Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Fancy-boy válasza Ronin- (#450) üzenetére


Fancy-boy
addikt

így van, azok a programok jelennek meg a Marketben amik biztos, hogy elindulnak.
Figyelembe véve a rendszert , a kijelző felbontást stb...

(#452) Danny750 válasza #TOTTI (#437) üzenetére


Danny750
őstag

Ez gondolom alapból bevan állítva! (a hívószámkijelzés, új előfizu)
Köszi mindenkinek a tanácsokat és tippeket!
Az a durva ,hogy az eladónő odaadna nekünk a mellettünk vásárló személy adataival kitöltött szerződést is!XD(ezzel azért meglehetne győzni)
Az egész papírkötegét odaadta a mi szerződéseink mellé! :F
A hátlapprobléma nem vészes csak az oldalaira ragasztottam belül szigetelőszalagot és már patent is az egész! ;)
Maga a telefon nagyon jó ,csak a szolgáltató rossz!

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#453) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A Sony Ericsson azt mondta nekem ezzel a telefonkönyv hibával kapcsolatban, hogy vigyem be a T-hez vagy a Váci úti Sony boltba és megjavítják. :))
Hát erre befizetek, majd jövő héten beadom.

(#454) Danny750 válasza #TOTTI (#437) üzenetére


Danny750
őstag

Köszi igazad volt! Megnéztem a net-en és nemvolt aktiválva! Azt hittem ezt azért már alapból aktiválják! :W

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#455) Csabi95


Csabi95
tag

Elindul rajta az angry birds és az asphalt 5?

(#456) Danny750 válasza Csabi95 (#455) üzenetére


Danny750
őstag

Nekem az Angry Birds-nél csak hang van és fekete kép! Viszont megy a játék ,mert a fekete képen kilövi a madarat csak nemlátni semmit! Megkéne keresni ami erre a felbontásra való! :K

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#457) Danny750


Danny750
őstag

Elindul az Angry Birds most megtaláltam a jó verziót!!!XD
Legjobb game!! :DDD

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#458) #TOTTI válasza Danny750 (#457) üzenetére


#TOTTI
őstag

Akkor töltsd fel és küld el a linket privátban, nem vagyok játékos de az tetszett.. amikor futott.. :)

(#459) Danny750 válasza #TOTTI (#458) üzenetére


Danny750
őstag

Ez megy nekem egyedül! Néha fagy de elviselhető!(akkor fagy ,ha összenyomsz mindent XD)
[link]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#460) Ronin- válasza Danny750 (#456) üzenetére


Ronin-
senior tag

szerintem nem a felbontással van a baj,hanem egyszerűen az 1.6 "kevés" neki.. remélhetőleg az új FW -vel már ez is menni fog.

(#461) Danny750 válasza Ronin- (#460) üzenetére


Danny750
őstag

Már megy a telón ,pedig sima 1.6-os!! :C

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#462) Danny750


Danny750
őstag

Közelben a 2.1!! Bár a 2.2 jobb lenne ,de ez is valami!XD
[link]
(ezen az X8-on 2.1-es android van, a képernyőzár alapján)

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#463) Ronin- válasza Danny750 (#461) üzenetére


Ronin-
senior tag

hát nekem nem indult el se a régebbi,se az újabb.

más: a névjegyzékes témával kapcsolatban szerintem felesleges beadni gariba a telót.. új szoftvert nem fog írni rá a t-mobil :) nem fognak vele semmit kezdeni.. beviszed, bent fogják 2 hetet, visszakapod a teljesen újrarakott telót és ugyan úgy sz.r lesz. 2.1 ezt is megoldja majd valószínűleg. addig meg most már csak kibírjuk :)

(#464) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Most készülök egy ilyen telefont venni . Az lenne a kérdésem az anyag használat milyen , nem recseg , nem zörög a hátlap ? A dobozban mi van hány hátlap ? Választ elöre is köszi !!

(#465) memoril


memoril
aktív tag

Még egy kérdés , milyen videokat játszik le ? Milyen formátumu videokat ?

(#466) ezeregy válasza memoril (#464) üzenetére


ezeregy
csendes tag

Az unokatesóm vett egy X8-ast és én is alaposan megnyomorgattam. :) Nyugodt lehetsz, mert az anyagfelhasználást tekintve most is minőségit alkotott a SE.

