Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) aliakh


aliakh
csendes tag

Sziasztok!

Valaki kipróbálta már az ebben a cikkben írtakat?

Üdv:
aliakh

(#652) Mappa válasza dimension75 (#649) üzenetére


Mappa
addikt

Ja ezek szerint az iróniát nem lehetett érezni az írásomba :C ezt próbáltam jelezni a ":DDD" " ;] " smiley-kal .....

nem kötelező megadni

(#653) dimension75 válasza Mappa (#652) üzenetére


dimension75
csendes tag

Tényleg nem!

(#654) aliakh válasza aliakh (#651) üzenetére


aliakh
csendes tag

Gondolom, a hallgatás nemet jelent.

(#655) VGYke válasza aliakh (#654) üzenetére


VGYke
addikt

Kipróbálni nem nagy ügy, letöltöd hozzá a módosított frimware-t, telepíted és kész.
A gyári frim-t hackelni és módosítani az biztos más tészta, tudtommal itthon 1 srác foglalkozott vele intenzíven, úgy hívják: new_age. Itt ír néhány sort.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#656) Shark13


Shark13
csendes tag

sziasztok

nemrég vettem egy UE55B7090-es TV-t.végigolvastam az egész topicot.hangról sokat olvastam de fájlformátumról keveset.vmi megoldást tud vki az m2ts fájlra külső HDD keresztüli lejátszásra?

(#657) t3v3h válasza Shark13 (#656) üzenetére


t3v3h
csendes tag

szia,
nem tudja lejátszani.
- átkonvertálod mkv-ba
- külső lejátszóval játszod le.
- a hackelt FW talán lejátsza, nézz utánna itt

[ Szerkesztve ]

(#658) Shark13


Shark13
csendes tag

az mkv-vel tisztávan vagyok.nekem az a baj h BD formátumban vannak a filmek a vinyón de egyenlőre nem akarom kiírni átkonvertálni pedig plusz hely.max amit meg akarok nézni azt mindig átkonvertálom:)
ahogy nézem ez angol oldal ami nekem sokat nem mond sajnos:(

a DNLA az gondolom hálón keresztüli adatátvitel.az pedig lassú a BD filmekhez.akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#659) Mappa válasza Shark13 (#658) üzenetére


Mappa
addikt

vagy konvertálsz,vagy külső média lejátszó...én ez utóbbit ajánlom,pláne ha már tele vagy BD filmekkel meg a külső HDD is megvan.

nem kötelező megadni

(#660) Shark13


Shark13
csendes tag

Ezzel az a bajom, hogy tele vagyok kütyükkel, és többre nem akarok kiadni. Örültem, hogy a tvn keresztül is tudok filmet nézni, de arra nem számoltam, hogy m2ts formátumot nem olvas. A HDD-t még csak most rendeltem meg, ezek szerint hiába. Vmi törés nincs a tv szoftverhez?

(#661) Mappa válasza Shark13 (#660) üzenetére


Mappa
addikt

Én anno úgy vettem a Tv-t hogy tisztába voltam a tudásával értem ez alatt,hogy elég kezdetleges média lejátszó van benne...pl feliratot nem kezel,DTS hang nincs, nem minden mkv formátumot ismer fel...tehát 1 hónap kiveszem a hangot feliratot teszek alá szórakozást megunva vettem egy WDTV Live-ot. m2ts-t még csak próbaképpen sem olvastattam be vele.A törés része az passz :N sztem m2ts-re simán azt fogja írni nem támogatott formátum

Szerk.: Ez a törés dolog nem csak a 6 seria-nál volt hogy abban is van media player csak fel kell törni hozzá?

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#662) t3v3h válasza Mappa (#661) üzenetére


t3v3h
csendes tag

a hackelt FW sem kezeli a DTS hangsávokat, így azzal se oldanád meg az összes film lejátszását.

(#663) Mappa válasza t3v3h (#662) üzenetére


Mappa
addikt

Így van arra jó hogy a 6 serian legyen ugyanaz a media player mint a 7-8 seriában ennyi a hack

nem kötelező megadni

(#664) Shark13


Shark13
csendes tag

Akkor egyenlőre marad az mkv formátum 5.1 magyar hanggal, és ha lesz zseton kiírom BDre a filmeket. Egyébként DTS hangot optikai kábelen keresztül sem játsza le erősítve kötve? Olvastam olyat is, hogy az 5.1 hangot is 2.0ba adja tovább, de nekem maradt erősítön optikai kábellel 5.1be a hang. Hétfőn utánanéznek nekem a samsung szervízbe, hogy oldható meg a dolog. Remélem tudnak vmi okosat mondani:)

(#665) Carlo009 válasza Shark13 (#664) üzenetére


Carlo009
tag

Csak annyit fűzök hozzá,ha hackelt firmwaret teszel rá,ugrik a garanciád a tv-re. :N

(#666) t3v3h válasza Shark13 (#664) üzenetére


t3v3h
csendes tag

Nem ismeri a DTS formátot, így semmilyen csatornán sem tudja lejátszani.

