Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) nilpeter válasza Richee11 (#600) üzenetére


nilpeter
csendes tag

Nem akarok megbántani senkit...de a szeme sem áll jól annak a telefonnak(Blade), és fogalmam sincs a terméktámogatás oldaláról sem, ami a sony-ericsson-nál azért elég jól működik... + ronda a Blade, hangsúlyozom, hogy SZERINTEM.

[ Szerkesztve ]

....nem én voltam....

(#602) spanilana válasza nilpeter (#601) üzenetére


spanilana
csendes tag

neked is csak egy hátlap volt ?

by : Charlie

(#603) Richee11 válasza nilpeter (#601) üzenetére


Richee11
senior tag

Hát ez az! Mindenki azzal jön hogy ez egy új telefon, és így próbál betörni a piacra ilyen árral, hát nem tudom. Tényleg sokat tud, de sok képernyőhibáról hallottam már vele kapcsolatosan.
Nekem eddig sony ericssonom volt, és nem csalódtam benne! Nem is volt még androidos telefonom, de elég jónak tűnik a a szemrevaló x8. Mindenki mondtja hogy fúú figy mekkora képernyője van a Bladenak, nekem akk is az x8 :D:D

(#604) nilpeter válasza spanilana (#602) üzenetére


nilpeter
csendes tag

Igen egy hátlap volt, azért plusz egynek én is örültem volna, de ez van. Ha kell másik, majd veszek hozzá (kb. 2500 Huf, drágállom).

....nem én voltam....

(#605) JoolsNOS válasza Richee11 (#603) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem eddig semmi képernyőhiba nem jelentkezett? Mire gondolnak? A képernyőméret meg emberfüggő. Nekem ennél nagyobb nem kellene, mert ha pl zsebrerakom és esetleg odanyomom valamihez (ami már előfordult párszor velem sok telónál) akkor a nagy felület nem feltétlenül jó. Illetve a kis méret kis felbontás miatt is elég a gyengébb proci.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#606) Richee11 válasza JoolsNOS (#605) üzenetére


Richee11
senior tag

Neked Blade van?? am azzal a telóval nekem semmi bajom sincs, nem azért mondtam, csak még nem ismerem, lehet hogy 1-2 év múlva már befutott gyártó lesz. Am a képernyőméret tényleg emberfüggő. Pl. X10 mini, az már nekem is kicsi, de a Zte képernyűja az lehet már vkinek nagy. és az x 8 az egy köztes állapot, nem túl kicsi, és nem túl nagy.

Am így utóiratként, egy x8 tulajdonost szeretnék megkérdezni, hogy a Qwerty billentyű jól használható?? :P

(#607) nilpeter válasza Richee11 (#606) üzenetére


nilpeter
csendes tag

Számomra mind álló-, mind fekvő módban jó.

Azért az X10 mini-n már kíváncsi lennék erre a bill.-re :D

....nem én voltam....

(#608) spanilana


spanilana
csendes tag

Nekem kimondottan tetszik az X8 formája színe és mérete. Megbízhatóbbnak találom a Sony Ericsson márkát és főleg a szoftvertámogatást is. Már sok helyen megtapiztam a készüléket, szerintem éppen ideális.
Nekem az a kérdésem, bárki aki a fórumozik, hogy szerintetek hogyan érdemes megvásárolni a készüléket ? Jelen esetben a szolgáltatófüggő feltöltőkártyás legyen.
Vázolom a helyzetet:

Szolgáltatófüggő:
T-Mobile: 38ezer forint! ez a legolcsóbb jelen esetben
Szerintetek milyen? nem ismerem a t-mobilt
Vodafone 45ezer forint
Telenor: 50ezer forint. (hát biztos nem !!! pedig pannonos vagyok...)

Kártyafüggetlen:
Én még nem találtam megbízható boltot, de több cég 50-60 ezer forint környékén árúsítja.
Itt ha minden igaz, nem biztos a személy kap különböző hátlapokat hozzá.

Szerintetek az, hogy a készülég szolgáltatófüggő nagy hátrány.. esetleg ha kijön a 2.1 frissítés ? Tudom a legnépszerűbb Magyarországon a Té, és most a legolcsóbb is.

