Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) BLUE TORNADO válasza BUZZLGHTYR (#29298) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Nekem is volt Z-m, ami most páromnál szolgál és már 3 éves lesz októberben. Én beletettem vizbe, csap alatt mostam, fürdőben is voltam vele klóros vízben, de ilyen, vagy ilyen jellegű baja soha nem volt. Mondjuk mostmár nem merném alátenni, mert az USB fedélről teljesen leesett a kis gumi szigetelés. És már egyszer cseréltem rajta, de lehet, hogy kellene mégegyszer, mert az ajtó sem záródik már teljesen síkba.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#29302) sno14


sno14
tag

Sziasztok, az egyik pillanatról a másikra nem működik a home illetve az alkalmazásválasztó gomb, ami érdekes zárt képernyőn a fényképezőt el tudom indítani... A telefon nem esett le, nem sérült a kijelző, egyébként mindenütt érzékel. Több külföldi fórumban is találtam panaszt ilyen hibára, de megoldás sehol sem volt. Van valamelyikőtöknek tapasztalata ezzel kapcsolatban? (gyári beállítások visszaállítása megvolt)

(#29303) Daw93 válasza sno14 (#29302) üzenetére


Daw93
senior tag

Én ha így járnék, megpróbálnám újrarakni a rendszert.

GTA Online: Daweee93

(#29304) #40351744 válasza sno14 (#29302) üzenetére


#40351744
törölt tag

A vissza gomb működik, csak a másik 2 nem?

Egy ilyet próbálj meg letölteni érdekességképpen, hogy ezzel működik-e. Addig én is utánanézek a problémának.

(#29305) sno14 válasza #40351744 (#29304) üzenetére


sno14
tag

Pontosan, a vissza az egyetlen ami működik. Köszönöm a linket, de nincs rootolva a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#29306) Daw93 válasza sno14 (#29305) üzenetére


Daw93
senior tag

Próbáld még meg hogy elfordítva működik-e, ha úgy sem akkor szoftveres hiba lehet, amit jó eséllyel egy újrahúzás megold. Akár flastoollal, akár a sony gyári programjával a készülék javítása címszó alatt.

GTA Online: Daweee93

(#29307) sno14 válasza Daw93 (#29306) üzenetére


sno14
tag

Elforgatva működnek és zárt képernyőn is be lehet lépni pl. fényképezőbe.
Holnap újrahúzom, bár ha a gyári beállítások visszállítása nem segített szerintem ez sem fog.

[ Szerkesztve ]

(#29308) #40351744 válasza sno14 (#29307) üzenetére


#40351744
törölt tag

A gyári beállítások visszaállítása azért egy picikét más szerintem, mint a flashtool-os megoldás.

A gyári beállítás csak töröl minden adatot, a flashtool azt hiszem formáz is. Javítsatok ki, ha tévedek, vagy jelentéktelen információ, régen piszkáltam már droidot, nem emlékszem a pontos dolgokra. :B Bár én is azt mondom, hogy egy flashtool-t érdemes lenne megpróbálni. Ha úgy sem, akkor érdemes elkezdeni parázni.

Nem találkoztam még hasonlóval... :(

(#29309) sno14 válasza #40351744 (#29308) üzenetére


sno14
tag

Ok. Köszönöm a segítséget.

(#29310) Yoshida válasza Scooter86101 (#29282) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Én a télen vettem ebay-en sony aksit, azt írták egy az egyben eredeti.
Hát tényleg az, nem tudtam különbséget tenni a kiszerelt, és az ebay-es aksi között. Csak ez azt jelentette, hogy gyártási időben is alig pár hét volt köztük :D Tehát kaptam egy 2.5 éves aksit. Beszerelve 60%-on volt, nem volt döglött az aksi, talán figyeltek rá, hogy rendesen legyen tárolva...
Viszont nagyjából 10%-al bírta jobban csak az új aksival... Egyszerűen ahogy öregszenek a telefon alkatrészei, úgy fogyaszt egyre többet. Főleg az idle ami rosszabb, bekapcsolt kijelzővel nem eszik többet nagyon mint újként. Legalábbis nem annyira mint idle-ben.
Eddig az elmúlt 10 évben bármikor vettem 1-2 éves telefonhoz új aksit (winmobileosokhoz, aztán defyhez), sose lett jobb az üzemidő...

