Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Kys


Kys
csendes tag

köszönöm a válaszokat! asszem valamelyik nap benézek a vodához

(#352) Danny750


Danny750
őstag

Még a héten veszek ilyen telót a t-nél! Volt x10 mini-m az nemjött be a kicsi kijelző miatt és a mérete is kicsit fura volt számomra! Ez viszont teló találat lett , csak egy autofocus hiányzik ,de amennyiért most a t-mobile dobálja nagyon jó vétel!
Egy kérdésem lenne ,hogy gyárilag rajta van-e az IGO?? :F
Köszi!

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#353) Ronin- válasza Ronin- (#339) üzenetére


Ronin-
senior tag

valaki ? :F

amúgy most rendelem épp T- től, köszi,hogy szóltatok :Y :R :R

amúgy sima domino az nem előfizu ugye ? :D sose voltam t-s..

(#354) Fancy-boy válasza propellerjoe (#350) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen maximum fényerőn van, de az érzékelő amúgy is változtatja néha.

Amikor bekapcsoltam, na mondom szokásosan biztos félig van feltekerve az ereje, ( mert általában a gyártók alapállapotban oda rakják ) erre maximumon találtam.

Ez a gyenge pontya, nálam. A színek amúgy nekem nem tűnnek fakónak.

[ Szerkesztve ]

(#355) Fancy-boy válasza Ronin- (#353) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Egyébként meg ennyi pénzért, most már megérdemelné a különösen ajánlott plecsnit.

Ha már egyszer az N97 nél is volt lehetőség utólag módosítani ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#356) Dave1984 válasza propellerjoe (#350) üzenetére


Dave1984
őstag

z biztosan nem kezd el recsegni-ropogni
Nálam már mikor megvettem a T-mobilenál recsegett a hátlap,mert nem illeszkedik rendesen :((
illetve elég hamar lemerül,pedig automatikus frissítés kikapcsolva.Kevés böngészés,UMTS hálózaton.KB 30 perc beszélgetés.30 perc nyomkodás,egy kis maket és már meg is adta magát az akksi.Vasárnap 3 óra alatt lemerítettem,pedig csak használtam

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#357) ben11 válasza Dave1984 (#356) üzenetére


ben11
őstag

Nem egy hattérben futó program meríti?mert azok könnyen csinalnak ilyet..

(#358) Dave1984 válasza ben11 (#357) üzenetére


Dave1984
őstag

Mire gondolsz?tasi manager fenn volt,de már nem használom,mert meg jobban merült az annak tőle.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#359) wic77


wic77
csendes tag

Valaki tudna segíteni? Hogyan tudom root-ni az X8-am? Van-e a marketen valamilyen apps hozzá? Köszi:)

Arc S

(#360) Ronin- válasza wic77 (#359) üzenetére


Ronin-
senior tag

marketen akarod rootolni ? az érdekes lesz :)

(#361) Dave1984 válasza ben11 (#357) üzenetére


Dave1984
őstag

azt hiszem megvan a hiba.Az aokait csak 93%ig tölti.Mi okozhatja?Mit tudok tenni?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#362) Alex91


Alex91
félisten

Az internet elerest lehet alapban korlatozni rajta, vagy kulon app-ot kell ra telepiteni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#363) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Turbo-simmel vajon használható a telefon?
Lehet nobo kérdés. :B
Tervezem a vételét, csak külföldön is szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#364) wic77 válasza Ronin- (#360) üzenetére


wic77
csendes tag

[link] Na hát én ezt kerestem, de nem találom sehol.

Arc S

(#365) ebigtom


ebigtom
csendes tag

Sziasztok

Amikor kapok egy SMS-t, akkor a telefon elkezd zenélni, és egészen addig zenél, amíg le nem húzom felső üzenet listát, vagy le nem merül a telefon. Hogyan kell ezt úgy átállítani, hogy, ha értesítés van, akkor csak egy rövidet zenéljen?

Köszönöm
Tom

(#366) Fancy-boy válasza ebigtom (#365) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Üdv

Nekem csak egyszer végigjátssza azt, ami be lett állítva. Egy 2-3 másodperces csippanás.

(#367) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Beállítások / Hang és megjelenítés / Értesítés csengőhangja

Én csak ott kiválasztottam az egyik csengést és kész.
Nem látok olyat, hogy belehetne állítani, hogy hányszor játssza le.