Nekem volt X10 mini pro a kezembe és szerintem az az aprócska billentyűzet használhatatlan :D főleg hogy az a kis mütyűr annyiba kerül

Vélemény ??
Jaj és szerintetek milyen a webshop? megbíízható? választhatok telefonszámok közül ?

[ Szerkesztve ]

by : Charlie

(#609) JoolsNOS válasza Richee11 (#606) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ja nem, azt hittem az x8ról van szó. Amúgy qwerty nekem még fura, sokszor félrenyomok még fektetve is, szokni kell. Dehát 2 napja van meg. Amúgy kb 1.5 napot bírt elsőre, bár fél marketet letöltöttem. 1 óra alatt viszont feltöltött.

(#608) spanilana: én egyszer vettem anyámnak webshopból. Hamar hozták, de számot nem választhattam. (2 év után halt meg a teló kamerája.)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#610) ebigtom válasza spanilana (#608) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Szerintem több hátlapra ne számíts se függő, se független telefonnál (és nem is releváns: 1-2 hónap és olyat veszel párszáz ft-ért amilyet akarsz).

Szerintem nincs lényeges különbség a függő és a független telefon között használati értékben . A függő telefonon késhetnek a frissítések, de szerintem ennek kicsi a jelentősége.

Ezek alapján én a "Hol vegyem" kérdést szimplán gazdasági kérdésnek tekinteném. Számold ki, hogy az adott esetben a telefon árát és a telefonálási szokásaidat figyelembe véve, 2 év alatt mennyibe fog kerülni összesen a telekommunikáció. Amelyik esetben ez olcsóbbra jön ki, ott kell vásárolni.

Megjegyzem, ha a telefonal szeretnél netes dolgokat is elérni (market, időjárás, maps), akkor szükséged lesz egy mobil internet előfizetésre is, mert anélkül egy vagyonba kerül a mobilnet.

(#611) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Frisitettem a telefont de hogy mit frisitett azt nem tudom kb 110mb volt a fissitési program . Korrekten leirja aUpdate program hogy mit csináljon az ember , tetszik nagyon !! Gondolom most még stabilabb lesz a telefon .

(#612) Richee11


Richee11
senior tag

hát gondolom először nekem is fura lesz a QWERTY, de egy idő után tuti megszokja az ember, am a Marketről mindent le lehet tölteni, teszem azt MSN, térkép, zenelejátszó vagy akár internet böngésző, vagy facebook menüpontot is?? :D

(#613) ben11 válasza Richee11 (#612) üzenetére


ben11
őstag

Kb

(#614) spanilana válasza ebigtom (#610) üzenetére


spanilana
csendes tag

Köszi, amúgy nem hiszem, hogy kötök bármiféle netelőfizetést :D tökéletesen megelékszek a wifi-vel illetve az ingyen facebook-kal :D
Szerintem holnap megyek megvenni :)

by : Charlie

(#615) Richee11


Richee11
senior tag

én is most akarok telefont venni, és 37 ezer ft-ért nem sok jobbat találtam, de kitudja mit dobnak ki a napokba. am én mindenképpen a T-mobile szolgáltatónál veszek készüléket :D

(#616) Ronin- válasza spanilana (#608) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát, 38ért tmobilnál,turbo simet bele és 40ből van egy telód 2 év garival. :) én legalábbis így csináltam.

(#617) Richee11 válasza Ronin- (#616) üzenetére


Richee11
senior tag

fúú én nagyon hülye vagyok, de milyen az a turbo sim??? XD, am a t-mobil-nál csak fehér színbe van??
És meg vagy elégedve a telóval ??:)

(#618) Ronin- válasza Richee11 (#617) üzenetére


Ronin-
senior tag

akkor nézz utána, használj googlet pl.
igen, csak fehérbe van és meg vagyok vele elégedve,mint ezt már leírtam jópárszor a héten.. de látom te csak only write :) ugyan azokat kérdezgeted egész nap.. olvasd el a cikket, aztán ebbe a topicba jobb felül van olyan,hogy "gyorskeresés itt" , oda beírsz 1 szót és kihozza azokat a kommenteket,amiben szerepel a beírt szó.. és akkor egyből nem kell végigolvasnod az egészet és nem kell 10x megkérdezni ugyan azt. csoda,hogy még nem zártak ki amúgy.

