Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) apeelme válasza FET-MEN (#2600) üzenetére


apeelme
addikt

Teljesen mindegy melyik van beállítva, ne próbáljuk félrevezetni a usert.

Kérnék a boot-ról egy logot...

(#2602) Clemi válasza FET-MEN (#2600) üzenetére


Clemi
veterán

Minden úgy van, ahogy az alap rendszer települt.

Hogy is kell azt a boot.log-ot kiszedni a táblából?

(#2603) Clemi


Clemi
veterán

Elméletileg itt a logfile amit a rendszer készített: [link]

Ez úgy készült, hogy indítás után a korábban letöltött terminal emulator programban kiadtam a logcat > /sdcard/logfile.txt parancsot.

[ Szerkesztve ]

(#2604) johnnyjungle


johnnyjungle
tag

Jo estét mindenkinek ;)
Segítsetek nekem, 13-as szériájúra van most valami v2 utáni frissítés vagy főzött?
Köszönöm szépen!

(#2605) johnnyjungle válasza johnnyjungle (#2604) üzenetére


johnnyjungle
tag

Megtaláltam közben, bocsi :)
RKitKat (thx4dev!). De arról nem találok infót, wayteq gari ugrik-é.

(#2606) kelzsoca válasza johnnyjungle (#2605) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel nem gyári szoftverről van szó, így a garancia ideiglenesen elveszik, ameddig ezt a szoftvert használod, esetleges probléma esetén pedig visszateszed a gyári szoftvert, és így adod le a szerviz felé.

https://vertigostore.eu

(#2607) johnnyjungle válasza kelzsoca (#2606) üzenetére


johnnyjungle
tag

Okés, értem.. ;)

(#2608) hjanos1 válasza Clemi (#2603) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szia!

Sajnos ezzel a log file-al nem tudunk mit csinálni.
Rendes log file készítése:
terminál emulator-ban add ki a su parancsot. Engedélyezd a hozzáférést. Utána mehet a logcat > /sdcard/logfile.txt

The Factory Must Grow

(#2609) FET-MEN válasza hjanos1 (#2608) üzenetére


FET-MEN
veterán

Üdv János! 100-asra van valami RKilátás? :D :R

Iphone 7

(#2610) Clemi válasza hjanos1 (#2608) üzenetére


Clemi
veterán

Hali,

Elkészült az újabb logfile, ami jócskán hosszabb. Kiadtam a parancsokat, de ahogy elnéztem ez estig is naplózott volna, mert hiába vártam, hogy vissza adja a promtot. Közben elindítottam néhány folyamatot, egy-két weboldalt a next browserben, majd kiléptem a terminálból. Ez készült.

A másik ami egy kérdés. Nálam is (most először) beragadt az akku kijelzés. Tegnap este feltettem tölteni bekapcsolva és reggel kikapcsolva fogadott. Elindítottam, de az akku szint megállt még az este (gondolom mikor lekapcsolt magától valamiért) 87%-on. Ezt hogy lehet gatyába rázni, mert kizártnak tartom, hogy csak 87% lenne az akkuban, mikor egész éjjel a töltőn lógott.

(#2611) KTomi77


KTomi77
tag

Felraktam az RKitKat-ot, tényleg jobbnak tűnik (gyorsabb, akksi nem merül). Viszont olyan problémám van, hogy ha le akarok tölteni egy file-t valamelyik böngészővel, azt nem lehet. Illetve a felmásolt file-okat sem engedi törölni (ES file explorel, és beépíttett filekezelővel sem). Képernyőmentést sem enged róla csinálni, mert azt az üzenetet kapom, hogy a tároló használatban van. MicroSD-t nem használok, azzal működik a letöltés?

[ Szerkesztve ]

(#2612) potyicsoki


potyicsoki
csendes tag

Apeelme & hjanos1 azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy flash player a 4.4.2 ben nincs? Előzőleg kaptam egy választ de a dolphin os combo nem működik :/

(#2613) fausto


fausto
addikt

Ez mit jelent? Folyton elmegy a tabon a wifi, nem lát egy hálózatot sem, pedig mindig van 4-5, ha ráfrissítek ezt írja ki. Csak a wifi ki-be kapcsolás után jön rendbe pár percre. Minden más eszközön zavartalanul megy a wifi. Miután helyre áll, a korábban megjegyztetett hálózat le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

(#2614) Skarlos válasza fausto (#2613) üzenetére


Skarlos
csendes tag

Ez azért van, mert a gomb amit megnyomsz nem a frissítésre szolgál, hanem bekapcsolja a WPS segítségével történő kapcsolódást (megnyomod a gombot az eszközön, aztán a routeren, ők meg jól megtalálják egymást és kapcsolódnak a jelszó beírása nélkül). Valószínűleg ezért is tiltja le, mert sikertelen a csatlakozás.

