Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6502) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezt a stílust és a személyeskedéseket mindenki nagyon gyorsan hagyja abba!

Következő elkövető pihenni fog!

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6504) pimmi


pimmi
senior tag


Viber jegyzetek törlése
:F

.2018.03.06.-án stroke-ot kaptam,korlátozottan tudok beszélni,nehezen tudok kommunikálni.
Ettől függetlenül ha bármiben tudok segíteni,bárkinek szívesen ha kicsit korlátozottan is.köszönöm a türelmét és megértését.

(#6505) mikk2000 válasza pimmi (#6504) üzenetére


mikk2000
őstag

A volt főnököm is évekig kínlódott a beszéddel agyvérzés után, ez általános szerintem. Ha jól értelmezem a kérdésedet, és a képernyőmásolat alakjából úgy látom ez mobiltelefon, na annál az ujjaddal addig nyomod az általad bekarikázott "jegyzeteim" sort, amíg fel nem jön egy menü, ahol az egyik menüelem az lesz, hogy "csevegés törlése", és ha tényleg azt szeretnéd, akkor nyomj rá. A teljesség kedvéért megjegyzem, hogy PC-n meg egérrel kell fölé állni, és erre kuka jelenik meg bal oldalt.

(#6506) pimmi válasza mikk2000 (#6505) üzenetére


pimmi
senior tag



:Y :Y :W
:F

(#6507) mikk2000 válasza pimmi (#6506) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt nem mondtad, hogy az a problémád, hogy megtaláltad hol lehet törölni, de mégse törli.

Amúgy pont az a kép maradt ki, hogy ha rányomsz egyébként a jegyzetekre, akkor benne levő tartalom ugyanúgy ott van? Mert ha csak "üresen" marad ott a jegyzetek, az végülis nem zavaró, és nem is hiba szerintem. Később a viberen belül a további/jegyzeteim-re kattintva úgyis kirakja a csevegés ablakba, ahol most is van. Meg kell tanulni vele együtt élni. Sőt olyan menü is feljön ami nálad is látszik, hogy "rögzítés feloldása", ekkor feltételezem nem legfelül lesz, ha jön új beszélgetés, hanem egyre lejjebb kerül majd.

(#6508) Viktor0610 válasza pimmi (#6504) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez Viber bug.
Nálam is ilyen.

Annyit tehetsz max., hogy leveszed róla a rögzítést, és akkor nem lesz legfelül, ha nem írsz bele, de törölni nem lehet.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6509) Macika66 válasza Viktor0610 (#6508) üzenetére


Macika66
addikt

Ez nem bug, ez szándékos, a jegyzeteket nem lehet törölni, csak hagyni elsüllyedni vagy kitűzni előre....

És ez jó is így szerintem....

(#6510) Viktor0610 válasza Macika66 (#6509) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Na jó, de egy időben lehetett törölni, és akkor a beállítások között még megvolt. :K
Ha nem bug, akkor elég érdekes és tolakodó feature. ;] Pláne, hogy törlés után újra elsőnek kitűzve tér vissza.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6511) mikk2000 válasza Viktor0610 (#6508) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem hinném hogy általános bug lenne, mert nálam pl. jó, tehát ha kitörlöm eltűnik, még telefon újraindítás után sem kerül vissza. Valószínű android verzió függő ez a hatalmas "probléma".

(#6512) Viktor0610 válasza mikk2000 (#6511) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, teszem hozzá, akkor kerül elő újra, ha a menüben rákattintok a jegyzetekre.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6513) Macika66 válasza Viktor0610 (#6512) üzenetére


Macika66
addikt

Jaaaaaaa..... :DD :DD :DD :DD :DD

(#6514) pimmi válasza Viktor0610 (#6508) üzenetére


pimmi
senior tag

Annyit tehetsz max., hogy leveszed róla a rögzítést, és akkor nem lesz legfelül, ha nem írsz bele, de törölni nem lehet.
:R
mikk2000
Viktor0610
Macika66
:R

(#6515) AcCEsS válasza AcCEsS (#6470) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Megválaszolom magamnak: a Viber kb. 1-1,2MB forgalmat csinál percenként mobilinterneten sima beszélgetés esetén. Összehasonlítva, a Messenger ugyanilyen típusú felhasználással jóval kisebb adatforgalmat generál, a különbség kb. két és félszeres a Viber rovására. Ez régebben biztosan nem volt így, de lehet, hogy egy újabb verzió esetén módosulni fog ez az érték...

