Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Gubek-Einste válasza Johnny0004 (#32100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

8-900 Mbps-nél már ingadozhat a sebesség a terheléstől függően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32102) Johnny0004 válasza Gubek-Einste (#32101) üzenetére


Johnny0004
tag

Köszi mindenkinek a segítséget.

(#32103) Johnny0004


Johnny0004
tag

Még egy kérdés, honnan tudom pl. EZ jó e?

(#32104) woodworm válasza Johnny0004 (#32103) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem pppoe alatt ez sem túl acélos. A Milyen routert? topik összefoglalójában felsoroltakra koncentrálj elsősorban, ha kérdésed van ott jobban otthon van a téma.

(#32105) Johnny0004 válasza woodworm (#32104) üzenetére


Johnny0004
tag

Köszi!

(#32106) Gubek-Einste válasza Johnny0004 (#32103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően a D-Link DIR-842 a T miatt terjedt el, ő adja ezt a gigabites netje mellé 1 forintért, egyedi firmware van rajta (szerencsére úgy tűnik nem herélt).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32107) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Segítségre lenne szükségem. TP-Link TL-WR941ND router bekapcsolás után power led világít, és itt megáll, valószínűleg nem indul rajra a firmware. Reset gombot hosszan nyomva a WPS világítani kezd, majd az összes led felvillan, de aztán ugyanúgy csak a power világít.
A belseje szemrevételezéssel rendben van.

Így érkezett hozzám, lehet, hogy flash közben szállt el, de csak tipp. Van rá valami mód, hogy a gyári firmware visszakerüljön rá?

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32108) Intruder2k5 válasza csabyka666 (#32107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha reagál a reset-re, akkor elvileg működik rajta az fw.

- Kábellel próbálod elérni?
- A géped hálózati adaptere automatikus ip cím beállításon van?
- Pingelésre nem válaszol?
- WiFi SSID-t sem sugároz?

(#32109) csabyka666 válasza Intruder2k5 (#32108) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Köszi a választ! :R

Próbáltam kábellel elérni mindegyik LAN porton. A kábelt bedugva egyik port ledje sem világít, viszont a Windows jelzi, hogy van valami a kábel végén - sárga háromszög jelenik meg a hálózatoknál. IP automatikusra állítva, de nem kapok IP-t az eszköztől, csak a standard 169...stb. címet dobja be, amint rádugom a routert.
Pingelést nem próbáltam, de ha nem lát átjárót, akkor hogy érted, melyik címet pingeljem?
WiFi SSID-t nem ad, ha a dedikált WiFi gombot nyomkodom, akkor sem történik semmi.

Lehet, hogy DDWRT-t akartak rátenni, csak valami probléma adódott a folyamat közben?

Hogyan tovább?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32110) Intruder2k5 válasza csabyka666 (#32109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem világít a port led-je, akkor még az is lehet, hogy megdöglött a switch része. Esetleg megpróbálhatod fix ip beállítással, bár sok esélyt így nem látok rá. 192.168.0.x vagy 192.168.1.x Pingelni a router ip címét gondoltam 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1, ehhez nem szükséges átjáró, csak ip cím és alhálózati maszk. Ha félbemaradt fw flashelés lenne emögött, akkor szerintem a reset-re sem reagálna semmit. Ha minden kötél szakad, még soros porton lehet próbálkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#32111) mezis válasza csabyka666 (#32109) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Esetleg: [link]

mezis

(#32112) csabyka666 válasza mezis (#32111) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Köszi, ezt este végigbogarászom! Webes felület sajna nem érhető el, megnézem az alternatívákat!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32113) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok.

Van egy Tplink TL WR841ND V8 routerem.

Évekkel ezelőtt egy viharos napon megadta magát. Fagyott és lassú lett.
Nehezen rátoltam egy gyári szoftot és elkezdtem használni switch -ként. Semmi baja nem volt gyors ,stabil volt a wifi (is).

Most azonban úgy alakult hogy a telekomos HGW -ben lett egy PPPoE passtrough bekapcsolva ,ezáltal használva lett a Wan port PPPoE módban a tp linkben. Ahogy ezt megcsináltam lényegében azóta szakadozik lassú a wifi. Van amelyik telefont eldobálja és van amelyiket nem dobja el ,de nincs adat átvitel sem.