Azt nem tudom meséltem-e, de elkezdett a 3 éves telefon stand-by módban újraindulgatni. Egyik este 2szer megcsinálta, éjjel nem (töltőn volt), majd másnap napközbe már ahogy kikapcsolt a kijelző, 1 percen belül rebootolt... Viszont rájöttem, hogy töltés közben, vagy bekapcsolt kijelzővel órákig stabil, semmi baja...
Arra gyanakszom, hogy a proci már instabil a sok használattól, és amikor stand-by ba megy, túl kevés a feszültség amit kap, és összeomlik. Vagy ilyesmi.
Ennek némileg ellentmond, hogy 4.3-ról frissítettem 4.4-re, és azóta nem csinálja ezt :) vagy változtattak a stand-by energia sémán, vagy szoftveres volt a gond, ami viszont fura lenne...
Eredetileg 5-ig akartam frissíteni, de mivel 4.4-en stabil lett, nem mertem tovább frissíteni... :)

Kingroottal simán rootolta, és azóta is stabil.

(#29311) troger911


troger911
tag

Na, megjött az új akksi, kicseréltük, ugyanaz. Úgy néz ki, alaplaphibás. Úgyhogy van egy eladó új gyári akkum, illetve a Z alaplap nélkül, darabokban, ha valakinek alkatrész kellene. Elő illetve hátlapon még a gyári fólia van. Jön egy gyári ragasztó készlet is a hátlaphoz...

(#29312) Yoshida válasza troger911 (#29311) üzenetére


Yoshida
aktív tag

ragacs mennyi? Az kellene már nekem, mert csak visszaraktam anno az eredetivel, de a tapadós autós tartó állandóan leszedné a hátlapot :)

(#29313) Smiro


Smiro
senior tag

Sziasztok, kis segítség kellene:
navi közben (Sygic) hiába rakom töltőre a kocsiban (2,1A), hamarabb merül le az aksi, mint ahogy utána tud tölteni, illetve egy idő után le is áll a töltés.Van 3 autós töltőm és egy 30.000-es aksim is, ugyanaz a helyzet, bármelyiket próbálom használni. Ezt csinálja iGO szüliappal is. A Sygic örök világ licences, jogtiszta. A SX-en a legfrissebb gyári program fut. A gondom, hogy amire tetthelyre érek, és csatlakoztatom a QX100-at, sokszor a telefon be is dobja az unalmast, olyankor rakhatom kábelre a telefont. Nem túl jó viszont úgy fotózni, hogy mellette a nem épp könnyű és kicsi töltőt is tartani kell.

A kérdés az, hogy párhuzamosan miért nem tud navigálni és tölteni? Ha gyenge az aksi - 3 éves - esetleg, tud-e ilyet produkálni, vagy szoftver hiba lehet, hogy egyszerre nem navigál és nem tölt, csak pár percig? Az aksi gyengülését nem vettem észre, 4G használat mellett is kihúzom vele a bő 12 órát, reggel 6-tól 22 óráig legfeljebb 80% megy el.

Hegyekben állandó a jelvesztés, pedig segédprogi (Gps Status és Gps fix) is be van kapcsolva. Ez normális a telefonunknál?
:R

(#29314) harry3 válasza troger911 (#29311) üzenetére


harry3
őstag

Pm akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#29315) Yoshida válasza Smiro (#29313) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nekem 1.8A-es eredeti Sony autós töltő van, waze, és google maps-el navigálok, és ki szokta írni a telefon, hogy a töltő nem tölt. Igazából tölt, csak egyből el is fogyasztja a telefon, így nem tud nőni a töltöttsége. Néha, nem tudom mitől, de van hogy mondjuk 70%-ról felmegy 80%-ig navigálás közben, de általában inkább épp hogy szinten marad, tehát 70%-al kezdek, és 68%-lesz 2-3 óra múlva. (közbe végig navi, bekapcsolt kijelzővel) Arra már nem emlékszem hogy új korában fel tudta-e tölteni navigálás közben a telefont a töltő a kocsiban, úgy rélmik hogy azért tudott tölteni rajta, de most 3 évesen már épp csak szinten tartja :D

szerk.: tehát itt is az van szerintem, hogy 3 évesen már sokat eszik a telefon, és a töltő ezt épp tudja fedezni, az aksi fedezésére már nem marad energia.
Ha viszont neked csökken a töltöttség, az nem túl jó, de még így is lehet hogy az öregedés miatt van ez is.