[ Szerkesztve ]

(#368) ebigtom válasza Fancy-boy (#367) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Választottam egy új csengőhangot és most úgy néz ki, hogy elmúlt a folyamatos lejátszás probléma. Megjegyzem, ez a hiba simán lemerítheti a telefont, ha némára van állítva, és az ember nem veszi észre, hogy valami értesítést kapott...

(#369) Kys


Kys
csendes tag

Ma voltam a vodafone-nál és jelenleg nem volt, de nem is baj mert gondolkodtam és előfizus leszek (vitamaxos akartam maradni). Viszont volt x10 mini bemutatódarab amit hamargyorsan ki is próbáltam és nagyon tetszett. A kijelző minőségét tekintve sok a két telefon között a különbség? Mert nekem ez így teljesen megfelelne ha az X8 is ilyen lenne...

(#370) Fancy-boy válasza Kys (#369) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az X8 nak talán még jobb is. De kb ugyanaz csak nagyobb.

(#371) ebigtom válasza Kys (#369) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Az X8 kijelzője nagyobb méretű és nagyobb felbontású is.

(#372) Ronin- válasza Kys (#369) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát a mininek azért gyengébb a kijelzője.. x8 hozza az ebben az árkategóriában lévő telók szintjét. de hát ha úgyis ott leszel, akkor egymás mell rakod a kettőt aztán megnézed :)

(#373) Dave1984 válasza Kys (#369) üzenetére


Dave1984
őstag

Vivazhoz tudom hasonlítani,bár annak 360*640es felbontása volt.Na szóval.Színtelítettség kevesebb,de élesebb.Napsütésben jobbanlátszik,mint a Vivaz képernyőé!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#374) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Esetleg valaki ilyen összehasonlítást tud: én az n82-t minimum fényerőn használtam. Ahhoz képest esetleg valaki tudja a változást?
De lehet holnap meglesz a teló. :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#375) tybusz


tybusz
csendes tag

Üdv!

Mivel kezdő vagyok Android-területen, lehet, hogy hülyeséget kérdezem, de megteszem.Tehát. Volt néhány hozzászóló akinek azért nem tetszik az X8, mert hiányzik az Equalizer a zenelejátszóból. Kérdem én: utólag nem lehet rá az Android Market-ből letölteni megfelelő mp3-lejátszót és azt használni a gyári helyett?

Köszi...

(#376) Mákosmetélt válasza Fancy-boy (#331) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia,

ez a mozog a hátlap dolog nekem is ugyanígy előjött. Egy kis papírcetlit tegyél be az akksi és a hátlap közé 2be hajtva :)

Éljenek a nyulak!

(#377) Mákosmetélt válasza tybusz (#375) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Persze hogy lehet. Bár én még nem töltöttem le ilyesmit (másik zene lejátszó prg), de biztos van olyan a marketen amiben van. Akár 4 zenelejátszód is fent lehet egyszerre, csak ne egyszerre fussanak :D

Éljenek a nyulak!

(#378) Mákosmetélt válasza #TOTTI (#333) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia, igen: voice recorder --- [link]

Éljenek a nyulak!

(#379) Mákosmetélt válasza Dave1984 (#361) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Nem értem mi lehet a probléma? Én szombat este töltöttem, bár 7végén nem sokat használtam, de vasárnap este vonaton (2 órás út) mp3 hallgattam + fél órát neteztem.
Aztán ma délben kellett töltenem. Advanced task killer fent van, fut állandóan.
Beállítások>telefon adatai>akkumulátor használat alatt meg tudod nézni mi eszik sok áramot.
Más: 93%-ig tölti? tuti? 90% felett már zölden jelez a led az igaz, mintha kész lenne, de ha még rajta hagyod akkor +40perc és 100%ig tölti fel.
Most látom, hogy ezt kihagytam a tesztemből, ([link]) bele is írom :)

Éljenek a nyulak!

(#380) Mákosmetélt válasza Alex91 (#362) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

"..internet elerest lehet alapban korlatozni rajta.. ?"

Igen! Teljesen beépített dolog (minden android rendszerben alap). Beállítások>vezeték nélküli vezérlők>mobilhálózatok>adatforgalom (pipa be vagy ki értelem szerűen).
De egyszerűbb ha felülről az állapotsávot lehúzza az ember és ott lesz egy közvetlen "link" arra a beállításra és egyből ki/be lehet kapcsolni.

Éljenek a nyulak!

(#381) Alex91 válasza Mákosmetélt (#380) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor magatol nem fog adatforgalmat generalni, ha kiveszi az ember a pipat?