(#667) Zewa


Zewa
senior tag

Tyűűűű! :Y Elsőre csak ennyi jött ki a számon.
Nagyon korrekt cikk és TV. Mit ne mondjak nagyon szívesen elfogadnám de 400-500k-t szerintem nem ér egy nyamvadt TV. :(
Minden esetre jó látni hogy milyen dolgok lesznek pár év múlva elérhető közelségben. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#668) Tolkarius válasza Zewa (#667) üzenetére


Tolkarius
tag

Lesz még ez is falun a házelött lomtalanítás napján...

(#669) fury71 válasza Tolkarius (#668) üzenetére


fury71
aktív tag

De nem 2 év múlva :F

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#670) VGYke


VGYke
addikt

Talán off a hozzászólásom, de hát ha valaki a keresőt használva ebben a topikban találja meg a megoldást.
Probléma: USB HDD nem látja a TV.
Itt is írtam róla, de a nálam tapasztalt jelenségek másnál is jelentkeztek és megoldódtak:
Probléma, megoldási javaslat, megoldás.
Összegezve: minőségi (az ohm törvény miatt gondolom minél vastagabb, annál jobb) és minél rövidebb USB kábel kell!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#671) so_ha


so_ha
senior tag

Sziasztok!
Bő fél éve tulaja vagyok egy B7000-esnek, melyhez terveztem/átrajzoltam a Samu falikonzolját (amikor a tv-t vettem, még 50e volt a gyári fali rögzítő), és még mindig falon van a tv. Gondoltam megosztom a rajzot Veletek, hátha van akinek alternatívát jelent a gyári megoldással szemben. Esztergályos ismerössel, és egy kis kézügyességgel fillérekből kihozható. A falra szerelt tv, és a fal távolsága kb. 16mm. A 2 felső tv-re szerelt pogácsa egy 6mm-es huzallal van összekötve, így ugyan úgy elemelhető a faltól, mint a gyári bowdenes megoldás. Természetesen mindenkinek saját felelősségére javaslom a megvalósítást/alkalmazást, mint írtam, Nálam stabil még mindig.
Üdv so_ha

(#672) Alpi válasza so_ha (#671) üzenetére


Alpi
tag

Nagyon köszönjük! :C Teljesen korrekt! :R

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#673) Shark13


Shark13
csendes tag

vki tudja mi lehet a baj ha nem minden mkv-t játszik le a tv?7090esem van 3001.1es frissítéssel.

(#674) VGYke válasza Shark13 (#673) üzenetére


VGYke
addikt

Nincs baj, ez természetes. Senkinél sem játszik le mindent!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#675) Shark13


Shark13
csendes tag

én azt hittem az mkv formátumot játsza rendesen....ez nagyszerű.semmi Full HD formátumot sem játszik.....f.sz...tvt vettem.

(#676) t3v3h válasza Shark13 (#675) üzenetére


t3v3h
csendes tag

hi,

a hang nem jó vagy a videót sem visz?
ha hang: DTS formátumot nem játsza le -> konvertálni kell
ha videó: 4.1 profile-ig támogatja a H264/AVC-t -> konvertálni kell
olyat azért nem mondanék hogy nem játsza le a FullHD filmeket.
gondolom dühítő ha arra számítottál hogy mindent vinni fog.
de ha ezeknek vásárlás elött utánna jársz...

(#677) VGYke válasza Shark13 (#675) üzenetére


VGYke
addikt

A DTS probléma megoldásával kapcsolatban pl. kezd itt az olvasást.
Az mkv profilokkal nem vagyok tisztában, de t3v3h fórumlakó társunk leírta.
Nekem kb. 1000Gb Full HD film van, igaz ami nem volt jó (felirat-hang), manimuláltam a PC-n, de eddig egyetlen olyan mkv-t találtam, amit nem játszik le a TV.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#678) Shark13


Shark13
csendes tag

a DTS hanggal tisztában vok h nem megy rajta.nekem az mkv formátumot nem játsza le vmiért.igaz 26-40 gigáig van egy film,lehet a nagysága miatt nem kezeli,ilyet is olvastam már.a filmket BDből makemkvvel konvertálom de addig jut h kiírja az a cirilbetűs szöveget és visszaugrik a könyvtárba.meg se mozdítja.csak magyar 5.1 magyar hang van a konvertáláson.esetleg tudtok olyan konvertert ami tuti jól konvertálja át és lejátsza a tv?a HDDm ntfs formátumú.

[ Szerkesztve ]

(#679) Shark13


Shark13
csendes tag

Sőt.most már ott tartok h látja a HDD de nem látja ami rajta van....

(#680) Shark13


Shark13
csendes tag

meg van olyan h vmi Divx kód érvényesítése meg aktíválása...azzal kell kezdeni vmit?