Igaz, hogy csak 1.6-os Androval kapod kézhez, de már csak idő kérdése és hivatalosan is elérhető lesz a 2.1 is.

Második kérdésedre a válasz, ahogyan az a telefon tesztjében is olvasható: Tartozékokat szép számmal kapunk hozzá, az aprócska dobozba minden lényeges kiegészítőt belezsúfoltak a gyárban: a hálózati töltőfej mellett egy microUSB és egy sztereó headset is megtalálható benne, ezeken kívül még négy darab különböző hátlappal is kedveskednek. A készülék és a gyári hátlap fehér színű, a többi pedig átmenetes: zöld, pink, szürke és fekete színek közül válogathatnak majd a jövőbeli tulajdonosok.

Összességében remek kis telefon ez, engem meggyőz a nagyon jó ár/érték arányával.

(#467) Brutális eb válasza Dave1984 (#447) üzenetére


Brutális eb
addikt

Semmi gond köszönöm a kulturált hozzáállást.

A telefonnal kapcsolatban kérdezném,hogy aktiv használat melett(Egész nap online,zene,BT,stb)kibír másfél napot az akku?
Köszönöm. :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#468) Alex91 válasza ezeregy (#466) üzenetére


Alex91
félisten

A fuggetlennel van annyi hatlap... A szolgaltatos verzional azonban nem hiszem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#469) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Akinek van attól kérdezném:
Nem szokott szarakodni az érintőkijelző hogy ráböksz és mégsem érzékeli, vagyhogy hiába nyomod nem reagál csak a 2. 3.ra.?
Mert ez rühellem... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#470) SE_HELP válasza Danny750 (#420) üzenetére


SE_HELP
tag

Szia. Nemzetközi formában vannak elmentve a telefonszámaid? Volt néhány ember, aki hasonló problémával küzdött és nekik az segített, hogy átírták a számokat +36... formára.

(#471) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Kérdezném hogy xvid vagy divix formátumokat lejátszik a telefon ?

(#472) SE_HELP válasza memoril (#465) üzenetére


SE_HELP
tag

Szia. A Marketről le lehet tölteni a RockPlayer nevű lejátszót, ami szerintem a legjobb. Lejátsza a DivX fájlokat, valamint a feliratokat is. Ezen kívül kezeli a megszokott formátumokat.

(#473) Danny750 válasza SE_HELP (#470) üzenetére


Danny750
őstag

0630-al vannak beírva ,de már megoldódott! Aktiválni kellett a nete-en a hívószámkijelzést!XD
Ezt is belfelejtette a T-Mobile alapból aktiválni! (eddig mindíg aktiválták)
Nekem megy az Angry Birds nemtom miért, de megy! :C

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#474) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Na meglett a teló. Sztem a fényerő teljesen rendben van. Viszont a zenelejátszót nem sikerült kikapcsolnom :( Hogy kell? Itt a navi ingyenes.
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#475) Danny750 válasza JoolsNOS (#474) üzenetére


Danny750
őstag

A fényerő sztem is rendben van! A Zenelejátszóban le kell állítani a zenét és utánna kilépni ,mert különben a háttérbe teszi és megy tovább! Menj rá a pause gombra középen a zenelejátszóban!
A navi nem ingyenes csak ha rátelepítessz egy olyan navit amiben benne vannak a térképek! (pl.iGo stb)

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#476) majkel válasza Alex91 (#468) üzenetére


majkel
tag

Az én fantáziámat inkább a fekete változat izgatja, mert annál még durvábban néznek ki ezek az átmenetes hátlapok. A fehér alapon színátmenetet sem rossz, de a fekete megérkezésére várok, addigra meg szerintem már az 2.1-es Androis frissítés is elérhető lesz.

A Telenornál tegnap megnyomkodtam egy példányt a fehérből. A kijelző mérete szerintem pont megfelelő, nem olyan pirinyó, mint az X10 minié, de azért nem is egy mozivászon méret. Mellé volt téve egy Galaxy S ami majdnem kétszer akkorának tűnt (3" és 4"), de azért azzal is tisztában vagyok, hogy a Galaxy S majdnem háromszor annyiba is kerül.

