Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Dave1984


Dave1984
őstag

Lenne kérdésem.Megtelt a belső memóriám :(
Hogyan tudok SD kártyára telepíteni alkalmazásokat?

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#252) Mákosmetélt válasza Dave1984 (#251) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

A ram-od telt be vagy a belső háttértár?
Ha a háttértár, akkor az sd kártyára lehet pakolni át progikat, és telepíteni de nem egyszerű.
Még nem csináltam ilyet de azt tudom, hogy az app2sd progival kell és előtte egy sd kártyát megfelelően elő kell készíteni (particionálni). Googlizz rá, van pár magyar cikk, hogyan is kell lépésről-lépésre :)

Éljenek a nyulak!

(#253) Dave1984 válasza Mákosmetélt (#252) üzenetére


Dave1984
őstag

A belső háttértár telt be:( Köszi.Igen ezt a programot keresem.Marketben nem találom.Egyébként egyesével áttudnám pakolni a memóriakártyára,de azt szeretném,ha minden alkalmazást oda telepítene :)
Keresem továbbra is a programot ;)

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#254) ben11 válasza Dave1984 (#251) üzenetére


ben11
őstag

2.2-es androidtól lehet sd-re telepíteni, az alatt csak buherálva a már említett progival, meg sd partíciónálással stb..

(#255) Dave1984 válasza ben11 (#254) üzenetére


Dave1984
őstag

Ha van kedved időd stb.Privátba leírnád nekem hogyan is kell "buherálni" Előre is köszönöm!!!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#256) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ennyi nyüg van az androiddal?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#257) ben11 válasza Dave1984 (#255) üzenetére


ben11
őstag

Sajnos X8-ra nem ismerem az eljárást..

JoolsNOS

Nem az android a hibás,a telefonon egy korai verziója van fent sajnos, ami még nem teljesen kiforrott..2.1 már jobb,2.2 viszont már szinte teljesen komplett.

[ Szerkesztve ]

(#258) mrlujoak válasza JoolsNOS (#256) üzenetére


mrlujoak
veterán

Inkább sokrétűnek nevezném az androidot.
Amit az alap verziók nem, vagy csak korlátozottan tudnak, akkor azt fel lehet tuningolni. Ezekhez legtöbbször rootolni sem szükséges a telefont, ergo teljesen hétköznapi felhasználó is kihasználhatja a platform lehetőségeit.

Ezért okostelefon platform. Természetesen ha ez valakinek nyűg, akkor annak a mobilvásárlás előtt álló usernek el kell gondolkodnia, tulajdonképpen mit is szeretne kihoznia a telefonjából.

Ha tulajdonképpen semmit, akkor a nem okostelefon platform a nyerő... (pl, SE OS, Nokia S40)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#259) joey04 válasza JoolsNOS (#256) üzenetére


joey04
titán

csak az 1.6os verzióval. szerencsére a legtöbb gyártó 2.1 vagy 2.2 rendszerrel hozza ki a készülékeit. (ez nem az itteni konkrét esetekre vonatkozik, hanem általánosan)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#260) Dave1984 válasza JoolsNOS (#256) üzenetére


Dave1984
őstag

Nem nyűg,csak teljesen más,mint a Symbian ;)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#261) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Azért érdekes, hogy szinte 1-2 alap dolgot kihagytak az első verziókból.
Jó 1.6, de akkor sem fair.

Tudom, hogy a Symbian is folyamatosan fejlődött, témák, ébresztés csengőhang, stb...
De azért az nem 2009-2010 ben volt.

[ Szerkesztve ]

(#262) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Eddig 6120on meg az n82n volt oprendszerem, de azon nem volt gond pl egy mem kártyára telepítés. De most eléggé androidot akarok, egyrészt a játékok miatt amik futnak rajta, másrészt meg az x10mini és az x8on nagyon meggyőző a videók alapján. De elmondottak alapján eléggé korlátolt az 1.6. Amiket kinéztem azokban meg az van :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#264) mrlujoak válasza JoolsNOS (#262) üzenetére


mrlujoak
veterán

...a 2.2 lesz a te verziód...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#265) HUNHippY válasza ben11 (#254) üzenetére


HUNHippY
csendes tag

Szóval az alap pár száz megákra akar telepíteni, és nem a több gigás memkárytára?
nem akarok sokmindent rátelepíteni, de ez azért fontos infó lenne...

