Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) vass17 válasza ajani (#2448) üzenetére


vass17
tag

Nekem is nagyon lassu volt egy ideig. Aztán töröltem a 79tweakset és újrainditottam. Azóta nagyon gyors, ugyhogy nem tudom, hogy van-e szükségn wipe-ra.

(#2452) kelzsoca válasza ajani (#2450) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy friss rendszernél (ráadásul itt verzióugrás is történt) azért erősen ajánlott lenne a "belakás" :)

(#2453) ajani válasza kelzsoca (#2452) üzenetére


ajani
aktív tag

Értettem. :R
Legalább bajd gyakorol a gyerek :)

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#2454) gerii


gerii
addikt

Kipróbálnám én is az RKitKat-et, és ha jól gondolom, akkor ha nem tetszik akkor a WayteQ oldaláról a V2-es frissítést kellene visszaraknom rá? Szóval a tab-ról nem kell semmilyen biztonsági másolat, mentés? (Az adatok elvesznek azt tudom)

(#2455) keszo válasza kelzsoca (#2449) üzenetére


keszo
őstag

szia!
akkor először felrakom a rkitkat-ot, és utánna egy wipe data recovery-ből?
ennyi elég is neki?

Attila

(#2456) kelzsoca válasza gerii (#2454) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, a gyári szoftver bármikor visszarakható a készülékre.
A felhasználói adatok-alkalmazások elvesznek.

(#2455) keszo

Szia!

Csak akkor kell a wipe data (factory reset) ha a szoftvert PC használata nélkül teszed fel (sd kártyáról) PC-s frissítés esetén az rkbatchtool alkalmazással a Restore-t választva nincs további teendő.

[ Szerkesztve ]

(#2457) keszo válasza kelzsoca (#2456) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm, mindenképp PC nélkül akarom.

Attila

(#2458) fausto


fausto
addikt

Ma reggel levettem a töltőről, kicsit neteztem, majd egész napra úgy hagytam. Haza jöttem, 78%-on volt az aksi, viszont 10 perc netezés után 40%-ra esett le (!)
Másoknak mi a tapasztalata a fogyasztásról?
Majd rakok fel valami akku monitorozó app-ot.

(#2459) FET-MEN válasza fausto (#2458) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem a 79-esen ilyen sosem volt. Melyik rom?

Iphone 7

(#2460) fausto válasza FET-MEN (#2459) üzenetére


fausto
addikt

Ja, az lemaradt: RKitKat :)

(#2461) FET-MEN válasza fausto (#2460) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szerintem annál is abnormális. Bár még nem volt szerencsém a romhoz. De megmondják a fejlesztők a tutit.

Iphone 7

(#2462) gerii válasza kelzsoca (#2456) üzenetére


gerii
addikt

Köszi a választ!
Közben feltettem az RKitkat-et, szépen fut, de szokni kell hogy mostmár fent is van egy infosáv.

Amelyik program nem kompatibilis a Play-en, az felejtős vagy .apk-val lehet telepíteni?

(#2463) FET-MEN válasza gerii (#2462) üzenetére


FET-MEN
veterán

Apk valszeg menni fog :)

Iphone 7

(#2464) keszo válasza fausto (#2458) üzenetére


keszo
őstag

Én nem nagyon csodálkozom. Amikor én jeleztem, hogy a tabom 47%-ról 11perc alatt merül le , és kizárt hogy csak az én tabomnak lenne akksi baja, lehurrogtak.

Attila

(#2465) hjanos1 válasza gerii (#2462) üzenetére


hjanos1
senior tag

apk-val lehet telepíteni.

Mindenkinek: aki RKitKat szoftveren nem kompatibilisnek jelzett programot talál, amit a gyári szoftver alatt kompatibilis volt, az jelezze itt a fórumban. Köszönjük!

The Factory Must Grow

(#2466) IpiBcsi válasza hjanos1 (#2465) üzenetére


IpiBcsi
tag

Az igazi ookla féle speedtest.net alkalmazás.

(#2467) Notalab


Notalab
tag

RKitKat kérdés.