(#477) Smithy1986 válasza Dave1984 (#419) üzenetére


Smithy1986
tag

Na igen. Ezt kerestem, köszönöm. Ha ezt nem látom, LG-t veszek, mert nagyon nem tetszett a Sony saját kezelőfelülete. Köszönöm!!!

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#478) Smithy1986 válasza majkel (#476) üzenetére


Smithy1986
tag

Hmm a fene, pedig eddig nagyon bejött a fehér, de a képed alapján, hmm hmm. :)

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#479) JoolsNOS válasza Danny750 (#475) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi!
Amúgy minap taperoltam galaxy-s-t, és el voltam ájulva, hogy milyen szépek a színei. Igazából a tesztképek itt se sokkal rosszabbak, úgyhogy kellemesen csalódtam a kijelzőben.

Más: az akksi a figyelmeztetés után meddig bírja, mert nemsoká megyek el itthonról 3-4 órára, és teló kéne, de ugye az első töltést rendesen meg akarom csinálni. Még nem jelzett az akksi.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#480) Danny750 válasza JoolsNOS (#479) üzenetére


Danny750
őstag

Hát azthiszem először 15%-on jelez! Sztem ha nem nyaggatod sokat kibírja! :K

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#481) Smithy1986 válasza Ferdzsoo (#469) üzenetére


Smithy1986
tag

Reakcióideje gyártmányfüggő. A szubjektív reakcióidő két fő elemből tevődik össze: a mechanikai reakcióidő és az elektronikai reakcióidő, utóbbi az az időtartam ami az érintésjelek létrejöttétől számítva a konroller CPU felé adott jele között eltelik. A rezisztív panelek benyomása azonban mindenképpen időigényes, ez a tény elkerülhetetlen, és ez az ami miatt óriási hátrányba kerül versenytársával szemben, mivel a mechanikai reakcióidő emberi érzékszervvel is érzékelhető, az elektronikai pedig gyakorlatilag nem. (A kapacitív panelek esetében nem beszélhetünk mechanikai reakcióidőről!)

Forrás: http://www.seria.hu/cikkeink/Rezisztiv%20vs%20kapacitiv/03%20resz/Rezisztiv%20vs%20kapacitiv%203.html

Mivel az x8 kapacitív, így elvileg azonnali reagálást várhatsz tőle. :)
Hogy a tapasztalat mit mutat, azt csak a teló megvétele után tudnám megmondani.

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#482) honeker


honeker
őstag

Sziasztok!
Teló vásárlás előtt állok!
X8 vagy ZTE Blade?????????????

VÉLEMÉNYETEK KÉRNÉM!!!!!!!!!!
MEG RÖVIDEN ÍRJA MÁR LE VALAKI HOGY MI A HIBÁJA AZ X8-NAK!!!!!! ;) :R

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#483) csontho


csontho
tag

Bocsi valaki megtudja mondani hogy használ - e netet a GPS?

(#484) Ati3120 válasza csontho (#483) üzenetére


Ati3120
tag

Ha felteszed az Igo-t akkor nem .

(#485) Fancy-boy válasza Ferdzsoo (#469) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Teljesen profi. Elsőre érzékeli. Ez minőségi kapacitív, ráadásul gyors a telefon.

(#486) JoolsNOS válasza honeker (#482) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Szerintem nagy eltérések nincsenek. (legalábbis amik általam mérvadóak) Összehasonlítás.
Melyik tetszik, illetve az ár a meghatározó. Esetleg ha a zte-n újabb android van?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#487) Fancy-boy válasza honeker (#482) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem menj be a T-hez aztán tapicskolás.

ZTE: jobb kijelző, újabb Android , autofocus, és lesz rá 2.2 is ha minden igaz

X8: 2.1 biztos lesz, aztán ki tudja, jobb anyaghasználat, gyorsabb, nem indul újra , szebben szól, nem pixelhibás, SE támogatás, ( szervizhálózat stb... ) Kisebb-könnyebb ( ha ez előny )
SonyEricsson egyedi felhasználói felület ( nálam ez előny )

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#488) Fancy-boy válasza Ronin- (#463) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nem-tudnának vele mit kezdeni, nem mondták volna, hogy vigyem be, de lehet neked van igazad és elmondták a szokásos szöveget. Azt mégse mondhatták, hogy ez ilyen, nincs megoldás.