(#266) #TOTTI válasza HUNHippY (#265) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem az iGO memóriakártyán van csak az indítója van fenn a telón. Ingyenes programból 30nál is több felfér, komolyabbakat meg úgysem a Market-ből fogsz telepíteni..

Az X8 nagyon jó kis telefon. Jelenleg egy hátrányát sem tapasztalom, ami külön tetszik, hogy figyelmeztet ha van nyilt WIFI, meg még számtalan dolog.. tényleg nagyon jó..

Minden rosszat visszavonok, mivel cserélték azonnal garba a hibás készüléket. Engem az 1.6 is bőven kielégít, ha annyira zavarna.. akkor valószínű egy X10et vettem volna vagy egy 2.2 Samsungot vagy akármit, De nekem volt már 9 Sony Ericsson telefonom és ez lett a 10. érintőset nem akartam de ez nagyon bejön és ennek még a mérete is emészthető..

(#267) HUNHippY válasza #TOTTI (#266) üzenetére


HUNHippY
csendes tag

Huhh köszönöm szépen erre nagy szükségem volt:)
meg lehetne oldani hogy talán még a héten megérkezzen a készülék vagy legroszab esetben jövő héten.
Küldenél egy PÜ-t hogy honnan tölteszle komolyabb szoftvereket?

(#268) #TOTTI válasza HUNHippY (#267) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én még sehonnan, mert nincs időm vele foglalkozni iGO-t tettem fel csak kíváncsiságból, működik, tökéletes, pontos, gyors, majd idővel kipróbálok ezt azt amire szükségem van.

(#269) #TOTTI válasza #TOTTI (#268) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jah és lezenéli az Altec Lansing jelzésű laptophangszóróimat..:)

Na jó azért annyira nem de nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#270) ben11 válasza tranq (#263) üzenetére


ben11
őstag

Csak nem te vagy az egyik szerencsés axn nyertes?
Irigy vagyok..:)

(#271) Dave1984 válasza HUNHippY (#265) üzenetére


Dave1984
őstag

Igen az alap pár száz megára.KB 10 programot telepítettem,de az NFS Shiftet már nem engedi(mondjuk 38 megás játék)Elég gáz,hogy csak a belső memóriára lehet telepíteni.Még szerencse,hogy annyira nem érdekelnek a játékok :)
Egyébként az X8as is kap 2.1es frissítést november végén nem

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#272) ben11 válasza Dave1984 (#271) üzenetére


ben11
őstag

Ami jó ha márciusban megjön:
Csúszhat a Sony Ericsson X8 frissítése

(#273) Dave1984 válasza ben11 (#272) üzenetére


Dave1984
őstag

Akkor addig várok.Végül is nekem csak az SD-re instalálás hiányzik.Más nem ;)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#274) tranq válasza ben11 (#270) üzenetére


tranq
csendes tag

Most mit mondjak: Ördögöd van, de ne legyél irigy!

The suspicious things are those that aren't suspicious.

(#275) ben11 válasza tranq (#274) üzenetére


ben11
őstag

Hamarabb találsz vevőt ha itt hirdeted:
http://hardverapro.hu/aprok/mobil/listaz.php

(#276) tranq válasza ben11 (#275) üzenetére


tranq
csendes tag

O.K. Kösz a tanácsot :R

The suspicious things are those that aren't suspicious.

(#277) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem az X8-al kapcsolatban,van-e valakinek valamilyen fülese arrol,hogy a Telenornál mikor lessz és kb mennyibe fog kerülni.
Üdv.

(#278) ben11 válasza szimla65 (#277) üzenetére


ben11
őstag

Elnézve a készülékkínálat alakulását én nem alapoznék arra hogy a közeljövőben kapható lesz telenornál, vagy egyáltalán sony ericsson..

Más
App2sd:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=804574
x10 mini,x10 minipro-ra lett írva, de gyanús,hogy megy x8-al..

