Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Mákosmetélt válasza Fancy-boy (#145) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék.. Most T-nél ma megjelent gt540 is és x8 is ugyan azon az áron :) Tesztek alapján gt540 szebb fotókat csinál, és auto fókuszos, viszont a video az csak 15 fps.
Talán 2.1 hamarabb jön az optimusra, elvileg október végére ígérték.. A kijelző az rezisztív, amíg az x8-ban viszont kapacitív. Szóval nehéz döntés.. Én sem tudom mi legyen, ez lenne az első droidos és tapis készülékem.. gt540 talán küldőre jobban tetszik 1 fokkal. Üdv.

Éljenek a nyulak!

(#152) alonsofan válasza Mákosmetélt (#151) üzenetére


alonsofan
tag

Vodafone-nál olcsóbb 2 ezer forinttal az X8. :DDD
Nekem az X8 jobban tetszik, most voltam bent a T-ben és megtapicskoltam az x10 minit és nekem nagyon bejön, szal X8-ra teszem inkább a voksom,mint optimusra.
Kamera nem nagyon izgat, nem használom, max videózni, abba meg pont jó az X8.
Szóval számomra egyértelmű melyik a jobb telefon.

(#153) ben11 válasza alonsofan (#152) üzenetére


ben11
őstag

Csak az a baj,hogy x8-ra nem biztos hogy lesz 2.1-es android, ami elég kellemetlen.. :F

(#154) consono válasza ben11 (#153) üzenetére


consono
nagyúr

2.1 majdnem 100%, hogy lesz, az gyakorlatilag készen van az X10/X10 mini/pro trióra, már csak az utolsó simításokat csinálják, utána elvileg lesz X8-ra is. A 2.2 a lutri... (Meg sajnos az, hogy vajon fel tudják e törni a bootloadret, mert amíg az nincs meg addig nem lehet community romot sem feltenni...)

"In God we trust. All others must bring data"

(#155) Fancy-boy válasza Mákosmetélt (#151) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt hittem csak én vagyok ekkora dilemmában. :))
Szerintem az X8 lesz a befutó, bár ha jól látom csak fehérben árulják a T-nél. :))
GT540 attól még hogy rezisztív, úgy hallottam nagyon jól kezelhető.

Tegnap még se erről , se az Optimusról nem volt kép a szolgáltató oldalán.
Technikai paraméterek még mindig hiányoznak. Nagyon kapkodósak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#156) ben11 válasza consono (#154) üzenetére


ben11
őstag

Esetleg x8-ad van?
Kicsit zavar,hogy nem divx/xvid nincs gyárilag,a rockplayer meg vagy működik, vagy nem..:(

(#157) ben11 válasza ben11 (#156) üzenetére


ben11
őstag

Ezt jól megfogalmaztam.. :U
Akinek x8 van,kipróbálná nekem,hogy a rockplayer működik-e rajta?

Köszi!

(#158) Tirpa


Tirpa
csendes tag

Hello mindenki, telefont szeretnék venni, és gondolkodom, h milyent kellene, és én Nokia 5530 és az X8 vközt gondolkodok, a Nokia nekem azért jönne be, mert durván szól kihangosítva, és nekem ez se lenne egy utolsó jellemző, valaki meg tudná mondani, hogyan szól az X8 kihangosítva, vagy h melyiket, vagy milyen hasonló árkategóriájú telefont ajánlanátok?? Mert amugy igy ez is meggyőző (mármint a cikk), de akkor sem tudok választani.. ööö samut ne ajánljatok :)

(#159) consono válasza ben11 (#156) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos nincs X8-am (még?), csak érdekel meg tetszik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#160) ben11 válasza Tirpa (#158) üzenetére


ben11
őstag

Barátnőmnek 5530-a van, tényleg nem rossz telefon.Ennek ellenére én az x8-at ajánlanám.
Ilyen árkategóriában még az lg gt540-et mondanám alternatívának.

