Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) Pyttawrx válasza BK87 (#6100) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Amit addig írtatok azt igen, mg a telószámod (ha azt nem szüntetted meg) is, max ha írni akar, akkor azt írja neki, hogy nem rendelkezik a másik fél viberrel.

[ Szerkesztve ]

(#6102) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Próbálta valaki a 14.5.0.1-es verziót, működik rendesen az értesítések jelzése? Hang, felugró üzenet záróképernyőn?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6103) Viktor0610 válasza Aurig@ (#6102) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi váltottunk WhatsAppra. ;]

Azzal 10 másodperc várakozás a max., amit üziküldéskor/-kézbesítéskor látok. :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6104) liksoft válasza Viktor0610 (#6103) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pont jókor. Nemrég jött a hír, hogy megszűnik, ha nem engeded a Facebook hozzáférést (már ha jól értelmeztem, mert olyanom nincs). Vagyis a F+ még a popódon lévő pattiról is értesülni akar minden csatornáról. Na, oda én inkább nem.

Egyébként úgy tűnik, a MIUI 11.0.5 ami egy hete jött a telefonomra, javított a helyzeten. A 11.0.4 esetében az USB kommunikáció is érdekes volt. Vagyis elképzelhető, hogy a Viber is váltott, és a MIUI is (gondolom energiagazdálkodás vonalán), és a két váltás egyenértékű volt egy kiütéssel. Még tesztelem, de jobbnak tűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6105) Aurig@ válasza Viktor0610 (#6103) üzenetére


Aurig@
őstag

Az a baj, hogy senkit sem erőltethetek egy másik app használatára, pláne, hogy köze van a Facebookhoz. Egyébként nekem sincs FB, én sem térnék át.
A 13.8.x és 13.9.x verziók teljesen jók. Jelenleg is ez van.
Azért kérdeztem, hátha valamit változott az újabb, 14-es verziók működése. Láttam, hogy ma megjelent és letöltöttem volna.
Ezeket apkmirrorról szedem le, így nem frissül automatikusan.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6106) Magnat válasza liksoft (#6104) üzenetére


Magnat
veterán

Én is olvastam de nem igazán világos, h hogy köti össze a két accountot, telszám alapján?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6107) liksoft válasza Aurig@ (#6105) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagyon úgy tűnik, a telefonon futó OS is igencsak számít. Van akinek nincs vele gondja, van akinek meg igen. Pont ezért nem csak a Viber számát, hanem a telefon típusát, azon az Android, és még a kezelő felület verzióját is jó tudni! Sajnos ilyen táblázatról nem tudok, ahol jelölnék milyen környezetben melyik fut hibamentesen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6108) liksoft válasza Magnat (#6106) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gondolom az engedélyezés során be is kell lépni a fiókba, így meg már össze is kötötte. Ezután meg jöhet az adatturkászás..... :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6109) Aurig@ válasza liksoft (#6107) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok, köszi! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6110) liksoft válasza Aurig@ (#6109) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért halkan hozzáteszem az előző gondolatmenetemhez.
Ha egy programnak ilyen szintű kritériumai vannak a használható működéshez, az finoman szólva sem egy korrekt módon tervezett és tesztelt darab. (Máshogy szerettem volna fogalmazni, de az már jogi lépéseket is vonhatott volna maga után.....) (Van programozói és elektronikai műszerészi végzettségem is. :B És 90 előtt még Z80-ra készítettem célgépben egyedi "OS"-t is - mérőműszer volt, célgép, tehát azért nem OS szintű. De.... ;) )