Az elérhető hálózatok listájának frissítéséhez nyomd meg a jobb felső sarokban lévő menügombot és ott már lesz olyan opció, ami neked kell.

#2612:

Hivatalosan nincs flash támogatás az Android 4.4.2-re, vagy be kell szerezned a flash telepítőjét manuálisan, vagy a Puffin Browser fizetős verzióját használd, az megjeleníti a flash tartalmakat bővítmény nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#2615) fausto válasza Skarlos (#2614) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, valóban rossz gombot nyomogattam :)
Viszont mi lehet az oka, hogy magától lecsatlakozik és nem lát egy hálózatot sem? Már azelőtt is csinálta, hogy rossz gombot nyomogattam, eddig működött rendesen.

(#2616) Clemi


Clemi
veterán

Megint dobtam egy hátast.... Frissít 2 programot a Play-ről a tábla, a szemem sarkából csak azt látom, hogy elsötétedik a kijelző (gondoltam lejárt a 2 perc amire a képernyő lekapcsolás van beállítva) majd megjelenik a Kit-Kat logó..... vazze ez telepítés közben resetelte magát!
Na ezt hogy miért, kideríthető? Ha most rögtön csinálok egy újabb bootlog naplófájlt abból rá lehet jönni az okára? Egyébként én biztosra veszem, hogy a frissített Pool Break Lite miatt volt a reset, na de miért? A JB alatt soha nem volt magától ujraindulás, ott legfeljebb csonttá fagyott....

(#2617) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Nektek mi a tapasztalat az akksival?Mx playerrel filmezéssel nektek mennyit bír?

(#2618) Clemi válasza Giorgio1313 (#2617) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem több mint 6 órát 10-es fényerőn bedugott fülessel

(#2619) expendables


expendables
aktív tag

Sziasztok. Ha a build szám xTAB-79QCI V2,akkor a v2-es frissítés rajta van?
Ha igen,akkor a beállításokban miért nincsen benne a több felhasználók lehetőség?
Köszi.

(#2620) hjanos1 válasza expendables (#2619) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szia!

Ha nincs benne a többfelhasználós mód, akkor az még nem V2.
A 2014-es változatra a V2-es szoftverfrissítést itt találod.

The Factory Must Grow

(#2621) expendables válasza hjanos1 (#2620) üzenetére


expendables
aktív tag

Értem,köszi. Egyébként a többfelhasználós módon kívül milyen változásokat hoz a v2 frissítés? Ezt nem részletezik az oldalon. Mert ha csak ennyit változik,akkor nem fontos feltennem,mert nem használnám úgysem a több felhasználós módot.

(#2622) Clemi válasza Clemi (#2610) üzenetére


Clemi
veterán

Valami értelme volt, hogy kiszedtem a táblából a logcat fájlt és feltöltöttem a data.hu-ra?

(#2623) Suineg


Suineg
senior tag

Hát gyerekek végigolvastam a fenti 'táblagép bemutatót'. Hát tök jó, gratula a rendezőknek.
Egy gyors kérdésem van, illetve kettő.
1., Mitől biztos az, hogy sztereó a beépített hangszóró? A hangzásából?

2., Van a tetején egy lyuk, amire nincs kívül semmi szitázva, hogy mi az. A használatija szerint Mikrofon/Reset. Most akkor mikrofon vagy reset gomb? Dughatok bele egy pálcikát megnyomni, vagy rögtön átszúrom a mikrofont?

Ja és nem tudom mi az a gravitációs szenzor, ami ebben nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#2624) Suineg


Suineg
senior tag

A gépem most a szervizben van, (hangszóró recsegett, majd totál elment a hang a hangszórón) de itt egy kis infó szervizes témában:

Mint kiderült, a budapesti Elektrodoki szervíz (1107 Budapest, Ceglédi út 1-3) a készüléket elviszi a Wayteq központjába, a Gubacsi útra, mert ott van a 'valós' szerviz. Ami mondjuk egyrészről megnyugtató, mert gondolom az ottani szerviz 'jól felszerelt' technikailag a javításhoz.

(#2625) tjb007 válasza Suineg (#2623) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. Semmitől. Egy korábbi Excel táblát használtam, szóval maradhattak benne nem valós adatok. Majd javítani fogom ezeket.
2. Mindkettő.

(#2626) apeelme válasza Clemi (#2610) üzenetére


apeelme
addikt

Ebből nem sok minden derült ki...főleg az nem hogy mennyi a boot időd...ami szted sok.

