Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Alpi válasza stavross (#200) üzenetére


Alpi
tag

Szia Stavross!

Én magam készítettem Paint-el! :D Sajnos nem tudok ilyen weblapról, ahol ilyeneket lehetne csinálni. De ez ettől függetlenül egy baromi jó ötlet!!! Szerintem védesd le, vagy agyalj rajta, mert tényleg nagyon jó ötlet lenne ilyen weboldal létrehozása. Ahol csak kiválasztod az általad használt termékeket és amolyan "iwiw" kötésekkel pedig létrehozol egy amolyan "kapcsolási" rajzot. Amit aztán lementhetsz, sőt meg is oszthatsz másokkal. Amolyan FaceBook lenne, csak épp azzal, hogy ki, mit és hogy használ!!!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#202) motorhead


motorhead
aktív tag

Na ja... Super-PVA panellal szerelt TV. Nekem is ilyen panel van a TV-m ben. Nekem ennyi elég is, plusz a nagy fényerejű LED világítás, hogy elképzeljem a képminőségét.Biztosan nagyon szép képe van.

Ehhez képest még mindig bedőlnek az emberek a 100ezer forintos 82cm-es LCD TV-knek, és kérdőre vonják, hogy történetesen az enyém meg akkor miért volt majdem 2x ennyi? Fogalma sincs az átlag usereknek, hogy ez a döntő egy LCD TV képében. Nem a kontraszt meg a válaszidő. Persze az is számít, de a panel a lényeg, az határozza meg az árat.
Ebből kiindulva nem nehéz a nagy többséget bármilyen LED-TV meg ilyen-olyan elnevezésekkel elámítani. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, hogy 100 emberből 5 érti a felíratok jelentését, abból a 5-ből meg 2 aki van olyan tájékozott, hogy nem hiszi el :)

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#203) LackoMester válasza bwoay (#193) üzenetére


LackoMester
addikt

persze részben igazad van,mert elég nagy parasztvakitás az egész,de a többi nagy LG,Panasonic,Philips,Sony,Sharp továbbra is használja ...

Alpi-fenetudja miért van ez igy :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#204) Chaser válasza zhagyma (#198) üzenetére


Chaser
titán

Nálam ezzel azt érik el, hogy hozzá nem értőnek minősítik magukat a helytelen elnevezéssel, vagy mondhatnám csalásnak is az ilyet...pedig ez a tv tényleg fasza, nem kéne hájpolni baromsággal, amikor anélkül is ütős.

motorhead: Az én tv-m is 82 centis és 100k-s, nem vonok kérdőre senkit aki drágábbat vesz:D Az enyémben ráadásul IPS panel van, ami azért nem rossz:) Igazi feketét nem tud, de ez az egyetlen hibája, betekintési szögek/színek/válaszidő mind rendben van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#205) villamos


villamos
őstag

Jó tv. Jó az ára is, kb 4 havi fizetésem. (Úgy számítva persze, hogy közben nem eszem, nem veszek bérletet, nem használok áramot stb...) :DD Még jó, hogy nem vágyom ilyesmire. Amennyire tv -zek, meg amiket megnézek arra bőven elég az 50centis orion. Egyvalami zavar csak, nehéz mint a dög mozgatni ugyan nem kell de a múltkor anya tvje adta be a kulcsot, talicskával vittem szerelőhöz, még jó hogy nincs messze. Legközelebb valami lapos tvt fogok venni talán az könnyebb, de lehet hogy nem is lesz már más.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#206) motorhead válasza Chaser (#204) üzenetére


motorhead
aktív tag

Általában értem , hogy nem nézi meg az átlagember mit is tud valójában a kiszemelt TV. És ami meg mondjuk nem feltétlen róható fel, de egy átlagember nagyon keveset ért meg még a csak reklámfogásnak szánt technikai paraméterekből is. Tényleg nagyon tájékozottnak és olvasottnak kell lenni ahhoz, hogy minden paraméter érthető legyen. Innen nézve nem feltétlen értik, miért 100k egy 82cm-es TV a másik meg 180k. Ha csak a körülöttem lévőket megkérdem, eggyeltalán tudják e mi az a LED meg válaszidő stb... sokan a fejüket csóválnák.

