Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) snakebait válasza liksoft (#6396) üzenetére


snakebait
senior tag

Üdvözletem!
Nem tudom megválaszolni ezt a kérdést, nem is foglalkoztam ilyesmivel vagyis, hogy ment-e a viber vagy nem. Azzal meg pláne nem, hogy mentést állítsak vissza. Ha valamiért újra kellett raknom a vibert(új telefon, szoftver reszet) mindig tiszta lappal kezdtem, nem érdekelt az addig lefojtatott viber csevegések.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6402) Magnat válasza bcl (#6400) üzenetére


Magnat
veterán

Annyiban vitatkoznék az adatokhoz való hozzáférés tekintetében, hogy ahogy te is mondtad, hozzáférhetsz az adataidhoz bármikor: az alkalmazáson keresztül. Sztem az egyáltalán nem felháborító _általában_, hogy közvetlenül nem tudsz hozzáférni az alkalmazásadatokhoz: gondolj csak bele, h pl egy játékállást mennyivel egyszerűbb lenne megbuherálni mondjuk úgy, h végtelen pénzed legyen, aztán visszatöltöd a megmókolt állást és te vagy a király a játékban.
Ha pedig törlöd a Vibert (vagy ha nem akkor is) a Driveról tudod törölni az adatokat.
Alapvetően engem is bosszant, hogy nem lehet menteni a beszélgetéseket, de nem hinném, h erre a Vibert bármi is kötelezné.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6403) Márton


Márton
nagyúr

Az miért van, hogy évekig jó volt, de pár hete feltűnt, hogy ha jön egy üzi, elolvasom pc-n, akkor a telón nem tűnik el az értesítés, a led továbbra is jelzi, hogy új üzenet, holott már rég válaszoltam is rá?.. :U
Elvileg nem állítottam, frissítettem semmit, egyszercsak feltűnt és bosszant.
Mondhatnánk, hogy Viber hiba/beállítás, de sajna a face messenger detto ugyanezt teszi.
Valamit az androidban lehetne állítani ezzel kapcsolatban? Pedig nem turkáltam ott sem..
köszi ha van tipp!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6404) varfalvimike


varfalvimike
csendes tag

Sziasztok, történt valami változás iPhone dual SIM ügyben? Nem akarom elhinni hogy 2022 -ben nem lehet megoldani egy privát és egy céges fiók kezelését. Akár egyben is, mint a Gmail-ben.. előre is köszi! :R

(#6405) Viktor0610 válasza varfalvimike (#6404) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez sosem működött a Vibernél. Max.ha klónoztad az appot (droidon).

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6406) varfalvimike válasza Viktor0610 (#6405) üzenetére


varfalvimike
csendes tag

Tudom... :( tudtam... 2 év droid után tértem vissza iPhone -ra, mertem remélni, hogy hátha működik már. Droidok, klónozva hibátlan volt.
Egyszerűen nem értem, hogy másoknak ez miért nem hiányzik (WhatsApp, társai dettó) és miért nem lép ez ügyben az Apple. Mert szerintem ha lenne api hozzá, akkor nem lenne akadálya.

(#6407) Macika66


Macika66
addikt

Az is érdekes, hogy az adatmentés nem működik a két platform (Android->IOS, IOS->Android) között...

(#6408) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Iphone készüléket váltottam (almán belül maradva).
Mindent át tett az itunes mentésből, egyedül a viber-nél kérte a mobilszámom, meg hogy az sms-ben küldött kódot adjam meg.
Eddig OK.
Utána meg ragaszkodik a nevem, születési dátumom és egy email megadásához.
Évekig használtam az előző iphone-non úgy, hogy ez nem volt megadva.
Nem enged tovább. Mi ez egyáltalán? Mit akar vele kezdeni? Hát nem a hívószámomról azonosít? A partnernél meg elvileg az jelenik meg névnek, ahogy ő eltárolt a kontaktokban.

Én azt hittem, hogy platformon belül pl. nem üzen a partnereknek, hogy én is elérhető vagyok, ha már korábban is az voltam az iphonon. Ez így van?

(#6409) Keef_Lee válasza Keef_Lee (#6408) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ezt írja a Viber Supportban:
Do I have to provide name? No.
Do I have to provide my date of birth? No.
Do I have to provide my email adrdress? No.

Akkor miért nem enged tovább, ha nem adom meg?
Hogyan kell tovább lépni?

