Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Shark13


Shark13
csendes tag

ennek a tvnek vmi baja van.felhúzom magam és kidobom a kukába.felteszek vinyóra 90 zenét mp3ba és lát 74et.lehet vhogy formázni a tv szoftverét és újratenni a leújabb frissítést?vmi összeakadt a tvben.

(#702) webkope


webkope
csendes tag

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy DLNA-n keresztül, az asztali számítógépemen lévő dolgokat nem játssza le a PC Share Manager, de a Laptopon lévőket minden gond nélkül. Amikor az asztalin a PC SM-ben a módosult állapotot akarom frissíteni ezt írja ki: A kiszolgáló rendellenes állt le. Indítsa újra a kiszolgálót.

A laptop is ugyenezen a hálózaton van, mind a kettőn Windows 7 és AVG vírusírtó van.

Remélem tudtok segíteni. Köszi

(#703) Shark13


Shark13
csendes tag

egyszerűen nem jutok egyről a kettőre ezzel az mkv formátummal.nem ismeri fel a tv.vki tud olyan convertert aminek a beállításai megegyeznek a tv által támogatott formátummal?

(#704) VGYke válasza Shark13 (#703) üzenetére


VGYke
addikt

Próbálj ebben a fórumban tanácsot kérni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#705) VGYke válasza webkope (#702) üzenetére


VGYke
addikt

Párszor én is megbuktam a PCShare megosztással de mindég a tűzfal volt a hunyó.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#706) Shark13


Shark13
csendes tag

hihetetlen.sztem a tv nem jó.ez tuti.már vagy 10 programmal konvertáltam és egyikkel sem játsza le. a mediaplayer beállításában az a divx vod regisztrálása vagy mi? azzal kell csinálni vmit? nem az lehet a gond?

(#707) wuszter


wuszter
csendes tag

Sziasztok vettem egy Samsung C5000-es led tv-t.Minden szép és jó rajta csak valamiért a DVD lejátszóm képe olyan rajta mintha VHS kazettát néznék.Ezelőtt sima képcsöves tv-m volt ott tökéletes volt,melyik a legjobb kábel amivel a legszebb képet érhetem el?Azt gondolom hogy nem lesz hd minőség,de azért ez sztem kicsit túlzás.A DVD-n nincs hdmi kimenet tehát az kilőve.

(#708) Shark13 válasza wuszter (#707) üzenetére


Shark13
csendes tag

Azt a képminőséget kell megszokd.Sajnos a felbontás miatt tűnik olyan rossznak a kép. Először én is ezen akadtam ki de megszoktam ill átálltam a HD filmekre.

(#709) VGYke válasza wuszter (#707) üzenetére


VGYke
addikt

Márpedig jobb minőséget nem fogsz kapni, még színaranyból készült kábellel sem. Max. veszel olyan DVD lejátszót, amin van HDMI kimenet, de csodát ettől se várj, mert ugye ő is csak "felkonvertál", a DVD lemezből nem fog BlueRay lemezt csinálni.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#710) VGYke válasza Shark13 (#706) üzenetére


VGYke
addikt

divx vod
Olvasd el ezt

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#711) Shark13 válasza VGYke (#710) üzenetére


Shark13
csendes tag

megoldottam minden problémát.vettem egy WDHd-t :P

(#713) Ahmed86


Ahmed86
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült beszereznem egy UE37C5000-t. Ami alapból véve jó hír. :D

És nagyon is bejön a tv, a LAN is működik, az USB-s témát is kipróbáltam, sőtt még egy DVI-HDMI kábellel is összekötöttem a géppel (HDMI1-be dugtam).
Csakhogy a problémám itt kezdődik. Ugyanis, ha 1920x1080as felbontásra veszem a képet (ami ugye a célszerű, hiszem tudja kezelni), akkor nem a teljes felületen jelenik meg a kép, hanem van körbe egy kb 2cmes fekete sáv. És mielőtt még hülyének nézne valaki, az nem a Tv kerete :D, illetve szellemképes az egész.
Ha viszont visszaveszem mondjuk 1680x1050-re, akkor betölti a teljes képernyőt, és el lehet olvasni a kisbetűs dolgokat is.
Csak ez ugye, nem FullHD :( Így az 1080-as videók, nem olyan szépek :(
Persze nézhetném USBről is, de monitorként is szeretném néha használni.

