Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Ronin- válasza 2105 (#798) üzenetére


Ronin-
senior tag

tényleg müxik ezzel a módszerrel.. csak az a kérdés,hogy melyik kód tartalmaz magyar nyelvet.. mingyárt kiderül, most indítom a telót :P

ÉS IGEN,VAN BENNE MAGYAR NYELV IS! :D jee 2.1 végre :D

[ Szerkesztve ]

(#802) Mákosmetélt válasza Ronin- (#801) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

na akkor kíváncsian várjuk az észrevételeket :)
Telefonkönyv még mindig rosszul csoportosít? Letenni hívás közben még mindig csak a képernyőn lévő gombbal lehet? Sebességre mit érzel? ;]

Éljenek a nyulak!

(#803) Ati3120 válasza Ronin- (#800) üzenetére


Ati3120
tag

Ha sikerült az upgrade feltétlenül publikáld :D
Szerintem vagyunk páran akik kíváncsiak rá .

(#804) Danny750


Danny750
őstag

NAh megjöttem a T-Mobile-ból azt mondták 50.000ft-ig jóváírják az internetet!(viszont 500mega az ajándék és 32megánál már 32.000ft a számlám??, ezek össze vissza beszélnek) :W
Jó látni ,hogy van már 2.1!!!! :C

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#805) Ronin- válasza Ronin- (#801) üzenetére


Ronin-
senior tag

na, eddig tartott az öröm.. turbo simem kilőtte a 2.1 úgyhogy megszívtam :P

amúgy a névjegyeket most már jól csoportosítja és jóval gyorsabbnak is tűnik a rendszer :)

(#806) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Ma vettem egy x8as telefont. Lenne pár kérdésem.
try could be temporary problem or your SIM card may not be provisioned for data services. if continues, call Customer Care - ezt miért írja ki amikor market-be beakarok lépni? Milyen programokat tudnátok ajánlani rá? Első akkumulátor töltésnek milyen hosszúnak kell lennie?(12 óra). Amit gyárilag adtak hozzá memória kártyát(2gbos) neki adtam haveromnak mert nekem volt egy 4gbos és ő megformázta a már a 2gbost. Utólag rájöttem hogy lehetek rajta fájlok amit a t esetleg a SE rakott rá.
Letudná írni valaki, hogy mik lehetek a kártyán.
Előre is köszönöm a segítségeiteket és a válaszokat.
Zoleee

[ Szerkesztve ]

(#807) Mákosmetélt válasza Zoleee89 (#806) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

"Első akkumulátor töltésnek milyen hosszúnak kell lennie?(12 óra)"
Rajta hagyhatod éjszakára (de felesleges), ha feltöltötte az aksit, akkor úgysem tölti tovább, lekapcsolja az elektronika. A kártyán volt pár dolog.. :)
T-s és SE-s csengő, sms hangok, sample képek, videók és a PC companion progi telepítője, ami ha rádugod a telefont a pc-re akkor felkínálja, hogy feltelepül a pc-re.
Fontos dolgok ! talán ! nem voltak rajta.

Éljenek a nyulak!

(#808) pit stop


pit stop
addikt

Először is elejétől kezdve követem fórumot úgy kérdeznék :)
Tudom hogy adatforgalmat úgy le lehet tiltani, hogy minden letiltva és csak wifin keresztül - ha van wifi. Na most nekem olyan kérdésem - problémám lenne, hogy a voda 3-4 oldalt ingyenesen enged használni fiatal előfizetőként, úgy be lehet-e állítani valahogy, hogy minden tiltva legyen, de azokat viszont engedje?
Vodánál voltam, ott hosszú gondolkodás után úgy tudtak hozzászólni hogy úgy, ha minden engedélyezve van és egyesével minden mást letilt ember esetleg, de ez amellett hogy macerás, ha kimarad valami cumi. Szóval a fordítottja kéne valahogy hogy minden tilt, kivéve ez-az-amaz.
Előre is köszönet ha van valakinek ötlete!