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6111) Magnat válasza liksoft (#6108) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem ez inkább tetszik mint összekötni a telszámmal, mert akkor regelek egy kamu nicket (ha engedi telszám nélkül) és azzal összekötöm, aztán jó halászgatást :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6112) liksoft válasza Magnat (#6111) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha azt hiszed nem azonosít, nagyon tévedsz! Belelát szinte az egész telefonba. Tudhatja a számod, a tároltakat is, stb... Nem véletlen a f+ körül az a sok felhajtás....
Ha viszont a számod nem is tudja, a kapcsolatok alapján azonosít be, és napok alatt tudja pontosan ki is vagy.
Mára nem tudod kikerülni. Az egyetlen lehetőséged, ha a digitális lábnyomodat tudatosan a legkisebbre csökkented. Kikerülni meg azért nem tudod, mert a környezet rákényszerít! A gyerek is itt kapja meg a leckét !!!!!!!!! Miért??????? Külön rendszernek kéne lennie MINDEN oktatási intézménynek!
A cél, a követés! A szokásaid! Reklámok és hírek, álhírek célzott eljuttatása. Ezeken keresztül a PROFIT!
Ennyi! Csak úgy fogod tudni ezt megváltoztatni, ha nem hagyod magad befolyásolni. Sem a reklámoktól, sem a dömping hírektől. Azokat ellenőrzöd, és utána döntesz, alakítod ki a véleményed. Már ha tudod, mert a MI már lassan személyre szabottan ad majd mindenkinek információt úgy, hogy azt hisszük az a valóság.
Innen egy lépés, hogy a MI "öntudatra ébredjen". 65-ös vagyok, de nem akarnám, ugyanakkor lehet, megérem. Csak a gyerekeimet, unokáimat féltem. De nagyon!
Bocsi, hosszú kitérő volt, és nem ide illő. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6113) devil-k válasza liksoft (#6112) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre való ez a kis eszköz! ;)
[link]

- mozi bolondéria -

(#6114) Magnat válasza liksoft (#6112) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor még egyszer: egy másodlagos, semmire sem használt fb accountot adsz meg (browserből, nem alkalmazásból), amit utána kiléptetsz. Az meg, h tudja a telefonszámomat meg a kapcsolataimat ... a Whatsapp úgyis tudja, illetve a kontaktjaimat is , emiatt biztos nem kellene nekik fb accountot megadni. Mellesleg őszintén szólva engem az önmagában nem nagyon izgat, h egy FB vagy Google tudni akarja a szokásaimat, sokkal inkább zavar ha a kormány akarja tudni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6115) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kicsit bánom már, hogy említettem a WhatsAppot. :B
Off off! Köszi! :R

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6116) ACE- válasza liksoft (#6112) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem ez egy kicsit üldözési mániának tűnik, de te tudod... szerintem kevesebb sci-fi-t nézz vagy kicsit vonatkoztass el a látottaktól...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6117) Magnat válasza ACE- (#6116) üzenetére


Magnat
veterán

Van egy finoman szólva is üldözési mániás ismerősöm, egy ideje a gépén a kép bekapcsolás után pár perccel elkezdett interferálni, illetve az egér meg a billentyűzet is bizonytalan lett ... nem tudtam meggyőzni, h nem egy olyan vírust küldtek rá a gépére ami hardveresen tökreteszi, mert ő már évekkel ezelőtt olvasta, h van ilyen ... végül kiderült, h annyira tele volt porral a belseje, h nem tudott hűlni a gép és ettől lett instabil. Úh végül kompresszorral csináltam meg neki a vírusirtást :C

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6118) sandró60


sandró60
addikt

Üdv a topicnak!
Én egy 72-éves ember vagyok.Nagyjából tudom kezelni a telefonomat
Mégis mostanában olyan gondom van,hogy az egyik gyerekemet és az unokámat nem tudom elérni a viberen.Idáig semmi gondom nem volt tudtam telefonálni nekik.
A probléma kb 1-hónapja jelentkezik,hogy amikor a kiválasztott névre kattintok egyet csörög utána már bontja a vonalat.
Ugyanakkor a másik gyerekemnél nincs ilyen probléma.
Nekem nincs mobil internetem.Itthon a Wifin keresztül tudom felhívni őket.
Nagyon megköszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#6119) sandró60 válasza sandró60 (#6118) üzenetére


sandró60
addikt

Közben megoldottam.
A fórumban írtátok,hogy alap visszaállítás.
Így most már tudom hívni a gyerekeimet

