Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) joiner007


joiner007
aktív tag

Szerintem nem volt még,vagy van aki nem ismeri :[link]xposed framework+gravity box kombóval elég jól testre lehet szabni a tabot.

Bővített kikapcsoló és hang menük, gyorsbeállítás csempék kezelése, átlátszóság menedzsment. Stb.

Pár kép annak,aki nem tudja miről is van szó:

[L:/dl/upc/2013-12/28/214095_spunt2mvtp2n65fp_screenshot_2013-12-28-18-27-35_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-12/28/214095_spunt2mvtp2n65fp_screenshot_2013-12-28-18-27-35_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#1802) joiner007 válasza joiner007 (#1801) üzenetére


joiner007
aktív tag

(#1803) FET-MEN válasza joiner007 (#1801) üzenetére


FET-MEN
veterán

egész jó :K

Iphone 7

(#1804) apeelme válasza joiner007 (#1801) üzenetére


apeelme
addikt

Eléggé mély -valós idejű- módosítás, és nagyon sok készüléken/rom-on megmagyarázhatatlan, érdekes hibákat okoz a használata...csak mondom. :U

(#1805) joiner007 válasza apeelme (#1804) üzenetére


joiner007
aktív tag

Igen tudom, lenovo A820 on régóta használom, gondoltam itt is kipróbálom.

Pont a hibáktól tartva, napok óta tesztelem.....semmilyen hibába nem futottam bele.

(#1806) hippo0315 válasza joiner007 (#1801) üzenetére


hippo0315
senior tag

Ez egy nagyon jó cucc, a telómon nagyon bevált.

(#1807) joiner007 válasza hippo0315 (#1806) üzenetére


joiner007
aktív tag

Igen, én is ezért próbáltam meg, nekem így sokkal használhatóbb a tab.

(#1808) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Na olvasom, hogy USB-n nem vesz fel toltest. Ma ocsemek 2 tabjat feldugtak tolteni (ket Alcatel toltovel). Na szoval akkor ugye nem lesz baja tole?

(#1809) apeelme


apeelme
addikt

Előtte:

Utána:

[ Szerkesztve ]

(#1810) rob210 válasza apeelme (#1809) üzenetére


rob210
nagyúr

NA ezt hol állítottad, mert én is olvastam, hogy ennek a procinak 1.8GHZ a teteje.
:R

Renault power

(#1811) joiner007 válasza apeelme (#1809) üzenetére


joiner007
aktív tag

Azt tudjuk hogy 1800 MHz a proci max feszültsége, mikor valaki feldobta kelzsocának, hogy lesz e oc kernel, az volt a válasz, hogy ez a "minimális" túlfeszültség feleslegesen terheli a procit és rontja az akksiidőt.

Milyen tapasztalataid vannak? Megéri? Vagy csak próbálkoztál.

[ Szerkesztve ]

(#1812) air válasza joiner007 (#1811) üzenetére


air
nagyúr

Feszültség? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#1813) FET-MEN válasza air (#1812) üzenetére


FET-MEN
veterán

XDDDDD
Apeelme: ez 100QCR-en is megoldható lesz? :) hátha segít valamit a tempóban.

Iphone 7

(#1814) joiner007 válasza air (#1812) üzenetére


joiner007
aktív tag

Frekvencia akart lenni. :K

(#1815) kelzsoca válasza joiner007 (#1811) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem inkább azt mondtam ,hogy az OC akár kárt is tehet a hardverben, illetve a maximum órajele 1.8GHz a CPU-nak, de a Rockchip, aki a SoC gyártója nyilván nem véletlenül járatja azt 1.6GHz-en.
Ezen felül problémás lehet a chip hűtése is, illetve ezen az órajelen már hibázhat a processzor, továbbá az akkumulátoros üzemidő is várhatóan csökkenne.

https://vertigostore.eu

(#1816) joiner007 válasza kelzsoca (#1815) üzenetére


joiner007
aktív tag

Igen, most így már teljesen egyértelmű.

Antutu eredmény részemről semmit nem jelent, néha így is belassul a tab, mi lenne, ha még jobban melegedne és gyorsabban merülne.

(#1817) apeelme válasza kelzsoca (#1815) üzenetére


apeelme
addikt

3188-nak általában 1,92GHz a vége, de bizonyos modellek esetében 2GHz is átléphető megfelelő kernellel.

