Wifi ugyan volt, de a kábeles net nem ment, azt írta, hogy a kábel nincs bedugva, pedig be volt. Se másik kábel se másik gép nem segített. Aztán sokszoros ki be kapcsolgatás után meg a routeren vagy 3 factory reset után sikerült valahogy, a mai napig nem értem, hogy hogy működésre bírnom.

Örültem, mint hülye gyerek a csattogós lepkének, olyan bruttó 10 percig. Megnéztem a letöltési sebességet, hogy megint verhessem a netem hogy igen, ez aztán sebesség...... 90-et alig értem el.

ez volt az első sokk, a második, még keményebb, hogy miután visszakötöttem az eredeti, router nélküli felállásba a dolgot, ami annó 800 körül pörgött lement olyan szolid 10!!!-re. Asszonyom leptopján tovább pörög kábelen a 800, az állógépemen meg 10, ami eddig bika volt.

Amit már megpróbáltam: kábelek összevissza dugogatása, routerek(kettő van, egy a ház elejében, egy hátul nálam, mert 1 nem fedi le az egész házat, valami ZTE, Digi hozta, soha nem nyúltam hozzá, de pöpecül küldte át hátra kábelen a 800 at simán.) ki/bekapcsolása, frimware frissítés mind a routeren mind a hálókártyámon (alaplapi, ASUS H97-Pro), gép-router-fal megrugdosása.

BÓNUSZ: Ha a hálózati beállításoknál beállítom a speed&duplex-nél, hogy 1 gbit, akkor fogja oszt nincs net paraszt... tehát akkor szó szerint elmegy az internet és azt írja, hogy NINCS KÁBEL BEDUGVA, míg ha visszaállítom auto negotiation-re akkor meg azt írja, hogy be van dugva...

KÉRLEK titeket kedves nálam sokkal okosabb emberek segítsetek, vagy itt vagy privátban vagy akárhogy, mert lassan ott tartok hogy a dezodor+öngyújtó hatáskörébe helyezem a gépet a routert és mindent ami elektronikus a házban.

Válaszokat ötleteket előre is köszönöm, szép estét/napot.

★ Work Hard Play Hard ★

(#32707) haxiboy válasza hardy555 (#32706) üzenetére


haxiboy
veterán

Nálam kábel bedugás után ha gigabites a kábel kell egy gépresi (Asus Z97 Hero).
Szerintem bugos a driver. Ezt próbáltad?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32708) krealon válasza hardy555 (#32706) üzenetére


krealon
veterán

"A router egy TP-Link AC1350 C60.
[...]
(DIGI 1Gbit-es net van itthon.)
"

Sajnos ez mellefogas volt.
http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_Archer-C60.html#specifications
Csatlakozások
4 db 10/100 Mb/s LAN csatlakozás
1 db 10/100 Mb/s WAN csatlakozás

Tehat a kabeles netbol max a mert 90 Mbps koruli sebessegre kepes.
A Wifi-s resze baromi gyors, de a gigabites internethez nem megfelelo a kabeles csatoloja.

(#32709) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Erre senki?
Most vettem egy kicsit komolyabb routert, és sajnos ugyan az a hiba lépett fel.
Az asztali média lejátszómra érkezett egy frissítés (Wetek Play 2,Android 6.0.1) ,és mintha azóta jelentkezne a hiba.
Lehetséges? :F

[ Szerkesztve ]

(#32710) hardy555 válasza krealon (#32708) üzenetére


hardy555
tag

Köszi, akkor itt a gond.

Esetleg arra ötlet, hogy akkor eouter nelkul ami eddig 800 mbs volt az most miert 10 ?

★ Work Hard Play Hard ★

(#32711) krealon válasza hardy555 (#32710) üzenetére


krealon
veterán

"Esetleg arra ötlet, hogy akkor eouter nelkul ami eddig 800 mbs volt az most miert 10 ?"

Kapcsolati sebessegben megvan a 1 Gbps?
Ha csak az internet sebesseg lassu, abban a Digi topikban erdemes erdeklodni.

(#32712) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Üdv!