:) De ha nagybetűvel ráírják egy TV dobozára, hogy ez bizony LED technológia, meg 2ms válaszidő akkor az ismeretlen szó és a semmit nem mondó paraméter miatt lehet azt a készüléket veszik meg..

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#207) vtechun


vtechun
veterán

Ez az mkv lejátszás témája nagyon karaj.

(#208) bwoay válasza LackoMester (#203) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja persze, ez nem SamKung sajátosság.
fogalmam sincs, ki kezdte, de lehet, hogy pont a koreaiak
a dinamikus kontraszt csodásításával. a lényeg, hogy ilyenkor a többieknek
egész egyszerűen muszáj menni utánuk, mert az emberek zöme
még mindig a számok bűvöletében él.
(tv-nél kontrasztarány meg mondjuk válaszidő, fényképezőgépnél meg
pixelszám, ISO :D)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#209) LackoMester válasza bwoay (#208) üzenetére


LackoMester
addikt

igaz-igaz :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#210) Integra


Integra
titán

ha pendrive vagy külső hdd van usb-n keresztül a tv-re kötve, képes rá felvenni??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#211) Alpi válasza Integra (#210) üzenetére


Alpi
tag

Nem, sajnos a felvételt nem támogatja.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#212) Integra válasza Alpi (#211) üzenetére


Integra
titán

kár:(
bár asszem hamarosan ez is benne lesz a következő modellekben.
azt nem tudom, hogy van e a meglévő hardvernél újabb igénye a szoftvernek hozzá, mert akár egy fw frissítéssel ezt is megtudná akkor..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#213) anetta23


anetta23
csendes tag

Nagyon jó a cikk :C .Egyáltalán nincs marketing ,,szaga".
Minden megtalálható benne ami kell egy normális bemutatóhoz.
Több ilyen cikknek kellene megjelennie bármivel kapcsolatosan,h ne kelljen millió egy helyen keresni.
Mégegyszer gratula :R

(#214) szombatitomi válasza anetta23 (#213) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Pontosan! :C Minden részletesen, tökéletes formában leírva a termékről. Grat a szerzőnek! :R

Alpi: Lehet hogy már volt, akkor bocs, de lehetne kérni hogy 1080p anyag lejátszása közben ráfotóznál, és föltennéd a képet? :B

[ Szerkesztve ]

(#215) Alpi válasza szombatitomi (#214) üzenetére


Alpi
tag

68. hozzászólásban tettem fel két képet, ami 1080p-s filmet visz éppen.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#216) szombatitomi válasza Alpi (#215) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Uh bocs, rendben. Elkerülte a figyelmemet. :B Amúgy gyönyörű kép! :Y

(#217) Alpi válasza szombatitomi (#216) üzenetére


Alpi
tag

Semmi gond, csak így képről ezt elég nehéz visszaadni. Élőben még jobban néz ki!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#218) Suker10 válasza Teaway (#148) üzenetére


Suker10
aktív tag

Mi az, hogy LED TV? Olyan nem lesz soha. :D
Az AMOLED-nek semmi köze a háttérvilágításhoz, sem az LCD-hez.
Az OLED továbbfejlesztése (külön címezhető), ami szerves anyagot tartalmaz, saját maga állítja elő a fényt gerjesztéssel, miközben fotonokat bocsát ki. Hasonlít a LED-re, de más technológia. Egyébként a legtöbb élőlény, így az ember is, fotonokat bocsát ki, vagyis világít, de ez olyan kis mértékű, hogy nem érzékeljük.
A lézer TV-nek és a SED-nek szebb képe van, mint az AMOLED-nek és tartósabb is. :U

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#219) Suker10 válasza Alpi (#73) üzenetére


Suker10
aktív tag

Mi az a rengeteg ikon? :DD
Ezt átlátod? Ennyi ikonnál már felesleges a háttérkép.
Szép TV. Szándékosan ilyen színű a fal, hogy jobban kiemelje a TV-t?

