Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-15 15:08:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Tim72 válasza Clemi (#2015) üzenetére


Tim72
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.speedtest.android
Nekem ez jobban bejött.

A speedtest.net app tapasztalatom szerint nagyon megterheli a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#2052) Clemi válasza Tim72 (#2051) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, megnéztem.... de sebességet ugyanannyit mért :)

(#2053) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Régóta használom a Wayteq termékeket, teljes megelégedettséggel (E-Book, GPS). A feleségemnek szeretnék venni egy xTab-79qci-t. Érdeklődni szeretnék, hogy még mindig best buy a kategóriájában?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Illye

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#2054) Clemi válasza Illye (#2053) üzenetére


Clemi
veterán

Részemről a válasz igen :C

(#2055) rob210 válasza Illye (#2053) üzenetére


rob210
nagyúr

Én nagy megelégedéssel használom az enyémet, nekem hibátlan a készülék azt kaptam a pénzemért amit vártam, sőt.
:R

Renault power

(#2056) kelzsoca válasza Illye (#2053) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rendeld be nyugodtan, ha esetleg problémás darabot fognál ki, még mindig tudod cseréltetni.

(#2057) hippo0315 válasza Illye (#2053) üzenetére


hippo0315
senior tag

Szerintem igen, de Én egy elégedett tulaj vagyok. :D

(#2058) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Tegnap én is vettem 1 ilyen gépet. Neteztem egy kicsit rajta,aztán frissítettem a V2-es szoftra és azóta nincs hang. Fülhallgatóval is próbáltam de szintén semmi hang. Ilyenkor mit csinálhatok??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2059) rob210 válasza Packersbay (#2058) üzenetére


rob210
nagyúr

A hangerőgomb nyomkodásával felhangosítod :C

Viccet félre téve töltsd fel a gépet 100%-ra majd rakd újra a szoftvert mert valami nem sikerült.
:R

Renault power

(#2060) Packersbay válasza rob210 (#2059) üzenetére


Packersbay
tag

Még azt is észrevettem most,hogy betöltés után,ha lezárom a képernyőt és utána feloldom akkor nem változik a képernyő tájolása akárhogy forgatom. Ez is emiatt lehet?? Este megpróbálom újratenni,remélem sikerül...

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2061) kelzsoca válasza Packersbay (#2058) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Hol vásároltad a készüléket? személyesen vagy webshopból?

(#2062) Packersbay válasza kelzsoca (#2061) üzenetére


Packersbay
tag

Személyesen a media markt-ból.A vevőszolgálatnál mondták,hogy 3 napig vissza lehet vinni. Szted vigyem vissza??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2063) kelzsoca válasza Packersbay (#2062) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy kis türelmet kérnék, kiderítem mi a helyzet, és aztán be fogom írni ide is.

(#2064) kelzsoca válasza Packersbay (#2062) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vidd vissza a készüléket, és cseréltesd ki, mondd hogy mindent megpróbáltál de nincs hangja a készüléknek, ezért kérsz egy másikat.

Fontos, hogy az új gépre NE küldd fel a WayteQ oldaláról található frissítést!!

===================================
Illetve aki most vásárol 79qci készüléket az se frissítse be a V2-es szoftverre, mert a mostani szállítmányban az audió rész megváltozott, tehát hardverváltozás miatt nem lesz jó a régi szoftver az új készülékre!!!
===================================

A gépeket szériaszám alapján tudjuk valószínűleg majd megkülönböztetni, erről bővebben szerintem holnapra tudok infókat szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#2065) Giorgio1313 válasza kelzsoca (#2064) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Szia!

Nekem pénteken hoztak el egyet személyesen az edigitalból.Akkor ha megjön azt se frissítsem?Nagy különbség van a V2 között amúgy?

(#2066) kelzsoca válasza Giorgio1313 (#2065) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Egyelőre senki ne frissítse a frissen vásárolt készüléket, mivel az audió rész hardveresen különbözik, így kernel és rom szinten is módosításokat végezhettek, ezért nem lesz jó a "régi" szoftver az új készülékekre.
A beazonosítás szerintem szériaszám alapján lesz megoldható.

(#2067) NoMagix válasza kelzsoca (#2064) üzenetére


NoMagix
addikt

Ilyenkor vajon a gyártás egyszerűsítése/olcsóbbá tétele, tervezési hiba javítása vagy a minőség emelése miatt van szükség?

[ Szerkesztve ]

(#2068) kelzsoca válasza NoMagix (#2067) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jelen esetben tudtommal az adott hardverelem gyártása megszűnt, ezért került bele az utód.