[ Szerkesztve ]

(#29316) M_AND_Ms válasza Yoshida (#29315) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Emiatt nem navigálok telóval, hanem a bevált pna-val. Egy komolyabb utat végignavigál, amikor 10-12 órát kell szinte folyamatosan mennie, a szélvédőre rakva, tűző napon. Ez így nem a telónak való.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29317) Smiro válasza Yoshida (#29315) üzenetére


Smiro
senior tag

:R
M&Ms :R

Ezek szerint hiába is ruháznék be egy 3xxx mAh aksis telóra, kb ugyanez lenne a helyzet egy idő után :F

A PNA szerintem nem tudja a Sygic-ot vezérelni, azt pedig fullos verzióval megvettem. (apicsuba :((( )

(#29318) Jumapili válasza Smiro (#29317) üzenetére


Jumapili
tag

Ez egy telefon ...

A Sygic navigációt vezetés közben kikapcsolt képernyővel a hanginformációk alapján használom, és csak akkor, ha ismeretlen helyen járok.

Gyalogosan is csak szükség estén a "Hol vagyok?" és "Merre menjek?" kérdés erejéig kell.

(#29319) Studi válasza M_AND_Ms (#29316) üzenetére


Studi
addikt

Az attól függ. Én most 1,5-2,5 órás utakon nyomattam telefonnal (igaz már a Z5-el), ment a navi, ment a töltés, de a klíma is ment a szélvédőre, így gyakorlatilag hideg volt a telefon, mikor levettem.

(#29320) M_AND_Ms válasza Studi (#29319) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pécs-Dunafoldvár: tűzforró és hiába a töltő merül, és merül. Utána Pestig Pna.
Most épp nyaraláson, két napig folyamatos navi, gond nélkül.
A pna ráadásul úgy van, hogy miután feltölt, átvált tisztán usb-s áramra, így már nem töltögeti a folyamatosan merülő akksit.
Igaz, a pna jóval lassúbb és nehézkesebb.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29321) Studi válasza M_AND_Ms (#29320) üzenetére


Studi
addikt

A telefonos navi nagy előnye, hogy gyakorlatilag percrekész tud lenni. De töltőből én is kellett, hogy vegyek egy nagyobbat a kocsiba, mert az 1A kevés volt a Z-nek is, Z5-nek is a töltéshez navi mellett. Legalábbis Google Maps esetén lassan merült, a HERE picit takarékosabb, azzal rettenetesen lassan, de töltődött azért.

(#29322) M_AND_Ms válasza Studi (#29321) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Külföldön egyelőre a Here játszik. A Google Maps hiába ad offline lehetőséget, az a gyakorlatban, egy több országot átívelő utazás esetén használhatatlan.
Útvonal előre történő tervezgetéséhez meg a Here is kevés (köztespontok, útvonalmentés, stb). Prompt navigáláshoz, most-itt-vagyok-és-oda-akarok-menni, arra jó, és friss. Ráadásul elég jól saccolja az utazási időket, jobban mint a Google.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29323) lmisi


lmisi
senior tag

Nem bírtam tovább a nyűglődést a Sony alapú rom(okk)al. Unlock-oltam a bootloadert és
felnyomtam rá egy CM13. [link] (A linkben CM12 van, de a CM13 ra mutat)

Tapasztalat 1 hét után:
Nagyon stabil.
A készenléti nagyon, de a használati ideje is jobb.
Érzésre nem sokkal gyorsabb, de mintha kevésbé vagy egyáltalán nem lassúlna be.
Végre beállíthattam az automatikus frissítést, mert a letöltött apk-kat szépen letörli maga után a rendszer.
Minha több hely lenne a belső sd-n.

Jó hír van a CM13 két koppintásos élesztés és működik, rossz hír - hogy ha zsebemben csörög a telefon (2kopp bekapcsolva) gyakran érzéketlenné teszi az érintőképernyőt. (Egyszer csak a spéci reboot segített bekapcs gomb + hangerű fel [link]) Azaz a 2 koppos bekapcsolást jobb ha nem élesíted, a kikapcs maradhat.
A bluetooth kicsit bug-os - Az autóban csak a média hangját tudom rákapcsolni, ha a hívásét is rárakom akkor aktív be/kimenő hívás esetén néma marad a hangszóró, sőt lehal a bluetooth is.
A fényképező nappal talán nem csinál sokkal rosszabb képeket, este valószínüleg igen.

Más: Én sygic-et használok navigálásra (Teljes világtérképpel)

(#29324) harry3 válasza lmisi (#29323) üzenetére


harry3
őstag

A többi 5.1.1-re épülő custom rom is rossz?
Mert most akarok valami 5.1-et feltenni, ahol hátha 1-2 dolog javítva lett és jobb, mint a stock.
Gondolkodtam a nyitáson én is és legalább egy CM 12.1-et feltenni, de olvastam 1-2 embernél, hogy a bootloader zárása után nem tudták újra nyitni. Hogy ez egyedi-e vagy valami nem jó a zárás során kicsit eltántorít.

