Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-06-15 20:24:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29310) Yoshida válasza Scooter86101 (#29282) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Én a télen vettem ebay-en sony aksit, azt írták egy az egyben eredeti.
Hát tényleg az, nem tudtam különbséget tenni a kiszerelt, és az ebay-es aksi között. Csak ez azt jelentette, hogy gyártási időben is alig pár hét volt köztük :D Tehát kaptam egy 2.5 éves aksit. Beszerelve 60%-on volt, nem volt döglött az aksi, talán figyeltek rá, hogy rendesen legyen tárolva...
Viszont nagyjából 10%-al bírta jobban csak az új aksival... Egyszerűen ahogy öregszenek a telefon alkatrészei, úgy fogyaszt egyre többet. Főleg az idle ami rosszabb, bekapcsolt kijelzővel nem eszik többet nagyon mint újként. Legalábbis nem annyira mint idle-ben.
Eddig az elmúlt 10 évben bármikor vettem 1-2 éves telefonhoz új aksit (winmobileosokhoz, aztán defyhez), sose lett jobb az üzemidő...

Azt nem tudom meséltem-e, de elkezdett a 3 éves telefon stand-by módban újraindulgatni. Egyik este 2szer megcsinálta, éjjel nem (töltőn volt), majd másnap napközbe már ahogy kikapcsolt a kijelző, 1 percen belül rebootolt... Viszont rájöttem, hogy töltés közben, vagy bekapcsolt kijelzővel órákig stabil, semmi baja...
Arra gyanakszom, hogy a proci már instabil a sok használattól, és amikor stand-by ba megy, túl kevés a feszültség amit kap, és összeomlik. Vagy ilyesmi.
Ennek némileg ellentmond, hogy 4.3-ról frissítettem 4.4-re, és azóta nem csinálja ezt :) vagy változtattak a stand-by energia sémán, vagy szoftveres volt a gond, ami viszont fura lenne...
Eredetileg 5-ig akartam frissíteni, de mivel 4.4-en stabil lett, nem mertem tovább frissíteni... :)

Kingroottal simán rootolta, és azóta is stabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.