Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) McClane válasza zoltanz (#32798) üzenetére


McClane
aktív tag

Reset-elni még nem próbáltam.
Kipróbáltam most a Superuser felhasználónévként és jelszóként egyaránt, de nem jártam sikerrel.

(#32799) tsteve
Úgy be tudok lépni, de nagyon korlátozottak a beállítási lehetőségek.

(#32802) Intruder2k5 válasza McClane (#32801) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kapcsoltasd át bridge módba, és köss rá saját routert, akár valami custom firmware-el, rögtön több lesz a beállítási lehetőség, ráadásul kizárólagos hozzáférésed lesz a saját hálózatod tűzfalához.

(#32803) Gubek-Einste válasza happy_mister (#32800) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32804) McClane válasza Intruder2k5 (#32802) üzenetére


McClane
aktív tag

Köszönöm, ez a megoldás jól hangzik! :)

(#32805) Intruder2k5 válasza McClane (#32804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is a minap lettem DIGI-s, ugyanolyan ONT-t kaptam, és szintén saját routerrel használom. Átkapcsolni csak bentről tudják, este kértem, másnap reggel megcsinálták.

(#32806) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

hülye a kérdés is, mert szinte egyértelmű, de ruoter kezdene beszarni?
Mert mostanában szarakszik, telefon folyton kiírja hogy hitelesítési hiba történt, meg rohadt lassú a net rajta, aztán most a laptop is kezdte, hogy hol gyors hol lassú a letöltés, holott gépen meg normál sebessége van, aztán most kipróbáltam a másik lapossal is, az is lassú, de most rá dugtam kábelre a lapost routeren kersztül, így most jó

Lehet hogy valami beállítási hiba? Vagy ezt garanciába javítanák? Érdemes egyáltalán? Eddig nem igen volt vele baj, de tudom hogy itt nem ajánlott, Asus RT N12+

Xbox One: bandymnc

(#32807) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#32806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset, firmware frissítés, manuális újra beállítás volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32808) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdvözlet a Mestereknek!!

Kérdésem a következő lenne.
Van egy gyári T-s cisco router, és mivel az nem lát ki nagyon a házon kívülre, nem hogy hátra a kertbe, vettünk egy TP-LINK WBS510-s ketyerét.
Na már most ez a cucc felkerült a padlásra, és odáig vezetéken kapja a naftát.

Mire kell a WBS-t beállítani, ha azt szeretném, hogy a vezetékről amit a cisco-tól kap, vezeték nélküliként továbbítsa. Ha jól értelmezem, akkor Client módban kell, igaz?

Na most próbáltam értelem szerűen beállítani, már amennyit én úgy tudok a hálózatokról (nagyjából semmit ilyen téren), de sehogy nem látja a netet, sőt még pár méterre a ketyerét sem látja, pedig eltérő nevet adtam neki, mint a cisco-nak van. De telefonon a wifi listán nem szerepel.

Tudna nekem valaki segíteni esetleg olyan akinek van, vagy nagyjából ismeri ezt a vackot,
vagy esetleg távoli vackon keresztül.

Józsi

(#32809) Gubek-Einste válasza fRooStzzZ (#32808) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módba kell rakni.
Milyen antennát tettél rá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32810) fRooStzzZ válasza Gubek-Einste (#32809) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nincs rajta semmilyen egyelőre, de elvileg antenna nélkül is kéne mennie, legalábbis a leírás szerint.
Illetve én tegnap kerültem haza, sógorka újított be, rám bízta hogy próbáljam belőni valahogy.

(#32811) Gubek-Einste válasza fRooStzzZ (#32810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel 5 GHz-s így ezt ismerő kliens eszköz kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32812) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#32807) üzenetére


bandi0000
nagyúr

őszintén szólva mostanában, elég sok reset volt, viszont beállítással nem csináltam semmit, mit lehetne beállítani a wifinél?

Xbox One: bandymnc

(#32813) Gubek-Einste válasza bandi0000 (#32812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csatorna szám/szélesség, SSID/jelszó angol abc betű és/vagy számok, stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32814) fRooStzzZ válasza Gubek-Einste (#32811) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Huawei is P10 van készleten.
Se az, se a Note3 nem látja. Próbáltam 2,4G-n is, de semmi.