Akkor rakjanak rá független szoftvert. Anno a P990i T-mobile szoftvere lassú volt és fagyott.
Erre a Sonynál szó nélkül rárakták az újabb függetlent ami stabilabban működött.

[ Szerkesztve ]

(#489) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Holnap elkezdem próbálgatni a programokat, de szeretnék egy kis infót. Tehát töltöttem le pár apk filet a gépre, most azokat hogy tudom feltelepíteni? Rámásolom kártyára usb-n és utána hogy férek hozzá? Van vmi filekezelő? Illetve a market az ingyenes? Hívásinfót (ki hívott, időtartam stb...) hol találok?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#490) Alex91


Alex91
félisten

Mikor fogja a WiFi kapcsolatot hasznalni? Mit kell beallitani?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#491) ShadowX válasza JoolsNOS (#489) üzenetére


ShadowX
őstag

Letöltöd a Marketról az AppInstaller (File Manager) nevű programot. Ez, mint a neve is sugallja, file manager is egyben. Ezek után elindítod, majd kikeresed az SD kártyára másolt apk fájlt, és ráböksz. Ezek után automatikusan feltelepül a program.
A Market-ban pedig ott van minden letölthető tartalom mellett, hogy FREE vagy az összeg amit fizetni kell érte.
Adatforgalomra, illetve hívásinfóra javaslom a Call Meter NG nevű, szintén a Market-ról letölthető programot. Azt ugyan nem jelzi ki, hogy ki hívott, de összesített hívásidőt, meg sms.t, meg adatforgalmat mutat.

(#492) ShadowX válasza Alex91 (#490) üzenetére


ShadowX
őstag

Ha bekapcsolod, akkor fogja használni.
Beállítások --> vezeték nélküli vezérlők --> Wi-Fi, illetve Wi-Fi beállításai menüpont. Aztán ha sikerült akkor a fennti állapotsávon megjelenik a Wi-Fi ikon.
A 3G-t meg letiltani a Beállítások --> vezeték nélküli vezérlők --> mobilhálózatok --> adatforgalom menüben lehet kikapcsolni. Ha ez is sikerült, akkor a bal felső sarokban, az állapotsávon megjelenik a kikapcsolt adatforgalom ikon.

(#493) Alex91 válasza ShadowX (#492) üzenetére


Alex91
félisten

Kosz, aztan meglett :).

A WiFi viszont nalam eleg megbizhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#494) Alex91 válasza Alex91 (#493) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es lakason belul a GPS se talalta a holdakat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#495) JoolsNOS válasza ShadowX (#491) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi!
Esetleg még annyit, hogy a netes hozzáférési pontokat ki tudom lőni? Tehát ha nincs wifi akkor véletlenül ne legyen adatforgalmam. Illetve itt nem tudom rendezni az ikonokat mint simbianon?
Első alkalommal mennyit töltsem? Boltban 6-8 órát mondtak.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#496) honeker


honeker
őstag

Az x8 milyen a kijelzője???
AMOLEDES???
LEHET LÁTNI HA BELE SÜT A NAP???? :R

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#497) JoolsNOS válasza honeker (#496) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem amoled, de szerintem jó képe van. Ma vettem, sajnos még napon nem láttam. :N Egész nap esett :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#498) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Töltés közben a kijelző folyamatosan aktív? (ki van kapcsolva a cucc)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#499) ShadowX válasza JoolsNOS (#495) üzenetére


ShadowX
őstag

Ha a 3G-t letiltod, akkor nem lesz adatforgalmad, csak akkor, ha újra aktiválod azt, illetve ha Wi-Fi-t használod. Én is így állítottam be. Tehát ha azt az ikont látod amit bekarikáztam, akkor nem lesz adatforgalom. (mellesleg ha fogod az állapotsort, és lehúzod az ujjaddal, akkor ki is írja, hogy Adatforgalom letiltva)

Én egész éjszaka töltöttem amúgy. Úgyhogy a 6-8 óra nagyjából helyén való.
Ikonokat meg nem tudom, hogy alapból lehet -e rendezni, mert most a Helix Launcher-t próbálgatom.

[ Szerkesztve ]

(#500) ShadowX válasza JoolsNOS (#498) üzenetére


ShadowX
őstag

Nálam nem, csak a jobb felső sarokban jelzi a led, hogy töltődik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.