Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) liksoft válasza Viktor0610 (#6450) üzenetére


liksoft
nagyúr

1. Tartottam tőle. Idővel remélhetőleg ez is meg lesz.
2. Volt olyan tartalmam amin hátast dobott. Nem elemeztem ki hol, mert a NOTEPAD++ hibamentesen megnyitotta. Csak olvasni nehéz a vezérlő elemek miatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6452) Macika66 válasza Viktor0610 (#6450) üzenetére


Macika66
addikt

Rákerestem a neten, nem nagyon talált ilyen taetalmakat, amikben benne lenne a viber://.... string.

Ez ennyire titkos?
Ha egy van, több rejtett parancsnak is kell lennie.....szerintem....

(#6453) liksoft válasza Viktor0610 (#6450) üzenetére


liksoft
nagyúr

A telefonon lévő Viber futtatható file-t ki kéne tenni külső file-ba (akár PC-re). Ott tartalmon belüli kereséssel szerintem több ilyen rejtett kapcsolót lehetne azonosítani. De a kimentést én nem tudom megtenni, a telefonom nem root-olt. Mivel ilyenkor elmegy minden, valahogy nincs kedvem hozzá. Ha kapok egy ilyen állományt, örömmel nekiugrok. :)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6454) bcl válasza Macika66 (#6452) üzenetére


bcl
senior tag

Ez jó kérdés, én is néztem, ez a string is alig pár helyen van. Érdekes, ez valami belsős infó lenne?
Én - mint lentebb is írtam, meg vissza is lehet keresni - lassan három éve rágódok ezen, és egyre ritkábban ugyan, de néha rá szoktam keresni az export lehetőségekre. Most feldobta ezt a reddit szálat, de abban sem volt túl sok hozzászólás, és ahogy néztem, a legelső előfordulás is (máshol) mindössze pár hónapos.
A lényeg, hogy (legalábbis egyelőre??) működik... :)

(#6455) bcl válasza bcl (#6454) üzenetére


bcl
senior tag

Nem tudom, nincs-e tömörítve, pláne esetleg kódolva a runtime. Akkor nem sok szöveget lehet találni benne, de nem ismerem az Android lelkivilágát.

(#6456) bcl válasza liksoft (#6449) üzenetére


bcl
senior tag

Ahogy Viktor0610 is írja , ez sosem mentés + visszaállításra volt. Ez csak arra van, hogy a Viberből ki lehet menteni a szövegeket (semmi mást! - mondjuk egy html exportot megcsinálhatnának, de ne legyünk telhetetlenek :DDD )
A mentés + visszaállítás a Google drivera ment, és működik is, sőt, egy ideje (talán 1-2 éve) már a multimédia tartalmak is mennek (előtte képek, videók, hangok nem, de smiely-k, plusz persze a szöveg igen)

(#6457) liksoft válasza bcl (#6456) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fejlődés minden esetben a telhetetlenség és lustaság miatt volt. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6458) Csápájev


Csápájev
őstag

Asztali verziónál hogy tiltom le a felugró ablakot?
Nem találom :O

(#6459) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Ez mi lehet?
Viber - Safe Chats And Calls send_media_menu_phase_1.65 (nodpi) (Android 5.0+)
Ma adták ki.
Az apkmirror oldalon van fent.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#6460) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Új telefonra költöztem, és a régin megcsináltam goggle drive-ba a mentést. Az újon a visszaállítást. Ennek ellenére nincsenmeg a fotók 90%-a legalább, csak a helyük van meg. Megnéztem a viber mappáit, és ott van minden kép ami a régi telefonon is. Ennek ellenére nem látja. Lehet ezen valamit mókolni? Talán van valami egyedi kód ami alapján a viber a fotóket kezeli, nem lehet felismertetni vele az ott lévőket? Elég gáz hogy 2022-ben nem lehetegy ilyen programot átmenteni :( ( nem az első ilyen eset)

(#6461) Bibby


Bibby
addikt

Egy kérdés, ha valaki nem szerepel az én kontakt listámban, de neki megvan a számom, az azt is jelenti hogy a legutóbbi online státuszomat is látja?