Hozzánk is betört a T-Home féle technika és bekötésre került a 1Gbites kapcsolat. Kaptam hozzá egy HG8245H jelzésű eszközt, amire azt mondták pár hét és cserélik, de most készlethiányos amit adni szoktak.
A lényeg, hogy ehhez az eszközhöz egy szintén gigabites switchen keresztül csatlakozik két Cisco WAP4400N Access Point, azaz minden emeleten egy. Gyári állapotban a két AP azonos hálózatot alkot és tökéletesen beszórja az épületet, azonban saját IP-t ilyenkor az AP-k nem vesznek fel (kvázi antennaként üzemelnek), így nem is tudom őket semmilyen biztonsági szűrésre beállítani. A routeren jó lenne a MAC address szűrés, de a 8-as limit nekem nagyon karcsú.

Hálás lennék, ha megosztanátok, hogy miként lenne érdemes védeni a fenti hálózatot az illetéktelen vezeték nélküli felhasználóktól.

(#32713) woodworm válasza maddionmax (#32712) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a normális erősségű jelszót és titkosítást használó (WPA2-PSK, AES) algoritmus beállítása többet nyom a latba, mint a mac-cím szűrés. Akit nem szeretnél a hálózatra engedni, annak ne add meg a jelszót.

(#32714) maddionmax válasza woodworm (#32713) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Tiszta sor és egyet kell értsek veled, de ugye a router wireless jelszó korlátozása nem terjed ki az AP-kra, vagy mégis?

(#32715) woodworm válasza maddionmax (#32714) üzenetére


woodworm
veterán

Éppen ezért kell az AP-k wifi beállításainál megadni. Ha csatlakoztatás után nem éred el az eredeti címeiken, akkor tedd rendbe. Előtte állítsd őket a fő router DHCP tartományán kívüli címekre, és ne egyezzenek egymáséival sem.
Ha végképp nem megy, akkor a routerre csatlakoztatás előtt állítsd be, külön-külön.

(#32716) maddionmax válasza woodworm (#32715) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Igen, tartottam tőle, hogy ez lesz az egyetlen megoldás. Akkor sajnos nincs mit tenni.
Köszönöm a segítséget!

(#32717) woodworm válasza maddionmax (#32716) üzenetére


woodworm
veterán

Miért sajnálatos a normális beállítás?
Az, hogy a routerhez csatlakoztatott ap nem kap ip-címet fals infó, a beállítások hiányából fakad. A fő routeren a mac-cím szűrés csak pótcselekvés.

(#32718) maddionmax válasza woodworm (#32717) üzenetére


maddionmax
aktív tag

A normális beállítás tág fogalom, én routeren is örömmel korlátoztam volna a hozzáférést MAC address szűréssel, nem igazán érzem pótcselekvésnek. Egyébként azért sajnálatos,mert sok hasznos és értékes időm megy majd rá, de ha mást nem lehet tenni, akkor ez van....hazaérek és nekiesem.

(#32719) Gubek-Einste válasza maddionmax (#32718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha egyszer rendesen beállítod akkor nem kell vele később törődnöd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32720) Redbull941


Redbull941
tag

Helló mindenkinek.
Volna itt nekem egy huawei hg552a1-es routerem, amit a szolgáltató biztosított már legalább 4. éve nyüstölöm szegényt, megy rajta 2 gép lan kábelről és ugye pár mobil + laptop wifiről... az utóbbi időben (1 hete) elkezdte azt a műveletet csinálni, hogy le-fel csatlakozik a számítógép a nettre. Mármint olyan mint ha elvesztené a kapcsolatot a routerral, de másik gép is ezt csinálja és nem hinném hogy egyszerre ment volna el a beállítás. Van olyan alkalom mikor fogja magát és benyomja, hogy dns connect error... Igazából az zavar, hogy le-fel csatlakozik, nem kapcsol szét csak 1-2 másodpercre megy el a nett, majd megint oké aztán megint elmegy majd újra csatlakozik. Érdekes dolog viszont, hogy nem írja ki a router hogy 1perce csatlakoztam, hanem hogy folyamat megy az internet le csatlakozás nélkül. Nett kábelek rendben vannak, nincs szakadás, nincs letörve a füle a kis műanyagnak, és mégis elmegy a nett. Már gondolkodom, hogy veszek a főgépbe egy wifi antennát és azon használom, mivel a lapos wifiről simán csatlakozik.
Volt valakinek hasonló problémája? Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet ez, vagy a router lan csatlakozása akar meghalni? Köszönöm a válaszokat. Üdvözlet :)