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#220) Alpi válasza Suker10 (#219) üzenetére


Alpi
tag

Ezeken a dolgokon még nem gondolkoztam, de majd ha lesz időm végig gondolni, akkor feltétlen válaszolok! :D

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#221) QuToR


QuToR
tag

Néhány megjegyzés a tv-hez, ha már leírták akkor bocs miatta....
Csak 1 hangsávot kezel, és csak a legelsőt, ha ez nem a magyar akkor sorry, és ha DTS akkor is sorry....
Felíratokból is csak az elsőt kezeli, és kiteszi, ha kell, ha nem (pedig elvileg ki lehetne kapcsolni, de nekem nem sikerült)

Internet: hááát egy nagy parasztvakítás, nem jó semmire, nincs böngésző, semmi, youtube van , de az sem szabadon, csak ha van youtube fiókod (nekem nincs), szal ez nem jó semmire.

Sziasztok
QuToR

QuToR

(#222) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali én ma néztem meg ezt a TV-t élőben. Hát tényleg szép éles képe van és a színek is élénkebbnek tűnnek rajta. Összehasonlítva a többi LCD TV-vel, bár feketében szerintem még mindig a plazmák a nyerők, de az meg ugye más technológia.
Egyedül az ára ami borsos cirka 400k, de majd ha lecseng az újdonság varázsa akkor talán ezeknek is lejjebb megy az ára. Mondjuk én 200k-nál többet nem adnék érte. Talán egy év múlva már barátibb árak lesznek :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#223) blunt


blunt
aktív tag

off

a 117 centis valtozatot ezt ni tudom 350ert garanciaval!
588 a legolcsobb a boltban. ez 238k minuszt jelent. alku nincs, csere nincs, csak kp :)

/off

hogy hozza is szoljak a temahoz erdemben: ennel szebb kepernyoju tv-t reg nem lattam. bravia volt a nagy kedvencem, de ez oda-vissza veri.

(#224) neoandpipacs válasza Alpi (#1) üzenetére


neoandpipacs
csendes tag

Köszi, sokat segít a cikked a választásban, bár azóta már megjelent a 8000-es széria is, ami szintén csábító... :C

(#225) RiddleR


RiddleR
aktív tag

Pont jókor jött ez a leírás, most készülök a korábbi LCD-t lecserélni ennek a kistesójára (6000-resre).
Amúgy egész pofás kis ismertető lett, esetleg kicsit több saját élménnyel, tapasztalattal, benyomással még jobb lenne (szerintem). De csak így tovább. :)

Az egyetlen dolog ami miatt elgondolkodnék ezen az USB-s lejátszás, mert amennyire a netről össze tudtam szedni, az nincs a 6000-resben.
Tudnál esetleg abban segíteni, hogy mennyire jó a kép az USB-s lejátszással?
Bemutató stúdiókban amikor megnéztem ezeket (azok nem LED-esek voltak), annyira nem voltam boldog, mert a szürkeátmeneteknél elég rossz volt a minőség. Mint egy médialejátszónál.

Köszi.

Üdv: R.

(#226) VGYke


VGYke
addikt

A betekintési szögei milyenek... Szóval ha nem pont szemből nézed, illetve függőlegesen nem pont a képernyőre merőlegesen, mennyire torzulnak a színek, a kontraszt? Én a hálóban, a falra, a plafonhoz közel szerelném fel egy konzollal, a nagy magasság miatt a függőlegestől megfelelő szögben megdöntve (jelenlegi is így van szerelve és ágyból nézéshez pont ideális ;) ).

