Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) mikk2000 válasza cellpeti (#6646) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha nem kívánod nyilvánosan megosztani, akkor szerintem nem szükséges az örökösök engedélye hozzá. Én hirtelen nem találtam meg hogy lehetne exportálni a csevegés szövegeket, backupot lehet készíteni, de az hidden a google drive-on, de ha "fentebb" leírták hogy lehet, akkor biztos...

(#6652) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

egyenlőre egy kibontakozó bosszantó feature-al van dolgom.
Anyámnak x éve (25) van az a száma ami jelenleg is aktiv, mivel "gagyi" telója van mert vén nemrég kellett venni a 4g vacakolás miatt egy újat, ezen már lehet net stb...
4napja megjelent egy "nő" viber kontaktba nálam hogy "anya" ez a nő számomra idegen,
csak a szám egyezik valahogyan..nekérdezzétek!
Névjegyzék alapján sajnos összepárositotta a viber mert h a szám és a név is azonos ami bent a telómban.

Itt a csavar, anyámnak k-ra nincs viberje, ez a nő tök random valami idegen luvnya.
Hogyan tudom hivatalosan a vibernek elmagyarázni hogy attól hogy ez az idegen nő beirta regisztrációkor anyám mostani számát NEM igaz, fals adat?

Probléma 2.-..a jófogáson is ezt a számot adta meg és onnan meg jönnek a mit teccett vásárolni és hol vehetem át dolgok.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6653) bcl válasza mikk2000 (#6651) üzenetére


bcl
senior tag

Itt van:
6438-as hsz
Ha beírtad (ld a linken), majd rá is kell bökni! (#6444)

(#6654) mikk2000 válasza Apollo_21 (#6652) üzenetére


mikk2000
őstag

Hogyan tudom hivatalosan a vibernek elmagyarázni hogy attól hogy ez az idegen nő beirta regisztrációkor anyám mostani számát NEM igaz, fals adat?

Regisztrációkor megerősítő sms érkezik, tehát nem lehet "csak úgy" viberre akármilyen kamu telefonszámmal beregelni.

A vibernek ezt a helyzetet nehezen fogod tudni elmagyarázni, tehát első körben szerintem alap lépésekkel kellene kezdeni, például anyud telefonszámát beírod valamilyen telefonszám keresőbe, hogy nem-e ad több találatot.

Kettő, a szolgáltatónál érdeklődni hogy ugyan már nézzen már rá erre a számra, hogy csak az anyud neve van-e hozzá.

De lehet azzal kéne kezdeni, hogy megkérdezni, az utóbbi időben nem-e adta ki a kezéből a telefont akár egy kis időre is.

Amúgy annak, hogy az illető hirdet valamit, sok értelme nincsen, ha egy másik számot hívnak, tehát ebből haszna nem lesz. Továbbá ha az illető beregisztrált a jófogásra, nyilván adott meg nevet címet stb. amit ha a jófogás nem is ad ki, a rendőrség mondjuk kikérhet, és miután be lett azonosítva az illető, a jófogástól lehet kérni az illető telefonszámának törlését (feltéve ha nem igazi tulajdonos, szolgáltatói hiba miatt).

(#6655) liksoft válasza cellpeti (#6639) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]
Ennek a környékén találod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6656) Apollo_21 válasza mikk2000 (#6654) üzenetére


Apollo_21
addikt

De sajna lehet....manuálisan megadod a számodat. És nem ellenőrzi vissza semmi. Pl ha pcn volt neked es most irod be a szamot.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#6657) prozodus válasza Apollo_21 (#6656) üzenetére


prozodus
őstag

De bizony ellenőrzi. Sms-t küld, hív, stb.
Ha laptopra akarsz 2.-at, az még macerásabb, qr-kód, stb.