A gyári 1,608GHz-hez 1,30V magfeszültség társul, 1,92GHz-nek már 1,45V kellene ami a maximum és igen magas. Az általam engedélyezett 1,8GHz-hez 1,35V elegendő ami minimális emelés. Kritikus melegedés nem tapasztalható.

Azt pedig remélem senki nem gondolta hogy a nagyobb teljesítményt ugyanannyi vagy kevesebb energiával elérheti.

[ Szerkesztve ]

(#1818) FET-MEN válasza apeelme (#1817) üzenetére


FET-MEN
veterán

:C :R

Iphone 7

(#1819) joiner007 válasza FET-MEN (#1818) üzenetére


joiner007
aktív tag

+1

(#1820) kelzsoca válasza apeelme (#1817) üzenetére


kelzsoca
félisten

A gyári 1,608GHz-hez 1,30V magfeszültség társul... Az általam engedélyezett 1,8GHz-hez 1,35V elegendő ami minimális emelés.

Ez így jól hangzik, és valóban minimális a feszültség emelés.
Publikálva lesz, vagy csak mint érdekesség foglalkoztál a témával?

https://vertigostore.eu

(#1821) joiner007


joiner007
aktív tag

Nálam így néz ki a processzor használat.

Maximális frekvenciát nem is használja normál felhasználás mellett. Játék kb 1 óra volt, mikor a kislányom használta a tabot, csoda, hogy ott sem volt max procihasználat.

(#1822) apeelme válasza kelzsoca (#1820) üzenetére


apeelme
addikt

Majd a tesztek eldöntik, de nagy valószínűséggel igen.

(#1821) joiner007 : Igen, keveset pörög maxon, ebből is látszik hogy nem cpu limites a tab.

[ Szerkesztve ]

(#1823) FET-MEN válasza apeelme (#1822) üzenetére


FET-MEN
veterán

Esetlegesen 100QCR-re is várható?
:R :R

Iphone 7

(#1824) apeelme válasza FET-MEN (#1823) üzenetére


apeelme
addikt

Tőlem biztosan nem, hjanos1 kollégának majd átadom az infókat talán tőle.

(#1825) Milka 78 válasza apeelme (#1822) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Érdeklődve várom a publikálást,eredményeket és leírást az egész mikéntjéről :K

(#1826) Tim72 válasza kelzsoca (#1820) üzenetére


Tim72
tag

Előre is elnézést, ha nagy butaságokat kérdezek!

1., Alacsonyabb minimális frekvencia engedélyezésének nincs értelme? (RK3188-ra láttam OC kernelt alacsonyabb minimális frekivel). Ha már a tab elég sokat a legalacsonyabb frekvencián megy, ott is alacsony terheltséggel) akkor fogyasztás miatt nem lenne értelme? Van valami hátránya? (mármint a minimális frekin a teljesítményen kívül)

2., Ezek a frekvenciák a grafikai magok teljesítményét jól gondolom, hogy nem változtatják? Az mindig fix teljesítményen pörög?

[ Szerkesztve ]

(#1827) FET-MEN válasza Tim72 (#1826) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ha túl alacsony a min frekvencia akkor későb ébred fel a tablet, stb, viszont elvileg kevesebbet fogyaszt álló helyzetbe. Adott CPU szabályzások vannak, nem tudom ezek épp mit használnak, de van pl, ONDEMAND, azt mondjuk felkelted alvóból egyből a maximális órajelen üzelemel,majd fokozatosan csökken lefele teljesítmény igénytől függően.

Iphone 7

(#1828) Tim72 válasza FET-MEN (#1827) üzenetére


Tim72
tag

Interactive alapból a beállítás.

(#1829) FET-MEN válasza Tim72 (#1828) üzenetére


FET-MEN
veterán

Az teljesítménycentrikus. Erőre megy nem a spórolásra. Már csak arra lennék kíváncsi 100QCR milyen CPU vezérlést használ. Lehet ott segítene ha kapna egy INTERACTIVE-ot.

Iphone 7

(#1830) Tim72 válasza FET-MEN (#1829) üzenetére


Tim72
tag

Sajnos az enyém most szervizben van (balesetes, nem hibás). Nem tudom megnézni, de egy csomó tool-ban állítható.
Szerintem ott is interactive (már nem tudom melyik tab-okon néztem)

[ Szerkesztve ]

(#1831) FET-MEN válasza Tim72 (#1830) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nálunk 700QCI-t érte ma reggel baleset.