(#2069) NoMagix válasza kelzsoca (#2068) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszönöm az infót, erre nem is gondoltam! :R

[ Szerkesztve ]

(#2070) Packersbay válasza kelzsoca (#2064) üzenetére


Packersbay
tag

Az fasza:) Köszi,hogy szóltál.Vissza is viszem ma. Amúgy a beállításban az infónál a build számnál a V2-es szoft volt írva viszont nem működött a 79tweaks ezért is frissítettem.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2071) Giorgio1313 válasza kelzsoca (#2066) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

Köszönöm a segítséget!Külföldre küldik utánam,hülyét kaptam volna ha azzal kezdem hogy elrontom a tabot:)

(#2072) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Szervizeléssel / gariztatással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Kecelre kellett elküldenem a tabot, ahonnan visszajeleztek, hogy múlt pénteken megkapták, de további is küldték BP-re további kivizsgálásra. Plusz egy hét türelmet kértek.. Érdekes, kíváncsi leszek, hogy mi fog kisülni belőle.

(Hang problémám volt, a hangszóró egyszer csak iszonyúan elkezdett recsegni alacsony hangerőn is)

(#2073) Clemi


Clemi
veterán

Közben nem tűntem ám el, csak nálam folyik a folyamatos tesztelés, hogy mi okozza, okozhatja a hirtelen akku feszültség vesztést alacsony töltöttségnél.

Az eddigi tesztelés alapján a Skype lesz nálam a befutó. Az első egy hetes friss és szinte csak a gyári programokat tartalmazó táblával nem jött elő a hiba. Majd csináltam egy kábeles teljes V2 telepítést, mert gond volt NAND flash-el, és megismételtem a korábbi használati szimulációt, de a hiba nem jött elő.

Elkezdtem feltenni a szükséges programokat kis csoportokban, de minden egyes csoport után másfél napos tesztet csináltam. A legutolsó csoportba bekerült a Skype, és lőn hiba, éjszaka, illetve hajnalban ismét dobott egy hirtelen merülést kikapcsolásig. A hirtelen merülés alatt azt értem, hogy este letettem 23%-os töltöttségnél készenlétbe, és visszanézve a diagramot látszik, hogy reggel 6 körül, mintha bekapcsoltam volna és megnéztem volna egy filmet Wi-Fi hálózaton, mert 8-kor már nem tudtam bekapcsolni, ami óránként több mint 10%-os merülést jelent.
Leszedtem a Skype-ot és tegnap ismét nyüstöltem, így estére 35%-os töltöttségi szinten tettem készenlétbe majd reggel mintegy 10 órás készenlét után ébresztettem, a töltöttségi szint pedig maradt 35%-on. Elkezdtem böngészni a neten és 15 perc után esett vissza a szint 17%-ra, vagyis akkor jött elő a valós akku szint.
Ma megismétlem, de megpróbálom kicsit alacsonyabb szinten letenni készenlétbe, hogy most mi fog reggelre történni.
Az akku idő amúgy teljesen normális, csak ezt a rejtélyes hajnali leszívást akarom végre kiszűrni. Remélem megtaláltam a bűnöst. Gyanakodtam még a Battery Widget Reborn-ra vagy a Greenify-re de ezeket most rajta hagytam a táblán, amúgy meg korábban ezt a két programot pont azért tettem fel, hogy ezt a rejtélyes leszívást kiderítsem.

Közben meg SOS! Most először csonttá fagyott a tábla egy lapozási művelet közben és semmire nem reagál. Hogy lehet ezt lelőni, mert a reset gombot hiába nyomkodom egy gamekapocs végével!

Szerk: Közben szerintem magától újraindult vagy 5 perc után.... de ez így nem kóser.

[ Szerkesztve ]

(#2074) fausto válasza Clemi (#2073) üzenetére


fausto
addikt

A Battery Widget Reborn és a Greenify nekem is fent van és nem okoz hirtelen merülést. Viszont a Skype is telepítve van, mégsem tapasztaltam ilyen tüneteket! Neked állandóan fut?

(#2075) Clemi válasza fausto (#2074) üzenetére


Clemi
veterán

Kijelentkeztem belőle, de ha újraindítom a táblát, akkor magától bejelentkezett.... egyébként nem fut állandóan, mert nem használom.

Most nagy hirtelen még azt kell kiszűrnöm, hogy mi okozza az eszméletlen hosszú boot időt. Kínosan sokáig forog a Battery Widget Reborn asztali widgetje bekapcsoláskor. Még nem mértem le, de vagy 30mp-ig az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#2076) kelzsoca válasza Clemi (#2073) üzenetére


kelzsoca
félisten

A power gomb hosszan nyomásával tudod kikapcsolni a gépet, ha esetleg annyira lefagyna hogy semmire sem reagál már.

