Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:39:48

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) ivzso1 válasza lacibacsi (#32599) üzenetére


ivzso1
csendes tag

Beállítások>megjelenítés>gyors beállítások és ott pipáld ki, ezután megjelenik a lehúzható értesítési sávban az ikonok között és ott már egy kattra működik.

(#32602) jety91 válasza lacibacsi (#32599) üzenetére


jety91
őstag

Ha hosszan nyomod a kijelző bekapcs gombot elvileg ott kell lennie a menüben ;)

(#32603) lacibacsi válasza ivzso1 (#32601) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm, így jó lesz. Bár továbbra sem értem, hogy widget-ről miért nem megy egy gombnyomásra...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#32604) lacibacsi válasza jety91 (#32602) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm. Így is jó, de az értesítési sávról egy fokkal kényelmesebb lesz...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#32605) oz82 válasza Richee11 (#32600) üzenetére


oz82
senior tag

Hát, akkor használatnak megfelelően merül, ennyi. :DDD

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#32606) jety91 válasza Richee11 (#32600) üzenetére


jety91
őstag

Ilyen használat mellett csodálkozol, hogy egy napig alig bírja ki? :U

(#32607) bajzal válasza Richee11 (#32593) üzenetére


bajzal
őstag

Minden nap zenehallgatás, 10 órákat wifi-n, facebook és 2, 2 és fél nap. De ez azért ennyi, mert gyári 4.1.2-vel használom. 4.3-al és főzött rommal sokkal gyorsabban merül.

(#32608) RoYaL8


RoYaL8
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy bosszantó problémám a telefonnal kapcsolatban, még pedig az, hogy lenne a gyári headset, amivel reggelente hallgatom a rádiót. Beérek munkába kihúzom, elteszem. Napközben természetesen kapom a hívásokat, és hiába fogadnám őket, felveszem, teljes némaság. De amint vissza dugom a headsetet, automatikusan elindul a rádió, ráadásul csak headsetről tudok telefonálni. Mit lehet tenni? Végig néztem már a beállításoktól kezdve mindent, neten sem találtam megoldást. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#32609) raziel01


raziel01
veterán

Azt mondja meg valaki, hogy ha a telefon rajta van a töltőn akkor miért nem lehet használni?
1%-nál kikapcsolt teljesen. Rádugtam töltőre de ahogy betöltené a menüt rögtön újraindul.
Nem igaz, hogy régi telefon tudja ezt, hogy ha töltőn van akkor nem indul újra alacsony akku miatt.
Most várhatok 20-25 percet, hogy hajlandó legyen elindulni.
Nem értem ebben a logikát.

Ez olyan mintha a laptopom kikapcsolna alacsony akku-nál pedig épp töltődik. Be is baszna.

(#32610) tomp válasza raziel01 (#32609) üzenetére


tomp
félisten

Nálam is volt ilyen. Szerintem olyan nagy feszültséget venne fel a hardver, hogy hiába töltőn van az akksi, az a minimum szint alá esik így a rendszer leáll. Ha épp repülőmódban volt a telefon akkor betölt rendesen de ha bekapcsolom a mobilhálózatot akkor a pin kódnál leáll a telefon mert gyenge az akksi.

(#32611) oliwire válasza RoYaL8 (#32608) üzenetére


oliwire
őstag

Bedugva érzékeli a fülhallgatót, akkor is, ha már kihúztad. Próbáld meg a fülhallgatót ki-be húzogatni.

(#32612) David_DD


David_DD
tag

Egyik ismerősöm letörölte a záróképernyőről az óra widgetet. Azóta oké h az óra visszajött, viszont a balra elhúzom zene, jobbra elhúzom kamera gombok eltűntek, és azóta se tudtam visszavarázsolni. próbáltam hard resetet is, de akkorse :D Fórumokon is láttam h más is járt így. Ezért nem akarom újrahúzni. Valami ötlet esetleg h h hozzam vissza?:D

(#32613) Menetke93


Menetke93
csendes tag

Melyik a legujjab Slimketmost?

(#32614) nikos21 válasza Menetke93 (#32613) üzenetére


nikos21
aktív tag

ez

(#32615) Menetke93


Menetke93
csendes tag

Az frissitett 4.3 szoftvert lelehet már tölteni ami 2 án jött lee?

(#32616) air válasza Menetke93 (#32615) üzenetére


air
nagyúr

Hogy mi?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32617) nikos21 válasza Menetke93 (#32615) üzenetére


nikos21
aktív tag

ez a legfrissebb egyenlőre a 205-ös javítás még nem jött.

(#32618) Menetke93 válasza nikos21 (#32617) üzenetére


Menetke93
csendes tag

igen az kéne nekem nem lehet tudni h mikorra jön ki?

(#32619) Menetke93


Menetke93
csendes tag

Slimketet használok de újra szeretném telepíteni ugyan ezt hogy tudom ezt meg csin tud vki ebbe segiteni??