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#809) roti86 válasza pit stop (#808) üzenetére


roti86
őstag

Ez jó kérdés, nekem ugyan nincs X8-am, de érdekel a válasz :)

(#810) Mákosmetélt válasza pit stop (#808) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Elméletileg megoldható.
3G-t (adatforgalmat) mindenféleképpen engedélyezni kell.
Ha teljesen szűz a telefon és nem tettél fel semmilyen programot (olyat ami forgalmat generálna), valamint a szinkronizálás is le van tiltva, és a frissítések automatikus keresése is ki van kapcsolva, akkor elvileg nem forgalmaz adatokat a telefon. (lehet 1-2 dolgot kihagytam, amit még ki kellene kapcsolni, de most ezeket mondom tutira).
És akkor ha a böngészőt elindítod, és mondjuk nem a vadcsajok.hu van kezdőoldalnak beállítva, hanem a 3 ingyenes oldal egyike, akkor elvileg nem kell fizetned.
Jelenlegi tapasztalataim alapján ezt tudom mondani, de biztosan van ennél jobb megoldás, mondjuk egy tűzfal? Elvégre linux kernel alapú az android, csak kérdés, hogy miket hagytak meg benne (netfilter/iptables)?

Éljenek a nyulak!

(#811) Richee11


Richee11
senior tag

am engem is ez érdekelne, mert ugye a Facebook pl a T-nél ingyenes, és elvileg van olyan menüpont is. Szóval akkor ha letiltom az adatforgalmat, és rámegyek a facebook ikonra, akkor rem lehet használni :D

(#812) ShadowX válasza Richee11 (#811) üzenetére


ShadowX
őstag

A Facebook T-nél csak a 0.facebook.com -on keresztül ingyenes. A beépített Facebook kliens más tészta.

(#813) csontho


csontho
tag

ÁÁÁ! Szerintetek Januárra meglesz a 2.1-es frissítés? És vajon telenornál ráteszik?

(#814) Ronin-


Ronin-
senior tag

na hát sajnos t-mobilos sim hiányában tovább kell adnom a telómon. ha esetleg valakit érdekel, magyar 2.1 -es rendszerre frissített, 1 hetes telóm ,az írjon. kedden meg megyek telenorhoz,aztán visszatérek :D

[ Szerkesztve ]

(#815) csontho


csontho
tag

Úh az kemény sajnállak de remélem,ahogy kipróbáltad elég jó a 2.1es frissítés.Valamivel gyorsabb volt?

:F

(#816) Messzilátó


Messzilátó
csendes tag

A hivatalos magyar nyelvű SE oldalon jól látom, hogy megjelent a 2.1-es frissítés? A T-s oldaláról jutottam el oda.

(#817) csontho


csontho
tag

Végre márcsak az a kérdés h jó-e?

(#818) csontho


csontho
tag

Ha valaki kipróbálja az új frissítést akkor írja le h mi a tapasztalata. Amúgy szerintetek Telenornál ráteszik a frissítést? Vagy mondjam neki h tegye rá? Amúgy a frissítés ezek szerint itt letölthető! :DD :) :))

(#819) Alex91 válasza csontho (#818) üzenetére


Alex91
félisten

Meg nem, de remeljuk, hogy hamarosan valoban elerheto lesz :). (A Weboldal egyebkent ugy nez ki, hogy mar felkeszult :D.)
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#820) ebigtom válasza csontho (#818) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Az updateservice is csak akkor fog frissíteni, ha megjön a te készülékedhez való verzió. Mindenesetre az SE oldalán már fenn van egy csomó 2.1-es információ X8-hoz, de azt ők se tudják megmondani, hogy egy konkrét telefonhoz (pl.: T-mobiloshoz) mikor lesz update.

(#821) Danny750 válasza Ronin- (#814) üzenetére


Danny750
őstag

Látom bejött a teló! :DDD
Én nem buherálom ,Karácsonyig csak kijön a hivatalos 2.1!!! :K (T-Mobile-ra)
Amúgy ez[link] csak független készülékre rakható fel?

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#822) Ronin- válasza Danny750 (#821) üzenetére


Ronin-
senior tag

jah, ráadásul telenornál 21-be megkapom bónuszprogramba :P de azért rákérdezek a galaxy S -re is,mert elvileg az is kapható 30ért, akkor már inkább azt veszem :D

(#823) JoolsNOS válasza Ronin- (#822) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Csak x8nak az a végső ára, a galaxynak meg a kezdőrészlete. Nem mind1. Én amúgy egy kisvárosba átutaztam ahol 19ért vettem ottani t-mobilnál 2 év hűséggel.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#824) wic77


wic77
csendes tag

Már hivatalosan 2.1 decemberben.[link]

[ Szerkesztve ]

Arc S

(#825) Alex91 válasza wic77 (#824) üzenetére


Alex91
félisten

Na, vegig csinaltam a procedurat... Maradt 1.6 :D! Igaz, valamivel ujabb verzio.