(#619) Richee11


Richee11
senior tag

oks, köszi :)

(#620) Alex91


Alex91
félisten

Olyan naptart, lehetoseget tud valaki amiben szerepelnek a magyar nevnapok?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#621) Wolf-15


Wolf-15
tag

Sziasztok!
Nagyon láma vagyok, még nem volt okostelefonom.
Olyat nem lehet, hogy PC-re letöltöm a programot, témát, stb (ingyenes progikat), aztán USB-vel az X8-ra áttöltöm, aztán onnan indítom a telepítést? A Maileket, és a google kontaktokatt pedig wi-fi-n szinkronizálom.

(#622) Wolf-15


Wolf-15
tag

Másik kérdés:
Olyat tud az X8 mint az új Nokiak, hogy rá dugok egy pendrive-ot és azt meghajtóként kezeli és lejátszható a rajta lévő pl divx file?

(#623) Wolf-15 válasza Wolf-15 (#622) üzenetére


Wolf-15
tag

Az előző hsz.-ben erre gondoltam:
http://www.youtube.com/watch?v=X0qJ4KHUem4&feature=player_embedded

(#624) JoolsNOS válasza Wolf-15 (#621) üzenetére


JoolsNOS
veterán

De működik. Kell telepítened egy file kezelőt, és akkor a rámásolt programokat tudod telepíteni. Usb-s dolog nem hiszem hogy működik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#625) Ronin- válasza Wolf-15 (#622) üzenetére


Ronin-
senior tag

használd a szerkesztés gombot !
amúgy meg ha van wifid,akkor mi a fenének töltöd le pc-re,aztán visszamásolni telóra ?

(#626) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Jó kis vélemények lettek azért itt a végére :DDD.
Remélem hogy nem én kapom majd az a néhány képernyőhibásat, ha minden igaz, akkor 2-3 nap és meglesz.
(Fél nap alatt eladtam a HTC Diámat ;] ;] ;] )

A számom az adatlapomon. ;)

(#627) tortaur2006


tortaur2006
tag

Hali!

Érdeklődnék a kiegésztő ellátottság iránt.
Dominot vettem, T-s tehát.

Viszont a tesztben irtakhoz képest ebben a dobozban nem volt plussz hátlap (4 db. ) ?!

(#628) Fancy-boy válasza tortaur2006 (#627) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez már párszor ki lett tárgyalva, hogy nincsen hozzá plusz hátlap, nekem nem is hiányzik. Cserélgessék a lányok a diszkóban, így nálam egyel kevesebb a porfogó.

(#629) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok, egy gyors kérdésem van. Kolléganőm vett egy ilyen telefont, és kellene neki egy naptár widget, ami listázza a napi (közelgő) eseményeket. A "naptár" szóra a kereső nem dobott ki semmit. Elérhető ilyen erre a telefonra?

(#630) Fancy-boy válasza KukkSteve (#626) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Most pontosan mit is fogsz vásárolni? Mert a ZTE Blade a pixelhibás, nem az X8.

(#631) s4tch válasza s4tch (#629) üzenetére


s4tch
veterán

Pure Calendar.

(#632) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Telefon vásárlás előtt állok. T-mobilnál szeretnék előfizetésre venni 30eFt körül.
Androidos okos telefonra gondoltam(esetleg win-es, de az jóval drágább szerintem), de nem tudom milyet vegyek, egyáltalán nem ismerem az androidot ezért kérném a segítségeteket(régóta nem figyeltem már a telefonok fejlődését).
Fontos lenne, hogy legyen wifi a készülékben és a gps sem lenne hátrány.
Gyors legyen, bővíthető memóriájú ne legyen nagy súlya. Kijelző mérete mindegy.
Pár játék elfusson rajta. Üzem ideje átlagos használatnál több legyen mint 1 nap(wifi(email,böngészés),zene hallgatás,telefonálás.)
A telefonnak kb 2 évig ki kéne húznia nálam és esetleg az oprendszerek fejlődését is követni tudja.
2 típust kinéztem már, de ha tudnátok jobbat ajánlani akkor azt vásárolnám meg.
1. SE x8
2. ZTE Blade
Ti melyiket vennétek meg?
Ahogy olvasgattam sok jót írnak a zte készülékről: 3d gyorsítás,szép kijelző, elégé gyors, 2.2es android is van ré és nagy a kijelzője, de a kamerája elégé gyenge(a mostani telefonom sem használom). X8ról nem sok mindent tudok,de ahogy olvasgattam nincs rá csak 1.6os android.
Melyik telefonra lehet későbbiekben gond nélkül különböző programokat telepíteni? Valamelyik gyártó nem korlátozza, hogy csak bizonyos programokat lehet raknia telefonjára?
X8-ón másfajta téma van mint a többi androidos telefonon ezt esetleg le lehet róla venni?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Tudom, nem ide kellene írnom, de a többi fórrumban(milyen okos telefont vegyek?) nem válaszolnak a kérdéseimre. Remélem itt kapok egy kis segítséget.
Zoleee

