Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) draco31


draco31
veterán

Létezik még a SEUS? Haverom megint elfelejtett a feloldó mintát, és újra kellene húzni a telefont, de az újabb Sony program nem támogatja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#26002) quailstorm válasza draco31 (#26001) üzenetére


quailstorm
nagyúr

X8-ra felejtős, flashtool és ftf-ek kellenek.

(#26003) draco31 válasza quailstorm (#26002) üzenetére


draco31
veterán

Akkor ez így maradt, ez amolyan bulizós telefon neki, de ennyi időm mostanában nincs, hogy megint mindent megtanuljak hozzá, hogy egy nyögve nyelős kösziért megcsináljam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#26004) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Üdv!
Tiszteletem mindenkinek és remélem a téma idevaló és másokat is érinthet, mert rahedli oldalt olvastam át hiába és megoldást nem is találtam.

Kaptam egy Xperia X8 telefont a szülinapomra és nagyon örülök most is neki, karcmentes mintha új lenne, ami látszólag jól is működik, de ma reggel kíváncsiságból youtube videót akartam nézni és pofára is estem a meglepetéstől.
Xperia X8-on elromlott a youtube, wifi-s routerrel csatlakozva vagyok a netre, a Google-böngészője működik, de a youtube azt írja ki hogy "There is no network connection right now. Please try again later. " Mi lehet a baj?

A laptopom is wifi-n van csatlakoztatva és gond nélkül böngészek és miden jól is működik.
A lényeg nem is volt még okostelefonom és konkrét tapasztalattal nem is rendelkezem, ezt mindenképpen jelezném mindenkinek akik segíteni is tudnának problémám megoldásában.

A paramétereiről ennyit tudok mondani, így kaptam a kezembe.
A telefonon: kernelverzo 2.6.29, buildszám 2.1.1.A.0.6
Kérdezném mit rontottam el és mit is tehetnék?
Mindenkinek a válaszának nagyon örülnék. :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26005) quailstorm válasza IstvánLászló (#26004) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a telefon támogatása valamikor pleisztocén korban befejeződött
amennyiben nem szeretnéd egy íves mozdulattal kukába helyezni, vagy dísznek használni, egy kis munkát igényel

Cyanogenmod7 minimum javallott, de már az se valami támogatott, viszont a 4.1.2 sok lesz erre a telóra szerintem

bootloadert kell nyitni, nAa-14 kernelt flashelni és feltenni egy miniCM7 abuild-002-t első lépésben

az akku alatti matricáról a gyártási dátumot legyél szíves kiírni, 11Wxx az a két szám az érdekes

[ Szerkesztve ]

(#26006) IstvánLászló válasza quailstorm (#26005) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a válaszodat. :R
Az akku alatti matricán ezt találtam, remélem hogy nem lámaságot írok.
A feliratok: Sony Ericsson x8 E 15i és Sl 1242 - 4853 ezek azok a számok?
A lényeg utánaolvastam jó bőven a konfigurációjának.
A belső memória: 128 MB, Processzor: 600MHz.
Az operációs rendszer: Google Android Donut, változat 1.6, gondolom régebben ez működött rajta.
A mostani kernelverzó: 2.6.29, buildszáma 2.1.1.A.0.6
A lényeges és kérdeznélek, szerintem de javítsál ki, elméletileg gondolkodtam csak azon hogy a 128 MB belső memória kevés lehet?
A laptopom nem egy mai darab: Processzora: 2000MHz és 1mag és 1 GB memória, de a youtube videót tesztelésként nézve, csak 360p módban láttam az alábbiakat.
Az 1 GB memóriából 480 MB-ot minimum levesz és processzor terhelése átlagosan 50-90%-ot is eléri.
A lényeg teszteltem a telefonomat és változás nincsen.
Beidézem amit mondasz,"bootloadert kell nyitni, nAa-14 kernelt flashelni és feltenni egy miniCM7 abuild-002-t első lépésben", ez a manőver számomra bonyolultnak is látszik.
A Linux-ot nem profin de ismerem: Ubuntu 14.04.4 openbox 64 bit hu, asztali gépemen jól is fut már féléve.
Az Android OS az más, fogalmam nincsen a működéséről, de szívesen is tanulok ha kell.
Elnézést a hosszú szövegért, ha tudnál majd esetleg segíteni nagyon köszönném így előre is.