Érdemes vele foglalkozni, vagy esetleg dd wtr - t feldobni? Nem értem eddig miért volt jó a wifi. Miért lett ilyen rossz...? Hiszen az a vihar/áram ingadozás pár éve volt.

Olvasom hogy ajánlott kategóriában is benne van itt az oldalon. Félek , hogy ha veszek pl. egy ugyanilyet (persze újat) akkor esetleg az is hasonlókat produkál.

Kedves szakik!
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#32114) user12 válasza #22718208 (#32113) üzenetére


user12
őstag

Én arra a lehetőségre tudok gondolni, hogy anno elszállt benne valami tápáramkör vagy a routing funkciókat kezelő SoC kapott sokkot - és amíg switch-ként használtad ez alig vagy egyáltalán nem volt használatban, így nem is tűnt fel, hogy hibás.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#32115) xpimpix


xpimpix
csendes tag

Sziasztok!

Én DIGI netes vagyok és már egy jó ideje ha komolyan le van terhelve a hálózat akkor először is kis megszakadások (1-2mp) utána kb 20-30 percenként pedig ledobja a netet. A probléma bejelentése óta már 3-szor jöttek ki a szerelők, akik azt mondták először hogy központi hiba, utoljára meg azt, hogy ez a router hibája ( annak ellenére, hogy ők is úgy tesztelték a hálózatot, hogy közvetlen a bejövő kábelre kötötték a laptopjukat és nem a routeren keresztül és így is előfordultak megszakadások.. :W )
Ennek ellenére viszont megmutatták, hogy amikor közvetlenül a bejövő kábelre kötik a laptopot folyamatosan 1ms ping volt mérhető, amikor viszont a routeren keresztül, de kábellel (NEM wifin) mérték, akkor 30-60ms volt általában és néha még 150ms környékére is felugrott.
Erre a szerelők azt mondták, hogy na ez okoz minden problémát, hogy ez a router hibás és hogy vigyem vissza. A routerem egy Xiaomi WIFI Router 3, ami kb 1-2 hónapja van használatban.
A kérdésem az lenne, hogy vajon tényleg ez okozza a hálózat megszakadását, illetve, hogy erre vajon vonatkozik-e a router garanciája?

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett a leírás, a segítséget előre is köszönöm!

(#32116) mezis válasza #22718208 (#32113) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. !

Kezdjük ezzel. (Mi újság az éteredben ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32117) xpimpix válasza mezis (#32116) üzenetére


xpimpix
csendes tag

Üdv!

Nem tudom pontosan, hogy mit kellene keresnem, inSSIDerben csináltam egy képet, remélem ez segít.

Ez pedig Acrylic:

[ Szerkesztve ]

(#32118) Gubek-Einste válasza xpimpix (#32117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lett volna az inSSIDer is, az Acrylic-ből pedig ugyan olyan kellett volna mint amilyet az inSSIDer-ből is linkeltél.

Szép tiszta az 5 GHz sáv, itt nincs is gond, 2,4 GHz használatban van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32119) ArthurShelby válasza xpimpix (#32117) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mondjuk nem minden készülék tudja a 149-es csatornát az 5GHz-n. Pl nálunk a samsung telefonok nem tudják (csak a lejjebbieket). Az európai routerek általában csak 112-ig tudják a csatornát (hivatalos fw-vel), afölött az már amerikai szabvány.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32120) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy routerem amin le van korlátozva a sebességen, így 6 főre jut 600kb/s net ami mindekinek elég, és gyors is a net. De ha éppen én torentezek akkor lelassul mindenkinek, miért van ez? Mit állítottam be rosszul?

(#32121) csabyka666 válasza Benir8 (#32120) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Nem lehet, hogy a torrent akkora feltöltést generál, hogy az lassítja be a többieket? Célszerű a feltöltésre is megadni egy korlátot ilyenkor, mármint magában a torrent kliensben.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#32122) mezis válasza xpimpix (#32117) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak a 2,4GHz-es sávban elegen és elég erősen ahhoz, hogy bizonytalan, lassú legyen a kapcsolatod.
Amit lehet, azt az 5GHz-en, UTP kábellel, a WR941-nek meg próbálj alkalmasabb helyet addig is, amíg ki nem tapétázod ALU fóliával a lakásod. (Lent is, fent is ! ) :DDD

Ilyen "mérést" célszerű készíteni a WR941 antennáinak helyén is (kikapcsolt WR941 mellett).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32123) xpimpix válasza mezis (#32122) üzenetére


xpimpix
csendes tag

Kábelen használom 95% százalékban kb, a maradék meg 5Ghz. Tesóm használja csak 2,4 GHz, mert neki csak azt tudja a laptopja ( hát ő így járt.. :DD ) . Rendben, mérek majd úgy is :)

legelek : 5GHz xiaomi telót meg ASUS notebookot használok, szerencsére egyiknek se jelent problémát ez a csatorna.