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#227) Szpisti


Szpisti
addikt

Nekem még mindig hagyományos képcsöves tévém van. Az a bajom ezekkel az új LCD/Plazma tévékkel, hogy a 16:9 képaránynak csak DVD/DivX nézésekor van értelme. A "rendes" televízió adásokat széthúzza, minden "lapos" lesz a tévében... Illetve ha jól láttam át lehet állítani a képarányt, de akkor kétoldalt nézegethetem a fekete csíkot, amit eddig DVD/DivX lejátszásánál alul-felül nézegettem a képcsöves tévén (idegesítő lenne)... Valszeg csak akkor fogok váltani, amikor a tévéadásokat is átállítják 16:9-re, viszont akkor nem kétséges, ennél nem adom alább...

(#228) BBéci válasza Alpi (#153) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a hangja rém gyenge, de nem is vártam jobbat ilyen lapos dobozból. Sem mélye, sem magasa nincs és a közepei sem hibátlanok. Egyetlen szuperlapos tévé sem képes normálisan szólni, csak a amelyik külön dobozba szerelt hangszórókkal rendelkezik. Például a Sharp XS1.
A kontrasztja azért elég rendesen csökken, ahogy oldalra lépkedek előtte, ám jóval kevésbé, mint más LCD tévéknél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#229) BBéci válasza Szpisti (#227) üzenetére


BBéci
titán

Az oldalsó fekete sávokat pillanatok alatt meg lehet szokni, egyáltalán nem zavaróak.
Egyre több letterbox és anamorf 16:9-es adást sugároznak, lassan vége a 4:3-nak.
A kép torzításmentes nagyítására is van lehetőség, viszont annak alkalmazásakor a kép tetejéből és aljából vész el egy kevés. Bármelyiket inkább, mint széthúzni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#230) BBéci válasza Alpi (#1) üzenetére


BBéci
titán

Mit értesz az alatt, hogy a régi Sony tévéd belmagassága 50 centi?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#231) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Sziasztok!
Én is szemezgetek egy ilyen tv-vel és lenne egy kérdésem:
-Csak FAT32-őt támogat a tv?
Mert ha vennék hozzá egy Samsung Story Station-t,akkor ha átformázom NTFS-re akkor mi a helyzet? A TV lejátsza a videókat ettől még?
Köszönöm. :N

(#232) Alpi válasza BBéci (#230) üzenetére


Alpi
tag

Rosszul fogalmaztam. Bocsi! A mélységére gondoltam. Az volt vagy 50 centi a faltól kifelé! Amúgy szerintem egyáltalán nem rossz a hangja a tévének. :)

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#233) BBéci válasza Alpi (#232) üzenetére


BBéci
titán

Azért találod jónak a hangját, mert nincs összehasonlítási alapod. Nálam 1-2 havonta váltják egymást a tévék, amik közül eddig a Sharp XS1 volt a legjobb, de két éve a Panasonic PZ700 is tetszett. A Samsung előtt 2 hónapig Pana Z1-et használtam, nincsenek egy súlycsoportban a hangot illetően.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#234) VGYke


VGYke
addikt

Alpi cikkének (ami nagyon tetszik) 10. oldalán, tulajdonságok között ez van írva: Kiegészítők; Vesa falitartó, Ultra keskeny fali konzol: IGEN.
Ez mit jelent? Kétlem hogy van a dobozban.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#235) VGYke válasza Metron5200 (#231) üzenetére


VGYke
addikt

Csak fórumokat olvasgatva tudom a választ: általában igen, tök min1 hogy FAT32, vagy NTFS az eszköz. Nos hogy mi a helyzet a Samsung Story Stationnál a mérete (kapacitása) miatt:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#236) Metron5200


Metron5200
csendes tag

Hát Köszönöm a választ! :)
Talán Alpi majd mégjobban tudja a választ, de azért köszi :R
Amúgy lenne még egy kérdésem Alpi-hoz:
Az Xbox 360-odat ugye HDMI kábellel kötötted a tvhez, és az a kérdésem hogy milyen a kép, mert olyanokat olvastam hogy Samsung tv-nél a VGA jobb,meg ilyesmi.
Szóval várom a válaszodat.
Köszi :)
(nekem is van Xbox 360 Elite, és azért kérdezem,mert nekem is ilyen tv-m lesz :D )