Először is gratulálok az alkotóknak! :R

A kérdésem: kb. mennyi idő a telepítés (órák, vagy csak pár perc)?
Az SD kártyát kivegyem a telepítés idejére (csak adat van rajta; kép,zene, film, e-könyv)?

...

(#2468) hjanos1 válasza Notalab (#2467) üzenetére


hjanos1
senior tag

Telepítés pár perc, SD kártya maradhat.

The Factory Must Grow

(#2469) postanyulam válasza fausto (#2458) üzenetére


postanyulam
csendes tag

+1, nekem is hasonló drainem volt ma reggel.

+ Debug over ADB nem megy, pedig azóta, hogy segítettetek felrakni, nem piszkáltam semmit, csak romot cseréltem. Lehet csak így este bénázom, reggel megnézem újra.

(#2470) vass17 válasza postanyulam (#2469) üzenetére


vass17
tag

Nézd meg a speciális wifi beállításokat, nekem alapértelmezésként az install után az volt, hogy mindig tartsa ébren. Ez akár lehet a merülés oka.

Aki esetleg többet használta már kb hány óra kijelzőidőt mért?

[ Szerkesztve ]

(#2471) hippo0315 válasza hjanos1 (#2465) üzenetére


hippo0315
senior tag

Transparent clock & weather RKitKat-al nem kompatibilis, gyárin az volt.

(#2472) fausto válasza hjanos1 (#2465) üzenetére


fausto
addikt

Nálam az OTP Smart Bank nem kompatibilis az RKitaKat-tal, korábban ment.

(#2473) gerii


gerii
addikt

A Mindig TV és az RTL Most sem kompatibilis az RKitKat-tel.

Azt nem vettétek észre a tabon hogy sötétben minimum fényerőn villog a kijelző/háttérvilágítás? (Olyasmi mint a CRT monitorok frissítése)
JB-en Auto és kézi minimumon is villog, RKitKat-en csak Auto-n csinálja.

(#2474) postanyulam válasza gerii (#2473) üzenetére


postanyulam
csendes tag

Nekem nem villog sehogy. Teljesen szép képe van.

(#2475) keszo válasza gerii (#2473) üzenetére


keszo
őstag

fényérzékelő dolgozik az nem lehet?

Attila

(#2476) fausto válasza gerii (#2473) üzenetére


fausto
addikt

Nekem olyankor szokott "vibrálni", hogy ha alacsony töltöttségű az akku és éppen töltöm.

(#2477) gerii válasza keszo (#2475) üzenetére


gerii
addikt

Valószínű, bár JB alatt manuális minimumon is villog, főleg PH fórumot olvasva látható.

Szóval Auto fényerőn tök sötétben ezt a fórumot olvasva villog nálam (egy pontra fókuszáljatok és látni lehet hogy változik a fényerősség). Olyan mintha a szenzor nem tudná eldönteni hogy 2 fokozat közül melyiket válassza.

(#2478) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Az RKitKat 4.4.2 szoftverrel a Play szerint nem kompatibilis alkalmazásokat, amit eddig visszajeleztetek, leszedtem, és feltöltöttem ide.

A csomagban:

- Transparent clock & weather
- Speedtest
- OTP Smart Bank
- MindigTV
- RTL Most
- Instagram

(#2479) kopapy


kopapy
tag

Gondolkodom egy ilyen táblagépen. Nyelvet tanulok ezért számomra fontos program az AnkiDroid. Meg tudná nézni valaki akinek van már RKitKat feltéve, hogy működik-e rendesen a program?

[ Szerkesztve ]

(#2480) FET-MEN válasza kopapy (#2479) üzenetére


FET-MEN
veterán

Apk-val biztosan működik!

Iphone 7

(#2481) kopapy válasza FET-MEN (#2480) üzenetére


kopapy
tag

Köszi, azt le tudom tölteni a honlapról is. Akkor ez nem lehet akadály :)

(#2482) FET-MEN válasza kopapy (#2481) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szuper. Ha gond van szólj :R

Iphone 7

(#2483) fausto válasza kopapy (#2479) üzenetére


fausto
addikt

Most nincs nálam a tab, de a Play kompatibilisnek jelzi.