Root hozzá:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=811457

(#279) mrlujoak válasza ben11 (#278) üzenetére


mrlujoak
veterán

Novemberben Sony Ericsson, decemberben iPhone 4 a Telenornál

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#280) ben11 válasza mrlujoak (#279) üzenetére


ben11
őstag

Like! :K

(#281) JoolsNOS válasza mrlujoak (#264) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mennyire nagy cucc a frissítés? Majd persze ha lesz rá lehetőség.

Illetve még mindig kérdezném, mennyire van barátságban a teló a 3d alkalmazásokkal, játékokkal?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#282) ben11 válasza JoolsNOS (#281) üzenetére


ben11
őstag

Kb annyira mint a htc legend, lg optimus, Commtiva Z71,Motorola Quench XT3..
Ugyan az a proci van mindben,némi ram eltérés lehet, de youtube-on találsz bőven videót.
De x8-ra pl:
[link]
Optimus:
Quake3

neocore:34,3fps Nem rossz! Még nfs shift is megy egész szépen :Y

[ Szerkesztve ]

(#283) JoolsNOS válasza ben11 (#282) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi
Esküszön nekem semmit se hozott ki yt az x8ra 3d terén :F

Asszem megvan a telefonom :)
Már csak feketében kéne érkeznie a t-mobhoz, de lehet megbarátkozok fehérrel.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#284) ben11 válasza JoolsNOS (#283) üzenetére


ben11
őstag

Én meg ha csak fehér lesz,biztos kezelésbe veszem egy ilyennel a hátlapot:
http://logout.hu/cikk/hasznalt_eger_plasti_dip_uj_eger/gyari_es_hasznalt_allapot_mi_legyen.html
Úgysem szeretem a csúszós felületet.

[ Szerkesztve ]

(#285) Fancy-boy válasza ben11 (#284) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én írtam a T-mobile nak, hogy elveszne -e a garancia , ha lefestetném vagy lematricáznám az előlapot, anélkül, hogy belenyúlnék a telefonba és leszedném az előlapot.

Erre azt írták, hogy illegális átalakításnak minősülne és elveszne a garancia.
Szóval ha meglesz a telefon, ( pénteken valószínűleg ) akkor marad a fehér szín.

(#286) Fancy-boy válasza ben11 (#272) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az meg a másik, hogy a SonyEricsson mondta, hogy csúszni fog a frissítés? NEM
A cikk nem említ senkit. Mire alapul akkor?
Mi lett ez? Pletykaoldal ?

[ Szerkesztve ]

(#287) #TOTTI válasza Fancy-boy (#286) üzenetére


#TOTTI
őstag

Amire megtanuljuk kihasználni az 1.6-ot addigra pont meg fog jelenni.. Gyakorolni jó ez.. :)

(#288) ben11 válasza Fancy-boy (#285) üzenetére


ben11
őstag

Ha kapunk mellé esetleg több hátlapot,akkor az egyiket át lehet festeni,max ha baj van egy másikkal adod be..
Ha meg nincs hozzá másik,akkor rendelek majd egyet.

(#289) ben11


ben11
őstag

Akinek van már ilyen telefonja,ti is ilyen "agybadugós" fülest kaptatok?
füles

(#290) majkel


majkel
tag

A Mobilarénás teszt alapján nekem bejön a készülék, eredetileg X10 minit akartam venni, de az igényeimet ez jobban kielégíti, mert nagyobb a kijelzője, mint a Mininek, a kamerát leszámítva meg kb ugyan az. FM rádiót hallgatnék, meg a Timescape is jól jönne, mert sok SNS-t használok egyszerre.

Ellenvélemények? Akinek már van ilyen az írhatna róla pár személyes tapasztalatot, pro/kontra. Stabil az 1.6-os Android rajta?

(#291) #TOTTI válasza ben11 (#289) üzenetére


#TOTTI
őstag

Szerencsére nem!

majkel: Nekem semmi gondom vele, stabil és rugalmas az 1.6. Ha lecserélem csak kíváncsiságból, meg mert azt mondják hogy jobb. X10 nagy a mini meg mini.. meg a felbontása is szar.. De ez tetszik és megbarátkoztam a fehér színével is. Timescapet még nem próbáltam. De facebookot meg hasonlókat nem használnék vele. Most ráérek majd megnézem mi is az.

