Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) bcl válasza prozodus (#6742) üzenetére


bcl
senior tag

A napokban sikerült a telefont kézbe vennem pár percre. A háttérbeli adathasználat be volt kapcsolva. Mégis, ha küldtem üzenetet nem jelzett a telefon.
Amikor megnyitotta Vibert, akkor szaladgáltak fent a pontok, kapcsolódott, majd pár másodperc múlva megérkeztek az üzenetek.
Sajnos sok idő nem volt a problémát boncolgatni, de ha ezek alapján van valakinek ötlete, szívesen venném! :) Így baromira nem használható, sajnos...

(#6752) Macika66 válasza bcl (#6751) üzenetére


Macika66
addikt

Azt sejted, hogy ez NEM a Viber hibája, hanem az Android agyatlan energiatakarékosságáé? Valószínűleg 12-es lehet a Tiéden, a 13-nál javatottak sokmindenen...

(#6753) mikk2000 válasza Macika66 (#6752) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt sejted hogy az én 7-es androidomon újabban semmit nem javítottak? :))

Szóval ez viber / viber szerver hiba.

(#6754) bcl válasza Macika66 (#6752) üzenetére


bcl
senior tag

Őőő... iOS-ről beszélünk, lentebb írtam :) (6741[link] )
És semmit sem változtatott, állított az illető. Amikor érkezik, a frissítéseket mindig felrakja (os is, app is), de nem nyomkod semmit.
Szerintem most a 16-os vicceskedik, de almát részemről próbálok bottal sem piszkálni, így sok ötletem nincs, segíteni viszont nagyon szeretnék neki. Magam miatt is... 😃

Az enyémen semmi gond a Viberrel (ZF4, még éppen 12L-en , talán már csak pár napig... :) )

[ Szerkesztve ]

(#6755) Macika66 válasza mikk2000 (#6753) üzenetére


Macika66
addikt

Azt sejted, hpgy nem a bcl a Te nicked? ;)

(#6756) Macika66 válasza bcl (#6754) üzenetére


Macika66
addikt

Bocsánat, igazad van.

Nejem is iPhone-os, meggyőzhetetlen, hogy nem jó az neki, és nála is ez van. Nagyon sokszor nem kapja meg, csak ha belép....

(#6757) mikk2000 válasza Macika66 (#6755) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt sejted hogy ha a 7-esen is szar akkor nem foghatod rá az új verziókra?

(#6758) bcl válasza Macika66 (#6756) üzenetére


bcl
senior tag

Szuper... :W
Csak kíváncsiságból: neki mióta csinálja ezt? Itt csak kb egy hónapja. Addig oké volt minden. (iPhone XR)

A vicc az, hogy a leányzó rendszeresen szeretne olyasmit megcsinálni a telefonjával, ami Androidon simán megy, itt meg esélytelen. De ő szereti az iPhone-ját, és kész meggyőzhetetlen... :U :DDD

(#6759) bcl válasza mikk2000 (#6757) üzenetére


bcl
senior tag

Neked is igazad van, meg neki is! Ne vesszetek össze, léccilécci! :)
Macikát még az lx/terminál időkből ismerem (ő is talán emlékszik rám, csak ott más volt a nickem), és hidd, el, segít mindig, ha tud! Már több, mint 20 éve... :)

Egyébként a múltkor, mikor rákerestem, meglepően sokan szembesülnek ezzel a gonddal, és nem nagyon van megoldás. iOS-en is, meg Androidon is. Nekem - kopp-kopp - ilyen gondom sose volt, és eddig, évek óta, a másik félnek sem. Nehéz kibogozni, hogy mi okozhatja.

Picit off, de távolról kapcsolódik: a Sports Trackert használom a Nokiás idők óta, komolyabb gondom sose volt vele. Most egy hónapja megkukult (futás közben nem beszél), meg néha nehezen talál GPS-t. Eddig másodpercek alatt, mostanában meg néha 4-6 perc. A másik: olyan, mintha rosszabbul márne. Ma pl 10 km-en majdnem 250m-rel kevesebbet mért, mint az órám (Samu Watch 3). Eddig ez az eltérés 10km-en 50m-nél több sose volt. Semmit sem változtattam, állítottam. Tanácstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#6760) mikk2000 válasza bcl (#6759) üzenetére


mikk2000
őstag

Nincs min összeveszni, ha nem privátba irkáltok, és valakinek értelmes mondanivalója van, az hozzászólhat.

(#6761) Macika66 válasza bcl (#6759) üzenetére


Macika66
addikt

Köszi.

Épp a múltkor találtam fényképeket egy taliról, ami itt volt a MagHázban....