(#2077) Clemi válasza kelzsoca (#2076) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, közben kipróbáltam, hogy a reset gombot ha hosszan 6-8 mp-ig nyomom, majd elengedem, akkor újraindul. Az előbb azért megijedtem, mert a másfél hónap alatt még ilyet nem csinált.

(#2078) fausto válasza Clemi (#2075) üzenetére


fausto
addikt

Indításnál nekem is relatív sokat "homokórázik" a Battery Widget, de nem foglalkoztam vele.
Én a Skype-ot hibernáltam a Greenify-jal és azóta benne sincs a memóriában, sosem indul el, tablet indításkor sem. Viszont úgy emlékszem a hibernálás előtt sem okozott ilyen gondot a Skype.

(#2079) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék mobilnettel kapcsolatosan.

Van egy T-Mobile (ZTE) MF-195 ös stickem, de mostanában soha nem tudok vele internetre csatlakozni.
Ha bedugom kéri a PIN-kódot, és vörösről zőld színűre változik az állapot jelző led, de mégsem tudok vele csatlakozni. A Tab is kiírja hogy T-Mobile Internet de semmi.

Lehet, hogy a pinkód kérést kellene kikapcsolni, vagy a tabon valamit állítani?

A mobilhálózati beállításokban, a hozzáférési pont neve: "T-Mobile H (wnw)", de ezen kívűl még van itt "T-Mobile NET (internet)", és "T-Mobile MMS (mms)" is.
Esetleg magán a "hozzáférési ponton" belül kellene valamit átállítani?
Laptopon megy, és mintha korábban a Tabon is (de ebben nem vagyok biztos).

...

(#2080) kelzsoca válasza Notalab (#2079) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Kérlek kapcsold le a PIN kód kérést a SIM kártyáról.

(#2081) Clemi válasza fausto (#2078) üzenetére


Clemi
veterán

Megmértem, 70 mp-ig homokórázik. Ez már kínos, ráadásul még meg is vettem elég drágán :( Most csak azt lenne jó megtudni, hogy másnál mennyi ideig tekergődzik a widgetje. Ha csak nálam, akkor megint van egy genya program amit kukáznom kell.... de ha másnál is, akkor gáz van a programmal. Amíg az tekergődzik, addig a tábla használhatatlan.

(#2082) Notalab válasza kelzsoca (#2080) üzenetére


Notalab
tag

Koszönöm kelzsoca!
Ugye azt csak egy telefonról, vagy notebookról tudom, a Tabról nem.

...

(#2083) fausto válasza Clemi (#2081) üzenetére


fausto
addikt

Este, ha hazaértem lemérem, de eddig nem is figyeltem rá, mert amíg betölti a widget-et nem akasztja meg a Tab-ot. Mondjuk én az ingyenes verziót használom (nem is tudtam, hogy van fizetős)

(#2084) air válasza Notalab (#2082) üzenetére


air
nagyúr

:K

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#2085) Clemi válasza fausto (#2083) üzenetére


Clemi
veterán

Az ingyenes sajnos idő limites. Egyszer már feltettem, de akkor 1 hét után közölte, hogy ő most akkor befejezte a működését.

Közben kiderült, nem ez fogja meg a rendszert. Leszedtem a programot de ugyanaz történik.

(Maga a BOOT amíg a Wayteq logo látszik, kb 40 mp) A bootolásnál a záró képernyő feloldása után jól láthatóan kb 20 mp múlva megjelenik alul egy pillanatra scroll indikátornak nevezett vonal (ami jelzi merre bolyongunk a képernyők között), majd újabb 30 mp után a gyári óra frissíti magát (addig van egy ébresztő óra ikon a dátum sorban) és csak utána kész a rendszer használatra.

Hogy akkor miért szöszöl ennyit indításkor, a lezáró képernyő feloldása után nem tudom. Ezt a szakik gondolom tudhatják, hogy ilyenkor mi történik, mi tart ennyi ideig. Nem olyan lényeges kérdés ez, mivel alvó állapotban tartom a gépet, csak bosszantó, ha mégis kikapcsoltam és indításkor ennyit kell várni.

Nem akarom semmivel hasonlítgatni, de a PC-m 22mp alatt használatra kész a BIOS képernyő megjelenése után.

(#2086) Paul14


Paul14
tag

Hello!

Valaki próbált már gamepad-el játsszani?
Modern Combat 4-be ki multizik? :)

(#2087) Giorgio1313 válasza Paul14 (#2086) üzenetére


Giorgio1313
aktív tag

MC4 lagg nélkül fut rajta?

(#2088) fausto válasza Paul14 (#2086) üzenetére


fausto
addikt

PlayStation 3 kontrollerrel próbáltam a San Andreas-t és jól kezelte. Kellett hozzá egy progi, amivel párosítani tudtam bluetooth-on keresztül.