(#32620) nikos21 válasza Menetke93 (#32618) üzenetére


nikos21
aktív tag

juni-juli. [link]

tomp nekem így is jó :D úgy hogy én nemvárom. :B

[ Szerkesztve ]

(#32621) tomp válasza nikos21 (#32617) üzenetére


tomp
félisten

Mivel kiderült, hogy a Z csokija bugos szerintem az SP javítását most félretették...

(#32622) jety91 válasza Menetke93 (#32619) üzenetére


jety91
őstag

factory reset ,majd simán újrarakod a zipeket

(#32623) norbert1998


norbert1998
veterán

Ez normális? Az ott a dokk akar lenni, csak elfelejtett visszamenni, és az egész ui is átment fekvőbe, állás közben

(#32624) bogil99 válasza air (#32204) üzenetére


bogil99
aktív tag

Sajnos nem. Bejött amitől tartottam. A SlimKat után nem lehet CWM-ből visszahúzni a 257-es ROM mentést. Más a kernel. Így flasheltem. Piszkosul gyors, szinte visszapattan a megnyíló ablak a kijelzőről. :K
Ez marad. Sose' rosszabbat!

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#32625) air válasza bogil99 (#32624) üzenetére


air
nagyúr

Pedig de. Valamit rosszul csináltál. A CWM visszateszi a kernelt is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32626) norbert1998


norbert1998
veterán

Most tartok ott, hogy nem ajánlom a puret. A slimkat sokkal gyorsabb, jobb a ram terhelés bírása, és nem merül negyed óra alatt 20%-ot, megy vissza a 4.8-as, mert az 5.4-es is rossz, vagy rootolt 254, még meglátom rr3 abszolút játszhatatlan, tíz indítás /7 kilépés a pálya töltésekor

(#32627) Zsivi


Zsivi
tag

Mijen programmal lehet teljes rom mentést csinálni? És pontosan hogyan, kaphatnék egy részletes leírást? Köszi előre is... CWM-el azért nem sikerült mert a belső memóriára menti és ott nincs elég hely...

(#32628) air válasza Zsivi (#32627) üzenetére


air
nagyúr

CWM tud menteni SD-re is. És az a legalkalmasabb a feladatra.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32629) Zsivi válasza air (#32628) üzenetére


Zsivi
tag

Ezt valahol backup and restore-nál kell beállítani? Lehet h átsiklottam felette...

(#32630) jety91 válasza Zsivi (#32629) üzenetére


jety91
őstag

backup to external sd card. De nem mindig menti el a végén, erre figyelj. Ha szemétkedik, akkor előtte mountold fel az external_card-ot.

(#32631) air válasza Zsivi (#32629) üzenetére


air
nagyúr

backup to /storage/sdcard1

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32632) alansmithee


alansmithee
tag

sziasztok! tuti volt már mert még emlékszem is rá de nem találom.. tehát: SlimKat van fent még előző verzió.. újat kéne feltenni... CWM-ből wipe-ok reset-ek és mehet +gapps? vagy van benne valami turpiszság? azon felül hogy hangosabb elvileg van érdemi változás?

(#32633) bogil99 válasza norbert1998 (#32626) üzenetére


bogil99
aktív tag

Ezek szerint nem csak nálam nem volt teljes az öröm Slim 5.4 alatt. Viszont nekem ezek után már nincs sok kedvem kisérletezni a 4.8-al sem. :(((

#32625) air:
Lehet hogy igazad van, de akkor nem én rontottam el, hanem a CWM. Egyébként ezt vártam tőle. Korábban a Mini Promon is dettó ugyanez volt a helyzet. Ha másik kernel kellett a ROM-hoz, akkor nem tudta helyreállítani, és bootloop-os lett. Örültem volna neki, ha úgy sikerül, ahogy korábban erről szó volt.

Más.
Tudtok arról valamit, hogy tényleg kezeli a 64GB-os memóriát? Szinte mindenhol 32B-ról írnak, de néhány helyen 64 szerepel. Használ valaki ekkora kártyát? Ez pl. egy érdekes leírás.

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#32634) Szmoki válasza norbert1998 (#32626) üzenetére


Szmoki
senior tag

Mi a baj a 5.4-essel? Én nem tiszta telepítéssel raktam fel, és ugyanolyan gyors mint 4.8as