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6516) prozodus válasza AcCEsS (#6515) üzenetére


prozodus
őstag

A viber -hacsak el nem cseszték a fejlesztést-időközben, jóval kevesebbet. Tavaly(-előtt) rengeteget foglalkoztam ezzel, és mértem, mert sokórákat beszéltem (külföldön), de más okból is, és a pontos értékekre ugyan nem emlékszem, de tuti, h 1MB/p alatt volt.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6517) Viktor0610 válasza prozodus (#6516) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a hangminőség jobb lett, ezért többet eszik.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6518) prozodus válasza Viktor0610 (#6517) üzenetére


prozodus
őstag

Hol lett jobb??? :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6519) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Csináltam egy biztonsági mentést drive-ba de nem találom az eredményét sehola drivon belül. működik ez a funkció vagy én keresem rossz helyen a mentés eredményét?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#6520) bcl válasza marec1122 (#6519) üzenetére


bcl
senior tag

Nem fogod látni, csak a Viber. Pár hónapja volt róla szó, ott többet írtam róla

(#6521) marec1122 válasza bcl (#6520) üzenetére


marec1122
senior tag

akkor az a kérdés hogy egy adott beszélgetést ki lehet e menteni és keresni benne vhogy?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#6522) Viktor0610 válasza prozodus (#6518) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem használok ilyesmiket (csak csevegés megy az appal), csupán ötletelek. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6523) bcl válasza marec1122 (#6521) üzenetére


bcl
senior tag

(#6524) AcCEsS válasza prozodus (#6516) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Az asszony munkahelyén nem túl jó a térerő, és egy ideje többen panaszkodtak arra, hogy a Viber sokkal jobban akadozik beszéd közben, mint a Messenger. Ezért gondolom, hogy növelték a bitrátát, vagy CBR-ben és nem VBR-ben megy a kódolás, emiatt a beszéd közbeni "csend" is nagy forgalmat csinál...:U,

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6525) marec1122 válasza bcl (#6523) üzenetére


marec1122
senior tag

köszönöm de sajnos nem működik :S

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#6526) Viktor0610 válasza marec1122 (#6525) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Működik az.
Rá is kell kattintani a beírt szövegre. :K

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6527) marec1122


marec1122
senior tag

ohhh, igen úgy próbáltam de pc-n. telón bevált köszönöm. :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#6528) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Ezt az üzenetet ma délelőtt óta dobja fel minden üzenetíráskor. Ahogy nézem, egyenlőre csak a tesómnak írtaknál! Másnál esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#6529) prozodus válasza Faterkam (#6528) üzenetére


prozodus
őstag

Nem kapcsoltad be véletlen a helyküldést?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6530) Viktor0610 válasza Faterkam (#6528) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ki van kapcsolva a telón a GPS, de a Viberen belül a beszélgetés beállításai között be van kapcsolva a Tartózkodási hely csatolása
minden esetben lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6531) Faterkam válasza prozodus (#6529) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem, semmit, egész délelőtt írtam a húgomnak, közben egyszer kérte a helyadatokat hogy engedélyezzem. Elutasítottam és utána már ezt dobta fel. De csak a tesómnál.

(#6530) Viktor0610: nem volt kikapcsolva a GPS, mert előtte a telómmal navigáltunk. Nem volt bekapcsolva a helyküldés, mert csak egy személynél csinálta ezt, akivel épp beszélgettem. Mérgemben letöröltem, újra tettem, és helyreállt.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#6532) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Ez a fő Viber topik?

remélem...

Történt egy komoly probléma.