(#161) alonsofan


alonsofan
tag

Ezt írta a SonyEricsson supportja:

"Tisztelt Ügyfelünk,

Köszönjük, hogy kapcsolatba lépett a Sony Ericsson ügyfélszolgálattal.
Sajnos még nincs hivatalos információnk arról, hogy mikor lesz elérhető hozzá az Android 2.1-es szoftver.

Ha további kérdései lennének forduljon hozzánk bizalommal."

Nem jó hír:(
Bár lehet az angol supportot kellene megkérdezni.

(#162) Tirpa válasza ben11 (#160) üzenetére


Tirpa
csendes tag

hát LG-t nemigazán szeretnék venni, egyébként köszönöm a válaszod :) meggondolom ugy is a dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

(#163) alonsofan


alonsofan
tag

Nagyon jól néz ki feketében.
Lehetséges, hogy a feketén alapból 2.1 lesz?

Videó

(#164) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy usb-ről tölti az akksit az x8? Köszi!

Éljenek a nyulak!

(#165) VD válasza Mákosmetélt (#164) üzenetére


VD
őstag

Ha van egy áramforrás is az USB másik végén (töltő,PC) akkor igen. Egyébként nem. ;)

(#168) k850 válasza papi77 (#149) üzenetére


k850
addikt

Nekem is tetszik, először nem akartam hinni a szememnek. :Y
Két év előfizetéssel: 29 990 Ft, részletre 9950 + 12 x 1670 Ft. :C
Decemberben jár le a hűségnyilatkozatom, lehet, hogy ő lesz a következő mobilom? :F

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#169) ben11 válasza Tirpa (#158) üzenetére


ben11
őstag

(#170) ben11 válasza choosen (#50) üzenetére


ben11
őstag

Ha már multitouch, érdekes dolgot találtam egy x8 tesztben:
két ujjas nagyítás mapsben??

(#171) Fancy-boy válasza k850 (#168) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Addig még bőven fog változni a kínálat. Nagy akciókkal, stb...

Ha annyira tetszik neked ez a modell, akkor mondjuk egy jobb tudású, de hasonló árban lévő mobil sem tántoríthat el. :))

(#172) Fancy-boy válasza alonsofan (#161) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én megkérdeztem az angol supportot, erre a kérdést átirányították a Magyarországi képviseletnek. Lehet a .hu végződésű e-mail miatt. :F

Egyébként szó szerint ugyanezt írták nekem is a magyarok. Úgy látszik mindenkinek ugyanazt a szöveget bemásolják, mert annyian kérdezhetik. :N

(#173) alonsofan


alonsofan
tag

Vodafone-tól kérdeztem.

Válasz:
"Szeretnénk tájékoztatni, hogy a Sony Ericsson Xperia X8 típusú készülék jelenleg fehér színben érhető el. Azzal kapcsolatban, hogy fekete színben kapható lesz-e a készülék, egyelőre nem áll rendelkezésünkre információ"

(#174) Tirpa válasza ben11 (#169) üzenetére


Tirpa
csendes tag

köszi :) meglepően jól szól, nem??

[ Szerkesztve ]

(#175) ebigtom


ebigtom
csendes tag

Megvettem: a T-nél. Ilyen olcsón, ilyen nagy tudású telefont eddig elképzelni sem tudtam.

Eddig nagyon tetszik, még csak ismerkedünk.

A T-s verzióban csak egy hátlap volt, az, ami a készüléken van. Nekem ez "Dark Blue", ami fehér-sötétkék átmenetes hátlapot jelent. Nem tudom, hogy lehet-e válogatni, nekem "ezt dobta a gép". Amikor vettem akkor kb. fél órája jött meg az első szállítmány :-)

Töltőt, kábelt, fülest és memóriakártyát adtak hozzá.

A Maps-ban próbáltam több ujjal zoomolni, de nekem nem ment. Lehet, hogy valamit be kell állítani hozzá, még nem tudom, egyenlőre még vadászom, hogy a videón az ember hogy csinálta.

Kipróbáltam az Angry Birds-öt. Egyenlőre a lite-ot szedtem le. kb. 3 pályát csináltam meg, mire kifagyott. Mondjuk írták is, hogy béta. De legalább elindult!