[ Szerkesztve ]

(#292) horatiocain válasza #TOTTI (#291) üzenetére


horatiocain
csendes tag

Állítólag van fekete színben is X8-as, szóval nem kell lázasan keresgélned a fiókodban egy jófajta kis Tfilcért :)
Ha utánanézel akkor biztosan találsz róla valamit, én is valahol láttam, de nem tudom már melyik oldal volt az pontosan... :( Amúgy cserélhető az előlapja az X8asnak vagy nagyon nagy hülyeséget akarok kérdezni?: o.O Sok mindent nagyon nem konyítok a mobilokhoz, be is vallom, hogy néha csak a dizájn fog meg, de az X8-as nem csúnya mobil, kifejezetten bejön.. Ha nem lennék szegény legény, bizony belefognék egy ilyen mobil felhajtásába, a Timescape alkalmazás meg nagyon hasznos tud lenni, de csak akkor ha van fölös pénzed arra, hogy mobilinternet csomagért fizess minden hónapban, nem is olyan keveset, ha elég híres ember vagy a közösségi oldalakon... :)

(#293) #TOTTI válasza horatiocain (#292) üzenetére


#TOTTI
őstag

Van, csak nem elérhető még, sajnos..

(#294) mrlujoak válasza horatiocain (#292) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem csupán állítólag van fekete X8-as... :D

YouTube video a Mobile review-tól
Színes hátlapok a fekete Xperia X8-hoz is

Mai hír az X8 2.1-es frissítéséről:
Xperia X8: még idén jön a frissítés

Otthon, egyik androidos Xperia modellnek sem cserélhető az előlapja anélkül, hogy buknád a garit. Ergo az előlapcseréhez minimum csavaroznod kell.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#295) talpalavalo válasza mrlujoak (#294) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Nekem a feketéből sötét kékbe illetve a feketéből ezüstbe átmenet tetszik a legjobban!
De ugy alapjában véve szerintem a fehér sem gáz az meg hogy csavarozni kéne azt nem hiszem ugyanis több kiegészítő csomag is jön ki hozzá, amikben van új hátlap is ppl csajos virágos vagy rózsaszín hátlap és nem hiszem hogy egy csaj nekiállna csavarozni, tehát szerintem sima patentos meg egyébként is a csavar nehéz miért raknának hát bele?
A 2.1-re kíváncsi leszek, mondjuk valaki elmondhatná hogy az x8 az élből miért nem 2.1-el jött ki??
És hogy fog-e a jövőben még tovább frissülni vagy 2.1 marad örökre?

(#296) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Kérdés:

Ha itthon lehet kapni majd gyári fekete előlapot, akkor ha kérem a Sonynál kicserélnék vajon hogy a garancia is megmaradjon?

De lehet a fehér sem annyira vészes

[ Szerkesztve ]

(#297) #TOTTI válasza mrlujoak (#294) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ezt úgy tudja mindenki.. de T-mobile-nál nem lehetett választani én meg sz.rtam rá jó ez így is mert nem vagyok telefonmániás..

talpalavalo: A hátlap nem csavaros. Olvassá

[ Szerkesztve ]

(#298) HUNHippY válasza #TOTTI (#297) üzenetére


HUNHippY
csendes tag

szerintem csak félreértette a hozzászólást.
nah ezen a héten nem lesz meg, talán a következő héten:)

(#299) #TOTTI válasza HUNHippY (#298) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jaja utólagos elnézést.. Csak feldúlt voltam akkor épp.. :)

(#300) mrlujoak válasza talpalavalo (#295) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az előlapról volt szó... :U :)
Mármint arról, hogy az alap Xperia X8 fehér előlappal jön, ami bizony otthon, magadnak, garivesztés nélkül nem cserélhető. (sem: X10, X10mini, X10 mini pro...)

Egyébként volt egy kérdés előrébb, hogy vajon átcserélnék-e feketére?
Elvileg igen.
A SE szervizben (márkaboltban) megveszed a fekete házat - ha mákod van akkor lesz külön fekete előlap, ha nem akkor a komplett fekete házat kell megvenned - és cserélteted a meglévő fehérrel. Természetesen a munkadíjat is fizetned kell, mert nem garanciális javítás a munka ilyenkor... De persze a készülékgarancia megmarad, hiszen szakszerviz végzi a cserét.
Anno K850i-nél ment ez a dolog.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.