Köszönöm a segítségeteket: Gubek-Einste , legelek , mezis :R

(#32124) Gubek-Einste válasza Benir8 (#32120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router?
Kábelen vagy wifi-n használod?
A torrent sebesség és szál szám limitálva van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32125) Benir8 válasza csabyka666 (#32121) üzenetére


Benir8
senior tag

A feltöltést is le korlátoztam.

(#32124) Gubek-Einste

Pontosan erről a routerről lenne: TP-Link Archer MR200.
Mobilnetről megy az internet, és így csatlakozunk rá 6 fővel.
3. kérdésre nem értem. Torrent megy a lekorlátozott sebességgel, nem a maximális sebeséget használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#32126) Gubek-Einste válasza Benir8 (#32125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-re kábelen vagy wifi-n csatlakozol?
Nem elég csak a sebességet lekorlátorni a torrent-nél, az engedélyezett szálak számát is le kell mert a párhuzamos sok kapcsolat ami megfektetni a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32127) meci77


meci77
tag

Sziasztok!

Kültérre szeretnék helyezni egy routert, a teraszon lenne, tető alatt, tehát víz nem éri(elméletileg! :DDD ).
A kérdés, hogy ki fog-e nyiffanni, mivel télen-nyáron kint lesz ugye... Esetleg veszek körömlakkot, és lekenem mindenhol a NYÁK-ot (plusz szilika-géles zsákokat is bele tudnék tenni). A kiszemelt példány egy TP-LINK Archer C7 AC1750. Szívesen kísérletezek, de élből nem szívesen vágnám ki az "udvarra" az eszközt. :D

köszi előre is!

(#32128) user12 válasza meci77 (#32127) üzenetére


user12
őstag

Pl egy páralecsapódás miatt én nem tenném.
Miért nem veszel direkt kültéri eszközt? Vagy ha mindenképp ezt szeretnéd kirakni, akkor vegyél neki valami kültéri dobozt, ami szigetelt - szerintem.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#32129) mezis válasza meci77 (#32127) üzenetére


mezis
nagyúr

A szilikagél megszívja magát, aztán cserélheted vagy piríthatod.
A lakkozással rontasz a hűtésen és ez nyári melegben túlmelegedést okozhat.

Mint ahogy már előttem is írták, kültérit (vagy csupán a legolcsóbbat).

mezis

(#32130) LeventeTe


LeventeTe
újonc

Sziasztok Mindenkinek. Van egy kis problémán. Van egy netgear wnr3500lU routerem ami gyakorlatilag tüzfalként funkcionál. OpenWrt fut rajta, ami be van állítva elég részletesen a tüzfal. Erre csatlakozik fel egy TP-link AC-1200-as, ami switchként funkcionál. No már most. A netgear már korábban is,( a gyári szoftverével is), megcsinálta, hogy elhajította, vagy csak szaggatva továbította a netet. (Azért hüztam fel rá az OpenWrt-t. ) Nézegettem az OpenWrt-t, resteltem, újra állítottam a PPPoP-t, de semmi. A belső hálózatot látja, pingelni lehet, de a bejövő net, az halott rajta. A kérdés. Dobjam ki, vagy nézzek meg még valamint az OpenWrt-ben?

A tudósoknak még nem sikerült értelmes életet találni a Földön.

(#32131) mezis válasza LeventeTe (#32130) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nézegesd még az OpenWrt-t.

mezis

(#32132) atirag


atirag
őstag

Mitől van az,hogy beállítok egy hálózati helyet amit 192.168...../sda1. És itt működik egy x ideig.
Majd egyszer csak elfelejti és csak sdb1 név alatt tudom újra csatlakoztatni a windows-ba.
Igy a torrent sem találja és a tv sem és a media player sem.