Kapcsold ki-be a gépet és a betöltődés után azonnal ismételd meg a következő parancsot terminálban:

logcat -v time > /sdcard/logfile.txt

majd szakítsd is meg pár másodperc múlva...nem kellenek felesleges műveletek...böngésző meg a többi. Törekedj arra hogy minél gyorsabban kész legyen.

(#2627) Clemi válasza apeelme (#2626) üzenetére


Clemi
veterán

Rendben, akkor így csinálom.

(#2628) Clemi válasza apeelme (#2626) üzenetére


Clemi
veterán

Villámgyorsan már készítettem is egyet logfile.txt

Amint bejött a képernyő, már indítottam is a terminál programot, de amíg kész nem volt a teljes betöltődés, nem adott promptot bár én már be püföltem a su parancsot, nem vette be amit írok, csak miután megjelent a parancssor. Ezután bepötyögtem amilyen gyorsan tudtam a parancsot, majd kb 3mp után kiléptem a terminálból,

(#2629) apeelme válasza Clemi (#2628) üzenetére


apeelme
addikt

Az adott fájl nem létezik. Valószínűleg a tulajdonosa már törölte rendszerünkből,
vagy jogsértés miatt került eltávolításra.

(#2630) Clemi válasza apeelme (#2629) üzenetére


Clemi
veterán

Na mégegyszer: [link]

Nem értem miért nem lehet letölteni :W

[ Szerkesztve ]

(#2631) expendables


expendables
aktív tag

Üdv.
Valaki esetleg tudna választ adni erre a kérdésre?

A többfelhasználós módon kívül milyen változásokat hoz a v2 frissítés? Ezt nem részletezik az oldalon. Mert ha csak ennyit változik,akkor nem fontos feltennem,mert nem használnám úgysem a több felhasználós módot.
Köszönöm.

(#2632) Clemi válasza Clemi (#2630) üzenetére


Clemi
veterán

Újabb próba : [link]

Ez már működik!

[ Szerkesztve ]

(#2633) kelzsoca válasza expendables (#2631) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyelvi javítások, többfelhasználói fiók, akkumulátor statisztika kijelzése, preroot stb..

https://vertigostore.eu

(#2634) apeelme válasza Clemi (#2632) üzenetére


apeelme
addikt

Tényleg ~2perc a boot időd...
Több dolog is lehet a probléma okozója, mondom miket látok ami gyanús:
- az általad külön feltelepített ~20-25 app-al kapásból 30-40mp plusz
- a Beállítások - Biztonsági mentés és visszaállítás menüpontban kapcsold ki az Adatok biztonsági mentését, főleg úgy hogy romokat cserélgetsz (ez mindenkinek szól!)
- az SD kártyád vagy meg van tömve, vagy egyéb más gondja van...értsd pl. lassú mind a dög, partíció problémái vannak, "mittudomén", és ha nem muszáj nem használj rajta NTFS-t!
- a dalvik elég sokszor (6-7 alkalommal) több másodpercre is megáll...várakozó/felfüggesztett állapotba kerül, csak sejtésem van róla de valszeg egy feltelepített app okozhatja

(#2635) Clemi válasza apeelme (#2634) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, hogy ránéztél!

A biztonsági mentést kikapcsoltam. Az SD kártyám félig van KB, ami egy Samsung CL10-es 32GB-os és most épp tesztelem a sebességét, ami a tesztelő szerint 13-14 Mbyte/sec írási sebességet mér, a belső kártyaolvasómban. Korábban egyébként direkt megmértem kártyával és anélkül a boot időt, de értékelhető különbséget nem mértem. Az NTFS-t csak azért használom, hogy mkv filmet is tudjak a kártyára másolni. 4 GB-nál nagyobb fájlhoz milyen particiót javasolsz helyette?
A 20-25 app elhiszem, hogy okoz lassulást, bár nem értem mit művelnek boot közben. Amiket feltettem pluszban, annak a fele játék, a másik fele meg végül is kell, vagy kellhet, ha nem itthon vagyok a PC előtt, hanem WiFi-n.
Ha egy program szopat, kivágom a francba, de vajon melyik lehet az?

(#2636) hjanos1 válasza Clemi (#2635) üzenetére


hjanos1
senior tag

SD-nél nem feltétlenül a sebességgel van a baj. Simán lehet hogy annyira tele van pl ezernyi apró kis fájllal, hogy amiatt az Android belső szolgáltatásai amik átnézik az SD-t belassulnak.