Egy Shappire 4870es vidkariról van szól. Valami ötlet akárkinél? Tuti kell lennie valami megoldásnak, így nem "szb"hatnak el egy tvt....

Előre is köszi a segítséget ;)

(#714) Dictator^ válasza Ahmed86 (#713) üzenetére


Dictator^
veterán

Samunál HDMI2-be dugd.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#715) Ahmed86 válasza Dictator^ (#714) üzenetére


Ahmed86
csendes tag

Köszi, de ugyanolyan képet ad.
A méretet már sikerült beállítanim Catalystban, de a szellemkép, csak akkor tűnik el, ha az élességet leveszem 15re a tvn.

(#716) Dictator^ válasza Ahmed86 (#715) üzenetére


Dictator^
veterán

Na várj, HDMI2-n megy, scaling options 0% overscan ugye?

Felbontás maxon? 1920x1080?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#717) Ahmed86


Ahmed86
csendes tag

Igen, pontosan.

(#718) Dictator^ válasza Ahmed86 (#717) üzenetére


Dictator^
veterán

Mást pedig nem kell állítani.

Probáld át hdmi 3-ra.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#719) Ahmed86


Ahmed86
csendes tag

Már vágigmentem mind a 4en. Meg Dsubal is próbáltam.
Végülis, ha leveszem az élességet akkor tök jó a kép. Csak a felbontáshoz kicsik a betűk már :)
Köszi a segítséget!

(#720) Dictator^ válasza Ahmed86 (#719) üzenetére


Dictator^
veterán

Valamit még állítani kell , csak nem ugrik be mit.

Ja megvan, vazz......

Az élességnek ott se kéne lennie, mivel.. Menj be az Inputba (ahol fel van sorolva, mire van kötve épp a TV...(edit name) ott lesz , hogy HDMI2.. arra legyen dugva, majd egy jobbranyillal bemész, és a HDMI2re, rárakod, hogy PC

Ha megvan, akkor eltünik az élesség, és full pompában jön majd a kép!

tehát itt a HDMI2- alá berakod, hogy PC (hdmi2re legyen kötve a gép és kész)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#721) mixi80 válasza Dictator^ (#720) üzenetére


mixi80
aktív tag

Ahmed86! Nekem is ez volt a problémám, de megoldottam. CCC-én belül kell beállítod, hogy teljes méretű képe legyen! Átváltod a PC képét a TV-re!
CCC/Garafika/Asztalok & Kijelzők/Alul ahol a megjelenítők vannak "Válasszon ki egy kijelzőt" felirat alatt TV jobb felső sarkában kis háromszögre "katt"/Konfigurálás/ Méretezési beállítás/csúszkával beállítod a teljes képet!
Teljen mindegy, hogy melyik HDMI-be tugod be a kábelt! Tapasztalat! (legalábbis az újabb TV-éknél)
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#722) Dictator^ válasza mixi80 (#721) üzenetére


Dictator^
veterán

Ezért írtam le , ez alatt 2 posttal amiről te beszélsz.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#723) legendas76


legendas76
csendes tag

sziasztok

Egy kis segítség kéne.. vettem egy ue40b7000 tv-t pendrivról akarok filmet lejátszani. Le is játsza de 4:3 képarányba és angol nyelven és sehol nem tudom állítani.Az egyik film avi-ba volt azzal semmi gond nagyba kirakja magyar hang semmit nem kell állítani megy szépen.A másik dvd kirakja 4:3 ba minden oldalon széles fekete csík kép kurvajó angol hanggal.....láma vagyok a témához de ahogy olvasom a konvertálás lesz a megoldás??? Vagy hogy lehet képarányt növelni a tv menüje nem engedi.....
Előre is köszi...