Előfordult, hogy valamelyik alkalmazás nem látta az SD kártyát, amin egy ki-be kapcs segített. Lehet, hogy a kártya hibás, vagy nem tökéletesen raktam be, majd még próbálgatom. Meg úgyis akarok egy nagyobb kártyát, mert a 2GB csak mézesmadzag.

Nem találom, hogy hogy kell beállítani, hogy kezelje az ékezetes karaktereket. Ez most főleg azért zavar, mert a telefonkönyvbe nem tudok ékezetes neveket berakni. Egy kollega, akinek ugyanilyen telefonja van, meg tudta oldani, de állítólag nem trivi; majd még érdeklődöm.

Nem tudtam még screen protektort venni, úgyhogy egyenlőre rajta hagytam a gyári fóliát, de az elég béna. Keresek tokot is, de ehhez a típushoz még semmi sincs, mert annyira új, az univerzálisak meg nem érdekelnek.

Függöny.

[ Szerkesztve ]

(#176) alonsofan válasza ebigtom (#175) üzenetére


alonsofan
tag

Ékezete túgy tudsz rakni, hogy pl "é" betűt akarsz és akkor hosszan nyomod az e-t és előbukkan az "é" betű.

Hát ez a T nagyon kivan mindenhol 4 hátlapot láttam (youtube) mit csinál vele a T ezt nem értem...

Énis ilyen telefont akarok majd venni, köszönjük az összefoglalót, várjuk még tapasztalataidat.

eBay-en van minden olcsón.
Screen protector is meg tok is. pár dollárért. Én már néztem :B

[ Szerkesztve ]

(#177) ebigtom válasza alonsofan (#176) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Feltételezem, hogy nem a T gyűjti a hátlapokat, hanem a gyártó a szolgáltatóknak ilyet ad olcsón. Ha azt nézem, hogy függetlenül, a plusz hátlapokkal több, mint 20k-val többe kerülne, akkor egy hátlap 5k lenne. Hát én szívesen lemondok egy 5k-s hátlapról, ami jó, ha 500 Ft-ot ér. Nekem egyébként is csak egy hátlap kell :-)

Mellesleg a kollega, akinek ugyanilyen telefonja van, függetlenül vette, és mintha azt mondta volna, hogy neki se volt csak egy hátlapja. Lehet, hogy a sokhátlapos verziót kifejezetten az unboxing videókhoz csinálta a SE bloggerek részére :-)

(#178) SE_HELP válasza ben11 (#170) üzenetére


SE_HELP
tag

Szia. Ilyen videó készült az X10-ről is, de ez a double clickes zoomolás, csak a szereplő így prezentálja

(#179) Fancy-boy válasza ebigtom (#175) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Rögtön ezt vetted vagy előtte próbáltál mást is? Pl. GT540
Csengőhangok szépen szólnak?

[ Szerkesztve ]

(#180) ebigtom válasza Fancy-boy (#179) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Rögtön ezt vettem. A szerintem szépen szól a telefon. Próbáltam kihangosítva is, meg zene hallgatásra is és elégedett vagyok vele.

(#181) Tirpa válasza ebigtom (#180) üzenetére


Tirpa
csendes tag

Na ez meg nekem öröm :) Ha jól szól akkor jó :D
Csak jó lenne, ha feketében is lenne..akk mégjobban kellene

(#182) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Megjött az X8-am, hibái:

Fagy videolejátszás közben, fagy hangerőmenübe lépés közben, valamikor olyanja van és teljesen elhalkul, nem csörög ha hivnak csak rezeg, ha felveszem akkor nem hallok semmit, valamint ha hívok nem hallom hogy búg. Webshopon rendeltem Dominósan.. beleteszem azt a kártyát amit adtak vele..

Csináltam már SEUS frissitést.. meg PC Companion félét is.. Valakinek valami ötlet...?