Egy SIM-kártya nélküli mobiltelefonomra (legyen: TEL-2) feltelepítettem a Vibert. Azonosításhoz a rendszer kérte, hogy SMS-kódot küldhessen. Ehhez a rendes mobiltelefonomban lévő számomat adtam meg (legyen TEL-1). Meg is jött az sms.
Beírtam az sms-ben kapott kódot TEL-2-be. De ott nem jelentek meg a korábbi beszélgetések, csak a címjegyzék. Ugyanakkor a TEL-1-ben eltűntek a korábbi beszélgetések, mintha kijelentkezett volna azzal, hogy más készülékben adtam meg a kódot. GRRR!

Ezután eltávolítottam TEL-2-ről a Viber alkalmazást.
De TEL-1-en nem tudtam használni. A használathoz oda is kellett kérni kódot. Ezután TEL--1-et megint tudtam hasznáni. Viszont nincsenek meg a korábbi beszélgetések, de még a csoport sem, ahova többen írtunk. :W

Elő lehet hívni ezeket a már nem látszó korábbi beszélgetéseket? Mert az biztos, hogy nem a telefonon volt tárolva, hanem egy szerveren. És én nem töröltem őket törlési szándékkal.

(#6533) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Előzőhöz:

És persze nem tájékoztat a rendszer előtte TEL-2-re történő kód beírása előtt, hogy ez az akció az összes csevegést.
Mert akkor nem kezdtem volna bele a műveletbe.
Rohadjon meg!

[ Szerkesztve ]

(#6534) Magnat válasza Rodzser Mór (#6532) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

be volt állítva mentés vmilyen cloudba (Google, Huawei, Apple)?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6535) mikk2000 válasza Rodzser Mór (#6532) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem is volt a viberrel gondom, sőt súlyos gond, ami megkérdőjelezi a viber létét egyáltalán.

Viszont amit itt előadtál, elég kacifántosnak tűnik. Magyarul egy SIM kártya nélküli telefonban szerettél volna vibert használni, holott a program használatához alapfeltétel, hogy legyen SIM a készülékben (hiszen az az azonosítója). Tehát úgymond meg akartad "hekkelni" a rendszert hogy a feltételeket megszegve használhasd a vibert. Innentől kezdve sajnos a háborgásnak különösebb indoka nincsen. Egy készüléken deaktiválni kell a vibert hogy a másikon használhasd, és az nem baj, hogy a csevegési előzményeket nem látod, mert lehet hogy nincs is hozzá közöd (értsd később megkapta a telószámodat más - és tök mindegy ez kinek köszönhető valójában). Aztán meg megint kavarás történt részedről, aminek a vége, hogy sehol nincsenek meg a beszélgetések.

Egy SIM kártya 3000 ft körül megvan lebeszélhetőséggel (1 év), és akkor nincs ilyen hekkelés probléma miatti anomália. Persze ha szeretsz dühöngeni, ezer féle dolgot lehet találni amin lehet, néha a legegyszerűbb dolgok sem működnek (feltehetsz mondjuk egy linuxot hogy értsd miről beszélek).

PC-n lehet használni vibert úgy, hogy értelemszerűen nincs SIM kártya, de akkor nyilván a telefon VIBER fiókjával működik együtt.

Hekkelések (ami nem támogatott dolog ügye) előtt érdemes lehet biztonsági mentést csinálni, ami magában foglalja a beszélgetések mentését is (pl. google drive-ra), így ha valami gáz van, és nem lett teljesen szétcseszve az account, akkor vissza lehet tölteni.

(#6536) Magnat válasza mikk2000 (#6535) üzenetére


Magnat
veterán

:C
Mindig is működött a Viber úgy, hogy nem abban a telefonban van a sim kártya mint amivel használod ... és nem a "hekkelés" miatt szálltak el az előzmények, hanem mert telefonból egyen futhat egyszerre 1 account és amikor a másikra feltette, a régiről törlődött... egyébként ha volt felhős mentése, még az is lehet, h vissza lehet tölteni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6537) prozodus válasza mikk2000 (#6535) üzenetére


prozodus
őstag

Ne terjessz hülyeségeket! NEM FELTÉTEL A SIM A TELEFONBAN, SIMNÉLKÜLI TELEFONBA IS LEHET TELEPÍTENI, NEM TÖRTÉNT SMI HEKKELÉS, SEM ANOMÁLIA.
Ez egyszerűen ÍGY működik.
Tökéletesen működik simtelen telefonban is, másszámú sim betételénél pedig rákérdez, h át akarod-e arra a számra váltani a vibert, ilyenkor az előzményeket megőrzi, akár váltasz, akár nem. Új sim akkor kell neki, ha 2 különszámú vibert akar.