Egyébként nekem más ötletem lenne a megoldásra: Mivel mamafonja van, arra ugyan nem lehet, de egy okostelóra/tabletre feltenném a vibert az ő számával, és az azonnal deaktiválja máshol ezt a számot. Utána persze azonnal törölném is innen.
Ha nincs plusz eszközöd, ebben tudok segíteni, nekem most 2 is van, amire fel tudom tenni, csak legyél a mamafon közelében, legalább virtuálisan, h meg tudd adni a kódot.
De ha neked van okosod, és bírja a memóriája, akkor feltennék egy klónozót, és abban a vibert, kód, stb; majd a végén törölném az egész klónozót, nemcska a viberét, mert zabálja az akksit a háttérbenfutással.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6658) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Viber asztali kliensnél, valahogy a beszélgetés elejére lehet ugrani?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6659) mikk2000 válasza Apollo_21 (#6656) üzenetére


mikk2000
őstag

Asztali gépen nem tudsz vibert regisztrálni, csak akkor, ha már mobilon regisztráltál ugyanazzal a telefonszámmal.

(#6660) liksoft


liksoft
nagyúr

Sziasztok!

Nagy kérdésem lenne. Ha a telefont "újra húzom" és a Vibert újra felteszem, a PC-n az előzmények megmaradnak, ha évek óta párhuzamosan használom? Nem szeretném elveszíteni a beszélgetéseket.
Fordítva, ha PC-re teszem fel, úgy emlékszem megkérdi, akarom-e a szinkronizálást?
Most én nem szeretném, de fordított a sorrend. Van erről tapasztalat?
(Vagyis PC-n maradjon meg, de a telefon alapállapot utáni Viber telepítésénél jó lenne ha üres lenne.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6661) bcl válasza liksoft (#6660) üzenetére


bcl
senior tag

A pc-n megmarad minden, nyugi! :)
Akkor is, ha a Vibert tisztán teszed fel a telefonra, meg akkor is, ha vissza töltöd az előzményeket. Nekem a pc-n lassan 6 éve folyamatos minden, közben volt telefon, de még telefon os-csere is.

(#6662) liksoft válasza bcl (#6661) üzenetére


liksoft
nagyúr

KÖSZÖNÖM!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6663) mikk2000 válasza liksoft (#6660) üzenetére


mikk2000
őstag

Mindenképp nyomj egy archiválást a viberen belül mielőtt újrahúzod a telót, különben csak a legutóbbi archiválás áll majd rendelkezésre (ha készült egyáltalán).

(#6664) liksoft válasza mikk2000 (#6663) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a felhősre gondolsz, akkor azt köszönöm, nem. :)
Képeket tudom menteni külön, a beszélgetések is "mail" vonalon mentésre kerülnek, csak utána ugrok neki. Még az ilyen mentéshez akarok majd egy programot írni, hogy txt vagy html formában is olvasható legyen.
Köszönöm a figyelmeztetést!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6665) bcl válasza liksoft (#6664) üzenetére


bcl
senior tag

Ez jó ötlet, igen!

Viszont én legutóbb úgy jártam, hogy a "kézi" mentést nem tudta visszaállítani, csak az az előtti automatikust. Ok, indok nem volt. Bosszantott, egy fél napnyi cucc ment a levesbe :U :(((

(#6666) bcl válasza liksoft (#6664) üzenetére


bcl
senior tag

Viszont vigyázz, az exportált adatok nem állíthatók vissza!
Visszaállítani csak a felhős mentésből tudsz.

Az exportált adatok viszont - ha jól emlékszem - csv fájlok lesznek, beszélgetésenként egy, majd egy zipbe bele teszi őket.
Ezek simán kezelhetők akár táblázatkezelővel is

(#6667) liksoft válasza bcl (#6666) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, tudom, köszönöm!
Nekem archiválás miatt kell a mentés, nem napi visszakeresésre. Vagyis a meglévő is jó, csak macerás olvasni. Jó lenne kidobni belőle a szemetet. Ha a progit megcsinálom, akkor csak txt részre lesz jó, a csatolmányokat nem óhajtom kezeltetni vele. Szerintem akkor is nagy segítség lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6668) llaszlo


llaszlo
veterán

Hello!

Valaki tud tuti megoldást arra, hogy egyszerre tudjam használni tableten és telefonon is?
A gépen simán megy. De ha a telefonon aktív és a tableten is aktiválni akarom, akkor a telefonon kiléptet, aztán meg fordítva.
Tudom van ez a másodlagos eszköz megoldás, de nekem sehogy sem jönnek elő a menük ahogy a leírásban szerepelnek.