(#6120) sandró60 válasza sandró60 (#6119) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos korán örültem,hogy megoldottam,de nem.Továbbra is várom a hozzászólásomnál#6118 lévő problémával kapcsolatban a tanácsotokat.Talán a routerben kell beállitani valamit? :F

(#6121) devil-k válasza sandró60 (#6120) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez valami mostanában felbukkanó anomália lehet. A feleségem telefonján (Samsung S9+) is ezt csinálja egy ideje, hogy amikor hívnám rajta, "nem elérhető"-nek írja és csak jön létre hívás, ha ő visszahív.
Egy újratelepítés egy ideig megoldotta a problémát, de azóta ismét előjött. Érdekes, hogy az én iPhone készülékemen ez nem tapasztalható.

- mozi bolondéria -

(#6122) sandró60 válasza devil-k (#6121) üzenetére


sandró60
addikt

Próbáltam a régebbi verziót,de ahogy felinstaláltam utána a legújabbra updatelte.
Kb 1 hónapja.Érdekes,hogy csak egy irányba-20-as telefon hívásnál a 30-nál ok.

(#6123) reelc válasza sandró60 (#6122) üzenetére


reelc
veterán

Korábbi ajánlás alapján talán érdemes megpróbálni ezt: Viber Messenger - Free Video Calls & Group Chats 13.9.0.24
Mivel nem a Google Playről van, nemigen fog frissülni.
Több, mint 3 hónapos.

(#6124) sandró60 válasza reelc (#6123) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm!
A kérdésem?
Nem fogja egyből upgradelni amikor felteszem?
A számítógépre is fel tehetem?Gondolom azt máshonnan kell letölteni

[ Szerkesztve ]

(#6125) sandró60 válasza reelc (#6123) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos nem jött be :O
Ugyanaz a hiba 1-csenget utána bontja a vonalat
Érdekes,hogy a 20-as vonallal van problémája
Én 30-as vagyok akinek szintén 30 ahhoz tudok kapcsolódni :K

(#6126) reelc válasza sandró60 (#6125) üzenetére


reelc
veterán

Nem updateli szerintem (ma raktam fel).

Az asztali változattal úgy tudom nem lehet kezdeni semmit. A Viber honlapról szedd le.
Amikor kijön az új, frissíti magát. Ha mégis van mód ez ellen, javítson ki valaki, köszönöm.

A problémáddal inkább az az érdekes, hogy kb. 1 hónapja áll fenn. Szóval nem a kezdetektől.
Valószínűnek tartom, hogy akkor frissült nálad valami.

[ Szerkesztve ]

(#6127) sandró60 válasza reelc (#6126) üzenetére


sandró60
addikt

Azt nem értem ,hogy csak a 20 kezdödő számokkal van a gond

[ Szerkesztve ]

(#6128) sandró60 válasza sandró60 (#6127) üzenetére


sandró60
addikt

A megoldás a linken lévő beállításokat a routerben kell véghez vinni.
A linken különböző routerek közül kiválasztod azt ami neked van és a szerint végzed a beállítást .Így már megy minden irányban a hívás
A [link]

(#6129) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!

Régen volt viberem, aztán pár év szünet, és most ismét lett. Ma látom, és tapasztalom, hogy az üzenetjelzéssel gondok vannak. Esetleg érdemes valamit állítani, vagy veszett ügy egyelőre?
Verziószám: 14.5.0.7.
Android: 5.1
Huawei Y6II Compact

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#6130) Aurig@ válasza magellan2600 (#6129) üzenetére