(#633) Ati3120 válasza Zoleee89 (#632) üzenetére


Ati3120
tag

Hello!
Az igényeidet szerintem x8 is kielégítené ,én személy szerint nem választanám a ZTE-t elégé kétes minőségű kínai dzsunka ki tudja milyen termék támogatással . Egyébként x8 is lesz 2.1 android 2.2 nem biztos de lehet hogy megoldják az okosok ha nem is a SE:) Nálam az x8 másfél két napot simán megy átlagos használat mellet ,és elégé gyors bár meg lehet akasztani ha nagyon akarod, mind mindent.

(#634) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Enyém most elég hamar lemerült. Egy napot se bírt, bár tényleg sokat neteztem, de ennél többet vártam. n82 után azt hittem többet fog bírni.
Amúgy angry bird nálam is fagy.
De amúgy nagyon jó teló, nem is értem miért ilyen olcsó. Főleg az x10 mininél miért olcsóbb :F

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#635) Ati3120 válasza JoolsNOS (#634) üzenetére


Ati3120
tag

Állítólag az Advanced task killer jobban meríti .Neked fent van ?Angry birds sajna nálami is fagy :(

(#636) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, tudna nekem ajánlani egy telefon tokot ehhez a készülékhez? Bnőmnek kellene, szóval valami csajosabb tok kellene, vagy valami jó minőségű bőr tok is jó lenne.......
A szilikon tokot nem szeretem, azt ki hagyom!!!!
Előre is kösziiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!

Oneplus 8T 8/256

(#637) JoolsNOS válasza Ati3120 (#635) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nincs fenn. Valami sima mérőt dobtam rá tegnap, ami kiirja a töltöttségi állapotot, meg megmondja miből mennyi időt tudok csinálni (telefonálás, net, stb) Viszont mikor merül, megmondja ugye mi fogyasztotta le. Hát tegnap mindössze 40% volt üresjárat, tehát kb 12 óra net meg egyéb aktivítás volt a telón.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#638) Fancy-boy válasza JoolsNOS (#634) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mert az mini.

Miért drágábbak a mini notebookok mint a nagyobb tudású laptopok?

Egyébként meg a megjelenéskor 50 ezerFt volt Domióban, ami pont jó ár, de nem is az olcsó kategória. Erre levitték a karácsonyi cécó miatt.

Többszörösen megtérül nekik.

(#639) Danny750


Danny750
őstag

Valaki hallott már innen az Android Mini01-es figurákról??(12 fajta van belőlük,mobilport oldalán nemrég írtak róla)
Szerintem tök jók és jólenne eggyet beszerezni!(Android Fanoknak kötelező) A Mobilarenán még nemtaláltam erről fórumot/híreket!
Esetleg Magyarországon valaki látott már ilyeneket?? Köszi!
Az X8-al kapcsolatban 2napja egy kis nyúzás után befagyott a teló és csak akksi kiszedés segített!(6nap alatt először fagyott be úgy ,hogy telepakoltam minden hasznos progival,kisebb fagyások csak az Angry Birds fejlettebb pályáin vannak))
A gps borúlt időben autóban nem nagyon talál műholdat csak ha megállunk, viszont tiszta időben tökéletesen üzemel!

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#640) ShadowX


ShadowX
őstag

Most hozta a postás néni az Ebay-ről rendelt szilikon tokot és a screen protector-okat. :C

(#641) Ronin- válasza ShadowX (#640) üzenetére


Ronin-
senior tag

és ?