(#6669) prozodus válasza llaszlo (#6668) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem minden trukk nelkul igy megy az egyik szamom...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6670) Viktor0610 válasza llaszlo (#6668) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem azért, mert a táblagépet is telefonnnak "hiszi" a Viber.
Erre szerintem nincs megoldás. De majd a többiek megírják, ha mégis.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6671) pube111


pube111
senior tag

Lehet valahogy kijelentkezni a viberből?
A kilépés nem működik, deaktiválni nem akarok.
Csak azt szeretném, hogy néha ne kapjam meg az üzeneteket.
Nem az értesítést akarom tiltani, mert úgy még a küldő látja, hogy megkaptam.
A net kikapcsolás sem jó, mert az kell máshoz.
Tűzfal sem jó, sok akksit fogyaszt.
Van valami megoldás?

(#6672) prozodus válasza Viktor0610 (#6670) üzenetére


prozodus
őstag

Tapasztalatom szt vmi köztesnek veszi a tabletet a viber, egyes dolgokban úgy kezeli mint a telót, pl lehet kizárólagosan csak tableten egy szám, de más dolgokban meg mint a gépet, pl lehet másodlagos viber rajta egy adott számhoz.
Neki vmi más gond lesz, ha folyton kidobja, ez úgy hangzik, mintha a viber minden egyes alkalommal újraaktiválná, amit viszont nyilván nem kéne... Ha nem pipálja be, h kizárólagosnak akarja a tableten, nem tudom, miért csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6673) prozodus válasza pube111 (#6671) üzenetére


prozodus
őstag

Ha kikapcsolod, h fusson a háttérben, akkor mindig kézzel kell indítanod, és csak akkor jönnek meg az üzenetek.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6674) pube111 válasza prozodus (#6673) üzenetére


pube111
senior tag

Hol lehet kikapcsolni?

(#6675) pube111 válasza prozodus (#6673) üzenetére


pube111
senior tag

Megvan. Ez jó ötlet, köszi.

(#6676) llaszlo válasza Viktor0610 (#6670) üzenetére


llaszlo
veterán

Erről már valahol olvastam korábban. De nem emlékszem, hogy hol.
Egy Mi Pad 5 wifiről van szó.

(#6677) llaszlo válasza Viktor0610 (#6670) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez állítólag működik. Mára már blokkolva vagyok ,holnap ki tudom próbálni
[link]

(#6678) llaszlo válasza llaszlo (#6677) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez tényleg működik :)
Most már csak az a kérdés, hogy a szinkronizációt hol tudom beállítani?
Amikor feltelepítettem, akkor nem ajánlotta fel a szinkronizációt, és a bellításokban sincs az accountnál ilyen. A gépen egyből felajánlotta.

[ Szerkesztve ]

(#6679) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Tönkrement a telefonom, vettem helyette 1 másikat, amire feltelepítettem a vibert. Szinkronizálási problémám van. Pc-n és androidon használom a vibert, pc-n megy a szinkronizálás (gondolom én, a régi telefonommal működött a pc és a telefon közti szinkronizálás), az új telefonommal nem működik.

Igazából nem is találom a szinkronizálást mint opciót sem a pc-s kliensen, sem pedig a telefonomon. Biztos kiveri a szememet, de akkor sem találom. Hol keressem a szinkronizálást az appon belül?

Szerk: és nem csak a régi üzenetek sem szinkronizálódnak, hanem amit telefonról írok nem jelenik meg a pc-n appon, és fordítva is, tehát amit pc-s appról írok nem jelenik meg a telefonomon.

[ Szerkesztve ]

(#6680) Studiossrác válasza Studiossrác (#6679) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Oké, tegnap elég sokat kínlódtam vele, nem sikerült, leírtam a problémámat, gondoltam megpróbálom még egyszer, most meg már működik. Szuper, tehát a friss üzenetek szinkronizálódnak.

Van lehetőség pc-ről a régi üzeneteket szinkronizálni telefonra? Annyira nem probléma ha ez nem megoldható, de jó lenne ha az összes régi üzenetem meglenne a telefonomon is.