(#6762) prozodus


prozodus
őstag

Keresek olyan viberest, akinek megvan ez a Hugó-matricacsomag, és segítene nekem, kérem írjon üzenetet.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6763) Bibby


Bibby
addikt

Belaktam egy új telefont, és a képküldés valahogy elromlott. Ha ramegyek az ikonra, akkor egyszerűen nem látja a kamera mappát, meg egyiket sem, csak a viber mappát.
Ha a galéria applikációból megyek megosztásra, akkor persze megy viberre is...
Megnéztem és minden jogosultságot megkapott. Mi lehet még?

Ελευθερια η θανατος

(#6764) mikk2000 válasza Bibby (#6763) üzenetére


mikk2000
őstag

A kamera mappája SD-re megy? Ha igen, akkor más alkalmazások látják az SD-t?

(#6765) bcl válasza Bibby (#6763) üzenetére


bcl
senior tag

Nekem Fold 4-en az Android 13 frissítés hozta ezt el, de nem csak a Viberrel ez a helyzet. Valószínűleg az appokat is frissíteni kell majd, és nyilván fogják is.

(#6766) mikk2000 válasza bcl (#6765) üzenetére


mikk2000
őstag

Sejtettem hogy az android még a 13-as verziónál is az sd-vel küzd, ugyanúgy mint 4.4-en, ez ám a fejlődés :))

Amúgy meg nem tudom ki szopatja magát teljesen feleslegesen a legújabb pár hónapos OS-el ha nem muszáj.

(#6767) bcl válasza mikk2000 (#6766) üzenetére


bcl
senior tag

Nincs SD. (szerk: úgy értem, sok telefonban amúgy se, így pl. a Fold 4-ben sem - hozzáteszem: sajnos, de evvan...)
Új Android van :DDD

Az OS új dolgai amúgy nagyon jók, összességében még így is pozitív az összkép

[ Szerkesztve ]

(#6768) Bibby válasza bcl (#6765) üzenetére


Bibby
addikt

Akkor samsung/android 13 betegség? Mert ez meg egy s21 fe.
Bár nekem úgy rémlik már frissítés előtt sem volt jó, még a 12 alatt.

Ελευθερια η θανατος

(#6769) philoxenia válasza mikk2000 (#6766) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi az az "sd"?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6770) bcl válasza Bibby (#6768) üzenetére


bcl
senior tag

Ja, akkor igen, esélyes.
Máshol is lehet róla olvasni, redditen is sokan panaszkodnak.
Nekem 12 (igazából 12L) alatt nem volt gond.

(#6771) bcl válasza philoxenia (#6769) üzenetére


bcl
senior tag

Igaz, nem engem kérdeztél, de az előbb én válaszoltam neki. Én feltételeztem, hogy az sd kártyára gondolt.
Aztán... tévedhettem :)

(#6772) philoxenia válasza bcl (#6771) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annak nem sok értelme lenne. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6773) mikk2000 válasza philoxenia (#6772) üzenetére


mikk2000
őstag

De lenne, mert az SD kártyához való hozzáférés régi andorid betegség, igaz főleg az appok futtatásával kapcsolatban jöhetnek elő problémák (pl. engedi szabványosan az aktuális OS, de nem feltétlenül működik majd minden funkció - ahogy ezt az appok leírásában írják is).

Azt hittem nekem válaszol a felvető, ezért értelmeztem félre hogy van sd a telefonjában.

(#6774) mikk2000 válasza bcl (#6767) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez a válasz jött nekem, értem. Akkor ez a hibalehetőség kizárva.

Viszont ahogy magad is írod, 12-vel semmi gondod nem volt, aztán frissítettél 13-ra és akkor jött elő ez a probléma. Akkor már csak egy kérdés van, a gyártótól szabványosan elérhető frissítést alkalmaztál (amit a telefon felajánlott), vagy feltettél valamilyen buheráltat valahonnan? A telefonod topikjában (ha van) érdeklődtél már? Esetleg 13-as android topik?

(#6775) bcl válasza mikk2000 (#6774) üzenetére


bcl
senior tag

Az Android topic még nem jutott eszembe, majd megkeresem, köszi :)

Hááát, egy Fold 4-et nem buherálgat az ember, mer' elég drága, ha mellé nyúl... :DDD Meg hát sose csináltam még, se idő, se kedv, se szükségét nem éreztem... amikor olyan korú voltam, még windóz xp-ket berheltünk, telefont kevésbé lehetett... azóta meg... öregszek, na :)
Na meg a Knox-ot se akarom piszkálni. Meg a Samu elég jó UI-t rakott össze, főleg a Good/Nice lock-kal annyira jól testre szabható...

A telefon topicjában más is jelezte, meg - ahogy írtam - a redditen is írták már. Egyelőre nem jártam utána.
Érdekes lesz, hogy pl. a Fold3-on is előjön-e majd, az most ugyanezt a frissítést kapta meg. (Meg a 2, meg talán még az 1 is?)