(#642) spanilana


spanilana
csendes tag

aki X8 és X10mini között variál:

X8:
Nagyobb, képernyő
Jobb felbontás
20 ropival olcsóbb

X10mini:
5mpx kamera, vaku
kisebb kiejéző (szerintem használhatatlan de ember válogatja, nekem nagy kezem van)

Én mindenképpen az X8 ajánlom.

by : Charlie

(#643) Richee11 válasza ShadowX (#640) üzenetére


Richee11
senior tag

mennyi idő alatt hozták ki, és mennyi volt komplett szállítással együtt?? :D (utánvételesen fizetted)

(#644) Zoleee89 válasza Ati3120 (#633) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Helló.
Köszönöm a válaszod.
Főzött romot lehet rá rakni ezekre a telefonokra?2.1-est csinált már rá valaki?? Mert ahogy olvastam 1.6os android nem igazán valami jó(elég lassú). SE menüjét valahogy le lehet váltani? Nem annyira tetszik az a 4 sarkos megoldás. Neked szokott laggolni a telefon?

Esetleg más X8-as tulajoknak mi a véleménye a készülékről??(pro/kontra???)

Zoleee

(#645) ShadowX


ShadowX
őstag

Ronin- és Richee11:

Paypal-al fizettem, és már a magyar lokalizált Ebay-ről rendeltem. A screen protector-ból a 6-os csomag került 810Ft-ba pk-val együtt. A tok meg 1400Ft volt szintén pk-val együtt. Két nap eltéréssel rendeltem meg őket, ennek ellenére egyszerre értek ide. Kerek 1 hét volt.

A tokban jobb a fogása a készüléknek, nem csúszik annyira. A gomboknak ki van alakítva a megfelelő kivágás, illetve a mikrofonnak és a hangszórónak is. A screen protector-t meg majd meglátjuk hogy meddig bírja...

[ Szerkesztve ]

(#646) ShadowX válasza Zoleee89 (#644) üzenetére


ShadowX
őstag

Egyáltalán nem lassú az 1.6-os droid. Legalábbis ezen a készüléken nem. Amúgy meg ebben a hónapban jön ki rá a 2.1-es, érteni senki nem érti miért, mert az X10 szériára már kijött....Le lehet cserélni a gyári kezelőfelületet, én is a Helix Launcher-t használom most, de van pl. ADW Launcher is rá. De legjobb tudomásom szerint szimplán kis is lehet szedni a 4 sarkos megoldásból az ikonokat.
Lag-ot még egyáltalán nem tapasztaltam.

(#647) sagesz93 válasza ShadowX (#646) üzenetére


sagesz93
addikt

biztos? [link]
egyébként a felbontás miatt. x10 : 800x480, x10mini : 320x240, x8: 480x320, mindegyik más, mindegyikre meg kell csinálni, ebben ugye a sony nagyon erős.... :(((

(#648) ShadowX válasza sagesz93 (#647) üzenetére


ShadowX
őstag

Azóta már cáfolva lett ez a hír is. Elvileg a hó végéig ígérte SE...ami ha minden igaz mindjárt itt van.

(#649) Alex91


Alex91
félisten

Na, nalam a telo. Telenoros, sotet kek hatlappal.

Nezzetek mar meg a Beallitasok->A telefon adatai pont alatt a Buildszamot. Ezen 1.3.A.0.50. (A masik telo nincs itt, de mintha azon mar nem ez lenne, es azt tudtam frissiteni, erre meg azt irja, hogy a legfrissebb szoftver van rajta.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#650) s4tch válasza Zoleee89 (#644) üzenetére


s4tch
veterán

Nem vagyok tulaj, viszont ma bő egy órán keresztül nyúztam kolléganőm friss X8-asát. T-s a készülék, mondjuk a menüben a SIM-szolgáltatásokon kívül semmit nem látni ebből. Az X8 megfelelően gyors, stabil, könnyen testre szabható, kellemes darab. Az Android 1.6 nem mai csirke, de elég sokat változtatott rajta a SE, nem tűnik elavultnak. A kijelzője a saját telefonomhoz (Wave) képest pokol, ezt leszámítva jópofa telefon ez. Nekem tetszett, nagyobb és jobb kijelzővel, hardveres billentyűzárral elfogadnám a Wave helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.