Aurig@
őstag

Az újabb verzióknál az értesítésekkel vannak problémák.
Ha szeretnél működő verziót, akkor apkmirror -> viber 13.9.0.24 vagy 13.8.1.0. Nekem ez utóbbi van, sőt gyerekeknek, feleségemnek és sógornak is. Semmi probléma a jelzésekkel. Egy próbát megér.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6131) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Újratelepítettem az asztali klienst mert fagyott a gépem egy sima youtube link megnyitásakor (ez nem oldódott meg, és sajnos több sebből vérzik). Előtte készítettem biztonsági mentést a telefonommal, elmentettem a gépen a képeket is, csak a viber.db file-t felejtettem el. Fél évvel ezelőtti mentésem van, de arra sajnos nem szinkronizálja rá az annál újabb üzeneteket, ezért elvetettem. Vissza lehetne valahogy varázsolni a beszélgetésekbe a képeket? A fél évvel ezelőtti és a jelenlegi állapot közötti képeket tudom nélkülözni de a régebbiek kellenének. A telefonomon nagyjából megvannak, azok átvitelével majd telefonváltáskor fogok szenvedni. Lassan időszerű lesz, előre félek.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6132) TripleB válasza Smuky23 (#5960) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Nagyon köszönöm, működik!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6133) magellan2600 válasza Aurig@ (#6130) üzenetére


magellan2600
tag

Köszi, teszek egy próbát vele.

(#6134) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Alap lehet banális kérdés, de nekem nem egyértelmű.
Dual SIM - es Huawei telefon 1 -slot van most használatban, egy voda kártyával és ehhez a kártyához aktív Viber használat. A második SIM kártya behelyezésekor el fogja küldeni az új számomat a Viber ismerősöknek???

(#6135) Aurig@ válasza Nikaré (#6134) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!
Nem küldi el!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6136) Nikaré válasza Aurig@ (#6135) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi!
További kérdés is felmerült.
:N
A második kártya behelyezése után erre lehet teljesen másik Vibert külön futtatni úgy, hogy ne keveredjen az első kártya regisztrációjával, illetve írásokkal.??
Ugyan is itt ebben a telefonban nincs benne az iker alkalmazások között a Viber app.

(#6137) Aurig@ válasza Nikaré (#6136) üzenetére


Aurig@
őstag

Erre nem tudok választ adni. Sosem próbáltam.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6138) devil-k válasza Nikaré (#6136) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha nincs iker Viber app, akkor nem lehet.

- mozi bolondéria -

(#6139) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, feleség telefonján Viber nem jelzi az üzeneteket.
Korábban jó volt ,semmi változtatás nem vot.
Samsung S8
Ha megnyitja ott az üzenet, de nem dobja fel, nem jelez.
Minden engedély megvan, lecsekkoltam.
Ötlet, teendő ? :(

.:. bl4ze .:.

(#6140) Aurig@ válasza bl4ze (#6139) üzenetére


Aurig@
őstag

Szeptember óta a 13.8.1.0 verziót használtam. 5-6 napja tettem fel apkmirror-ról letöltött 14.6.0.13 verziót, ami eddig szintén tökéletes. Azonnal megjelenik záróképernyőn, jelez, csippan, és el is küld mindent.
Minden alkalmazás autofrissítése le van tiltva, hogy véletlenül se tegyen fel rosszat.
Esetleg, ha feleséged telóján újra felteszitek, úgy sem jó?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6141) bl4ze válasza Aurig@ (#6140) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, azt fogom megpróbálni.

.:. bl4ze .:.

(#6142) Viktor0610 válasza bl4ze (#6139) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Botrány, hogy hónapok óta nem képesek megoldani ezt a problémát... :(((

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6143) Magnat válasza Viktor0610 (#6142) üzenetére


Magnat
veterán

Elég szerencsétlen dolog, h itthon a Viber terjedt el a Whatsapp helyett. Más tészta, h azóta a FB-n keresztül a WA körül is voltak botrányok, de stabilitásban sztem köröket ver a Viberre így is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6144) Boond


Boond
addikt

"Elég szerencsétlen dolog, h itthon a Viber terjedt el a Whatsapp helyett."

WA az FB tulajdona, ennyi erővel messengert is használhatnak külön.

(#6145) Magnat válasza Boond (#6144) üzenetére


Magnat
veterán

"WA az FB tulajdona, ennyi erővel messengert is használhatnak külön."- Ennyi erővel? Szóval mióta a VW felvásárolta a Bentleyt, a Bentley tulajok is járhatnának Lupoval? Stabilitás szempontjából mi jelentősége van, h kié az adott alkalmazás? :U

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6146) Apollyon válasza Magnat (#6145) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most már csak a GUI különbözik kb. a whatsapp és a messenger között, pláne most februártól, hogy 1:1 szinkronizálja az adataidat (a háttérben) a fb-kal. Emiatt is migrált el sok ember telegram / signal felé.