(#32133) krealon válasza atirag (#32132) üzenetére


krealon
veterán

"Mitől van az,hogy beállítok egy hálózati helyet amit 192.168...../sda1. És itt működik egy x ideig.
Majd egyszer csak elfelejti és csak sdb1 név alatt tudom újra csatlakoztatni a windows-ba.
"

Attol, hogy a halozati hely tarolojaul szolgalo USB-s kulso vinyod mukodese szamara a routered nem tud elegendo aramot biztositani (leesik a feszultseg), amit a HDD lekapcsolasnak erzekel, igy leall.
Lekapcsolt allpotban keves aram kell neki, igy a feszultseg megno, amit a HDD bekapcsolaskent erzekel, es elindul es jelentkezik a routernel, hogy "hello, dumaljunk".
Mivel a regi, hibas allapothoz tartozo azonositot (sda) meg fogja a rendszer, igy egy ujabb azonosito kerul szamara kiosztasra (sdb).

A megoldas, hogy a kontakthibakat megszunteted, vagy egy aktiv (sajat tappal rendelkezo) USB HUB-on keresztul csatlakoztatod a HDD-t.

(#32134) atirag válasza krealon (#32133) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Értehtő amit írsz😊 Viszont van saját tápja a hdd-nek. Mikor elkezdem használni akkor hallom,hogy felpörög a hdd. De ez nem lehet azért mert a router alvó állapotba rakja a külső hdd-t?

(#32135) krealon válasza atirag (#32134) üzenetére


krealon
veterán

"Mikor elkezdem használni akkor hallom,hogy felpörög a hdd. De ez nem lehet azért mert a router alvó állapotba rakja a külső hdd-t?"

De lehet.
Mivel semmi informaciom arrol, hogy
- milyen tipusu a router
- milyen firmware verzio
- milyen hdd (kulso hazba szerelt, vagy gyarilag egybeepitett)
- mi a hdd tipusszama, firmware verzioja
igy nehez kijelenteni barmit is az ugyben.

Van pl a ROOter firmware GoldenOrb-nak (OpenWRT alapu) olyan verzioja, amiben a HDD-idle modul be van epitve, igy ott allithato, hogy mikor aludjon a winyo.
Egyes USB-SATA illesztok, firmware beallitastol fuggoen maguktol is kepesek lekapcsolni a HDD-t.

Szoval a hibaforrasok szama jelentos.

(#32136) ArthurShelby válasza atirag (#32134) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem így ment tönkre a (külső tápos) vinyóm (és vesztettem adatot). Rá volt kötve a routerre, és megvolt törve valamelyik kábel (usb, vagy táp) és állandóan újra indult. És mivel 0-24-ben volt rajta, így kilehelte lelkét (persze utólag már okos vagyok, ezért szólok neked is).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32137) atirag válasza krealon (#32135) üzenetére


atirag
őstag

Egy tp-link archer c9 van egy külső házba(tiveco) helyezett azt hiszem zöld wd 512MB-os hdd.
A tp-link-en elvileg a legfrissebb firm van. A többit nem tudom😊
A router beállításai között nincs ilyen beállítás.

Legelek: Nekem nem egybe szerelt hdd van. De ettől még lehet ez is. Már nézelődök új ház után😊
Ez amúgy is csak usb 2.0

[ Szerkesztve ]

(#32138) ArthurShelby válasza atirag (#32137) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem tudom milyen az egybe szerelt, és a nem egybe szerelt hdd (utólag lett külső házba téve?), bár már a 512MB-os HDD-nél túl fiatalnak éreztem magam. Én csak pendrive-ban láttam 512-eset.
Nem lehet, hogy az egy 500GB-os hdd?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32139) krealon válasza atirag (#32137) üzenetére


krealon
veterán

"Egy tp-link archer c9 van egy külső házba(tiveco) helyezett azt hiszem zöld wd 512MB-os hdd."

512 GB, nem MB.

A zold WD-k az eroltetetett energiatakarekossag miatt, sokszor kuldik parkolni az olvasofejet, igy meg az is lehet, hogy nem "ebred" eleg gyorsan a HDD, hogy a router el ne veszitse a kapcsolatot.

Lehet, hogy masik HDD keret megoldja a problemat, de nincs ra garancia.

