Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) expendables válasza Nerd (#2850) üzenetére


expendables
aktív tag

Igen,közben már feltettem.
Viszont ezen nincs hangerőszabályzó ikon a tálcán. Rá lehet tenni valahogy? Nekem bejött...

(#2852) expendables


expendables
aktív tag

Hát nekem ez a 4.4 nagyon gyatra. A weblapok görgetése iszonyatosan darabos. Az egész rendszer laggol.
Lehet az a gond,hogy sd kártyáról tettem fel? (Update.img recoveryből)

Viszont megmaradtak az alkalmazásaim....

[ Szerkesztve ]

(#2853) Nerd válasza expendables (#2852) üzenetére


Nerd
aktív tag

Recoveryben nyomj egy factory resetet....

(#2854) christofhu


christofhu
csendes tag

Nagyon örülök a hivatalos 4.4-nek, remélem hamarosan kapok új készüléket, és én is tesztelhetem.

Ja, és minden hölgy fórumtársnak boldog nőnapot! ;)

(#2855) Suineg válasza expendables (#2849) üzenetére


Suineg
senior tag

Szia, köszi a választ. Egyenlőre nem vettem észre, hogy az akkumulátor miatt lenne. Egy ponton a szélén lévő illesztés elég gyatrának tűnik, ha egy kicsit jobban megnyomom akkor a széle jobban belenyomódik (belepattan) az aluházba. Hosszas nyomkodás után pattan csak vissza. Azon a részen kisebb nyomás hatására is előidéz egy kijelző foltot, mindig ugyanazon a helyen, néha már akkor is ott látom a foltot amikor nem nyomkodom ott a kijelzőt. Másnak is foltosodó jelenleg a tabja ???
Amúgy feltettem a KitKat-et, első látásra elég meggyőzőnek hat, bár még nem néztem a számomra fontos többfelhasználós értesítéskezelését.

(#2856) tjb007 válasza expendables (#2852) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak részben.
Pont az ilyenek miatt lett korábban az tanácsolva, hogy lehetőleg a PC-s alkalmazással frissítsem mindenki a Restore opció alkalmazásával, ami a telepítés előtt csinál egy NAND formázást is, így biztosan nem lesz semmiféle gubanc.

(#2857) apeelme válasza expendables (#2852) üzenetére


apeelme
addikt

Az nem normális állapot...jó lenne ha mindenki a hivatalos utat követné a rendszer felrakásához!

[ Szerkesztve ]

(#2858) zoltan6 válasza apeelme (#2857) üzenetére


zoltan6
őstag

aztán windows 8.1 alól fel lhet-e már rakni már hivatalosan? mert azt sem tegnap adták ki.

(#2859) apeelme válasza zoltan6 (#2858) üzenetére


apeelme
addikt

Nem.

(#2860) christofhu válasza zoltan6 (#2858) üzenetére


christofhu
csendes tag

Milyen op rendszer(ekk)el mukodik a dolog? Nekem is 8.1 van

(#2861) apeelme válasza christofhu (#2860) üzenetére


apeelme
addikt

8.1-től lefelé működik.

8.1-ben hőn szeretett microsoftunk az usb driver kezelésben különböző praktikákat vezetett be - ami állítólag jó. A rockchip gépeken lévő bootloader, mivel még jóval 8.1 előtt készült nem azt, vagy egyáltalán nem ad választ 8.1-nek driver telepítés során aminek okán a telepítését megakadályozza a rendszer. Tehát jelenleg is jó a driver, és használható lenne csak a rendszer nem engedi. Mivel a jelenlegi állás szerint bootloadert kellene cserélni minden egyes rockchip gépen nem hinném hogy nagyon hamar lesz rá megoldás...feltéve hogy a rockchip mérnökei szoftveresen win oldalról áthidalják a problémát....ami ugyebár ha marha egyszerű lenne akkor réges-rég készen lenne.