Ελευθερια η θανατος

(#6462) Magnat válasza Bibby (#6461) üzenetére


Magnat
veterán

Sajnos igen, ebben a WhatsApp profibb egyébként, ott mondhatod, h csak a kontaktjaid láthassák, mikor voltál aktív. Vibernél csak az nem látja akit letiltottál.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6463) chris0000


chris0000
őstag

Hi. Ismerösöm kiutazik Amerikéba... Tudok majd vele beszélni ingyen viberen? Thx.Üdv.
Yettel mind a két szám...

[ Szerkesztve ]

(#6464) Viktor0610 válasza chris0000 (#6463) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Viberen?
Persze, csak legyen mindkettőtöknek nete. :K

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6465) chris0000 válasza Viktor0610 (#6464) üzenetére


chris0000
őstag

thx a gyors helpet. persze, én is itt a saját wifi hálózaton, kint az ismerős pedig az ottani neten wifin lesz... üdv.
egyébként mekkora vicc, h 2022-ben mobil adatforgalommal 325ftért beszélhetsz kifele roamingos baromsággal, meg 395ért és még talán akit hívnak annak is kell fizetni... :U

[ Szerkesztve ]

(#6466) Viktor0610 válasza chris0000 (#6465) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Épp' ez az. Azért kerül sokba, mert Viber (és a hasonló appok) nélkül nem internet alapon beszéltek, hanem a szolgáltatók hálózatát. Ez pedig a roaming miatt kerül sokba, ha EU-n kívüli ország is képbe kerül. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6467) prozodus válasza chris0000 (#6465) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem a nemmagyar kártyámon 8,5 euróért havi 400 perc EU, USA, Kanada és Ausztrália... És még net is van benne min 1GB... És nem megújuló, de az is van belőle, abban több a net. Igaz, nemsokára majd felemelik 8,9-re...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6468) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Eddig egy telefonon és egy tableten (wifis) használtam a vibert. Most az eddig használt telefonról át akarok költözni egy új telefonra. Sajna a viber aktiválása során problémába futottam.

Az új telefonban működött a viber rendesen, csak éppen amikor a tebleten használni akartam, akkor újra aktiválni kellett a vibert. Ez ment is rendesen, működött a tableten a viber.

Csakhogy amikor meg a telefonon akartam használni, akkor ott jött az üzenet, hogy aktiváljam. Aktiváltam a telefonon, erre a tableten nem működött, és így tovább, mindig csak egy eszközön működik :O

Mi a módja annak, hogy a SIM kártyával rendelkező telefon mellett netes hozzáféréssel rendelkező eszközökön párhuzamosan lehessen használni a vibert?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6469) prozodus válasza Donki Hóte (#6468) üzenetére


prozodus
őstag

Elvileg simán megy. Nem kapcsoltad be véletlen, h a tableten kizárólagos legyen? Mert az kilövi a telót.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6470) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Nem vettetek észre olyan problémát, hogy a Viber mobilinterneten a háttérben túl nagy adatforgalmat csinál? Úgy értem, használaton kívül is nagyon eszi a mobilnetet. Évek óta használom, de az elmúlt két-három hónapban kaptam SMS-t a mobilszolgáltatómtól, hogy rövidesen elfogy a mobilinternet keretem. Mindig elég volt, de most 2-3 hét alatt elfogy. Elkezdem vizsgálódni, és azt látom, hogy a legnagyobb fogyasztó a Viber. És főként a háttérben történő adatforgalmazása nagy. A Beállításokban bekapcsoltam az "Adathasználat korlátozása" opciót, de nincs változás. Tegnap lenulláztam az adatfogyasztási adatokat, majd 2-3 óra múlva megnéztem a statisztikát. Nem használtam a Vibert, illetve egyszer beléptem a főoldalra. A fogyasztás: 1.26MB előtér, és 22.29MB(!) háttér. Most beállítottam, hogy csak WiFi-t használhat, de ez nem megoldás. Nálatok nincs ilyen anomália?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6471) Donki Hóte válasza prozodus (#6469) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tabletről már régen unistalláltam, mostmár a két teló pingpongozik egymással, csak az egyiken megy a Viber, de csak addig, ameddig a másikon újratelepítem a vibert :O

Hol találom ezt a kizárólagosság opciót?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6472) bcl válasza Donki Hóte (#6471) üzenetére


bcl
senior tag

Várj, két telefonon sosem ment egyszerre, és nem is fog!