(#183) ebigtom válasza #TOTTI (#182) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Fagyásra nincs ötletem egyenlőre. Nekem az Angry Birds lite fagy. Egyszer sikerült játszani vele pár pályát, de azóta el se indul. Felraktam a full-t is, de az csak zenél fekete képernyővel, szóval az se százas. A Talking Tom Cat viszont teljesen jól megy.

Ami engem most leginkább idegesít, hogy egy csomó importált kontaktom nem jelenik meg ha az alap telefonkönyvet nézem. Spell diallal látszik, aContacts-szal megint nem. Ki érti ezt...

Nekem egyébként az aContacts felülete tetszik legjobban, viszont a spell diallal lehet leggyorsabban keresni a kontaktok között.

(#184) ebigtom válasza #TOTTI (#182) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Még az jutott eszembe, hogy, mivel ez sokkal inkább számítógép mint telefon, a fagyásokra lehet, hogy megoldás a számítógépeknél már megszokott kikapcs-bekapcs.

Videolejátszást még nem próbáltam, de telefonálni tökéletesen tudtam vele. Kihangosítva is próbáltam.

(#185) ebigtom


ebigtom
csendes tag

Bekonfiguráltam a WiFi-t is, faszipántosan működik. Imádom.

(#186) ebigtom


ebigtom
csendes tag

Irtó sokat küzdöttem a kontaktjaim beimportálásával. Először a régi telefonomból kibűvölt vCardokkal próbálkoztam, de egy csomót nem evett meg. Jellemzően az ékezeteseket. Később kiderült, hogy ennek az volt az oka, hogy a Nokia vCardok nagyon precízen megfelelő karszettel és karakter kódolással készülnek, amit az androidos contactImport nem tudott betölteni. Ha csak beírtam az ékezetes karaktert a fájlba és kitöröltem a kódolás jelzést, akkor ment.

Persze nem akartam ezt egyenként minden vcf-nél megcsinálni, úgyhogy inkább egy csináltam egy CSV-t amit egy online konverterrel konvertáltam úgy, hogy egy fájlba bekerült az összes kontakt. Ezt már beolvasta az import program, csak a telefonszámokat hagyta le a nevekről, mert az online converter 3.0-s vCard formátumot csinált az importer meg csak a 2.1-est értette meg.

Ezután search&Repleace-szel átkonvertáltam 2.1-esre és onnantól jó volt.

Emellett engem nagyon zavart, hogy a kontaktok keresztnév szerint voltak sorba rendezve, úgyhogy az importnál megcseréltem a névsorrendet: a keresztnevet írtam a vezetékhez, a vezetéknevet a keresztnévhez.

(#187) Ricardo válasza ebigtom (#186) üzenetére


Ricardo
félisten

"Emellett engem nagyon zavart, hogy a kontaktok keresztnév szerint voltak sorba rendezve, úgyhogy az importnál megcseréltem a névsorrendet: a keresztnevet írtam a vezetékhez, a vezetéknevet a keresztnévhez."
Ez sajnos máshol is előfordul. Én úgy küszöböltem ki a névcserét, hogy minden név egy mezőt foglal:
Vezetéknév: Kovács János

Így nincs külön vezetéknév, és keresztnév.

(#188) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sajnos nekem használhatatlanra fagy, 2 perc kézbevétel után már dudál megakad a hang stb.. Pedig tetszik nem akarom vissza küldeni.. ráadásul a domino kártyáját mert el is kezdtem használni egy másik telefonba nem tudom vissza veszik e max garba beadom.. azt jolvan..

(#189) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nem túl jó ezeket olvasni. Remélem nem valami selejt szállítmányt kaptak a T-sek :W

(#190) Tirpa válasza Fancy-boy (#189) üzenetére


Tirpa
csendes tag

Hát nem bizony, mert igazából énis egy ilyet szeretnék venni, de ha még jönnek az ilyen tapasztalatok, akkor lehet, hogy meggondolom magam :W :/

(#191) #TOTTI válasza Tirpa (#190) üzenetére


#TOTTI
őstag

Asszem ki.aszom a ge.ibe..!!!!