[ Szerkesztve ]

(#6776) mikk2000 válasza bcl (#6775) üzenetére


mikk2000
őstag

800 ezer??? És még a viber sem működik jól rajta? :Y

Akkor maradok a használtan vett 15 ezres telómnál... :))

(#6777) bcl válasza mikk2000 (#6776) üzenetére


bcl
senior tag

Így jártam... :DDD

De még mindig jobb a helyzet, mint egy kedves ismerős iPhone XR-jén: ott a Viber nem jelez, nem érkeznek meg az üzenetek csak ha megnyitja az appot. És nincs megoldás, nem tudtunk vele mit kezdeni (lány, és 1400km-re lakik...)

(#6778) mikk2000 válasza bcl (#6777) üzenetére


mikk2000
őstag

Mint szó volt róla, és én is írtam, ugyanez van androidon is, de jelezte más is.

Amúgy pont most próbáltam ki, az összes médiát megnyitva, külön a kamera mappát is meg tudom nyitni viberen belül.

(#6779) bcl válasza mikk2000 (#6778) üzenetére


bcl
senior tag

(üzenet késés: ja, tényleg, írtad pár napja :) )

Összes média? Nekem csak a Viberben kapott képeket dobja fel, és ott csak kijelölni tudok, mappák között válogatni nem. Hogy kell?
Bár az sem nagy cucc, ha a galériából küldök, picit kényelmetlenebb, de nem sokkal több idő :)

[ Szerkesztve ]

(#6780) mikk2000 válasza bcl (#6779) üzenetére


mikk2000
őstag

Viber.
Csevegés.
Rámegyek arra akivel írni akarok.
Balról a második a média ikon.
Erre megjelennek a képek.
Felhúzom a képeket (ujjal), és mire teljesen betölti a képernyőt, fent megjelenik az "összes média" választósor, amire rányomva a képernyő átalakul, és lehet választani mappánként: összes, camera, viber, screenshots, messenger stb.

(#6781) bcl válasza mikk2000 (#6780) üzenetére


bcl
senior tag

Jé, ezt nem tudtam! Így megvan, igen, köszi! :)

(#6782) bcl válasza mikk2000 (#6780) üzenetére


bcl
senior tag

És itt a megoldás a Fold3 topicban :)

(#6783) mikk2000 válasza bcl (#6782) üzenetére


mikk2000
őstag

Akkor jó tippem volt a teló saját topikja, mégha az SD-re adott válaszolót félre is olvastam...

(#6784) philoxenia válasza mikk2000 (#6773) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem soha nem volt gondom az SD-re telepítéssel, pedig még 2.3-al kezdtem. Volt olyan program és olyan telefon/tablet, aminél nem volt lehetséges a telepítés, de futtatási gond nem rémlik.
Általános Android betegségről nem beszélhetünk szvsz. Természetesen egy OS, amire szinte bárki írhat programot és egyszerre sok verziója működik világszerte, nyilván másképp viselkedik, mint egy zárt rendszer.
Ez az ingyenesség ára.
A feleségemnek nemrég vettünk egy iPadet, nekem nem jön be a rendszer, az egygombos használat, ami viszont meglepő, hogy egy tabletben nincs GPS 2021/22-ben... Ez fel sem merült bennem, hogy kimaradhat, így nem is néztem utána, mikor telefonon rendeltem. A hardver gyengesége a 3GB RAM nem látszik alapból, de nem is különösebben próbáltam igénybe venni. Az appok közül viszont leginkább azok ingyenesek, amik utána a használatukkal pénzt generálnak a készítőiknek. Androidra rengeteg olyan alkalmazás készül/készült, amik ingyen és bérmentve hasznosak.Független fejlesztőktől.Androidra telepíthetsz külső forrásból is programot, ellenőrzés nélkülieket akár. Ezek nyilván több gondot okoznak, mint az erősen szűrt, zárt rendszerekbe telepíthető appok.
Maga a Viber nekem teljesen felesleges, régen levettem, utolsó három telefonomon már nem volt. Beszélni már 3-4k HUF-os előfizetésekkel is ingyen lehet manapság, így nem érte meg. Amíg fenn volt, addig nem volt igazi gondom vele, csak az akkut ette nagyon talán. Négy éve már SD sincs a telefonomban, mert nincs rá szükség, a most használt egyik telefonomban, az említett iPadnél olcsóbban vett Mate 20X 5G-ben a 256 GB-s tárhelyből most is szabad 196 giga... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6785) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok!