(#2484) hippo0315


hippo0315
senior tag

A Raiffeisen alkalamzás sem kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#2485) hjanos1


hjanos1
senior tag

Üdv, RKitKat használók!

Valószínűleg sikerült megtalálni, hogy mi okozza azt, hogy néhány alkalmazás nem kompatibilisként jelenik meg Google Play-ben. Az alkalmazásoknak szüksége van a GPS alapú helymeghatározásra, amit a készülék nem tud. Emiatt a Google Play letiltja ezeknek az alkalmazásoknak a telepítését.
A továbbiakban átírjuk a szoftvert, hogy a Google Play felé azt jelentse le, hogy képes a GPS alapú helymeghatározásra, így ezek az appok kompatibilisek lesznek (valószínűleg a gyári szoftver is így működik).

Hamarosan egy javítást fogunk kiadni, ami a teljes szoftver újratelepítése nélkül feltelepíthető lesz. :K

Ebből látszik egyébként hogy mennyi mindennek kell indokolatlanul a GPS: tv app, banki app, speedtest app, stb.

The Factory Must Grow

(#2486) hippo0315 válasza hjanos1 (#2485) üzenetére


hippo0315
senior tag

:R

(#2487) e_david


e_david
tag

Sziasztok!

Egy ilyen tabletet szeretne venni egy ismerősöm. Láttam, hogy van benne OTG, ami jó. A fő felhasználási terület egy műterem lenne, és a tablet arra kéne, hogy az elkészült képek megtekinthetők legyenek rajta. Magyarán kattan a fényképező, majd egy usb kábellel rákötjük a tabletre és megnézegetjük a képeket. Ez szerintetek működőképes? Még nem volt OTG-s cuccom, azért kérdezem.

(#2488) kelzsoca válasza e_david (#2487) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tehát a kép(ek) készítése után össze szeretnétek kötni a fényképezőgépet közvetlenül a tablettel?

Mert ez ebben a formában kérdéses, hogy fog -e menni, lehet nem tudja majd lekezelni a rácsatlakoztatott eszközt.

Amennyiben el tudtok jutni Pesten a Gubacsi útra a WayteQ-hez, akkor érdemes lenne ott egy próbát tenni, tehát elvinni a gépet, és ott egy mintadarabon lepróbálni.

(#2489) e_david válasza kelzsoca (#2488) üzenetére


e_david
tag

Pontosan. Elkészülnek a képek és össze szeretnénk kötni közvetlen a tablettel.
Köszi a választ, kipróbáljuk egy mintadarabon.

(#2490) Clemi válasza e_david (#2487) üzenetére


Clemi
veterán

Keresd meg a DSLR controller programot a play-en. Ezt pont erre találták ki.

(#2491) gerii válasza e_david (#2487) üzenetére


gerii
addikt

Egy kompakttal működik, ha rádugom megkérdezi a fényképező hogy milyen módban akarom használni (pc), és a galériában látja az SD kártyát.

(#2492) rob210 válasza e_david (#2489) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia.

Nekem egy ilyenem van erről tökéletesen látja a képeket.
Ráadásul egész gyorsan be is importálja őket.
Annyi, hogy közvetlen elérés nincs, azaz olyan, hogy megjelenítőként használod a tabot és a fényképező vezérli.
Összecsatlakoztatom és rögtön kiírja, hogy képek importálása ezek után ha beimportálta a képeket a tabon megnézhető az összes.

Még egy apróság, az importálás alatt a kijelzőt életben kell tartani, mert ha lezár a képernyő a tabon bontja a kapcsolatot.
Remélem kielégítő a válasz.

Jah és a nokia lumiámat is beolvassa már mint a képeket.
:R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#2493) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Átköltöztem én is az RKitKat rendszerre.

Az első mindjárt egy kérdés részemről. Egyszerűen nem jövök rá, hogy hol lehet a képernyők számát beállítani.