Üdv, István
:) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26007) quailstorm válasza IstvánLászló (#26006) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a baj, hogy tudom hogy ez neked mennyire nehéz lenne és most nem sok energiám van hozzá...
nem, nem találtad meg ami kell

gépet és PC-t ne hasonlítsd össze, felejtsd el
Xperia X8-ban hardveres MP4 enkóder van, nem CPU-ból megy a youtube, 360p tükörsimán, kötelező...

de nagyon kevés a belső memória, az egy külön szopóroller kitenni SD-re...

(#26008) IstvánLászló válasza quailstorm (#26007) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm ismételten a kedves válaszodat hogy időt is szántál rám és szabadidőd rovására tetted önzetlenül idáig is. :) :R
A kép amit küldtél sokat segítettél vele, így már sikerült meg is találnom a gyártási dátumát.
Az akku alatti matricáról a gyártási dátuma: 10W48
A gyártási dátumot nem is tudtam hogy így is jelölik, számomra meglepetten tapasztaltam.
A jelölést a készülékeken nem ilyenformában szokták alkalmazni, de ezek szerint gyártófüggő is lehet.
Hát legalább már most tudom hogy ilyenformában is alkalmaznák.
Beidézem amit mondasz, "Az a baj, hogy tudom hogy ez neked mennyire nehéz lenne és most nem sok energiám van hozzá", ezt teljesen megértem én is idáig is szabadidőd rovására segítettél. :R
Beidézném megint amit mondasz," Xperia X8-ban hardveres MP4 enkóder van, nem CPU-ból megy a youtube, 360p tükörsimán, kötelező...", nálam nem így van mert hibát dobot,"There is no network connection right now. Please try again later.", itt elakadtam mert nem Pc és összehasonlítást is elfelejtem, mint a Linux esetében is meg is tetem.
A wifi-s routerrel csatlakozva vagyok most is laptopommal a netre és stabilan tudom is használni.

A telefonom böngészője működik gond és probléma ezzel nincs is.
Kérdezném konkrétan ha majd lenne időd válaszolni is telefonomon felejtsem el a youtube nézését?
Még egy kérdésem lenne telefonomat ha flashelni is szeretném a youtu működni is fog vagy felejtsem el.
Még egy kérdésem lenne, saját felelősségemre nekem mennyire nehéz lenne flashelni?
A lényeg a szabadidőddel és jó szándékoddal nem is akarok visszaélni, nem is szokásom ilyet tenni de ha válaszolsz előre is köszönöm most neked.

Üdv, István
:) :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26009) quailstorm válasza IstvánLászló (#26008) üzenetére


quailstorm
nagyúr

10W48 az nekünk jó, mert az jelenti hogy régi.
Egyébként ez 2010 48-ik hetet jelent. 11W28 után van gond...

Nehezebb lesz összekukázni a netről a leírásokat bár szerintem nekem van pár mindjárt megnézem.

2.1-es androiddal felejtsd el a youtube-ot meg úgy egyáltalán mindent, azzal a készülék egy darab kavics.
Tessék már megérteni hogy a youtube nem a netet hiányolja hanem választ nem kap mert már évmilliók óta másképp kellene kommunikálnia.

Ha fel tudsz rakni egy 2.3-at vagy 4.1-et akkor még előfordulhat, hogy lehet valamire használni a telefont. De majdnem azt mondom jobban jársz ha odaadod hozzáértőnek. Persze pénzt nem ér egy Ft-ot sem. Mert annyi erővel veszel egy sokkal korszerűbb okostelefont gombokért, ami szintén botrányosan elavult lesz csak nem ennyire.