(#6410) sandró60


sandró60
addikt

A Viber Pc- ma frissített :W
A listába nagyon sok hívást is betett amit több hónapja használtam.
Blokkolni lehet,de törölni nem.
Mit tudok csinálni a Régebbi Viber instalálásán kivűl? :F

(#6411) Joker88


Joker88
őstag

az mitől lehet,hogy a Viber , Android-mobilon nem küldi el az üzenetet? csak egy óra jelenik meg az üzenet jobb alsó sarkában,majd fél nap múlva kidobja az értesítést,hogy a személynek az üzenet küldése siekrtelen..
Több személynél,kontaktnál is próbálkoztam,mindenkinél sikertelen a küldés.. :(((

In loving memory of Garrett Lockhart

(#6412) Viktor0610 válasza Joker88 (#6411) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak tipp.
Ha Yettel, és mobilneten használod, nézd meg az APN protokollját. Ha nem IPv4, akkor állítsd át arra.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6413) Joker88 válasza Viktor0610 (#6412) üzenetére


Joker88
őstag

nem,vodafone.. és otthon ugye WiFi..de mindenhol dettó halott..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#6414) janakbacsi


janakbacsi
őstag

asztali viber alkalmazás hol kiírja a kontaktok neveit, hol csak a telefonszámokat jelzi. ez miért van vajon? találkozott már valaki ilyennel?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#6415) sandró60 válasza janakbacsi (#6414) üzenetére


sandró60
addikt

Csak nem az utolsó frissítés óta tapasztalod :F
Nálam még a több hónapja hívott és a nem hívott számokat is kiírja :W
A telefonon jó minden,de az asztalin szerintem a következő frissítés fogja orvosolni-vagy nem :W

(#6416) sandró60 válasza sandró60 (#6415) üzenetére


sandró60
addikt

Ja azt elfelejtettem,hogy,ha az "üzenet"írásra ott fent jobboldalon a "ceruza"ikon kattintok akkor van ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#6417) Bibby


Bibby
addikt

Ha törlöm az applikációt a telefonon, az okoz bármit?
Úgy értem hogy kb egy hétig letörölném, majd visszatelepíteném, ezt a "túloldalon" lehet észlelni? Nem szeretném ha a csoportokból kiléptetne vagy ilyesmi.
Gondolom hogy nem, hiszen amikor másik telefonra telepítem ott is megjelenik újra minden.

Ελευθερια η θανατος

(#6418) devil-k válasza Bibby (#6417) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem fog kiléptetni a csoportból, ha csak törlöd az applikációt.

- mozi bolondéria -

(#6419) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

ios-en hogy tudom a felső sorból eltüntetni a jegyzeteim menüpontot?

(#6420) devil-k válasza KrAt (#6419) üzenetére


devil-k
nagyúr

Balra húzás, rögzítés ki. :)

- mozi bolondéria -

(#6421) KrAt válasza devil-k (#6420) üzenetére


KrAt
veterán

Bahhhhh, mindenhogy próbáltam már... :D

Köszi, a kezdő... :D

(#6422) Joker88 válasza Viktor0610 (#6412) üzenetére


Joker88
őstag

na,tegnap írtam a Viber supportnak..

" Hello, Your number was blocked on Viber because it was reported as a source of spam or as a result of unusual activity. The account has been automatically added to a block list and can not be unblocked. No further information is available at this time. Please do not reply to this e-mail. "

gondolom,ez kb azt jelenti hogy végleg bannolták a számom :D
csak kérdés,hogy miért? Alig használtam a szolgáltatást,talán hetente 1x -2x :D

In loving memory of Garrett Lockhart

(#6423) Magnat válasza Joker88 (#6422) üzenetére


Magnat
veterán

Itt is írta a kolléga ugyanezt: [link]
Mondjuk én rákérdeznék, h lehet-e tudni, h pontosan milyen eszközről mentek a spam üzenetek, hátha kiderül, h pontosan miféle vírus küldözgeti.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6424) Bibby válasza devil-k (#6418) üzenetére


Bibby
addikt

Azért érdekesen működik.
Amikor letöröltem akkor csináltam előzmény mentést, és most visszatöltöttem. Ez eddig rendben, megvan minden előzmény, viszont ami az elmúlt napokban jött üzenet azt nem kaptam meg.
Asztali gépen meg ott vannak a heti üzenetek is, de ott meg inkább összevissza vannak az előzmények.