A másik egy érdekes hiba ami gondolom megint csak kompatibilitási gond lehet.
A Titanium Backup programot használom a rendszer mentésekre, és az esetleges visszaállításokra. A visszaállítást gond nélkül elvégezte a program (a játékok és a korábban használt felhasználói programok adatokkal együtt). Ellenben, mikor a kötegelt műveletek közül a programok áthelyezése SD kártyára művelet zajlik, folyamatosan ujraindul a tábla. A rendszer beállításoknál illetve a Titanium Backupon belül az egyenként kiadott áthelyezési parancsok lefutnak bár eszméletlen lassan, de gondolom ez a rendszer tulajdonságai miatt van így.

Most itt tartok és mondjuk úgy, elkezdem a "tesztelést" ha bármibe belefutok, megírom.

Igaz még a korábbi rendszerrel, de egy kis tapasztalat a WiFi-ről. A dolog úgy fest, hogy én kifogtam egy megfelelően működő darabot, (vagy inkább akiknek rossz azok nyúltak bele egy-egy hibásba) mivel egy szállodában töltöttem az elmúlt néhány napot. A hotelben a leírás szerint csak a közösségi helyeken volt WiFi elérés, ehhez képest a szobában és az alagsorban lévő "wellness" részlegben is fogtam wifi jelet a táblával. A szobában minden gond nélkül neteztem a táblán, bár az online filmnézésbe már beletört a bicskája. Az alagsorban, ott ahol már a telefon is eldobálta a jelet a tábla fogott jelet, csatlakozott, és ott is tudtam böngészni, bár eldobálta a jelet, de amint elcsípte azonnal visszalépett a hálózatra.

(#2494) air válasza Clemi (#2493) üzenetére


air
nagyúr

"Egyszerűen nem jövök rá, hogy hol lehet a képernyők számát beállítani."

Ha a launcher nem tudja, akkor sehol. Tegyél fel Apex, Nova, ADW, Holo stb. közül valamit!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#2495) apeelme válasza Clemi (#2493) üzenetére


apeelme
addikt

A KitKat-ben lévő alapértelmezett Launcher3-ban, nincs előre beállítható képernyőszám ne is keresd. Fogj meg egy ikont vagy bármit és húzd ki valamelyik oldalra...tádáááám lett egy új oldalad. Ha egy oldalról letörölsz mindent ikon akkor maga a képernyő is törlődik...automatikusan.

Nem lepődök meg hogy ez a szitu TB-vel! Soha nem ajánlom a Titanium és hasonló alkalmazások használata, csak a problémát szüli, sőt tiltani szoktam...több év tapasztalata...és főleg nem szabad úgy használni hogy rendszerverzió ugrások közötti mentéseket pakolgatsz oda-vissza. Ha nagyon használni akarod akkor KIZÁRÓLAG az apk fájlokat mentsd le vele!

(#2496) Clemi válasza air (#2494) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, Apeelme ezt az infót kerestem.

A Titanium nekem eddig nem okozott gondot és azért szeretem, mert egy rendszer alaphelyzetbe állításakor nem kell a Play-en vadászni, hogy akkor most mi is volt telepítve a gépre legutóbb, eddig működött az is, hogy csoportosan áthelyez mindent amit kijelölök (a játékokat szoktam) az SD kártyára, és remekül működik benne a jegelés is, amivel a nem kívánatos alkalmazásokat elrejtem, mintha nem is lenne telepítve, viszont egy mozdulattal előhozhatom, ha mégis kell, akkor is, ha nem vagyok net közelben, hogy leszedjem a Play-ről.

Kérdés, illetve állapot jelentés:

Most annál a résznél tartok én is, hogy amelyik programnak szüksége lenne rá, hogy tudja hol vagyok éppen, az nem tudja a rendszertől lekérdezni, pedig bekapcsoltam, hogy a WiFi hálózatról szedje le a tartózkodási helyet, viszont a Beállítások/Helyszolgáltatások/Google Tartózkodási hely jelentése - nincs engedélyezve állapotban van és nem is lehet bekapcsolni, mert szürke a mező.