Most összecsomagoltam a nagyon régi bootloadernyitó cuccot meg a flashtoolt, Java meg WindowsXP vagy Windows7 kell hozzá. De elmagyarázni nem fogom tudni.
[link] [link] [link]

elsőként a bootloadert kellene kinyitni
tekintettel a telefon korára, a legtöbb link halott lesz

maradjunk annyiban hogy mivel nekem meg haveromnak minden megvan ha itt lenne nálam kiszenvedném, de hogy mindent összeszedjek átküldjek, lemagyarázzam, az már nem menne
a neten meg már semmi nincs

[ Szerkesztve ]

(#26011) IstvánLászló válasza quailstorm (#26010) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönnöm a munkádat és hozzáérthető válaszodat és segítségedet amiért nagyon hálás vagyok. :) :R :C
Beidézném szavaidat,"Tessék már megérteni hogy a youtube nem a netet hiányolja hanem választ nem kap mert már évmilliók óta másképp kellene kommunikálnia.", erről még sejtésem sem volt idáig.

A linkeket és archívumot is elolvasom még ma biztosan, mert tanulni nem szégyen, tőled biztosan nem és csak köszönhetek minden szakmai támogatást és segítségedet tudásodat ténylegesen.
A lényeg hogy mindent összeszedjél és átküldjed nekem és elmagyarázd is ezt nem is várhatom el és nem is várom el.

Az már nem menne nálam sem hogy szabadidőddel és jó szándékoddal visszaéljek, nem is lenne tisztességes a részemről.
Most éppen a bootloadert húzom le és fojtatom majd az olvasást.
Hálásköszönetem hogy törődtél velem és minden tiszteletem a tiéd.

Üdv, István
:) :R :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26012) quailstorm válasza IstvánLászló (#26011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Remélem tudsz majd vele haladni, ha van valami konkrét kérdésed akkor írjál ide, egyébként millió fórum foglalkozott annak idején az X8 módosításával tehát elég sok leírás fennmaradt.

Ha a bootloader sikeresen nyitott akkor úgyis vissza kell jönnöd, de onnan már 3 kattintás feltenni egy új rendszert meg kell egy microSD.

(#26013) IstvánLászló válasza quailstorm (#26012) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értem amit mondasz, új rendszerhez meg kell egy microSD, ma délután vettem egy 16GB-os microSD-t. :R
A telefonba ez a legnagyobb ami beletehető, tegnap olvastam utána.

A barátom most jött át épen hozzám és adott egy ötletet hogy konvertáljuk át a jt-s videókat és usb-n toljam is rá a telefonra mert működnie kell biztosan.
A műveletet: Linux Ubuntu 14.04.4 openbox 64 bit hun csináltam és barátom meglepődött az os tudásán és tetszik is neki.
A lényegen meg is lepődtem, simán lejátssza az mp4-et akadás nélkül a telefonom.
De most inkább a bootloader érdekel és lenne egy kérdésem is mielőtt ténylegesen belefognék olvasás után.
Ha a bootloader sikeresen nyitott ezt hogyan veszem észre?

A szakmai támogatást és segítségedet köszönöm és majd biztosan lesz még kérdésem. :) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26014) quailstorm válasza IstvánLászló (#26013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az benne van a leírásban amiket linkeltem
az R betű fog megváltozni abban a kódban

(harmadik, logoutos link)

bár még előtte rootolni kell meg xrecoveryt felrakni, remélem benne van a csomagomban...

root, második megoldás

[ Szerkesztve ]

(#26015) IstvánLászló válasza quailstorm (#26014) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értelek tehát a leírás még át kell olvasom teljesen és ezután fogok konkrét kérdést írni majd.
Az új linket köszönöm most vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26016) quailstorm válasza IstvánLászló (#26015) üzenetére


quailstorm
nagyúr

új link alatt a többi menüpontot is nézd át mert hasznos és a képek infók úgy tűnik megvannak jórészt

(#26017) IstvánLászló válasza quailstorm (#26016) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Látom lesz is mit olvasnom de még nem itt tartok és köszönöm az infókat, megyek most már tényleg olvasni.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26018) IstvánLászló válasza IstvánLászló (#26017) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Tiszteletem a tiéd. :) :R
Segítségedet kérném az alábbiakban.

A rootolás-t és bootloader-t sikerült megoldanom az előbb.
Kérdeznélek ha a bootloader sikeresen nyitott és egy microSD van ami 16GB-os, mit kell rátennem?
Kérdeznélek itt elakadtam mert nem tudom hogy melyik a rom és kernelfájl névkiterjesztése?
A fórumokat már átnéztem és nem volt könnyű idáig eljutnom és elakadtam.