(#237) Petek


Petek
tag

Minosegi iras, de azert egy kicsit elfogult.
En egy Sharp LC-46LE600E tv-t vettem. Ez annyival jobb talan, hogy hatul vannak a ledek, nem oldalt. A fogyasztasara egyebkent nagyon alacsony erteket irnak: 89W :Y

In vino veritas

(#238) Alpi válasza BBéci (#233) üzenetére


Alpi
tag

Ez látod valóban igaz lehet. Mondjuk nem is vagyok annyira vájtfülű! :D

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#239) Alpi válasza VGYke (#234) üzenetére


Alpi
tag

Hát ja! Először én is azt hittem, hogy kapok majd hozzá fali állványt is a drága Samsungtól, de sajnos nem. Nem jár hozzá, de a leírásban szerepelt, és csak e miatt nem szerettem volna átírni. Elvileg országonként opcionális. Amúgy egy-egy ilyen VESA szabványú falitartó úgy 40-50 között mozog, bár van olcsóbb és drágább is, attól függ, hogy mire szeretnéd használni, meg, hogy forgatható, dönthető legyen-e, stb.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#240) BBéci válasza Petek (#237) üzenetére


BBéci
titán

Miért jobb, ha hátul vannak a LED-ek? A Sharp XS1-képe közel sem jobb annyival a Samsung 7000-esénél, hogy érdemes lenne olyat venni. Ha az áraikat nem vesszük figyelembe, csak a képminőséget, akkor is alig van hátrányban a Samu.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#241) VGYke válasza BBéci (#240) üzenetére


VGYke
addikt

Írom ezt úgy, hogy vásárlás előtt 50%-os befutóként a B7000 van, a maradék 50%-ért meg 3 típus versenyez.
B6-7-8000 típusok perem világításúak, tehát a peremen (képernyő szélén) elhelyezett LED-ek világítják be a képernyőt a szélétől a közepéig és ezt úgy kellene csinálniuk, hogy a fényerő egyenletes legyen a szélén és a közepén.
Közvetlen (hátsó) LED világításnál a LED-ek szegmensekbe szervezve, a képernyő mögött vannak. Pl. a Philips 9704 esetén 224db szegmensben 9dbLed/szegmens szervezéssel van megoldva, így 2016db LED világít. A szegmensek fényereje külön-külön szabályozható, ha kell, kikapcsolható (lokal dimming).
Szóval csak jobb és drágább ez utóbbi megoldás. A Samsung A-s ilyen volt és a B9000-es már ilyen lesz.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#242) VGYke válasza Alpi (#239) üzenetére


VGYke
addikt

Alpi! Nézd meg itt Naar hozzászólását (szept 9. 14:42) leírja, hogy kapott hozzá konzolt. :F
Aztán Naar valahol itt (okt. 3. 21:01) csatol egy fotót a fali csatlakozóról, miszerint nem "pipa" a dugó, hanem merőleges a falra, így ha a falon van a TV, a méretek miatt nem lehet mögötte a konektor.
Az én régi (3-4 éves) Samumhoz még tök ugyan az a kivehető tápkábel, mint a PC-hez. Ennek a tápkábele nem vehető ki a TV-ből, nem cserélhető, fixen van szerelve? :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#243) Alpi válasza VGYke (#242) üzenetére


Alpi
tag

Ez érdekes! Az én tv-m doboza bontatlan volt, de mégsem kaptam hozzá falikonzolt. Majd felhívom a Samsung ügyfélszolgálatát és rákérdezek. Azt mondjuk el tudom képzelni, amit Naar írt, hogy valami akcióban vette és ott kaphatta hozzá, mivel írta, hogy utólagosan szállították.