Amiben ezzel szembesültem az eddig a Térkép és Whapply
Igen, tudom, hogy nincs GPS a táblában, viszont a JB alatt ezek a dolgok, programok működtek.

[ Szerkesztve ]

(#2497) e_david válasza rob210 (#2492) üzenetére


e_david
tag

Köszi a választ.
Az a biztos, ha teszünk egy próbát.
Nikon raw fileokat kéne így megtekinteni, de erre láttam alkalmazást play-en, szóval még akár jó is lehet :)

(#2498) finu


finu
tag

Sziasztok!

Én is az RKitKat rendszert nyüstölöm,NFS Most Wanted leáll állandóan,mi lehet a gond?Előtte szépen futott.

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#2499) Clemi


Clemi
veterán

Néhány órás RKitkat használat utáni tapasztalat:

A play-ről történő letöltés illetve telepítés közben célszerű nem piszkálni, mert olyankor (legalábbis nekem) mást közben nem hajlandó csinálni. A böngésző például elindult, de semmilyen parancsra, érintésre, bökdösésre nem reagált, míg végül ujraindult. Aztán ezt megcsinálta nekem még kétszer. Vagyis ha túl sok utasítást kap egyszerre, akkor nekem legalábbis ujraindítással válaszolt.

A helymeghatározás egyáltalán nem működik, még WiFi hálózatról elérhető helyadatok alapján sem. Miután leszedtem a működésképtelen "Térkép" appot, a helyszolgáltatásnál bekapcsolható lett a "Google Tartózkodási hely jelentése" amit be is kapcsoltam, de a Whapply továbbra sem kap információt a jelenlegi tartózkodási helyemről. Kíváncsiságból visszatettem a térképet, ami megint kiszürkítette a Helymeghatározást. Ezzel a résszel van valami kemény gond, mivel a JB alatt minden további nélkül működött a térkép is, (ráadásul még azt is tudta, hogy a PC-n mit kerestem, milyen útvonalat terveztem vele korábban) és a Whapply is. Nem égetők ezek közül egyik sem, de azért zavaró, ha valami nem úgy működik ahogy kellene.

Amiről szó volt, hogy nem kompatibilis, azok közül a MindigTV nekem mentésből (apk-ból) települt, és részben működik is. A részben azt jelenti, hogy online adást abszolút semmit nem ajánlott fel, a videótárból lejátszott filmek hangja pedig olyan mértékben van elmászva, hogy nézhetetlen. (Ezzel az a gáz, hogy a JB alatt erre nem figyeltem így nem tudom korábban ez az app hogy működött) Viszont az "HBO GO" tökéletesen működik.

A Launcher3-hoz csak egy infó: A további képernyő csak az ikonoknak a képernyő jobb széléhez történő húzásával hozhatók létre.

Sebesség növekedést én nem vettem észre, bár ez gondolom elsősorban a már amúgy is erős hardver miatt van, amin eddig is korrekt sebességgel futott minden, legalábbis azok a programok, amiket én használok.
A boot idő viszont szerintem megnőtt, majdnem 50%-al és végig (több mint 70 másodperc a lezáró képernyő feloldása után) 60-70%-on pörögnek a processzor magok.

Röviden ennyi, már ha érdekel valakit amit tapasztaltam :)

(#2500) apeelme válasza finu (#2498) üzenetére


apeelme
addikt

Egyedül talán Nexus5-ön fut az NFS:MostWanted KitKat-en. Az EA appjaival amúgy is nagyon-nagyon sok a gond.

(#2499) Clemi : Ismételd meg kérlek a teljes tesztet TB-s visszaállítgatás nélkül, mint látod másnak nincs ilyen problémája.
A GPS-el kapcsolatban pedig már korábban a kollégám is leírta az észrevételünket, amihez javítás fog jönni...tehát teljesen felesleges ennyire kivesézni, az ezzel töltött időt fordítsd inkább visszaolvasásra. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.