Ελευθερια η θανατος

(#6425) BluEyes


BluEyes
őstag

Tegnap este újraraktam a telefonom, és a Viber képtelen aktiválódni a friss rendszeren, "Aktiválás sikertelen". A reset előtt még jól működött a program a telefonon, a pécémen most is megy, szóval nem értem. Mi történik?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6426) BluEyes válasza BluEyes (#6425) üzenetére


BluEyes
őstag

Látom itt lejjebb hogy volt ilyen másnak is. Van remény?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6427) Viktor0610 válasza BluEyes (#6425) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vedd fel velük a kapcsolatot.
Nekem egyszer volt ilyen gondom, akkor szinte azonnal küldtek vagy SMS-t, vagy jött a hívás. Nem emlékszem már, melyik.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6428) zsola400 válasza BluEyes (#6425) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nincs rootolva a teló, MHPC modul?

[ Szerkesztve ]

(#6429) BluEyes válasza zsola400 (#6428) üzenetére


BluEyes
őstag

zsola400:
Szia, nincs rootolva.

No, a Viber válaszolt, aszondja náluk nem vagyok tiltólistán, ami jó hír. Arra biztat, hogy ellenőrizzem a követelményeket, ami bőven megvan.

Ami megtettem ma:
Újból reseteltem a telefont. Megkértem a Yetteltől sms-ben a készülék beállításokat, amit telepítettem is, tehát a beállítások rendben vannak. Frissítést futtattam.
Próbáltam a legfrissebb Vibert, majd próbáltam egy régebbi, másfél éves verziót is. Próbáltam wifivel, majd Yettel és Voda hálózaton.
Mindig ugyanaz a vége, aktiválás sikertelen. A mobiladat forgalom se nőtt a próbálgatások alatt.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6430) nullpoint válasza BluEyes (#6429) üzenetére


nullpoint
senior tag

Másik telefonba át tudnád tenni a simet és úgy vibert aktiválni?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6431) BluEyes válasza nullpoint (#6430) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, még ez volt hátra. Egy másik készüléken próbáltam aktiválni a számomat. Namostan azon se sikerült, szóval mégse a telefon a kuka.

A Telenor-Yettel átállás nem okozhatott valami gebaszt az erőben?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6432) nullpoint válasza BluEyes (#6431) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ez jó kérdés. Ha van rá kapacitásod, menj be és cseréltess simet, hátha az megoldja. Ha igen, majd írd meg.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6433) Viktor0610 válasza BluEyes (#6431) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem hinném.
Olyan rendszereket nem érintett a névcsere.

Meg akkor többen panaszkodtak volna.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6434) BluEyes válasza Viktor0610 (#6433) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez is igaz. Nem bánnám pedig, ha bármi logika lenne a dologban, mert akkor lehetne agyalni a megoldáson. De így vakon vagyok teljesen. Bár most úgy vélem, mégiscsak a Viber tilt le valamit. Rájuk kell írjak megen.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6435) BluEyes válasza BluEyes (#6434) üzenetére


BluEyes
őstag

Na azt írja, hogy akko mostan resetelték a fiókomat, várjak 12 órát, aztán hajrá. Mondjuk a pécén meg megy a viber, nem tudom arra mi vonatkozik, azt is leállítsam-e vagy mi legyen.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6436) Viktor0610 válasza BluEyes (#6435) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ami működik, azt nem bántjuk. ;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6437) BluEyes válasza Viktor0610 (#6436) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez igaz :)
Na szóval nem akarja az igazságot ez a fránya program. Teljesen érthetetlen. Semmiféle konstellációban nem sikerül aktiválni.
Illetve egy ígéretes próbálkozásom volt, a BlueStack droidemulátort felraktam a W10-re, vibert rátelepítettem, na az legalább eljutott a QR kód feldobásáig, amit persze telefon híján nem tudtam beolvasni, de legalább valami már történt. Persze lehet, hogy a beolvasásnál hasalt volna el a dolog.
Olyan, mintha a készülék, és a telszám is le lenne blokkolva valahol a rendszerben. De hol?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6438) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Az előbb találtam a Reddit-en, és működik!!!!! :C :R
Aki a mentést hiányolja - pontosabban az üzenetek exportálásának lehetőségét, annak itt a megoldás. Én 3 éve dühöngök emiatt...
Ezt a sort be kell írni a jegyzetek csevegésbe (és elküldeni, persze):

viber://more/email_message_history_on

És örülni :) - ezután megint megjelenik a
Beállítások - Hívások és üzenetek menüben az Üzenetnapló elküldése emailben opció, és pontosan ugyanúgy működik, mint régen. Elkészit egy zip fájlt, benne a csevegésenkénti csv fájlokkal.

