Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) punk17 válasza szabi__memo (#13998) üzenetére


punk17
aktív tag

Esetleg olvasd el mi kell a romnak:

Requirements:

Latest 2.1.1.A.0.6/2.1.1.C.0.0 SE firmware / Baseband: M76XX-TSNCJOLYM-53404015
Unlocked bootloader
nAa kernel

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#14002) szabi__memo válasza phoenix64 (#14000) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ezt most nem néztem meg...
A script kiirta h kernelt kellne frissitenem, de igazan kilephetett volna h nincs meg megcsinalva. Gondolom meg lehetne csinalni h az ellenorzes utan nem megy tovabb.
Most? SEUS?
Van az elozo rendszerrol cwm-es backup-om, hogy tudom a leggyorsabban visszarakni?

[ Szerkesztve ]

(#14003) rebelinside


rebelinside
tag

Sziasztok!

rég jártam ezen a fórumon:) Akkor még zárt volt a bootloader, most már látom több kernel is van...

Szerintetek megéri felrakni valamelyik kernelt? Ha igen melyiket? Milyen kockázat jár a bootloader nyitással?(garancia stb) Jelenleg a v19-es gingerDX fut a telefonomon, de időnként nagyon lassú, máskor meg írtó gyors... Ez egyéni probléma, vagy sok mindenkinek van és van rá vmi fix?:)

Köszi a segítséget!

(#14004) FET-MEN


FET-MEN
veterán

nektek nem szokott olyan lenni hogy néha nem mükszik a bekapcs gomb?? nekem most csinálta, mozgatni kelett kicsit h észlelje. még jó hogy stock van fenn.

Iphone 7

(#14005) punk17 válasza rebelinside (#14003) üzenetére


punk17
aktív tag

Szerintem megéri kinyitni :K , GDXhez meg az Alfs kernel passzol, esetleg tedd fel a v20-as GDX-et még. Igazából nem tudod elrontani a telót, ha úgy csinálod ahogy levan írva, egyébként visszazárható és a garid is megmarad :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#14006) dnelb válasza FET-MEN (#13993) üzenetére


dnelb
veterán

Mindegy mit veszel, de ne olyan android legyen amit mókolni kell.
14007: nem tudom, engem abban csak az zavar hogy nincs rá cm rom, de neked meg pont olyan kellene amivel nem kell szívni :D Szerintem várj 1 kicsit, mert jelenleg a xperia mini az egyetlen értelmes alternatíva, de az meg nem ebben az árban mozog .
jah, galaxy mini, no comment. Ingyen se kéne :) A lassan 5 éves LGmnek volt 240x320 a felbontása, ne vicceljünk már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14007) FET-MEN válasza dnelb (#14006) üzenetére


FET-MEN
veterán

Galaxy mini. de ott meg a kijelző katasztrofális. :D
te és akkor van táccs?? 2.2 van rajta de ugy akad hogy le se lehet írni

Iphone 7

(#14008) fahrii


fahrii
őstag

Most szeretnék felpakolni x8ra egy GigerDXet, a kérdésem az lenne h előtte tegyek e fel új kernelt vagy maradhat az alap? Milyen előny származhat belőle? A másik hogy superoneclickel lett rootolva a telefon, ez mennyire probléma?

(#14009) FET-MEN válasza fahrii (#14008) üzenetére


FET-MEN
veterán

mehet fel stockra elég gyors azzal is, de elvileg ez az alfs4 kernel vagy mi sokat gyorsít rajta. a root nem számit hogy mivel lett, csak legyen meg, utána recovery, vagyis dual recovery na, és mehet fel, ha meg kernelesdit is akarsz akkor keresd az itteni kollegákat :D

Iphone 7

(#14010) Gman999


Gman999
tag

Üdv!

Melyik 2.3 as romot ajánlanátok ami megbízható, magyar és minden megy rajta?

(#14011) FET-MEN válasza Gman999 (#14010) üzenetére


FET-MEN
veterán

gingerdx v.020

Iphone 7

(#14012) Szipi


Szipi
aktív tag

Gdx v020-nál másnak is volt aksiproblémája?
2x raktam fel és mindkétszer 75%-on járt folyamatosan az eggyik rendszerfolyamat.
2. ra csak a watchdogot raktam fel semmi mást még a beállításokhoz sem nyúltam. :F
Ez 2 napja volt így már nem emlékszek mi volt a neve de valami base system service.
A 19-es ment vissza és az megint tökéletes.

Más, nemtudok cwm-ben backupot csinálni.
Mindíg lefagy, megáll 1 fájnál és kész, csak aksi ki segít.
Vagy Cant save android.secure és megáll.
Erre valami megoldás, jó lenne egy backup.

Szerk.: v020-al érezhetően lassabb is volt a teló, furcsálltam is, akkor néztem utána mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#14013) FET-MEN válasza Szipi (#14012) üzenetére


FET-MEN
veterán

érdekes nekem meg gdx18 óta másfél nap és beáll a kép.. :(

Iphone 7

(#14014) Szipi válasza FET-MEN (#14013) üzenetére


Szipi
aktív tag

Nekem annyit sem bírt volna, gyorsan merült.
Kb 1 óra alatt 15%-ot úgy hogy hozzá sem nyúltam, néztem is rendesen WTF. :Y
Ja és meleg is volt a telefon ami megint csak furcsa volt, ugye a proci fűtött.