Iphone 7

(#1832) Tim72 válasza FET-MEN (#1831) üzenetére


Tim72
tag

Részvétem :( :(

(nekem szerencsés esetben csak egy mikrokapcsoló csere, ráadásul van rajta biztosítás :K)

(#1833) FET-MEN válasza Tim72 (#1832) üzenetére


FET-MEN
veterán

Lehet ezekre is kötni biztosítást? :Y

Iphone 7

(#1834) Milka 78 válasza FET-MEN (#1833) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Extreme Digital-nál pl. lehet,de pl az Auchanos motyóimra is vettem + garit. :K

(#1835) Tim72 válasza FET-MEN (#1833) üzenetére


Tim72
tag

Már több boltnál láttam, vásárláskor köthető.
Pl: extra garancia premium: http://www.edigital.hu/extragarancia. Ha jól emlékszem MediaMarkt-ban is van.

[ Szerkesztve ]

(#1836) tjb007 válasza FET-MEN (#1829) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezt pofonegyszerűen kiderítheted bármikor.

(#1837) hjanos1 válasza FET-MEN (#1829) üzenetére


hjanos1
senior tag

Próbáld ki!
Például a 100tweaks alkalmazásunk is képes a CPU beállításokat kezelni

The Factory Must Grow

(#1838) FET-MEN válasza hjanos1 (#1837) üzenetére


FET-MEN
veterán

Le is kapom. Köszi szépen :R

Iphone 7

(#1839) apeelme válasza Tim72 (#1826) üzenetére


apeelme
addikt

Nem engem kérdeztél de azért belekotyogok...

1. A gyárilag elérhető min. frekvencia 312MHz, ami a SoC legalsó határa is egyben. Ezen már nem tudsz lejjebb tornázni. Hátránya nincs, az aktuális CPU ütemező (governor) ellátja a dolgát ha emelésre van szükség. Jelen esetben a 4*312MHz még bőven elegendő pl. a felébresztéshez.

2. Így van, az fix, és nincs köze a CPU-hoz.

Más:
Viszont érdekes dolgokra lettem figyelmes továbbgondolva a használt frekik idejét. Úgy tűnik hogy egy erősebb játék sem tudja megizzasztani a CPU-kat, még gyári beállítással sem hajlandó pl. RealRacing3 esetén 1200MHz fölé menni még ExtremeHigh beállítás mellett sem.

(#1840) FET-MEN válasza apeelme (#1839) üzenetére


FET-MEN
veterán

Miért nem megy fölé? Real Racing 3 néha belaggol ha túl sokan vagyunk egyszerre a pályán. Persze kicsi lagg, de attól még előjön :)

Iphone 7

(#1841) apeelme válasza FET-MEN (#1840) üzenetére


apeelme
addikt

Azért mert nagy valószínűséggel GPU limites. A 4*1,2GHz simán kiszolgálja a GPU-t, viszont az többet nem tud feldolgozni, azaz nem "kér" (RR3 esetén).

[ Szerkesztve ]

(#1842) FET-MEN válasza apeelme (#1841) üzenetére


FET-MEN
veterán

Jah, akkor a Mali a ludas. Bár nem igazán hatott meg, kipróbáltam rajta semmi több. Szinte egyáltalán nem játszok. Annál fontosabb a laggmentes menüben való lépkedés, és böngészés. Ezt a 79QCI nyújtotta nekem teljes mértékben :), remélem a 100QCR is eléri egyszer ezt a tempót a közeljövőben.

Iphone 7

(#1843) Tim72 válasza apeelme (#1839) üzenetére


Tim72
tag

Szakértelmed teljes elismerése :R mellett, inkább csak információként
http://www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt2/cube-v2-04-kernel-38-darthjabba-mod-in-clockworkmod-cwm-update-zip-format/page-2/#p31050 (igaz arról vita van ki csinálta)
Azt írják levitték 126MHz-re az alsó határt. Persze az is lehet, hogy nem igaz vagy nem működik rendesen.

Igen, elég kevés dolog kergeti meg 1600MHz-re a 4 magot ;]

(#1844) apeelme válasza Tim72 (#1843) üzenetére


apeelme
addikt

:B most már ezt is tudom...köszi! :R

(#1845) Ace owner válasza FET-MEN (#1840) üzenetére


Ace owner
addikt

Tanacsotokra lehuztam a grafikat mediumra, igy sem csunya es a recek sem olyan feltunoek es nem is akad mar csak a menuben kicsit.