Feleségem telefonjába a magyar sim mellé tettünk egy ukránt is. A telefonban a magyar sim van kiválasztva a mobilnethez, ennek ellenére, ha pl. egy képet akar küldeni viberen, az figyelmeztet, hogy "Jelenleg barangoló (roaming) üzemmódban van, ez jelentős adatforgalmi többletköltséget jelenthet."
Nézegettem a beállításokat, de nem találok semmit, hogy lehetne ez lehetséges. A google nem dob semmi találatot erre a hibaüzenetre (ha angolul keresek rá, akkor sem.)
Van esetleg valakinek ötlete?

Köszönöm

(#6786) prozodus válasza gborisz (#6785) üzenetére


prozodus
őstag

Ez az üzenet azt jelzi, h mégiscsak az ukrán kártyához kapcsolódik. Annak a netfogyasztása mit jelez? Mi van elsődlegesnek beállítva?, stb.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6787) Titan3344


Titan3344
junior tag

Sziasztok.
Az pl hogy lehet, hogy tegnap az egyik kontaktnal azt írta, hogy"megtekintve 10.30-kor",ma meg azt írja, hogy"megtekintve november 25".
Tegnap december 4 volt :F

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#6788) prozodus válasza Titan3344 (#6787) üzenetére


prozodus
őstag

Olvass vissza. Nekem tavaly folyton ezt csinálta vkinél :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6789) Titan3344 válasza prozodus (#6788) üzenetére


Titan3344
junior tag

És mi az oka?
Azért nincs kedvem még időm se 1000hszt-t vissza pörgetni 😁

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#6790) prozodus válasza Titan3344 (#6789) üzenetére


prozodus
őstag

A keresőt nem ismered? Amúgy egyértelműen sosem derült ki, tippjeim voltak, vannak.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6791) Titan3344 válasza prozodus (#6790) üzenetére


Titan3344
junior tag

Szóval azt keressem vissza, hogy nem derült ki, miért produkálja ezt a viber…
Ok. .

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix SCAR G733ZX-KH050W / Samsung Z Fold 4 12/256 /ASUS RT-AX86S AX570

(#6792) mikk2000 válasza Titan3344 (#6791) üzenetére


mikk2000
őstag

Miért esik az eső vagy hó, kb. ennyi értelme van utánajárni.

Nem kell elfelejteni hogy ezek kliens-szerver alapú szolgáltatások. Lehet az egyik szerver elküldte a megtekintést, de aztán inkonzisztencia lépett lépett fel a többivel, és korrigálásra került egy több szervert felügyelő korrekciós algoritmus által.

(#6793) Mrguba


Mrguba
őstag

Sracok telefonon es laptopon is hasznaltam a vibert eddig hibatlanul.
Ma egy uzenet se ment at senkinek.
Erre laptopon deaktivaltam telefonrol letoroltem az alkalmazast es mikor ujra felraktam nem enged az eddig hasznalt szamommal aktivalni

AKTIVALAS SIKERTELEN...
Mi lehet a gondd?

(#6794) mikk2000 válasza Mrguba (#6793) üzenetére


mikk2000
őstag

Elég értelmetlen dolgot írsz. A vibert alapvetően mobiltelefonra tudod telepíteni, mivel kell hozzá telefonszám. Lehet használni PC-n, mint másodlagos eszközön. Egy másodlagos eszközön nem törölheted a viber fiókod csak úgy nyilvánvalóan. Direkt belementem PC-n hogy "deaktiválás" de az egy egész más funkció, és le is van írva ott helyben hogy mit csinál., nem értem miért nem olvastad el mit csinálsz.
Röviden, a telefonon azért nem engedi a vibert aktiválni, mert nincs deaktiválva.

(#6795) Mrguba válasza mikk2000 (#6794) üzenetére


Mrguba
őstag

Oke.koszi.
De akkor mmost.mit csinaljak hogy tudjam használni tovabb telefonon?

(#6796) mikk2000 válasza Mrguba (#6795) üzenetére


mikk2000
őstag

Amikor felrakod az alkalmazást a telefonra, akkor kéri hogy aktiváld? Nem deaktiváltad a telefonon is a vibert véletlenül?

(#6797) Mrguba válasza mikk2000 (#6796) üzenetére


Mrguba
őstag

Igen kéri telefonon és ott nem engedi aktiválni.

(#6798) mikk2000 válasza Mrguba (#6797) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez így nem történhetett volna meg ahogy leírod. Szedd le az alkalmzást a telefonról, várj 24 órát, és tedd fel újra.

(#6799) Mrguba válasza mikk2000 (#6798) üzenetére


Mrguba
őstag

Hát megtortent pedig.
Akkor majd holnap megprobalom újra.

(#6800) mikk2000 válasza Mrguba (#6799) üzenetére


mikk2000
őstag

24 óra...vibernél valahol olvastam ilyet... ha hamarabb mész lehet újrakezdi a számolást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.