Egyébként megtudja őszintén mondani vki hogy mi az a plusz 8.1-ben amit feltétlenül használni akar, és nem jó egy "borzasztóan régi" oprendszer? Vagy csak szimplán "a szomszéd pistinek is ez van fent...nehogymáénis lemaradjak" szitu van? Vagy 12,67fps-el többet ad 3DMark-ban? Vagy a fosbúk jobban fut?

(#2862) christofhu válasza apeelme (#2861) üzenetére


christofhu
csendes tag

Koszonom a valaszt. Ubuntu esetleg?

(#2863) apeelme válasza christofhu (#2862) üzenetére


apeelme
addikt

A legegyszerűbb módja hogy egy XP virtuális gépet készítesz, és a megfelelő módon beállítod csak erre. Van egy pár módja annak hogy natívan linux alól is frissíthető legyen a tab, de az bőven nem egy átlag usernek való. És nem, nem fogom elmondani, és leírást készíteni róla...aki akarja megkeresi.

Nálam is csak azért van fent egy XP és Win7 virtuális gép hogy tesztelni tudjam a nagy átlag által használt módon, illetve ez alapján a leírásokat elkészítsem nekik.

(#2864) potyicsoki : Rakd fel a drivert leírás szerint.

[ Szerkesztve ]

(#2864) potyicsoki


potyicsoki
csendes tag

Hello apeelme féle kitkatem van és a hivatzalosra cserélném de nem ismeri fel a tabot ! Az illesztôprogramot nem találja és Rkbatchtool nem vált lilára. Windows xp előző frisitéseket más gépen csináltam . segitség !!!!!!!!

(#2865) christofhu válasza apeelme (#2863) üzenetére


christofhu
csendes tag

Rendben, ha bonyolult, akkor csinalok makd virtualis os-t

(#2866) potyicsoki válasza apeelme (#2863) üzenetére


potyicsoki
csendes tag

Sajnos én vagyok sztem bamba de nem tudom telepíteni. Leirás szerint csinálnám de mikor a varázsloba keresném az illesztőprogramot nem találja meg az xp mapában.

(#2867) Nerd


Nerd
aktív tag

Real racing 3 gamenek rossz a hangja 4.4-es rom-mal.... :(

A keszulek jol viselkedik, nem vettem eszre semmi egetrengeto problematma frissitessel...

(#2868) kelzsoca válasza potyicsoki (#2866) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor fuss neki ezen leírás szerint.

https://vertigostore.eu

(#2869) kelzsoca


kelzsoca
félisten

==============
79tweaks KitKat
==============

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2870) hjanos1 válasza Nerd (#2867) üzenetére


hjanos1
senior tag

Valószínűleg a fejlesztő hibája. Need for Speed Most Wanted-nek ugyanúgy rossz a hangja 4.4 alatt egy teljesen más készüléken (Samsung Galaxy S3 LTE)

The Factory Must Grow

(#2871) potyicsoki


potyicsoki
csendes tag

KÖszönöm kelzsoca drivertelepítve lett ezen leirás szerint denem változik egyik szám se zöldé lilává hiába probálom bekapcsolva kikapcsolva hangerőgombal bekapcsolva egyikre sem reagál mi lehet az oka ? Továbra is xp

(#2872) kelzsoca válasza potyicsoki (#2871) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben azon leírást pontosan követve nem tudod megoldani a frissítést, inkább keress másik számítógépet a frissítés elvégzéséhez.

https://vertigostore.eu

(#2873) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Megpróbáltam letölteni a WayteQ oldaláról a hivatalos 4.4 fájlt, de az 573 MB-ból csak 437-et tölt le, akárhányszor próbálkozok, majd megáll a letöltés. Mi lehet a baj? Köszi!