(#724) Ahmed86 válasza Dictator^ (#720) üzenetére


Ahmed86
csendes tag

KÖszi. Igazad volt. Így már tökéletes :)

(#725) fury71 válasza legendas76 (#723) üzenetére


fury71
aktív tag

Nekem B7000 van, de nem nagyon értem a leírásodból, hogy pontosan mi is a problémád.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#726) Vakkancs


Vakkancs
csendes tag

Üdv Mindenkinek! :)

Nemrégiben lettem egy Samsung UE40C6500 boldog tulajdonosa. A fórumot már régebb óta olvasgatom, de sehol nem találok megoldást a problémámra, ami a következő:
Nem tudom összekötni a gépemet (Asus laptop) a tv-vel, HDMI kábellel (lapin is van HDMI kimenet).. (próbáltam már a fentiekben, Dictator által leírt beállítást, de akkor sem sikerült :( ) Egyszerűen nem tudom kivinni a gépen megjelenő képet a tv-re..
Valamilyen progit kéne a gépre tennem (win7 fut rajta)? Nekem nem volt semmilyen lemez a tv-hez csomagolva :(

Minden segítséget előre is nagyon köszi! :)

Vakkancs :))

[ Szerkesztve ]

(#727) Vakkancs válasza Vakkancs (#726) üzenetére


Vakkancs
csendes tag

Sorry.. Probléma megoldva! :)

(#728) vicsáj


vicsáj
csendes tag

Hello!
A c6000 és c6500 között csak annyi a különbség, hogy a 6500 internet tv? Ezekben csak egyféle panel van vagy itt is van több?

(#729) Alpi válasza vicsáj (#728) üzenetére


Alpi
tag

Én úgy tudom, hogy amennyiben LED tv-ről van szó, akkor a LED-es televízió készülékekhez csak Samsung panel van, tehát más gyártótól nem tesznek bele panelt.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#730) dimension75


dimension75
csendes tag

46B7000-es tv-m van bekapcsolást követően kb fél percig pattogó hangot ad. Ugyanez a helyzet kikapcsolást követően is. Van hogy kikapcsolás után 15 percel is pattan néhányat. Egyébként kifogástalanul működik. Tapasztalt már ilyet valaki? Nem nagyon szeretném emiatt szervízbe adni. Kell emiatt aggódnom? Várható hogy emiatt előbb-utóbb megadja magát?

(#731) btowen


btowen
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg nincs valakinek felesleges gyári tv talpa Samsung UE32B7000 tv-hez?
Üdv.

(#732) frisco


frisco
aktív tag

Előrebocsájtom, nem vagyok nagy spíler a különböző formátumok terén.
Vettünk mi is egy Samsung ue32c4000pw led-tv-t.
Van néhány mkv-kiterjesztésű filmem, de van amit lejátszik a tv, a legtöbbjét viszont nem.
Visszaolvastam a fórumban, így láttam (pl. ITT ), hogy az MKV DTS-hangot nem játsza le a tv, azonban nekem magát az mkv formátumot nem viszi.
Vinnie kellene, mert a hozzáadott könyv szerint ez is támogatott formátum.
A tv azt írja ki amikor elindítom a lejátszást, hogy "nem támogatott videoformátum".
Próbáltam azt is, hogy kivettem abszolút a hangsávot és csak magát a videórészt csomagoltam vissza, gondolván, hogy így kiderül, mivel is van gondja a lejátszónak, de így sem játszotta le a file-t, nem támogatott videoformátumra hivatkozott.
Mi lehet a gond?
Köszi minden segítséget.

(#733) Alpi válasza dimension75 (#730) üzenetére


Alpi
tag

Tök érdekes amit írsz. Nekem is feltűnt anno. Bekapcsolás után egyáltalán nem tapasztaltam ilyen "pattogó" hangot, de a kikapcsolás után kb. 10-15 perccel mindig hallom. De csak egyszer. Sajnos nem tudom mi lehet, de az én készülékem most lesz lassan 1 éves és nincs neki semmi baja. Le is kopogom gyorsan! Szerintem ne aggódj érte. 3 év gari úgyis van rá!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#734) Alpi válasza frisco (#732) üzenetére


Alpi
tag

Az nem lehet, hogy más a formátum, pl. mkv-nek látszik, de amúgy pl. m2ts, csak át van nevezve. Mert maga az mkv az egy konténer fájl, ami tartalmaz(hat) audio, video és szövegfájlt is. Lehet érdemes lenne kiszedni a videót is és megnézni, hogy mi a formátuma.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#735) frisco válasza Alpi (#734) üzenetére


frisco
aktív tag

Nem igazán tudom eldönteni, ezen kép alapján Te mit gondolsz?