Teljesen normális telepítés történt, csak ott követte el a hibát, h nem kérdezett rá előtte, h 2 telefonban is benne lehet-e a szám, mert (és ez sejthető minden ilyen appnál, h) NEM, és mindig az új(abb) telepítés él az adott számra. És ha a régi számon akarja a vibert, akkor előszöris át kell menteni az előzményeket, ha meg akarja tartani. Ezt mulasztotta el.

Pont nemrég tárgyaltuk itt ki részletesen, h hány kütyün használható, nem is írom le újra.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6538) prozodus válasza Magnat (#6536) üzenetére


prozodus
őstag

Ha volt felhőben, akkor talán felajánlja a szinkronizálást, legalábbis a laptopnál biztosan, de telefonos másodtelepítésnél vannak kételyeim, mert ott az elsőt egyben kilövi, de EZT még sosem próbáltam, se felhővel, se anélkül, pont azért, mert még akartam az előzményeket, és előbb átcseréltem a számot a régi telón.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6539) Magnat válasza prozodus (#6538) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja én sem próbáltam még így, azért írtam, h még az is lehet ;)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6540) prozodus válasza Magnat (#6539) üzenetére


prozodus
őstag

Viszont vmit (v mindent? (a konteósok szt tuti)) biztosan tárol deakt után is vhol, mert tegnap is újraraktam egy tartalékszmámot olyan telóra, amin ez a szám sosem volt, és bedobta a nevet meg a képet.
De beszélgetéseket nem.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6541) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Köszi a válaszokat.
Régebben androidos SIM-nélküli (azaz nincs is lehetőség SIM-et tenni bele) tableten és a TEL-1 mobiltelefonomon is működött párhuzamosan (mondhatni egyidejűleg) a viber. És láttam mindkét helyen a legutóbbi csevegéseket is. Emiatt nem merült fel bennem, hogy az aktívan használt TEL-1-ről törli a csevegéseket, ha TEL-2-n is használni akarom.

Ilyenkor a program figyelmeztethetett volna, hogy törölni fogja a TEL-1-en lévő csevegéseket és mentsem le a google drive-ra.

Egy régebbi mentésem van szerintem google drive-on, 1 évnél is régebben menthettem, de azóta keletkeztek olyan szöveges üzenetek, amik fontosak.

..

Megnéztem, azt írja a Viber, hogy: "Utolsó biztonsági mentés: Nincs."
Pedig én nagyon úgy emlékszem, hogy csináltam egyszer legalább.
Lehet, hogy másik google emailcímet adhattam meg akkor? Ha felmegyek erre a másik emailemmel a Google drive-ba, akkor látni ezt a viber mentést ott?

[ Szerkesztve ]

(#6542) mikk2000 válasza prozodus (#6537) üzenetére


mikk2000
őstag

Légyszíves ne terjessz hülyeséget, főleg nem vastag betűkkel :) Mivel nem a megfelelő módon tette amit tett, el is szállt mindene. Ezt aztán magyarázhatod. :) A SIM feltétel a Viberhez jó reggelt, anélkül viber fiókot csinálni nem tudsz. Persze aztán hivatkozhatsz arra a SIM-re egy másik telóból, de ez már nem teljesen normális folyamat, ezért is fordult elő hogy elvesztek az előzmények végülis mindenhonnan. Ha normális, támogatott folyamat lenne, akkor a viber telepítéskor észlelte volna a futtató környezet megváltozását, és felajánlotta volna mit szeretne a felhasználó, vagy szinkorizált volna automatikusan - de nem. Amikor olyan dolgot csinálsz, ami nem szabályszerű, akkor az nem az, és ennek meg vannak a következményei is.