Amúgy valóban a tápkábel be van építve egy kb. 6x4-es panel mögé, amit viszont egy csavar tart. Nem csavaroztam ki, de elképzelhető, hogy már ki lehet venni, ha azt a panelt lebontod. Szóval a lényeg, hogy valóban fix a tápkábel és nem lehet kiszerelni alapból.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#244) VGYke válasza Alpi (#243) üzenetére


VGYke
addikt

És ha a dugója merőleges a falra, mint Naar fényképezte, akkor :W
Tényleg olyan mint a fotón?
Azért probléma, mert falra menne és mögötte van a 220 (bocs 230V). :(((

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#245) BBéci válasza VGYke (#241) üzenetére


BBéci
titán

Nem az elvre votam kíváncsi, azzal tisztában vagyok, ugyanis pár éve tévéket tesztelek.
A kérdésem arra vonatkozott, számodra miben mutatkozik meg a hátsó LED-el előnye, milyen különbséget látsz?
A 9000-es piacra dobását elhalasztották, talán nem lesz belőle semmi. Esetleg a CES-re kiviszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#246) VGYke válasza BBéci (#245) üzenetére


VGYke
addikt

Sajnos otthoni tapasztalatom nincs, mert mostanában tervezem a vásárlást, de vagy B7000, vagy Philips 9704 lesz. Csak annyit tudok, amennyit olvastam és boltokban összehasonlítgattam, szóval nem sokat. Ha a local dimming nem előny, akkor talán az élvilágításnak a hátránya az inhomogén képernyő. Ezekről sok panaszt olvastam, meg pl. a "világító" feketére panaszkodnak.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#247) zhagyma válasza BBéci (#245) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Ha jól vettem ki a hozzászólásaidból nálad is található egy darab a B6000 / B7000 / B8000 szériából. Én arra lennék kíváncsi, hogy tapasztalható egy ilyen LED edge-lit háttérvilágításban inhomogenítás, illetve mennyire észrevhető?

UE40B7020

" ... Mild clouding and backlight bleed ..."

UE46B8000

" ... A fényerő eloszlása szintén nagyon jó, de nem tökéletes, mert a kép szélén nagyobb fényerőnél néhány helyen picit gyengébb a megvilágítás. Normál használat közben viszont ez nem igazán tűnik fel. ... "

Előre is köszi.

(#248) so_ha válasza blunt (#223) üzenetére


so_ha
senior tag

Helló blunt!

Nagyon jó áron adod a tv-t. Esetleg UE40B7000 -est nem tudsz olcsóbban szerezni?
Ha bárki másnak van valamilyen hivatalos bolti vonalnál jobb megoldása, kérem irjon privit, vagy a hírdetésemhez .

Bocs az offért, remélem lassan mint új tulaj személyes tapasztalatokkal ...
Üdv so_ha

(#249) BBéci válasza zhagyma (#247) üzenetére


BBéci
titán

A geeks tesztje nagyon korrekt.
Még nem láttam olyan LCD tévét, amelyik homogén lett volna. A Sharp XS1 sem.
Cloudingban a legdurvábbnak a Sony Z-5500 bizonyult.
A Samsung B7000 efféle hibái elhanyagolhatóak, számomra meglepetés volt a képminősége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#250) Alpi válasza VGYke (#242) üzenetére


Alpi
tag

Szia VGYke!

Megvan a válasz, utánakérdeztem a Samsung ügyfélszolgálatán! Kedves operátorhölgy azt a tájékoztatást adta a VESA falitartóval kapcsolatban, hogy 2009. május és szeptember között volt egy nagyobb akció, (ha jól emlékszem MediaMarkt és ElectroWorld-ot említett) ha ott vásárolsz ilyen vagy hasonló típusú televíziót, akkor utólag valóban kiküldték a falitartót. Én mivel máshol vettem, ez így nem járt, ill. az akció is lejárt már.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.