(#32721) w.miki


w.miki
veterán

Asus RT-N12 D1 FW V3.0.0.4.378 kapcsolatban kérnék segítséget.
Meglévő Wifi jelet szeretnék erősíteni vele.
Hogyan tudnám erre a legjobban beállítani? És milyen FW-t töltsek le hozzá?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32722) Gubek-Einste válasza Redbull941 (#32720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy reset-et csinálhatnál rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32723) Gubek-Einste válasza w.miki (#32721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmwar-rel tud repeater módot így nem kell firmware-t cserélned.
Az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt kell beállítani a repeater módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32724) Redbull941 válasza Gubek-Einste (#32722) üzenetére


Redbull941
tag

megvolt a reset 1-2 óráig oké aztán újra elkezdi :/

(#32725) w.miki válasza Gubek-Einste (#32723) üzenetére


w.miki
veterán

Gyári FW-ből érdemes a legújabbat feltenni, vagy igazából nincs nagy különbség?
A repeater mód erősít a meglévő wifi jelen? Úgy tűnik a háztól 15m-re kint már nem volt jel.
Valamit rosszul csináltunk, vagy ez ennyit tud?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32726) Gubek-Einste válasza w.miki (#32725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kimondottan nem muszáj de érdemes a legfrissebbet használni.
A repeater módban az eszköz felkapcsolódik az eredeti wifi-re és megismétli azt, emiatt olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi még jól vehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32727) w.miki válasza Gubek-Einste (#32726) üzenetére


w.miki
veterán

átlagosan mennyivel tudja megnövelni a wifi hatótávolságot egy ilyen repeater?
Mert nem vettem észre nagy változást :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32728) Gubek-Einste válasza w.miki (#32727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32729) w.miki válasza Gubek-Einste (#32728) üzenetére


w.miki
veterán

mik a tapasztalatok azért?
Tényleg nem sokat ér? Vagy mégis elrontottam valamit a beállításokban?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32730) ArthurShelby válasza w.miki (#32729) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Számít, hogy milyen környezetben használod, mennyi a környező/zavaró wifi jel, milyen csatornán vagy, hány fal van és milyen vastagok...
Nálam nem vált be, de ismerősnél meg igen (van net ott is, ahol előtte nem volt). Szerintem nem kell egy repeatertől sokat várni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32731) krealon válasza w.miki (#32729) üzenetére


krealon
veterán

"Tényleg nem sokat ér?"

Ez csak attol fugg, hogy jol helyezed-e el.
Ha az eredeti wifi jelet nem latja jol, akkor mar nincs mit megismetelni. Ha pedig tul kozel van a "forrashoz", akkor nincs javulas lefedettsegben.

Az a jo hely, ahonnan az eredeti wifi jele is jo minosegben elerheto, de a beszorni kivant terulet is viszonylag tisztan lathato.

A wifi radiohullam altal terjed.
Amikor wifi megvalositast tervezunk, erdemes a hanghullam analogiaban gondolkodni. Tiszta, akadalymentes terben, keves tozulassal jut el a "beszelotol" a "hallgatoig" a hang (tehat erheto marad). Amikor akadalyok vannak utkozben, akkor szetszorodik, gyengul a hang erosege, vagy a visszhangoknak koszonhetoen teljesen erthetetlenne valik a szoveg. Pl visszhangos teremben minel hangosabban beszel valaki, annal kevesbe ertheto masok szamara a mondandoja.

(#32732) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Sziasztok,
az mitől lehet, hogy a gépemen a speedtest 3/8mbit-es sebességet mér. A net elvileg 100/7 és a router előtt ez nagyjából meg is van(93/8). Eddig is lassabb volt wifivel(40/8), de nem ennyire..
..ötlet? Router vacakolhat?

(#32733) Gubek-Einste válasza kedvesgabor (#32732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Wifi-t sok minden befolyásolhatja.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32734) Redbull941


Redbull941
tag

Hali :))
Erre tud valaki megoldást?
Már újra tettem a winfost, meg nyomtam a routerra hardresetet is meg már kábelt is cseréltem, és akkor is jelen van, hogy le csatlakozik, aztán hirtelen fel... Nem csak egy gépről van szó, másik kábelos gép is ugyan így csinál. Routerrel lehet a baj? (wifin minden oké...)