A gyari firmware System Log-ja nem ir valamit a leszakadasi esemenyrol? (OpenWRT CC es LEDE alatt mar GUID alapjan azonositja a diszkeket, particiokat a rendszer, igy ilyen jellegu problema nem fordulhatna elo.)

(#32140) atirag válasza krealon (#32139) üzenetére


atirag
őstag

Igen természetesen GB😊. Figyelmetelnül írtam. A system log-ot nem tudom hol találom és hogyan tudom megnézni. Ilyen szinten még nem volt szükségem tudni a router működését. Hogyan tudom kideríteni ezt?

Legelek: Igen külön szerelt és nem olyan mint mondjuk az egyben szerelt és nem bontható külső hdd-k.

[ Szerkesztve ]

(#32141) krealon válasza atirag (#32140) üzenetére


krealon
veterán

"tp-link archer c9
[...]
A system log-ot nem tudom hol találom és hogyan tudom megnézni.
"

V3-as hardver verzional:
Advanced --> System Tools --> System Log

(#32142) atirag válasza krealon (#32141) üzenetére


atirag
őstag

Ez V1-es ,de ugyan ott található. Viszont semmi ilyen info sincs. Csak valami nyelv csere van 'en_US'

(#32143) meci77 válasza user12 (#32128) üzenetére


meci77
tag

és mezis:

Köszi a segítséget, akkor még tipródom picit a dolgon, és szerintem az lesz hogy belefaragom egy kötődobozba, gondolom nem sokat fog rajta árnyékolni.

még egyszer: köszi! :R

(#32144) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

ASUS RT AC55-U router-em van és azt kérdezném mennyire biztonságosan védi a LAN-t a létrehozott Wi-Fi-s vendéghálózat, ha letiltom benne az intranet elérést?!

Van annyira biztonságos, hogy jelszó sem feltétlenül kell hozzá?

Köszi!

(#32145) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Inviteltől egy ZTE ZXHN H168N routerem van. Egyetlen dologban kérem a segítségeteket: szeretnék az egyik eszközömnek a belső hálón fix ip-t adni. Én úgy gondolom, hogy rendben be van állítva, de mégsem azt az IP-t kapja, amit én adok neki... Mit rontok el?

A lenti beállítást már pár napja megcsináltam, természetesen többször újraindítottam az eszközöket, de a dhcp mindig más ip-t oszt, ha nincs aktív bérlet.

Köszönöm a segítséget,
Peti

(#32146) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#32144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másik VLAN-ban van így alapvetően nem lesz gond.
Inkább legyen jelszó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32147) Gubek-Einste válasza wopi (#32145) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezzél rá az Invitel topikban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32148) user12 válasza wopi (#32145) üzenetére


user12
őstag

Ha más eszköznek se ad fix címet, akkor a bug a HGW-ben van.
Legegyszerűbb ha a NAS-nak adsz statikus IP címet :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#32149) wopi válasza user12 (#32148) üzenetére


wopi
aktív tag

Kipróbáltam, de másnak sem adja azt, amit beállítok... Tekintve, hogy ez a beállítás nem a végfelhasználóknak szánt felületen érhető el, nem számítok túl sok támogatásra a szolgáltató részéről. :D

Akkor marad ez a megoldás, csak kicsit elegánsabbnak tűnt a routerben való beállítás. De ha nem...

Azért köszi! :)
Peti

(#32150) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

A routerekről szeretnék kérdezni. Hány kapcsolatot (vezetékes+vezeték nélküli) tudnak egyszerre értelmes módon kiszolgálni az internetszolgáltatók által biztosított (jellemzően "kannás") routerek egyszerre? Azért merült fel ez a kérdés, mert megfigyeltük pár ügyfélnél, hogy néha (jellemzően munkaidőben) a belső hálózatra, kábelen kötött DVR nem elérhető távolról és/vagy nem szolgáltat képet. Munkaidő előtt vagy után tökéletesen működik, csak közben nem (mindig). Gondolom a 3-4-5-6 ezer forintos TP-link/D-link és társai routerek hasonló gondokkal küzdenek.

Melyik típusú, gyártmányú vagy árszegmensű routert érdemes felszerelni olyan helyekre, ahol ez a nagy(obb) forgalom akadályozhatja a távoli elérést? Vagy valami más lehet a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.