(#192) Fancy-boy válasza #TOTTI (#191) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha ezt tudom, akkor nem ezt választom :(
Remélem nekem nem ilyen fog érkezni, mert ha igen, akkor együtt visszavihetjük az arcukba vágni. :W

[ Szerkesztve ]

(#193) sagesz93 válasza #TOTTI (#182) üzenetére


sagesz93
addikt

hard resetet tolhatnál neki, hátha.

(#194) #TOTTI válasza Fancy-boy (#192) üzenetére


#TOTTI
őstag

Elvileg hétfőn kicserélik Kaposváron. Most telefonáltam le 8 óra körül.. Mert tutti hibás maga a hardver.. Amúgy ha nem fagy le akkor kjó!

(#195) #TOTTI válasza sagesz93 (#193) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jaja toltam azt is.. de semmi tuti valami hardveres, újra is telepítettem de semmi..

(#196) wic77


wic77
csendes tag

nekem egy napja van meg, ez is T-s. Nálam kifogástalanul működik. Videók mennek, kihangosítva nagyon jó. A névjegyeket a SE oldalán szinkronizáltam és pár perc alatt megvolt az összes régi cuccom. A wifi-t még nem tudtam kipróbálni. Szerintem megérte.

Arc S

(#197) #TOTTI válasza wic77 (#196) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jaja nekem is nagyon tetszik fasza a navigáció.. mármint az a 3 betűs jóm működik.. és igen csak rugalmas.. tökéletes.. bill hiányzik csak nekem.. Hétfön cserélem ha kapsováron nem akkor elmegyek szigetvárra onnan meg pécsre.. nem érdekel..:)

(#198) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok,

én is ilyet vettem. Még a gt540-en gondolkodtam, boltban is megnéztem őket, bár nem túl mélyrehatóan mert bemutató példány még nem volt (T-nél), ezek is aznap jöttek meg :) Szóval tetszik, de még mindig nem tudom jól döntöttem-e ? :N Nekem eddig 2x fagyott, mind2szer gps miatt, bekapcsoltam, elindítottam a maps-ot és meg sem jelent fent a műhold ikon pedig gps is be volt kapcsolva. Aztán várt, várt és elment a kép, elsötétedett a képernyő. Azt hittem csak a szokásos energiaspórolásos téma, de hiába nyomtam bármit nem jött vissza a kép. Aztán egyszer bevillant kb fél másodpercre a menü és onnantól megint sanyi.. Szóval kikapcs (az is lehet hogy magától kapcsolt ki?) / bekapcs.
Most nem fagy ki a gps, de ha elindítom a maps-ot várok 3 percet, fent már fix a műhold jel, azaz nem villog, de a helyzetemet nem mutatja..
Szóval érdekes, bár lehet én vagyok a béna..
Ami még nem tetszik, hogy a fényképező túl egyszerű, van kb 2 beállítás és kész.. és nem lehet pl képet bluetooth-on küldeni.
Hangra jó kihangosítva is, meg is lepődtem :)
Net egész jól megy rajta, bár kb 3x próbáltam csak, elvira-t meg ilyenek..
Nekem is a fehér-sötétkék hátlap volt a dobozban, és örültem mikor megláttam benne a 2 gigás memkarit, mert boltban úgy tudta a csaj, hogy nem adnak hozzá.

Éljenek a nyulak!

(#199) Echoo válasza Mákosmetélt (#198) üzenetére


Echoo
senior tag

Hát igen, 1.6-os droiddal nem lesz bluetooth küldözgetés. A frissítésig meg kijön a nyugdíjunk.

(#200) ebigtom válasza Mákosmetélt (#198) üzenetére


ebigtom
csendes tag

Velem is fordult elő olyan, hogy a GPS bekapcsolása után rögtön rámentem a MAPS-ra és úgy megfagyott, hogy még kikapcsolni se tudtam, csak az aksi kivétel segített. Emiatt úgy szoktam navigálni, hogy a GPS bekapcsolása után először megvárom, amíg összeszedi a műholdakat, és csak utána nyitom meg a MAPS-ot. Így jól működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.