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#32635) air válasza bogil99 (#32633) üzenetére


air
nagyúr

Nekem múltkor nem jött össze a SlimKat telepítés. Természetesen volt mentésem a már belakott rendszerről. Felraktam a 257-es romot, rootoltam, felment a CWM, és abból visszaállítottam a 201-es 4.3-at. Kernelt nem kellett flash-elni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#32636) cabii válasza nikos21 (#32620) üzenetére


cabii
tag

Szia, ezt a firmet fel lehet tenni T-mobilos telóra? Nekem bejött a 4.3 csak nagyon lassú volt, és villogott a képernyő de ha javították, akkor jó lenne.
Valaki próbálta már ezt a firmet azok közül, akik szenvedtek a 201-essel?
Köszi Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#32637) blakey válasza Szmoki (#32634) üzenetére


blakey
titán

Erre én is kiváncsi vagyok, tiszta telepítéssel tettem fel, de semmi gondom, sok beállítási lehetőség van, ezért minden menüponton végig kell menni, de utána nekem nagyon jól működik, éjszaka 1%-ot merül, semmi akadozás, minden amire szükségem van működik. Szinte biztos, hogy elég nagy %-ban user eroor is szerepet játszik ebben, de mindegy, nem vagyunk egyformák, ezáltal a telefonjaink sem egyformák. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32638) szab13 válasza szanozs (#23654) üzenetére


szab13
aktív tag

Nekem is ugyanez a bajom :O
Eddig olyan jól működött, most meg eldobálja a jelet, leáll magától vagy nem indul el, zabálja az aksit.
Van akinek jól megy az Endomondo?

(#32639) nikos21 válasza cabii (#32636) üzenetére


nikos21
aktív tag

persze bármelyikre . de ez mèg nem a legfrissebb javítás.
ez a 201es. az meg a 205 ős lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32640) raziel01


raziel01
veterán

Slimkat-nél hogy állíthatom a CPU governort? Nem találom sehol.

(#32641) Szmoki válasza raziel01 (#32640) üzenetére


Szmoki
senior tag

Én sem találtam, tölts le rá appot, pl setcpu

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#32642) norbert1998 válasza Szmoki (#32634) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem a gyorsaság, gyors volt, csak xperiátlan és nem mentek rajta azok az appok, amik 4.8-on igen

(#32643) blakey válasza norbert1998 (#32642) üzenetére


blakey
titán

Pl? Érdekel, hogy mik nem futnak, az Xperiátlan dolog pont nem érdekel, a nexusok is attól "jobbak", hogy alap rendszer van bennük. 4.8 Xperiás? :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32644) mark77 válasza pixelblondie (#32323) üzenetére


mark77
tag

Az e-bay en 4-5 ezeret írnak , néha még szerszámot is küldenek hozzá.
A hivatalos szervíz drágán cseréli de ad rá garanciát...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=sony+xperia+sp+display&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.H0.Xsony+xperia+sp+glass&_nkw=sony+xperia+sp+glass&_sacat=0

Cannibal Corpse

(#32645) norbert1998 válasza blakey (#32643) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem,de megy rajta az album és a walkman, plusz az rr3 sem záródik be teljesen random, még indítás előtt

(#32646) blakey válasza norbert1998 (#32645) üzenetére


blakey
titán

Az Albumot és a walkmant kipróbálom.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#32647) Lackovy


Lackovy
csendes tag

Helo, sziasztok. Eloszor irok ide. Nagyon sok jo dolgot olvastam mar itt, ezert gondoltam megkerdezlek titeket a problemammal kapcsolatban. Most szereztem egy xperia sp t, tetszik kulsore de belsore vannak bajok. A gyari 4.3 fw 210 van rajta. Ki van myitva a bootloadere, szal rootolhato elvileg. Mukodik a fastboot is. Fent vannak a driverek is. Erre romra sok helyen egy verziot irtak a rootolsra, azt a sp doomlord Advstkkernel csereset. De amikor probalnam vele flashtoollal fastbbotban flashalni, azt irja a faalshtool h eloszor rootoljam a telot. De hisz pont ezzel lehetne mert ezutan lesz cwm recoverym es abbol tudnam feltenni a supersu.zipet. szal nem ertem ilhenkor mit lehetne tenni...kerlek segitsetek, mert ez a 4.3 osszevissza akadozik, fagy,szal tennek ra vmi mas custom romot, pl cm11 et. Koszi

(#32648) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Sajnos eltört a képernyőm sarka és most le szeretném cserélni.

Gondolom csak az érintős plexit kellene lecserélni és ha már itt vagyok lecserélném azt a fémes keretet körben.

Hol tudnám ezt olcsón beszerezni?

(#32649) oliwire válasza Lackovy (#32647) üzenetére


oliwire
őstag

Először is, zárt bootloaderrel is lehet rootolni, szerintem zárd vissza, mert nem szükséges nyitva lennie a rootoláshoz. Másodszor nem kell fastboot mód így már, hogy rootold. Fel kell flashelni egy nem a legújabb 4.1 romot, és azt egyszerűen rootolni tudod.

(#32650) Lackovy válasza oliwire (#32649) üzenetére


Lackovy
csendes tag

Ertem. Koszonom a valaszt. A flashtoolal tudom visszazarni am? Esetleg tudnal linkelni egy oldalt ahol talalok egy megfelelo 4.1 romot? Es megkoszonnem ha reszletesen leirnad hogyan flasheljem. :-) koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.