Mas:

Office program, amivel szerkeszteni is lehet, es megy rajta? (Google Docs hasznalhato? Foleg az Excel tabla kezeles erdekel.)
File kezelo, Uninstall programokat ugy neztem mar talaltam. De erdekelne meg jelszo nyilvantarto (Password Manager, jo lenne esetleg ingyenes), Backup program (eleg, ha memkartyara tudja az egesz telot (tehat MINDENT!) menteni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#382) wic77


wic77
csendes tag

Kedves Mákosmetélt és X8 tulajok. A telefonkönyvben nálam ha görgetek lefelé a magyar ABC betűi össze vannak keveredve. Ez nálam úgy néz ki hogy kezdi az Á-val, B és utána az összes többi nevet a C-hez rakja, majd végül jön a D( ide pakolja az S-el kezdödő neveket).
Ha átállítom angolra a telcsit akkor tökéletesen működik.
Kérdés. Ez csak nálam van így vagy az összes T-mobilosnál is. Vagy a magyar soft hibás???
Tipp????

Arc S

(#383) Mákosmetélt válasza wic77 (#382) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

hahaha wazze, ezt eddig észre sem vettem :) kb 4 kontaktot használtam, azok pedig az A-nál voltak :D De igen nekem is ilyen. Ha angolra állítom akkor viszont okés. Érdekes.. :Y

Éljenek a nyulak!

(#384) Danny750


Danny750
őstag

Nah ma sikerűlt megvennem a telefont!! Negyon bejön, a kijelző sem gyenge egyáltalán az x10 mini pro kijelzőjénél szebbek a színei és kontrasztosabb! Nem fagy gps közben sem az enyém! A 2.2-es androidot viszont már kiadhatná a Sony, nemkéne itt a 2.1-el szöszmötölni!
Valaki tudna adni egy linket ahol letudom tölteni az x8-ra való IGO-t térképekkel?
Most kaptam 500mb netet a karácsonyi akció miatt a t-mobile-ban 1 hónapra! A Wisepilot jól megy,de kellene az Igo -mivel nemakarom ,hogy haszáljon internetet!(következő hónaptól)
Esteleg ADWlauncher van x8-ra ,mert amit eddig ráraktam az nem telepítette fel??

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#385) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Sziasztok!
A T-Mobilenál van teljesen fehér készülék vagy csak ilyen színezett hátlapos van?

(#386) Fancy-boy válasza LA_COSTE (#385) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Sajnos csak elől fehér, hátul meg kék és fehér átmenetes verziót árulnak.
Bár nekem jobban tetszik, hogy nem fehér az egész. Elég baj, hogy az előlap az. :)

[ Szerkesztve ]

(#387) Fancy-boy válasza wic77 (#382) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nekem is így van a telefonkönyv. Eddig nem tűnt fel. Ez valami hiba akar lenni?

Simán vissza lehetne szerintem vinni, viszont nem tudnák ezt kijavítani mivel nincs újabb szoftver még. :F Vagy nem tudom ilyenkor mi van.

[ Szerkesztve ]

(#388) Mákosmetélt válasza Fancy-boy (#387) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hát, attól hogy 1.6 marad az os, a telefonkönyv részt
- mivel az különálló progi - javíthatnák és kisebb frissítést adhatnána ki. Lehet, hogy írok a T-nek, meg SE-nek, hogy mizu :)

Éljenek a nyulak!

(#389) Brutális eb válasza wic77 (#359) üzenetére


Brutális eb
addikt

z4Root marketen megtalálható.Egy klikk és már rootolt is a telód.(Lehet,hogy csak 2.1 altaa megy de egy próbát megér) :R

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#390) Fancy-boy válasza Mákosmetélt (#388) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na igen, de jelenleg akkor javíthatatlan a hiba, szóval ha visszavinném, választhatnék másik telefont magamnak a T-nél, szerintem.

Persze ha nem javítható egy telefon, akkor adnak belőle egy teljesen újat, de itt az összes telefon rossz elvileg, nem csak pár darab, szóval ha kapnék egy újat, az is hibás lenne. :F

[ Szerkesztve ]

(#391) #TOTTI válasza Fancy-boy (#390) üzenetére


#TOTTI
őstag

Rootoltam a telefont, de újra telepítettem a softot. Erre most a Bluetooth File Transferben (Ezt használom fájlkezelőnek), vissza tudok menni az SD kártya mögé. Látom ilyen mappákat hogy sys data root system stb.. pedig most tettem újra SEUSon.. Ez miért van? vagy mindenkinél igy van?