L520

(#2874) kelzsoca válasza Nutshell (#2873) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nálad lesz valami probléma, esetleg próbálj egy router/modem stb.. reset-et, majd próbáld újra.

https://vertigostore.eu

(#2875) Nutshell válasza kelzsoca (#2874) üzenetére


Nutshell
csendes tag

Újraindítottam a modemet is, a routert is, de ugyanott akad meg a letöltés, 437 MB-nál.

L520

(#2876) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Sikerült leszednem úgy, hogy közvetlenül a tabletre. Áthelyeztem az sd kártyára. Mik a további teendők? Ugyanúgy àt kell nevezni, ahogya v2 telepítésénèl, update-re?

L520

(#2877) kelzsoca válasza Nutshell (#2876) üzenetére


kelzsoca
félisten

A frissítést kérlek PC-ről végezd/végezzétek, tehát a hivatalos, Rockchip által közzétett alkalmazással.
A PC nélküli verziót csak végszükség esetében használjátok, és kötelezően el kell végezni egy wipe data formázást is, a rom telepítés előtt.

https://vertigostore.eu

(#2878) Nutshell válasza kelzsoca (#2877) üzenetére


Nutshell
csendes tag

És ezt a wipe data formázást, hogyan kell végrehajtani?

L520

(#2879) expendables


expendables
aktív tag

Flasht fel lehet tenni valahogy? Próbáltam egy flashplayer apk-t,fel is települt de semelyik böngészővel nem megy.

(#2880) potyicsoki válasza expendables (#2879) üzenetére


potyicsoki
csendes tag

Nekem dolphin böngészővel megy a flash valamilyen szinten de a komolyabbakal kilép vagy összeomlik

(#2881) expendables


expendables
aktív tag

Az akku,óra,stb ikon az mindenkinél fehér?

(#2882) potyicsoki


potyicsoki
csendes tag

79tweaks működik ! Köszönjük kelzsoca ! Kérdésem meg az lenne hogy windows xp vel valaki próbálta a hivatalos KitKatet telepíteni ? És akadálymentesen sikerült? Nekem a batchtool egyszerűen nem jelez semmit a verziója 1.6 ! Valaki hasonlo vagy tapasztalat erről ?

(#2883) kelzsoca válasza expendables (#2879) üzenetére


kelzsoca
félisten

79qci KitKat flash player

Összeraktam hozzá egy csomagot, innen letölthető.

Miután letöltötted, kibontottad és telepítetted mindkét alkalmazást, indítsd el a böngészőt, majd a Beállítások-Webtartalom-Flash lejátszó résznél kapcsold be, ez után menni fognak a flash tartalmak Dolphin böngésző alatt.

keresőszavak: 4.4, 4.4.2, flash, flash player, kitkat

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2884) kelzsoca válasza potyicsoki (#2882) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nekem a batchtool egyszerűen nem jelez semmit a verziója 1.6 !

Próbáld meg az 1.7-es verzióval.

(#2878) Nutshell

Ha már tudod hogyan kell SD-ről telepíteni a romot, azt is megtalálod, mivel a recovery alatt tudod azt is elvégezni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2885) expendables válasza kelzsoca (#2883) üzenetére


expendables
aktív tag

Köszönöm szuper! A gyári böngészönél ezt nem lehet valahogy megoldani? Azt használtam eddig is.

(#2886) expendables válasza potyicsoki (#2882) üzenetére


expendables
aktív tag

Az 1.7-es batchtoollal próbáld meg. Azzal tettem fel nemrég én is.(mivel az sd kártyás megoldás nem lett 100%)

(#2887) asd6274533 válasza potyicsoki (#2871) üzenetére


asd6274533
csendes tag

Próbáld másik USBre dugni. Nekem ez volt a gond. Szintén minden driver telepítve, win látta, de a batchtool nem.

(#2888) asd6274533 válasza apeelme (#2863) üzenetére


asd6274533
csendes tag

De akkor ezek szerint lehet. Engem most csak ez érdekelt.

(#2889) Suineg válasza expendables (#2881) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezek nálam is fehér színűek.