Kérdésedre válaszolva, valszeg azért a viber terjedt el Kelet-Európában, mert anno viberhez régebben sem kellett email és/vagy jelszó a működéshez, csak egy telefonszám és már indult is.

Amúgy meg signal rúlz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6147) Magnat válasza Apollyon (#6146) üzenetére


Magnat
veterán

Éppen elég ha a gui különbözik (már abból a szempontból, h ki melyiket használja), de ezenfelül még az egyik legalapvetőbb dologban is, WA telefonszám alapján működik, FB és Messenger meg Fb regisztrációval ... 1ébként én 2011 óta használom a WA-t (akkori barátnőm Symbian alapú Nokia E72-jén is futott), de én nem emléxem, h bármikor is jelszót kért volna.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6148) liksoft válasza Magnat (#6147) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azok mentek el WA-ról, akik úgy döntöttek, hogy az életüket nem szeretnék F+ adatbázisában viszontlátni. Nem is értem miért..... :B :F Hiszen ma már nem titok ki, kivel, mikor, miért és hogyan? Csak akkor van baj, ha lebukik az ember. De annak is lehet örülni, mikor a haver megkér, nézz utána valami intim ajándéknak amit a párjának szeretne venni, de otthon a közös gépükön nem meri, nehogy lebukjon. Viszont ilyenkor hetekig ilyen tartalmú reklámokat kap aki segített. És Ő otthon hogyan fog ezzel elszámolni? :DDD :DDD :DDD

:W F+ sz@rik a magánéletedbe, biztonságodba, ott CSAK a profit számít.
- Köszönöm, NEM! :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6149) Magnat válasza liksoft (#6148) üzenetére


Magnat
veterán

Még mindig nem értem, h ennek mi köze ahhoz, hogy a WA stabilabb mint a Viber ... Másrészt meg ha Guglin keresel bármit, akkor utána az azzal kapcsolatos hirdetéseket fogja dobálni akkor is, ha sem FB, sem WA accountod nincs. Harmadrészt meg őszintén szólva hatalmas ívben lesz@rom, ha a FB v a Google tudni akar rólam bármit azért, h releváns hirdetésekkel bombázzon ... sokkal jobban aggaszt(ana), ha mondjuk a kormány(párt) akarná tudni ugyanezt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6150) Boond válasza Magnat (#6145) üzenetére


Boond
addikt

"Stabilitás szempontjából mi jelentősége van, h kié az adott alkalmazás? "

Feltételezem a vibertnél nem a stabilitás volt a legfőbb szempont - amúgy nekem eddig semmi bajom vele, pc-n és telefonon is van, sőt tableten is.

A kérdésedre válaszolva, ha nem számít, hogy kezelik az adataidat - és már amúgy is van fb-d, akkor minek kellenek még egy app? Teljesen felesleges nem?

Az autós példád, ide szerintem nem jó, mert, az, hogy meg változik a tulaj, az engem feltétlenül nem érint. De pl ha már autós példa, egyik felvásárolja a másikat, ugyan az a motor lesz benne, csak gyárilag visszafogják, és lehet többet fizetsz még így is érte :P - ez konkrétan létezik is, bár az árat nem tudom, de a példa valós.

"Éppen elég ha a gui különbözik"

Ez kb olyan, mint mindegy, hogy ugyan azaz ember piros, vagy kék kabátban rabol ki, az neked két különböző támadó... miközben valójában egy. Amúgy meg valószínüleg a felület is lassan egységesülni fog... vagy még jobban hasonlítani...

Amúgy a viber sem tökéletes, én a megat preferálnám... nah de ugye, ott is akadhatnak fennakadások... több idő kell a betöltéshez... mondjuk ha jön üzenet ugyan úgy megkapom, mint viber, vagy más értesítést és 0 reklám, vagy bármi más, ráadásul, ezt a titkosítást, ők kezdték el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.