(#6543) Macika66 válasza mikk2000 (#6542) üzenetére


Macika66
addikt

Ráadásul (bár nem írta, de biztos) nem volt mentése a felhőbe.

Ez szimpla user error.

(#6544) Magnat válasza mikk2000 (#6542) üzenetére


Magnat
veterán

"A SIM feltétel a Viberhez jó reggelt, anélkül viber fiókot csinálni nem tudsz."

ennek az ellenkezőjét nem is állította senki, de az előző hsz-edben még te is azt mondtad, h

"holott a program használatához alapfeltétel, hogy legyen SIM a készülékben (hiszen az az azonosítója)."

- ami viszont nem igaz, a kolléga erre írta, h ne terjessz hülyeségeket.

"Persze aztán hivatkozhatsz arra a SIM-re egy másik telóból, de ez már nem teljesen normális folyamat, ezért is fordult elő hogy elvesztek az előzmények végülis mindenhonnan."

Nem ezért fordult elő, hanem azért, mert telefonból 1db kötődhet egy accounthoz. Szóval ha kiveszed az egyik telefonból a simet amin eddig futott a Viber és átteszed egy másikba amire aktiválod, akkor is el fog veszni a régiről minden ... nincs jelentősége, h a sim kártya az új telefonban van vagy sem.

"Ha normális, támogatott folyamat lenne, akkor a viber telepítéskor észlelte volna a futtató környezet megváltozását, és felajánlotta volna mit szeretne a felhasználó, vagy szinkorizált volna automatikusan - de nem"

Akkor sem szinkronizált volna automatikusan. Ha új telefonra helyezed át az accountot, neked kell gondoskodnod az üzenetek áthelyezéséről, teljesen mindegy, hogy a sim az új készülékben van vagy sem (legalábbis pár hónapja még biztosan így működött).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6545) Macika66 válasza Magnat (#6544) üzenetére


Macika66
addikt

Kis zavartságot vélek a dologban.

Egy fiók csak egy mobiltelefonban lehet aktív (de egy mobilon lehet két fiók is aktív, ha a készülék tudja az alkalmazás-klónozást, Facebook, Messenger, Telegram, Viber és Whatsapp (hirtelen ennyit találtam)), viszont ahhoz a mobil-acchoz hozzá lehet rendelni több tabletet és desktopot is.

---------------

Akkor sem szinkronizált volna automatikusan. Ha új telefonra helyezed át az accountot,

Ez nem így van, áthelyezéskor (ha a régi készüléken volt automatikus mentéskészítés engedélyezve Google Drive-ra) teljesen automatikusan visszaállítja az utolsó betűig a beszélgetéseket, sőt, ha a képek / videok mentése is engedélyezett volt a régi készüléken, akkor a teljes média-könyvtárat is....

[ Szerkesztve ]

(#6546) prozodus válasza Macika66 (#6545) üzenetére


prozodus
őstag

Azért láttam már olyat, h elvileg szinkronizált, gyakorlatilag meg egy frászt tkp, mert a beszélgetéseket random és részlegesen hozta át...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6547) Macika66 válasza prozodus (#6546) üzenetére


Macika66
addikt

Én még nem.

Android-android között tökéletesen dolgozik, Win10-nél már vannak problémák, főleg tiltott / törölt személyeknél....

Android - IOS / IOS -Android között pedig teljesen megoldották ezt a problémát.
SEMMIFÉLE adatszinkronizáció NINCS.

(#6548) prozodus válasza Macika66 (#6547) üzenetére


prozodus
őstag

:))

A tilTörölteknél micsinált?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6549) Macika66 válasza prozodus (#6548) üzenetére


Macika66
addikt

Egy mobilon tiltott személynél a tabletről etünt random módon többszáz hsz... És nem egyszer.

(#6550) prozodus válasza Macika66 (#6549) üzenetére


prozodus
őstag

Ez hogy történt pontosan?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.