(#32735) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, ma hazaértem és az fogadott a Netgear WNR3500Lv2 routeremen, hogy a főkapcsoló visszajelző led nem zöld, hanem sárga, és a wifi jel a WPS gombbal együtt 10-15 másodpercenként elalszik, majd újra kigyullad. Azon a gépen, ahova kábellel csatlakozom, ott van net, de a wifi persze szakad ugyanúgy 10-15 másodpercenként. Frissítettem egyből a router firmware-t, előtte és utána is volt reset, az internet megy vezetékről, de a wifi nem. Mi történhetett?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#32736) Gubek-Einste válasza Redbull941 (#32734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelentsd be a szolgáltatónak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32737) Gubek-Einste válasza Travelos (#32735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?
Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32738) esi75


esi75
csendes tag

Sziasztok
Szolgáltatót váltottam Telekomos lettem,Kérdés mitől van az hogy a Huawei router amit a Telekom adott kábelen keresztül tudja a 572 mb letöltési sebbeséget ha rákötöm D-Link-es wifis routert amit szintén most a T-től kaptam pedig csak 95 mb-ot tud ugyan úgy kábelen. Mit kell át állítani hogy ugyan azt vagy legalább hasonlót tudjon produkálni?Valaki tudna segíteni?Ha nem is szájba rágósan de emberi nyelven leírva ha lehet köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#32739) Travelos válasza Gubek-Einste (#32737) üzenetére


Travelos
őstag

Jó volt az ötlet, de nem ez a gond. Valami más?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#32740) kezo0


kezo0
addikt

Nem bírom ki, most már csak megkérdezem. Nem először olvasom, hogy egyesek úgy emlegetik a TP-Link ill. D-Link márkanevet, hogy "TP-Linkes" ill. "D-Linkes" eszközökről beszélnek. Mintha azt mondanám, hogy nekem Samsungos telefonom vagy Panasonic-os tévém van.
Van ennek valami előttem ismeretlen történelmi alapja, netán a tp-linkesség vagy d-linkesség az valami képesség/szolgáltatás, ami ezekre az eszközökre jellemző?
Valaki világosítson már fel, mert megőrülök a kíváncsiságtól. Komolyan kérdezem, és tényleg nem azzal a szándékkal, hogy bárkit is megsértsek vagy beszóljak neki, de most már annyiszor találkoztam itt ezzel a szóhasználattal.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32741) esi75 válasza kezo0 (#32740) üzenetére


esi75
csendes tag

Üdv
Ha ez nekem szólt akkor mivel márka nevet írtam le kötő jelel írtam utána -es kötő szót hogy értelmes magyar szó legyen belőle de szerintem nem ez a lényeg hanem az hogy valaki tud-e segíteni vagy nem. :)

(#32742) kezo0 válasza esi75 (#32741) üzenetére


kezo0
addikt

Nem kifejezetten neked szólt, mivel – ahogy írtam – többen is szokták ezt az írásmódot alkalmazni. Az mindegy, hogy kötőjellel vagy sem, sehogy sem látom az értelmét, ezért kérdeztem. Hátha valaki tudja.
És azért tettem off-ba a hozzászólást, mert nem tartozik szervesen a topik témájához, de valahol meg szerettem volna kérdezni.
Szívesen segítenék a konkrét problémádban is, de sajnos nem tudok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#32743) Gubek-Einste válasza esi75 (#32738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valahol nincsen meg a gigabites kapcsolat mert a 95 Mbps az jellemzően erre utal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32744) Gubek-Einste válasza Travelos (#32739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálj meg feltenni egy Tomato-t ha eddig a gyári firmware-t használtad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32745) Travelos válasza Gubek-Einste (#32744) üzenetére


Travelos
őstag

Most őszintén áruld el nekem légy szíves! Ha eddig minden működött, és most meg nem, akkor mennyi esély van rá, hogy ez firmware gond?

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#32746) esi75 válasza Gubek-Einste (#32743) üzenetére


esi75
csendes tag

Ez rendben van de hol keresem a megoldást?A Huawei routernek meg adom a 192.168.1.254-es bejelentkezést és nem adja a felületett ahol bejelentkezhetnék a routerbe Crommal és Explorerel is próbáltam már hol lehet a hiba?

(#32747) Gubek-Einste válasza Travelos (#32745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb ötletem nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32748) Gubek-Einste válasza esi75 (#32746) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cserélgesd a kábeleket olyanra ami biztosan min CAT5E.
PPPoE Passthrough vagy router módban van az ONT?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32749) Travelos válasza Gubek-Einste (#32747) üzenetére


Travelos
őstag

Oké! Megpróbálom.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#32750) Travelos válasza Gubek-Einste (#32747) üzenetére


Travelos
őstag

Ennyi, nem jó, elbúcsúztam tőle, találkozunk a milyen routert vegyek topicban :)

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.