Mondjuk ez Backup eleg xarul mukodik! Nem hoz mindent vissza.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#826) Szpisti


Szpisti
addikt

Valakinek fut az X8-asán az NFS Shift?
Mert nekem akármit csinálok, már telepítésnél azt írja ki, hogy nincs elég hely a "megtekintéshez", holott 100MB feltett van a háttértárban a hely... Ettől függetlenül feltettem a app2sd-t is, de a helyzet ugyanaz...
Mi lehet a gond?

(#827) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Az egyébként mindig későn frissülő sonyericsson.hu-n is fenn van már a hír, az X8 frissítési lehetőségről:
[link]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#828) Alex91


Alex91
félisten

Valaki nem tud hozza egy jo tokot?

Fekvo, ovre teheto (fuzheto, vagy patentos legyen, tepozaras, vagy csak siman ovre dughato nem jo). Esetleg allo tok, bar az kenyelmetlenebb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#829) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Szerintetek kompatibilis-e ez a telefon a NOKIA BH-607 bluetooth headset-el, használható-e a füles ? Vagy Sonyericsson kell hozzá?

(#830) bikeR1


bikeR1
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!

Már csak két hetet kell várnom és belépek én is az android használóinak népes táborába! :)

Az ára és tudása alapján nekem az X 8 lenne a tökéletes készülék! Sokkal inkább ezt venném, mint a szinte azonos árú (vodánál) gt 540-et.

Viszont egy dolog zavar. Mégpedig a színe. Nem gáz egy férfinak fehér telefon? Vagy csak én vagyok túl konzervatív!? ;)

Ha lenne feketében egy percig sem gondolkodnék a vételen. Szerintetek később lesz hozzá fekete készülék ház, amit garancia vesztés nélkül át tudok szereltetni?

És még egy dolog érdekelne a készülékről. Nekem az egyik fontos szempont a használható GPS. Ha a megfelelő navi. programot megszerzem rá, akkor stabilan működik vele a telefon, megtalálja a műholdakat?

A samsung galaxy 3-tól pont ez tántorított el. Ott sokan panaszkodtak GPS hibákra.

(#831) Alex91 válasza bikeR1 (#830) üzenetére


Alex91
félisten

Van ekete keszulek is, csak kerdes, hogy mikortol fogjak forgalmazni?
En is kicsit noiesnek tartom, de azert megse rozsaszin :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#832) bikeR1 válasza Alex91 (#831) üzenetére


bikeR1
csendes tag

Sajnos a Voda jelenleg csak fehéret forgalmaz. Gondolom a karácsonyi akciók után árulják majd feketében is.

De már vártam eleget! :) December 9.-én nyitáskor már az üzletben leszek. :) Akkor tudok legkorábban új készüléket vásárolni az előfizetésemhez.

(#833) Szpisti válasza Alex91 (#825) üzenetére


Szpisti
addikt

Én az előbb csináltam meg a leírás alapján, és jelentem: már én is 2.1-en vagyok...
Igaz, észrevettem, hogy a leírásban egy dolog rosszul van, azt nagy bátorsággal átjavítottam és úgy néz ki nekem volt igazam...
Annyi van ott elrontva, hogy a CV szám után sehol nem kell a "_r2b", hanem csak a számok, és ahol az van, hogy "ro.semc.version.cust_revision=R3B" illetve nekem ott R6A volt, oda írtam az orosz R2B-t. Ennyi. Utána újraindítottam, és aztán Sony Ericsson Update Service... És voilá!

(#834) ben11


ben11
őstag

Fekete x8 2.1-es androiddal (orosz)
Ahogy elnézem skype és angry birds is hibátlanul megy..:)

[ Szerkesztve ]

(#835) bikeR1 válasza ben11 (#834) üzenetére


bikeR1
csendes tag

Így jöhetne azonnal! :)

(#836) JoolsNOS válasza bikeR1 (#830) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem is mindig fekete telóm volt, de emiatt nem várok/tam hónapokat. Már megbarátkoztam a színével.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#837) Richee11 válasza ben11 (#834) üzenetére


Richee11
senior tag

basszus, bár meglenne már!! az előfurdulhat h a T-nél már a 2.1-et kapja majd meg a vásárlü?