The Factory Must Grow

(#2637) kelzsoca válasza hjanos1 (#2636) üzenetére


kelzsoca
félisten

Így van, mivel a kártya: Samsung CL10-es 32GB, azt nem árt tudni a cl10-es kártyákról, hogy csak nagy fájlok mozgatása esetén gyorsak (és ajánlottak) sok kis apró fájl esetén jelentősen belassulhat, ezért én mindig cl6-os kártyákat ajánlok Android alá.

https://vertigostore.eu

(#2638) Clemi válasza hjanos1 (#2636) üzenetére


Clemi
veterán

Nos, a kártya ellenőrzés lefutott. A sebességgel valóban nincs baj (van lementett tesztképem ha kell) és a kártya is félig van, de gyakorlatilag filmek vannak rajta, néhány 100 fotó (kicsik) pár ebook és pdf és a Titanium Backup biztonsági mentés információja.
Most megint megmértem többször, SD kártya nélkül ~ 1perc a feloldástól a dátum megjelenéséig az óra alatti idő. Ha beteszem a kártyát, akkor ez kb 45-50 mp-el hosszabb. De és ez az ami érdekes, betettem egy tök üres 4GB-os kártyát és azzal is ugyanannyival hosszabb a boot idő, amiből én arra következtetek, hogy nem a konkrét kártya okozza a lassulást, hanem maga a tény, hogy van benne.

Letiltottam, illetve kiléptem a google+-ból, így indításkor nem aktivizálódik és leszedtem a skype-ot, de semmit nem jelentett a boot időben.

A kártyához közben még annyit, hogy a rendszer nálam semmit nem tárol rajta. Rátette ugyan az Android a data és a LOST.DIR mappákat, de üresek.

[ Szerkesztve ]

(#2639) Sommi


Sommi
aktív tag

A 79 qci szoftverét (vagy valamelyik másik wayteq táblagépét) fel lehet tenni a 700qci-re ? Utóbbira sajnos nem akarnak kiadni semmit, legalábbis a hivatalos honlapon nincs fent. :S

Hello MOTO ! JRDNEM_U3_3.4.2_164-003_BLUR

(#2640) FET-MEN válasza Sommi (#2639) üzenetére


FET-MEN
veterán

Egyáltalán nem. Várd meg a hamarosan érkező frissítést. És egyben ajánlanám figyelmedbe a wayteqforumot.

Iphone 7

(#2641) tjb007 válasza Sommi (#2639) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lehet, de ha lehetne sem lenne ajánlott, kivéve ha levélnehezék gyártására vagy szakosodva.

(#2642) Belabaa válasza Clemi (#2638) üzenetére


Belabaa
tag

Milyen programmal particionáltad a kártyáidat? Próbáltad másikkal? Esetleg fat-ra formázva?

[ Szerkesztve ]

(#2643) expendables


expendables
aktív tag

Üdv. Ha fel akarom rakni az Rkitkat romot,akkor a rockchip toolsban miért a restore-t kell megnyomni,miért nem az upgrade-t? Illetve mi a különbség a kettő között?
Köszönöm.

(#2644) tjb007 válasza expendables (#2643) üzenetére


tjb007
nagyúr

A restore előbb megformázza a flash memóriát, magyarán minden felhasználói adat törlődik a készülékről.

(#2645) expendables válasza tjb007 (#2644) üzenetére


expendables
aktív tag

Értem. Tehát akkor a cwm recovery is törlődik,ha jól értem,míg az upgrade-nél nem?

(#2646) kelzsoca válasza expendables (#2645) üzenetére


kelzsoca
félisten

A recovery mindkét esetben törlődik, a lényeg hogy a Restore lehetőséget használd.

https://vertigostore.eu

(#2647) expendables válasza kelzsoca (#2646) üzenetére


expendables
aktív tag

Rendben,köszi.

(#2648) Clemi válasza Belabaa (#2642) üzenetére


Clemi
veterán

Egyszerűen a Windows alatt fromáztam a kártyát. De mint írtam, a 4GB-os üres, FAT32-es kártyával pont annyit lassult a rendszer ha betettem a táblába, mint a 32 GB-os NTFS fájlrendszerűvel. Megmértem stopperrel, kártya nélkül és mindkét kártyával és minden esetben 2x mértem, hogy biztos legyen.

(#2649) Belabaa válasza Clemi (#2648) üzenetére


Belabaa
tag

Aha ertem en amit irsz, a 2 kartyat is. A "tök üresböl" viszont nem jott at hogy az fat32 is.
Szoval meg ott tartunk, hogy egy masik programmal nezzel ra a particios tablara rendben van-e minden.

(#2650) Clemi válasza Belabaa (#2649) üzenetére


Clemi
veterán

Melyik programot javasolnád erre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.