(#736) t3v3h válasza frisco (#735) üzenetére


t3v3h
csendes tag

a H264/AVC-t 4.1 profile-ig támogatja.
Ha magasabb a profile, nem fogja lejátszani.
üdv,
t

(#737) frisco válasza t3v3h (#736) üzenetére


frisco
aktív tag

Köszi a választ, megvallom ez nekem kicsit magas, de megpróbálom Google révén felvilágosítani magam.

(#738) t3v3h válasza frisco (#737) üzenetére


t3v3h
csendes tag

hátha ez segít: [link]

(#739) dimension75 válasza Alpi (#733) üzenetére


dimension75
csendes tag

Szerintem a te esetedbe az automatikus szoftverfrissítés az oka. Nálam is kattant egy nagyot kikapcs után 45 percel. Miután a menüben kikapcsoltam (most fejből nemtudom melyik menüpontban van), utánna nem jelentkezett a kattanás. Viszont ez a pattogás, sokkal kissebb hangot ad, és gyakrabban jelentkezik. Ezért is aggódom miatta...

(#740) frisco válasza t3v3h (#738) üzenetére


frisco
aktív tag

Köszi, megpróbálom értelmezni.

(#741) Alpi válasza frisco (#735) üzenetére


Alpi
tag

Érdekes, pedig így vinnie kellene, mert nekem is csak egy audio és egy videó fájl van benne. Lehet az lesz amit t3v3h ír.

[ Szerkesztve ]

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#742) ghud


ghud
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tévét venni, a gondom az, hogy amit kinéztem (Samsung UE40B8000) már kifutott és nem kapható sehol sem. Az utódja a C sorozat még nem kapható (és nem mellesleg cca. 100ezerrel drágább). A kérdésem, hogy tudtok-e alternatívát javasolni?

Csak Samsung érdekel, más típust nem szeretnék venni.

(#743) fury71 válasza ghud (#742) üzenetére


fury71
aktív tag

Hogyne kapható már a C8000 sorozat.
Tessék!
Itt is!
Én a Media Márktban néztem élőben.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#744) ghud válasza fury71 (#743) üzenetére


ghud
csendes tag

Valóban, tegnap még megjártam egy Saturnt és ott is láttam egyet, viszont sokkal drágább, mint a B sorozat. Esetleg más márkában hasonlót tudtok javasolni? Lehet, hogy mégis áttérek Samsungtól különbözőre.

(#745) dimension75 válasza ghud (#744) üzenetére


dimension75
csendes tag

Samsungot vegyél, nekem is az van. A többi (SONY, LG, Phillips stb) fényévekre van tőle...

[ Szerkesztve ]

(#746) ghud válasza dimension75 (#745) üzenetére


ghud
csendes tag

Köszi a tanácsot. Már egyébként is lassan rászánom magam a C sorozatra.

(#747) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv skacok!

Van egy 6os szériás 40-es Led TV-m, és amikor a digit nézem rajta, nem szól sztereoban a hang. Ez mitől lehet??? Hiába állítgattam a tv-n meg a digin, az utóbbi menüjében semmiféle mono-stereo hangzás beállítást nem találtam. Van valakinek ötlete, hogy lehetne ezt megoldani? Kösz előre is!!! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#748) frisco


frisco
aktív tag

Újabb kérdés.
MKV-t már lejátsza valóban, azonban hiába applikálom bele a magyar feliratot a "Mkv-merge" programmal, a TV nem tudja kezelni.
Egész pontosan - szerintem legalábbis - azért, mert a TV menüpontban a "felírat" menű ki van szürkítve, vagyis nem aktív.
Ez mitől lehet, ha valóban esetleg ez a hiba. Ennél a típusnál ez le van tiltva?
És ha igen, akkor miképp lehet feloldani?
Köszi minden segítséget.

(#749) t3v3h válasza frisco (#748) üzenetére


t3v3h
csendes tag

Szia,
Milyen formátumú feliratot használsz? (sajnos az se mindegy)
t

(#750) keeo


keeo
tag

üdv,

egy kis segítség kéne egy műszaki analfabétának, jelen esetben nekem! :)
vettem egy Samsung UE32C6000 led tv-t, és a képernyő aljában van egy információs sáv amit sehogy sem tudok eltüntetni.ilyeneket jelöl pl, hogy milyen fasza vékony, meg mindenféle ilyen hülyeséget, hogy mit tud a tv.

előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.