[ Szerkesztve ]

(#6439) Magnat válasza bcl (#6438) üzenetére


Magnat
veterán

Nálam (Galaxy S10 Light) nem műxik sajnos.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6440) BluEyes


BluEyes
őstag

És... akkor mostantól él megint a Viber a telefonomon. Tegnap este még tagadott, ma meg elsőre végrehajtotta az aktiválást.
Köszi a topicnak a segítő szándékot! :R

Az összeesküvés-elméletemet csak óvatosan írom le, mert bizonyítani nehéz lenne, de szerintem érdemes megfigyelni, hogy a magyar választások elmúltával egyből feléledt az alkalmazás. Nyilván véletlen az egybeesés. Ja nem?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6441) Magnat válasza BluEyes (#6440) üzenetére


Magnat
veterán

Tuti nem ... ha lett volna még vagy 10 hozzád hasonló ember itt a topikban akkor talán, de sehol máshol nem hallottam hasonlót.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6442) liksoft válasza bcl (#6438) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R :R :R :R :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6443) bcl válasza Magnat (#6439) üzenetére


bcl
senior tag

Szerintem ott valami más gond lesz! Nekem is Samsung van (Fold3), és ott jó volt. Az S10 meg szoftveresen annyira nem különbözik. (N10+ volt az őszig)
Tehát még egyszer: beírtad a jegyzetekhez, és el is "küldted"? AKkor meg kéne jelennie az opciónak ott, ahol régen is volt.
Talán a VIberből kiléptem, meg vissza. Esetleg újraindítás volt?
A redditen nem is írtak telefon típust, szerintem ez attól független dolog kellene, hogy legyen!

...mondjuk a Viber tud csodákat, mint láttuk lejjebb is, a napokban...

(#6444) Magnat válasza bcl (#6443) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja, volt kilépés, restart, minden ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6445) Viktor0610 válasza Magnat (#6444) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én rákattintottam a jegyzetbe beírt viber://more/email_message_history_on üzenetre, és be is kapcsolta a funkciót, plusz oda is navigált. :K
Poco X3 NFC, droid 11.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6446) Magnat válasza Viktor0610 (#6445) üzenetére


Magnat
veterán

Bazz, most rányomtam és engem is odatett és meg is jelent ... akkor ezexerint nem elég beírni és elküldeni, hanem rá is kell nyomni ;)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6447) bcl válasza Viktor0610 (#6445) üzenetére


bcl
senior tag

őőő... hááát... izé... bevallom, fogalmam sincs, hogy rákattintottam-e, vagy nem... :DDD
De a lényeg, hogy megoldódott! :)

Nekem nagyon kellett már, és így valahogy, a tavasszal lesz 3 éve, hogy kikerült ez az opció, nagyon haragudtam érte.

(#6448) Magnat válasza bcl (#6447) üzenetére


Magnat
veterán

igen, köszi a tippet!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6449) liksoft válasza bcl (#6438) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Ismét köszönöm, végre van mentési lehetőségem.
Amit tapasztaltam:
1. Igen, nem elég beírni, rá is kell kattintani.
2. Telefonon működik, a mellette párhuzamosan használt PC kliensen nem.
3. Első lépésben egy ZIP file-ba csomagolja kapcsolatonként külön-külön.
4. Ahogy elkészült a ZIP, felajánlja, hogyan tovább azzal. Mail vagy egyebek.
5. A beszélgetések CSV formátumúak.

És most jönnek a kérdéseim:
1. Hogyan lehet ezt a mentést visszatölteni?
2. Hogyan és mivel lehet jól olvashatóan megnézni a CSV-t? Ugyanis tele van formátumozó és vezérlő hivatkozásokkal.

És még egy plusz:
Ilyent is találtam.
https://backup-text-for-viber.soft112.com/
https://apkpure.com/backup-text-for-viber/com.smeiti.vbtotext
Viszont régi, és az "áruházban" sincs már. Lehet az újabb verziókkal nem is megy. Viszont ebben van formátum választás a mentéshez.

Telefonom amin sikerült Redmi 7A. (Gondoltam ez is info. :) )

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6450) Viktor0610 válasza liksoft (#6449) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

1. Szerintem sehogy. A menüpont csak küldést ír, visszatöltést nem. (Max. egy másik viber://... paranccsal.)
2. Pl. Excel.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.