Itt a status fül
[link]

(#32815) bandi0000 válasza Gubek-Einste (#32813) üzenetére


bandi0000
nagyúr

így néz ki gyakorlatilag, ezen mit kéne változtatnom?

Xbox One: bandymnc

(#32816) krealon válasza fRooStzzZ (#32810) üzenetére


krealon
veterán

"WBS510
Nincs rajta semmilyen egyelőre, de elvileg antenna nélkül is kéne mennie, legalábbis a leírás szerint.
"

En nem tallatam a leirasban belso antennat.

(#32817) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hogy tudom eldönteni, hogy a router e a rossz? Mert elég bizonytalan vagyok, kicseréltem egy másik routerre, egy 5-6 éves dlinkre, elsőnek egész jó volt igaz, nem hozta a max sebességet, aztán kicsit leesett a letöltési sebesség, de aztán megint vissza állt, a telefon rögtön fel csatlakozott rá

de viszont feleslegesen meg nem dobnám ki a pénzt az új routerra

Xbox One: bandymnc

(#32818) hamiska válasza Gubek-Einste (#32179) üzenetére


hamiska
csendes tag

Hali!
Bocsánat,hogy eddig nem válaszoltam...
A router típusa:
Tp-link archer C8 1750
Ami a lényeg,hogy ugyan fura megoldással, de már műxik!!!
A szóban forgó router Gb-es jelet képes csak feldolgozni a Mb-es jelet nem,ez lehet, hogy valami típushiba mert akárhogy próbáltam nem ment.
A DIGI szolgáltató az UTP kábel belső négy vezetékén nyomja a jelet,de ez így csak Mb-es jel és így a router azt érzékelte hogy nincs bejövő kapcsolat.
Tettem egy próbát, és régi routert összekötöttem az új routerrel, tulajdonképp egy gateway lett belőle,de ami fontos hogy a lan portja Gb-es, így az UTP kábel mind a nyolc vezetékén jön a jel, így elértem,hogy az új router működjön...
A régi routeren beállítottam a lan kapcsolatot,a wifit kikapcsoltam,hogy ne legyen gubanc, az új routeren meg a wifi kapcsolatot lőttem be,így müxik a dolog.
Remélem érthetően fogalmaztam,s ha valakinek hasonló problémája van, akkor ez lehet egy alternatíva...
Szép napot!!!

(#32819) Arpee78 válasza Arpee78 (#32793) üzenetére


Arpee78
senior tag

Az én router gondomra van megoldás?

(#32820) krealon válasza Arpee78 (#32793) üzenetére


krealon
veterán

En csak Androidos telefonon megosztott internet mellett tudtam tesztelni a modszert.

Ra tudsz a 920-as altal letrehozott Hot-spot-ra kapcsolodni egy masik mobiltelefonnal?

Abbol, hogy a repeater IP cime 192.168.1.1 marad kapcsolodas utan, en arra tippelek, hogy nem oszt ki IP-t a Lumia a "repeater" (a repeater modben levo router) reszere.

(#32821) McClane válasza Intruder2k5 (#32805) üzenetére


McClane
aktív tag

Ez lehet az oka, hogy a felhasználó túlságosan ne nyúlkáljon bele. Szerzek egy routert és én is telefonálok nekik. Még egyszer köszönöm! :R

(#32822) MALK


MALK
tag

Sziasztok, nemrég váltottam MacBook-ra és akad némi problémám a torrentekkel. Mindig azt írja a kliens hogy foglalt a port. Letölteni letölt fel nem nagyon. Asus ac51 ruter, folx kliens. Előre is koszi a segitseget.

(#32823) Gubek-Einste válasza MALK (#32822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-ben a MacBook-nak MAC cím alapján fix-ált IP címe van?
Port forward fel van véve a használt porthoz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32824) MALK válasza Gubek-Einste (#32823) üzenetére


MALK
tag

Nem még nem bantottam a ruter ezen beállításait.

(#32825) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Asus ac58u routert kb hetente újra kell indítani, mert eltűnik az 5ghz-es hálózat. Mitől lehet ez?

(#32826) Gubek-Einste válasza Grande Ale (#32825) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit jelent, hogy eltűnik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32827) Grande Ale válasza Gubek-Einste (#32826) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem látszik. Vagy olyan is volt, hogy látszik, de csatlakozni nem lent rá.