Ez nem bug, hanem feature, és mindig is így volt

[ Szerkesztve ]

(#6473) prozodus válasza Donki Hóte (#6471) üzenetére


prozodus
őstag

Pontosan, 2 telón nem engedte sosem :D
Szívás, de ez van.
Csak tabletre v pcre engedi még egy példányban.
A tableten láttam ilyen kizárólagost, amikor telepíted, pontosabban, amikor aktiválod, akkor kérdezte. De apropó, az utsó alkalommal, 1-2 hete, nekem se kérdezte, tavaly még igen, lehet, h kivették belőle?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6474) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Köszi a választ mindenkinek, akkor marad egy telefon, meg egy tablet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6475) prozodus


prozodus
őstag

Nekem viszont más szempontból megy agyamra a viber... Nincs nagy jelentősége a dolognak, inkább csak az bosszant, h nem értem... És most szinte a szemem előtt követte el...
Van vki, jelentősége nincsen, csak annyiból, h csak ezzel az egy személlyel csinálja nekem a viber, h kiírja ugye, h mikor volt utoljára elérhető. Korábban írta, h x óra y perc. Nemrég meg, h z perce, tehát olvasta a vibert, ez eddig ok. Elkezdek küldeni neki vmit, és hirtelen azt látom, h már megint x óra y percet ír ki, mintha nem is lett volna bent a viberen... És ezt rendszeresen elköveti a viber, sőt van, amikor többnappal visszadobja, holott mindennap használja, többször is a nap folyamán... Tök rejtélyes, és nem sok ötletem van, h miért csinálja, és miért csak nála, másnál nem, v csak nagyon ritkán, és nem veszem észre.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6476) Viktor0610 válasza prozodus (#6475) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tippre több eszközön használja (pl. teló + PC vagy teló + tab), és mikor az egyikről belép, az utoljára elérhető státusz meghülyül.
De aztán lehet, teljesen más az ok. :D

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6477) prozodus válasza Viktor0610 (#6476) üzenetére


prozodus
őstag

Biztosan más, mert csak a telón használja.
Az jutott még eszembe, h esetleg törli a csevegést/üzenetet vkinél, és az dobja vissza az azelőttire, de azt sem szokta. Ezért rejtélyes annyira.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6478) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok, felmondott telószámról valaki viber üzenetet tudott küldeni nekem, tehát valamiért a régi szám alapján valaki látja az akkori tulaj kontaktjait is, az is lehet, az üzeneteket is. Hogy lehetne így utólag deaktiváltatni a régi telefonszámhoz tartozó viber adatokat? A vibernél csak tudásbázist látok, kapcsolatot valami intézkedni képes emberre nem...

(#6479) Viktor0610 válasza mikk2000 (#6478) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A következő aktiválásig tudja használni a Vibert a közben megszüntetett telefonszámmal.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6480) mikk2000 válasza Viktor0610 (#6479) üzenetére


mikk2000
őstag

Köszi, de kicsit részletesebben, mert nem értem ki mit tud használni...

(#6481) Viktor0610 válasza mikk2000 (#6480) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, félreértettelek, de arra gondoltam, ha az utolsó Viber aktiválást követően akkor is tudja használni a Vibert a használó, ha közben a telefonszám megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6482) mikk2000 válasza Viktor0610 (#6481) üzenetére


mikk2000
őstag

Biztosan. Írom érthetőbben.

"A" felhasználó megszünteti a mobilszámát (felmondja a szerződést) de a vibert nem deaktiválja.