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26019) quailstorm válasza IstvánLászló (#26018) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a kernelt flashtoollal kell telepíteni, a 0291-essel
ez a javasolt ROM
002 letölt, SD kártyára tedd ki

én ezzel a kernellel használtam
de a logoutos abu is jó lehet, v002b ha azt választod

ennél szebb ROMtelepítési leírást nem találtam
neked ebből annyit kell változtatni, hogy azokkal dolgozol amit adtam, de a kernelt, ROMot, gappsot fel kell tudnod ismerni

ezt a minimal google appsot javaslom mert kevés a helyed nagyon
a hivatalos után feltakarítani soká tart... remélem ez megy ugyanúgy

ezek után csak be kell helyettesítened a fájlneveket a leírásba

ha megvagy, ne lakd be a telefont, mert csinálunk SD-EXT partíciót hogy ne fogyjon el a belső memóriád állandóan

ha ezzel kész vagyunk egy 4.1.2-re való áttérés kb 30 perc lesz mindenestül, ha muszáj lenne
de ahogy elnézem 2.3 alatt még van youtube

(#26020) IstvánLászló válasza quailstorm (#26019) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Most tudok válaszolni mert idáig is sokat olvastam a témában, szerencsére sok leírást találtam.
A te segítségeddel mát itt tartok a flashtoollal. :C
A szakmai támogatást és segítségedet ismételten nagyon nagyon hálásan köszönöm. :) :R

Kérdezném hogy jól gondolom az installálás menetét?
A sorrendet leírom és remélem hogy nem is tévedek, de ha igen légy szíves javítsál is ki.
1.) A flashtool 0291>firmwares-be bemásolom a kernel fájt.
2.) SD kártyára gyökerébe beteszem az update-MiniCM7...zip fájlt.

Olvastam hogy telot lehúzom a számítógép usb-ről és restart.
Az USB-hibakeresés opciót beállítva.
A telot bekapcsolom és vissza gombot nyomom míg bejön a recovery v001, nálam ez működik és csináltam mentést is az sd kártyára és számítógépre mentettem mindent el.

A lényeg igyekszem hogy minden sikerüljön és jövök is majd vissza ha mindennel készen leszek.

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26021) quailstorm válasza IstvánLászló (#26020) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az általad írt sorrend mindegy, lényeg hogy recoveryből a ROMot már csak az új kernellel kezdd telepíteni

(#26022) IstvánLászló válasza quailstorm (#26021) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Sikerült az általad javasoltak alapján feltennem mindent. :) :R :C

Az E15_nAa-14_2.6.29.6-nAa-14 ezt a kernel-t tettem rá.
A rom is most ment éppen fell a Recovery v5.0.2.8-as verzióval és a gapps-gb is..
A lényeg most csinálom a mentést az SD kártyára és gyorsabb is a folyamat.
Backup complete üzenetet ír ki és rebot systemre váltott éppen vissza.
Az újraindítás után gyorsabban is indul a telom, mint egy mai okoska-lenne.
A köszöntő képernyőn egy animált kéz mozog és Welkome to E15i felirat olvasható.

A telot töltőre is tettem mert az aksi merülőben is van, 4-órát nyúztam és ennyit is bír a 900-as aksija.
A lényeg a telo beállításánál tartok éppen, de leírást is kell keressek hogy mit és hogyan csináljak is meg.
A lényeg a telot én már beállítva is kaptam a kezembe és elakadtam mostan rendesen.
Az aksi legalább addig is töltődik.

.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26023) quailstorm válasza IstvánLászló (#26022) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lesz még androidos telefonod az életben szóval nem árt, ha megtanulod. Örülök hogy sikerült.

SD-EXT belső memória kiterjesztést lenne még jó elmagyarázni de azt most én se értem hirtelen ennél hogy kell. Mármint megoldást tudok csak olyan kéne ami lehető legkevésbé eszi a telefont...

(#26024) IstvánLászló válasza quailstorm (#26023) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

SD-EXT belső memória kiterjesztése?
Ez csak ismerős a számomra Linux-nál is, de telon még halvány gondolatom-nincsen hogy mit tehetek.