Galaxy Fold 4

(#1846) Tian66


Tian66
senior tag

Na most lett összekarcolva a gyári fólia. Lehet rá venni? És ha igen hol? Köszi, előre is. :R

(#1847) Clemi válasza joiner007 (#1801) üzenetére


Clemi
veterán

Kipróbáltam.... egy csomó modul teljesen hatástalan a táblára (hiába minden újraindítás), viszont megtudtam a programtól, hogy van néhány alkalmazásom, ami (aztán kiderült, hogy az ES Task Manager szerint is) elindul illetve be bootol már a készülék indulásakor. Többek között az Asphalt 8, vagy a Hidden Objekt meg még egy pár játék, meg a Youtube, és az Időkép .... de nem sorolom.
Ennek a programnak a moduljában nem jöttem rá, hogyan lehet ezeknek az indulását a rendszerrel együtt megtiltani, amit elvileg az "Android Tuner Free" modulban az "Application Manager" részben lehetne megoldani. Van pipa, nincs pipa, és nekem nem egyértelmű, melyik indulhat, melyik nem, és ha valamelyik eddig indult, akkor hogy tiltom le, mert ugyan kiveszem a pipát, de nincs végrehajtás gomb....

Egyébként tudtok erre valami megbízható programot?

Van ugyanennek az "Android Tuner Free" programnak egy "Perms" (Permissions) rész, amiben alaposan meg lehet kavarni, hogy melyik programnak mihez legyen jogosultsága. Ebben mennyire lehetek bátor vajon? Ha például a rezgés szabályozás részben az összes (szinte minden program ott szerepel) felsorolt programot disebledre teszem? Nincs is rezgő motor a táblában, ha jól sejtem. Vagy a Wi-Fi kapcsolat megtekintése rész, amiben felsorolja, hogy melyik programok férhetnek hozzá hálózati információkhoz, letiltom a játékokat, meg az olyan programokat, amiknek offline kell működnie?

(#1848) redkuruc


redkuruc
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Kérem segítsen aki tud!A kisfiamnak karácsonyra vettünk egy beex s1 tabletet!Sajnos egyszer sikerült a google szinkronizálása,azóta nem mindig azt írja,hogy a szinkronizálás nem sikerült lehet átmeneti hiba stb....de egész nap ezt írja és mára már a regisztrált e-mail cím is elltünt!Így pedig új google fiók aktivizálásakor is ugyan azt írja!A net wifin keresztül működik!A wifi is újra lett indítva,de a hiba fenn áll!Kérem aki tud segítsen!Köszönöm fiam nevében is!

(#1849) joiner007 válasza Clemi (#1847) üzenetére


joiner007
aktív tag

Nem igazán értem, mit értesz a csomó modul alatt... :U Én az Xposed frameworköt és a gravity boxot használom. Az Xposed framework egy keretrendszer, ebben lehet engedélyezni a modulokat. Root kell hozzá. A beállításokat a gravity boxban lehet elvégezni.

A betöltést is lehet kapcsolgatni, de véleményem szerint jobb módszer a greenify használata. A nem, vagy ritkán használt appokat le lehet vele fagyasztani. Ha elindítod az appot "kiolvad " ha nem használod fagyasztott állapotban marad, és nem fut a háttérben.

Boot beállítási lehetőség van pl.all-in-one toolboxban is. Szerintem elég egyértelmű benne, bár én ezt az opciót nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#1850) Clemi válasza joiner007 (#1849) üzenetére


Clemi
veterán

"Nem igazán értem, mit értesz a csomó modul alatt..." Az Xposed telepítőben lépj be a letöltések menübe és találni egy nagy rakás "modult". Azért nevezem modulnak, mert a keret rendszerben a modulok menüben lehet a letöltött és telepített részeket úgymond élesíteni egy újraindítás után. Ami nekem nem működött, például az a CpuTemp in Statusbar, az XVolume, de az általad említett GravityBox(JB) modulban végzett beállítások nagy része is hatástalan volt. A Status Bar-al kapcsolatosan például bármit állítottam minden maradt ahogy volt, úgyhogy nem is erőlködtem tovább a GravityBox-al, ami legalább magyar nyelvű, ellenben nekem nem működik.
Ahogy elnéztem, működik viszont az Android Tuner, csak az meg sok helyen nem egyértelmű, ezért kérdeztem rá.

A fagyasztással én a Titanium Backup-ban ismerkedtem meg, de ott ha valamit lefagyasztok, az a programok között sem látszik, és nem is lehet elindítani, amíg fagyasztva van. De ezt a Greenifyt kipróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.