(#681) Shark13


Shark13
csendes tag

itt vmi más gebasz lesz.már a MDMI csatlakozást sem ismeri fel

(#682) Shark13


Shark13
csendes tag

HDMI közben megoldódott

(#683) VGYke válasza Shark13 (#678) üzenetére


VGYke
addikt

Tanács: ne kapkodj, ne legyél türelmetlen! Olvass vissza, próbálkozz!
A cirilbetűs meg szerintem görögbetűs :)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#684) Shark13


Shark13
csendes tag

az egész fórumot már elolvastam.konvertálgatok én mindennel de nem működik,FW-t pedig nem tudok telepíteni mert a legfrissebb van rajta.nem kapkodok el semmit sem csak érdekes mód volt egy 13 gigás mkv filmem az tökéletesen lejátszotta.ami már 26 giga azt nem akarja,eddig felismerte az USBn a cuccokat,most az se.érdekes lesz megoldani:)

(#685) VGYke válasza Shark13 (#684) üzenetére


VGYke
addikt

Nem hinném hogy frim-n múlik. Kipróbálnám a B7000-en a lejátszást, csak hogy 26Gigát elég körülményes lenne átpaszírozni a neten (igaz a 30Mbps 2 óra alatt lehúzná :) )

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#686) Dictator^


Dictator^
veterán

UE40C8000XW 40" 3D LED TV 2010-es model

erről mit tudunk?
samsung oldalán kint van, de árat nem látok.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#687) Shark13 válasza VGYke (#685) üzenetére


Shark13
csendes tag

nem neten keresztül megy az átvítel hanem USBn keresztül csatlakoztattam egy HDDt aminel kb 10 centis kábele van,szóval az sem lehet gond.egyszerűen nem értem.csak a filmek nagyságára tudok gondolni probléma terén.

(#688) VGYke válasza Shark13 (#687) üzenetére


VGYke
addikt

Azért mondtam hogy itthon, nálam, az én tévémen kipróbálnám a te filmeded, de reménytelen hogy a problémás 26GB film eljusson hozzám a neten. Mondjuk ~18-20GB filmet játszottam már le gond nélkül, 26-al nem volt még dolgom.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#689) Shark13 válasza VGYke (#688) üzenetére


Shark13
csendes tag

és lehet ilyen probléma hogy a nagyobb filmeket nem játsza le?ha meg tömörítem akkor nem lesz olyan képminőség.leírásban nem olvastam olyat se h mi a max. filmméret.

(#690) Shark13


Shark13
csendes tag

vki tud írni vmi jó konvertáló progit aminek az mkv formátumát tuti viszi a TV?

(#691) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Olyan oldalt tud valaki ahol leirjak milyen módositások történtek az egyes firmware-kben?

(#692) fury71 válasza Shark13 (#690) üzenetére


fury71
aktív tag

A Format Factory-t próbáltad?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#693) Shark13 válasza fury71 (#692) üzenetére


Shark13
csendes tag

nézem...csak nem találom hol tudom levenni a + hangokat és a feliratokat

(#694) kammu


kammu
csendes tag

Sziasztok!

Tavaly december óta szemezek a samsung 40650B-vel már majdnem megvettem csak elfogyott akkor, most megint aktuális lett a dolog. Most már a 40650C-t venném, megnéztem a tudása elég, tetszik is a képe meg minden. Egy dolog nem a piros káva :( várható hogy az 1W design helyett ebből is lesz 2T vagy olyan ami nem piros/bordó?
Mert akkor inkább várok rá pár hetet/hónapot.

A kalocsai céget hívtam, nagyon kedvesek most még akció is van a tv-n, ha nem várható más design akkor megpróbálok megbarátkozni a bordóval ;)

Üdv,
Tamás.

(#695) kammu válasza kammu (#694) üzenetére


kammu
csendes tag

Kicsit elnéztem a topikot az lcd-be akartam írni :( törölni innen meg nem tudom.

(#696) Shark13


Shark13
csendes tag

nem a konvertálással van gond.vmiért ha zenét akarok lejátszani látja a TV a könyvtárakat de ha videora megyek üresnek látja a vinyót.vmi beállítási probléma lehet.
mi az a DivX VOD reg?megszerzése és érvénytelenítése?azzal kell vmit csinálnom? vki help,please.

(#697) VGYke válasza kammu (#694) üzenetére


VGYke
addikt

1W és 1T ha jól tudom nem a dizájnt jelenti, hanem ha minden igaz azt, hogy CI, vagy CI+ kódkártyát kezel.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#698) VGYke válasza Shark13 (#696) üzenetére


VGYke
addikt

Én pl. semmit nem csináltam és a kb.150GB-nyi divx filmek mindegyike megy. Ha a kritikus filmeket egyenként kimásolod pen-re, úgy sem mennek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#699) Shark13 válasza VGYke (#698) üzenetére


Shark13
csendes tag

egy 120gigás HDD van rádugva.egy film van fent ami 18giga mkv.nem ismeri fel,de ha átmegyek a zene v kép funkcióra látja a mappát is és a többi kezelendő fájlt is.csak a video menüben nm lát semmit se.frissítést pedig nem engedi mert írja h a legújabb verzió van fent.megpróbálok egy avit v vmi más formátumú kisebb videot feltenni h azt látja-e.

(#700) Shark13


Shark13
csendes tag

lát alapnézetben minden filmet.lejátsza az avit de az mkvt már nem,pedig mikor megvettem a tvt játszotta azokat is.én nem tudom mi van ezzel a tvvel.nem szereti az mkvt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.