Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) esi75 válasza Gubek-Einste (#32748) üzenetére


esi75
csendes tag

Köszi próbálkozom!

(#32752) esi75 válasza Gubek-Einste (#32748) üzenetére


esi75
csendes tag

A kábel megoldotta a dolgot.Köszi Itt a következő probléma a wifi sebbeség 100-105 mb ez ennyi is marad vagy várható valami csoda esetleg beállítási trükk van rá hogy kicsivel több legyen?Gondolom a telefonokban és a notebookban lévő hálózati kártya, modem befolyásolja a dolgot de azért érdekelne hogy hol lehet állítani ha lehet egyáltalán?

(#32753) Gubek-Einste válasza esi75 (#32752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 vagy 5 GHz-n?
Csatorna beállítással lehet játszani de alapvetően a környezeti tényezők és a használt kliens eszközök/adapterek típusa a meghatározó tényező.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32754) esi75 válasza Gubek-Einste (#32753) üzenetére


esi75
csendes tag

Mind kettő be van kapcsolva esetleg a 2,4-est kikapcsoljam?

(#32755) Gubek-Einste válasza esi75 (#32754) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem szükséges de más legyen az SSID a két sávon, hogy legyen különbség a két sáv között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32756) kedvesgabor válasza Gubek-Einste (#32733) üzenetére


kedvesgabor
tag

Szia!
Egy asus usb-n10 nano stick van a gépemben, azt kivettem, betettem, eg a routert újraindítottam és megoldódott a dolog, mármint megint 30-40között van.

A routerem: D-Link GO-RT-N300, az Inviteles szerelők hozták, ők se dicsérték...
Egy légtérben van a gép és a router, könnyűszerkezetes házban.
Felraktam a Acrylic WiFi professional trialt ... hát nem találtam tesztet, csak ezt tudtam.

Köszi!

(#32757) Gubek-Einste válasza kedvesgabor (#32756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen mini/nano adaptereket el kell felejteni, rendes méretű és/vagy külső antennás típusokat kell használni.
Pont egy ilyen képet kértem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32758) kedvesgabor válasza Gubek-Einste (#32757) üzenetére


kedvesgabor
tag

És te mit látsz a képen? :)

(#32759) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

helló
van egy DI-524 B4-esem. Hogy lehet Access point-ként bekonfigurálni? X360 Fathoz kellene WiFi recieverként.

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#32760) Intruder2k5 válasza Ganz-[HUN] (#32759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez a router nem tud kliens módot, tehát sehogy.

(#32761) Gubek-Einste válasza kedvesgabor (#32758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszonylag rendben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32762) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Van egy ASUS N12 D1 routerem, ami az alábbi figyelmeztetést írja "a wan ip nem egy külső ip cím, a külső ip címet igénylő szolgáltatások nem fognak működni". DSL netem van, a router egy modem-el van összekapcsolva. A WAN kapcsolat típusa automatikus IP-re van állítva. Mit kell állítanom, hogy jól működjön? Előre is köszönöm a segítséget.

(#32763) krealon válasza BK87 (#32762) üzenetére


krealon
veterán

"Mit kell állítanom, hogy jól működjön?"

Amig nem tapasztalsz hibat, addig semmit.

"DSL netem van, a router egy modem-el van összekapcsolva."

A DSL kapcsolatok PPPoE folott szokak mukodni.

"A WAN kapcsolat típusa automatikus IP-re van állítva."

E szerint a "modem"-ed valojaban egy modem-router kombo, ugynevezett Home GateWay (HGW).

Ha nincs telefon vagy IPTV szolgaltatas a vonalon es a szolgaltato kepes megoldani, akkor elvileg vissza lehet butitani a szolgaltos eszkozt sima modemme. Ekkor a PPPoE kapcsolat felepiteset a routered fogja elvegezni, es o fogja a publikus (illetve a hibauzenet szerint "kulso") IP cimet megkapni.

A masik megoldas, hogy a kettos cimforditast elkeruld, hogy a szolgaltoi eszkoz marad router es az ASUS RT-N12 D1 routert "lefokozod" egyszeru Access Point-ta (Adminisztracio --> Uzemmod --> Hozzaferesi Pont).
Ekkor viszont az ASUS nyujtotta szolgaltatasokat bukod.