(#6681) prozodus válasza Studiossrác (#6680) üzenetére


prozodus
őstag

Azt hiszem, ha az elején nem szinkronizáltad, utólag már nem lehet.
Bár az elején is van szinkronizálási probléma, mint írtam nemrég.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6682) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Asztali kliensnél valahogy a beszélgetés elejére lehet ugrani? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6683) prozodus válasza cellpeti (#6682) üzenetére


prozodus
őstag

Türelmesen feltekergetni...

Najó, egy mód van rá, feltételesen: ha tudod, h mi volt az első üzenet, abból beidézel a keresőbe, és akkor arra ugrik.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6684) cellpeti válasza prozodus (#6683) üzenetére


cellpeti
veterán

pff...valahogy sejtettem :W :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6685) Viktor0610 válasza cellpeti (#6682) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ctrl-Home?

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6686) cellpeti válasza Viktor0610 (#6685) üzenetére


cellpeti
veterán

majd kipróbálom, köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6687) prozodus válasza Viktor0610 (#6685) üzenetére


prozodus
őstag

Neked müx? Mert nálam nem.

Viszont közben megvívtam harcom a viberrel: A rohadék ugye a gépen nem hagyja beállítani, h ne mentsen mindent automatikusan, és egyrészt kipucoltam megint a mentős könyvtárát, másrészt és ez bosszant inkább, h a frissítésekkor nem törli az előző telepítőket, stb-ket, és most kivágtam a francba ezeket, ami nem egyszerű dolog, mert még az unlocker is csak többlépésben oldja fel, úh sokat kell nyitogatni kézzel, meg admin engedélyt adni, de tögg gigányi helyet felszabadítottam megint :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6688) Viktor0610 válasza prozodus (#6687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem használom a gépen a Vibert, csak egy tipp volt.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#6689) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok egy régi tablettról költözne 1 új lenovora a Viber . a Régin megtörtént a mentés beszélgetések képekkel, g Drivera,,, de az új gépen nem jeleni meg a visszaállítás menü.

Va n ötletek miért?

(#6690) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Miért kellett de komolyan új ikonokat amik borzalmasak belerakni, és lecserélni a régiket a smyle stb. jeleknél? Nincs benne a régi szégyenlős aranyos jel, meg a régi szomorú jel, nincs helyetetsítője sem, csak arcpirulós meg más szomorú, tiszta gázak az új ikonok, feltétlen volt ezeket lecserélni pff...

(#6691) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Új telefonon (redmi 11s) a viber hívásoknál, csak akkor rezeg, ha némán van a telefon. Üzenetnél mindig, és minden más alkalmazás rezeg. Mit nézzek meg? A rezgő csengés meg van kapcsolva.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6692) prozodus válasza zorzy4 (#6691) üzenetére


prozodus
őstag

Természetesen a beállításokat. A telefonban is, meg a viberben is.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6693) zorzy4 válasza prozodus (#6692) üzenetére


zorzy4
őstag

Be van mindenhol kapcsolva. Ha némára rakom a telefont, akkor rezeg hívásnál a viber. De hanggal nem.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6694) zorzy4


zorzy4
őstag

Újratelepítés megoldotta.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6695) zorzy4


zorzy4
őstag

Ja meg van! Ha elállítom az alapértelmezett csengőhangot, akkor nem rezeg. Erre valami ötletetek van?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6696) mikk2000 válasza zorzy4 (#6695) üzenetére


mikk2000
őstag

Külön menü van androidon legalul a beállításokban hogy rezgő csengés, az neked be van kapcsolva?

(#6697) zorzy4 válasza mikk2000 (#6696) üzenetére


zorzy4
őstag

Be igen.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6698) prozodus válasza zorzy4 (#6695) üzenetére


prozodus
őstag

És mire állítod?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#6699) zorzy4 válasza prozodus (#6698) üzenetére


zorzy4
őstag

Regés, minden regésen van, de ha elállítom a csengőhangot, megszűnik a rezgés.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#6700) mikk2000 válasza zorzy4 (#6699) üzenetére


mikk2000
őstag

Az is lehet akkor a telefon saját beállítása bírálja felül. Mivel alapvetően azért vagy rezgetünk (ha nem akarjuk zavarni a környezetünket), vagy csengőhangot akarunk hallani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.