Én mint "A" ismerőse, észlelem hogy üzenetet kapok a megszüntetett számáról, ami arra utal, hogy a megszüntetett szám újra aktiválásra került (nevezzük "B"-nek a telefonszám új tulajdonosát), és a viber valamiért úgy hiszi, hogy '"A" folytatja tevékenységét, mivel "B" látja "A" korábbi kontaktjait (engem biztosan). Az üzenet jellegéből amit kaptam, szerintem "B" a korábbi üzeneteket is látja.

Szóval "A" felhasználó hogyan tudná deaktiválni az eredeti telefonszámán levő viber fiókot, hogy mind a kontaktok, mind az üzenetei tűnjenek el, és "B" ne használhassa tovább?

(#6483) Viktor0610 válasza mikk2000 (#6482) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem sehogy.
Vagyis a Viberrel kellene ezt megbeszélnetek.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6484) mikk2000 válasza Viktor0610 (#6483) üzenetére


mikk2000
őstag

...és ahogy a kezdő hozzászólásban megírtam, nem látok rájuk kontaktot hogy megbeszélhessük, tehát hogy tudom velük felvenni a kapcsolatot?

(#6485) Viktor0610 válasza mikk2000 (#6484) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs elfelejtettem linkelni: [link]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6486) prozodus válasza mikk2000 (#6482) üzenetére


prozodus
őstag

Nem érted? A vibernek smi köze a telszámhoz. Ha létrehoztad a fiókot, akkor az addig létezik, amíg meg nem szünteted, v a viber elő nem ír egy kötelező ellenőrzést vmelyik frissítésnél, mert akkor telszám híján behal a fiók is. És ha újraéled a szám, az új tulaj tudja használni.
A már nem tud csinálni smit. Ezzel elkésett.
De egyáltalán hogy kerül(né)nek B-hez az ominózus adatok, mert alapesetben egyáltalán nem kerülnek oda, egy szűz vibert kap. Elvileg te kaphattál egy értesítést, h a szám újra viberen van, de ő rólad smit...
Ez max akkor történhetne meg, ha A felhőben tartotta a dolgait, amit automatikusan szinkronizált a viber. Ezt is törölni kell(ett volna).
Mondjuk, sztem többet tudnánk segíteni, ha leírnád rendesen, h mi történt :D
Mondjuk, szép is lenne, ha A csak úgy deaktiválni tudná B fiókját... Ugye, nem gondoltad komolyan???

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6493) Magnat válasza prozodus (#6486) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem felhőből sem tudja B visszatölteni A csevegési előzményeit, mert az (Android esetében) a Google Drive-ba szinkronizál és kliens oldalon tölti vissza az előzményeket, tehát B telefonjának A Google accountjához kellene jogának lenni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6494) prozodus válasza Magnat (#6493) üzenetére


prozodus
őstag

Sztem se, de ez az egyetlen, amit el tudok képzelni vmi baki folytán.
Egész másra gyanakszom, h mi történhetett. Csak ahhoz tudni kéne még jópár részletet, h biztos legyen, h úgy van, abban viszont ő maga lenne a ludas.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6495) Macika66 válasza Magnat (#6493) üzenetére


Macika66
addikt

Egy hívószám 6 hónapig inaktív. Ha ezen idő után kiadják a számot, és az új tulajdonos telepíti a Vibert, akkor megkapja a számra az igazoló SMS-t. Ez így is a korrekt.

Mentést visszaírni KEVÉS a hívószám birtoklása / ismerete.
Tudni kellene hozzá, melyik Google Drive fiókba történt a mentés, annak pedig a jelszavát is ismerni kell.

Egyetlen esetben lenne lehetséges ELMÉLETILEG hozzáférni mások history-jához, ha a hívószám lekapcsolása után fél évvel ugyanabba a készülékbe kerül vissza ugyanaz a SIM ÉS nem lett resetelve a készülék, megmaradtak a viberben a Google Drive hozzáférési adatai is...

Ez gyakorlatilag leehetetlen...

Szerintem....

(#6496) Magnat válasza Macika66 (#6495) üzenetére


Magnat
veterán

Ööö ... nem ezt írtam én is? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6497) Macika66 válasza Magnat (#6496) üzenetére


Macika66
addikt

Lehetséges, akkor félreértettem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.