(#14015) FET-MEN válasza Szipi (#14014) üzenetére


FET-MEN
veterán

nekemis melegebb volt. nem az,nekem kifagyott utána már bootnál is beállt.csak akksi segitett recoveryhez.

Iphone 7

(#14016) dnelb válasza Szipi (#14012) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem 19el ugyanez volt, battery stat reset cwmből és 3-4 nap alatt helyreáll.
14013 lol

[ Szerkesztve ]

(#14017) Szipi válasza dnelb (#14016) üzenetére


Szipi
aktív tag

Nálam az sztem nem segített volna mivel egy rendszerfolyamat szabadult el és terhelte a procit ami így leszívta az aksit + még lassú is volt a teló.
Most meg v019-el megint bírja rendesen, szóval az aksi rendben van meg a battery stat is.

(#14018) mathaus=) válasza Szipi (#14017) üzenetére


mathaus=)
senior tag

Érdekes, nekem is ezvolt h 19ről frissitettem 20ra tetűlassu volt... SEUS -> És egyből a 20 meg már hasíít ;] Rohadtgyors... :DDDD Imádom ♥

(#14019) Szipi válasza mathaus=) (#14018) üzenetére


Szipi
aktív tag

Nálam Alfs kernel van fennt.
Neked melyik?

Szerk: Sztem várok pár verziót a cserével majd akkor megint nekifekszek a témának. :)

[ Szerkesztve ]

(#14020) FET-MEN válasza mathaus=) (#14018) üzenetére


FET-MEN
veterán

sokkal gyorsabb,status bar is jobban követi már az ujjad.kár hogy az enyém valamér agyfaxt kap..
mingyár jön krisztián az user error szöveggel ;]

Iphone 7

(#14021) mathaus=) válasza Szipi (#14019) üzenetére


mathaus=)
senior tag

Nekem stock kernel van, nem merek még belevágni.. :DD

(#14022) fahrii


fahrii
őstag

Nah feltettem a 20ast. Van néhány probléma:
1. hogy lehet kirakni egy nagy digitális órát, mivel alapból csak az analógot rakja
2. Hogy lehet a naptárat elindítani google account nélkül (nincs a közelben wifi se)

Biztos lesz még több is, de egyenlőre ezekre kéne megoldás.

(#14023) FET-MEN válasza fahrii (#14022) üzenetére


FET-MEN
veterán

nincs bene digit ora widget,le kell szedni egyet.szedd le szgéppel apk ba.
naptár anélkül nem naon megy

Iphone 7

(#14024) dnelb válasza FET-MEN (#14020) üzenetére


dnelb
veterán

Figyelj, ha az emberek 99%nak jól megy , 1 nek meg nem, akkor az mi szerinted? :D vagy user error, vagy hibás a telód . Ezért is mondtam hogy ne mókolós droidot vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#14025) FET-MEN válasza dnelb (#14024) üzenetére


FET-MEN
veterán

;] aztán föladtam? azon jár a fejem hogy mi lehet a gond.lehet föllököm azt a kernelt.

Iphone 7

(#14026) dnelb válasza FET-MEN (#14025) üzenetére


dnelb
veterán

Gyanús hogy van valami appod ami mindig tönkre vágja, mert hihetetlen hogy neked mindig beszarik :D

(#14027) FET-MEN válasza dnelb (#14026) üzenetére


FET-MEN
veterán

sztem a setcpu lesz. más ami fut a háttérbe,nincs,csak ilyenek: shazam ,opera mini,doodle jump. mind1 akkor majd marad 125 ön a cpu,kiprobáljuk ugy.

Iphone 7

(#14028) fahrii


fahrii
őstag

És a marketplace-el mi a helyzet főzöttromfronton?

(#14029) BRIKLY válasza FET-MEN (#14025) üzenetére


BRIKLY
veterán

én a helyedben feltenném azt a kernelt! :K
én is agyalok rajta, hogy kiváncsiságbol felteszem. ;]

(#14030) FET-MEN válasza BRIKLY (#14029) üzenetére


FET-MEN
veterán

neked úgyis mindegy ;]

Iphone 7

(#14031) BRIKLY válasza FET-MEN (#14030) üzenetére


BRIKLY
veterán

miért lenne mindegy? azért, mert van másik, meg nem akarom kidobni az x8-at... látom a topikban, hogy senkinek nem okozott gondot a kernel csere, szóval már nem tartok tőle..azt is vissza lehet állítani rendesen.