#2085 Clemi

Nekem azóta ingyenes, amióta megvan.

(#2089) Clemi válasza Clemi (#2085) üzenetére


Clemi
veterán

Ráment a fél napom (de az időmbe belefér) és a lassú indulásnak szvsz kiderült az oka.

Azt műveltem, hogy csináltam megint csináltam kábelen egy V2 szoftver visszaállítást, miután a Titanium Backup-al, elmentettem minden beállítást és telepített programot.

Minden egyes még ma reggel is használt programot az adataival és beállításaival együtt visszaállítottam, kivéve egyetlen lépést, a FW módosítás telepítését, amiben az a bizonyos 1800 Mhz-es órajel engedélyezése volt.

Így most a záró képernyőig a Wayteq logo megjelenésétől változatlanul 40 mp körül mozog viszont a feloldás után 18-20 mp-el a gyári óra frissül egyet jól láthatóan (és eltűnik a dátum utáni ébresztő óra szimbólum) a Battery Widget Reborn pedig abban a pillanatban befejezi a tekergést.

A konklúzió részemről, hogy az az emelt órajeles frissítés telepítése kavart valamit, mert így 50 mp-el hamarabb fejezi be az indulást a táblagép.

(#2090) apeelme válasza Clemi (#2089) üzenetére


apeelme
addikt

Akkor tedd vissza azt a módosítást, majd állítsd be a max. órajelet a gyárira (1608MHz) és úgy is nézd meg. Illetve amikor "teker" egy cpuspy-al utána rá kellene nézni hogy tényleg azon a max. órajelen (1,6 és 1,8GHz) megy-e.

(#2091) Clemi válasza apeelme (#2090) üzenetére


Clemi
veterán

Mármint úgy érted, hogy mikor a feloldó képernyő után csak 1 percig pörög a Battery Widget ikon helyén megjelenő kör?

Ezt a cpuspy cuccot még nem használtam.... ellenben az biztos, hogy amíg a táblán volt a frissítés, többször előfordult, hogy a 79tweak progival ránéztem, és 1008 Mhz volt a beállított maximális órajel. Ezt persze akkor átállítottam, de megismételni nem tudtam, hogy indulás után ezt az értéket adja. A teljesítmény menüben pipát tettem a bekapcsoláskor érvénybe lép mezőbe (ahol alapból nincs) nem tudom ez mennyire befolyásol bármit.

Ha felteszem megint a tunning frissítést, utána el tudom távolítani? Vagy megint a visszaállítósdit játsszam?

(#2092) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Vennék egy 16gigás sd kártyát a gépbe amire szeretnék HD filmeket is fölmásolni. Ekkor ugye exFat-ba kéne megformázni a kártyát? Ha jól gondolom ezt csak gépen tudom megcsinálni?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2093) Clemi válasza Packersbay (#2092) üzenetére


Clemi
veterán

Miért gondolod, hogy exFAT-ba kell formázni? Nekem NTFS-re van például.

(#2094) Packersbay válasza Clemi (#2093) üzenetére


Packersbay
tag

és így a programokat ugyanúgy át tudod rakni a kártyára??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2095) hjanos1


hjanos1
senior tag

Üdvözlet!

Nemrég elkezdtük apeelme kollégával az Android 4.4-es rendszer portolását a tabletre. Örömmel jelentjük be, hogy a mai napon sikerült a rendszert bebootolni.
Jelenlegi tudomásunk szerint ilyet Magyarországon még senki sem csinált. :) Illetve itt kapható tableten sem hallottunk még 4.4-es rendszerről.
Most még rengeteg munka van vele, amíg számotokra is használható/kiadható állapotba kerül, de majd egyszercsak elkészül.
Tesztelésre egyelőre nincs lehetőség, majd szólunk, ha esetleg ilyesmire szükség lenne.
Jelenleg a közösség türelmét kérjük, ha kiadható állapotba kerül a szoftver, akkor úgyis megkapjátok. ;)


[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#2096) apeelme válasza hjanos1 (#2095) üzenetére


apeelme
addikt

:K

(#2097) Cucuska2 válasza hjanos1 (#2095) üzenetére


Cucuska2
őstag

Hogy Crysis Warheadből idézzek, a repülőpilótától, Sierra 2-től: YEEEEEEEEEEEEEEHAAAAAAAAWWWWW! :)
Megérte ezt a tabot venni! :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2098) Packersbay


Packersbay
tag

Köszönjük :))

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#2099) Clemi válasza hjanos1 (#2095) üzenetére


Clemi
veterán

:C :C :C

(#2100) Clemi válasza Packersbay (#2094) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem igen, de én a NAND flash-t használom a programok telepítésére (nekem elég) az pedig FAT32-re formázta a rendszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.