(#32828) pepexyvz


pepexyvz
tag

Sziasztok!
Vettünk egy Tenda AC9 Wireless AC1200 Router-t újonan. Először lenne wifink, de segítségre lenne szükségünk, mert nincs rajta keresztül netünk. Se a pc-n, sem a okostelón. 1 órányi szuttyogás után itt szeretnék okosodni. A pc-n linux mint van, ha ez számít..

Szolgáltatónk DIGI. Lehet kell még valami a routeren kívül?

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#32829) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A DIGI-s nethez milyen eszközötök van még? ZTE vagy Huawei ONT, vagy csak egy szál kábel jön be a lakásba, és az rögtön megy a számítógépbe?

Nem kell semmi más, csak be kell állítani, de ehhez tudni kell pár dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#32830) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32829) üzenetére


pepexyvz
tag

Uhh nagyon köszi először is a gyorsaságot. :C

Van egy elosztó kis doboz ahhoz csatlakozik a vezetékes teló meg a Pc, tehát egyenesen a pc-hez.

De ha direktbe a routerhez csatlakozok az okostelón igy sincs net. Már reset is volt. hátha.

Egyébként az 5 év gari volt amiért erre esett a választás e közeli áron.

[ Szerkesztve ]

(#32831) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32830) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerben beállítottad a DIGI csatlakozáshoz szükséges felhasználónevet és jelszót? Ha igen, a PC-n letiltottad a csatlakozást? Két kliensről egyszerre nem lehet bejelentkezni PPPoE-n, így ha routert használsz, akkor ezt a PC-n le kell tiltani.

A DIGI kábelét a router WAN portjába kötötted?

[ Szerkesztve ]

(#32832) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32831) üzenetére


pepexyvz
tag

Egyből a router megfelelő csatijához természetesen, a mellette lévőből meg a pc-hez.
Nem lett netkapcsolat, így nem is tudtunk beállítani amit gondolom kért volna. A teló felismerte a ruoter, és megadtuk a kódot, elfogadta, de nem tudott csatlakozni a netre.

[ Szerkesztve ]

(#32833) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32832) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A beállításhoz - logikusan - nem kell net. Próbálj meg ezen címen belépni a router admin felültére...

http://192.168.0.1

Ha kér nevet és jelszót, próbáld admin / admin párossal, vagy nézd meg az alján hátha rá van írva. A menüben keress WAN opciót, ott a kapcsolat típusát állítsd PPPoE módba, add meg a DIGI kapcsolódáshoz szükséges nevet és jelszót, mentsd el a beállításokat, és így mennie kell.

(#32834) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32833) üzenetére


pepexyvz
tag

Ezen a http-is túl voltam, de nem lett netkapcsolat 3x próbáltuk.

(#32835) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A PC-n letiltottad a DIGI csatlakozást, nehogy egyszerre akarjon mindkét eszköz bejelentkezni? A routerben keress valami log, vagy system log féleséget, és miután megpróbáltál csatlakozni vele a DIGI-hez, nézd meg mit írt a logba.

(#32836) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32835) üzenetére


pepexyvz
tag

Nem tiltottam le. De ha csak a router van csatlakozva akkor mért nem látják egymást mint amikor a Pc van csak csatlakozva. :F
A routernek nincs kijelzője hogy mutasson valamit. Vagy hogy ezt? Most jöttem haza, próba tovább.

[ Szerkesztve ]

(#32837) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routernek nincs kijelzője, a log-ot a 192.168.0.1 címen a menüben kell megkeresni, gondolom valami system, vagy administration, vagy valami hasonló menüpont alatt lesz.

(#32838) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32837) üzenetére


pepexyvz
tag

Befáradtam. A teló azt írja ki, hogy "a net nem érhető el a tenda hálózaton keresztül" :W
Hogy jön ide a tenda hálózat? :Y

(#32839) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltételezem Tenda a WiFi hálózat neve, amire csatlakoztál, ezt "szórja" a router. De ez így sajnos, hogy most használsz először routert, és alapszinten sem vagy jártas ezen a téren, elég nehéz lesz. Szerintem célszerűbb lenne keresni valakit aki tud ebben segíteni, gyereket, testvért, barátot, kollégát, akárkit, mert ha most letiltatom veled a PC-n a PPPoE csatlakozást, akkor a végén még ott sem lesz neted.