(#14032) szekra


szekra
őstag

Aki kernel cserén gondolkodik: vágjatok bele nyugodtan, csak elsőnek tűnik talán bonyolultnak, most már utólag sima ügy, de higgyétek el megéri, nekem nagyon durván gyors lett :D antutuban 1876 pont :C

[ Szerkesztve ]

(#14033) l4c válasza szekra (#14032) üzenetére


l4c
senior tag

+1
;]

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#14034) szekra


szekra
őstag

:C

[ Szerkesztve ]

(#14035) szekra válasza szekra (#14034) üzenetére


szekra
őstag

Holnap majd megpróbálkozok nyomni egyet 768MHz-en, bár kicsit féltem nem akarom túlterhelni, 748-ról is inkább visszavettem.

szerk.: amúgy reggel óta most megint csináltam egy antutu tesztet és 1300 körül (1322) kapok, miért? :( 2d 345, 3d 295, database io pedig 100, ezek most miért csökkentek le ennyire? :(

[ Szerkesztve ]

(#14036) szekra


szekra
őstag

Na nyomtam egy restartot és most már megint jó, bocs a tripláért..

(#14037) punk17


punk17
aktív tag

Kint a Alfs kernel v05 :C

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#14038) l4c válasza punk17 (#14037) üzenetére


l4c
senior tag

Jól indul ez a vasárnap!
Köszi a jó hírt!
:R

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#14039) punk17 válasza l4c (#14038) üzenetére


punk17
aktív tag

Én teszem is vissza a v4-et. Ez a v5 nem tetszik. A max fps 40 lett :O

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#14040) l4c válasza punk17 (#14039) üzenetére


l4c
senior tag

2x köszi! ;)

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#14041) lsebestyen


lsebestyen
addikt

na emberek biztos észrevettétek, hogy régen írtam ide, ennek az az oka, hogy váltottam samsung galaxy s-re, így már teljes a lelki békém:)) üdv néktek! :R

(#14042) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Ha a gdx v20-ból kiszedem a launcher-t, a filemanager-t, valamint az órát, akkor attól függetlenül még fel fog menni a rom gond nélkül? Mert a kollégák mondták, hogy kilehet őket cserélni is, de, majd utólag feltenném, ami nekem kell. :)

(#14043) l4c válasza Is-tee (#14042) üzenetére


l4c
senior tag

launcher nélkül?

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#14044) Is-tee válasza l4c (#14043) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Igen, ami benne van launcher, most hirtelen nem jut eszembe, milyen van benne, de az ugye nem teljes verziós, hanem fizetős. Eddig GingerCruzt volt fent, azért nem jut eszembe a neve! :B

[ Szerkesztve ]

(#14045) Szipi válasza punk17 (#14039) üzenetére


Szipi
aktív tag

De sebességre ugyanolyan a teló nem?

Szerk.: Egyébként minek fps limit?

[ Szerkesztve ]

(#14046) Gman999


Gman999
tag

Van valamiféle kamera program ami kicsit talán javítana a kép élességén? Régen walkman mobilom volt 2mpx és tű élse volt a kép, itt elég homályos 3mpx-lel. Főképp füzetetet fényképeznék és a kézírás elég homályos rajta :S Vagy a kamera alapból gyenge és nem sokat lehet remélni a progiktól se?

(#14047) l4c válasza Is-tee (#14044) üzenetére


l4c
senior tag

Laucher Pro van benne. Ami szerintem messze a legjobb teljesítményű launcher X8-on. De tégy belátásod szerint, de én a feltelepített ROM-ra dobnék egy másik launchert és kiválasztanám azt alapértelmezettnek. Nem értem miért is zavar téged az a csöpp launcher főleg úgy hogy tudsz appot a kártyára is telepíteni.

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#14048) phoenix64


phoenix64
őstag

Most először nekem is szarakszik a GDX :DDD Ha bemegyek a wifi beállításokhoz(hogy kiválasszam melyikre csatlakozok) és elkezdek le+fel görgetni teljesen érzéketlenné válik az érintő panel, azaz nem teljesen mert felülről le tudom húzni az állapot sort meg görgetni is tudok, de nem tudok egyik wi-fi hálózatra se csatlakozni, mert nem érzékeli ha rá bökök :DD

Végülis ez csak akkor probléma ha annyi a hálózat hogy görgetni kelljen, mert amúgy teljesen jól megy :P

Szerk.: Database I/O pont az antutuban mit takar? Mert nekem mintha bugos lenne, előző telefonomon 160-200 pontom volt , ezen meg csak 45-55.

[ Szerkesztve ]

(#14049) Is-tee válasza l4c (#14047) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Tulajdonképpen nem zavar, csak megfordult a fejembe ez a kérdés, hátha... :) A gdx v20-at is ugyan úgy kell telepíteni, mint a 19-et? Wipe factory,wipe cache, wipe dalvik telepítés előtt, és után is, és végezetül a stock kernel?

(#14050) szekra válasza phoenix64 (#14048) üzenetére


szekra
őstag

Olyan wifis dolog nekem is szokott lenni, kicsit varni kell vagy ujrainditani es mukodik. Vagy tartsatok hosszan lenyomva egy halozaton es valasszatok h elfelejt, igy mindig frissit es mukodik.

Gman: sajna ilyen gyenge a kameraja, nincs rajta autofokusz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.