A Linux-ot Ubuntu 14.04.4 openbox 64 bit hu és öregecske XP Professzional-t is használok nagy örömömre.
Régebben C64-et is használtam és ott használták a kernel szót, most jelenleg aktívan Amigázom is ha időm is engedi, bocsánat a kitérőért....

A Linux-al és telepítésével is sokat is foglalkoztam és foglalkozom, főleg a particionálás érdekel még ma is......
A téma még nem is egyszerű a számomra mert, hogyan is mondjam el.
A többféle partíciós-tábla is létezik, de ezt te jobban tudod biztosan mint én...
Egy példát mondanék és nem oktatni akarlak, de meglátod hogy mire is gondolok a memória témában...

A hasonlatért elnézést is kérek így előre is..........
A Linuxo-t is használok és használhatok például: Ubuntu alatt is a partíciók szerkesztését.
A hdd-re és memóriára gondolok, lehet kézi particionálást is csinálnom és létrehozhatok a hdd-n használható memóriát is swap-et....
Az Ubuntu ext3, ext2, illetve a legújabb, ext4-es fájlrendszerre is telepíthető, de nem ez a lényeg mostan....

A kérdésem konkrétan a cserehely swap partíció méretezésére gondolsz?
Remélem nem is mondok lámaságot, de a téma érdekelne ha ezt megbeszélhetnénk itt?
Persze csak is ha időd is engedné és lenne is kedved.
Bocs a hosszú szövegért...
:) :R

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26025) quailstorm válasza IstvánLászló (#26024) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem nem nem.
Leírom röviden, aztán utánakeresel magad, az lesz a legjobb.

Először is SD kártyáról mentesz mindent a PC-re mert üres lesz.
Aztán telefonon recoverybe lépsz. Advanced, partition SD-card menüpont. Ott létrehozol egy 512MB-768MB-os EXT2-3-4 amit kínál, partíciót. SWAP-pal nem vergődnék, instabil, lassú. A maradék meg FAT32.

Majd a cyanogenmodban nem tudom, teljesítménybeállításként van-e abban a ROMban, vagy cronmod, legrosszabb esetben link2sd. Az a lényeg, hogy megadod neki azt az EXT partíciót, amit létrehoztál, és azt ő hozzátoldja a belső memóriához. (a belső memória alapból is EXT, azért nem lehet FAT32)

Ez android, fos. Nem lehet egy alkalmazást 100%-ban SD-re telepíteni, sőt... Ezért X8-on a belső memória azonnal el fog fogyni. Ezért kell a varázslás. Link2sd (ingyenes play áruházas app) a legegyszerűbb neked, viszont szerintem attól lassulna a telefon egy kicsit. Cronmod vagy valami más script gyorsabb, de nehezebben konfigurálható.
Annak az okostelefonnak meg semmi értelme, ami 3 alkalmazástól megtelik.

ALERT!

Ha a belső memóriát kiterjeszted, akkor nagyon nem javallott az SD kártyát menet közben kiszedni a telefonból!!!! Onnantól nem eltávolítható.

(#26026) IstvánLászló válasza quailstorm (#26025) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a korrekt tájékoztatást és a sok sok segítséget. :) :R :C

A blogbejegyzéseidet is olvastam és olvasom is nagyon jók az írásaid, csak is gratulálni tudok és csak így tovább.
Az írást ne is ad fel folytassad is tovább....

Az írásod támpontot adott, ez-alapján utána is nézek és keresek magam is biztosan tovább.
Lényeg hogy mostani-javaslatod alapján van támpontom is hogy mit nézzek és olvassak....
Köszönöm a támogatásodat és hogy időt is szántál is rám...... :) :R

A segítségemet ajánlom fel a részedre, főleg műszaki segítséget is netán ha kellene-neked?, szívesen-segítek elektronikában és hardveres-témában is..........

A lényeg hogy bármikor dobjál írjál is magánüzenetet ha gondolod és igyekszem korrekten viszonozni, a sok sok mindent...
Általában napi szinten elérhető vagyok mindig itt a PH.n.....
Most megyek és további sok sok sikert kívánok jó fórumozást....

Tisztelettel: István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26027) quailstorm válasza IstvánLászló (#26026) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szívesen, én leginkább annak örülök hogy neked összejött.