(#32764) BK87 válasza krealon (#32763) üzenetére


BK87
senior tag

Olyan problémám van, hogy néha az asztali gépem lecsatlakozik a Wi-Fi-ről, és mindíg manuálisan kell újracsatlakoztatnom. Okozhatja ezt a problémát a fent említett beállítás? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#32765) krealon válasza BK87 (#32764) üzenetére


krealon
veterán

"Olyan problémám van, hogy néha az asztali gépem lecsatlakozik a Wi-Fi-ről, és mindíg manuálisan kell újracsatlakoztatnom. Okozhatja ezt a problémát a fent említett beállítás?"

Nem.
Ez biztosan Wifi problema, aminek a kitargyalasa a Wifi topikban tema.

(#32766) qdak


qdak
addikt

hello, szeretnem, ha lehetseges, hogy a regi tp link tl-wn543g routerem, tovabb sugarozza a wifi jelet, ahol a fo router mar nem kepes, koszi elore

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#32768) Gubek-Einste válasza qdak (#32766) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet ezzel az eszközzel megoldani amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32769) farkas-j válasza qdak (#32766) üzenetére


farkas-j
őstag

Csak akkor, ha össze tudod kötni vezetékesen a főrouterrel.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#32770) #76545280


#76545280
törölt tag

Kedves fórumozók
Valaki itt korábban javasolta nekem, hogy UNIFI AP-t vegyek, melyet cloud key-yel programozhatok fel.
nost megvettem 2 db AP-t (a fehér UFO kinézetű), és a cloud keyt. Itt már el is akadtam...
Azt látom, hogy a cloud keyt fel kell csatlakoztatni USB-vel PC-re, mindeközben (?) a cloud key lan csatlakozójára egy kábellel az AP-hoz adott kis "fekete dobozt" (POE adapter) (gondolom a POE csatlakozóra megy az AP és a LAN felirathoz a cloud key?). És innen akkor egy pár lépésben fel tudom "programozni" a cloud keyt és az AP-t a fekete dobozával együtt? Utána kihúzhatom a Cloud keyt, és a fiókba tehetem, mert menni fog az AP magától ? Vagy mi a metódus? Kérnék egy nagyon érthető kis magyarázatot, hozzáértőtől. NAGY köszi (ha már 80 ezret elköltöttem rá, jó lenne érteni is hogy mi a helyzet...( Az összes képtalálaton routerek is vannak, sehol nem látom hogy ez a kis ufó menne magában is egy cloud key-el.
Mert ha tegyük fel a cloud key az egy mini szerver és annak is non-stop be kell lennie kötve, akkor a második AP-t mire csatlakoztatom? hisz csak 1 db csatlakozója van a cloud key-nek. HEELP !
arról már nem is beszélve, hogy sima ethernet kábellel kell összekötnöm ezeket (a dobozban nem volt egy sem), és elvileg az AP az áramot a kis fekete doboztól kapja. Tudomásom szerint a LAN kábelekben nincs érpár, ami áramot visz. Hogy van ez az egész??

(#32771) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok. Vettem egy eminent AC 750 gigabit routert , de sajnos azt tapasztalom az elözőhöz képest hogy az oldalakat elég sok gondolkodással nyitja meg ha telefenonon böngészek. Érdekes, hogy laptopon ezt nem tapasztalom. A net sebesség a maximum 60/6 os illetve a ping 18.. próbálkoztam a beállitásokban de sikertelenül.
Visszatéve az inviteles antenna nélküli dlinkes routert egyből pakk vágja kifele telefonon is az oldalakat
Esetleg valami tipp?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#32772) Gyurka6 válasza #76545280 (#32770) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A lan kábelen megy a táp is 100Mb-ig 4,5 a+ 7,8 a -.