(#29325) lmisi válasza harry3 (#29324) üzenetére


lmisi
senior tag

Lehet más 5.1-es jó. Szerintem a Sony belepacsált kernel szinten. Azaz a preferált sonys vackok előtérbe legyenek. Egyébként a telefon felett eljárt már az idő, de ezt egy hosszabb offtopic bejegyzésben később bővebben.

(#29326) Daw93 válasza lmisi (#29325) üzenetére


Daw93
senior tag

Ez szerintem nem igaz. Jobban használható a Z mint egy lg G3 vagy egy Galaxy s4. Mindkettőhöz van szerencsém a mai napig, és amíg a Z-n minden pöcc-röff, addig a másik 2 cammog. Lgnél fél év mire belép a menübe, ami nagyon meglepő elvégre sokkal erősebb hardver és újabb is. És most már 6.0val megy, de 4.4el sokkal szarabb volt. Egy alkalmazást lehet hamarabb betölt (erősebb hardver) de napi használatban egy Z fényévekkel jobb. Amikor túl alacsony a vérnyomásom csak el kell kezdenem használni a barátnőm g3ját, pillanatok alatt felviszi. A félreértések elkerülése érdekében: mindegyik telefon gyári, nem mókolt romos, tiszta telepítésű (tehát nem ráfrissítve van)

GTA Online: Daweee93

(#29327) flegga92 válasza Daw93 (#29326) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem egy S4 van a Z mellett. Gyári szoftverben a Sony köröket ver a Samsungra. Sokkal gyorsabb. Az S4-en most egy kigyomlált gyári rom van így teljesen használható lett. De már megvan a kiszemelt utód és lassan megválok mindkettőtől, mert lassan tényleg eljár felettük az idő. Persze alap dolgokra (net, fb, yt stb) alkalmas még mindig, de ezek kombinálásával már mindkettő küszködik.

(#29328) Daw93 válasza flegga92 (#29327) üzenetére


Daw93
senior tag

Kiszemelt nekem is van, de a Sony eléggé elszállt mostanában az árazással, ezért sem is szívesen vennék helyette másik telefont, meg mert az enyém még mindig hibátlan. A tervek szerint nem cserélem le a Z-t amíg fel nem dobja a bacskert vagy le nem lassul annyira, hogy a használata felidegesítsen :DDD Persze ha lesz kihagyhatatlan áron valami, akkor azt elhozom

A Facebook appot szerintem akinek fent van, likvidálja. Nekem régebben fent volt, de mióta böngészőből fb-zek (ami teljesen jól használható) érezhetően jobban megy. Bár előtte sem volt lassú, de nagy ritkán egy-fél másodpercre megállt gondolkodni amit szerintem a háttérben állandóan futó akksi és sebességgyilkos fb app csinált. Sokakat felültet a szopórollerre.

[ Szerkesztve ]

GTA Online: Daweee93

(#29329) harry3 válasza lmisi (#29325) üzenetére


harry3
őstag

Tegnap este nagy nehezen sikerült rootolni, a két legnépszerűbb 5.1-et kipróbáltam, reménykedve, hogy hoz egy kis újdonságot, de részemről nem nagy eresztés, sőt inkább össze-visszás, amit nem szeretek.

Hozzászólva a témához: én is most szerettem volna váltani, de más dolgok közbeszóltak, és mivel még hibátlan működésű, így marad. Most várom az új launchert, remélem, hogy ahogy az időjárás alkalmazást is elérhetővé tették, ezt is úgy fogják. A gyári üzeneteket, tárcsázót stb.-t frissítettem a legutolsó Lollipop-os verziókra, így kicsit gyorsabbak, gördülékenyebbek lettek, tehát eléggé jól lehetett volna optimalizálni, de gondolom szándékosan nem tette a Sony.