(#32840) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv.Ma vettem egy TP-LINK TL-WA855RE wifi jelerősítőt.Beüzemeltem minden frankón megy
laptopon,táblán , még smart-tvn is.. de a telefonon nem akar jó lenni :W :W
Az alap hálózathoz csatlakozva megvan mindkét irányban a sebesség, az összes eszközön.
Valakinek ötlete mit lehetne állítani , hogy rendesen működjön a telefonon is. :F Lumia 950 XL.
Router egy TL-WR741ND

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#32841) ugforma


ugforma
tag

Üdv. Nem tudom, hogy a routerrel van-e a gond de nem tudok streamelni szinte semmit. Volt egy régi routerünk ami egy vihar után elvileg tönkrement, körülbelül két hete majd jött az emberke aki kicserélte egy jobb korszerűbbre. Viszont streamelni egyáltalán nem tudok semmit. A fel/le töltési sebesség elvileg nem változott ugyan úgy 100/50 mint az előző routernél csak az előzőnél semmi gond nem volt a stream-mel. Geforce experience-szel streameltem a régi routerrel és ott nem volt semmiféle gond. Ennél viszont NAGYON-NAGYON magasra felszökik a pingem és tartja is magát fent. Bitratet 5Mbps-re állitottam a réginél és tökéletesen, késés nélkül tudtam streamelni youtube-ra. Ennél felrakom 5-re és 300 ping pl csgoban, ha leveszem 4 vagy 3 ra ugyan ez. A router drivere elvileg up-to-date és ötletem nincs. Valaki?

(#32842) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32839) üzenetére


pepexyvz
tag

Értem, a telókhoz kellene inkább wifis net, de direkbe sincs. Ekkor meg semmi köze a PC oldalnak szvsz. Lehet hogy a DIGI-s szolgáltatás részéről a router eszköz felismerése a gond?

[ Szerkesztve ]

(#32843) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a DIGI-nek nem kell felismernie a routert. Ez fordítva működik, a router admin felültére belépve meg kell adnod a csatlakozás típusát (PPPoE), illetve a hozzá tartozó felhasználónevet és jelszót, ami a DIGI-s szerződésen van. Ha megfelelően kötötted be a kábeleket, és a PC-n letiltottad a DIGI csatlakozást, akkor így már mennie kellene.

(#32844) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32843) üzenetére


pepexyvz
tag

Igazán nagyon köszönjük az értékes, gyors válaszokat! :R

Utolsó kérdésünk: De ha nem jön létre netkapcsolat a router-DIGI között nem lehet az adatokat beírni, ami biztos értelemszerű, ez nem is okozna problémát, így mi a megoldás? :F Nincsenek olyan ismerősök akiknek lenne router sajna, vagy értene ilyenhez.

(#32845) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az adatok beírásához nem kell netkapcsolat, a http://192.168.0.1 a router admin felületének a címe, az net nélkül is elérhető. Ha csak a géped kötöd össze a routerrel, és a netkábelt bele sem dugod, akkor is elérhető. De szerintem ez logikus is, az internetkapcsolat beállításához nem kell aktív internet elérés.

[ Szerkesztve ]

(#32846) Gubek-Einste válasza Grande Ale (#32827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fix-re van állítva a csatorna?
Mennyire van állítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32847) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32845) üzenetére


pepexyvz
tag

Így csináltuk, és ez jött elő a képernyő közepén:

A webhely nem elérhető.

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

(#32848) Gubek-Einste válasza ugforma (#32841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a jelenlegi és a régi router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32849) Intruder2k5 válasza pepexyvz (#32847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezért lenne jó látni a router log-ját, abból talán kiderülne, hogy mi a hiba.

(#32850) pepexyvz válasza Intruder2k5 (#32849) üzenetére


pepexyvz
tag

Nem mutat(ott) mást egyszer sem, beírtam volna.

Mint írtam, ha a net vezeték csak a routerbe dugva, az okostelónál sincs net, kéri az adatkapcsolatot ha plö frissíteni akarom a telót.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.