(#392) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Szerencsére a napokban megjelent a Telenornál is, már le is foglaltam az utolsót a helyi készletből a feleségem számára. Remélem jó vétel lesz.
Pici off, de azért sokat rágódtam a ZTE Blade-n, bár az annyira nem tetszik a drágámnak. (Ár/értékben verhetetlen, best buy!!!)
Lehet tudni mikorra lessz erre a csodára 2.1? Mert nekem a szpikán már 2.2van, de ha jól tudom csak a nagytesó (X10) kapta eddig meg a 2.1-et. Valami infó?
Thx!!!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#393) Danny750


Danny750
őstag

Ez történt velem sajna:
NA tegnap megvettem ,szuper a teló adtak mellé 500mb-s netet is amit 30napig lehet használni! Elkezdtem tegnap netezni beállítottam a számllálót ,hogy jelezzen 480mb-nál nehogy túllépjem! Erre lekértem az aktuális egyenlegem a t-től hajnali 2-kor erre 14000ft-on állt!! Ezek szerint nem volt rajta az ingyen net! Gyorsan felkaptam egy újságot ami erről az ajándék 500mb-ről szól erre ott írva van ,hogy csak az sms után lehet használni az ajándékot!(ami lehet 3nap múlva érkezik)
Nah ezt nem említette meg nekem az eladó azért összejött egy 14000-res számla fél nap alatt! Aláírva adott egy nyilatkozatot az 500mb ajándékról!?? Most szted bemehetek a t-mobile-ba magyarázatot kérni erre ,mert nem az én hibámból lett ennyi a számla hanem az eladó nem tájékoztatott!?(volt velem egy másik személy és ő sem hallotta ,hogy ezt említette volna az eladó)
Szerintetek mit csinálhatok?? :O
Köszi
(amúgy a telefonkönyv nálam sem jó)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#394) Alex91 válasza Danny750 (#393) üzenetére


Alex91
félisten

Fizetsz? (Es maskor jobban figyelsz!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#395) Danny750 válasza Alex91 (#394) üzenetére


Danny750
őstag

De azért az eladó ezt mégsem említette ,míg az ingyen 500megát igen!
Most ha este nem nézem meg ,akkor 500 megánál mennyit fizetek ,félmilliót???
(ha nem mondta volna ,hogy van ingyenes akkor nem is használtam volna a netet)
A hátlapom egyre jobban nyekereg, az elején még jó volt!! (Minden széle elkezdett nyekeregni)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#396) Alex91 válasza Danny750 (#395) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg 50k HUF-nal mar letiltottak volna a netedet :).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#397) Danny750 válasza Alex91 (#396) üzenetére


Danny750
őstag

Hú köszi megnyugtató! Azért így ,hogy nem keresek elég sok ez a 14000ft fél nap alatt. :(

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#398) Sordoran


Sordoran
addikt

Lenne egy hülye kérdésem azokhoz akiknek már van ilyen telójuk:
lehet témát/háttérképet váltani a telefonon? Mert ami videókat néztem, azokon mind ugyanaz az alap kék háttér van a telefonon, és hát, idő után biztos unalmassá válik.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#399) Ati3120


Ati3120
tag

Erre valaki tudja a választ ?
Leszedtem a wisepilothoz a Magyar o. térképet akkor képes az offline navigációra ?
Ha csak úgy görgetek a térképen akkor van olyan rész ahol ki írja hogy "geting map "és az a rész ahol tartok addig nem látszik olyan mint a google maps.Akkor azt nem értem hogy mi volt 128Mb amit letöltöttem a programban .

(#400) Mákosmetélt válasza Fancy-boy (#390) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Persze, javíthatatlan :(( hacsak nem jött ki valami frissítés? (nem magasabb verziójú androidra gondolok, hanem valami bugfixre :) )

Ha valakinek van wifi-je közelben.. akkor esetleg kipróbálhatná, hogy a beállítások > a telefon adatai > szoftverfrissítés alatt mi történik ha rámegy a frissítés most gombra?

Mert én hiába vagyok 3G-n azt írja ki, hogy: csak wi-fi hálózatok érhetők el a szoftverfrissítéshez.
Érdekesen megfogalmazott mondat, szerintem ezt akarja jelenteni:
Csak wi-fi hálózaton érhetők el a szoftverfrissítéshez

Éljenek a nyulak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.