(#29330) Steve198310 válasza harry3 (#29329) üzenetére


Steve198310
őstag

A mazsolázáshoz hozzá szólnék.... Nálam rendesen tekert a legutóbbi Lolli is. Gondtalan ment. Bár néhány hete meg váltam szeretett Xperia Z-m től. Igaz nem nagy az előre lépés de 5 rongyért vettem egy leharcolt Xperia Z1-et. Még nincs teljesen kész mert 5 rongyért nem kapunk használható Z1-et. Keret+LCD 15 rongy + 5 a készülékért és voálá ..... használható új állapot :C

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#29331) Bambi80


Bambi80
tag

Sziasztok! Két éves a telefonom. Az utóbbi időben szinte naponta kétszer kell töltenem (ugyanannyit használom, mint előtte), illetve nagyon hamar forró lesz a teteje. Lehet orvosolni a problémát vagy esetleg ideje váltani? Főleg, ha jól olvastam frissítés sem jön már rá. (Az utódját már kinéztem Huawei Honor 6 vagy P9 Lite)

(#29332) BLUE TORNADO válasza Bambi80 (#29331) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

A Viber például rettentő akku zabáló. Azt én nem is használom, csak ha nagyon fontos. GPS, Bluetooth is meríti szépen. De szerintem akku cserés lesz. Kár lenne lecserélned. Kicsit macerás a cseréje, de megéri. Páromnál van a teló most. Előtte én állítottam hadba. Most októberben lesz 3 éves, de semmi nagy gond nincs vele és nem is volt. Legnagyobb hibája eddig, hogy az USB fedélről leszakadt a gumi szigetelés. Érdemes emiatt venni hozzá dokkolót. :)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#29333) Bambi80 válasza BLUE TORNADO (#29332) üzenetére


Bambi80
tag

S várható rá az új Android 6-os?

(#29334) #40351744 válasza Bambi80 (#29333) üzenetére


#40351744
törölt tag

99% hogy nem. Az egész Z széria megkapta, csak sajnos pont mi csúsztunk le róla. :(

(#29335) Bambi80 válasza #40351744 (#29334) üzenetére


Bambi80
tag

Szomorú vagyok, mert mióta 4.4-ről frissítettem nem úgy működik, ahogy kellene és reménykedtem...

(#29336) #40351744 válasza #40351744 (#29334) üzenetére


#40351744
törölt tag

Általánosan elmondható, hogy 5-ös Android verziók alatt lényegesen jobban melegszik, mint 4.4 alatt, erre most a kellemes nyári időszak hozzátesz egy kicsikét, így hamar készen lesz a tükörtojás a telefonnal. :)
Sajnos több hivatalos oldalt is végignéztem, és nem tervezik frissíteni. Elvileg így is tovább frissítették, mint a beígért időtartam. Kár érte. Hardver ügyileg szerintem nem lenne probléma.

(#29337) Bambi80 válasza #40351744 (#29336) üzenetére


Bambi80
tag

S a 4.4-et vissza lehet rá varázsolni?

(#29338) Smiro válasza Bambi80 (#29337) üzenetére


Smiro
senior tag

Gyári visszaállítás. Azután lehet újra belakni, automatikus frissítést kikapcsolva.

(#29339) Daw93 válasza Bambi80 (#29337) üzenetére


Daw93
senior tag

Flashtoollal bármelyik korábban megjelent verziót vissza tudod rá rakni

GTA Online: Daweee93

(#29340) sirtomi


sirtomi
tag

Sziasztok!

Xperia Z -t milyen módokon lehet függetleníteni?

Telekom függetleníti nekem 15e Ft-ért, egy kis telefon szerviz 10e Ft-ért 4-5 nap átfutási idővel.

Van olcsóbb/gyorsabb mód?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#29341) harry3 válasza sirtomi (#29340) üzenetére


harry3
őstag

Ami nem hivatalos, az tiltott téma.

(#29344) sirtomi válasza harry3 (#29341) üzenetére


sirtomi
tag

Egy szóval sem kérdeztem nem hivatalos lehetőségeket.
Csak annyit hogy van-e olcsóbb vagy gyorsabb megoldás.

Azért érdekel más megoldás, mert a Telekom 15eFt-os árát irreálisnak tartom, főleg hogy van tőlük újabb készülékem az előfizetéshez. Nem hagytam ott őket, csak odaadnám a régi telefont családtagnak, akinek sajnos máshol van előfizetése.
Szóval ezt egyszerű lehúzásnak tartom.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#29345) harry3 válasza sirtomi (#29344) üzenetére


harry3
őstag

Ha van is olcsóbb, az már nem hivatalos, ezért írtam.

(#29346) #03372544 válasza sirtomi (#29344) üzenetére


#03372544
törölt tag

Csak a T-Mobile a hivatalos az összes többi warez, a kisbolt is.
Vagy hogy gondolod olcsóbban?
Gondolod Pistike 5ezerert hivatalosan függetlenít?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.