Gyurka

(#32773) Gubek-Einste válasza #76545280 (#32770) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Cloud Key-t a router-re kell kötni állandóara mivel ő végzi a wifi hálózat központi irányítását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32774) Gubek-Einste válasza janaman01 (#32771) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32775) janaman01 válasza Gubek-Einste (#32774) üzenetére


janaman01
addikt

Huuu nem gondoltam hogy ennyi minden számit. Családi ház b30 as téglafal. A router a faltól kb 1-1 méterre lett volna a sarokban. A tv plazma attól kb 20 centire elektromos vezetékek fölött 70 centire. Szomszédok viszonylag messze, de talál mindig 3-4 wifit...egy inviteles modemre can ráakasztva. Most repeaternek kiraktam a konyhába , úgy tökéletesen nyomja. Megnézem az általad emlitett programokkal még ma, mert nagyon érdekel a dolog. A jelszó kisbetükből és számból áll (5+4)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#32776) janaman01 válasza janaman01 (#32775) üzenetére


janaman01
addikt

Ilyen routerem még nem volt. Ezért ugye igazából azt se nagyon értem mikor a beállitásokban eljutok arra a pontra hogy csatornákat keressen akkor feldob egy listát illetve az általa legjobbnak vélt csatornát meg ugye a szomszédok általt használtakat hogy ott mit lenne érdemes választani...na mindegy majd dobok fel arról is képernyőmentést nert igy lehet nem is értitek miről beszélek...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#32777) janaman01 válasza Gubek-Einste (#32774) üzenetére


janaman01
addikt

szia megcsináltam amit mondtál, azzal a módositással hogy ( közben elszaladtam utp kábelért) felraktam a szekrény tetejére..
itt vannak a képek, nem akartam terhelni a fórumot a sok képemmel. Nézd már át légyszives, hátha tudsz javasolni esetleg valami modositást .Egyébként igy hogy felraktam a szekrény tetejére sokkal jobb lett .

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#32778) Arpee78


Arpee78
senior tag

Üdv,

Adott egy PC ami kábelen csatlakozik egy Asus wifi routerhez, ami alapesetben a digitől kapja a netet. Néha a digi nem működik, de munkához ilyenkor is kellene net. Van egy okostelefon amely mobil elérési pontként ugye adhatna netet a routernek. A routert hogy kell ehhez beállítani?

(#32779) Gubek-Einste válasza Arpee78 (#32778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router?
USB kábelen vagy wifi-n kapnál a router a netet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32780) Arpee78 válasza Gubek-Einste (#32779) üzenetére


Arpee78
senior tag

Asus RT-N12+

Kábelen megy a net a routertől az asztali géphez.

(#32781) Gubek-Einste válasza Arpee78 (#32780) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel sajnos nem tudod megoldani amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32782) Arpee78 válasza Gubek-Einste (#32781) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mi az a funkció ami hiányzik ehhez? Jobb router tudná?

Ha nem, marad az, hogy veszek egy ilyen USB-s adaptert. Vagy lehet a telefon netjét USB kábelen megosztani a PC felé?

(#32783) krealon válasza Arpee78 (#32780) üzenetére


krealon
veterán

"Adott egy PC ami kábelen csatlakozik egy Asus wifi routerhez, ami alapesetben a digitől kapja a netet. Néha a digi nem működik, de munkához ilyenkor is kellene net. Van egy okostelefon amely mobil elérési pontként ugye adhatna netet a routernek. A routert hogy kell ehhez beállítani?
Asus RT-N12+
"

Ha a routert atallitod Jelismetlo uzemmodba
Adminisztracio --> Jelerosito uzemmod
akkor a router a keps csatlakozni mobiltelefonon megosztott internetkapcsolatra.
Az UTP kabelen keresztul a PC-n is lesz kapcsolat, bar az atallas eleg lassu, mert az IP cimet a mobiltelefon fogja osztani.

Az iment teszteltem, mukodik.
Az "alkalmaz" gombra kattintas utan ujraindul a router (eloszor csak a power led vilagit).
Kb 2 perc telik el, mire hasznalhato lesz a mobilinternet kapcsolat a PC-n.

Ennel lehet, hogy gyorsabb lenne egy USB-s Wifi adapter hasznalata a PC-n, radasul az uzemmod valtasnal a router korabbi beallitasai elvesznek.

(#32784) Arpee78 válasza krealon (#32783) üzenetére


Arpee78
senior tag

Félig sikerült, a router szerint megvan a kapcsolat a telefonnal, a telefon szerint nincs. Nem tudom, talán IP cím ütközés lehet, ki kell kapcsolni valahol dhcpt, kell dns-t állítani?

(#32785) Gubek-Einste válasza Arpee78 (#32784) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

DNS-t nem feltétlenül de az IP címet lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32786) happy_mister


happy_mister
csendes tag

Sziasztok, lenne egy noob kérdésem:

Adott egy ilyen APC koax védelemmel is ellátott túlfesz védő.
Namost erre csak tv-t lehet rácsatlakoztatni vagy mondjuk internethez egy Thomson TWG routert is?