(#838) nandi007


nandi007
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy feltettem az x8-ra NFS Shift-et és tiszta feket a kijelző, nem látható a kocsi! Mi lehet az oka? Illetve, hogy torrent-el leszedtem a gameloftos 3d-s játékokat és nem akarja felrakni egyiket sem. :F Azt írja a telefon nem tudja feltelepíteni. Vajon az lehet az oka, hogy muszáj wifi a telepítéshez, vagy az android 1.6?
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#839) ben11 válasza nandi007 (#838) üzenetére


ben11
őstag

NO WAREZ!

(#840) Fancy-boy válasza bikeR1 (#830) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Fekete nekem is jobban bejön, de azért a fehér is elegáns.

Azt viszont sosem értettem , aki autóban a telefont használja GPS-ként.

Főleg ezen a 3" , navigációhoz nagynak nem nevezhető kijelzőn. :F

Na de nem vagyunk egyformák.

(#841) Richee11


Richee11
senior tag

Igazából egy férfi tényleg a sötét telefonokat kedveli, de szerintem a fehér se csúnya.
Nekem eddig is fehér telefonom volt, és 1-2 szóból megszoktam. Am meg igazából mostanában egy férfinak nem a telefon külseje számít, hanem hogy mit tud belül. Am meg igen, igazából nem egy telefont kéne használni GPS-nek a kocsiba, de látjátok, manapság az okostelefonokat felszerelik GPS-el is.

Én igazából már az android 2.1-et várom, egy jól működő verziót. Csak tudjam majd frissíteni :D (nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz)

(#842) JoolsNOS válasza Fancy-boy (#840) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Miért nem érted? Miért vegyek külön gps-t mikor van a telón? Én az n82 2.4esén is tökéletesen tudtam használni, nemhogy 3colon. :F

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#843) fattyu666 válasza Szpisti (#833) üzenetére


fattyu666
tag

És találkoztál valami buggal?
Minden működik?
Magyar nyelv?
WIFI, GPS, ...OK?

Mi a különbség az 1.6-hoz képest,

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#844) Fancy-boy válasza JoolsNOS (#842) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez te vagy, én meg én. Sokan úgy gondolják ahogy én, sokan meg úgy ahogy te.

Kb olyan, mint amikor az ember vesz egy multifunkciós nyomtatót, ami szkennel is, stb...
jó-jó, de külön egy minőségi szkenner sokkal jobb.

Tudom, hogy nem jó ha az embernél sok "cucc" van, de ebben az esetben nekem ez nem jön be.

Te se fogsz meggyőzni engem, meg én sem téged szerintem, szóval halott ügy.

[ Szerkesztve ]

(#845) JoolsNOS válasza Fancy-boy (#844) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem is akarlak meggyőzni :N
Nekem csak a kamerával vannak itt gondok, mert az tényleg nem helyettesíti az igazit. Az n82 az helyettesítette. De ami most helyettesítené az előfizuval is kb 90 lenne, ha lenne n8 a t-mobnál. Annyit meg nem adok telóért.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#846) Brutális eb válasza Fancy-boy (#840) üzenetére


Brutális eb
addikt

Érdekes nekem x10 minin sem okozott gondot a GPS használata.
Szerintem tök fordítva van és sokkal többen vannak azon az állásponton(Minek külön GPS)mint a te verziódon. :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#847) Fancy-boy válasza Brutális eb (#846) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Béke :DDD

2.1 re fel. :DD

(#848) bikeR1 válasza Fancy-boy (#840) üzenetére


bikeR1
csendes tag

Szeva!

Csak, hogy tiszta legyen a kép. :)

Nem állandó navira kell, csak a munkám miatt kerülök olyan helyzetekbe, amikor pl. éjszaka, egyedül, soha nem látott falu, ismeretlen utcáját találjam meg, ahol a házszámok sohasem voltak kitéve. :)

Na ilyenkor jó lenne ha kéznél lenne egy navis teló.

Ja és nem akartam vitát indítani. De az a véleményem, ha már belerakták, akkor használnám is.

(#849) 2105


2105
tag

Jelentem, nagyon zsír a 2.1!!
Az "élő háttérképek" nagyon bejönnek, főleg a Thunderstorm.
Egyébként leginkább a Timescape-nél vettem észre, hogy gyorsabb lett a teló, de máshol is érztem javulást (telefonkönyv, képek, stb.).

Ami hátrány lehet, nem lehet root-olni (egyenlőre).

Légy Önmagad! Mindenki más már foglalt!

(#850) Ronin- válasza 2105 (#849) üzenetére


Ronin-
senior tag

simán a marketről leszedtél live wallpapert és lazán megy ? mert némely telóknál root kell hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.