(#26028) IstvánLászló válasza quailstorm (#26027) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

:) :R :C :C :C

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#26029) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Hol találok az alap androidról letöltési linket? Vissza szeretném rakni rá.

(#26030) quailstorm válasza rumos XIII (#26029) üzenetére


quailstorm
nagyúr

E15i? [link]

Most nem férek hozzá a gépemhez sajna.

(#26031) rumos XIII válasza quailstorm (#26030) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Meglett közben, köszi. :R

(#26032) lm83 válasza rumos XIII (#26031) üzenetére


lm83
őstag

Jól látom a neten, hogy van már hozzá lolipop is? :)

(#26033) totron


totron
addikt

Helló, 3 kérdésem volna a szakértőkhöz:

- mely a legmagasabb - akár főzött verzió - ameddig frissíthető? Jelen állapotában sem wifin, sem USB kábelen nem tud netet megosztani..., pedig pont erre kellett volna. (Röhej, hogy egy ős, S40-es Nokiára is lehet külső appot telepíteni, s megosztani is, itt nem.)

- APK fájlokat nem tudok telepíteni, mondván, ahhoz SD kártyára volna szüksége, holott a telefon tárhelye is rendelkezésre áll, úgy értem lenne hely. Ez üzemszerű mködés vagy hiba? Mintha rémlene, hogy ilyen esetekre van külön app, amit ugye ha van sem tudnék feltenni, lásd fentebb.:/ "Rendelkezésre álló hely: nem érhető el", "Összes hely: nem érhető el". Fuck? Ennek ezt kellene mutatnia? (Teljes törlés után van a készülék.) SD karim nincs sajnos.

- Wifi és mobilnet is beállítva, aktív, viszont youtube kliens, Market is azt írja, nincs hálózati kapcsolat, miért?

- PC-hez csatlakoztatva is SD kártya után kiált(!), sem modemként nem tudom felhívni, sem Ethernetet nem ad ki magából (gondolom a kernel 2.6.29 nem is tud ilyet vagy de?) - üzemszerű-e vagy hiba? Mely ROM tudja már ezt?

(#26034) quailstorm válasza totron (#26033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A 2.1 egy rakás szemét.

microSD kell.
2.3.7 MiniCM7 abuild 002 az ajánlott, de nagy kompromisszumokkal 4.1.2 is megy.
SD-EXT kelleni fog mert nincs hely.

2.3.7-tel tud USB-n megosztani.
2.1-ben nincs app to SD sem...

2.1-ben lévő youtube és market blokkolva van, nem csoda hogy nem megy.

PC-n meg a belső memót sose láttad csak az SD-t.

(#26035) lm83 válasza quailstorm (#26034) üzenetére


lm83
őstag

Nekem 4.2.2 JB mini van rajta

(#26036) totron


totron
addikt

Gyárinál frissebb ROM működő linkjét keresem.

(#26037) quailstorm válasza totron (#26036) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Abuild eredeti linkjei még mennek: [link]
nAa meg archive-ban: [link]

(#26038) csabi10 válasza totron (#26036) üzenetére


csabi10
senior tag

Itt van egy elég jó gyűjtemény.

(#26039) djkacor


djkacor
tag

Üdv. Minap előkerült egy ilyen x8 a fiók mélyéröl, de olyan problémám van vele hogy se nem tölt és a gép sem ismeri fel :( Életet lehet még bele valahogy lehelni? Ha jól emlékszem annó valami balul sült el a custom szoftverrel és azért nem kapcsoll be :O Szóval lehet még vele valamit kezdeni vagy kuka az egész? Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#26040) quailstorm válasza djkacor (#26039) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha vissza gombot nyomvatartva bedugod az USB-t és van flashmode, akkor újra lehetne húzni flashtool-al.

(#26041) djkacor válasza quailstorm (#26040) üzenetére


djkacor
tag

Csak nem ismeri fel a gep az a baj! :F

(#26042) quailstorm válasza djkacor (#26041) üzenetére


quailstorm
nagyúr

USB eszköz sincs, vagy driver nem megy?

(#26043) djkacor válasza quailstorm (#26042) üzenetére


djkacor
tag

Nincs usb eszkoz! :N

(#26044) quailstorm válasza djkacor (#26043) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor annak kb. annyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.