(#2890) expendables válasza Suineg (#2889) üzenetére


expendables
aktív tag

A 4.2-n jobban tetszett a kék.

(#2891) Nutshell


Nutshell
csendes tag

Nekem a pc nem telepít semmit, egyáltalán nem tudok mit csinálni vele. A v2-t is sd kártyáról tudtam csak feltenni...nem értem.

L520

(#2892) apeelme válasza Nutshell (#2891) üzenetére


apeelme
addikt

De azt azért gondolom vágod hogy az a csomag ami a nagy többségnél hiba nélkül mindenféle trükközés nélkül működik az nálad nem...szerinted hol a bibi? megmondom...a pc-d...oprendszerrel együtt.

(#2893) expendables válasza Nutshell (#2891) üzenetére


expendables
aktív tag

Próbáld meg kiiktatni a routert és úgy letölteni a file-t. Simán a gépbe dugd be az internet kábelt. Ha így letölti,akkor a routerrel lesz gond.

(#2894) apeelme válasza expendables (#2893) üzenetére


apeelme
addikt

Jó reggelt!

(#2876) Nutshell
Sikerült leszednem úgy, hogy közvetlenül a tabletre....

(#2895) Nutshell válasza apeelme (#2892) üzenetére


Nutshell
csendes tag

Köszi a segítséget mindenkinek! A bajom az volt, hogy nagyon féltem, hogy tönkreteszem a tabletet. Sem az 1.6-os sem az 1.7-es tool nem működött. Illetve biztos én bénáztam vele. Végül bevállaltam és a következő módon tettem fel: Kelzsoca féle sd kártyás leírását ültettem át erre. A tablere végül sikerül leszednem a file-t, átmásoltam sd-re, feltettem a pc-re, ahol átneveztem update-re. Beraktam a tabba, beléptem a hangerőfel+power gomb kombóval, megcsináltam a wipe resetet (vagy mit) aztán update-letem, és most úgy tűnik sikerült (kopp-kopp). Van lila hegycsúcsos háttér, fehér állapotjelzők, meg android verzió 4.4.2. Remélem minden rendben lesz vele ezután is, mert nagyon szeretem a gépet. :)

L520

(#2896) expendables válasza apeelme (#2894) üzenetére


expendables
aktív tag

Igen,olvastam.... Csak gondolom más programok is lehetnek,amiket nem tud letölteni teljesen.
Vagy csak pont a Waytek oldalról nem?-ami mindenki másnak sikerül....

(#2897) kelzsoca válasza Nutshell (#2895) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért azt a számítógépet minimum újra kellene szoftverezni, mert sem a letöltés sem a frissítés nem akar menni róla, és még ki tudja mi nem úgy működik rajta ahogy kellene.

https://vertigostore.eu

(#2898) expendables


expendables
aktív tag

Rádugtam a töltőt és az akku ikonban nem jelzi a töltést. Nincs benne a kis villám.
Csak egy észrevétel...

(#2899) Nutshell válasza kelzsoca (#2897) üzenetére


Nutshell
csendes tag

Ebben igazad van. A feleségem laptopja, kissé öreg már, örülünk, hogy működik. (Bár amiket ő szokott letöltögetni, azok mind lejönnek, szóval nem tudom itt mi lehetett a baj)

[ Szerkesztve ]

L520

(#2900) alasoh


alasoh
tag

Sziasztok!

Feltettem én is a gyári KitKat-et. Első tapasztalátok az, hogy a wifi kezelése rosszabb mint a 4.2-v2 esetében. Nekem eldobálja ugyan ott (fizikai helyen) ahol a JB. jó volt.
És egy kérdés: azt láttam, hogy tudok új oldalakat felvenni a kezdőképernyő mellé, de csak jobbra! Most csak én vagyok béna, vagy itt tényleg csak egy irányba engedi a "bővítést"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.