Ha igen, milyen kábelt kellene venni hozzá, ami a túlfesz. védőből visszamegy a modembe, mivel ha jól látom az APC-n koax dugók vannak, a modemen pedig ilyen rácsavarós csatlakozó van: KÉP

Meg ami jön be nekem net kábel a modemhez az is értelemszerűen menetes, abba is kellene valami átalakító hogy betudjam dugni az APC-be. De jobb elnne oda is valamilyen kábel, mert szeretném meghosszabítani.

Tehát két kábel kéne de nem tudom milyen néven keressem egyáltalán? Egyáltalán működne ez?

Köszi :)

(#32787) krealon válasza Arpee78 (#32784) üzenetére


krealon
veterán

"Nem tudom, talán IP cím ütközés lehet, ki kell kapcsolni valahol dhcpt, kell dns-t állítani?"

Nem, semmit sem kell allitani.
Ujraindulas utan meg elerheto a router az alapertelmezett IP cimen, de miutan csatlakozott a mobiltelefonhoz, kialszik a LAN led, majd par masodperc mulva ujra vilagitani kezd, de ekkor mar a mobiltelefon fog IP-t osztani a PC szamara.

(#32788) mezis válasza happy_mister (#32786) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha koax kábelen érkezik a TV, internet, akkor én egy ilyet javaslok.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32789) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Hogyan lehetne ezt a [link]public dns szolgáltatót begyógyítani egy Cisco RV 325 be ?
Nem kényelmes mindig manuálisan frissíteni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32790) qdak válasza farkas-j (#32769) üzenetére


qdak
addikt

kar, koszi :U

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#32791) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Sorry rosszúl írtam nem Public , hanem dynamic DNS szolgáltató

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#32792) happy_mister válasza mezis (#32788) üzenetére


happy_mister
csendes tag

Már megvettem az APC surge arrest-et, már azon keresztül megy a pc, monitor, stb.
Még a modemet is szeretném megvédeni vele ha már van rajta ilyen lehetőség, csak mint írtam a koax kábel ami bejön a házba és most direktben rávan csavarva a modem csatlakozójára, nem kompatibilis az APC hosszabítón levő koax dugaszokkal.

Mert az apc ilyen bedugós koax - a modem és a netkábel pedig ilyen csavargatós :)
szal csak azt szeretném kideríteni hogy :

1. milyen átalakító kábelt vegyek a koax kábeltől az apc-ig?
2. milyen átalakító kábelt vegyek az apc-től a modemig?

Tévém nincs, csak az internet menjen rajta :DDD

szerk.:

[ Szerkesztve ]

(#32793) Arpee78 válasza krealon (#32787) üzenetére


Arpee78
senior tag

Néhány lépéssel közelebb a megoldáshoz, de még mindig elérhetetlen távolságban:

Router csatlakozva a mobile hotspothoz
Router wifi-je, ha lenne jelentősége
Kliens asztali gép

LAN beállítások

Asztali gépen ezt látni,
meg ezt

A telefon Nokia Lumia 920 Win 10-el, az asztali gépen is Win10 van.

(#32794) McClane


McClane
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Huawei HG8121H eszközöm, ezt hozta a DIGI, de csak user-ként tudok belépni az eszközbe. Meg tudnátok mondani az admin felhasználónevet és jelszót?

(#32795) mezis válasza McClane (#32794) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

admin/admin ?

mezis

(#32796) McClane válasza mezis (#32795) üzenetére


McClane
aktív tag

Sajnos nem jó. Próbáltam már az hogy root/admin illetve root/root de nem jók.

(#32797) mezis válasza happy_mister (#32792) üzenetére


mezis
nagyúr

(#32798) zoltanz válasza McClane (#32796) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Reset volt, (várj 5 másodpercet a bekapcsoláskor)?
Superuser esetleg.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#32799) tsteve válasza McClane (#32794) üzenetére


tsteve
senior tag

user/digi ?

(#32800) happy_mister válasza mezis (#32797) üzenetére


happy_mister
csendes tag

Áhh, köszi! Nem tudtam hogy F csatlakozónak hívják!
Vajon ilyennel is működne? [link]

A leírásban azt írja: Alkalmazható: Televízió

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.